fov&trïttctHle $eetftir&cfye MIDDELBURGSCHE COURANT C&GOESCHE COURANT ina üassi BINNENLAND. ZEELAND. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND PAVILJOEN WANDELPIER VLISSINGEN met haar orkest. H00RBBEVELANB ZEEUWSCH-VLAANBEREN W.B. Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NIMMER 178. TWEE BLADEN. MAANDAG 1 AUG. 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. NIEUWE VANGSTEN VAN DE „KARIMATA". Maar geen goud meer. Nadat Zaterdagmorgen de „Karimata o.a. een gouden Spaansehe ducaat naar bo ven had gehaald, heeft de baggermolen des middags opnieuw een vangst gedaan, nl. eenige zilveren Spaansehe matten en drie kanonnen, elk 2% meter lang, welke in zeer goeden staat verkeerden. Een merkwaardige bijzonderheid bij deze laatste vondst is, dat de kanonnen schiet- klaar bleken te zijn, d.w.z. dat in de loopen der kanonnen kogels zaten, welke nog met een stuk touw aan elkaar verbonden wa ren. Het hennep had op den bodem der Westergronden weinig geleden. Telkens waren het twaalf kleine kogels (schroot), welke samengebonden waren. Zij zijn klei ner dan de kogels, welke totnutoe werden opgebaggerd. De kanonnen zullen aan boord van de „Karimata" schoongespoten en later aan wal gebracht worden. Ook houten overblijfselen van het wrak, spijkers en andere voorwerpen zonder waarde werden Zaterdag in de emmers naar boven gehaald. Ook werd Zaterdagmorgen een gouden munt (dukaat, dubloem of gouden Spaan sehe mat?) naar boven gehaald. In den rand is gegraveerd carolus IIII d.g. en ver der hisp et ind. r., wat beteekent: hispaniae et indiae rex (koning van Spanje en Indië). Met Indië is in dit geval Mexico bedoeld. De beeltenis van den koning en zijn wapen wa ren, zooals ook trouwens de geheele munt, volkomen gaaf. Dit was de eerste gouden munt, welke de „Karimata" heeft opgebag gerd. Goud is er tot nu toe niet meer gevonden. Het is voornamelijk zand, klei, spijkers, stukken wrakhout en andere rommel, die de emmers naar boven brengen. De „Karima ta" is weer wat „terug gegaan", dwz. dat het reeds verkende gebied nog eens onder zocht wordt, zoodat de kans op het vinden van goud daardoor gering is. De nauwgezette „Karimata" Hoe nauwgezet de Karimata werkt moge blijken uit de volgende historische anec dote. De scheepskok liet dezer dagen, toen hij iets uit een pannetje buiten boord wilde gooien, het pannetje met den lepel in het water vallen. Een uur later werd hem zijn gereedschap weer ter hand gesteld; de em mers van den baggermolen hadden het weer omhoog gebracht! Wat een service! VERHOOGING MONOPOLIEHEFFING OP GRANEN. De minister van economische zaken heeft beslist dat nieuwe maatregelen genomen zullen worden om de uitkomsten van den akkerbouw te verbeteren. Met het oog op een zoo eenvoudig mo gelijke uitvoering zal worden volstaan met verhooging der monopolieheffingen op granen en graanderivaten. De prijsverhou ding tusschen de granen onderling maakt het noodzakelijk verschil te maken tus schen de heffingen op rogge en gerst eenerzijds en op de andere granen ander zijds. De heffing op rogge en gerst zal vanaf 31 Juli 1938 af bedragen 3 per 100 kg (thans 1.50), die op de overige granen 2 (thans 1.50) per 100 kg. De mono polieheffingen op de van die granen af komstige derivaten zijn daarbij aangepast, evenals de bij den export te verleenen restituties. Zoo noodig zullen nadere maat regelen worden getroffen. Zooals de mo nopolieheffingen destijds zijn verlaagd toen de graanprijzen op de wereldmarkt stegen, zoo moeten zij worden verhoogd, nu de graanprijzen op de wereldmarkt dalen. Vergeleken met het prijspeil van eenigen tijd geleden beteekent deze ver hooging der monopolieheffingen voor den consument dus geen verzwaring van lasten. De ruilverkavelingswet. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de ruil verkavelingswet op 1 Augs. a.s. in werking zal treden. Besluiten van de Centrale Landbouworganisaties. De dagelijksche besturen van de drie centrale landbouworganisaties (C.B.T.B., K.N.B.T. en K.N.L.C.) vergaderden dezer dagen te 's-Gravenhage. Besloten werd met den directeur-gene raal van den landbouw van gedachten te wisselen over het vaak voorkomende ver schijnsel, dat op de met overheidssteun ontgonnen gronden groote bedrijven wor den gesticht, welke dan aan geldbeleggers worden verkocht. Bovendien komt het meermalen voor, dat gronden, welke voor de cultuur geschikt zijn, worden gebruikt f0-?1 ,n aa"Plant van bosch. Gezien het feit, dat er hier te lande groote behoefte bestaat aan betrekkelijk kleine landbouw bedrijven van plm. 10 tot 15 ha is het zeer ongewenscht, dat de bestemming van groote complexen ontgonnen gronden zoo danig is, als hierboven is uiteengezet Voorts werd besloten bij het college van regeringscommissarissen de wenschelijk- heid van het instellen van een bewerkings premie voor vlas te bepleiten en wel om" de navolgende redenen: a. als gevolg van de bewerkingspremie kunnen de Nederlandsche vlassers meer ook Let4n!aiidSChe vlas betalen, waardoor moeten wfigen T?en ho°geren prijs zullen het landhm -et gevolS zal zijn, dat uit uitkeering £^nnaSf01?dS een minder hooge te worden f* S***» kosten van het instellen j meer werkingspremie geheel of gedeeltelfi^ul" len worden gecompenseerd- J ul" den bewerkt, werkverrumiug zal beteekenen, waHn teekenis Y%nwerkI°« van groote be- c. dat deze maatregel de strekking heeft de vlascultuur in beteekenis te doen toe nemen, hetgeen geheel overeenkomt met de bedoeling van cfe regeering blijkende uit het instellen van de officieele vlas studiecommissie, welker doel is de vlas teelt aan te moedigen. ZEEUWSCH PROFETENBROOD, maar dan ook het echte. M. PETERSE, Patissier, Lange Delft 75 Middelburg. (Ingez. Med.) GOED AFGELOOPEN. Een grove onvoorzichtigheid! Toen gisterenavond de laatste tram te Middelburg wisselde in de Langeviele za gen omstanders, dat er vermoedelijk iets haperde aan den beugel en toen de tram haar laatste reis voor dezen dag had aan gevangen, en de motorwagen ever. de Geere was gepasseerd, brak de zieke beu gel in tweeën, en de tram stond stil. Ten einde zich op de hoogte te stellen wat er precies gebeurd was, klom de con ducteur K. op den motorwagen. Toen hij het deel van den beugel, dat op den wagen was neergekomen aangreep, had hij niet bemerkt dat het andere deel in verbinding stond met den bovengrondschen onder ster ken stroom staanden kabel. De man kreeg de stroom door het lichaam en gilde luid om hulp en om het uitschakelen van den stroom, hetgeen geschiedde. De conducteur kon zich toen bevrijdden, maar had zijn hand aan den binnenkant hevig gebrand. Eerst te kwart over twaalf was een an deren motorwagen op telefonisch verzoek uit Vlissingen aanwezig en kon de reis met de nu uit twee motorwagens en drie aan hangwagens bestaande met slechts enkele passagiers en drie kwartier vertraging de reis voortzetten. DE KERMIS. Veiligheidsmaatregelen. Gedurende de kermisweek zal het Roode Kruis van 4 tot 12 uur (Donderdga en Za terdag vanaf 2 uur) in de voormalige poli tiepost op het stadhuis een uit vier perso nen bestaande eerste hulppost hebben, om bij eventueele ongelukken direct hulp te kunnen verleenen. Een Roode Kruisbed is in dit lokaal opgeslagen. Ook de brandweer heeft hier als vorige jaren een vaste post in het zelfde lokaal, zoodat van goede voorzorgsmaatregelen kan worden gesproken. Tot herstel en ter aanvulling. Ofschoon de desbetreffende mededeeling ons van doorgaans welingelichte zijde be reikte, blijkt hetgeen wij t.a.v. de finanei- eele verhouding tusschen de nieuwe „Elec- tro"-bioscoop en de sociëteit „De Verge noeging" schreven in zooverre toch wel na dere preciseering te vereischen, dat het aandeel van laatstgenoemde in de kosten der verbouwing toch maar zeer gering is; naar de directie van de „Electro" ons me dedeelt blijft dit bedragje zelfs beneden de 5 pCt. der totaal-kosten. En t.a.v. den verkoop van den Schouw burg vestigt men van geachte zijde onze aandacht er op dat, hij moge dus al niet aan de H.H. Blaauw en Van Verre te koop geboden zijn, toch wel degelijk eer de schouwburg voor afbraak verkocht werd, deze aan ons met name genoemde derden, yan wie in dezen belangstelling mocht wor den verwacht, vruchteloos is aangeboden. Openbaar Orgelconcert. Het programma voor de orgelbespeling op Dinsdag 2 Augustus a.s., des nam. van 23 uur, in de Groote- of Maria-Magda- lenakerk te Goes, door den hr. Kousema ker, luidt als volgt: 1. Preludium in Es gr. t„ Joh. Seb. Bach; 2. Orgelkoralen, a. Liebster Jesu, wir sind hier; b. Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ, Joh. Seb. Bach; 3. Variaties over het En- gelsche volkslied „God save the King", Ch. H. Rinck; 4. Pastorale, Alex Guilmant; 5. a. Méditation; b. Idylle mélancolique, Louis Vierve; 6. Preludium in d kl. t„ Max. Reger. Na elk nummer is er gelegenheid tot verlaten der kerk. Raadsvergadering. De Gemeenteraad zal Woensdag 3 Au gustus a.s. des middags te 4 uur in open bare vergadering bijeenkomen. Schuurtje uitgebrand. Zaterdagavond brak in een schuurtje, van R. V. aan de Van de Boschstraat, brand uit. Brandweer en politie werden gealarmeerd, doch met eigen hulp wist men het vuur te beperken. Het schuurtje brand de echter geheel uit. ARNEMUIDEN. Heden viert het echt paar L. MeermanKraamer alhier zijn 50- jarige echtvereeniging. RAAD VAN BAARLAND. BAARLAND. Zaterdagmiddag vergader de de Raad voltallig; voorzitter burge meester Ermerins. De V o o r z. deelde mede, dat er een particulier werkversehaffingsobject zal worden uitgevoerd voor den heer I. Elen- baas, waaraan 1000 arbeidsloon zit. Een \jwzoek om subsidie voor het inrich ten van een R.K. Lagere Landbouwschool te 's-Heerenhoek is in handen van B. en W. gesteld om nader advies. Tot het aangaan van de bekende over eenkomst met de „Gekro" te Overschie Is de goede naam een loon, hij is ook een teugel. Het goede, dat men omtrent ons gelooft, legt ons den plicht op, dat vertrouwen te verdienen. besloten, dit zal de gemeente jaarlijks 105 kosten. Op het, in de vorige vergadering aange houden punt: vergoeding volgens art. 13 L.O.-Wet, adviseerden B. en W. afwijzend te beschikken, op den, in de vorige verga dering door den burgemeester aangevoer- den grond, dat binnen 5 km een O. L. school is, benevens omdat de wet zegt, dat „steun slechts wordt verleend, als de financieele toestand van den aanvrager daartoe aanleiding geeft." Een door den heer Traas voorge lezen rechtskundig advies, ingewonnen bij een advocaat te Den Haag luidde in den zelfden geest. Wethoudster Steketee Hoog vliet zeide, dat het bedrag in gelds waarde slechts jf 6.81 bedroeg. Zij doet echter op principieelen grond het voorstel, dat de Raad den minister zal verzoeken een wetswijziging te willen overwegen, waarbij de bedoelde vergoeding óók wordt toegekend voor kinderen, die een Lagere school bezoeken, indien zij daar worden opgeleid voor de H.B.S. De V o o r z. zegt, dat de wethoud ster de zaak gaat omdraaien. De zaak, waarom het ging, is dat er een Lagere School is binnen 5 km. Voorts verzekert hij, dat in het vervolg ieder geval op zich zelf zal worden onderzocht en rekening gehouden met de huiselijke omstandighe den; de Raad zal dan beslissen, welk be sluit zal worden genomen. Op het verzoek wordt afwijzend be schikt; het voorstel den minister' wetswij ziging in overweging te geven wordt niet ondersteund en is dus verworpen. De gemeenterekening 1937 werd "aange boden; van den gewonen dienst bedraagt het batig slot 625; ontvang 11396; uit gaaf 10770; de kapitaaldienst geeft een nadeelig slot van 260. B. en W. stellen voor, te voldoen aan het verzoek van het Hoofdbestuur van „de Algemeene Nederlandsche Politie bond", de veldwachtersverordening in deze gemeente zoodanig te wijzigen, dat de ver hooging der jaarwedde van den veldwach ter niet telkens „na twee jaar", doch „na één jaar" plaats heeft. B. en W. vinden dit billijk. De heer Traas informeert of van de verhooging Baarland en Oudelande ie der de helft betalen. De V o o r z. antwoord bevestigend. Wethoudster S t e k e t e eH oog vliet acht dit een geschikte gelegen heid er de aandacht op te vestigen, dat de vrees toch wel ongegrond is gebleken, dat wij aan een halven veldwachter, zooals er eens in de krant stond, niet genoeg zouden hebben. Op het verzoek wordt toestemmend be schikt. De rekening 1937 van het Burgerlijk Armbestuur wordt goedgekeurd; ontvang 3195; uitgaaf 3385; nadeelig slot 189. De instructie van den gemeente-ontvan ger wordt, gewijzigd, zoodat bij ziekte, enz. de ontvanger niet meer op eigen ver antwoording voor een vervanger moet zor gen, doch deze door B. en W. wordt aan gewezen. Bij de rondvraag deelde de V o o r z. eerst den heer De Rijk mede, dat, wan neer iemand zijn brandweerplicht afkoopt, hij daarvoor 5 per jaar betaalt, en zijn plaats wordt ingenomen door één van de reserve. De heer De R ij k zegt, dat zoo doende iemand, die anders vrij zou zijn, zonder vergoeding de dupe wordt, hetgeen het reglement verbiedt; bovendien is, wat het reglement vordert, practisch on uitvoerbaar), daar iedere man boven de 18 jaar wordt ingelijfd en er dus geen ver vanger disponibel is. De heer Traas ziet hierin een pen dant van het vroegere remplaqantenstelsel. De V o o r z. merkt op, dat, wanneer op eens alle brandweerplichtgen hun dienst afkochten, Baarland zonder brand weer zou zjjn. De heer De R ij k zou het een idea le toestand vinden, wanneer dan van de ontvangen gelden een vrijwillige brand weer kon worden opgericht. Wethoudster Steketee Hoog vliet is het eens met den heer Traas. Zij betreurt dat zooveel mooie oude ge bruiken verdwijnen, ook wat „burenhulp" beteft. De V o o r z. zal onderzoeken of een bevredigende wijziging van het reglement mogelijk is. De heer De Mol vroeg hoe het nu ging met de werkloozen, en of ze naar Ellewoudsdjjk konden gaan werken. De V o o r z. zeide, dat de minister stopzetting bepaalde van 19 Juni tot 7 Augustus. Daar thans hier 13 hoofden van gezinnen werkloos zijn, bestaat er kans, dat ze a.s. Dinsdag zullen mogen gaan werken. Spr. heeft iederen dag den inspec teur van de Werkverschaffing opgebeld en deze toezegging officieus, nog niet officieel verkregen. De heer D e M o 1 zegt, dat zijn grootste grief is, dat die uit Goes en an dere groote plaatsen, wél komen werken, het is al erg genoeg, dat die ook nog een hooger uurloon krijgen. Verder vestigt de heer De Mol de aandacht op den Juffrouw Wolsedijk, waar de toestand meer dan erg is, door de vele putten. De V o o r z. onderschrijft deze klacht volkomen, deze week bereikte hem nog een klacht van den bode Braam, dat de kistjes op zijn wagen door mekaar slóe gen. Hij weet echter niet hoe hierin ver betering te brengen, daar er geen goed is. Op veelvuldig verzoek van heden af W Show, dans en stemming. (Ingez. Med.) De heer De R ij k ziet geen andere mogelijkheid dan teeren, zoo mogelijk met subsidie van de provincie. De heer D e M o 1 verzoekt, met dezen weg rekening te houden bij het op maken der volgende begrooting, in elk ge val moet er iets aan gebeuren. Tenslotte deelt de heer D e M o 1 mede, dat verscheidene schepen, in de haven het verbod overtreden en de schroef laten draaien boven de scheepszate. Wedhoudster Steketee Hoog vliet doet mededeelingen over een voorstel harerzijds tot werkverschaffing, te weten, het leggen van een weg on- derlangs den zeedijk naar Hoedekensker- ke. De burgemeester heeft namens B. en W. aan den inspecteur van de Werkver schaffing dit werkobject opgegeven. Het heeft geen zin het thans ook nog in den Raad te brengen. De klachten over den Juffrouw Wolsedijk versterken haar in de meening, dat er reden is dit werk uit te voeren. HANSWEERD. De sleepboot „Zoom" is bij het vastmeeren op het kanaal alhier tegen den steiger gevaren, waardoor deze beschadigd werd. Na borgstelling kon de boot de reis voortzetten. IERSEKE. Zaterdagavond gaf de gym nastiek en athletiekvereeniging V.I.O.S. voor een talrijk opgekomen publiek een turnuitvoering op het plein van de open bare school I. Onder leiding van den direc teur N. Geluk, uit Goes gaven de dames en heeren junioren en senioren mooie oefenin gen te zien. Ernstige aanrijding. KAPELLE. Het vierjarig jongetje van den heer A. J. Bi. te Kapelle, werd door een fietsend meisje in de Wilhelminastraat zoo danig aangereden, dat opname in het zie kenhuis te Goes noodzakelijk bleek. De toestand van het knaapje is ernstig. KLOETINGE. Bij het nieuwe viaduct had een werkman het ongeluk een moer van de hijstelling op het hoofd te krijgen. De man is met een hoofdwonde naar het ziekenhuis vervoerd. Aldaar is de wonde gehecht. Het muziekgezelschap „Excelsior" hield haar jaarlijksche vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een tekort is van ongeveer 175. Volgend jaar, wanneer de vereeniging 40 jaar bestaat, zal getracht worden een Bondsconcours te organiseeren. Tot be stuursleden werden gekozen in plaats van de heer W. Bazen en H. Bliek de heeren Jac. Korstanje en Joh. Hollstelle. RILLAND. Vrijdagnamiddag werd door 'n ambtenaar van den plantenziektekundigen dienst in een aardappelveld in den Anna- Mariapolder alhier een haard van larven van den coloradokever ontdekt. Het bleek dat sommige larven reeds 40 cm diep in den grond zaten. Maatregelen tot verdere ontsmetting van het perceel zullen door den dienst worden genomen. Het per ceel was tweemaal met loodarsenaat bespo ten. Meisje door auto aangereden. WOLFAARTSDIJK. Zondagavond om streeks half negen had op den weg naar het Wolfaartsdijksche veer een aanrijding plaats. De landbouwer Nieuwenhuyze uit den Spieringpolder (Noord-Beveland) kwam met matige snelheid met zijn auto aange reden naar het bovengenoemde veer. Plot seling stak het 4-jarige dochtertje van J. van Damme den weg over. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Met een gebroken beentje werd het kind opgenomen. De eerste hulp werd verleend door dokter Vos, die het meisje naar het Zie kenhuis te Goes overbracht. Volgens oogge tuigen treft den chauffeur geen schuld. WOLFAARTSDIJK Zaterdagavond gaf het jeugdkoor „De Zangvogeltjes", onder leiding van den heer Tamminga, een con cert op het schoolplein te Oostkerke. De publieke belangstelling was groot. Opge voerd werd een zang- en declamatiespel, getiteld: „De groote schoonmaak". KOLIJNSPLAAT. Onder deze gemeente zijn aardappelplanten gevonden waaraan 20 tot 25 larven zaten. De plantenziektenkun- digen dients uit Wageningen heeft de aard appelvelden onder toezicht laten besproeien. Bij M. de Bruijne is een veld aardappelen gerooid. De aarde is met olie en benzine besproeid om zoodoende de larven te ver delgen. Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap „Wilhelmina" een concert op de tent. Na 22 jaar teruggevonden. WISSEKERKE. De heer C. Hoek verloor méér dan 22 jaar geleden bjj een zjjner be zoeken op de hofstede van den heer Leen- dertse aan den Wissekerkschen weg een gouden medaillon, waarin het portret zat van zijn zuster. Dezer dagen was de heer G. Leendertse van Wissekerke. bezig, om den grond rond de bessenstruiken op bo vengenoemde hofstede te bewerken, toen hij opeens het medaillon vond. Het voor werp was, evenals het portret, nog vrtf gaaf. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tö" matige N. tot N.O. wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, minder warm, vooral in het Noorden. UKKEL: Schoon en warm weer, bij ma tige of zwakke wind uit N.O. richtingen, plaatselijk kans op onweer. Di. 2 Aug. Zon op: 5 h 22; onder: 20 h 49. Licht op: 21 h 19. Maan op: 13 h 38; onder: 23 h 09. E.K. 3 Aug. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwatwc. Maandag 1 5.46 18.05 12.09 24.51 Dinsdag 2 6.35 18.52 12.54 Woensdag 3 7.24 19.42 1.34 13.40 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Maandag 1 7.40 19.58 1.05 13.19 Dinsdag 2 8.22 20.37 1.51 14.06 Woensdag 3 9.06 21.20 2.34 14.50 RAAD VAN OOSTBURG. OOSTBURG. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag onder voorzitterschap van den burgemeester. Een wijziging werd aangebracht in het huurcontract met het rijk voor de rijkskantoren op de bovenver dieping der school. Volgens aanwijzing van Ged. Staten werd de verordening tot hef fing en invordering van schoolgeld voor het lager onderwijs opnieuw vastgesteld, daar de minister het tarief naar de huur waarde niet wenschte ter goedkeuring voor te dragen. Op het verzoek van de kerk voogdij der Ned. Herv. gemeente tot tus- schentijdsche beëindiging der huur van het gedeelte van het Kerkplein achter de mu ziektent werd gunstig beschikt. De voor waarde werd gesteld, dat in het jaar der beëindiging geen huur meer zal betaald wor den, dat de gemeente een schadevergoeding geniet van 50 en voorts dat de kerkvoog dij medewerkt tot het verplaatsen van den huwelijksboom. Aan de plaatselijke com missie van den bijz. vrij. landstorm werd een jaarlijksch subsidie van 25 toegekend. Aangeboden werden de rekening van het gasbedrijf 1937, sluitende met een nadeelig slot van 871 en de gemeenterekening 1937, sluitende met een voordeelig slot in den gewonen dienst van 6724 en met een na deelig slot van 205 in den kapitaaldienst. Na een lange discussie werd besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid tot het graven van een brandput of het bouwen van een bak op het Kerkplein. Inzake 't contract met. de „Gekro" werd besloten adhaesie te betuigen aan het adres van Terneuzen. Besloten werd voor de Vol derstraat een parkeerverbod in fiet leven te roepen van de woning van Reiniers tot het schoolplein. Ook werd goedgekeurd het schoolplein te doen betegelen; het schoolhek zal afgesloten worden en het plein ontoe gankelijk worden gesteld voor rijwielen, voor de fietsen zullen in de Volderstraat rijwielblokken worden aangebracht. Een bedrag werd uitgetrokken voor de viering van het jubileum van H.M. de Koningin. RAAD VAN SINT-KRUIS. SINT-KRUIS. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester Dhont, voltallig. Een verzoek van M. Uitdewilligen om te ruggave van schoolgeld, werd gedeeltelijk ingewilligd. Besloten werd het gezinsper- soonskaartenstelsel in te voeren. Het in de vorige vergadering, op voorstel van den heer De Backere genomen besluit tot het bestraten met tegels van een gedeelte van het rijwielpad langs den weg Aardenburg Sint-Kruis, werd thans op zijn voorstel, weer ingetrokken. De verbetering van be doeld pad op de meest geschikt geachte wijze, zal aan het dagelijksch bestuur wor den overgelaten. De gemeenterekening over 1937 werd aan geboden met in den gewonen dienst aan ontvangsten 20581 en aan uitgaven 18.236; batig slot dus 2345; kapitaal dienst ontvangsten en uitgaven 2400., na deelig slot 2100. Op het verzoek van Ged. Staten om een overeenkomst aan te gaan met het destructiebedrijf „Gekro" te Schie dam werd besloten daartoe nog niet over te gaan. Adhaesie zal worden betuigd met een schrijven van het gemeentëbestuur van Terneuzen, waarin wordt aangedrongen op verlenging van den termijn waarbinnen moet worden aangesloten bij een destruc tiebedrijf. In de instructie van den gemeente-ont vanger werd eén kleine wijziging aange bracht met betrekking tot eventueele tijde lijke vervanging van dezen ambtenaar. Dit houdt verband met de opheffing van de zekerheid van den ontvanger. In beginsel werd besloten den post be treffende volksfeesten aan te vullen, in ver band met de feestelijkheden van het regee- ringsjubileum. Het bedrag is nog niet vast gesteld. RAAD VAN ZUIDZANDE. ZUIDZANDE. Vrijdag vergaderde de Raad. Afwezig de h.h. J. J. Perduyn en A. Verbuyt. Een verzoek om subsidie van de Gewestelijke Landstorm Commissie voor Zeeland werd aangehouden. Op de begrooting 1939 zal hiervoor een post worden geplaatst. De hr.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1