BUITENLAND. 1 De Paardenfokkerij. INGEZONDEN STUKKEN. IN 'T KIELZOG VAN DE WEEK. RADIO-PROGRAMMA. UIT DE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VOOR VIJFTIG JAAR. WAAR IS WERK? TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. AGENDA. middelburg. bioscopen. kunnen wij melden, dat daar de beide eer ste kermisdagen dus Maandag en Dinsdag Cartner's gezelschap aanwezig zal zijn, om met een afwisselend programma, be ginnende meif een bewijs van j groote schotvastheid van den heer Gartner, ver schillende nummers te brengen. Woensdag, Donderdag en Vrijdag komt de revue „Hup Holland" van Meyer Ha mei s Revue ensemble, waarin verschil lende bekende Hollandsche revueartisten medewerken, en ook een geschoold ballet niet ontbreekt. Dit gezelschap is te Mid delburg niet onbekend en zal zeker oude kennissen tot zich trekken. In de Schouwburgloge worden 6 dagen voorstellingen gegeven en ook daar zal half de week het programma een belang- ryke wyziging ondergaan. Voor de eerste drie dagen staat te wach ten het optreden van William Alvata, een wereldartist die slechts nog korten tijd in Nederland kan blijven en die met zijn voorstellingen, waarbij hij werkt met een groote staf personeel en o.a. met levende dieren, alom succes heeft. Voor de tweede helft van de week is ook hier het woord aan de revue en wel aan René Sleeswijk's Nederlandsche P>- vue: „Snap je dat nou juffrouw Snip" met de aan luistervinken zoo bekende Willy Walden en Piet Muyselaar als hoofdper sonen. Zeker zullen velen gebruik maken van de gelegenheid deze artisten van aarfge-. zicht tot aangezicht te leeren kennen. Een nieuwe regeling? Er is een wetsontwerp, houdende nieuwe bepalingen tot regeling van de paardenfok kerij ingediend. Het beoogt in de eerste plaats beperking van de directe rijks- bemoeiing met de keuringen van hengsten, met behoud van voldoende zekerheid, dat de hengsten, welke in Nederland publiek ter dekking worden gesteld, van voldoende kwaliteit zijn om het peil, waarop de paar- denstapel staat, voor achteruitgang te be hoeden en zoo mogelijk nog te verhoogen. De ontwikkeling van het stamboekwezen geeft daartoe gereede aanleiding. Bijna alle dekhengsten zijn in de registers der stam- boekvereenigingen ingeschreven. Reeds in de wet van 1918 werd aan stam- boekvereenigingen de bevoegdheid verleend in haar registers ingeschreven hengsten voor dekking goed te keuren. Thans wordt deze lijn doorgetrokken door den eisch te stellen, dat dergelijke hengsten door de be trokken stamboekvereenigingen moeten worden gekeurd en door zulk een goed keuring geldig te doen zijn voor het geheele r\jk. De stamboekvereenigingen zullen slechts die hengsten voor dekking goedkeuren, wel ke zij ook voor dekking van de bij haar in geschreven merriën van voldoende kwali teit achten. Aangezien de eischen, die genoemde ver- eenigingen als regel hooger zijn dan die, welke door de z.g. rijkscommissiën onder de paardenwet 1918 worden gesteld, kan daartegen geen bezwaar bestaan, integen deel, verscherping van de selectie zal daar van wel het gevolg zjjn. De kwaliteit van het fokmateriaal is in den loop der jaren wel zooveel vooruit gegaan, dat er geen vrees behoeft te bestaan, dat het aantal voor dekking beschikbare hengsten te ge ring zal worden. De vrijheid van fokrichting niet te be knotten, acht de minister van economi sche zaken een noodzakelijk sluitstuk der voorgestelde regeling, dat de goedkeuring "voor dekking door een stamboekvereeni- ging niet beperkt blijft tot het soms zeer beperkte werkgebied dezer organisa tie. Een stamboekvereeniging beschikt zelf over de noodige middelen, om dekkingen van bij haar ingeschreven merriën met door een andere vereeniging voor dekking goedgekeurde hengsten, waarvan zij het type niet voor haar doel gewenscht acht, tegen te gaan. Voor eigenaren van niet ingeschreven hengsten is de mogelijkheid open gelaten hun hengsten door een rijksinstantie te doen keuren; dit aantal zal echter wel zeer gering zijn. Voor de rechtszekerheid, is de mogelijk heid van beroep, zoowel ten opzichte van de uitspraak der genoemde rijksinstantie als ten opzichte van de afkeuring voor dekking door een stamboekvereeniging, opengesteld. Het ligt in de bedoeling uiteindelijk te komen tot het erkennen van één or ganisatie voor het zware trekpaard en één voor het landbouwtuigpaard. Voor het zware trekpaard zal dit niet meer dan een bestendiging van den be- staanden toestand beteekenen. Voor het landbouwtuigpaard zal de vorming van een federatie van stamboekvereenigingen overwogen dienen te worden. Naast de zorg, dat voor dekking van merriën hengsten 'van voldoende kwali teit worden gebezigd, dienen voor de be vordering van de paardenfokkerij, even als voorheen, gelden van overheidswege beschikbaar te worden gesteld. Voor 1931 werd nog 50.000 uitgetrok ken. Dit werd 29.000 voor 1938; voor een krachtige en doelmatige bevordering van de paardenfokkerij is dit ontoerei kend. De minister hoopt dat de toestand van 't lands financiën weer spoedig toe staan zal, dat het oorspronkelijke bedrag weer beschikbaar zal kunnen worden ge steld. Aangezien de stamboekvereenigingen li chamen bij uitnemendheid zijn ter bevor dering van de paardenfokkerij, acht de mi nister het wenschelijk bij de bevordering van de paardenfokkerij van rijkswege, aan deze organisaties een nieuwe belangrijke rol toe te kennen. Thans bestaat in iedere provincie een provinciale regelingscommis sie voor de paardenfokkerij. Daar de stam boekvereenigingen over het geheele land een provinciale indeeling volgen en voor al le rassen over het geheele land zijn verte genwoordigd, ligt het voor de hand ook het beheer en de besteding dezer gelden in de verschillende gewesten aan haar over te laten. Het komt den minister voor, dat de stam boekvereenigingen het eenvoudige werk van gewestelijke regeling gemakkelijk zelf aan kunnen, zoodat de thans door Ged. Sta ten benoemde provinciale regelingscommis- siën in iedere provincie gevoeglijk kunnen worden vervangen door een commissie uit de stamboekvereenigingen, die de premie keuring doet uitvoeren. De krachten, welke zich nu verdienste lijk maken bij de regeling van zaken op het onderhavige gebied, zullen toch wel, voor zoover noodig, aan dit werk verbonden kun nen blijven. Ten slotte meende de minister de rege ling van de subsidiën der bestaande wet, te moeten vervangen door een meer beknop te. De provinciale besturen zullen bij de nieuwe regeling een eventueel provinciaal subsidie eveneens kunnen verdeelen over de stamboekvereenigingen. DE RASSENLEER. Een felle veroordeeling door den Paus. Voor de derde maal en met een indruk- wekkenden overvloed van bijzonderheden en uitweidingen heeft de Paus zijn veroor deeling uitgesproken over de rassenleer, het separatisme en het overdreven nationa lisme. Bij een ontvangst van leerlingen van een college der propaganda fide sprak de paus n.l. een groote redevoering uit, waarin hij hen waarschuwde tegen de nieuwe the- oriêën. Allereerst preciseerde de paus den zin van universaliteit der kerk, waarover hij in een vorige redevoering had gespro ken. Fel keerde hij zich tegen het begin der campagne, welke ten doel heeft de katho lieke actie te treffen, welke er van wordt beschuldigd anti-rassistisch en dus anti fascistisch te zijn. De katholieke actie, al dus de Paus heeft slechts reden van be staan voor zoover zij tot de kerk behoort. Zij behoeft niets anders te zijn dan katho liek en daarom sprak de Paus deze waar schuwing uit: „Let goed op, ik beveel U aan de katho lieke actie niet te treffen, ik raad U dit aan, ik verzoek het U om Uw bestwil, want wie de katholieke actie slaat, slaat den paus, en wie den paus slaat, sterft. Dit is waarheid en de geschiedenis bewijst die waarheid". Voortgaande, betreurde de Paus het, dat Italië, Duitschland heeft meenen te moeten navolgen. Hij herinnerde eraan, dat de oude Italianen, wanneer zij over deze zaken spraken, zulks deden in woorden „schooner, sympathieker, minder bar- baarsch namelijk door te spreken van men- schen „van Italiaansche afkomst". „Wij willen niets scheiden in de mensche- lijke familie en wij beschouwen het rassis me en het overdreven nationalisme als slagboomen, die tusschen de menschen worden opgericht. Iemand heeft beweerd, dat er dus een onherstelbaar leerstellig ver schil bestaat tusschen de katholieke actie en de fascistische partij. Het is vreemd iets bijzonders te vragen van de katholieke actie, alsof de katholieke actie iets op zich zelf staands was, met een eigen leer, een eigen credo. De katholieke actie bestaat in de kerk, zij is de katholieke kerk, omdat zij het leven is der katholieke kerk. De katho lieke actie, evenals de katholieke kerk, is katholiek, d.w.z. universeel. Men vergeet dat het menschelijk geslacht, het geheele menschelijke geslacht één enkel en groot, universeel menschelijk ras is. Men kan ech ter niet ontkennen, dat in dit universeele ras plaats is voor speciale rassen, als even- zoovele verschillende variaties, en evenals er in groote muzikale composities groote variaties zijn, waarin men echter hetzelfde algemeene motief vindt, dat terugkeert, dat weerklinkt, dat bezielt, maar in ver schillende tonen, toonaarden en uitdruk kingswijzen, evenzoo bestaat er in het men schelijk geslacht één groot universeel, ka tholiek ras, één enkele en algemeene men schelijke familie, die verschillende variaties heeft. Men vraagt zich af waarom Italië met een ongelukkige nabootsing er behoef te aan had het voorbeeld van Duitschland te volgen. Voorts stelde de Paus de hinderlagen aan de kaak van hen, die „de katholieke actie zouden willen treffen zonder de kerk te treffen. Neen, aldus de Paus, dat kan men niet: wie de katholieke actie slaat, slaat de katholieke kerk, want hij slaat het katho lieke leven". HET GOESCHE HEEL EN HALF. Het hopeloos gejengel van het Goesche carillon op heel en half uur, waarop onze Klokkenist met alle geweld een geleerd stuk wil zetten, hetgeen hem vanwege den verregaanden staat van veroudering en beknoptheid van het aantal klokken toch nimmer zal gelukken, is voor bijna alle burgers van Goes een voortdurende kwelling, omdat niemand het verschil kan onderscheiden tusschen heel en half, nog minder iets begrijpt van de schoone klan ken die zulk een klassiek stuk moet uit beelden. Het schijnt dat Goes alleen geleerde stukken op het carillon wil plaatsen; dit is al vele jaren zoo. Een enkeling zal de stukken kunnen begrijpen, doch het gros kan er geen touwen aan vast knoopen. Eenigen tijd geleden klaagde iemand in een ingezonden stuk over het Goesche car- rillon, dat het zoo oud werd en dat het noodig moest worden uitgebreid enz. M.i. is dat heelemaal niet noodig. Laten we een voorbeeld nemen aan vele groote steden, het doet zoo vroolijk aan b.v. wan delende in Amsterdam over den Dam, den toren een leutig pittig Hollandsch wijs je te hooren spelen voor heel en half, ook bij een bezoek aan een Brabantsche stad trof mij plots van het carillon een aardig bekend wijsje, meegezongen of gefloten door de van hun werk komende burgers. Laar Goes eens wat minder geleerd doen en de keuzecommissie ook eens een eenvoudige burger in haar midden toe te laten, die een keuze kan helpen maken uit onze schat van vaderlandsche liedjes. Onze burgers kunnen dan heel uit half onderscheiden, het komt op ons eenvoudig carillon beter tot z'n recht en de jeugd van 6100 kan eens meefluiten. D. G. Kloosterman. In den vaderlandschen hof worden thans overal de hoofden bij elkaar gestoken. Er hangen plannen in de lucht. Want de Juli-maand loopt op de laatste beenen; Augustus staat geboren te worden, en in September moet de gansche tuin van moe der Holland van blije kleuren, gonzen van feestklanken. Dan toch zullen de bewoners der lage landen jubelen over het wel zeer gedenkwaardige feit, dat zij 40 jaren onder het bewind van koningin Wilhelmina heb ben mogen leven. De koninklijke jubilaresse vertoeft thans elders; het prinselijk paar en de kleine Be atrix zijn in het hooge Noorden, zoodat de vaderlanders de gelegenheid hebben hun goede plannen te smeden. In stad en dorp verrijzen de comité's, die straks de feest vreugde in glanzende banen zullen leiden. Holland groepeert zich wederom rond den geliefden Oranjeboom, en over eenige we ken zal de wereld opnieuw getuige zijn van een vaderlandsch festijn, dat de groote aanhankelijkheid van een klein volk jegens zijn hooge landsvrouwe zal vertolken Van tijd tot tijd doet het den mensch goed te vertoeven bij een mijlpaal, en zich te verdiepen in de herinnering. Voor velen is het zelfs een levensbehoefte het verre verleden eens te wekken. Vandaar, dat Kampen, de oude stede aan den zilveren IJs- sel, dezer dagen honderden reünisten bin nen zijn poorten heeft gezien. Grijsaards, mannen van middelbaren leeftijd, en ook jongeren hebben nog eenmaal willen toe ven aan den boezem van de grijze Alma mater van het leger te voet, die zooveel groote mannen heeft afgeleverd. Oude stramme ruggen hebben zich gerecht op het commando: „Geeft acht", ietwat stijve bee nen hebben gemarcheerd door de straten, waar zij zooveel jaren geleden de oude ge vels deden trillen, en de grijze Kamper' toren heeft begrijpend neergekeken op de oud geworden kuchies van het Instructie Bataljon, die destijds zóó druk, zóó luidruch tig en zóó wild waren, en die elders door het leven tot zulke waardige, bezadigde lie den werden gevormd Ook Nijmegen heeft zjjn reünie, die voor velen tot een jaarlijksche behoefte is uitgegroeid. De reünie der tippelaars, die alsmaar in omvang toeneemt omdat de mensch in omvang wil afnemen. In de afge- loopen week waren reeds 4700 wandelgra- gen in de Geldersche keizerstad bijeen om er naar het kruis te dingen, doch als deze liefhebberij zich blijft ontwikkelen in het tempo der laatste jaren, zal Nijmegen dra te klein blijken om alle blaren te herber gen Het is nu vroolijk en opgewekt in den vaderlandsche hof, waar de vacantie-bloe- men en de vrijheidsgeest het leven beheer- schen. Vrijwel elke stad heeft er het onge wone aspect, dat alleen van elders komen den kunnen bewerkstelligen, en dat den vas ten bewoner, omdat het ongewoon is, deugd doet. De vereenigingen van vreemdelingen verkeer, die ons allen zoo sympathiek zijn, dat wij haar geen van allen voldoende steu nen, beginnen kennelijk vruchten te dragen. Ook buitenlandsche vruchten, die zoo wel dadig in den vaderlandschen schoot vallen, omdat aan hun val een rinkelend geluid gepaard gaat. En daarom past een pluimpje op den fietshoed van den veelzijdigen A.N. W.B., die terwille van het vreemdelingen verkeer naar ons land, op verschillende plaatsen grenskiosken heeft doen verrijzen, die de traits d'unions worden tusschen het eigen en het vreemde, maar die tevens meer malen zullen fungeeren als olie op de gol ven der verontwaardiging, door te formeele grens-beambten opgestuwd O, die te formeele, te vlijtige dienaren der wet, die door het uniform van het wer kelijke leven en dies van den levenden mensch worden gescheiden. Ulrum's predi kant kan er over meespreken. Want op He melvaartsdag, toen hij in zijn voortuintje het gras maaide, kwam fijj ermee in bot sing. „De Zondagswet overtreden", zei de vlijtige man in uniform tot den maaier in hemdsmouwen, en schreef. Maar de Gro- ningsche kantonrechter maaide den wach ter voor den dag des Heeren, die den maai- enden dienaar des heeren op het schatvotje zijner gemeente had willen leiden, het ver baal-gras voor de voeten weg door dominee vrij te spreken Vermoedelijk zal het den man, die dezer dagen door de Amsterdamsche Her mandad achterhaald is, niet zoo vlot ver gaan. Want in de lage landen moge het ge oorloofd zijn schriftelijke en mondelinge cursussen te geven in ongeveer alles, de handhavers der wet zullen zich wel niet kunnen vereenigen met den vindingrijken geest, die jongelieden leste in doof worden teneinde aan 's konings wapenrok te ont komen. Het vorige jaar had Drenthe zijn keuringsschandaal, en nu is de hoofdstad het werkterrein gebleken van den vormer van simulanten, die zijn leerlingen tegen een honorarium van ettelijke honderden guldens in 20 lessen zoo volmaakt afleverde, dat zelfs oor-specialisten zich door hun spel lieten misleiden Het dreigde eentonig te worden; ook deze week zou het liedje luiden: „Van het Karimata-front geens nieuws", totdat Vrij dag plotseling de sirenen van Terschelling met hun gulden staartje begonnen te kwis pelen en over Nederland loeieden: er is een goudstaafje opgebaggerd! Japan, dat nogal eens in de bus wil bla zen, heeft het Kielzog ditmaal wel zoo goed als vermeden. Tenzij men het belangrijk vindt, dat het straf op benzine gaat bezui nigen, en dat Japansche automobilisten voortaan niet meer dan 140 liter per ^maand in afstand mogen omzetten. Als er één land is, waar de zuinige wagen zijn kans van den dag krijgt, dan is het in het Rijk der Jap- pen. In Delft hangt nog een na-galm van de pret over een 75-jarig huwelijksfestijn, en in Nijverdal hoort men de kreetjes van een pas geboren drieling. Maar in de wereld van den vaderland schen auto-bestuurder is men nogal goed te spreken over het voornemen van meneer Van Buuren van Waterstaat om alle cijfers op de snélheidsbordjes in de vele gemeen ten, die ons land rijk is, te vervangen door één getal, n.l. vijftig. Kwartiermeester. ZONDAG 31 JULI. HILVERSUM I 1875 EN 4.15 M. 8.55 VARA; 10.00 VPRO. 12.00 AVRO; 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.01 Ber. 9.05 Tuinbouwpr. 9.30 Kamermuziek, 9.59 Ber. 10.00 Re ligieuze declamatie. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 12.00 Woord van de week. 12.05 Filmpraatje. 12.30 AVRO-Aeolian- orkest. 1.20 Gram. 1.40 Orgelspel. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Piano. 3.00 Residentie orkest m.m.v. solist. In de pauze: Gram. 4.30 Sportrep, 5.00 Arbeiderszangver. en gram. 5.30 Gram. 6.00 Noviteitenork., Va ramount Girls en Novelty Sisters. 6.30 Sportuitz. (7.45 Sportnieuws ANP, hierna: Gram. 7.00 Gram. 7.30 Ramblers. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Omroepork. en soliste. 9.00 Gram. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Chan sons. 10.00 Gram. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Ber. ANP, gram. 11.45—12.00 Or gelspel. HILVERSUM H 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgelconc. 10.00 Geref. Kerkdienst. Na afloop: Orgelconc 11.50 Gew. muziek (gr. pl.) 12.15 KRO- orkest (1.001.20 Literaire causerie). 2.00 Vragenbeantwi 2.45 Gram. 4.30 Zieken- halfuurtje. 4.555.00 Gram. 5.05 Gew muziek (gr. pl.) 5.30 Orgelconc. 6.30 Ned. Herv. Kerkdienst. Na afloop: Gew. mu ziek (gr. pl.) 7.50 Causerie. 8.10 Ber. ANP. 8.25 Gram. 9.00 KRO-Melodistêh. en solist. 9.30 Radiotooneel. 9.45 Verv. conc. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog. 11.30 Esperanto. DROIT WICH 1500 M. 12.40 Isidore Schwiller's strijksextet. 1.20 Harmonie-ork. 2.05 Troise's Mandoline-ork. en solist. 2.35 Gram. 3.05 Dulay-kwintet. 3,35 Walford Hyden's Zigeuner ork. 4.20 Cello en pia no. 4.50 Norbert Wethmar-Trio. 5.20 Re ligieuze causerie. 5.40 Wellesley Colliery- ork. en solist. 6.35 Filmpraatje. 6.50 Men- ges-strijkkwartet. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Ber. 9.25 Leslie Jefries en zijn ork. 10.05 BBC-ork. 10,50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 8.10 Gram. 11.50 Orgelconc. 12.40 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 2.30 Gevar. prog. 3.20 Zang. 4.05 Duetten. 5.20 F. Warms-ork. 7.50 Zigeu nerensemble S. Bagretzoff. 8.35 „Rigolet- to", opera en „Soir de fête", ballet. 12.05— 12.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconc. 11.20 Gram. 12,20 Westmark-ork. 2,20 Pop. conc. 3.45 Gram. 9.20 Blaasconc. 10.50 Ad. Lutter en Kallies met hun ork. en Orgel spel. 12.203.20 Nachtconc. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 9.40 Gram. 10.35 Orgelspel. '11.20 Gram. 12.20 en 1.30—2.20 Het A. Felle- man-ork. 2.35 Gram. 3.20 koor „De Me- lomanen"'. 3.50 Gram. 4.05 Verv. Koorconc. 4.35 Gram. 5.05 Dansork. 5.35 Gram. 5.50 Verv. dansmuz. 6.05 Gram. 7,20 Cello. 8.20 Bont programma. 10.30 Dansork. 11.20 12.20 Dansmuziek. 484 m: 9.20 Gram. 10.20 Schnyders' ork. 10.50 Piano. 11.05 Verv'. conc. 11.15 Gram. 11.20 Zang. 11.35 Verv. conc. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinork. 2.20—2.35 en 2.50 Gram. 4.50 Orgelconc. 5.35 en 6.00 Hirsch' ork. 6.50 en 7.35 Gram. 8.20 Kleinofk. én soliste. 10.30 Luc. Hirsch en zijn ork. 11.» 12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 4.20 Rijksz.: Duitsche Turn- en Sportfeest. 9.20 Blaasork. 10.20 Ber. 10.40 Hoorber. 10.55 Zie Keulen om 10.50. (Om 11.05 Ber.) I.15 Tijdsein. 1.262.20 Nachtconc. MAANDAG 1 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gram. (Om ca. 8.16 Ber.). 10.00 Mor genwijding. 10.20 Gram. 11.00 Declamatie. II.20 Orgelspel en gram. 12.00 Gram. (Om ca. 12.15 Ber.). 12.45 VAR A-Orkest. 1.30— I.45 Gram. 2.00 Gram. 3.00 Declamatie. 3.30 Gram. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gram. 5.30 „Fantasia". 6.00 Orgel en zang. 6.30 Muz. causerie met gram. 7.10 Reportage. 7.30 VARA-Kinderkoren. 8.05 Ber. ANP. 8.15 VARA-Orkest. 8.45 Gram. 9.00 Gram. 9.15 VARA-Orkest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Gevar. conc. 11.3012.00 Esmeralda-Septet m.m.v. solist. HILVERSUM H 301,5 m. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gram. (12.0012.15 Ber.) 12.30 Amster- damsch Salonorkest en gram. 2.00 Gram. 2.15 Viool, piano en gram. 3.00 Causerie. 3.40 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuur. (7.007.15 Ber.) 7.458.00 Reportage, event, gram. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Chr. Har moniever. en gram. 9.00 Causerie. 9.30 Vrouwenkoor en NCRV-orkest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Gram. 10.20 Verv. conc. 11.15 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. DROIT WICH, 1500 m. 11.20 Jan Hurst en zijn ork. 12.20 Orgelspel. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.). 1.35 Kon. Marine-Stafmuz. uit Ply mouth, m.m.v. solist. 2.35 Gram. 3.20 Engel- man's kwintet, m.m.v. solist. 3.50 Viool en piano. 4.20 Orgelspel. 4.50 Muz. causerie (met gram.). 5.20 Zang. 5.40 Emilio Colom bo-Octet. 6.20 Ber. 6.45 Trioconc. 7.20 Gevar. progr. 8.05 Orgelspel. 8.40 BBC-orkest. 9.20 Victor Silvester's Band. 10.05 Actueele cau serie. 10.20 Ber. 10.45 Gram. 11.20 Harry Roy's Lyricals. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.)'. RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10—9.20 en 10.10 Gram. 12.35 Stafmuzlek Garde Républicai- ne. 3.05 Gram. 3.20 Zang. 3.35 Gram. 4.20 Piano. 4.35 Zang. 4.50 en 5.20 Gram. 8.35 Cello. 8.50 Selectie opera „Antar". 10.50 II.20 Gram. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 Schram- mel-ensemble, 8.50 Hans Joachim Fierke's kwintet en schrammel-ensemble. 12.20 Pop. conc. 1.35 Nedersaksen-ork. 2.30 Pop. conc. 4.20 Orkest en koor, m.m.v. solisten. 6.50 Piano. 7.20 Opera „Figaros Hochzeit". 10.50 Orkest. 12.20—3.20 Orkest en amusements- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 José Schnyders' ork. 1.502.20 en 5.20 Gram. 5.35 Piano. 5.50 Gram. 6.50 Piano. 7.20 Gram. 8.23 en 9.20 E. Loiseau's ork. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein ork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Ray Ventura en Eloward met hun ork. 6.00 Dito, 6.20 Piano iSkf; 80e week 1888. Bijj Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Augustus 1888, aan A.' Smit, op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Vlissingen. De feestelijke opening van de stoom- tramlijn AntwerpenBergen op Zoom zal plaats hebben Zondag 26 Augustus, Men schrijft ons uit Vlissingen: Onze „pier" geschiedenis is eene nieuwe phase ingetreden, en wel eene zod gunstige dat de tot standkoming verzekerd mag heetefl, Bif den schietwedstrijd van Nederland sche officieren bij de schutterij den 23"en dezer te Maastricht gehouden behaalden; ook prijzen de heeren Boone en de Mar ét Tak te Middelburg. De le luitenant E. Berdenis van Berle- kom, van het korps mariniers, is aangewe zen om in de maand September e.k., naar Oost-Indië te vertrekken. Benoemd tot 2e luitenant bij het 3e regiment veld-artillerie F. H, Umbgrove. Bij het te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van de acte voor Fransch L.O. is o.a. geslaagd de' heer H. Alberge te Middelburg. Bij het eindexamen der hoogere bur gerscholen in Zeeland slaagden o.a. A,- de Koning en G. Smit Siebenga. Op school G. (hoofd mej. S'. van Slee)1 zijn o.a. overgegaan van de 3e" naar de' 4e klasse M. Boogaert en van de 4e naar <fe 5e E. de Liefde. De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren, N.- en Z.-Bëve- land, Schouwen en Dulvel&nd, zendt' ons de volgende aanvragen: Binnenland. BREDA: 2 tweede verwarmingsmonteurs; dad.; 0.50 per uur; er is voor geruimen' tijd werk. HAARLEM; laborant; b|rtr allé werk zaamheden in het smalfilm laboratorium; volledige kennis van omkeerprocedes, nega- tief-positief-werkzaamhedèn, versterken en verzwakken, positief düpliceeren en titel- fabricage; voor 1 Aug. a.sï; 25 p: w.; voor onbep. tijd; reiskosten worden na oproeping vergoed. ROOSENDAAL: voor breigoederenfabriek coupeuse, dad„ voor onbep. tijd; aanbiedin gen onder opgave van verlangd loon, lëef- tijd enz. ROERMOND: 2 verwarmingsmontëurs (hulp); dad., loon n.o.t.k. met kost en in woning voor onbep. tijd. DORDRECHT: verpleegster in algemee- nen dienst, tegen een salaris van 1250 tot 1950 per jaar, verminderd met een kor ting van 4 pet.; aanstelling geschiedt voor- loopig voor den tijd van 1 jaar; sollicitan ten moeten in het bezit zjjn van diploma's A. en B, leeftijd tusschen 28 en 33 jaar; soli, in te zenden voor 10 Augustus 1938. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. MA 8 Aug. door architectenbureau F. G. C. en ir. A. Rothuizen, in café „De Een dracht" Markt; het verbouwen der bakkerij e.a. der Coöperatie „De Broederband" U.A. te M i d d e 1 b u rg. Zie Middelb. Crt. 29 Juli 1938. Aug. 10 Rittem, Huis en land, Paap. 16 Biggekerke, Huis en land, Terpstra. 18 Vere, Land, Van der Harst. 24 Middelburg, Motorschip, Arr. Rechtb. 25 Biezelinge, Hofstede, Jonkers. Sept. 21 Vrouwepolder, Inspan, Van der Harst. Vere, Inspan, Loeff. ZA 30 Jul ZO 31 Jul MA 1—ZA 6 Aug. Kermis. MA 1, Dl 2 en WO 3 Aug. Alvata; Schouw burg-loge Dassi (Dam). MA 1—ZA 6 Aug. Kermisbal; muz. „The Rhytm. Swingers"; Bovenz. „De Ver genoeging" 20.0024.00 h. MA-ZA 6 Aug. Jesayes-Ensemble; Koffie- - huis „De Eendracht". MA 1 en Di '2 Aug. Varieté-voorstelling* Schuttershof 20.15 h. GOES. ZA 30 Jul. Conc. mondaccordeonvereen. „Kunstvrienden"; Gr. Markt 20.30 h. ZO 31 Jul MA 1 Aug ELECTRO, Midd. VR 29 Jul.—DO 4 Aug.: „Gelukkige Landing" en „Vijf mil- lioen zoeken een erfgenaam", 20.00 n ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 29 Jul.DO 4 Aug.: De Spion der Lanciers" en „Café Metropole", 20 h. ZO 15 h. matinée. ALGEMEEN. ZA 30 Jul. Viering 10 j. best. Walcb. Kam- peerver. „Luctor et Emergo"; Dui nen Koudekerke-Biggekerke bO Kam peer terrein. Aanv. 15.00 h.; 22.30 h. Kampvuur. en zang. 7.05 Verv. van 6.20. 7.35 Grank 8.20 Kleinork. 8.35 Cabaret. 9.20 Verv. conik In de pauze: Zang. 10'i(hl11^(L<?ram' -on DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.211 Ber 7.35 Gevar. conc. (gr.opn.). 8.20 Ber, 8.30 Orkest. (9.20-9.30 Ber.L 10.20 Beft 10.50 Saxofoon en piano. 11.05 Ber. 11.2» Pop. conc. (gr.opn.). 12.20 Blaasork. 1.15 Tijdsein. 1.26—2.20 Solistenconc. (gr.opn.»

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6