SPORT. BUITENLAND. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. De Vestigingswet in de praktijk BELGIE. RADIO-PROGRAMMA, MARKTBERICHTEN, medewerking van de zangvereeniging „Looft den Heer", alhier. Zaterdag 10 Sept. 24 uur kinderspelen, opgeluisterd door muziek. 24 uur volks spelen. Hiervoor kan men zich nog tot 10 Aug. a.s. opgeven, echter nu nog uitsluitend voor ringsteken en touwtrekken. 68 uur optocht. 810 uur concert door de Ver. „Oefening na den Arbeid", afgewisseld door zang van de ver. „Looft den Heer". Zeer binnenkort zal door enkele dames met lijsten worden rondgegaan om voor dit doel de kas der Oranjevereeniging te ster ken. RAAD VAN RILLAND. Het oude Raadhuis wordt ver kocht. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Do- minicus. Afwezig wethouder J. v. d. Sande. Van de gewestelijke Landstormcommissie was een verzoek om subsidie ingekomen. Aangezien jaarlijks een subsidie wordt ver leend aan den plaatselijken B.V.L. werd 't adres voor kennisgeving aangenomen. Aan een verzoek van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, tot wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger, zal worden voldaan, wanneer een nieuwe in structie zal worden vastgesteld. Een verzoek van de muziekvereeniging „Rillandia" om een jaarlijksche subsidie, werd in handen van B. en W. gesteld. Een capitulantenverordening werd vastgesteld, terwijl verzoeken om ontheffing der hon denbelasting voor een half jaar van de hee- ren D. Butjjn en A. J. A. Windhorst werden ingewilligd. Aan de orde was daarna het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met omliggende gemeenten betref fende het bouw- en woningtoezicht. Aange zien deze gemeente thans nog aan de wette lijke eischen voldoet, werd accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om eerst met ingang van 1942 tot de regeling toe te treden. De heer Dansen vroeg waarom Ierseke als zetel der regeling is aangewezen. Deze gemeente ligt toch niet bepaald in het cen trum. De v o o r z. antwoordde, dat de voor- loopige commissie hierover heeft gestemd en de meerderheid voor Ierseke was. De gemeente Kruiningen is op ander gebied reeds als centrumgemeente aangewezen. De v o o r z. vroeg welke bestemming de Raad denkt te geven aan het oude gemeen tehuis. Besloten werd het oude Raadhuis publiek te verkoopen. Bij de rondvraag verzocht de heer Dron- k e r s het noodige straatwerk te Bat niet te lang uit te stellen. Voorts vestigde hij er de aandacht op, dat op een niet geoorloofde plaats vuilnis wordt geworpen. Hij verzocht opruiming te willen bevorderen. De heer Van Iwaarden vond den toestand van den oprit naar de haven te Bat nog niet geheel in orde. De voorz. gaf zulks toe; het is echter een moeilijk en kostbaar pro bleem. BIERVLIET. Woensdagmiddag maakten de ouden van dagen uit Biervliet en Drie wegen een autotocht naar Gent. De burge meester maakte de reis mede en begeleidde de twee oudste deelnemers, resp. 96 en 94 jaar oud. Ook 'n 90-jarige uit Driewegen nam deel aan 't uitstapje. In totaal waren er een zestigtal ouden van dagen. Ze hebben op een mooien zomermiddag veel genoten. 's Avonds stond de muziek gereed om het gezelschap te ontvangen; een vriendelijke en vroolijke attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Een woord van dank past aan allen, die op eenigerlei wijze hebben geholpen om ook dezen dag weer te doen slagen. RAAD VAN SCHOONDIJKE. SCHOONDIJKE. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester Van Rosevelt, voltallig. Besloten werd aan de plaatselijke af- deeling van den B.V.L. 5 subsidie te geven. Een overeenkomst werd aangegaan met de Gekro te Overschie, ingaande op 1 Juni 1939, inzake destructie van vleesch, enz. Een verzoek van een comité „tot oprich ting van een gasmaatschappij", om con cessie voor de levering van gas, werd aan gehouden. De gemeenterekening over 1937 be droeg in ontvangsten 53371 en in uit gaaf 41338. De kapitaaldienst sloot met een nadeelig slot van 12339. Besloten werd om aan B. en W. mach tiging te verleenen te onderzoeken wat de kosten zouden bedragen voor een bui tengewone herstelling aan het gemeente huis en voor het opnieuw inrichten van de secretarie en raadzaal. Voorts werden B. en W. machtiging verleend een onder zoek in te stellen naar de kosten tot den aanleg van een weg over het nieuw aan gekochte bouwland. VVegenverbetering. SLUIS. Na den aanleg van den nieu wen asphaltweg van de hofstede van den landbouwer Provoost af tot aan deze van den landbouwer Poisonnier, is men thans ook bezig het gedeelte van eerstgenoemde hofstede tot Sluis van een nieuw wegdek te voorzien. De werkzaamheden zijn reeds zoo ver gevorderd dat men aanneemt dat de weg ongeveer half Septemeber voor het verkeer zal kunnen wordèfi openge steld. De bestaande steenslagweg werd als fundeering gebezigd en is daartoe tot 6 m verbreed. De weg zal voor een breedte van 5 m uit klinkerkeien bestaan, terwijl 1 m wordt bezet met keien en kantsteen: Verder wordt naast de, geheele lengte vari den nieuwen weg een vrij liggend rijwiel pad aangelegd, ter breedte van 2.10 m. Voor de gemeenten Sluis en Retranche- ment zijn deze werkzaamheden wel kome werkverschaffing-objecten. Een groot aantal werkloozen uit deze gemeen ten is voor geruimen tijd te werk gesteld. Jammer dat een groot deel van den prach- tigen tuin van het Protestantsch Tehuis voor Ouden van Dagen „Rozenoord" aan deze plannen moest worden opgeofferd. Tot bestuursleden van de Oranjever eeniging werden benoemd, in de plaats van de heeren H. van Mazijk, voorzitter en J. Wage, secretaris, welke beiden voor deze functies hadden bedankt, de heeren H. Bakker en J. van Horck. 8 Febr. 1938. Nieuwe bepalingen. Mr. M. Visser schrijft ons: De Vestigingswet-Kleinbedrijf is thans ongeveer 16 maanden van kracht en doet sedert elf maanden daadwerkelijk haar invloed op het bedrijf gevoelen. Het oogen- blik schijnt derhalve geschikt om een kort overzicht van de practische werking te geven. Er zij nog even herinnerd aan het systeem der wet. De bepalingen traden bij het van kracht worden der wet niet ter stond voor alle bedrijven in werking. Zij zijn alleen van toepassing, wanneer zij bij afzonderlijk Koninklijk Besluit voor een bepaald bedrijf van toepassing zijn ver klaard. Bij amendement werd in de Tweede Kamer aan het oorspronkelijk wetsontwerp een bepaling toegevoegd, waardoor de Minister van Economische Zaken de bevoegdheid verkreeg in afwach ting van een Koninklijk Besluit tot toe passelijk verklaring der wet voor een be paald bedrijf, vestiging van nieuwe zaken zonder zijn vergunning te verbieden. De bedoeling was om overhaaste toevloed naar zulk een bedrijf, terwijl een ves- tigingsbesluit in voorbereidng was, te voor komen. Zulk een besluit is zes maanden geldig en kan éénmaal met zes maanden verlengd worden. Het slagersvak is het eerste bedrijf ge weest, dat van de nieuwe wet geprofi teerd heeft. Sedert zijn er nog negen of zoo men de bedrijven waartusschen een zekere verwantschap bestaat, samenvoegt vijf bedrijven onder de wet gebracht, in zooverre dat daarvoor een spertijd werd bepaald. Het broodbakkers- en broodver- koopersbedrjjf werd daarna, evenals het slagersbedrijf, bij Koninklijk Besluit ge heel onder de nieuwe wet gebracht, derstaand staatje geeft van den tegenwoór- digen stand een overzicht. Spertijd bij Ministerieel besluit. Slagers 18- 8-'37 tot 31-l-'38 Broodbakkers 9-12-'37 tot 8-6-'38 Broodverkoopers 17-12-'37 tot 8-6£38 Schoenverkoopers Schoenherstellers Maatschoenmakers j Ortopaedische schoenm. 1 Kantoorboekhandel 24 Februari 1938 Automobiel- en Garage bedrijf 7 Juni 1938 Kruideniers 7 Juni 1938 Vestigingseisehen bij Koninklijk Besluit. Slagersbedrijf 1 Februari 1938 Bakkers en Broodver koopers 9 Juni 1938 Uit bovenstaande blijkt weer eens de samenhang van de verschillende bedrij ven. Een spertijd voor het bakkersbedrijf bleek niet effectief zonder daarin ook de broodverkoopers te betrekken. Er ligt derhalve maar ruim een week tijds voor beide bedrijven tusschen de sperbesluiten van den Minister, terwijl de Koninklijke Besluiten, welke beide bedrijven geheel onder de wet brachten, op denzelfden dag zijn gedateerd. Voor schoenherstellers, maatschoenmakers, orthpaedische schoen makers en schoenverkoopers werden de sperbesluiten op denzelfden dag genomen. Vestigingsbesluiten gelden voor deze laatstgenoemde nog niet, zoodat voor ves tiging in deze vakken de toestemming van den Minister vereischt is. Ook de maat regelen voor den kantoorboekhandel, het automobielbedrijf en garagebedrijf en het kruideniersvak dragen nog het voorloopig karakter van een ministerieel sperbesluit. Het was niet altijd gemakkelijk precies vast te stellen, wat een bakker, slager of kruidenier is. Voor het slagersbedrijf ging dat nog het gemakkelijkst. Hieronder wordt verstaan het in voor raad hebben, het voor aflevering aan het publiek geschikt maken of aan het publiek verkoopen van versch of bevroren vleesch van runderen, varkens, schapen of paar den. Poeliers vallen er dus buiten. Even eens de hondenslagers), welke inderdaad in onze buurlanden gevonden worden. Ook de bereiding van gerookt of op anrle- re wijze bereid vleesch en de verkoop daarvan vallen er buiten, evenals het be drijf der zg. loonslachters. Ieder, die derhalve zich in de toekomst als slager wil vestigen, moet voldoen aan de eischen voor dit bedrijf krachtens de wet vastgesteld. Met vestiging staat ge lijk de wisseling in den persoon of per sonen van de(n) ondernemer(s). Dus val len er onder zoowel het overnemen van een zaak als het in- of uittreden van fir manten. Verplaatsing binnen dezelfde ge meente geldt 'echter niet als een nieuwe vestiging. De wet spreekt van minmum-eischen van credietvaardigheid,', handelskennis en vakbekwaamheid. Deze eischen worden bij Algemeenen Maatregel van Bestuur vast gesteld. Voor de slagers geldt het volgen de: Credietwaardigheid blijkt uit de be schikking over voldoende geldmiddelen om: le. een jaar het bedrijf te kunnen exploiteeren en 2e. de helft van de instal- latiekosten te kunnen betalen. Wij spre ken hier van de beschikking niet van den eigendom dezer middelen, omdat het geen eigen middelen behoeven te zijn. Het kan ook geleend geld zijn, mits het bewijs ge leverd wordt, dat deze leening niet bin nen 2 jaar opgevraagd kan worden. Handelskennis kan blijken uit het Mid denstandsdiploma of andere daarmede ge lijkgestelde overgangsexamens van onder wijsinrichtingen of handelscursussen. Het aantal is te groot om in een dagbladarti kel op te sommen. Daarnaast is de gele genheid geopend om een Ministerieele Verklaring te verkrijgen, waarover hier onder. Vakbekwaamheid kan de slager bewijzen met een diploma van de Slagersvaksehool te Utrecht, dateerende van na 1 Decem ber 1937 of door een ander door den Mi nister aan te wijzen diploma, zoóals dat van de Centrale Vereenigng v. d. Vee- en Vleeschhandel, of een Ministerieele Verklaring. Voor de Ministerieele Verklaring komen in aanmerking de bezitters van een eind diploma van de Ned. Slagersvakschool da teerende van vóór 1 December 1937. Voorts kan deze verklaring verkregen wor den door degenen, die op 1 Juli 1938 min stens 32 jaar waren en die gedurende de laatste 10 jaar tenminste 7 jaar in het bedrijf werkzaam waren. Ook degenen, die op 1 Januari 1938 gevestigd waren als zelfstandig ondernemer en de kinderen van een gevestigden ondernemer als opvolgers van hun vader kunnen deze verklaring verkrijgen. Eveneens valt in de termen, wie op 1 Januari 1938 vennoot in een sla gersbedrijf was of op 1 Januari 1938 fi liaalchef. Ouderen kunnen op billijkheids gronden deze verklaring krijgen, welke geldt voor alle eischen behalve crediet waardigheid. Zij verkrijgen deze echter eerst na slagen bij het afleggen van een proef. In 1938, 1939 en 1940 kunnen zij, die op 1 Januari 1938 minstens 25 jaar oud en minstens vijf jaar in het vak werkzaam waren, een verlicht examen afleggen. Voor hét bakkersbedrijf en het brood- verkoopersbedrijf gelden deze bepalingen, met dien verstande, dat voor de vakbe kwaamheid de diploma's van het Station voor Maalderij en Bakkerij of de Stichting Vakopledng en Examen Bakkersbedrijf en Broodverkoopers gelden. Onder bakkers- en broodverkoopersbedrijf valt volgens het Min. Besl. alle in voorraad hebben of aan het publiek verkoopen van brood met uitzondering van brood voor eigen ver bruik of voor het publiek mits in het laatsgenoemde geval uitsluitend voor ge bruik ter plaatse. Ook'voor dit bedrijf be staat de mogelijkheid een ministerieele verklaring te verkrijgen. Tot zoover de bestaande vestigingsei sehen voor slagers, bakkers en broodver koopers/. Thans de sperbesluiten, In de bedrijven, waarvoor deze gelden, mag geen nieuwe zaak geopend worden zon der toestemming van den minister van Economische Zaken. Deze toestemming wordt uit den aard der zaak niet spoedig gegeven. Voor overname van een be staand bedrijf is het Departement waar schijnlijk eerder geneigd toestemming te geven, dan voor een geheel nieuwe zaak. De afpaling der vakken heeft men voor het schoenbedrijf gemakkelijk kunnen maken. Alles, wat op maken, herstellen of verkoopen van schoenen rechtstreeks voor den verbruiker betrekking heeft, valt er onder. Niet dus het fabriceeren van schoenen voor verkoop aan winke liers. Voor het auto-bedrijf ging de om schrijving ook nog al vlot van stapel. Hieronder valt alle verkoop van auto's of onderdeelen en alle verrichting van re paraties voor derden. Er buiten vallen dus het enkel verhuren van garageruim te, het verhuren van auto's en de benzine pomp. Voor het kruiaeniersbedrijf en den kan toorboekhandel ging de omschrijving met grooter moeilijkheden gepaard. Voor het eerste bedrijf zijn groepen van artikelen vastgesteld. Wie artikelen uit vier van deze groepen verkoopt, is kruidenier. Daarentegen is bv. de verkoop van kof fie en thee (een groep) met nog twee andere groepen geoorloofd, zonder onder de bepalingen van het sperbesluit te val len. Voor den kantoorboekhandel zijn de ar tikelen opgesomd, welke geacht worden tot dit vak te behooren. Ieder, die deze wil gaan verkoopen, heeft toestemming van den minister noodig. De practjische uitwerking van deze maatregelen zullen wellicht aan den op- pervlakkigen beschouwer ontsnappen. Bij nauwgezetter onderzoek zijn zij echter zeer wel merkbaar. Alle nieuw bij de Ka mers van Koophandel en Fabrieken inge schreven worden nl: eens per week ge publiceerd. Vergelijkt men nu het aantal nieuwe vestigingen in de hierboven ge noemde branches met aantal over een zelfde periode, welke aan deze maatrege len voorafgaat, dan springt de verminde ring aanstonds in het oog. Ook bij een vergelijking met andere branches, waar voor geen maatregelen bestaan, valt het verschil in aantal nieuwe vestigingen op. Daarnaast verneemt men een nevenwer king ten aanzien van de huishuren. Is een zaak voor te hoogen prijs in verhouding tot het rendement verhuurd, dan wordt in de beschermde branches nog al eens tot den verhuurder gezegd: „Wilt U de huur verlagen, of ik ga er uit." Dit heeft af en toe succes, daar de eigenaar na tuurlijk niet terstond weer een ander in de zaak kan zetten. Zoo heeft deze wet een nevenwerking, waaraan bij het ont werpen zeker niet gedacht is. Nadruk verboden. RARE AVONTUREN VAN EEN KANOVAARDER. In den nacht van Woensdag op Donder dag was een pleiziervaartuig, behoorende aan een inwoner van De Panne, verdwe nen. Gisteravond kwam te Oostende bericht binnen, van een der loodsvaartuigen, dat het bootje in de buurt van het vuurschip „Wandelaar" was aangetroffen, en dat zich een man aan boord bevond. Van Oostende is daarop een sleepboot uitgeva ren, die het vaartuig heeft binnenge bracht. De man aan boord bleek te zijn de Nederlander A. T„ woon achtig te Den Helder, die het volgende verhaal deed. Hij was uit Duinkerken te De Panne aangekomen met een kano, die hij op het srand trok. De kano geraakte echter weer vlot en dreef naar de open zee. Hij was toen op het denkbeeld geko men om met het pleiziervaartuigje te trachten, zijn kano weder op te pikken. Dit gelukte hem, doch toen het erom ging, ;naar De Panne terug te keeren, slaagde hij hierin niet. Integendeel, het vaartuig dreef hoe langer hoe verder naar de open zee, tot het oogenblik waarop het nabij de „Wandelaar" door het loodsvaartuig werd waargenomen. Ondanks deze ietwat fantastische ver klaringen is T. naar Nieuwpoort overge bracht, waar thans een onderzoek wordt ingesteld. Internationale Watertentoonstelling. Donderdag 4 Aug. zullen vooraanstaande personen uit Frankrijk overgaan tot de eer ste steenlegging van de Fransche gebou wen op de Internationale Watertentoonstel ling Luik 1939. Te Praag heeft de Ministerraad officieel besloten tot deelneming van Tsjechoslowa- kije aan deze tentoonstelling. DE VIERDAAGSCHE. Men schrijft ons: De derde dag van de vierdaagsche is be gonnen met zeer prachtig wandelweer. Ge start zijn: 4508 loopers en loopsters. Op den 2en dag waren 19 uitvallers en 's morgens starten 18 deelnemers niet. Hieronder was 1 Duitsche deelnemer, die op dokters advies overgebracht moest worden naar een zie kenhuis voor blindendarm operatie. Sinds het eerste startuur zijn er dus 62 uitvallers. De derde dag die hoofdzakelijk afgelegd moest worden op den betonweg Nijmegen Arnhem was warm, speciaal ook al omdat de betonweg de stralen van de zon terug kaatste. Een aardig gezicht was het toen het vierdaagsche leger op stap was en de 50 en 55 km loopers die een groote lus om Arnhem moesten maken de*40 km loopers op de brug te Arnhem moesten passeeren. Toen de Zeeuwen de 55 km tippelden en de dames van de 40 km passeerden maakten zjj dit dadelijk kenbaar door speciaal op el kaar gerichte opmerkingen. Applausjes gin gen op toen een dikke Middelburgsche deel nemer middenop de Arnhemsche brug Rythmische oefeningen onder toezicht van den Zeeuwschen verzorger aan het maken was. Het verkeer te Arnhem was zeer goeu geregeld, vóór alles gingen de loopers voor. De verkeersagenten die het verkeer regel den waren alle oud deelnemers van een 4 daagsche. Met kruis getooid regelen zij prachtig het verkeer. Zeer goed was he. van het gemeentebestuur gezien om vooi de loopers uit sproeiwagens te laten rij den. In 't algemeen worden de Zeeuwsche deelnemers zeer geapprecieerd, en vooral de Marine uit Vlissingen en niet te verge ten het detachement 14e Regiment Infan terie uit Bergen op Zoom onder leiding v. den res. le luit. P. Goossens. Het aantal uitvallers bedroeg gisteren 21. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Galateau wint de negentiende étappe. De negentiende étappe bracht gisteren niets bijzonders. De étappe leidde van Metz naar Reims over 196 km. In het tweede ge deelte van de ronde trachtte de Fransch- man Le Guevel enkele malen uit het pele- ton te komen. Inderdaad gelukte hem dit, waarbij hij Galateau en Carini mee kreeg. In de sprint werd Galateau winnaar. Het peleton was tot vlak voor Reims dicht bij elkaar gebleven. Onze drie landgenooten zaten steeds achterin en verloren op de laat ste tientallen kilometers enkele minuten. Zoo kwam Middelkamp zeven minuten na den winnaar binnen. Het resultaat luidt: 1. Galateau 6 uur 35 min. 21 sec. 2. Le Guevel. 3. Carini. 4. Egli. 5. Neuens. 47. Hellemons 6 uur 39 min. 32 sec. 48. Van Schendel 6 uur 39 min. 32 sec. 52. Middelkamp 6 uur 42 min. 28 sec. Algemeene rangschikking: 1. Bartali 134 uur 21 sec. 2. Vervaecke 134 uur 21 min. 38 sec. 3. Cosson 134 uur 30 min. 32 sec. 4. Vissers. 5. Clemens. 6. Vicini. 42. Middel kamp 136 uur 51 min. 51 sec. 50. Van Schen del 137 uur 24 min. 46 sec. 55. Hellemons 139 uur 16 sec. ZATERDAG 30 JULI. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. VARA-uitz. 10.00—10.20 vm. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om ca. 8.16 Ber.) 10.00 Morgenw. 10.20 voor arbeiders in de Conti- nubedr. 12.001.45 Gram. (Om ca. 12.15 Ber.) 2.00 Filmkwartiertje. 2.15 Orgel spel en gram. 3.00 Interview. 3.30 Gram. 4.30 Causerie. 4.50 Ork. en gram. 5.40 Let- terk. overz. 6.00 Pianovoordr. en gram. 6.30 Ork. 7.00 Filmland. 7.30-8.00 Causerie. 8.05 Herh. SOS-Ber. 8.07 Ber. ANP. 8.20 Gram. 8.30 Voorspel en le acte der operete „Viktoria und ihr Husar". 9.15 „En nu Oké". 10.30 Ber. ANP. 10.35 Gram. 11.00 „Sylvia"-Amusementsork. en solist. 11.30 12.00 Gram. HILVERSUM H 301.5 M. KRO-uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.) 9.15 Sport- rep. 9.45 Gram. 10.10 Sportrep. 10.30 Gram. 11.05 Sportrep. 11.25 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 1.00 Sportrep. I.30 Ber. gram. 1.45 Voor de rijpere jeugd. 2.15 Sportrep. 2.45 Kinderuurtje. 3.45 Ber., sportrep. 4.15 Gram. 4.45 Sport rep. 5.30 Gram. 5.45 De KRO-nachte- gaaltjes. 6.15 Gram. 6.20 Journalist, week- overz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie 7.35 Act. aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP., Mededeelingen, ber. 8.15 Meditatie met muz. omlijsting. 8.35 Gram. 9.10 „Ekate- rina", operette (gr. opn.) 10.30 Ber. ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.05 Het Ralph Elman-sextet. 12.50 Dansmuz. (gr. pl.) 1,20 Het New Coven try Hippodrome-ork. 2.20 Het Celebrity- Trio. 2.50 Orgelspel. 3.20 Frank Walker's octet. 3.50 Het ork. van „The Royal En gineers." 4.30 H. Sandler's Weensch oc tet. 5.00 Rep. 5.20 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Sportp. 7.05 Rep. 7.20 Het Leslie Bridgewater-kwintet. 7.50 Brian Lawrence en zijn ork. 8.20 Radiotooneel. 9.35 Piahovoordr. ÏO'.OO 'Declam. 10.20 Ber. 10.45 Orkestconc. 11.05 Dansmuz. (gr. pl.) 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.35 Rep. 12.0012.20 Jack Harris en zijn Band e.a. RADIO PARIS 1648 M. 8.10—9.20; 10.05 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.20 Zang. 4.05 Gram. 7.20 Uitz. uit Salzburg. II.2012.50 Dansm. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 Willy Schönfeld's ork. 8.50 Danziger Landesork. 12.20 en 1.35 Amusements-ork. 2.30 Ork. H. J. Fierke-kwintet en Amusementsork. 8.30 Ork. 9.20 Rijksz.: Orkestconc. 11.35 3.20 Amusementsork., Mandoline-ork. en solisten. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 en 1.30 Ed. Loiseau's ork. 2.20 Gram. 3.20 Gram. 3.35 Harmonicasoli. 3.50 Gram. 4.05 Verv. harmonicasoli. 4.20 en 5.20 Gram. 6.20 Zang. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Viool en piano. 8.50 Cabaretprog. 10.30 Pop. conc. 11.30—12.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein- ork. 1.50 Gram. 2.20 Viool en piano. 2.50 Gram. 3.20 Vioolvoordr. 3.35 Gram. 4.20 Kleinork. en soliste. 5.35 Jo Bouillon's ork. en „The Lanigiro's Hot Players". 6.35, 7.35, 8.20 en 9.10 Gram. 9.20 Conc. m. m. v. soliste. 11.00 Ray Ventura en Eloward met hun ork. 11.50—12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Rijksz. Sportoverz. 8.20 Ber. 8.30 Orkest. 9.20 Rijksz.: Orkesteoncert. 11.20 Ber. 11.50—2.20 Zie Keulen om 11.35 (1.151.26 Tijdsein). Middelburg, 28 Juli. Aardappelvei ling. Bonken 1.08—1.26, grooten 1.14— 1.28, drielingen 0.68—1.10, Kriel 35—54 c„ Blauwen: Grooten 1.051.36, drielingen 0.601.05; kriel 75 c., alles per 25 kg. Aanvoer 18.000 kg. K a-p e 11 e, 28 Juli. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Roode bessen 14.10—15. Kleine veiling. Kersen: Klerken 2543, Eierkrieken 2325, Dubb. idem 2028, Krieken 25, Vleeschkersen 1822, Abesse de Mouland 21, Zure Morellen 2852, Zwarte Kersen 30, Witte Vleeschkersen 42. Pruimen; Oranjepruimen 817, Occula- nen 1218, Wijnpruimen 11, Tollenaars- pruimen 1216, Précose Prolific 2428, Early Laxton 2430. Appels: Madeleinen 1227, Perzikappels 8 -19, Early Victoria 915. Diversen: Frambozen 2157, Roocle bes sen 11—18, Kruisbessen 49, Aardbeien 12 3 6, Dubb. Pr. boonen z. dr. 68 '4 Zieriksee, 28 Juli. Coöperatieve vei ling: Kippeneieren 3.503.80, Eenden eieren 3.503.90, Kaikoeneieren 5.10, Parelhoendereieren 2.6Ö, per 100 stuks. Boter 0.750.80 per pond. Boterprijs com missie 78 cent per pond. De heffing op boter. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, voor de week van 28 Juli tot 4 Augs. vastgesteld op 50 cent per kg (onveranderd). Botemoteering. De Leeuwarder commissienoteering voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 78 cent per kg. APOTHEKEN. Zondag a.s. en de nachten van de volgen de week is te Middelburg geopend de apotheek Van de Garde, Korte Noordstr. AGENDA. rilDDELBURG. lederen Wo-avond, in de maand Augs. Stadhuisbelicliting. MA 1ZA 6 Aug. Kermis. MA 1, Dl 2 en WO 3 Aug. Alvata; Schouw burg-loge Dassi (Dam). MA 1ZA 6 Aug. Kermisbal; muz. „The Rhytm. Swingers"; Bovenz. „De Ver genoeging" 20.0024.00 h. MA 1 en Di 2 Aug.* Varieté-voorstelling, Schuttershof 20.15 h. WO 3, DO 4 en VR 5 Aug. Meyer Hamel's Revue, Schuttershof 20.15 h. WO 10 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V. Midd. Muziekkorps 2122.30 h. ZO 14 Aug. Abdij uitvoering Midd. Muziek korps 12-13 h. WO 17 Aug. Cone. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 21—G2.30 h. WO 24 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 20.3022 h. DO 25 Aug. Ringrjjderij te paard uitg. Ver. tot Bev. v.h. Vreemdelingen VerK. Walcheren, Abdij. DO 31 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 2021 h. DO 29, VR 30 Sept. en ZA 1 Oct. Bazaar Muz. Vereen. „Crescendo", St. Joris. MA 17 Oct. Lez. Natuurk» Gezelschap, prof. dr. L. van der Horst, St. Joris 20.15 h. MA 14 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. M. Minnaert, St. Joris 20.15 h. 1939. MA 16 Jan. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. P. h. van der Hoog, St. Joris 20.15 h. MA 13 Feb. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. A. J. M. Wanders, St. Joris 20.15 h. MA 13 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. H. J. Jordan, St. Joris 20.15 h. MA 17 Apr. Lez. Natuurk. Gezelschap spr. dr. Paul Julien, St Joris 20.15 h. GOES. Dl 9 Aug. Conc. Hosanna, Schuttershof 20.30 h. WO 31 Aug. Conc. Euphonia, Mrkt 20.30 h. DO 8 Sep. Conc. Hosanna, Markt. 20.30 h. VR 23 Sep. Conc. Euphonia, Mrkt. 20.30 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 29 Jul.—DO 4 Aug.: „Gelukkige Landing" en „Vijf mil- lioen zoeken een erfgenaam", 20.00 h ZO 15.00 h. matinee. CITY, Midd. VR 29 Jul—DO 4 Aug.: „De Spion der Lanciers" en „Café Metropole", 20 h. ZO 15 h. matinée. ALGEMEEN. Dagel. Tent. van werken Kunstkring „Het Zuiden" door leden van den Kring, te Vliss.; 10.3012.00 en 14.0017.00 h. ZA 30 Jul. Viering 10 j. best. Walch. Kam- peerver. „Luetor et Emergo"; Dui nen Koudekerke-Biggekerke bij Kam- peer terrein. Aanv. 15.00 h.; 22.30 h. Kampvuur. ZA 13 Aug. Kanowedstrijd voor het bad- str'and te Vliss. DO 1 Sep. Groote Veetent. te Midden- Beemster. DO 22, VR 23 en WO 24 Sept. Fruittent. te Kapelle, Geb. der veiling. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6