NERVE ml DrHDushkind SPORT. LAATSTE BERICHTEN. KALMEER! neem een DrDUSHKIND AMERICAN CIGARETTES Beslag gelegd op een lading Mexicaansche petroleum te Hansweerd, M VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z.V.B. Krabbendijke 1—Kruiningen 2 9—0; Hansw. Boys 2—Kloetinge I 45; Ierseke 2Kapelle 2 8— Bekertournooi <3. Rilland 1Waarde 1 23. Ranglijst. Waarde I 6 6 Kloetinge 1 6 Ierseke 2 Kruiningen 2 Krabbendijke 1 Hansw. Boys 2 Kapelle 2 5 3 2 4 0 0 37—6 37—12 25—24 7—24 33—13 9—24 0—44 12 1 10 6 4 4 0 0 Kort hierna gelukt het Dewinter met een I prachtig ver schot den stand op 5-3 te bren gen. Even voor het einde, als Meijer onge oorloofd wordt gehinderd (niet de eenige keer) kent de scheidsrechter Zeelandia een Strafworp toe, welke door Meijer feilloos wordt benut, Dan is het einde. Scheidsrech ter v. d. Sluijs wienst taak verre van ge makkelijk was, leidde goed. Zeelandia kan op een goeden wedstrijd terugzien; de overwinning was volkomen verdiend. Als voorwedstrijd werd gespeeld de wed-1 strijd Volharding-T.O.G.O. tegen Scaldis II. Uitslag 22; ruststand 21. De wedstrijden Swift IS.E.O.T.O., I Madjoe IRapide, en V.K.V.Domburg zijn Zaterdag niet door gegaan. Aardenburg treedt toe tot den Z.V.B. Na enkele jaren geleden een poging te hebben gedaan om rechtstreeks tot den K. N.V.B. te worden toegelaten, heeft de ver- eeniging Aardenburg zich thans bij den Z. V. B. aangesloten en zal met twee elftallen j in de competitie uitkomen. De vereeniging Aardenburg speelde vele I jaren geleden in den Z.V.B., doch is uitge treden. Later is getracht rechtstreeksche toelating bij den K.N.V.B. te krijgen, wat bijna was gelukt, toen de K.N.V.B. met in-1 deelings-moeiljjkheden in West Zeeuwsch-1 Vlaanderen zat. Er werd voor toelating echter de voorwaarde van toetreding tot den Z.V.B. gesteld en deelname met één elf tal aan de competitie van dien Bond. Aan deze voorwaarde kon Aardenburg door spelersgebrek toen niet voldoen. Dit jaar herhaalde Aardenburg de aanvrage voor rechtstreeksche toelating tot den K.N.V.B. welke aanvrage niet werd ingewilligd. Daarop trad Aardenburg, dat vijf jaren in j den Vlaamschend Voetbal Bond gespeeld heeft, toe tot den Z.V.B. De V. V. „Klein maar dapper" te Kortgene heeft zich als club der jongeren, aangesloten bij de Kortgeensche V.V. DVO. KMD speelde Zaterdag vriend schappelijk tegen CVV van Kolijnplaat en won met 51. TENNIS.-/ Wedstrijden van St. Joris. De Middelburgsche Lawntennisclub St. Joris hield Vrijdag, Zaterdag en Zondag open tenniswedstrijden op haar mooie ba nen in den tuin van het gebouw St. Joris. Er was zooals hierna zal blijken vooral van de heeren een flinke deelname en bijna steeds door, en dit speciaal in de middaguren, was er een groote' belang stelling voor dit sport evenement. Voor het heeren enkelspel was de grootste deel name nml. 21. De demi-finales hadden den volgenden üitslag: Hazewinkel slaat De Vos 61, 60. Van Beveren slaat Van de Wal Bake 75, 61. Finale; Haze winkel slaat Van Beveren 61, 75. Voor de dames enkel waren 7 'deel neemsters. De finale was: mej. Doornbos slaat mej. W. Snethlage 75, 02. Voor het dubbelheerenspel waren 14 paren ingeschreven. Bij de demi-finales sloegen Van NijmegenVan Giezen, Wartena Walt Meijer 63, 7—5; Van Beveren Spuijman sloegen BekerDe Vos, 75, 5—7, 6—3. Finale: Van NijmegenVan Giezen slaan Van BeverenSpuijman 75, 16, 64. Voor gemengd dubbel waren 11 paren ingeschreven. Demi-finale: mej. A. Kolk manVan der Wal Bake slaan mej. Doorn bos en Spuijman, 61, 16, 63; me vrouw KochHazewinkel slaan mevr. SmitWartena 60; 57, 62. Finale: mevr. KochHazewinkel slaan mej. Kolkmanv. d. Wal Bake 64, 62. Dames dubbel, 4 paren, finale: dames Kolkman slaan mevr. Hesselink en mevr. Muller-Bruin 64, 97. Na afloop heeft gisteravond de heer B. A. Hesselink de prijzen uitgereikt en allen die deelnamen daarvoor dank ge bracht en hen een tot weerziens volgend jaar toegeroepen. Dr. C. F. Koch heeft namens de deel neemsters en deenemers den heer Hes selink en zijn helpers dank gebracht voor al hetgeen zij hebben gedaan voor het welslagen der Wedstrijden. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen, waaronder een zilveren, geschonken door den Nederlandschen Tennisbond. i KORFBAL. ZEELANDIA—SCALDIS 6—3. Dat de Nederlandsche spelopvatting nog met de Belgische verschilt, bleek duidelijk in dezen wedstrijd. Zeelandia heeft op fraaie wijze de overwinning behaald en het is Scaldis niet gelukt revanche te nemen. De gasten hadden de volgende opstelling: Aanval: Dames: S. Endhove en B. Demol, heeren: J. Van Overschee (aanv.) en J. Dewinter; Midden: dames: L. Driessen en Jo Ryde, heeren: Stallaerts en Adriaens; Verdediging: dames: M. Demol en Jo van Overschee, heren: J. Proost en W. De Combé. De laatste kwam verleden jaar nog voor het Belgische twaalftal uit. Zeelandia is volledig. Over 't spelverloop het volgende: Als Zeelandia uitwerpt, krijgen we reeds direct eenige vlotte aanvallen te zien. Bep Oppeneer schiet juist iets te hoog. Als Bruggeman (aanv.) goed doorgebroken is, wordt hjj door De Combe gehinderd en Zee- landia. krijgt een strafschop, welke gemist wordt. Ook Scaldis zit niet stil, doch de verdediging der gastheeren staat pal. Na 16 minuten weet Stien Feijter met een mooi schot Zeelandia de leiding te geven (10). Twee minuten later een prachtbal van H Bruggeman en het is 2—0. Scaldis gaat nu beter aanpakken en in de 20ste minuut vindt mej. M. Demol de Zeelandia-mand (2D- Zeelandia is nu weer in den aanval en we zien eenige goede schoten van Meijer en Van Koeveringhe, die evenwel niets op leveren. Het is een aantrekkelijke partij korfbal. Na ruim een half uur schiet mevr. S™n.TZondervan in en Zeelandia met m Bruggeman is het die met een goede bal er 4—1 van maakt. Vóór WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Frechaut wint de negende étappe Van Schendel zesde. Een van de moeilijkste gedeelten van de ronde van Frankrijk, het bergmassief der Pyreneeën, is thans achter den rug. De negende étappe, welke Zaterdag ver reden werd van Luchon naar Perpignan, over een afstand van 260 km heeft de renners door het laatste gedeelte van de sombere „Cols" gebracht en hoewel ook op deze étappe de klimcapiciteiten der deelnemers gewicht in de schaal legden, was dit toch niet zoodanig het geval als in de voorgaande étappe. Ook nu weer toonde de Italiaan Bartali zich de beste klimmer. Hij was het, die het eerst op den top van den Portet was, met 25 seconden voorsprong op den lei der in het algemeen klassement, den Belg Vervaecke. Bartali kreeg hiervoor 1 min. 25 sec. tijdsvergoeding, waardoor hij in het alge meen klassement, thans nog slechts 53 seconden achter den Belg ligt. Maar win naar van deze étappe werd Bartali niet. De jonge Fransche renner Frechaut kwam het eerst over de eindstreep, na in den eindsprint den Italiaan Mollo te hebben verslagen. Van de Nederlanders heeft Anton Van Schendel uitstekend gereden. Bijna een minuut later kwamen Magne, Berrendero en Lowie binnen. Als zesde passeerde hij de eindstreep. Middelkamp kwam zeven minuten na Frechaut de baan op en ein digde als 53ste, terwijl Hellemons een half uur na Middelkamp als zeventigste bin nenkwam. Anton van Schendel winnaar van de tiende étappe. De tiende étappe van de ronde van Frankrijk, gisteren verreden, heeft de derde Nederlandsche zege opgeleverd. An ton van Schendel heeft eenigen tijd noo- dig gehad om op vólle toeren te koftien, maar nu hjj dat dan bereikt heeft, heeft hij getoond met de beste te kunnen wed ijveren. In de bergétappe van Zaterdag werd hij reeds zesde en Zondag heeft hij zijn kans schoon gezien om een étappe te winnen, de eerste van zijn leven. De étappe ging van Perpignan naar Montpellier, een afstand van 169 km. De uitslag luidt: 1 Anton van Schendel (Ned.) 4 uur 2 min. 32 sec.; 2 Magne (Frankr.) 3 Lauwers (België); 4 Mersch (Luxem burg) 5 Marie (Frankr.)6 M. Clemens (Luxemburg); allen in denzelfden tijd; 16 Middelkamp Nederland) 4 uur 4 min. 10 sec.; 63 Hellemons (Nederland) 4 uur 7 min. 21 sec. Hot algemeen klassement luidt thans o.m.: 1 Vervaecke (België) 62 uur 3 min. 28 sec.; 2 Bartali (Italië) 62 uur 4 min. 13 sec.; 3. Vissers (België) 62 uur 11 min. 14 sec.; 42 Van Schendel 63 uur 0 min. 51 sec. 45 Middelkamp 63 uur 3 min. 27 sec. 70 Hellemons 64 uur 0 min. 0 sec. In het landenklassement staat België nog bovenaan, dan Frankrijk en dan Italië. Kampioen, Het Y (Amsterdam) met S. I Molenaar, W. Geerling, H. van Rootselaar en H. Maier in 10 min. 2,8 sec.; 2. D.J.K. 10 min. 12 sec.; 3. R.Z.C. 10 min. 13.6 sec. Estafette 4 x 100 m borstcrawl dames: Kampioene R.D.Z. met J. Groenewegen, I W. Soetekouw, W, den Ouden en M. van Veen in 4 min. 50.4 sec.; 2. A-D.Z. 5 min.; 3. Rotterdam 5 min. 2,2 sec. Schoonspringen dames: Kampioene L. Tholen (H.D.Z.) 95.42 pnt. 2. G. de Hooge (R.D.Z.) 79.10 pnt.; 3. A. Foursoff (Z.I.A.N.) 62.49 pnt. Schoonspringen heeren: Kampioen W. Schatens (A.Z. 1870) 131.33 pnt.; 2. H. Lotgering (Y) 102.01 pnt.; 3. J. H. de Haas (Z.I.A.N.) 99.24 pnt. Waterpolo: De KikvorschenD.W.R. 111. DuitschlandHongarije 2717. In tegenwoordigheid van talrijke toe schouwers is gisteren een nieuw zwembad op het Margaretha-eiland te Boedapest ingewijd met een zwemlandenwedstrijd tusschen Duitschland en Hongarije, den tienden tusschen beide landen. De Duit- schers behaalden een verrassend groote overwinning, nl. met 27—17 punten, de tweede in de reeks van tien wedstrijden. Is dit een teeken, dat de hegemonie van de heeren in Europa thans van Boeda pest naar Berlijn verplaatst is? In ieder geval geven deze cijfers wel aanleiding tot nadenken, vooral met het oog op de a.s. Europeesche kampioenschappen. veren van den ringrechter slechts 1 punt I had gekregen, was de heer Borré de mee ning toegedaan, dat Tenet in het bezit van zijn titel kon blijven. Van Klaveren en de Nederlandsche offi-1 cials zijn het hiermee echter niet eens, zoo dat zij de I.B.U. een uitspraak willen laten doen. De andere wedstrijden. I De uitslagen van de overige gisteren in het Feijenoord-stadion te Rotterdam gehou- den partijen, luiden: Robert Disch (Nederland) wint op drie I punten van Boyo Rees (Engeland) na acht ronden van drie minuten. De Groot (Nederland) wint op punten I van Candel (Frankrijk) na acht ronden van drie minuten. Lapère (België) wint door technische I k.o. in de vierde ronde van Hemmers (Ne-1 der land). Wittevrongel (België) wint door techni-1 sehe k.o. in de zesde ronde van De Pauw (Nederland). Van Es (Nederland) wint door k.n. in de I tweede ronde van Norman Rees (Enge land). Staal (Nederland) wint op punten van Rutz (Frankrijk) na acht ronden van drie minuten. Pieterman (Dordrecht) wint op punten I van Erkeleyns (Den Haag) na vijf ronden van drie minuten. Ter m I i van dezelfden spe ler doch de scheidsrechter heeft reeds ge floten voor een overtreding. Na de thee zet Scaldis een flink offensief in en al verdedigen de blauwwltten goed toch weet Adriaens den korf te doorboren met een verren schouderworp (4—2). Met de oorspronkelijke opstelling speelt Zeelan dia iets beter dan de Antwerpenaren en na eenige pechballen van Bruggeman c.s. ge lukt het Bep Oppeneer te scoren. (52). ZWEMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Over het algemeen matige prestaties. In het kader van de Haarlemsche sport week zijn Zaterdag en Zondag te Haarlem in het gemeentelijk zwembad de wedstrij den om het kampioenschap van Nederland gehouden. De wedstrijden leverden veel spanning op, doch de tijden waren over het algemeen matig. Een verrassende zege werd behaald in het nummer rugcrawl heeren. Algemeen werd een strijd tusschen Scheffer en Van Schouwen verwacht. Deze is ook wel geko men, maar de heeren hadden buiten den waard, i.e. Metman gerekend. De Y-man zwom de race van zijn leven. Reeds op de eerste baan nam hij den kop en door feil loos keeren vergrootte hij zijn voorsprong aanzienlijk om te winnen in 1 min. 12.4 sec. een tijd waarop de Amsterdammer trotsch kan zijn. De uitslagen luiden: 100 m borstcrawl heeren: Kampioen K. Oving (R.Z.C.) 1 min. 2 sec.; 2. S. Moolenaar (Y) 1 min. 3.4 sec.; 3. F. Winckel (D.J.K.) 1 min. 3.9 sec. 100 m borstcrawl dames: Kampioene M. van Veen (R.d.z.) 1 min. 8.2 sec. 2. A. Stijl (A.D.Z.) 1 min. 10.4 sec.; 3. W. Soetekouw (R.D.Z.) 1 min. 11.8 sec. 100 m rugslag heeren: Kampioen P. Metman (Y) 1 min. 12.4 sec. 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 13.3 sec; 3. H. Ph. A. van Schouwen (D.J.K.) 1 min. 14.2 sec. 100 m rugslag dames: Kampioene C. Kint (Rotterdam) 1 min. 16.7 sec.; 2. I. van Peggelen (Y) 1 min. 17.6 sec.; 3. N. Senff (A.D.Z.) 1 min 19.4 sec. 200 m schoolslag heeren: Kampioen H. Smitshuyzen (A.Z. 1870) 2 min. 54.4 sec.; 2. C. Korpershoek (R.Z.C.) 3 min. 01.2 sec.; 3. C. Schuurhuyzen (R.Z. C.) 3 min. 02.4 sec.. 200 m schoolslag dames': kampioene D. Heeselaars (O.D.Z.) 3 min. 11 sec.; 2. J. Been (R.D.Z.) 3.min. 12 sec.; 3. J. Groenen dijk (R.D.Z.) 3 min. 18.6 sec. 400 m. borstcrawl heeren: Kampioen S. Moolenaar (Y) 5 min. 15.2 sec.; 2. J. Merkenstein (Dolfijn) 5 min. 17.2 sec.; 3. H. A'ramack (R.Z.C.) 5 min. 23.8 sec. 400 m. borstcrawl dames: Kampioene M. van Veen (R.D.Z.) 5 min. 43.1 sec.; 2. N. Ladage (Rotterdam) 6 min. 06.8 sec.; 3. A. Stijl (A.D.Z.) 6 min. 08.4 sec. Estafette 4 x 200 m. borstcrawl heeren: BOKSEN. VAN KLAVEREN—TENET ONBESLIST. Rotterdam: Na een uiterst hard en span nend gevecht, heeft Tenet, de Europeesche kampioen in het middengewicht, gister zijn titel met succes tegen onzen landgenoot Beb van Klaveren, verdedigd. De partij, welke over 15 ronden van drie minuten ging, eindigde onbeslist. In de eerste ronde gingen beide boksers louter verkennend te werk. Tenet bleek over een uitstekende dekking te beschik ken, terwijl ook zijn counteren van links op viel. In de tweede ronde wist de bewege lijke Van Klaveren door zeer snelle stooten door de hechte verdediging van den Franschman te komen, waarbij vooral zijn uitstekende voetenwerk hem van grooten dienst was. Ook in de derde ronde, in welk snel en technisch goed boksen vertoond werd, bleef de Franschman meestal in het defensief. In de volgende ronde echter veranderde Tenet van houding. Hij viel nu meer aan, maar Van Klaveren ontweek goed, een link- sche op de kaak veroorzaakte hem blijk baar geen last. Integendeel, het scheen een stimulans voor hem te zijn, want hij kwam daarna met hoekstooten naar het lichaam sterk opzetten, hetgeen evenwel weinig in druk op den titelhouder maakte. In de vijf de ronde leken even een paar korte rib- hoeken van Van Klaveren den Franschman tot voorzichtigheid te manen, maar Tenet slaegde er in Van Klaveren eenige malen tot lijf aan lijf te dwingen en dat was niet onvoordeelig voor den Franschman. Het gevecht bleef in de volgende ronde snel en boeiend. Tenet zat er fel op en gaf Van Klaveren weinig of geen gelegenheid tot zijn vlug spel op afstand. Dit beeld wijzigde zich in de zevende ronde niet. Ook in deze ronde werd er op korten afstand gebokst en hierin leek Tenet ons sterker dan Van Klaveren. In de achtste ronde behaalde Tenet meer punten dan onze landgenoot en in deze ron de kreeg Van Klaveren heel wat te incas- seeren, hetgeen hem niet al te best afging. Fel begon Tenet de negende ronde, steeds zoekende om het gevecht op korten afstand te houden en wat Van Klaveren ook pro beerde, het gelukte hem niet op afstand te komen. Tenet dwong hem steeds het lijf aan lijf werk op, hetgeen zeer veel van het uithoudingsvermogen van onzen langeno t scheen te vorderen. Zelfs verhoogde Tenet het tempo in de tiende ronde, doch met se ries op het lichaam van den Franschman bracht Van Klaveren deze ronde stellig op zijn naam. In de elfde ronde dreef Tenet den Rotterdammer door den ring, maar een rechtsche counter van Van Klaveren deed den kampioen even verminderen. Van Kla veren kwam iets in het voordeel, Tenet leen nu licht gesonneerd en ook had hij eenigen hinder van een wonde boven het rechter oog. Maar de kleine kans voor een beslis sing ten gunste van onzen landgenoot ging door invechten van den Franschman ver loren. Tenet wilde door sterk aanvallen in de twaalfde ronde het nadeel van de vorige ronde weer teniet doen, maar Van Klaveren slaagde er in, hem eenige keeren op afstand te houden en dan was hij de nauwkeurige bokser. Dit herhaalde zich ook in de der tiende ronde. De in het begin verkregen puntenachterstand had de Rotterdammer inmiddels weer aardig ingeloopen, zoodat de laatste twee ronden met groote spanning tegemoet werden gezien. De veertiende bracht een strijd, welke volkomen op kor ten afstand gevoerd werd. Fel en hard stootten de beide boksers en beiden moes ten heel wat nemen. Een uiterst harde slot- ronde volgde toen. Tegen het einde kreeg Van Klaveren nog even een kleine kans op de beslissing, toen Tenet zijn uitstekende dekking even kwijt was, maar de Fransch man bleef op de beenen en het „onbeslist", waartoe de jury besloot, leek ons volkomen juist. Een protest van Van Klaveren. Naar wij intusschen vernemen, is er door Van Klaveren een protest ingediend bij de International Boxing Union tegen de beslis sing, welke na zijn gevecht tegen Tenet is genomen. Volgens Van Klaveren n.l. zou hij winnaar zijn en dus den Europeeschen titel hebben veroverd. Dit protest berust op de volgende gron den: De Nederlandsche touwrechter, de heer Westbroek, voorzitter van de N.B.U., had een voordeel van vijf punten voor Van Kla veren; de Fransche touwrechter, de heer Gremaux, had twee punten ten gunste van Tenet opgeteekend, zoodat de Belgische ringrechter Borré de beslissing moest bren gen. Hij had 1 punt ten gunste van Van Klaveren opgeschreven. Volgens den scheids rechter en de Franschen bestaat er nu een zeer recent reglementsartikel, volgens het welk bij een officieel titelgevecht diegene winnaar is, die tenminste drie punten, door den ringrechter aangeteekend, verschil heeft met zijn tegenstander. Daar Van Kla- DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE RONDVLUCHT. De Nederlandsch-Belgische rondvlucht, I die Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zon- dag is gehouden, is een groot succes ge weest. Het is teekenend zoowel voor den geest onder de vliegers als voor den tech- nischen vooruitgang van de vliegerij, dat de organisatoren van de jaarlijksche Ne derlandsche rondvlucht meenden, ditmaal I het parcours tot buiten de landsgrenzen te moeten uitbreiden. Teekenend voor den geest, die in luchtvaartkringen heerscht, omdat dit initiatief een bewuste uiting I was van het streven naar internationale samenwerking en onderlinge vriendschap pelijke betrekking, 'speciaal met onze Zui- j der buren, teekenend ook voor den tech- nischen vooruitgang, omdat het eenige jaren geleden nog een heele waag was, een aantal sportvliegers den afstand tus schen de verschillende Nederlandsche vliegvelden, waarover de rondvlucht zich uitstrekte, te laten afleggen, terwijl men nu zonder eenige moeilijkheid de langere I afstanden kan vliegen, waardoor de recht geaarde sportvlieger binnen de landsgren zen eigenlijk geen ruimte meer heeft I voor het leveren van een sportieve pres- tatie. En het mag inderdaad een prachtige sportieve prestatie genoemd worden, dat de zeventig deelnemende vliegtuigen zon- I der eenigen stoornis of moeilijkheid, vrij wel alle binnen het vastgestelde tijdsver-1 loop, keurig en met handhaving van een voortreffelijke discipline op elk der drie vliegvelden, die tijdens den tocht werden aangedaan, binnenkwamen en vertrokken, ondanks de moeilijkheden, die het landings terrein soms bood. AMERICAN CICARETTE DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1940. Het voorloopig Finsche organisatiecomi té der Olympische Spelen heeft reeds zijn eerste bijeenkomst gehouden, welke werd voorgezeten door den tweeden bur gemeester van de hoofdstad, Von Fren- ckel. Besloten werd het voor drie kwart ge reed zijnde stadion te Helsingfors af te bouwen en bovendien onmiddellijk met den bouw van het Olympisch dorp aan te vangen. Verder werd een begrooting opgesteld voor de in verband met het or- ganiseeren der spelen benoodigde gelden. Het comité constateerde met algemeene stemmen, dat Helsingfors absoluut in staat is de Olympische Spelen van 1940 te or- ganiseeren en dat regeering en de stad haar medewerking welke reeds tijdens het congres van Berlijn in 1936 was toege zegd, zullen blijven verleenen. Ook de ministerraad heeft zich reeds bezig gehou den met de door den staat te verstrekken geldmiddelen. Verder werd te Helsingfors bericht uit Londen ontvangen, dat Engeland voor de Spelen van 1940 Helsingfors geen concur rentie aan zal doen. Graaf Soyeshima uit liet I. O. C. Uit Tokio wordt gemeld, dat graaf Soyeshima als lid van het internationaal olympisch comité bedankt heeft. Aange nomen wordt, dat ook prins Tokoegawa, eveneens lid van het I.O.C. zich als zoo danig zal terugtrekken. Het Japansch olympisch comité heeft telegrafisch aan het I.O.C. doen weten, dat Tokio de opdracht van het I.O.C. in 1940 de spelen te organiseeren, terug geeft. Tegelijkertijd meldt Tokio zich aan voor de organisatie van de spelen in 1944. Naar bekend zijn voor 1944 reeds candi- daat Boedapest, Athene, Lausanne, Lon den en Helsingfors. In 1939 zouden in Japan twee athletiek- landenwedstrijden worden gehouden, nl. JapanDuitschland en JapanItalië. Aan beide landen heeft Japan laten weten, dat deze ontmoetingen geen doorgang kun nen vinden op grond van financieele over wegingen. POSTDUIVEN. Wedvlucht van de P. V. „Velocitas" te Middelburg met oude duiven van Bergen op Zoom. Ie en 3e pr.: I. J. Gilisse; 2e en 4e prx P. A. Eetezonne; 5e pr.: A. v. Leest; 6e en 8e pr. A. Joosse; 7e pr.: G. v. Vlaan deren. Wedvlucht van dezelfde vereeniging met jonge duiven van Goes. Ie en 2e pr.: J. de Rijke; 3e en 5e pr.: P. A. Eetezonne; 4e en 6e pr. L. de Nood. De P. V. „De Telegraaf" te Middel burg hield een wedvlucht met oude duiven van Orleans (Fr.) afstand 418 km. Uitslag: J. Lamain 1 en 7; A. Dirven 2 x 9; W. Hen driks 3; A. Krjjgen 8, alle te Middelburg; A. J. KuijperSj Vlissingen, 4 en 6 en A. Ste- ketee, Soeburg, 5e prijs. Uitslag zelfde vereeniging met oude en jonge duiven van Vilvoorde (België), afstand 86 km. Uitslag: Oude duiven: Gebr. Walraven: 1 en 5; M. Wattel: 2; A. H. Pol- vliet: 3 en 4; A. v. d. Ouden: 6; J. Lamain: 8; R. Dirven: 9, alle te Middelburg; S. Kod de, Veere: 7 en A. Steketee, Soeburg: 10e en 11e pr. Jonge duiven: A. v. d. Ouden: 1, 3, 5, 12 en 17; R. Dirven: 2 en 20: J. La- (Ingez. Med.) Naar wij vernemen heeft een Neder landsche vennootschap, na bekomen toe stemming van den president van de arron dissementsrechtbank te Middelburg, beslag gelegd op een lading van circa 10.000 ton Mexicaansche benzine, die zich aan boord bevindt van den tanker „W. R. Lundgren", varende onder Zweedsche vlag en thans lig gende in de Schelde bij Hansweerd. De benzine is in Mexico geladen en is afkomstig van één van de raffinaderijen van de Mexican Eagle Oil Company, welke maatschappij zooals bekend is getrof fen door het onteigeningsbesluit van den president van Mexico van 18 April 1938. Nader wordt gemeld dat de benzine in Mexico is geladen in opdracht van het kor ten tijd geleden opgerichte verkoopkantoor van de Mexicaansche regeering. HITLER'S ADJUDANT TE LONDEN. De „Daily Express" meldt, dat kapitein Fritz Wiedemann, de adjudant van Hitier te Croydon is aangekomen. Het doel van zijn reis wordt geheim gehouden. Hij werd begroet door prinses Stephanie van Hohen- lohe, die een belangrijke rol speelt in de na- tionaal-socialistische kolonie te Londen. Dit is het tweede bezoek van kapitein Wiede mann aan Londen in twee maanden. JAPAN MOET GOUD AFSTAAN, OM GRONDSTOFFEN IN TE VOEREN. Reuter meldt uit Tokio: In de kabinets bijeenkomst van morgen zal een voorstel van den minister van financiën besproken worden tot het naar het buitenland ver schepen van een deel van den goudvoor raad der bank van Japan, om daardoor bui- tenlandsche deviezen te verkrijgen voor den invoer van grondstoffen. GEMEEN TE-AMBTEN AAR TE SOEKA- BAIA VERMOORD. Hedenmorgen te vijf uur is de opzichter van den gemeentelijken reinigingsdienst te Soerabaia, de heer Schotsman, toen hij op zijn fiets naar zijn werk ging, door een ontslagen Madoereeschen koelie van dien dienst, met een piso blati, neergestoken. De (.zwaargewonde werd naar het C.B.Z. ver voerd, waar hij anderhalf uur later is over leden. EEN VIERLING OP JAVA. Zaterdag is een Javaansche vrouw uit Nglegok op Java bevallen van een vierling, nl. drie jongens en een meisje. Moeder en kinderen zijn welvarend. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Bevallen Th. A. E. van der Zee geb. van Schaik, d. Overleden: J. L. Hanegraaf, 56 jr vr. van P. Cijsouw. Ondertrouwd: P. de Vos, 43 jr, jm. en L. H. Alewijnse, 33 jr, jd. Getrouwd: P. Labruijère, 25 j. jm. en M. Dekker 21 jr, jd.; H. A. Roth, 26 jr, jm en G. Ponse, 30 jr, jd. main: 4; H. A. Polvliet: 6, alle te Middel burg; G. Annot, Oostkapelle: 7, 11, 12, 13, 14 en 15; K. Schroevers, Arnemuiden: 8, 9, 16, 17 en 19; S. Kodde, Vere: 10, 22 en 23 en A. Reijerse, Middelburg: 21ste pr.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3