GEMENGD NIEUWS. SPORT. TSJECHOSLO V AKI JE, ITALIË RUSLAND, PALESTINA. ZUID-AFRIKA. SERAWAK. VER. STATEN. BEURS VAN AMSTERDAM. KUNST EN WETENSCHAP. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. EEN ZEEUWSCHE ATHLETIEKPLOEG TABLETTEN helpen dadelijk. Met "Öa^eta-kruis waarborgt We uitstekende werking ton onschadelijkheid. *top Oronjoband on Bi (Ingez. Med.) Het leek twijfelachtig, of zonder eeni- gen bijstand van buiten een vrijwillige overeenkomst tusschen de Sudetenduit- schers en de Tsjecho-Slowaaksche regee ring wel waarschijnlijk was. Onder die omstandigheden overwo"ög de Britsche re geering of er niet nog een andere weg was, waarlangs zij hulp zou kunnen ver- leenen om de onderhandelaars tot elkan der te brengen en, in antwoord op een verzoek van de Tsjecho-Slowaaksche re geering, kwamen wij overeen voor te stellen, dat een persoon met de noodige ervaring en kwaliteiten een onderzoek ter plaatse zou instellen naar het onder werp en zou trachten om zoo noodig voor stellen te doen om de onderhandelingen tot succes te doen leiden. Die onderzoeker en bemiddelaar zou natuurlijk onafhanke lijk zijn van de Britsche en van alle an dere regeeringen. De Britsche regeering is van meening, dat het een gelukkig ding is, dat zij van Lord Runciman de toezegging heeft ge kregen, dat hij deze taak op zich zal ne men, mits hij verzekerd is van het ver trouwen der Sudetenduitschers. Op de vraag van Churchill), of beide partijen er mede accoord waren gegaan, ant woordde Chamberlain: wij hebben nog geen antwoord van de Sudetenduitschers. Als een bewijs voor de mogelijkheid van volledige overeenstemming tusschen een democratischen en een totalitairen staat noemde Chamberlain in het vervolg van zijn rede het Engelsch-Duitsche vloot- accoord. Ik zie niet in, aldus spreker, waar om dat experiment niet zou herhaald wor den. Bij die vlootovereenkomst heeft Hit- Ier een belangrijk gebaar van den meest practischen aard gedaan ter bescherming van den vrede (applaus), waarvan de waarde niet altijd volledig gewaardeerd is. De Britsche belangen in China. Sprekende over China zeide Chamber lain: „Hoewel wij niet in staat geweest zijn, een leening aan China toe te staan of te waarborgen, sluit dat niet andere vormen van bijstand, financieel of anderszins, uit. Wat de Japansche bewering betreft, dat Japan zijn belangen in China beschermt, zeide Chamberlain verder: Japan moet erkennen, dat ook wij onze belangen in China hebben en dat wij niet terzijde kunnen blijven staan en toezien, hoe deze worden opgeofferd bij den gang van za ken. Ten opzichte van den Volkenbond be treurde spreker het, dat geen doeltreffende (Volkenbonds,-interventie mogelijk is ge weest. Zelfs wanneer het noodzakelijk is, dat de Volkenbond tijdelijk afziet van het gebruiken van geweld, blijft er toch nog een breed terrein, waarop hij zich nuttig kan maken. Het komt mij voor, dat de Volkenbond zeer goed een nieuwe positie van vertrouwen en bijval kan op bouwen, met het resultaat, dat wij over een zekeren tijd tot de ontdekking kun nen komen, dat de naties, die uit den Volkenbond getreden zijn, omdat zij niet accoord gingen met het gebruik van ge weld, naar den Volkenbond zouden kun nen terugkeeren en deel zouden kunnen nemen aan dit andere werk. Chamberdain besloot zijn redevoering met de Volgende woorden: wij hebben al len het gevoel, dat de atmosfeer lichter geworden is en over het geheele vasteland is er een vermindering ingetreden in het gevoel van spannng, dat zes maanden ge leden drukkend was. Wij gelooven, dat de regeering haar bijdrage heeft geleverd aan dat lichter worden van de atmosfeer en de vermindering der spanning. Wij zijn voornemens daarmede voort te gaan en wij gelooven, dat wij er tenslotte in zullen slagen de veiligheid en het vertrouwen te rug te brengen aan Europa (toejuichingen op de minsterbanken). De Duitsche minderheden. Na de redevoering van Chamberlain volgden de debatten. Het lid van de la- bourpartij, pVI organ Jones verklaarde: „Wij waren ontrouw aan onze verplich tingen volgens den Volkenbond door de Spaansche regeering op minne wijze te behandelen." Ten aanzien van de Sude- tenduitsche kwestie zeide Morgan Jones l,Terwijl de Tsjecho-Slowaaksche regee ring met geheel haar vermogen behoort te streven naar een aanvaardbare rege ling, moet men haar toestaan zelf te be palen op welk punt zij ten behoeve van de eenheid, de onafhankelijkheid en de onaantastbaarheid van haar staat „neen" moet zeggen tegen verdere concessies Voordat de menschen in Duitschland be gonnen te pleiten voor minderheden bui' ten hun eigen gebied, behoorden zij een betere houding te toonen ten aanzien van Duitsche minderheden binnen Duitschland en behoorden zij eenige menschelijkheid te toonen voor de Joden, in het bijzonder voor de onschuldige Joodsche kinderen. Motie der liberalen verworpen. Een door de liberale oppositie ingedien de motie, welke verlaging der credieten voor het ministerie van buitenlandsche zaken beoogde, en welke als uitgangspunt diende voor het gisteren in het Lagerhuis gevoerde debat, is door het Lagerhuis met 275 tegen 128 stemmen verworpen. POSTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Vier dooden Uit Nairobi (Afrika) wordt gemeld, dat vanochtend vroeg een postvliegtuig van de Wilson Airways kort na den start bij Ki- sumu in Kenya tegen een heuvel is gsvlo- gen. De vier leden van de bemanning zijn omgekomen. Het toestel ging in vlammen op. GRAVIN VAN WARWICK OVERLEDEN. In den leeftijd van 77 jaar is gisteren overleden de gravin van Warwick. Zij was een intieme vriendin van koning Eduard VII en van koningin Victoria. De gravin van Warwick heeft haar le ven aan het socialisme gewijd en o.m. nog tijdens haar leven een van haar bui tenverblijven, Easton Lodge in Dunmow, Essex, aan de labourpartij geschonken, welke er een college van maakte. Zij was in 1924 candidate der labourpartij in den kieskring Warwick, doch werd toen door Eden verslagen. Hakenkruisinsignes verboden. De politie heeft in het district Duch- krov ontdekt, dat de aanhangers van Hen- lein hakenkruisinsignes droegen, hetgeen in Tsjecho Slovakije streng verboden is. Alle leden van de partij droegen op hun rever een speld, waarin een miscroscopisch hakenkruis was gegraveerd. Twee amb tenaren van de Henleinpartjj, die zich schuldig hebben gemaakt aan het uitdee- len van deze speldjes, zijn geschorst. RASSISME-GRAPJES. De raszuivere Italiaan draagt geen boordjes en dassen! De campagne voor „de bescherming van het Italiaansche ras" breidt zich voortdu rend uit. Een hoogleeraar aan de universi teit van Palermo, prof. Cucco, stelt de in voering voor van het staande romeinsche schrift in tegenstelling met het schuine schrift. Hij bepleit voorts den terugkeer tot den „romeinsche hals" vrij van iedere be lemmering door boord en das, dit teneinde de bloedsomloop te vergemakkelijken en o.a. de bloedsomloop in de gezichtsorganen, ,want Italië heeft goede oogen noodig om zjjn tanks en vliegtuigen te besturen." De „Giornale d'Italia" neemt deze campagne over en laat zich eveneens minachtend uit over het „schuine hiëroglyphenschrift" en de boorden en dassen. In de invoering van het staande romeinsche schrift, de afschaf fing van das en boord en den terugkeer lot de oude romeinsche gewoonten, ziet het blad twee verstandige rasverschijnselen. Zuinigheid met vlijt In verband met de schaarschte van gfaan in Italië hebben de eigenaars van hotels en restaurants opdracht gekregen te zor gen, dat hun personeel en klanten geen brood vermorsen. Zoo weinig mogelijk brood mag op tafel worden gezet en stuk jes brood, welke overgelaten zijn, moeten op de een of andere wijze worden gebruikt. Krilenko tot „volksvijand" verklaard. Na in Januari uit zijn functies van volkscommissaris van justitie te zijn ge zet, is de voormalige procureur van U r s s, Krilenko, gisteren door zijn opvolger Visjenski, tot „vijand des volks" verklaard. Visjinski beschuldigt Krilenko en de juristen Patsjoekanis en Tsjeliapof van sabotage van het Sowjetrecht. NOG STEEDS BOMAANSLAGEN EN MOORDEN. De gespannen toestand te Haifa, ontstaan tengevolge van den bomaanslag op de groentemarkt blijft voortduren. Gisteren is het opnieuw tot wraaknemingen gekomen. Dertien Joden werden door de menigte aangevallen. Een Jood is in de Arabische wijk met twintig dolksteken gedood. Giste ren zijn in totaal vijf Joden te Haifa ver moord. Volgens de jongste berichten be draagt het aantal dooden tengevolge van het ontploffen van den bom zestig. Ook elders in het land zijn weer gewa pende overvallen gepleegd, terwijl op ver scheidene plaatsen soldaten slaags zijn ge raakt met opstandelingen. Drie opstande lingen en een politieman werden gedood. Te Jeruzalem is gisterochtend een aan slag, welke ernstige gevolgen gehad zou kunnen hebben, mislukt. Op de groente markt is wederom een bom gevonden. Het moordtuig kon tijdig onschadelijk gemaakt worden. In de kolonie Hishmar Hayarden is het tot een gevecht gekomen, waarin vijf personen werden gedood, twee Joden, twee Arabieren en een Arabische vrouw. OM HET VOLKSLIED. Bij een debat over de volksliederen, heeft de leider der nationalisten, Malan, o.a. ver klaard, dat het onaangename is, dat, terwijl de eene groep in haar gevoelen Zuid-Afri- kaansch handelt, gevoelens van de andere groep slechts uitgaan naar een ander land. Deze groep mag zich niet verzetten tegen de pogingen, die gedaan worden om de twee groepen te maken tot één volk, doordat het in de vlag en het volkslied gemeen schappelijke symbolen heeft. In zijn antwoord zeide minister-president Hertzog, dat hij geen enkele volksgroep tot het zingen van een bepaald volkslied wil dwingen. Hjj stelde een amendement voor. behelzende, dat bij alle gelegenheden onder auspiciën van de regeering, zoowel „Die Stem" [het Z.-Afrikaansche volkslied. Red.] als het „God save the King" [Het Britsche. Red.] wordt gespeeld. Geen prinsessen maar doodgewone juffrouwen. De radja van Serawak komt in een brief aan de bladen er tegen op, dat men zijn dochters „prinsessen" noemt. Geen mijner dochters is prinses, zegt Sir Charles Vigner Brooke, de titel is een leus, zoovaak mis bruikt, dat niet alleen ons land, maar elk land ter wereld misselijk is van denf klank van Serawak. Hoewel de berichten, dat de fantastische publiciteit nopens mijn beide jongste dochters een onwenschelijken in vloed hebben op de inboorlingen van mijn staat, lichtelijk overdreven zijn, mag ik wel zeggen, dat het voor de inboorlingen en mij zelf een voortdurende ergernis is, dat zij prinsessen worden genoemd. Voor zij trouw den waren haar namen mej. Leonora Mar garet Brooke, mej. Elizabeth Brooke en mej. Nancy Valerie Brooke. Zoo althans zijn zij gedoopt. Wij hebben ons best gedaan te trachten een einde te maken aan de berichten uit Californië en New-York, maar wij staan hulpeloos tegenover deze onwaardige sen satiezucht, waarvan sommige menschen ge bruik maken voor publiciteit. Ik zou mij ten zeerste verplicht voelen als de heeren van de pers voor eens en al tijd wilden inzien, dat er geen prinses Goud, prinses Parel en prinses Baba bestaan. Ik heb drie dochters, wier namen zijn gravin van Inchcape, mevrouw Harry Roy en me vrouw Bob Gregory. JONGEMAN TE PLETTER GESPRONGEN Gistermiddag is de 28-jarige John Ward, een lid van een rijke familie, uit het raam van zijn kamer op de zeventiende verdie ping van zijn hotel aan de vijfde avenue te New-York gestapt en gaan wandelen op de 35 cm breede lijst, welke langs het gebouw loopt. Het schijnt, dat Ward zijn verstand verloren had. Hij bleef gedurende vijf uur op deze gevaarlijke plaats sigaretten roo- ken, niettegenstaande de politie en de brandweer, welke te hulp geroepen warén, hem poogden over te halen weer naar bin nen te gaan. Toen de brandweer ladders oprichtte, dreigde Ward naar beneden te springen. Ten einde raad spande de brand weer een net langs het gebouw ter hoogte van de zestiende verdieping. Beneden op straat stonden duizenden nieuwsgierigen. Tweehonderd politiemannen handhaafden de orde. Het verkeer in de vijfde avenue was geheel stilgelegd. Ven ters verkochten verrekijkers en bookmakers namen weddenschappen aan van drie te gen één, dat Ward naar beneden zou sprin gen. Op het oogenblik, dat de politie Ward in het door de brandweer gespannen net wil de stooten, stak hij zijn laatste sigaret op en sprong omlaag. Hij miste op enkele centi meters het net en viel op straat te pletter. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 47%—47% A Amsterd. Bank 150%150 A Ned. Gist- en Spiritusf. 528520 A De Schelde N.B. 46-^46 C Am. Smelt en Ref. 38%—39% A Born. Sum. H.M. 178%—178% A Houth. Alberts 9798 C Union Pac. Rr. 6362% C Int. Nickel Cy. 38%—38% A Pref. Lver-Bros 141%—141% Ned. 38 1000-3 102%—102% Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%—84% A Koloniale Bank 161 A N.I. Hbk. 600 141—142 C Ned. H. M. 1000 158%—159%-60% A v. Berkels Pat. 6564 C Calvé-Delft 91—91 A Philips Gem. B. afg. 244%244-50 Unilever 155%—156-% C Am. Car en Foundry 22%22%-23% C Anaconda Cop. 27%27%-% C Bethlehem St. 45—46-% C Kennec Copper 31%—31%-32% C Rep. Steel 15%—15% C U. States St. C. 45%—46%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 344%—344%-46% C Contin. Oil Cy. 25%—25%-% C Philips Petr. Comp. 34%31% C Shell Union O.C. 13-13%-% C Tide Water Ass. Oil 11%—11%-% A Ned. Scheepv. U. 120—120% A H.V. Amsterdam 471%—473-76 A Java Cult. Mij. 190—195 A N.I. Suiker U 192—194 A Deli Batavia 236%235-38 C Deli Mij. 1000 282%—285-88 DE STADSHERBERG TE VERE. Mr. L. E. de Brakke, archivaris van Vere, oppert in de N. R. C. bezwaar tegen het ge bruik van den naam „Stadsherberg" voor het gerestaureerde huis „De Zwaan". De stadsherberg van Vere zoo zegt hij is van ouds de Kampveersche toren. Hoe en wanneer dit gebouw bij overeen komst van heer Maximiliaan van Bourgon- dië en het stadsbestuur van Vere aan die stad is afgestaan, is te vinden bij Ermerins, Geschiedenissen der Stad Vere deel II blad zijde 321. Dit is geschied bij eene acte van 3 December 1553. Dat die toren reeds van ouds her is inge richt geweest tot herbergen en onthalen van aanzienlijke gasten en andere passan ten, weten ons Boxhorn zie zijne Chronyk van Zeeland deel I bl. 242 en Smallegan- ge zie diens Cronyk als boven bl. 584 al respectievelijk in 1644 en 1696 te vertel len. Dat hij ook bekend was onder den naam van stadsherberg, deelt ons de Tegenwoor dige Staat van Zeeland, uitgekomen in 1751 ■1753, mede. In hetzelfde bandje, waarin de plaat, voorstellende het stadhuis van Vere met zijne omgeving, waarop „De Zwaan" staat afgebeeld, zooals zij tot model voor de huidige restauratie heeft gediend, tusschen bladzijden 169 en 170 is gebonden, kan men ook nog op bladzijde 172 consta- teeren, hoe aldaar de Campveersche Toren of Stads Herberg als hier in tek§t eerst met hoofdletters staat aangeduid en voorts in gelijke termen wordt besproken als bij Box horn en Smallegange. Hoe in 1751 Willem IV en in 1766 Willem V ter gelegenheid van hunne inhuldiging als markies van Vere in den Kampveerschen Toren zijn onthaald, kan men in gelegen heidsuitgaven in folio dier dagen uitvoerig beschreven vinden. Het goede recht van den Toren zooals hij in de wandeling te Vere doorgaans ge noemd wordt, op de aanduiding als stads herberg en dat van den pachter daarvan hij moet jaarlijks een aanmerkelijke pacht som betalen op handhaving dier aandui ding heeft mr. De B. naar hij vertrouwt met het bovenstaande voldoende bewe- n. Wat het huis „De Zwaan" betreft, dit wordt noch in een der gedrukte werken hierboven genoemd noch in eenige andere gedrukte publicatie voor zoover hem be kend tot dusver vermeld. Dat het in 1579 een herberg was, is waar. Ook is het waar, dat in dat jaar verteer op stadskos ten aldaar is besteld. Evenmin was genoemd huis in 1579 stadseigendom. Wel is waar heeft de stad dit huis in 1613 gekocht, maar zij heeft het een paar jaar later weer van de hand gedaan. Dat er in dien korten tijd óók nog herberg in is gehouden, vermag evenwel, volgens zijn inzien aan het goed recht van den Kampveerschen Toren op den naam van stadsherberg te zijn, al bitter weinig afbreuk te doen. DE NIEUWE GIDS. Acht en twintig medewerkers geven er den brui aan. De letterkundigen, dr. H. Gerversman Augusta Peaux, Frits van Raalte, Joannes Reddingius, Leo Rikmenspeel, dr. P. H. Rit ter jr., mr. dr. Benno, J. Stokvis, dr. Aeg. W. Timmerman, Aleida TimmermanVan Pellecom, Cornelis Veth, J. J. Zeldenthuis, Marie Schmitz, jhr. dr. Nico van Suchtelen Laurens van der Waals, J. K. Rensburg, dr J. D. Bierens de Haan, Eva RaadtDe Can ter, mr. Francois Pauwels, Maurits Dekker, Sam Goudsmit, Jacob Hiegentlich, prof. P, H. van Moerkerken, R. van Genderen Stort, Willem de Wijk, Willem de Mérode M. H. van Campen, Max Kijzer en M. Mok, allen behoorende tot de medewerkers van „De Nieuwe Gids", deelen mede, dat zj kennis genomen hebben van het feit, dat na het overlijden van dr. Willem Kloos „De Nieuwe Gids" van de N.V. Electr. drukkerij Luctor et Emergo werd gekocht door het coöperatief uitgeversbedrijf u.a. te 's-Gra venhage, en dat tot de redactie is toegetre den de bekende fascist, lid van zwart-front dr. A. A. Haighton, overwegende, dat daar door een belangrijke fascistische invloed aanwezig is in de leiding van den Nieuwen Gids, en waardoor het gevaar ontstaat, dat de humanistisch-demokratische traditie van het tijdschrift te loor gaat, wenschen zij niet meer als medewerkers van het tijd schrift op te treden. Suiker - Markt - Unilever Koninkl. - (Wettig Amerika Rubber Philips RVA. Tabak Obl.Markt Schepen gedeponeerd. A Senembah 258%256 C Baltimore en Ohio 7%—7%-7% C Southern Pac. Cy. 15%15%-% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 230%—231%-35 A Deli-Bat. Rubber 169%—166%-69 A Hessa Rubber 136%135-37% A Serbadjadi S.R. 125%119ex div.-21 WISSELKOERSEN. heden gister Londen 8.95% 8.95% Berlijn 73.05 73.10 Parijs 5.03 5.02% Brussel 30.77 30.78 New-York 1.81% 1.81% TIMMERFABRIEK IN VLAMMEN. Te Doetinchemis gisteravond om elf uur brand uitgebroken in de tim merfabriek van de gebroeders Agterhof aan den Wijnbergschen weg. Het vuur vond gretig voedsel in den zeer brand baren houtvoorraad. De brand is ontstaan in den z.g. mot molen, waar zaagsel en krullen uit de werkplaats worden weggezogen en worden afgevoerd naar het ketelhuis om als brandstof te dienen. De brandweer bestreed de vlammen met twee stralen op een motorspuit, die het water uit den Ouden IJssel betrok, en een straal op de waterleiding. Binnen een half uur was men het vuur meester. Zoowel het ter verzending gereedstaande werk, als de houtvoorraden bleven be houden. JEUGDIGE GEVANGENE ONTVLUCHT. Later weer ingerekend. Gistermiddag heeft een verpleegde van de jeugdgevangenis te Zutfen kans gezien te ontvluchten, toen hij in den tuin achter het gebouw aan het werk was. Hoewel de politie dadelijk met het opsporingswerk be gon, gelukte het den jongen zich in de bos- schen in de omgeving schuil te houden. Vannacht werd hij echter ontdekt op het station-emplacement te Deventer. Hij is naar Zutfen gebracht, waar hij weer is in gesloten. Hij had naar de eendjes staan kijken Een zwerversbestaan is geen alledaagsch bestaan. Het is vol avontuur en het heeft de willekeurige dagindeeling, die een va- gebondeerend leven zoo verlokkend maakt. Dat de volgende gebeurtenis zich op zoo'n ontijdig tijdstip afspeelde, behoeft dan ook geen verwondering te baren. Te ongeveer drie uur maakte een waker van de A.G.P.N.V. te Amsterdam zijn nach telijken rit door het Vondelpark, toen hij bij het „Melkhuisje" gekomen in den vijver een man zag spartelen. Daar hij den ba der door handreiking niet kon bereiken, ontdeed hij zich van zijn gummibeenstuk ken, bevestigde deze aan elkaar en wierp ze den drenkeling toe, die ze kon grijpen en zoo op het droge kon worden geheschen, Intusschen was de eigenaar van het Melkhuisje" op het gerucht ontwaakt. De ze belde den geneeskundigen dienst, welke den man, die nogal wat water en kroos had binnengekregen, naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerde, waar hij ter verpleging werd opgenomen. De man, een 59-jarige zwerver, vertelde, dat hij aan den kant van den vijver naar de eendjes had staan kijkendaarbij was hij uitgegleden en te water geraakt. Oude man tusschen vrachtauto en muur bekneld geraakt. In een smalle straat in de binnenstad van Dordrecht is gistermiddag de 72-jarige heer Van der Linden, die daar wandelde, bekneld geraakt tusschen een muur en een vrachtauto. De oude heer liep ernstige inwendige kneuzingen op en werd een woning binnengedragen, waar hij korten tijd na het ongeluk is overleden. Gearresteerde neemt de vlucht. Vanochtend had de gemeente-politie te Zutfen een zekeren T. aangehouden, die in Arnhem wegens mishandeling een gevan genisstraf van veertien dagen moest onder gaan. Hij zou door den rijksveldwacht op transport worden gesteld van Zutfen naar Arnhem. Op het perron te Zutfen vroeg de aangehoudene even gebruik te mogen ma ken van de waterplaats. Hij nam deze gele genheid waar om over het station-emplace ment de vlucht te nemen. Het is de achter volgende politie nog niet gelukt den man te arresteeren. Jongen bij het zwemmen verdronken. Gistermiddag was de 14-jarige P. A. de Krom met enkele vriendjes aan het zwem men in het Lorregat te Putters- h o e k. Plotseling schreeuwde hij om hulp en verdween vervolgens in de diep te. Onmiddellijk schoten de andere jon gens toe. Zij slaagden erin het slagtof fer op het droge te brengen. Geruimen tijd werd kunstmatige ademhaling toege past, doch men slaagde er niet in de le vensgeesten op te wekken. In het zwembad omgekomen. Gisteravond is de 21-jarige zoon van de familie Boers te Eefde, in het gemeente zwembad te Zutfen, vermoedelijk tenge volge van hartverlamming, overleden en verdronken. Een vriend, met wien hij zich te water had begeven, miste hem op zeker oogenblik. Deze waarschuwde het badper- soneel. Na ruim een half uur gelukte het aan een lid van de Zutfensche reddings brigade den jongen op te duiken. Kind in weck-ketel gevallen en verdronken. In het gehucht de Dijk te Asten ÏN.B.) heeft gisteren ten huize van den landbou wer Van Z. een tragisch ongeval plaats ge had. Toen het ruim eenjarig kind even zon der toezicht was, is het in een met water gevulden weck-ketel gevallen en jammer lijk verdronken. Schot hagel in lichaam gekregen en overleden. De zestienjarige J. cle Booy uit Wapser- veen (Dr.) die Zaterdag tijdens de herten jacht in het jachtveld een schot hagel in het onderlichaam kreeg, is gisteren in het diaconessenziekenhuis te Meppel aan de gevolgen overleden. Op 28 Augustus a.s. zal te Aalst (B.) een trialmeet worden gehouden tusschen Oost- Vlaanderen, West-Vlaander en en Zeeland. Deze internationale ontmoeting vormt wel het hoogtepunt van het Zeeuwsche athle- tiekseizoen Het district Zeeland van de K.N. A.U. heeft thans, naar wij vernemen, de vol gende athleten uitgenoodigd Zeeland op de zen trialmeet te vertegenwoordigen. Kogelstooten: J. J. Schipper en J. Hon- deling. Hoogspringen: P. J. van Driel en G. J. Matthjjsen. Speerwerpen: P. J. van Driel en J. Hon- deling. Discuswerpen: G. J. Matthijsen en J. J. Schipper. Verspringen: T. van Roon en J. Parent. 100 meter: A. Brakman en E. Priester. 400 meter: G. de Pagter en v. d. Sluis. 800 meter: A. Kambier en J. de Buck. 1500 meter: G. Dobbelaere en Van Poelje. 3000 m: P. Dronkers en H. A. Enkelaar. Olympische estafette: G. Dobbelaere (800 m), v. d. Sluis (400 m), E. Priester (200 m),; De Pagter (200 m). 4 x 100 m estafette: P. J. van Driel, T. van Roon, J. Parent en A. Brakman. VOETBAL. De juniores van de voetbalvereeniging „Middelburg" vertrekken Zaterdagmiddag naar Den Haag om een tegenbezoek te brengen aan den derden klasser Laakkwar tier. Men zal zich herinneren, dat de juni ores van deze vereeniging met Pinksteren een bezoek hebben gebracht aan Middel burg. Thans gaan de Middelburgsche jeugd voetballers van Zaterdagmiddag tot Maan dagavond naar de residentie. Behalve voet ballen staan den jongens natuurlijk nog heel wat genoegens te wachten. POSTDUIVEN. Wedvlucht voor jonge duiven, gehou den door de P.V. „De Gevleugelde Or donnans'' te Middelburg van* Kloetinge 21% km: le pr. P. Bakker; 2e A. Peene,; 3, 6 en 7 A. Mabilot allen te Middelburg en 4 en 5 Gebr. Beekman, Nieuw-en Sint- Joosland. Wedvlucht Nog Sneller te Breskens uit Moescroen (76 km). A. Riteco 1; Jan v. Gjjs 2, 6 en 30; De Vey 3 en 9; A. Florussen, 4; Porrey 5; H. Oosterling 7 en 10; W. Plei te 8 en 28; P. v. d. Walle 11; M. v. d. Broecke 12 en 16; P. Rookus 13; H. v. d. Lycke 14, F. de Lange 15 en 23; Bour- graaf 17; Joz. Pleijte 18; P. Jacobs 19 en 27; De Jonge Az. 20; Van Poucke 21; F. de' Roo 22 en 33; M. de Visser 24; A. v. d. Velde 25; J. Wisse 26; P. Morel 29; P. dé Poorter 31; G. Pleijte 32 en 35; L Klaaysen 34. 478ste STAATSLOTERIJ- Trekking van Dinsdag. Ie Klasse, 2e lijst. Hooge Prijzen. 2000: 10699 1500: 20511 1000: 7135 20914 Prijzen van 20. 6994 7928 7982 18516

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6