IVOR OL -Có vewtukk&êy RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT. DÜITSCHLAND. PALESTINA. VER. STATEN. II! KUNST EN WETENSCHAP. VECHTPARTIJ TE GOES. BEURS VAN AMSTERDAM. KERK EN SCHOOL. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. binnenkort naar Berlijn zal gaan. Hij zou daar 14 Augustus aankomen. Naar het blad voorts schrijft, zou men in Fransche politieke kringen belangrijke besprekingen tusschen Vuillemin en Goering verwach ten. ïïavas teekent hierbij aan, dat tot de reis van general Vuillemin naar Berlijn reeds verscheidene weken geleden is be sloten. Deze reis houdt derhalve geen ver band met de Fransch-Britsche besprekin gen, die ter gelegenheid van het Konin klijk bezoek aan Parijs gevoerd zijn. Zij heeft ten doel de beantwoording van het bezoek, dat generaal Milch het vorig jaar aan de Fransche luchtmacht gebracht heeft. Si tf Kir Tekort aan medische hulp te Weenen. In Weenen is er als gevolg van de maatregelen tegen de Joodsche doktoren een groot tekort aan behoorlijke medi sche hulp. Woensdag adverteerde het ge meentebestuur van Weenen voor zijn di verse ziekenhuizen, verplegingsinrichtin- gen, krankzinnigengestichten e.d. voor 147 doktoren om bestaande vacatures te bezetten. (n. R. C.) alle goudstukken moeten ingeleverd worden. Alle ontmunte Duitsche of buitenland- sche goudstukken, welke in Duitsch parti culier bezit zijn, met inbegrip van de stuk ken uit collecties, moeten krachtens een verordening van maarschalk Goering vóór 1 September bij de Reichsbank worden in geleverd. de terreur. Een bende van twintig Arabieren heeft gister een kamp van Joodsche arbeiders, die bronnen boorden nabij de Westelijke oevers van de Doode Zee, 'overvallen en geplunderd. Drie arbeiders werden ge dood, twee gewond. In het Zuiden van Haifa is een Jood sche waker in een hinderlaag gelokt en gedood. In de Joodsche nederzetting Motza ten Westen van Jerusalem is een Joodsche ar beider doodgeschoten, twee Joodsche hulp agenten van politie werden eveneens ge dood en drie boeren werden gewond. Dit ge schiedde toen een vrachtauto, waarmede zjj van Ramathakovesh kwamen, werd be schoten. Het vuur werd beantwoord en twee Arabieren werden gedood. krachtige nota van hull aan de mexicaan sci ii'] regeering. De Amerikaansche minister van buitenl. zaken, Cordell Huil heeft in een krachtige nota aan den ambassadeur van Mexico te Washington voorgesteld de onteigening van de Mexicaansche petroleumvelden, welke Amerikaansch eigendom waren, aan arbi trage te onderwerpen. Hij verklaart, dat er geen sprake van is te weten of Mexico een sociale en economi sche politiek moet volgen, teneinde den le vensstandaard van zijn volk te verbeteren, doch om te weten of deze politiek van de Mexicaansche regeering kan raken aan het bezit van Amerikaansche burgers zonder schadeloosstelling overeenkomstig het in ternationale recht. geweldige boschbranden. De staten Oregon, Washington en Britsch Columbië (Canada) worden door hevige boschbranden geteisterd. Het dorpje Forbes Landing in Britsch-Columbië is geheel door het vuur verteerd. De vlammen bedreigen ook Comox kamp, waar achttien millioen kubieke meter hout liggen opgeslagen. Tengevolge van de hitte van het vuur zijn drie menschen om het leven gekomen in den staat Oregon. Verder wordt melding gemaakt van tal rijke daden van sabotage, verscheidene brandstichters werden op heeterdaad be trapt. Men veronderstelt, dat velen brand stichten in de hoop te worden aangenomen om te blusschen. DE DRUKKEN DER DRIEHONDERD. Oude documenten in herdruk. Bij de Oranje-pers, Zeist-Amsterdam zullen in den loop van dit jaar in de se rie „de drukken der driehonderd" vier boeken verschijnen, documenten van het Nederlandsche volksleven en de Neder- landsche geschiedenis, welke bibliophiele drukken tot taak hebben de ontwikkelings gang en het wezen van het Nederlandsche volk in de historische lijn weer te geven Voor 1938 zal een keuze worden gedaan uit de volgende werken: „Het Antwerper Liedboek van 1544", een verzameling van 221 liederen uit den tijd vóór 1544, bevat tende o.a. balladen, historische liederen van de dertiende tot de zestiende eeuw wachtliederen, dans-, Mei-, soldaten- en minneliederen. Behalve de reproductie van het „Antwerper Liedboek van 1544 bevat deze uitgaaf nog een tweede deel waarin naast de wetenschappelijke inleiding voorkomt de tekst van het liedboek, zoo als het in 1855 door Hoffmann von Fal lersleben is uitgegeven, benevens de noo dige verklaringen van oude woorden en zinsconstructies. „Yan den Vos Reinaerde", een uitgaaf waaraan ten grondslag is gelegd de op het oudste handschrift terugg'aande Ne derlandsche tekst van Jacob Grimm, be hoort ook tot de serie, waaruit een keuze zal worden gedaan. Verder: Nederlands Volksleven naar oude Kinderprenten, Va lerius Nederlandsche Gedenck-Clanck 1626 de geschiedenis der Nederlanden, weerge geven in het straatlied van plm. 1550 tot plm. 1900, handschriften uit onze Neder landsche litteratuur, Nederlandsche docu menten van zeehelden, legeraanvoerders, stadhouders, vorsten, staatslieden en an dere politieke personen, miniaturen, een verzameling of een keuze uit de collec tie van het Huisarchief van de Koningin, met welwillende toestemming van Hare Majesteit gereproduceerd en ten slotte „Oude boeren kleederdrachten.-" Een raad van advies staat den uitgever in zijn taak bij. Zijn samenstelling is als volgt: Jan Borms te Scheveningen; dr. J. G van Gelder, Rotterdam, privaat-docent aan de Rijks-Universiteit te Leiden, conserva tor aan het museum Boymans; G. D rechtbank te middelburg. Zitting van heden, 22 Juli 1938. In den avond van Zaterdag 18 Juni j.l. had er op de Markt te Goes een mishan deling plaats. De politie moest er aan te pas komen en vond het noodzakelijk dat zekere S. B„ arbeider te Goes, overgebracht werd naar het Bureau van politie. Dit ge schiedde echter onder hevig verzet, terwijl een gedeelte van het aanwezige publiek er zich mede bemoeide en enkele, waaronder een tweetal broers van S. B., der politie haar arrestant trachtten te ontnemen. Eén der broeders, zekere J. A. B., 32 ;aar, arbeider te Goes, kwam op een ge geven moment op de politie aangestormd en begon deze met gebalde vuisten te be werken, terwijl een der agenten eenige schoppen tegen zijn beenen en eenige slagen op het hoofd kreeg. Tenslotte kwamen de inspecteur en een agent van politie te hulp en kon de woes teling worden ingerekend, terwijl de oor spronkelijke arrestant ontsnapt was. Deze werd evenwel later ook aangehouden. Thans had J. A. B. te Goes, thans in voorloopige hechtenis, zich te verantwoor den wegens mishandeling van den politie agent M. Francke, die tengevolge van de ontvangen slagen en schoppen, kneuzingen had bekomen aan zijn hoofd, beenen en rug, waardoor hij eenige dagen rust heeft moe ten houden en geen dienst heeft kunnen doen. Voorts had dezelfde verdachte zich te verantwoorden wegens wederspannig- heid gepleegd tegen een tweetal agenten van politie, tijdens zijn overbrenging naar het politiebureau. Tevens had zich wegens mishandeling van de agenten van politie S. de Putter en M. Francke te verantwoorden de broeder van voornoemden verdachte, n.l. W. B., 21 aar, timmerman te Goes. Beide verdachten werden rechtskundig bijgestaan door mr. A. Bolle, advocaat te Middelburg. Van de zijde van de verdediging waren drie getuigen a décharge gedagvaard. Allereerst vond de behandeling plaats van de zaak tegen J. A. B. De politie-agent Francke, als getuige gehoord, verklaarde dat verdachte ernstig verzet pleegde en dat hij getuige verschillende slagen en schoppen van verd. kreeg. Get. heeft geroepen: „laat los Simon". Ook getuige's collega,De Putter, kreeg klappen. Getuige was versuft geraakt en heeft zich onder doktersbehandeling moe ten stellen, die hem rust voorschreef. Ver leden week Donderdag is hij weer in dienst getreden. Tijdens de overbrenging van S. was er veel publiek. Men riep, toen getuige onder lag: „Nu wordt het mooi". Van de zijde van het publiek was niet de minste hulp of medewerking. Na de verschijning van de assistentie is de overbrenging naar het politiebureau betrekkelijk gemakkelijk gegaan. De verdachte ondervraagd, zeide, dat hij „zonde" maakte van zijn broer Simon, toen hij over de markt werd gesleurd, waarom verdachte hem heeft willen ontzetten. De president merkte verdachte op: Het was toch wel heel erg. U hebt gehoord dat de agent van politie in 3% week geen dienst heeft kunnen doen. De getuigen k décharge verklaarden dat zij gehoord hadden, dat verdachte, toen de politie-agenten zijn broer vast hadden, heeft geroepen tot zijn broer „ga mee naar huis" en dat hij zijn broer tot kalmte heeft aan gemaand. Verder werd in deze zaak alsnog als ge tuige gehoord de politie-agent De Putter, Hij bevestigde de verklaringen van zijn col lega. Het is eerst de bedoeling van hen geweest om Simon met een zoet lijntje naar huis te krijgen, doch deze werd „dol". Daar op volgde de overbrenging met het bekende gevolg. De Officier van Justitie aan het woord komende, zeide, dat hij niet heeft gedacht dat er in de Provincie Zeeland een derge lijk ernstig verzet zou kunnen voorkomen. Het optreden van Jan, Willem en Simon B. heeft altijd tot ernstige gevolen geleid. De Officier noemde het een buitengewoon ern stig feit en eischt 6 weken gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger van verdachte mr. A. Bol le zeide, dat de Officier alle schuld schuift op verdachte. Pleiter wilde het liever om draaien en ook het publiek, dat tuk is op relletjes in gebreke stellen. Simon B. is zwakzinnig en lastig. Het is niet altijd ge makkelijk om met zoo'n zenuwpatiënt om te gaan, „doch met eenige tact" zou dat toch mogelijk zijn. Tegen het wettig bewijs kon pleiter weinig inbrengen. Verdachte staat echter gunstig bekend, en is tot volle tevredenheid van zijn werkgever in be trekking. PI. verzocht de rechtbank, dat aan verdachte geen te lange vrijheidsstraf zal worden opgelegd, een en ander in ver band met het gevaar te loopen zijn betrek king te verliezen. In de volgende zaak tegen W. B. werd de politieagent Francke als getuige ge hoord. Verdachte ontkende zich aan mishande ling te hebben schuldig gemaakt. Hij zeide dat de verklaringen van den getuige niet juist zijn. Verdachte maakte het heibeltje mee tusschen zijn broer Simon en een an der. Verdachte ontkent pertinent geslagen te hebben. De officier van Justitie aan het woord komende zegt dat de ontkentenis verdachte niet zal kunnen baten. Epr. vond in dit ge val een geldboete niet op zijn plaats. Hj eischte 14 dagen gevangenisstraf. De verdachte, het laatste woord verkrij gende, zeide, dat de politieagent De Putter twijfelt of het verdachte wel was, die ge slagen had, want verdachte heeft hooren vej tellen, dat De P. later aan iemand uit het publiek heeft gevraagd: „wie heeft ge slagen?" Als verdachte tenslotte zegt, dat de po litie ontactisch is opgetreden, werd door den President onmiddellijk het onderzoek gesloten verklaard. Diefstal van kisten. M. P. v. H., 32 jaar, grossier te Vlissin- gen, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een 32 tal kisten, ten nadeele an G. de Visser te Vlissingen op 15 Juni 1.1. De Officier van Justitie eischte 14 dagen gevangenisstraf. Diefstal van vee. C. H., 29 jaar, veekoopman te Seroosker- ke (Sch.) had zich te verantwoorden we gens diefstal van vee uit een weide, sub sidiair verduistering van vee. Verd. werd bij dagvaarding ten laste gelegd, dat hij op 26 Mei 1938 te Duivendijke met het doel tot wederrechtelijke toeëigening uit een weide heeft weggenomen een os, toebehoo- rende aan J. Flohil. De officier van justitie eischte 8 maan den gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, acht te het tenlastegelegde niet bewezen. In ge val van veroordeeling vroeg hij een gedeel telijke voorwaardelijke straf met bijzondere voorwaarden. Vonnissen. De volgende vonnissen werden uitge sproken J. K„ 30 jaar, koopman te Groningen we gens oplichting: 3 maanden gevangenis straf. P. T., 54 jaar, fotograaf, te Hansweerd, wegens: het vervaardigen en in voorraad hebben van afbeeldingen, waarvan hij wist, dat deze aanstootelijk waren voor de eer baarheid; 2 weken gevangenisstraf. Th. P. B., 34 jaar, wever, te Middelburg, wegens diefstal: 2 weken gevangenisstraf. AL TE SNEL RECHT. Reuter meldt uit Moskou: De „Prawda" schrijft, dat de rechters te Moskou de pro cessen in te snel tempo behandelen en wijst op het feit, dat het hof van beroep 188 za ken per dag beslist. Het blad neemt de klacht van een advo caat over, die op den grondslag van den achturigen werkdag heeft berekend, dat gemiddeld aan iedere zaak drie minuten wordt besteed. De helft daarvan wordt door de rechters nog gebruikt voor het heen- en weerloopen tusschen rechtszaal en raadka mer. Gratama, directeur van het Frans Hals museum te Haarlem; prof. dr. Paul d<> Kejjsér, hoogleeraar te Gent, onder-voor zitter van de nationale commissie van folklore; dr. Jan Pieter Koepp, letterkun dige te Berlijn, mr. Jaap Kunst, musico loog te Bilthoven, conservator koloniaal instituut te Amsterdam, drs. P. J. Meer- tens, secretaris van de Volkskunde-com missie der Kon. Academie van Weten schappen te Amsterdam; Johan Schwencke exlibriskundige, 's-Gravenhge; prof. dr. C. G. N. de Vooys, hoogleeraar te Utrecht D. Wouters, letterkundige te Zeist. Frankrijk Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 47—47% A Amsterd. Bank 151151% A Ned. Gist- en Spiritusf. 529529% A De Schelde N.B. 46—46% C Am. Smelt en Ref. 37%37 A Born Sum. H.M. 178%—178%" A Houth. Alberts 9496 C Union Pac. Rr. 64%—64% C Int. Nickel Cy. 38%—38% A Pref. Lever-Bros 142%142 Ned. 38 1000-3 102%—102% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84% Koloniale Bank 159—157% A N.l. Hbk. 600 140—141 C Ned. H. M. 1000 159%—158-7 A v. Berkels Pat. 65 C Calvé-Delft 91—91 A Philips Gem. B. afg. 253%249-57 C Unilever 157-156-% C Am. Car en Foundry 20%20%-% C Anaconda Cop. 26%26%-% Bethlehem St. 45%45-% Kennec Copper 30%30%-% Rep. Steel 15—14%-15 "C U. States St. C. 45%—45%-% C North Am C.y, 18—17% Kon. Petr. Mpij.346%—347-8 Contin. Oil Cy. 25—25% Phillips Petr. Comp. 32%—32 Shell Union O.C. 13%—13 C. Tide Water Ass. Oil 11%—11% A Ned. Scheepv. U. 120%—120% H.V. Amsterdam 468%—469-70 A Java Cult. Mij. 189—187% A N.l. Suiker U. 187—186 A Deli Batavia 237%—232%-33 C Deli Mjj. 1000 282%—282%-3% MEISJESSCHOOL MIDDELBURG. Bevorderd van de 1ste tot de 2de klasse: Bal, J. Bartelds, T. v. Boven, L. de Broekert, I. v. d. Burgt, J. Bijloo, T. Doo- tjes, F. v. d- Ende, T. Gillissen, N. Gillissen, A. Goedbloed, N. v. Holthuijsen, L. Kaan, A. v. Kempe, I. v. Kerkvoort, L. Kok, S. Melse, L. Petiet, W. Vos, P. Schippers, A. Siegers, N. v. d. Welle, J. v. d. Wielen, R. Wöhler, N. Worrell. Niet bevorderd: 2. Van de 2de naar de 3de klasse: S. Bos- schaart, A. Drioel, I. de Graaf, N. v. Graaf- eiland, C. Groosman, E. v. Ittersum, C. Jan. se, B. Jellema, C. de Koster, C. Lagaay (v.w.), N. Mes, N. Molhoek, A. de Nood, P. Pilaar, I. Polderdijk, W. Klein Poel huis, W. v. d. Putte, A. Saman, E. Schip pers (v.w.), H. Surendonkj R. Thewissen (met taak), L. Vreke. Van de 3de naar de 4de: E. Cohen, C. de Dreu, J. v. d. Ende, L. Fernhout, N. Ga- briëlse, B. Groosman, M. v. Heijl, M. v Iren, M. Julianus, C. Kok, B. Koolwijk, J. Krijnen, A. Meijer, M. v. Niel, M. v. d. Noordaa, C. Ouwehand, S. Polak, T. Ree kers, I. Rosendaal, W. Tichelman, L. v. Westen. Toegelaten tot de 1ste klasse: A. E. de Baare, C. J. P. de Bart, J. A. Doeleman, A. C. M. Goedbloed, W. de Jonge Baas, J. van Kerkvoort, C. C. Louwerse, C. P. Mach- geels, M. P. Minet, A. Polak, J. A. Suren donk, A. Schenk, T. P. Schippers, M. W. Temme, A. Wielemaker, allen te Middel burg; M. E. van Nugteren te Westkapelle; H. J. Oosterhuis te Vlissingen; J. C. Ratel band te Soeburg; N. Rijks te Sint-Laurens; S. C. Rosendaal te Domburg. Tot de 3de klasse: P. E. Koopman te Middelburg. Examens in stenografie en machineschrijven. Door de Nationale Vereeniging van Leeraren in stenografie „Groote" werden dezer dagen te Middelburg examens gehou den in stenografie en machineschrijven. De volgende diploma's werden uitgereikt Particulier-secretaresse: J. Huser. Steno Nederl. 130 lettergr./m: J. I. Stuy, J. A. Geldof, T. Andriessen, en J. van der Vliet. Duitsch en Engelsch 130 lgr/m: J. W. M van der Welle, beide met lof. Duitsch 100 lgr/m: M. J. Debrauwer, J, Pluymers, en Ch. P. Thomassen. Engelsch 100 lgr/mM. J. Debrauwer, J, Pluymers, Ch. P. Thomassen en C. J. Geers, Steno-typist (e)J. Koole, J. L. B. Swart en P. Franke. Typist(e): A. A. van de Poll en J. M Poelman met lof; J. Jobse, P. Wisse, E. J Guiran, S. W. van den Ende, J. Petiet, C P. Passenier, S. Willemse, J. Sanderse, M A. Harinck, M. Korver, J. J. van der Harst, W. Rjjkeboer Jr., J. P. de Klerk en J. de Witte. Geslaagd voor het examen boëkhou den van de vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen, mej. W. Tor bijn, en de hr. J. P. Hoogesteger, beiden te Goes. Voor het examen hoofdakte slaagden te Rotterdam de heeren A. Ludikhuize te M i d d e 1 b u r g, A. J. Dekker te S o e b u r g en J. J. van Berkel te V 1 i s s i n gen. Geslaagd voor het toelatingsexamen der Middelbare Technische school te Dordrecht, de heer M. Terwoert te Kou. d e k e r k e. Aan het St. Norbertus Lyceum te Roosendaal werd bevorderd van de 2e naar de 3e klasse, J. Stieger te Goes van de 3e naar de 4e klasse afd. gymna sium H. Stieger te G o e s; van de 3e naar de 4e klasse afd. HBS: H. van Westeinde te 's-H eerenhoe k en J. Born te Biervliet; van de 3e naar de 4e klasse van de MHS, A. Claer houdt te Sluis. H.V.A. - Philips - Konlnkl. - Rubber Unilever (Wetttff Aku Amerika Markt Obl.Markt Tabak Schepen gedeponeerd, A Senembah 255%253-% C Baltimore Ohio 7%7% C Southern Pac. Cy. 14%15%-% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 230%—230-31% A Deli-Bat. Rubber 164—165% A Hessa Rubber 134e.d.134% A Serbadjadi S.R. 119%—122 WISSELKOERSEN. Londen Berljjn Parijs Brussel New-York Heden. Gister» 8.95 8.95%' 73.07 73.08 5.02% 5.02% 30.76%30.77% 1.82 1.82% TANDPASTA (Ingez. Med.) ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Voor het vervoer van zand naar de nieuw te bouwen brug over het Aduar- derdiep in den Frieschen straatweg, is er een intensief zandvervoer door het dorp Den Horn, waar even buiten het dorp een onbewaakte overweg ligt, welke even wel een uitstekend uitzicht heeft. Toen gistermiddag de sneltrein van 12.02 uur uit Groningen naderde, stond daar de landbouwer Scheerings met paard en wagen te wachten. Hij werd achterop gereden door een vrachtauto, geladen met zand en bestuurd door den 19-jarigen Rump uit Groningen. De jongeman, die pas voor de tweede maal op dit raject reed, heeft vermoedelijk te veel zijn aan dacht gehad bij het passeeren van den wagen en zoodoende den trein niet op gemerkt. De zwaar geladen vrachtauto werd van achteren gegrepen en ruim 20Ö m meegesleept, voor de trein tot stilstand kwam. Rump was in de cabine gebleven en werd aan het hoofd gewond. Een in den trein aanwezige dokter en een ver pleegster verleenden hem de eerste hulp, waarna hij per auto naar het academisch ziekenhuis te Groningen is vervoerd. De locomotief van den trein moest door een nieuwe machine uit Grpningen \Worden vervangen. Het duurde ruim een uur, voordat de spoorbaan zoover vrij was, dat de trein verder kon. Hij arriveerde met een uur vertraging te Leeuwarden. GELDKISTJE MET RUIM 800 BUITGEMAAKT. Vannacht heeft in het café-restaurant Splendid" op den Badhuisweg te Sche veningen een brutale diefstal plaats gehad, waarbij een geldkistje inhoudende 842 is buitgemaakt. Dit kistje, waarin de ontvangsten van den geheelen dag worden gedeponeerd, neemt de gérant, die boven het restaurant slaapt, eiken avond mee naar zijn kamer. Dit had hij gisternacht eveneens gedaan. Midden in den nacht werd hij wakker en hoorde het gepiep van zijn kamerdeur. Toen hij opstond om te kijken of er onraad was, bemerkte hij, dat het bewuste geld kistje was verdwenen. Blijkbaar was een indringer door de geopende deuren van de slaapkamer naar binnen gekomen en op dezelfde wijze verdwenen. Hedenochtend kon men over deze in braak nog weinig meedeelen, daar het po- litie-onderzoek in vollen gang is. Vast staat evenwel, dat de dief wel zeer goed van de gewoonten van de zaak op de hoogte is geweest. MILITAIR TE AMERSFOORT BIJ SPRINGOEFENINGEN OMGEKOMEN. In de kazerne van de bereden wapens te Amersfoort is vanmorgen omstreeks elf uur de 23-jarige korporaal van het 1ste regi ment huzaren A. S. uit Amsterdam van zijn paard gestort. Het dier viel op den geval lene, met het gevolg, dat S. de borstkas werd ingedrukt. Kort na het ongeval is hij overleden. DE VERMISTE LEERLING-VLIEGER GEVONDEN. Vlieger en toestel verbrand. Uit Bandoeng (Java): De leerling-vlieger Deen, diezooals bekend is sinds eeni ge dagen vermist werd, is thans gevonden. De heer Deen en zijn toestel waren ver brand. Enkele dagen geleden steeg hjj op voor een vlucht boven de Preanger, doch hij keerde niet terug. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men in het duister. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Denekamp: 1 doode. Gistermiddag geraakte het dochtertje van den landbouwer Kienhuis, toen het van de school te Tilligter, gemeente Denekamp, huiswaarts keerde, niet ver van de ouder lijke woning onder een personen-auto. Ern stig gewond is de kleine naar het zieken huis te Denekamp vervoerd, waar zjj kort na aankomst is overleden. Numansdorp 1 doode. Vanmiddag is het 3-jarig zoontje van de familie Huismans te Numansdorp door een vrachtwagen, bestuur door zijn vader, over reden. Het kind was onmiddellijk dood. Het kind stond aan den weg op zijn va- VOETBAL. GOES—ZUID-BEVELAND. Zooals reeds eer gemeld zal 31 Juli te Goes een wedstrijd tusschen Goes I en een Zuid-Bevelandsch Elftal gespeeld worden voor het Z.V.B.-contributiefonds. De heer P. Koster zal dezen wedstrijd leiden. Het Zuid-Bevelandsche Z.V.B.-elftal zal als volgt samengesteld zijn: J. Lutejjn (Ierseke) doel; L. Minnaard (Ierseke) en A. Verburg (Waarde) achter; Jac. Kajj- ser (Hansw. Boys); L. v. Ertvelde (Hansw. Boys); en W. Hundersmark (Kattendijke) midden; J. Nolet (Ierseke); Jan Sander se (Ierseke); W. Bruggeman (Hansw. Boys); A. Nieuwenhuize (Ierseke) en Adr. v. Houte (Waarde) voor. Reserves: F. Smet (Hansw. Boys); A. Dommanchet (Hansw. Boys); D. de Leeuw (Ierseke); J. Quinten (Kattendijke. Voor dezen wedstrijd zal een wed strijd tusschen twee Goes-junioren-elftal- len gespeeld worden. ATHLETIEK. DE INTERNATIONALE AVONDWED STRIJDEN TE STOCKHOLM. Prachtige prestatie van Karl Baumgarten op de 200 meter. Op den tweeden avond van de inter nationale athletiekwedstrjjden te Stock holm waren 7000 toeschouwers opnieuw getuigen van phenomenale prestaties der Amerikanen. Doch ook de Europeesche deelnemers lieten zich niet onbetuigd. Onze landgenoot Karl Baumgarten kwam met zijn broer Heinz op de 200 meter te gen den Amerikaanschen sprinter Ben Johnson uit. Johnson won in den prach- tigen tijd van 20.9 sec. Karl Baumgarten werd tweede in 21.6 sec., een tijd, welke dit seizoen nog door geen Nederlander is gemaakt. Hij zelf liep op 7 Mei te Rot terdam "tijdens een trialmeet 21.9 sec., waarmede hij als tweede achter Osendarp eindigde, die slechts 0.1 sec. sneller was. SCHAKEN» LANDAU'S PARTIJ TEGEN PRINS ONDERSCHEIDEN. De winstpartjj van Landau tegen Prins uit de vjjfde ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland, is bekroond met den specialen schoonheidsprijs. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De dertiende étappe van de ronde van Frankrijk van Cannes naar Digne over 284 km werd gister gewonnen door Gia- nello in 9 uur 19 min. 44 sec. Middelkamp werd negende in 9 uur 25 min., waardoor hij verscheidene plaatsen in de algemeene rangschikking naar voren kwam. Van Schendel eindigde als 43e, Hellemons als 62e. In de algemeene rangschikking be hield Vervaecke de leiding voor Bartali. In het algemeen klassement staat thans Middelkamp op 29e, Van Schendel op; de 38e en Hellemons op de 62e plaats. Vervaecke gestraft. Nader wordt gemeld: De koerscommis- sarissen hebben geconstateerd, dat de sprint op de Col de Bras in de étappe van gisteren niet geheel regelmatig is verloopen. Vervaecke heeft den Itailaan Bartali gehinderd. De Belg won de sprint met een half wiel en kreeg 1 minuut tjjd- vergoeding. De koerscommissarissen heb ben nu besloten deze 1 minuut niet toe te kennen en bovendien den Belg met 10 seconden tijdverlies te straffen. Dat scheelt den drager van de gele trui dus belangrijk, want de Italiaan kreeg nu de tijdvergoeding en in plaats van 3 minuten 45 sec. voorsprong op Bartali staat Ver vaecke thans nog slechts 1 min. 35 sec. Opgegeven hebben de Italiaan Rossi, de, Franschman Goutorbe, de Zwitsers Hehlen en Knutl en de Spanjaard Alzine. Verder zal ook de Franschman Lesueur niet verder rijden. Opmerkelijk is, dat de Zwitsersche ploeg van zes man thans tot 1 renner is gereduceerd, nl. Egli met een 40e plaats in de algemeene rangschikking. der te wachten. Toen de man, die het kind niet bemerkt had, achteruit reed, is het on der den wagen geloopen, waardoor het 't zware voertuig over het lichaampje kreeg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2