Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude ZEELAND. SPORT. Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND 2EEUWSCH-VLAANDEREN W.D. INGEZONDEN STUKKEN. LEGER EN VLOOT. PERSKRONIEK. RADIO-PROGRAMMA MARKTBERICHTEN. AGENDA. Doos 50 ct. Proeidoos 10 ct. (ingez. Med.) DE KLEPPERMARSCH. Het was gisterenavond niet zoo druk dan anders bij de repetitie van den Klepper- marsch in het gymnastieklokaal op de Groenmarkt. Vele kinderen waren met de vacantie- school op reis en andere waren voor lan ger of korteren tijd weg, terwijl ook het onderwijzend personeel in vacantiestem- ming verkeert. Dit alles was aanleiding om mede te dee- len, dat deze repetities een paar weken worden stop gezet, om tegen dat de scholen weer beginnen en verwacht mag worden, dat weder in grooten getale opgekomen wordt, zal worden aangekondigd, dat men weer verder gaat om tenslotte één of twee {repetities te houden met alle kinderen, ook die welke van buiten Middelburg mede klepperen. De heer Mazure heeft er verder o.a. nog eens aan herinnerd, dat alle kleppers oranje moeten zijn gebeitst en ieder kind om den pols een oranje lint moet dragen. Zij, die moeite hebben met het doen beit sen van de kleppers of het aanschaffen van het lint, moeten op één der eerstvol gende repetities daarvan kennisgeven. Het bestuur zal dan te hulp komen, waarbij het lint voor een cent of drie kan worden ge leverd. Vrijdagavond repeteert de heer Mazure te Koudekerke, waarbij het muziekgezel schap „Voorwaarts" mede werkt. Hier kun nen alle kinderen, uit welke gemeente ook, mede repeteeren. DOMBURG. Dinsdagmiddag werden al hier door den predikant ds. J. E. Visser met een kort woord de verkoopdagen voor aan gevangen verklaard, welke gehouden wor den ten behoeve van de plaats gevonden restauratie der Geref. Kerk. Reeds direct daarna werden er veel artikelen, hoofdza kelijk dameshandwerken, verkocht. Het ging zoo vlug van de hand, dat 's middags om 5 uur door de verkoopsters gemeld werd, dat er niet voldoende zou zijn voor den tweeden verkoopdag van heden Woens dag. De te verkoopen artikelen waren met vaardige hand zeer netjes op lange tafels geëtaleerd, terwijl in een bijlokaal der Chr. school thee en limonade werden geschon ken. Wij twijfelen er niet aan, of het re sultaat zal het organiseerde dames-comi té bevredigen. Als men het nieuwe fietsplaatje des kundig heeft laten bevestigen, is men ge neigd de fiets gerust neer te kunnen zetten. Twee alhier vertoevende personen moesten echter ondervinden, dat ook dit geen juiste waarborg is.. Van de fietsen die onder aan het duin waren geplaatst, waren de plaat jes met een tang verwijderd. Van den da der geen spoor. Dinsdagmiddag werd alhier een 5-jarig zoontje van ds. D., een tijdelijk alhier ver toevende badgast, door een auto gegrepen. Het jongetje stak op de Markt plotseling den weg over achterom een naar zijn stand plaats rijdende patates-friteswagen. Hier door merkte hij niet de auto op, die juist aankwam, terwijl ook de bestuurder, de heer J. P. uit Domburg, hem niet kon zien. Het knaapje werd door de auto een eind meegesleurd, hoewel de bestuurder direct krachtig remde. Door een der omstanders is de jongen naar den dokter gedragen in eenigszins verdoofden toestand. Deze kon echter niets ernstigs constateeren. De poli tie merkte direct de remsporen tot onder zoek of hier soms ook van schuld sprake is. RAAD VAN WESTKAPELLE. WESTKAPELLE. Maandag vergaderde de Raad alhier voltallig. Ingekomen was de rekening 1937 van den Vleeschkeuringsdienst, kring Oostka- pelle, sluitende met een totaal aan in komsten en uitgaven van 6676. De op brengst aan keurloonen van Westkapelle bedroeg 4348. Z.h.s. goedgekeurd. Op een ingekomen verzoek van A. Hui- bregtse Wz„ om een stukje gemeentegrond te koopen, behoorende bij de woning van den gemeenteveldwachter, werd na eenige bespreking afwijzend beschikt, voorname lijk op grond, dat het erf achter de wo ning dan veel te klein blijft. Op een verzoek van J. Minderhoud Kz., om ontheffing van de hondenbelasting over het tweede halfjaar 1938 werd gun stig beschikt. Een mondeling verzoek van A. Gabriël- se Stz. om een perceel bouwland, groot 33 a, dat bij hem 7 jaar in pacht is ge weest, weder onderhands in pacht te ge ven, werd na breedvoerige bespreking, niet ingewilligd; billijker werd geacht het perceel voor 7 jaar te verpachten bij inschrijving. M.a.s. daartoe besloten. Vervolgens werd de aansluiting aan het destructiebedrijf de „Gekro1' te Overschie besproken. De V o o r z. lichtte deze aangelegenheid nog eens nader toe en deelde mede, dat de aan die aansluiting verbonden kosten voor deze gemeente per jaar zullen bedragen 2 cent per inwoner en 2 cent per ha oppervlakte, met nog 5 per slagerij. De totale kosten zullen voor deze gemeente ongeveer 120 zijn. Daar men voor een voldongen feit ge plaatst is, werd tot aansluiting Besloten. Aangeboden werd de gemeenterekening 1937. Ontvangsten gewone dienst 77104, uitgaven 79572. Nadeelig slot 2468. De V o o r z. deelde mede, dat het na deelig slot ontstaan is, omdat achterstal lige ontvangsten nog niet ontvangen zijn vóór het sluiten van het dienstjaar. Wat den kapitaaldienst betreft: de ont vangsten bedroegen 23201 en de uitga ven 25256; alzoo een nadeelig saldo van 2055. Daarop werd vastgesteld de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van den gemeente-veldwach ter. De ijanvangsjaarwedde werd bepaald op 1150; maximum jaarwedde 1350; tweejaarlijksche verhooging van 50. Voor gebruik van uniform en schoeisel en onderhoud een jaarlijksche uitkeering van 100, bovendien 30 vergoeding voor een rijwiel, als de burgemeester de ver plichting van het houden van een rijwiel oplegt. Genoemde ambtenaar krijgt vrije woning of zoo noodig een jaarlijksche ver goeding van 150; vrije geneeskundige behandeling voor zijn persoon of 25 per jaar vergoeding. Voor het bezit van een gewoon diploma, uitgereikt door den Alg. Ned. Politiebond, wordt bovendien 25 en voor einddiploma met aanteekening 50 toegekend. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Min derhoud de vele distels bij het voetbal veld te weren; ook herstelling op den hoek van Schooneweg—Noordweg, wat door den Voorz. toegezegd wordt. KAPELLE. Het oude feestcomité heeft zich opgemaakt en den eersten stoot ge geven om het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Alle buurtvereeni- gingen waren vertegenwoordigd door hun voorz. en secretaris. Burgemeester Bierens heetten allen welkom. Spr. hoopte, dat op 6 Sept. weer eendrachtig feest mag worden gevierd. Een voorloopig plan werd ontworpen en een datum die van 6 Sept. aangegeven om de buurtvereenigingen voor te leggen, waarop nadere vaststelling kan volgen. De opdracht werd gegeven, spoedig met de buurten te vergaderen en gelden in te zamelen. De voorz., burgemeester Bierens, bij wien de leiding berustte van deze verga dering deelde verder nog mee, dat met de jeugdvereenigingen uit de gemeente zal vergaderd worden en drie personen zullen benoemd worden om de gemeente te vertegenwoordigen te Amsterdam op 6 Sept. a.s. bij de hulde met de gemeente- vlaggen. WISSEKERKE. Dinsdagnamiddag zagen eenige personen een voorwerp in den stroom voor den Vlietenpolder drijven, dat na beschouwing door een verrekijker bleek een lijk te zijn. Met de polderboot is het lijk opgevischt. Men ontdekte toen, dat het van den verdronken bakker De Schipper was. Zooals men weet is deze enkele dagen geleden, toen hij ging zwem men? verdronken. Het lijk is naar het lij kenhuisje op de begraafplaats vervoerd. VAN SCHRIK GESTORVEN. HOOFDPLAAT. Toen Zondagavond tij dens het onweder de vrouw van L. alhier zich met haar dochter naar huis spoedde, volgden kort op elkaar een paar hevige donderslagen. De vrouw werd waarschijn lijk door schrik bevangen en zakte bewus teloos in elkaar. Men droeg haar binnen in het café van den heer Scherbeijn, waar zij vrijwel onmiddellijk overleed. Het ge beurde is des te tragischer, daar de beide vrouwen terugkeerden van het sterfhuis van haar overleden vriendin. (Br. Crt.) ZUIDZANDE. Ook alhier zijn reeds ver schillende voorbereidingen gemaakt ter viering van het 40-jarig regeeringsjubileum op 6 September a.s. Er is inmiddels een programma uitgegeven, waarop vermeld staan des voormiddags een herdenkings dienst in de kerk en uitvoering van volks liederen door schoolkinderen met de plaat selijke muziekvereeniging. 's Namiddags zijn er volksspelen voor kinderen en volwasse nen, terwijl het feest besloten zal worden met een lampionoptocht. Op 13 Augs. a.s. wordt een openbare vergadering belegd door de feestcommissie. ZUIDZANDE. De opbrengst van de Roo- de Kruis-collecte alhier bedroeg 18. DE BOERENKLEEDIJ. Geachte redactie. Het is ons Zeeuwen bekend, dat er in Middelburg een vereeniging is gevestigd, die het sympathieke doel heeft, te strijden voor het behoud van de Zeeuwsche klee derdrachten, waaromtrent de laatste we ken in dit blad zelfs meer dan gewone aandacht werd gevraagd. Eenigen tijd ge leden werd zelfs "in een zendbrief aan de plattelandbewoners in Zeeland daartoe hun medewerking gevraagd en lazen we in dien brief o.m. het volgende: „Schaamt u niet, tot de Zeeuwsche bevolking te be lmoren en het provinciaal costuum te dra gen. Burgers werkt mede, tot instandhou ding der Zeeuwsche drachten." Enz. Enz. Nu weten we niet of „Bram uit den Slikhoek", medewerker aan het Zeeuwsch Landbouwblad ook zoo'n zendbrief heeft ontvangen, dan wel of hij den inhoud niet begrepen heeft, maar hij uit zijn blijdschap, dat de kinderen in zijn omge ving niet „boersch" gekleed gaan als volgt in het jl. Vrijdag verschenen Z. Landbouwblad: „Van de week kwamen nog een paar groote dames uit de stad voorbijgefietst en nu kunnen we gerust de toekomst in, hoor. Eén zei tegen haar tochtgenoot, toen ze onze kinderen daar zoo zag spelen Zag, wat lieve kinderen, zag, heelemaal geen domme gezichten en totaal niet boersch gekleed, hé. D o c h 1 d i t deed ons toch genoegen, h, et platteland ontwaakt, maar we gaan vooruit, (spatieering van ons) niet ziende wat achter ons is, we hebben veel te veel werk, om aan zulke kleinigheden te denken." Commentaar achten we hier overbodig. Maar toch willen we de vraag stellen, of niet de voorzitter van de ZLM groote oogen zal hebben opgezet, als hij die ont boezeming in zijn lijfblad las, terwijl hij zelt toch (gelukkig) zoo sterk de Zeeuw sche (ook Axelsche boerenkleedij propa geert Axelaar. ZWEMMEN, DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Ragnhild Hveger kampioene 100 m borstcrawl. Het klassieke damesnummer der Euro- peesche kampioenschappen, de 100 meter borstcrawl, werd gisteravond op fraaie en overtuigende wijze gewonnen door Ragn hild Hveger, de Deensche zwemster, die den afstand aflegde in den zeer goeden tijd van 1 min. 6,2 sec. De Deensche meerderheid op dit nummer was wel zeer groot, immers Birthe Ove Pe tersen werd tweede, terwijl onze landgenoo- te Rie van Veen pas op de derde plaats kwam in een tijd, welke ruim 2 seconden boven dien van de winnares lag. Trude Mal corps werd vierde, overigens geen slechte prestatie voor een deelneemster, die pas voor de eerste maal in internationale wed strijden uitkomt. De 400 meter borstcrawl heeren, De beide Nederlandsche vertegenwoordi gers op de 400 meter borstcrawl voor hee ren zijn gisteravond in de series uitgescha keld. Dolf van der Kuil kwam uit in de eerste serie, waarin hij vierde werd met een tijd van 5 min. 21,3 sec. Winnaar werd de Engelschman Wainwright in 5 min. 6,8 sec. Het merkwaardige was, dat de S.Z.C.'er na den start de leiding had genomen en deze tot op 200 meter behield, toen bleek hij evenwel zijn kruit verschoten te hebben. De beste tijd van den avond werd ge maakt door den Zweed Bjoern Borg, die beneden de 5 minuten bleef en in 4 min. 52 sec. aantikte. Dit was in de tweede serie en hierin eindigde onze vertegenwoordiger, Moolenaar, kampioen in dit nummer, als vijfde in den tijd van 5 min. 21,5 sec. Ook hij is uitgeschakeld. DuitschlandNederland 32. De waterpolowedstrijd tusschen Duitsch land en Nederland eindigde in een 32 overwinning voor het Duitsche zevental. Nederland heeft uitstekend gespeeld en heeft over pech niet te klagen gehad. Met de rust leidde Duitschland met 21, waar bij Van Rootselaar ons land de leiding had gegeven. Na de rust maakte Van Aelst ge lijk en toen de Nederlandsche midvoor ver volgens het water uitgestuurd werd, kon Kinzle gemakkelijk Duitschland de leiding hergeven. Het merkwaardige was, dat v. Aelst het water werd uitgestuurd, omdat hij binnen de twee metergrens had inge schoten. Volgens velen was hij echter daar buiten geweest, terwijl zijn schot nota bene doel had getroffen. De Engelsche scheids rechter Emery werd door het publiek uit gefloten. Zoo verloor Nederland onverdiend met 32. POSTDUIVEN. Wedvlucht „Eerste de Beste" te Schoon- djjke uit Breuteil, 216 km, los 10 uur. Eer ste 1.56.37, laatste 2.48.20. A. Vermeulen, Breskens 1, 52 en 53; J. Wisse, Breskens 2 en 54; A. v. Gijs, Groede; 3 W. Bruin- ooge Breskens, 4e, 30e; A. Bondewel, Bres kens 5e; Ver berkmoes, Groede 6e; Jan v. Gijs, Breskens 7e, 36e, 46e, 47e; Den Hol lander, Oostburg 8e, 48e; Dusardeijn, Groe de 9e, 31e, 51e; De Windt, Oostburg 10e; W. Pleijte, Breskens 12e, 14e; Jan Pleijte, Breskens 11e, 33e; De Veij, Breskens 14e; Th. Steyaart, Sasput 15e; C. Klaaysen, Breskens 16e, 17e; A. Florussen, Breskens 18e; F. de Roo, Groede 19e, 50e; Van Lare, Schoondijke 20e, 22e, 26e, 40e, 43e; Ris- seeuw, Groede 21e, 34e; D. Morel, Groede 24e, 45e; W. Klaaysen, Breskens 23e, 39e; M. v. d. Broecke 25e, 32e; Meijer, Sluis 27e; M. Chuaars, Breskens 28e, 42e; Mabe- soone, Oostburg 39e; P. de Smidt, Sluis 35e; Iz. Porreij, Breskens 37e; Van Hane- ghem, Retranchement 38e; Joz. Pleijte, Pleijte, Breskens 41e, 44e; J. Maas, Bres kens 49e; M. de Visser, Breskens 55e. Wedvlucht „Nog .Sneller" te Breskens met jonge duiven uit Breteuil. Los 10.15. Eerste 2.16.54, laatste 2.56.11.- A. Bondewel le, 14e, 16e; G. Pleijte 2e; Jac. Quaars 3e, 7e; Jan v. Gijs 4e; P. Jacobs 5e, 6e en 17e; Iz. Porrey 8e; M. v. d. Broecke 9e; P. de Poorter 10e; A. v. d. Velde 11e, 19e; P. Rookus 12e; C. Klaaysen 13e; A. Haartsen 15e; W. Pleijte 18e; P. Haartsen 20e. Wedvlucht Noordstar te Ierseke uit Libramont 198 km. 1 A. Vermast, 2, 5, 12 C. Pekaar, 3, 8 Joh. van Es, 4, 6, 7, 10 M. de Koeyer, 9, 7 Van Oeveren, 11, 19 A. Zoe- tewey, 13 L. Slotboom, 14 J. Zoetewey, 15 W. E. van Kogelenberg, 16, P. Lindenberg, 17 M. Minnaard, 18 Joh. Bom. Wedvlucht van dezelfde vereeniging uit Dax, 945 km, los Donderdag 16 uur met mooi weer. Van alle ingemande duiven kwam tot Zaterdagavond slechts 1 duif thuis, n.l. van C. de Koeyer. Oorzaak van deze ramp-vlucht zijn onweer en stortre gens boven Frankrijk. Wedvlucht Stormvogels te Ierseke uit Neufvilles, 114 km. 1, 21 Izak van Bo ven, 2, 5, 20 J. Poelman, 3, 10, 26 L. Schip per, 4, 6 W. M. van Haver, 7, 11, 15, 27 Joh. van Stee, 8, 16, 24 E. Everse, 9 M. van Kruiningen, 12, 13, 14, 17, 18, 19 Jan Vette, 22 M. Pekaar, 23 M. Bom, 25 P. Vuyk. Overdracht regimentsvaandel. Dezer dagen heeft overste Haan, com mandant van het 14e regiment infanterie, afscheid genomen van het in Bergen op Zoom in garnizoen liggende bataljon van- het 14e regiment infanterie, dat des voor middags op het terrein „Plein XIII" aan de Antwerpsche straat verzameld was, onder commando van den majoor Triebel. Na eerst het regimentsvaandel te hebben overgedragen aan den majoor Triebel, hield de vertrekkende luit.-kolonel, die naar bekend, is benoemd tot territoriaal bevelhebber in Zuid-Limburg, een kern achtige toespraak tot de Zeeuwsche jon gens: waarvoor majoor Triebel namens dit Zeeuwsche bataljon dank zegde. Daar na werd onder het spelen van het Zeeuw sche volkslied gedefileerd. Deze militaire plechtigheid ondervond ook bijzondere be langstelling van de burgerij. BRUUT GEWELD. De „Avondpost" (chr. lib.) citeert met ingenomenheid een zoo juist in Engeland verschenen boek van F. A. Voigt, dat nogal opgang maakt. Onder meer worden daarin treffende op merkingen ten beste gegeven over de on- menscheljjkheid van de dictaturen. Zoo deze: „In de heele marxistische en nationaal socialistische literatuur is geen spoor van mededoogen, grootmoedigheid, vergevens gezindheid of eenig edelmoedig gevoel, geen woord van eerbied voor eer of voor recht vaardigheid, geen spoor van verdraagzaam heid, niet de minste waardeering voor een vjjand, die dapper zou kunnen zijn of mis schien zelfs rechtvaardig op zijn manier. Het tjjdperk van Cromwell was er een van afschuwelijk geweld, maar het was men- schelijk en grootmoedig, vergeleken bij de revolutionnaire tijdperken, ingeluid door Lenin en HitierTelkens weer vindt hij (Cromwell) woorden, welke onvergelijkelijk verheven zijn van adeldom en diepte boven alles wat Lenin en Hitier ooit geschreven hebben." Ook de „Avondpost" is van meening, dat niets in het fascisme en communisme zóó afstootend is als het brute geweld, zelfs en vooral tegen den (op wettige of onwettig- wijze) overwonnen tegenstander. De wreed heid, het totaal gemis aan menschelijk ge voel, het gebrek aan eerbied voor anderer eerlijke overtuiging; dit alles is in hooge mate kenmerkend voor de dictatuur. Het openbaart zich reeds op treffende wijze in den tijd, dat de dictatuurpartijen minderheid zijn. De propaganda (en vooral die van het fascisme) is dan vol dreigementen. Ook in ons land hebben de propagandis ten der N.S.B. het in hun redevoeringen aan zulke bedreigingen jegens tegenstan ders niet laten ontbreken. En het dreige ment met persoonlijke wraak en persoon lijk leed is een gewoon verschijnsel in den strijd geworden; de Haagsche politie zou, als zij wilde, een boekje kunnen opendoen van de bedreigingen, die haar onlangs naar het hoofd zijn geworpen bij de relletjes aan het station, waarover in de N.S.B. zulk een opgeblazen verontwaardiging heerscht. Van de oudste tijden af heeft in den strijd, in eiken strijd, een zeker element van ridderlijkheid en menschelijkheiden edelmoedigheid nooit ontbroken. Ook niet in den afschuwelijksten oorlog; zelfs dan was er een grens. Was er ook respect voor den dapperen tegenstander. Werd hij, overwonnen, vaak toch ridder lijk behandeld. Dit alles ontbreekt ten eenenmale in de dictatuur. In haar is alle edelmoedigheid, alle menschelijkheid, alle geestelijke spor tiviteit totaal zoek. Zij ziet slechts geweld. De tegenstander is iemand op wien men, als men er eenmaal de macht toe heeft, zijn botte en fanatieke wraak koelt. Op dit sterke element in de dictatuur heeft de Engelsche schrijver nog eens tref fend gewezen. En wij zouden willen zeggen, dat het niet alleen wijst op den wraaklust (tegenwoor dig noemt men dit: ressentiment) der dic tatuur, maar ook op een sterk gemis aan vertrouwen in eigen kracht. Want wie met zijn beginselen zedelijk sterk weet te staan, heeft zulke middelen niet noodig." DE ZOOVEELSTE. Onder dit hoofdje schrijft de Nederlan der (e.-h.): „Het is niets nieuws voor het Nederland sche publiek als het leest van een nieuwe politieke partij, die opgericht is, omdat deze of gene zich niet met het beleid van zijn vroegere partij kon vereenigen. Meestal sterft zoo'n partij zijn eigen dood. Een enkele weet het tot eenigen groei te brengen. Weet soms ook één of enkele Kamerzetels te bemachtigen om dan verder een min of meer kwijnend be staan te lijden. De meeste echter verdwij nen na eenigen tijd weer geruischloos. Vroeger overleefden ze veelal één verkie zing waarom immers zou men niet een kansje wagen? tegenwoordig, nu een waarborgsom geëischt wordt, is ook daar de aardigheid af. Zoo hebben wij ook dezer dagen weer van een nieuwe partij kunnen lezen: De Nederlandsche Volkspartij. De oud-NSB-propagandist, ds. Van Duyl en de assistent van dr. Deterding, ir. Dijt al dan niet, „étonnés de se trouver en semble" hebben het nuttig geoordeeld ons volk met een nieuwe partij gelukkig te maken. En dit (de humor is de wereld nog niet uit) om een bestel te bereiken, dat „een halt toeroept aan deze splitsingen zonder eind." In het eerste nummer van het orgaan, dat er natuurlijk bij behoorde en dat dan ook onlangs is verschenen, lezen wij over de nieuwe gedachte, die in de volkeren is ontwaakt, het volgende: „De nieuwe gedachte, welke in verschil lende nationale akkers ontkiemde, heeft evenwel één kenmerk, dat haar bij ver- waarloozing tot onbruikbaarheid doemt, één voorwaarde, welke over haar levens vatbaarheid beslist. Zij moet namelijk door en door gedrenkt zijn in en aansluiten bij aard en gesteldheid van elk bepaald volk, zal zij niet tot een onvruchtbare carica- tuur verworden. Wat ginds waarde kan hebben, behoeft hier niet te deugen en omgekeerd.'? Dit is tenminste een verstandig woord, waarin wij uiteraard den afkeer van den voormaligen NSB-er .tegen de verafgoding door de NSB van alles wat Duitsch is, be luisteren. In zooverre is er dus winst te boeken. De nieuwe groep wil zich op nationaal Ne- derlandsch standpunt plaatsen en keert zich tegen een overnemen van Duitsche of Italiaansche beginselen en methoden, die bij het Nederlandsche volkskarakter niet passen. Iets, wat tot onze vreug de door de NSB met groote volharding over het hoofd wordt gezien. Maarveel meer waardeering kunnen wij voor deze zooveelste partij niet hebben. Wat zij wil althans voor zoover dat in het eerste nummer van het orgaan tot uiting komt zou zij ook in het verband van bestaande partijen kunnen nastreven. Haar oprichters hebben het echter beter gevonden niet te trachten tot samenwer- DONDERDAG 11 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. AVIiO-uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 genw. 10.15 Gewijde muziek (Gr. pl.) Gooiseh Symph. ork. 11.15 Declam. Verv. conc. (Om 12.15 Ber.) 12.30 Mor- 10.30 11.40 Het Kovacs Lajos-ork. 1.15 Orgelspel en zang 1.45 Het Sylvestre-Trio. 2.30 Jetty Can tor's ensemble en gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' ork. 6.30 Sportrep. 6.45 Sportpr. 7.00 Muz. cause rie. 7.20 Opera „Figaros Hochzeit". 8.05 Ber. ANP., Meded. 8.15 Verv. operauitz. 9.00 Rep. 9.30 Chansons. 10.15 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Harry Cal ling's dansork. HILVERSUM n, 301,5 M. en 415,5 M. 8.00—9.15 Gram. (Om ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-orkest. (1.001.15 Gram.) 2.00 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Grain. 3.45 Bijbellez. 4.45 Gram. 5.00 Cursus han denarbeid voor ed jeugd. 5.30 Apollokwin- tet en gram. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Journalist, weekoverz. 7.458.00 Rep., event, gram. 8.05 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 Zang. 9.00 Causerie. 9.30 Orgel en alt. (10.00—10.05 Ber. ANP). 10.30 Gram. ca. 11.50—12.00 Schriftlez. DROITWICH 1500 M. 11.25 Het Par ker- Crook-Triot 12:05 Gram. 12.50 Jack Hill en zijn ork. m.m.v. soliste. 1.20 Gram. I.50 Pianoduetten. 2.10 Het Avalon-vocaal kwart. 2.35 Eric Kershaw en zijn „Rhythmic Guitars. 2.50 Pianovoordr. 3.35 Het Sted. ork. van Bournemouth m.m.v. solist. 5.05 Gram. 5.20 Vioolvoordr. 5.40 John. Reyn- ders en zijn ork. 8.20 Ber. 6.45 pianovoordr. 7.20 Operette-uitz. 8.20 Causerie. 8.25 Ra- dio-tooneel. 9.05 BBC-Symphonie-ork. 9.50 Orgelbesp. en -bespr. 10.20 Ber. 10.45 BBC- Ork. m.m.v. soliste. 11.30 Bert Firman en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuz. (gr. pi.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.10 Gram. 12.35 Bailly-ork. 2.25 Gram. 3.05 en 4.20 Gram. 5.20 Radiotooneel. 6.50 en 7.20 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Orkestconc. m.m.v. solisten. 10.50—11.05 Gram. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 Trio- conc. 8.50 Dansork. 12.20 Dansork. en Schrammelensemble. 2.30 Omroepsextet. 3.40 Gram. 4.20 Amusementsork. en -koor. 6.20 Het Rummeltrio en solisten. 7.30 Oi'c. en solisten. 9.20 Radiotooneel. 10.35 Gram. 10.50 Kleinork. en solisten. 12.20—3.20 Het Danziger Landesork. en solist. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 José Schnyder's ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Vi oolvoordr. 6.50, 7.23 en 8.20 Gram. 9.20 Conc. uit Knokke m.m.v. soliste. 11.00— II.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Klein ork. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Kleinork. 10.3011.20 Gram DEUTSLANDSENDER 1571 M. 7.20 Opera „Figaro's Hochzeit". (Om 8.05 Ber. en om 9.05 Declam.) 10.50 Ber. 11.20 Sportrep. 11.45 Pop. conc. 12.20—2.20 Dan ziger Landesork. m.m.v. solist. (1.15— 1.26 Tijdsein.) Middelburg, 9 Augs. Fruitveiling. Appels: Madeleinen 1831 c., Charlamoski 9 e., Keswick 10—13 c„ Early Victoria 9— 13 c., St. Jan 1322 c., Perzik roode Zo- merappel 16—29 c., Jacq. Lebel 12 c„ Tar- weappel 2024 c., Zomeraagt 1324 c., Mr. Gladstone 14—16 c„ Hondsmuil 17 c„ Schonen van Bath 12—19 e., Madame Treijve 1830 c., Peren: Précose de Tré- voux 15—29 c., Poire Madame 9 c., Suikerü 8 12 c., Spruitjes 1220 c., Oomskinderen 2328 c., Bruine Heerenpeer 1516 c., Noord-Hollandsche Suikerpeer 1418 c., Clapps Favorite 50 e., Tomaten 47 c., Roode bessen 2742 c., Morellen 17 c., Druiven: witte druiven 3033 c., Black Alicante 4751 c„ Frankenthaler 4054 c., Muscaatdruiven 37—49 c., Jumbodruiven 52 c., Pruimen: Washington 37—54 c., Prin ce Pruimen 15—27 c., Czarpruimen 38—50 e., Oranjepruimen 26 c., Belle de Louvain 1050 c., Reine Victoria 31 c., alles per kg, Hymalaye Berry 1618 c., per pond, Bonne Louise 4 c., Perziken 312 c., Ananasme loenen 1820 c., Suikermeloenen 2538 c., netmeloenen 1126 c., alles per stuk. Middelburg, 9 Augs. Aardappelvei ling. Aanvoer 15.000 kg. Metholthiams, Bonken 7294 e., Groote 911.05 c., Drie lingen 7483 c. Blauwe Eigenh.: Bonken 7677 e., Groote 7591 c., Drielingen 7677 c. Bontjes; Bonken 6166 c., Groote 68— 73 c., Drielingen 5161 c., Zeeuwsche BI. Groote 1.05, Drielingen 75 c., alles p. kg. Rotterdam. Op de gister in het vei lingslokaal Warmoeziersstraat 3739, ge houden veiling, deden kippeneieren 2.65- 4.30. Aanvoer 120.000 stuks. MIDDELBURG. lederen Wo-avond, in de maand Augs. Stadhuisbelichïing. WO 10 Aug. Verg. „Uit het VolkVoor het Volk" met buurtvereen. en particul.; „De Vergenoeging" 20.15 h. WO 10 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V. Midd. Muziekkorps 2122.30 h. WO 10 Aug. Optreden ds. E. du Marchie van Voorthuysen, van Urk; Chr. Geref. Kerk (Gasthuiskerk) 19.30 h. DO 11 Aug. Verloting M'burgsche Vacantie- School „De Gouden Poorte" 20.00 h. GOES. WO 10 Aug DO 11 Aug BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 5—DO 11 Aug.: „Groote dwaasheden" en „De snel heidsduivels" 20 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 5—DO 11 Augs.: „De macht van het Goud" en „Wat heb je nou gedaan" 20.00 h. ZO 15 h. matinée. Del ondel tillerl artill kano schill het I 12 hl leerel king te komen, maar alleen op te trekken. Hetgeen in elk geval toont, dat zij hun optimisme hebben bewaard. En dat kan men in dezen tijd niet ge noeg waardeeren."

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6