"AKKERTJE BUITENLAND. KERK EN SCHOOL. NOORDBEVELAND KIOEKIANG IN JAPANSCHE HANDEN. BELGIë. DUITSCHLAND. ZWITSERLAND. ITALIË. VATICAAN. PALESTINA. ZUID-AMERIKA. VER. STATEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Neem'i een (Ingez. Med.) genoegen smaken de kleine van een wis sen dood te redden. De heer De Koeyer verloor bij de hulpverleening zijn bril. SCHORE. Met ingang van 28 Juli a.s. zijn de arbeiders dei- Ned. Spoorwegen A. Vosselman en A. Bros overgeplaatst van Vlake, naar resp. Gilze-Rijen en Bergen op Zoom. VLISSINGSCHE WERKLOOZEN STAKEN IN DE WERKVERSCHAFFING. KRUININGEN. Maandag legden 17 van de 21 Vlissingsehe werkloozen, die door de centrale werkverschaffing waxen te werk gesteld aan de Nieuwe Inloophaven te Kruiningen, het werk neer. Volgens hun meening was hei loon te laag voor den te verrichten arbeid. Vorige week hadden zij 17 cent per uur verdiend. De arbei ders uit de omgeving van Kruiningen daarentegen haalden 22 a 23 cent per uur. De werklust der Vlissingers was echter niet al te groot en ook hun houding tij dens den arbeid liet wel iets te wenschen over. Eiken dag werden zij per autobus gebracht en gehaald. Ook dezen morgen zijn de stakers per autobus naar huis ver voerd. Onder de stakers bevonden zich ook nog eenigen, die voor den eersten morgen aan het werk waren. Deze per- s.onen konden dus heelemaal niet over de verdiensten oordeelen. De meesten waren wel georganiseerd, doch hun bonden wisten van geen staking af. RILLAND. De heer C. P. Kaufman ar beider-telegrafist bij de Ned. Spoorwegen te Woensdrecht, is met ingang van 31 Juli a.s. als zoodanig naar hier overgeplaatst. WEMELDINGE. Voor het eerst zijn op een aardappelveld in deze gemeente eeni- ge larven, afkomstig van den coloradoke ver, gevonden. De alhier in aanbouw zijnde Chr. school voor schipperskinderen zal 1 Oc tober a.s. worden geopend. Zij telt thans 48 leerlingen, die tijdelijk zijn onderge bracht in de Chr. school voor volksonder wijs. KATS. Maandagavond werd alhier een vergadering gehouden door het Oranjeco mité. De opkomst was zeer slecht. Het eeni- ge punt dat op de agenda stond, kon niet behandeld worden. Besloten werd volgende week Maandag nogmaals te vergaderen en dan bij voldoende deelname een feestcomi té te benoemen. Alle ingezetenen zullen vrfjen toegang hebben of men lid of geen lid der Oranjevereeniging is. De Spaansche burgeroorlog. DE STRIJD IN ESTREMADURA. De rechtschen maken vele krijgs gevangenen. Uit Salamanca wordt gemeld, dat de rechtsche troepen aan het front in Estre madura verder oprukken. Wederom wer den eenige plaatsen ingenomen. Den recht schen viel een groote hoeveelheid oorlogs materiaal en zeer vele krijgsgevangenen in handen. In den zak van Don Benito bevon den zich twee divisies, die trachtten te ont komen, doch door de machinegeweren wer den weggemaaid. De wegen zijn vol mate riaal en levensmiddelen, die door de re- geeringstroepen zijn achtergelaten. Het is moeilijk het aantal krijgsgevangenen te schatten, gezien de grootte van het bezette terrein. Alleen reeds in de steden zijn 15.000 krijgsgevangenen bijeengebracht. Van regeeringszijde wordt inzake de ge vechten in Estremadura verklaard, dat de linksche troepen taaien tegenstand boden, doch door het in het veld brengen van versterkingen door de rechtschen, moesten terugtrekken. De regeeringstroepen zouden al hun materiaal hebben meegenomen. Regeeringstroepen trekken de Ebro over. Eergisteravond zijn, naar uit Barcelona wordt gemeld, de regeeringstroepen er in geslaagd over een lengte van 150 km tus- schen de samenvloeiing van Ebro en Segre en de Ebro-delta, de rivier op verscheidene plaatsen over te steken. De overtocht was in het geheim voorbe reid. Een sterke troepenmacht was gecon centreerd en in den nacht werden de brug gen over de rivier geslagen. Bij het eerste ochtendgloren trokken de troepen de ri vier over. Den geheelen dag poogde de luchtmacht 'van Franco de operaties te verhinderen. Niettemin slaagden de regee ringstroepen er in 1500 krijgsgevangenen te maken. Naar verluidt hebben de regeeringstroe pen ongeveer 70.000 man met veel mate riaal verzameld. De strijd in het Verre Oosten. De ten Oosten van Hankau gelegen stad Kioekiang is gisteren door de Japansche soldaten bezet. Japansche oorlogsschepen hadden op de oevers van de Jangtse een groote troepenmacht aan land gebracht, ter wijl vliegtuigen ter voorbereiding van den aanval de Chineesche stellingen twee da gen lang bombardeerden. Het eene eskader loste het andere af, tot de Chineesche for. tificaties het zwijgen was opgelegd. Toen begonnen de Japanneezen den opmarsch naar Kioekiang, met ruim 200.000 man. De Chineezen boden slechts weinig tegenstand. Nog betrekkelijk vlug werd de stad door de Japanners in bezit genomen. De verovering van Kioekiang kan als een beslissende stap in de voorbereiding tot een aanval op Han kau worden beschouwd. Bovendien is de plaats een geschikt uitgangspunt voor de operaties der Japansche troepen in hef Jangtsegebied. Wat gebeurt er in Mantsjoekvvo De veronderstelling, dat het in Mantsjoe kwo niet alles pais en vree is, vindt een zekere bevestiging in berichten van buiten landers die te Peiping zijn aangekomen, over een geweldige ontploffing in het ar. senaal te Moekden, welke door brandstich ters zou zijn veroorzaakt. Volgens deze be richten werd Moekden in den morgen van den 23en Juli opgeschrikt door een reeks ontploffingen. Voor een waarde van ver scheidene millioenen yen aan munitie zou verloren zijn gegaan. De ontploffingen wei' den door een grooten brand gevolgd. Alge meen wordt geloofd, dat versterkingen ge reed worden gehouden voor mogelijke on lusten in Mantsjoekwo. DOOR FRANSCH-BKITSCHE SAMEN WERKING EEN MINNELIJKE SCHIKKING? In welingelichte kringen is men van oor deel, dat Engeland na de Fransch-Britsche besprekingen van 20 Juli bereid is, zich nog meer voor de midden-Europeesche vraag stukken en vooral het Tsjechoslovaaksche probleem, te interesseeren. Zoowel van Fransche als van Engelsche zijde is men er zich van bewust, dat, indien nog geen fei telijke overeenstemming zou bestaan tus- schen de Sudetenduitschers en de regeering te Praag, wanneer het nationaliteitenont- werp in de Kamer wordt ingediend, de im passe gevaarlijk zou zjjn. Beide landen heb ben ter zake hun zienswijze aan de Tsjecho slovaaksche regeering medegedeeld. Men mag thans verwachten, dat alles gedaan zal worden om tot een minnelijke schikking te komen. De Tsjechoslovaaksche regeering heeft inmiddels het voorstel der Britsche regee ring, Runciman naar Praag te zenden, aan vaard. Het voorstel is rechtstreeks aan pre sident Hodza gedaan door den Britschen ge zant, die hem driemaal een bezoek gebracht heeft. Het eerste, dat volgde op een audiën tie van den gezant bij den president der re publiek, vond Donderdag plaats. De gezant wees er in zijn besprekingen op, dat het doel van de reis van Runciman zou zijn, de Tsje choslovaaksche regeering met raadge vingen van dienst te zijn. Hodza heeft het voorstel daarop voorgelegd aan den ministerraad, die besloot het te aanvaarden. In Tsjechische politieke kringen wordt veel commentaar geleverd op de komst van Runciman als raadsman voor de regeering. Algemeen keurt men het goed, dat de regee ring het voorstel van Engeland heeft aan genomen. Iedereen ziet het voordeel hier van in. De „Times" schrijft, dat de taak van Runciman zal zijn te voorkomen, dat het conflict tusschen Tsjechoslovakije en Duitschland in de impasse geraakt. Hij zal raadgevend en verzoenend moeten optre den en hij zal ook het inzicht van de min derheden, in het bijzonder van de Sudeten- Duitschers, in overweging moeten nemen. De wijze, waarop Duitschland het Brit sche voorstel heeft ontvangen, geeft reden tot optimisme, schrijft de „Daily Mail". Belgisch minister naar Nederland. De minister van openbare werken, Balthazar, zal Woensdag a.s. naar Den Haag komen, ten einde ter plaatse weger, en wegwerken te bestudeeren. Dienzelfden dag nog zal de minister een onderhoud hebben met den Nederlandschen minister van waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren. Donderdag vertrekt minister Balthazar weer naar Brussel. HERDENKING VAN DEN PUTSCH VAN 25 JULI 1934. De nationaal socialisten te Weenen heb ben gisteren den vierden verjaardag van den putsch van 25 Juli 1934 gevierd met een optocht, waarbij de overlevenden van dien putsch, onder leiding van hun chef, Fridolin Glass, denzelfden weg volgden op hetzelfde tijdstip als toen zij in 1934 naar de bondskanselarij trokken. In tegenwoor digheid van gouwleider Buerckel en stad houder Seyss Inquart is een gedenksteen onthuld met de namen van de nationaal so cialisten, die gevallen zijn bij de herovering van het gebouw der bondskanselarij door de bondstroepen op de oproerlingen. Een soortgelijke plechtigheid vond plaats bij de Ravag, het radiozendergebouw, waar vier jaar geleden de bloedigste gevechten wer den geleverd. De dagbladen wijden lange artikelen en zelfs speciale edities aan de ge beurtenissen van 25 Juli 1934. De algernee- ne strekking is, de nat. soc. die door de bondsregeering terechtgesteld zijn na den putsch voor te stellen als slachtoffers van een rechterlijke dwaling en te verklaren, dat Planetta niet de moordenaar van Doll- fuss is. Volgens sommige geruchten, zoo meldt Havas, zou het proces Planetta bin nenkort herzien worden. Overweegt men wellicht de mogelijkheid per proces te laten verklaren, dat Dollfuss eigenlijk heelemaal niet dood is? Of dat hij stierf aan blindedarm-ontsteking? Autobus In een afgrond gestort. Tengevolge van een fout van den chauf feur is op den Furkapas tusschen Gletsch en Oberwald een autobus met negen perso nen in een afgrond gestort. Drie personen waren op slag dood, vijf anderen zijn met zware kwetsuren in het ziekenhuis opgeno men. Drie bergbeklimmers omgekomen. Aan den Zuidelijken wand van de Mar- molata zijn drie ïtaliaansche bergbeklim mers omlaag gestort en om het leven ge komen. Vermoedelijk is een van hen uitge gleden en heeft hij de beide anderen mee gesleurd. DE RASSENLEER En de Joden. Minister Starace, de secretaris der fascis tische partij, heeft de professoren der ïtali aansche universiteiten ontvangen, die het manifest inzake de rassentheorie hebben on derteekend, of daarmede hunne instemming hebben betuigd. Starace hield een rede, waarin hij zeide, dat het fascisme reeds sedert zestien jaren de rassen-politiek in toepassing brengt, kwalitatief als kwantitatief. De huidige ffor- muleering der leerstelling van de ïtaliaan sche rassenleer moet niet als van zuiver academischen aard worden beschouwd; zfj zal integendeel worden gevolgd door een vastomlijnde politieke actie.' Tengevolge van de stichting van het kei zerrijk is het ïtaliaansche ras in contact ge komen met andere rassen en het moet zich dus verdedigen tegen elke besmetting. De Joden, ook die in Italië, hebben zich sedert duizenden jaren als een afzonderlijk ras beschouwd, dat verheven is boven de andere rassen. Het is van algemeene be kendheid, dat ondanks de verdraagzame po litiek van het fascistische regiem, de Joden in alle landen „den generalen staf van het anti-fascisme" vormen. EEN R.-KATHOLIEK PRIESTER GEëXCOMMUNICEERD. De congregatie van het heilig officie heeft zekeren priester Franz Griese ge ëxcommuniceerd. De priester, behoorend tot het - bisdom _Paderborn in Westfalen, was in ketterij vervallen en heeft, na in het huwelijk getreden te zjjn, door middel van boeken en tractaten propaganda gemaakt tegen den katholieken godsdienst en de ge- loovigen getracht op te zetten tegen de hoogste kerkelijke autoriteiten. DE BOMAANSLAG TE HAIFA. Het aantal dooden ten gevolge van den bomaanslag op de groentemarkt te Haifa is thans gestegen tot 47, namelijk 43 Ara bieren en 4 Joden. Voorts zijn 41 Arabieren en 11 Joden gewond. Havas meldt reeds vijftig dooden en een gelijk aantal gewon den, waarvan er verscheidenen in hope- loozen toestand verkeeren. Na den aanslag is de spanning in het ge- heele land uitermate groot geworden. Te Haifa zijn terstond daden van weerwraak gepleegd. Zoo heeft een Arabische menigte Joodsche winkels in brand gestoken. Vier winkels werden totaal vernield. Auto's wer den aangevallen en omvergeworpen. Vier Joden werden door een Arabische menigte verrast en gesteenigd. De troepen trachten de orde te herstellen. Te Jaffa is de algemeene staking afge kondigd. De overspanning der gemoederen heeft in de grenszone tusschen Jaffa en Tel Aviv aanleiding gegeven tot verschei dene incidenten. Een Arabisch voorbijgan ger is hier door revolverschoten gedood. In het gebied van Tiberias, werden door Arabieren drie Joden gedood en zeven ge wond, van wie twee ernstig. HET VLIEGONGELUK TE BOGOTA. Van degenen, die bij het vliegongeluk te Bogota (Columbus) werden gewond, zijn er nog zeven overleden, waardoor het totaal aantal dooden tot 40 gestegen is. Van ne gentien dooden heeft men de identiteit nog niet kunnen vaststellen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het vliegtuig op te geringe hoogte vloog en de trap van de tribune van den president heeft geraakt. Deze vatte vlam als gevolg van het ontploffen van de benzinetanks van het vliegtuig. De minister van oorlog heeft ver klaard, dat hij den vliegers formeel verbo den had, over het publiek te vliegen. Lui tenant Abadia, die het toestel bestuurde, werd als een der beste vliegers van Colum bia beschouwd. MISLUKTE AANSLAG OP GOEVERNEUR VAN PORTORICO. 2 dooden, 20 gewonden, het feest gaat door! Uit San Juan in Portorico wordt gemeld, dat een aanslag is gepleegd op het leven van goeverneur Winshup tijdens een op tocht in Ponce, aan de Zuidkust, ter viering van den veertigsten verjaardag van de lan ding der Amerikaansche troepen tijdens den Amerikaansch-Spaanschen oorlog. De goeverneur bleef ongedeerd. De politie opende het vuur. Twee personen werden gedood, en 20 gewond. Er werden verschil lende arrestaties verricht en de orde was snel hersteld. De goeverneur bleef, waar hij was, en de feestelijkheden werden normaal voortgezet. Men gelooft, dat 't eerste schot gelost is door een lid van de nationalistische partij, welke de onafhankelijkheid van Portorico na streeft. LANDBOUW. Stand der landbouwgewassen. De „Staatscourant" bevat een overzicht van den stand der landbouwgewassen op 18 Juli jl. Behoudens een enkele uitzondering be vindt zich het thans te velde staande ge was in een zeer goede conditie. Sinds het laatst verschenen oogstberlcht op 13 Juni j.l. was het weer dooreengenomen vrij gunstig. Ultimo Juni klaagde men wel algemeen over de aanhoudende droogte, doch in den aanvang van Juli brachten eenige regenachtige dagen veel verbete ring, vooral voor het weiland en voor de aardappelen. De veelvuldig voorkomende winderige tot stormachtige dagen heb ben aan de rijpende wintergerst nogal schade toegebracht. De stand van de wintertarwe is goed tot zeer goed. Sterk is de roest- aantasting bij de Fransche rassen, in ver band waarmede men van deze matige tot kleine oogsten verwacht. Indien de weersomstandigheden bij het oogsten gun stig zijn, zal een ruime tarweoogst kunnen worden geborgen. De rogge heeft meer van de droogte geleden dan de tarwe. De stand van het gewas kan goed worden genoemd. Met het maaien van de wintergerst is men reeds ver gevorderd. Het gewas heeft echter veel geleden van den wind. De stand van dezomergerstis goed tot zeer goed, evenals die van de haver Evenals in het vorig jaar treedt in het gewas der veldboonen vrij veel luis op. De stand van dit gewas kan gemid deld als vrij goed worden beschouwd. De erwten vertoonen een zwaar ge was, zooals men dit in de laatste jaren niet gezien heeft. De stand van het vlas was vóór het trekken goed tot vrij goed. In Zeeland kwam in sommige deelen het verschijnsel der kwade koppen voor. De storm op 2728 Juni heeft op vele perceelen de stengels geknakt. De consumptie-a ardapelen hebben zich vooral op de kleigronden, dank zi; den in Juli gevallen regens, hersteld, zoo dat de stand nagenoeg goed is te noemen, De suikerbieten hebben zich gunstig ontwikkeld. Hoewel men allerwege berichten verneemt over luisaantasting, is de stand van het gewas goed, evenals van de voederbieten. De stand van de uien is ondanks de droogte dooreengenomen goed. Amsterdam 1936-3% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 48—47% A Amsterd. Bank 149%150% A Ned. Gist- en Spiritusf. 528 A De Schelde N.B. 4646 C Am. Smelt en Ref. 39%—38% A Born. Sum. H.M. 178%—178% A Houth. Alberts 9797 C Union Pac. Rr. 64%63 C Int. Nickel Cy. 38%—3814 A Pref. Lever-Bros 14114—141% Ned 38 1000-3 102%102% O. Indië 37 1000-3 100%100% Engeland 1960-90 4 84%—84% A Koloniale Bank 159161 A N.I. Hbk. 600 141—141 C Ned. H. M. 1000 159—158% A v. Berkels Pat. 65 C Calvé-Delft 9191 A Philips Gem. B. af. 349%ex.div.-242%-46% C Unilever 155%—155%-% C Am. Car en Foundry 22%—22%-23 C Anaconda Cop. 27%—27%-% C Bethlehem St. 4614—45%-45 C Kennec Copper 31%31%-% C Rep. Steel 15%—15Va C U. States St. C. 46%45%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 347%—346-43 C Contin. Oil Cy. 25%—25%-% C Phillips Petr. Comp. 31%—31% C Shell Union O.C. 13)4—12%-13% C Tide Water Ass. Oil 11%—11%-% A Ned. Scheepv. U. 120%—120 A H.V. Amsterdam 471%471-72% A Java Cult. Mij. 189%—190 A N.I. Suiker U. 189%192 A Deli Batavia 237236% C Deli Mij. 1000 288%—282% Suiker - Unilever (Wettig -S - Obl.Markt Philips KoninkL Markt - Amerika Schepen Tabeik - H.V.A. Olie gedeponeerd A Senembah 259258-59 C Baltimore en Ohio 7%—7%-7% C Southern Pacv. Cy. 15%—15-%, A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 234-232-29% A Deli-Bat. Rubb. 169% A Hessa Rubber 137137-36 A Serbadjadi S.R. 125—125% WISSELKOERSEN. Heden. Londen 3.95% Berlijn 73.10 Parijs 5.023% Brussel 30.73 New-York 1.81% Gister. 8.95% 73.07 5.03 30.76% 1.82 Overgangs- en eindexamens Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Bevorderd van de le naar de 2e klas van de primaire opleiding: M. Cornelisse, M. W. Dieleman, G. van Djjk, L. Goor, E. Houter man, W. K. Lenselink, P. J. Leijnse, J. M. Passenier, C. Pierens, P. v. Popering, S. M. de Roos, M. A. de Quelerij, J. E. Schippers, A. N. Stroo, J. S. E. van der Wal, R. P. J. V. d. Wal, M. Adelaar, J. F. Bakker, H. A. v. d. Berge, G. P. Bosschaart, L. M. Bijl, J. Cornelisse, C. Huijsman, I. M. C. Eiff, H. Janse, M. de Jonge Baas, H. P. van Loo, J. van Luijk, A. M. J. Meijer, E. J. de Pag- ter, H. E. de Pagter, C. H. Peters, E. N. de Poorte, M. L. Remijn, J. J. Tanis, C. Ver- donk, P. Vereist, J. Verstraate, P. E. Vis ser. Niet bevorderd 5 leerlingen. Het diploma van de primaire opleiding ontvingen: M. J. Alle wijn, N. Boone, P. J. Bouwens, E. M. Bouwense, J. J. Bouwense, J. J. v. d. Broecke, M. J. Dingemanse, M. C. v. d. Ende, P. Geschiere, P. J. Goedhart, M. v. d. Graaff, J. S. Hamelink, M. Huibregtse, E. C. Huijsman, J. Huijsse, E. C. M. Kie- boom, W. Kleinepier, M. J. de Kramer, K. E. Leujes, A. Meijer, G. C. Muizelaar, G. Nieuwenhuijze, N. C. v. d. Plank, P. E. de Rijke, W. N. v. d. Sluijs, A. C. Sommeling, M. de Visser, K. Wielemaker. Afgewezen 5 leerlingen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de opleiding voor Huisnaaister: N. Blok, A. Bouwens, S. J. Colijn, C. M. Gillesse, S. de Klerk, J. F. Klopmeijer, L. E. Louws, C. W. Nieuwenhuijze, P. Nieuwenhuijze, J. M. Rijkse, C. van Schelven, M. C. A. E. van Thiel Berghuijs, J. J. Waterman. Niet be vorderd 2 leerlingen. Het diploma voor Huisnaaister ontvin gen: M. Boer, J. J. Catsman, P. W. Da- niëlse, S. C. Geensen, J. P. Janisse, M. Job- se, M. J. Kik, J. W. Krfjger, L. Krijtenberg, F. Mersie, W. M. Remijn, C. Schuit, P. Sin- ke, J. G. van Sluijs, L. C. Traas, C. C. Wat- tez, M. S. Wondergem, M. J. de Munck, J. C. Ruitenbeek. Afgewezen geen. Het diploma voor Costuumnaaister ont vingen: P. C. van As, J. N. van Hiele, B. v. d. Hoven, D. J. Klopmeijer, J. J. M. de Koning, M. J. van Loocke, M. van Malde- gem, E. M. Meijer, J. A. Net, L. W. Rijkse, J. J. van Sluijs. Afgewezen geen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de opleiding voor hulp in de huishou ding: A. Barentse, P. Daane, A. S. van Dix- hoorn, J. A. Hoogesteger, J. E. den Hollan der, A. S. Minderhout, A. E. v. Nieuwen huijze, J. J. Oldeman, B. H. Quasters, A. W. A. van Sehijndel, T. J. J. Steur, H. Suur- mond, L. van Swigchem, M. J. de Wolf, S. A. Zwaai. Niet bevorderd geen. Het diploma voor hulp in de huishouding ontvingen: M. Ardewijn, M. Boogaard, H. J. Brasser, W. H. Dorleijn, A. E. Enkelaar, A. P. Meerendonk, A. E. P. Meerholz, J. A. Meulmeester, M. N. H. Moerel, A. M. A. de Paauw, J. de Schipper, M. M. de Smidt, C. Stroo, M. E. Visser, C. M. J. Walraven, J. Wattel en T. Suurmond. Afgewezen geen. Te 's-Gravenhage slaagden voor het di ploma Hulp der Moeder, uitgereikt door de Alg. Ned. Vrouwenvereeniging „Tesselscha-* de": N. W. Jansen, S. P. Kodde, W. J. J. van Sluijs en T. Suurmond.. Vakschool voor meisjes te Goes. Bevorderd van de le naar de 2e kl. van den voorbereidenden cursus; J. M. Been hakker, M. Bom, S. Corstanje, T. A. de Dreu, J. A. Eckhardt, H. F. P. van Hoeve, M. P. Karelse, M. C. L. Kloet, W. Kooman, C. L. Klooté, L. Krombeen, J. Lokerse, L. Mange, A. de Pagter, C. Pols, C. Rejack, P. Rottier, M. Spruit, M. Wilsing, D. P. Wisse, J. G. Adriaanse, H. Bruggeman, S. L. de Dreu, E. v. Eenennaam, C. Helder, J. F. de Kok, G. L. Lindenberg, H. S. Luit- wieler, C. A. Schrijver, M. Sinke, D. Visser, D. Wondergem, J. Burgs, J. Kole en M. Rijn. Het getuigschrift van den 2 jarigen cur sus ontvingen: C. G. Dieleman, H. P. de Dreu, A. S. Duvekot, C. Fokke, L. J. de Graaf, J. M. Groenewegen, C. Hoogesteger P. Koeman, J. J. Maartense, P. J. Nieuw- dorp, P. L. Reijerse, A. C. Steketee, L. E Steutel, C. Timmerman, M. Buteijn, C. P. Deurloo, G. F. Felius, J. de Groote, M. J. v. Houdt, J. Korstanje, G. Mulder, A. v. Oeveren, E. W. v. Velzen, M. C. Verbrug' gen, M. L. de Visser, C. L. Visser, M. Vis' ser en L. Schmid. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van den Middagcursus: J. L. Dekker en M. Finson. Het getuigschrift van den Middagcursus ontvingen: T. P. Droogers, A. v. Elsacker, bii Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatische pijnen* M. A. v. Liere, W. Molhoek, G. M. Ruissen,. T. E. Slabbekoorn en L. K. van Weele. Bevorderd" van de le naar de 2e klasse van de opleiding voor hulp in de huishou ding: M. J. Cappon, C. J. Klompe, J. H. vare Liere, M. Noordhoek, A. Oele, D. F. Panny, W. Verhoef en A. M. Schipper. Het getuigschrift voor hulp in de huis houding ontvingen: G. Akkerman, J. Been hakker, L. Boeltjes, J. Boot, T. Cok, Z. v. Eijsden, C. Houtekamer, B. de Jonge, N. S„ de Jonge, M. Krijger, J. Mol, J. Nieuwen- huijzen, B. Polderman, J. Pols, F. J. Zwart S. Visser, T. Wagenaar, M. C. v. Westen, C. v. IJseldijk en J. M. van Zweeden. Bevorderd van de le naar de 2e kl. van de opleiding voor huisnaaister: G. Barends, C. v. Dalen, A. Dekker, F. de Hondt, J. de Jager, J. Jonker, R. Knuist, B. Kraak, M. de Lange, M. Leijs, L. de Looff, N. de Looff R. Minnaar, L. Remijnse, L. Snoep, M. Too- renaar, P. Vermeulen, M. Verschuure, L. Visser. Het getuigschrift voor huisnaaister ont vingen; M. Bolier, M. Buteijn, J. Buteijn, M. Haasdonk, J. Heinsdijk, G. Kooman, J. Mol, J. Schouwenaar, M. Schrijver, C. Sin ke, J. v. Strien, J. v. Willigen. Het getuigschrift voor costuumnaaister ontving: P. Harthoorn. De Ochtmanprijzen werden uitgereikt aan: A. v. Oeveren, J. Beenhakker, T. Ruis sen, C. Klompe, F. Swart, G'. Akkerman, P. Harthoorn en L. Looise. Overgang U.L.O. school te Kortgene. Van I naar II: J. van den Berg, M. de Bruine en A. Dourleijn, beiden Kolijnsplaat, P. v. Goudswaard, F. Israël, P. Janse, Ko lijnsplaat, A. W. de Kam, Geersdijk, J. v. d. Linde, A. Louwerse, Wissekerke, J. van Maldegem, G. M. Markusse, P. J. Markus- se, M. Noordhoek, M. Salomê, S. Salomé, J. de Waal, Kolijnsplaat, J. C. v. d. Weele, Kolijnsplaat, M. v. d. Weele, Wolfaarts- dijk, P. H. v. d. Weele, Kolijnsplaat. Van II naar III: H. E. Kodde, J. de Roo, Kolijnsplaat, S. M. Christiaanse, Kolijns plaat, S. R. Eversdijk, L. J. van Gilst, Ko lijnsplaat, W. M. de Graag, Kats, W. T. Kramer, Geersdijk, N. C. Louwerse, Wisse kerke, C. J. van Maldegem, C. L. Vink, J. C. Vogelaar, M. H. Vogelaar, Kolijnsplaat, C. J. v. d. Weele, Kolijnsplaat, L. M. v. d. Weele, Kolijnsplaat, J. 'J. Remeus, Kats. Van III naar lila: G. van Damme, Wis sekerke, W. R. de Jong, C. Leendertse, Kamperland, L. J. v. Maldegem, J. W. Ver burg, P. A. v. d. Weele, Kolijnsplaat. Bij wie geen woonplaats genoemd wonen te Kortgene. Te Den Haag slaagde bij het Instituut voor Belastingconsulenten voor het gedeelte IA en 1B, de heer D. P. Labruijère te Middelburg. Voor het examen Engelsche handels correspondentie, afgenomen vanwege de vereeniging van Leeraren in de Handelswe tenschappen, is geslaagd de heer H. G. Daal huizen; voor het Mercurius-diploma Engel sche handelscorrespondentie de heeren^ J. Dommisse en M. Korver, allen te V1 i s s i re gen. Aan de Middelbare Technische school te Haarlem werd toegelaten tot de afdee- ling Bouwkunde, tweede studiejaar, bijzon dere cursus W. J. Odink teSchoon- d ij k e. Voor het M.U.L.O. diploma A, slaagden te Bergen op Zoom: H. F. van Liere, M. E. Simons en G. J. M. de Valk allen te G o es, M. J. Smits te W e m e 1 d i n g e, M. Steijn te Hoedekenskerke en C. P. Ver- beem te Baarland. Geref. Gemeente. Beroepen te Ierseke ds. A. van Stuyven- berg te Benthuizen. 478ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag, le klasse, le lijst. Hoofdprijzen: 20.000: 8030. 5000: 6456. 1500: 3210. 1000: 11703 15887 16981. Prijzen van 20. 6979 6981 6985 6995 7934 8921 18520,

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2