ZEELAND. Provinciale Staten van Zeeland. WALCHEREN. SCH0UWEH EN DUIVELAND. Militair viiegtuig in zee gevlogen. radio-programma. waar is werk? marktberichten. toestel tegen den staart van het voorste vliegtuig opvloog. Een andere lezing is ech ter, dat een der toestellen bij het uitvoeren van een duikvlucht, de andere machine, welke juist was opgestegen, aan den staart had getroffen. Behalve deze twee toestel len waren er geen andere machines in de lucht. De vliegers Van Overbeeke, Van Offeren en Manesse waren van October van het vo rige jaar bij de luchtvaartafdeeling gedeta cheerd. De eerste beide behoorden tot de verkeersopleiding van de K.L.M. Zij hadden in den zomer van het vorige jaar den twee jarigen cursus van de rijksopleiding voor verkeersvlieger achter den rug en deden thans op Soesterberg hun jaardienst als mi litair vlieger voor het behalen van het mi litaire brevet, waarna zij het examen als verkeersvlieger zouden hebben af te leggen. Na het slagen hiervoor zouden zij in Oc tober a.s. als verkeersvlieger bij de K.L.M. in dienst treden. Hun leeftijd was ongeveer 21 jaar. Evenals de heer Manesse waren zij thans sergeant-vlieger. Juist aanstaande Maandag zou het drietal zijn begonnen met het afleggen van het offieiersexamen. De vlieger Streur was van Mei j.l. te Soesterberg in opleiding en had nog twee dienstjaren voor den boeg. De heer Fuchs, adjunct-chef van den vliegdienst der K.L.M., die de vliegers Van Overbeeke en Van Offeren onder zijn disci pelen heeft geteld, kenschetste hen als rus tige leerlingen, die in hun instructieperiode goede vorderingen hadden gemaakt. DE ROOMSCH-KATHOLIEKEN EN FRANCO. De heer Wijnkoop (comm.) heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat mej. jM. Voogd op den avond van 5 Juli jl. voor den radio-zender van de K.R.O. een rede heeft gehouden ter verheerlijking van ge neraal Franco en diens medestanders? 2. Acht de minister dit optreden in de radio niet in strijd met de officieele vriend- schaps-betrekkingen die Nederland met de regeering van de Spaansche republiek on derhoudt in strijd ook met de houding van de radio-contröle-commissie ten aanzien van de commissie „hulp aan Spanje", aan welke immer belet werd van de radio ge bruik te maken, wijl men van meening was dat politiek in de redevoeringen in geen enkelen vorm toelaatbaar was? 3. Is de regeering bereid thans zoodanige maatregelen te nemen dat niet wederom over den Nederlandschen omroep de Spaan sche regeering kan worden aangevallen? RAAD VAN SEROOSKERKE. SEROOSKERKE. Vrijdagmiddag verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans, voltallig. De v o o r z. bood de gemeenterekening over 1937 aan. De gewone dienst heeft aan in komsten 33.501 en aan uitgaven 31.093, batig slot 2408. De heeren A. Melis en W. Jobse werden aangewezen om deze re kening na te zien. - Een verzoek van de gewestelijke land stormcommissie „Zeeland" om een bijdrage uit de gemeentekas, mits niet reeds een plaatselijke subsidie wordt verleend, werd op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen, daar reeds plaatselijk subsidie wordt gegeven. Aan J. Hoegen werd op zijn verzoek eer vol ontslag als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken stand verleend. Aangeno men. Tot zijn opvolger werd benoemd W. C. Allaart. Een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van medewerking ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920, voor het aanschaffen van schoolbanken voor de school der Ver eenig. voor Chr. Volksonderwijs, werd door den voorz. nader toegelicht. Z.h.s. is beslo ten deze medewerking te verleenen. Hierna stelde de voorz. aan de orde het volgende voorstel van B. en W.: a. de aschbak met grondoppervlakte in de Vlasstraat te verkoopen, behoudens goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland, aan Jannis Jakobsen, voor de som van 20; b. de steen van de aschbak in het smids wegje bij inschrijving te verkoopen; c. de plaats waar de aschbak, sub b heeft gestaan zoodanig af te rasteren, dat ter plaatse een grootere bocht in den weg wordt verkregen, en daarvoor grond te ne men van M. de Keijzer aan de eene zijde en aan dezen grond te geven aan de andere zijde, waarmede de laatstgenoemde ac eoord gaat. Over sub. a zeide de heer Goed- bloed, dat hij het gewenschter achtte, dat daarvoor een vrije inschrijving werd ge opend. Hij zag gaarne, dat andere omwo nenden ook de gelegenheid tot koopen werd gegeven. De voorz. zeide dat Jakobsen hem hiervoor heeft opgezocht en dat ook den anderen omwonenden bekend kan zijn, dat deze opruiming na 1 Juli '38, zou plaats hebben. De heer Jobse vroeg wie de overschrijvingskosten moet betalen. De voorz. zeide, dat alle kosten voor re kening van den kooper zijn. De heer Goedbloed stelde voor een vrije in schrijving te openen, hetwelk de heer Kluijfhout ondersteunde. In stemming gebracht werd dit voorstel met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor de heeren Goed bloed, Kluijfhout en Jobse. Hierna werd het voorstel van B. en W. over sub a. met dezelfde stemverhouding aangenomen. De voorstellen onder sub. b. en c. van B. en W. werden z.h.st. aangenomen. Aansluiting aan het destructiebedrijf de Gekro. De Voorz. lichtte dit nader toe en las ook de overeenkomst met de Gekro voor, welke zal moeten worden ge sloten. De heer Jobse vroeg naar de kosten. De Voorz. zeide, dat deze voor de gemeente 120 's jaars zullen >zijn, doch dat men aansluiting niet kan ontgaan. De uiterste grens van ont heffing is door den minister gesteld op 1939, en zoo men deze uiterste grens zou willen afwachten, moet men toch van 1 Juli '38 af betalen. Op voorstel van den Voorz. wordt z.h.s. besloten de ge-, meente aan te sluiten. De voorz. zeide, dat nog was in gekomen, doch nog niet door B. en W. behandeld een verzoek van het bestuur der Oranjevereeniging om gratis een lo kaal ter beschikking te willen stellen voor vergaderingen, in verband met het jubi leum van H. M. de Koningin in Septem ber a.s. Tevens verzocht het bestuur in overweging te nemen een geldelijke bij drage te verstrekken voor het versieren en - verlichten van het gemeentehuis en de dorpstraat. De lokaliteit werd met algemeene stemmen gratis ter beschikking gesteld, mits met den concierge over de reiniging wordt overeengekomen. Hierna stelde de Voorz. voor om een sub sidie te verleenen, wat eveneens met al gemeene stemmen werd aangenomen. De heer Jobse stelde voor om 50 ter beschikking te stellen. Aldus besloten. Tenslotte las de Voorz. een ver zoek voor van de kolenvereeniging „U. A." alhier, om het stukje grond, dat die vereeniging in erfpacht heeft, te mogen koopen. Waar dit verzoek bij B. en W. nog niet in behandeling was geweest, werd het naar B. en W. gezonden om ad vies. DOMBURG. Bij gunstig weer zullen het fanfarencorps Apollo" en de zangvereeni- ging „Volharding" onderscheidenlijk Dins dag- en Donderdagavond een uitvoering ge ven op de Markt. Gisteren is ten Westen van den vuurto ren van Schouwen, op ongeveer 50 meter uit de kust een militair vliegtuig van de luchtvaartafdeeling in zee gevlogen. Vermoedelijk heeft de bestuurder als ge volg van het heiige weer, de afscheiding tusschen de kust en het water niet gezien. De inzittende kreeg geen letsel en kon be houden aan land worden gebracht. Nader vernemen wij, dat het toestel een Fokker D17 was van de jachtvliegtuigen- afdeeling op Schiphol, genummerd 208, met als eenige inzittende de res. luit. vlieger J. van der Kooy. De redingboot „Prinses Juliana" uit Haamstede heeft gistermiddag een baken op het geheel onder water liggende vlieg tuig geplaatst. De berging zou heden door een marinevliegtuig geschieden. WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT 1928. In twea afdeelingen kwam de wensch naar voren, dat de wachtgeldregeling voor ambtenaren in het gewijzigde reglement geheel overeenkomstig de Rijksregeling zou worden bepaald en werd spijt uitgedrukt, dat Ged. Staten niet accoord kunnen gaan met het verzoek der Commissie van Over leg. Men vreesde dat volgens het voorstel van Ged. Staten de meeste ambtenaren on der de wachtgeldregeling van 50 pet. zullen vallen en dat alsdan de overgang van het volle salaris op het wachtgeld voor hen wel zeer groote bezwaren mede zal bren gen. De overgang van salaris op pensioen is ook wel een heel verschil, maar de voor pensioen in aanmerking komende personen zijn veel ouder, hebben zich op pensioen kunnen voorbereiden en hebben minder be hoeften dan zij, die in het volle leven op wachtgeld worden gesteld. Ook is nog ge wezen op de regeling welke voor onderwij zers geldt. Op een vraag of wel meer over leg is gepleegd met de Commissie van over leg antwoordde een lid van Ged. St., dat naar zijn meenïng vroeger wel eens overleg is gepleegd, maar hij is er niet zeker van, Een ander lid meende, dat dit de eerste maal is. Ged. Staten vonden in het verslag aan leiding om wijziging te brengen in hun voorstel in dien zin, dat zij bereid zijn, zoo wel wat den duur als het bedrag van het wachtgeld betreft, de regeling, zooals die voor de burgerlijke Rijksambtenaren in het wachtgeldbesluit is neergelegd,, te volgen. Het tertiair wegenplan. Bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van een tertiair wegenplan is van de zijde van Ged. Staten in de afdee lingen o.a. opgemerkt, dat nog geen plan van uitvoering is opgemaakt, zoodat alles afhangt van de aanvragen, die inkomen, en het ook hier zal zijn, die het eerste komt, het eerste maalt. Tegen het beginnen met een weg voordat de noodige fondsen be schikbaar zijn, bestaat geen bezwaar. Ged. Staten overwegen den Kruispolder in het geen hij vraagt tegemoet te komen. De mo gelijkheid van aanleg van rijwielpaden wordt in het plan niet afgesneden. Men ver- gete niet, dat de Tertiaire wegenverbetering niettegenstaande het Tertiair wegenfonds daarin 65 betaalt, den betrokkenen nog op circa 425 per km zal komen te staan. Ged. Staten zullen dan ook niet direct met aanvragen worden overstroomd. Gevoelt men echter de behoefte aan rijwielpaden en wil men zijn aandeel in de kosten dra gen, dan zullen Ged. Staten niet onwillig zijn, daarin mede te werken, maar tot aan leg van hetzij aansluitende of vrijliggen- de rijwielpaden zal alleen met groote financieele opofferingen kunnen worden overgegaan. In hun antwoord op het algemeen ver slag verklaren Ged. Staten, zich bereid de gemaakte opmerkingen omtrent alsnog op het wegenplan te plaatsen of daarvan af te voeren wegen in overweging te nemen en, indien daartoe naar hun oordeel aan leiding bestaat, in de eerstvolgende zitting met een voorstel te komen tot wijziging van het plan. Het ontslagen personeel van de Z.V.T.M. Het voorstel van Ged. Staten tot afwij zing van de adressen van ontslagen perso neel bij de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Tram wegmaatschappij en het buiten behandeling laten van de te dezer zake ingediende mo tie door den heer Goossens, gaf in alle af deelingen aanleiding tot opmerkingen. Er waren leden, die de zaak mede in ver band met de mogelijkheid dat men toch nog tot fusie zal kunnen komen met Breskens Maldeghem, wilden aanhouden en opnieuw in handen van Ged. Staten wilden stellen. De verhouding tusschen Ged. Staten en de Z.V.T.M. werd ook nu weer verkeerd ge acht Men mag geld geven en heeft dan ver der volstrekt niets meer te vertellen. Er was een lid, dat meende, dat de Staten er buiten staan, omdat het eèn particuliere maatschappij betreft, waartegen werd op gemerkt, dat men als de provincie 2 mil- lioen subsidie geeft, men toch niet kan zeg gen, dat er niet bij betrokken is. De opmer king in het schrijven van Ged. Staten, dat de minister der mede-verantwoordelijkheid draagt als uitkeering aan ontslagen perso neel noodig of gewenscht wordt geacht, werd als zijnde het aangeven van den juis- ten toestand geprezen. Van de zijde van Ged. Staten wordt er o.a. op gewezen, dat de Provincie inzake zeggenschap is uitge schakeld, zij mag alleen nog geld verstrek ken. Men zal wel de consequentie in het oog moeten houden, want als de provincie hier een vergoeding geeft, kan zij het bij andere trammaatschappijen niet weigeren. Verschillende leden wilden het stuk in handen stellen van de fusie-commissie, waardoor het personeel misschien nog iets meer bereikt, wellicht zelfs aanstelling van enkele ontslagenen. Een lid van Ged. Staten wilde gaarne het idee steunen om de vrij komende 8000 als een gevolg van fusie, eventueel voor de betrokkenen te bestem men. Men wees* er van andere zijde nog op, dat de Provincie geen liefdadigheidsinstel ling is en met het tegemoet komen van het personeel ongetwijfeld een precedent zou worden geschapen. Veer verbindingen over de Wester- schelde. Het voorstel van Ged. Staten tot afwij zing van een verzoek tot verruiming van het crediet voor onderzoek inzake de veerverbindingen over de Wester-Schelde en wel van 600 op 6000, is uitvoerig besproken in de afdeelingen. Men meende o.a. dat nu het vaststaat dat de haven in den Perkpolder er komt, verruiming van het crediet een wassen neus zou zijn, doch ook is opgemerkt, dat Ged. Staten de besluiten der Prov. Sta ten loyaal hebben uit te voeren en de consequenties daarvan te aanvaarden. Een lid, tevens lid der betrokken statencom missie meent, dat het hier ook gaat om de inpoldering van het land van Saeftin- ge, wat voor bevordering van werkverrui ming van groot nut zou zijn. Doch een lid meende dat wegens verzet van Belgische zijde vooreerst geen vergunning tot inpol dering zou worden verkregen, en deskun digen van het Kroondomein oordeelen het land van Saeftinge nog niet rijp voor be dijking. Een lid meende dat de commissie kan worden opgeheven en Ged. Staten toch ^kunnen bevorderen, dat het land van Saeftinge in werkverschaffing wordt ingepolderd, al is het maar ten deele. Een paar leden brengen de loopende geruchten over gebrek aan met en in de commissie noodige samenwerking en het optreden van een bepaald lid, waarbij de vraag of het betrokken commissie-lid wel kan gehandhaafd blijven, waarop opge merkt werd, dat het hier juist de pro motor van het onderzoek betreft en, in dien hij zou verdwijnen, men het beste zou doen met de geheele commissie op te heffen. Naar aanleiding van een en an der wordt opgemerkt, dat de betrokken Minister bericht heeft, onder geen voor waarde toestemming tot bedijking, ook niet tot gedeeltelijke bedijking, te willen ^geven. Het lid, tevens lid der Statencommissie heeft uitvoerig zijn standpunt uiteengezet, en wel, dat de Belgen zich steeds verzet ten, doch dat niets in strijd met de trae- taten is; verder dat het feit, dat Ged. Staten volgens het schrijven van den Mi nister aan de commissie het met zijn op vatting inzake den Perkpolder eens zijn, van invloed is geweest op de uiteindelijke beslissing. Hij wijst er op, dat een lid niet steeds een blad voor den mond neemt, zijn meening zonder aanzien des persoons naar voren brengt en dit niet steeds in diplomatieke taal of daarbij zijn boorden op een goudschaaltje wegende, maar als een ronde Zeeuwsch-Vlaming, soms met veel temperament, gelijk ook zijn gewoon te is in de Statenvergadering. Van ge spannen verhoudingen! waaronder de werkzaamheden geleden zouden" hebben, is volgens dit lid, evenwel geen sprake geweest. De arbeid der commissie moet worden voortgezet en het aangevraagde crediet is noodig om onpartijdige deskun dige adviezen te verkrijgen. In een an dere afdeeling had een voorstander van inwilliging van het verzoek niet op veel medewerking van Ged. Staten gerekend, omdat deze altijd tegen een veerverbin- ding over de Noord zijn geweest. Dit lid acht het stellig onjuist dat binnen af- zienbaren tijd geen indijking is te ver wachten. Al hebben Ged. Staten en de Kamer van Koophandel te Terneuzen er op aangedrongen, dat het Perkpolder-plan zou worden uitgevoerd, toch staat daar tegenover, dat in O.Z. Vlaanderen ieder een vóór de veerverbinding bij de Noord is. Nog een heele rij van leden hebben zich voor of tegen het voorstel uitgesproken, en van de zijde van Ged. Staten werd o.a. nog opgemerkt, dat destijds het Perkpol- der-plan door de Staten met vrijwel alge meene stemmen is aanvaard en dat dit plan niet van de baan was, door de in stelling der commissie. Ged. Staten heb ben niet uit eigener beweging aangedron gen op de uitvoering van het Perkpolder- plan. Vaststelling brugtarief Tolen. Het voorstel van Ged. Staten om voor den tijd van drie jaar een nieuw tarief voor de brug te Tolen vast te stellen, deed in een der afdeelingen een lid zich beklagen over de weinige beantwoording van zijn vragen en opmerkingen bij de vaststelling van het tarief in 1933, destijds bepleitte hij vaststel ling voor 2 jaar, nu meent hij dat het één jaar moet zijn. Hij dringt aan op het vrij krijgen van de brug, alle deelen van Zee land hebben groote bedragen gehad als rentelooze voorschotten ter bevordering van het verkeer, maar het eiland Tolen nimmer. Hulde en dank bracht dit lid aan Ged. Staten voor de gevoerde onderhande lingen, waardoor het mogelijk was, met dit voorstel te komen. Spr. is dankbaar, maar niet voldaan, want het ideaal is en blijft „een vrjje brug". Spr. acht abonnementen voor auto's noodzakelijk. Dit lid wijst er nog op, dat uit het brugfonds betaald wor den de onderhoudskosten van den weg To lenOud Vossemeer als ook bedragen voor gasverlichting en gaskousjes en voor een schrijfmachine enz. Nog zou deze spreker willen geschrapt zien de bepaling, dat burg. en weth. van Tolen in bijzondere omstan digheden vermindering van tarief mogen toestaan, omdat deze bepaling z.i. willekeu- ring wordt toegepast. Een ander lid sloot zich bij een en ander aan en wees evenals het eerste lid op de bevoorrechting van de B.B.A. en hekelde in zeer sterke bewoor dingen de houding van burg. en weth. van Tolen, waarbij o.a. over de vrijbiljetten, welke burg en weth. aan zichzelf en aan den Raad verstrekken, waartoe zij niet het recht hebben, harde noten werden ge kraakt. Spr. vroeg wat Ged. Staten tegen dit eigenmachtig optreden wenschen te doen. Een ander lid drong ter zake der boekingen op een ernstig onderzoek aan en merkte op dat de tarieven schreeuwend hoog zijn. Van de zijde van Ged. Staten werd toege zegd de gehoorde klachten aan Tolen te zullen overbrengen en gevraagd het voor stel ongewijzigd aan te nemen, het is mo gelijk, dat men over 3 jaren de overtocht per vliegtuig of anderszins zal kunnen ma ken, hetgeen eenige leden, bij interrump- tie, verklaarden niet te gelooven. Nog een lid merkte o.a. op, dat aan het reservefonds, thans ongeveer 80.000 geen gelden meer zullen worden toegevoegd. In hun antwoord op het algemeen ver slag, verklaren Ged. Staten zich gaarne be reid de verschillende gemaakte opmerkin gen aan een nader onderzoek te onderwer pen en om den termijn van drie jaar op één jaar te brengen. ZONDAG 17 JULI. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.01 Ber. 9.05 _Tuinbouwhalf- uurtje. 9.30 Gram. 9.45 Causerie. 9.59 Ber. 10.00 Declam. 10.30 Rem. Kerkdienst. 11.50 Causerie. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Filmpraatje. 12.30 Het Kovacs La- jos-ork. 1.15 Schilderijbespr. 1.30 Orgel- conc. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Noordelij ke Koorver. „Joh. Seb. Bach." 2.50 Gram. 3.15 Symphonieconc. m. m. v. soliste. 4.30 Sportrep. 5.00 De Stem des Volks, Koog Zaandijk en Gram. 5.30 Gram. 6.00 Het Noviteitenork. en de Var amount-Girls. 6.30 Sportpr. 6.45 Sportnieuws ANP. 6.50 Filmuitz. 7.20 Het Amsterd. Joodsche koor en toespr. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Re- sidentie-ork. m.m.v. solist. 9.00 Gram. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Musette-ork. m. m.v. soliste. 10.00 „La Grande Duchesse de Gérolstein", operette. 11.00 Ber. ANP, hierna tot 12.00 Dansm. (gr. pl.) HILVERSUM n 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.05 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Geref. Kerk dienst. Na afloop Gewijde muz. (gr. pl.) 12.15 KRO-orkest (1.00—1,20 Boekbespr.) 2.00 Vragenbeantw. 2.45 Gram. 3.00 KRO- Melodisten en solist. 4.00 Gram. 4.10 Pianovoordr. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 5.00 Gram. 5.05 Gewijde muz. (gr. pl.) 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Na afloop Gewijde muz. (gr. pl.) 7.45 Causerie. 8.10 Ber. ANP. 8.25 KRO-ork. en koor en so list. 9.20 Radiotooneel. 9.35 Vervolg conc. 10.00 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epi loog. 11.0011.30 Esperantolez. DROITWICH 1500 M. 12.40 Gram. 1.20 BBC-Mannenkoor en solist. 1.50 Julius Kantrovitch en zijn ork. 2.20 Het Willie Walker Octet. 3.05 „The Alphas". 3.35 Reg. King en zijn ork. 4.20 Pianovoordr. 4.50 Michaeloff en zijn ork. 5.20 Relig. causerie. 5.40 Trioconc. 6.20 Filmpraatje. 6.35 Het Richard Crea'n-ork. 7.258.10 Het Leslie Bridgewater-kwintet. - 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Ber. 9.25 Radiotooneel. 10.05 BBC-Harmo- nie-ork. en solist. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 8.50 en 9.50 Gram. 11.50 Orgelconc. 12.40 Gram. 1.50 Zang. 2.05—2.20 Gram. 3.20 Chansons. 3.35 Radiotooneel. 4.05 Zang. 4.20 Radiotooneel. 5.20 Het Laurent-ork. 7.20 Cabaretprog. 7.50 Cassard-ork. 8.35 Chansons. 8.50 Nat. orkest en Raugel-koor. 11.201.20 Dans muziek. KEULEN 456 M. 6.20 Haveneonc. 8.35 Het Ottersbach-trio. 9.20 Conc. 10.50 Gram. 11.50 Viool en piano. 12.20 Westmark-ork. Aken. 2.20 Robert Gaden's ork. 3.50 flram. 4.20 Omroep-Amusementork. 6.50 Gram. 7.40 Omroepork. en -koor. (Als intermez zo „Abu Hassan".) 10.50 Will Glahe's ork. piano-duo en solist. 12,20—3.20 Kie- ler orkestver. en solisten.^ Hierna: het Kleinork. en het Dansork. BRUSSEL 323 EN 484 M. 322 m: 9.40 Gram. 10.35 Orgelspel. 11.20 Gram. 12.20 en 1.30—2.20 A. Felleman's ork. 2.35 Gram. 3.20 Pianovoordr. 3.50 Stafmuziek der „Guides". 5.05 en 5.50 Dansork. 6.00 Kamerork, v. Antwerpen. 7.20 Zang. 8.20 Koor en Gram. 9.20 Symph. ork. en soliste. 11.00 Dansork. 484 m: 9.20 Gram. 10.20 Sarba-ork. 10.50 Pianovoordr. 11.05 Musette-ork. en solist. 11.35 Gram. 12.50, 1.05 en 1.30 E. Loi- seaui's ork. 2.20—2.35, 2.50 en 3.10 Gram. 3.20 Orgelspel. 3.50 en 4.50 Symphonieork. en solist. 5.20 Jo Bouillon's ork. en „The Lanigero's Hot Players". 5.50 Gram. 6.00 Verv. conc. 6.20 Music-Hall-Prog. 7.35 Gram. 8.20 „Rêve de Gitanef, operette. 10.30 Fud Candrix' ork. 11.2012.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Vroolijk progr. 10.20 Ber. 10.50 Zie Keu len. 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Pop. nacht- conc. - MAANDAG 18 JULI. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. Algem. Programma, verzorgd door de VARA. 10.0010.20 vm. VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Mor- genw. 10.20 Gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gram. 12.451.45 De Ramblers. 2.00 Gram. 3.00 Cello en pia no en gram. 3.30 Orgelsp. 4.00 Gram. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gram. 6.00 Esme- ralda-Septet. 6.30 Muzik. causerie, met gram. 7.10 Viool en piano en gram. 7.50 Causerie. 8.05 Herh. SOS-Ber. 8.07 Ber. ANP. 8.15 VARA-ork. 9.00 Declamatie. 9.15 Solistenconc. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Gram. 10.30 De Ramblers. 11.0012.00 Gram. HILVERSUM H 301.5 M. N CRV-uitzending. 8.00 Schriftlez., meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukw.) 10.30 Morgend. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gram. (12.00 12.15 Berichten). 12.30 Orgelspel. 1.30 All Round-Sextet. In de pauze: Gram. 3.00 Voor tuinliefhebbers. 3.40 Gram. 3.45 Bij bellezing .4.45 Gram. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gram. 6.30 Vragenbeantw. (7.007.15 Ber.) 7.458.00 Rep., event, gram. 8.05 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Mannen koor en NCRV-ork. 9.00 Causerie. 9.30 Verv. Conc. (10.00—10.05 Ber. ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.50 —12.00 Schriftlez. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gram. 11.50 Jan Hurst en zijn ork. 12.50 Orgelspel. I.20 Gram. 2.05 Pianovoordr. 2.35 Mili tair ork. m.m.v. solist. 3.20 Arthur, Sa lisbury en zjjn ork. 3.50 Orgelspel. 4.20' Rep. 4.50 Viool en piano. 5.20 Zang, gitaar- en accordeonbeg. 5.40 Het Viani-Sextet. 6.20 Ber. 6.45 Het Kutcher-strijkkwartet en solisten, 7.20 Variété-prog. 8.05 Or gelspel. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Oscar Ra bin en zijn band. 10.05 Causerie. 10.20- Ber. 10.45 Het Philharmonisch Ensemble. II.35 Maurice Winnick en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO-PARIS. 1648 m. 8.10; 8.55—9.05 en 10.10 Gram. 12.35 Gram. (Om 1.50 Zang)1. 2.25 Radiotooneel. 3.05 Gram. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Gram. 6.20 en 7.20 Zang. 7.35 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Orkestconc., m.m.v. het Noyon-koor en solisten. 10.5011.05 Gram. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 Sehram- melensemble. 8.50 Orkest O.S.-Landesthea- ter. 12.20 Nedersaksen-ork. en solisten. 2.30 Pop. conc. 4.20 Leipziger orkest. 6.50 Viool en piano. 7.20 Gram. 8.30 Mandoline-ork. 8.50 Westduitsch weekoverz. 9.20 Orkest en. koor. 10.35 Gram. 10.50 Robert Gaden's ork. 12.203.20 Amusementsork., sectet en so list (gr.opn.). BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.502.20 Gram. 5.20 Dansork. en soliste. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 en 9.20 Cabaretprogr. 10.3011.20 Dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Sarba- orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 en 5.50 Jean Omer's ork. 6.35 Zang en gram. 7.35 en 8.20 Gram. 9.05 Koor en harmonieork. 10.30 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.35 Muzik. progr. 8.20 Kernspreuk, ber. 8.30 Weensch Symphonie-ork., koor v. d. Ween- sche Staatsopera en solisten. 10.20 Ber. 10.50 Trioconc. 11.05 Ber. 11.20 Gram. 12.20 2.20 Amusementsork. en sextet. (1.15— 1.26 Tijdsein). De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren, N.- en Z.-Beve- land, Schouwen en Duiveland, zendt ons de volgende aanvragen: Binnenland. ARNHEM: voor constructiewerkplaats, bekw. stalen ramenmonteur, bekw. elec- triseh-lasseher, 0.45 tot 0.50 p. u., vaste aanstelling niet uitgesloten. 's GRAVENHAGE: bekw. metalliseur, vereischten zijn: volkomen op de hoogte van zandstralen en metalliseeren, dwz. het op spuiten van koper, zink, lood, enz. met de revolver, systeem „Schoop" op metalen, hout glas enz. verder goede bekendheid met de behandeling en het onderhoud van de ge heele installatie. Men moet reeds eerder als zoodanig werkzaam zijn geweest. ENSCHEDE: gieterij-technicus, volledig bek. met het gieterij-wezen, in staat lei ding te geven, berekeningen en offertes te maken terwijl hij administratief onderlegd moet zijn; salaris en indiensttreding n.o.t.k. HAAMSTEDE: smidsknecht, ongeh., be kend met hoefbeslag en autogenisch las- schen, intern, loon n.o.t.k. HAARLEM: voor chem. wasscherij en ververij, verfmeester voor de kleerenverve- rij moet tevens als bedrijfsleider optreden in de ververij; dad.; 120 tot 150 p. m.; voor vast. ENSCHEDE: vakleerares voor voortgezet lager onderwijs, in het bezit hoofdakte en met eenige jaren ervaring, indiensttreding en reiskosten n.o.t.k.; 12 lesuren per week;: voor onbep. tijd. Aanvragen Buitenland: DUITSCHLANDgeplaatst kunnen wor den machine-bankwerkers, scheepsbouwers, draaiers, fraisers, electriciens, electro-mon- teurs, electro-lasschers, koperslagers, ketel makers, handvormers voor nat gieten, vak arbeiders voor steengroeven, steenbrekers en steenhouwers, technische ambtenaren voor gewone- en waterbouwkunde, 2 klom penmakers, die bekend zijn met de fabr. van klompen en het bedienen der daarvoor gebruikte Jürgens-machines; het loon be draagt bij vrijen kost en inwoning, R.M. 15 p. w. netto. NED.-INDIë: voor den baggerdienst van tinwinning, een werktuigk. ir. met eenige jaren ervaring bij de uitvoe ring van groote baggerwerken, die tevens voldoende op de hoogte is van de zich daarbij voordoende electro-teehnische vraagstukken. Dienstverband voorloopig tijd. voor 5 jaren. Aanvangsbezoldiging (ir. 2e kl.) 275 's maands (eventueel hooger naar gelang van ervaring. Overtocht met prettig gezin in de 2e kl. Tegemoetkoming voor uitrusting 1000 voor ongeh. 1500 voor geh. Voorloopige bezoldiging (tijdens reis) 175 's maands. Soil, ongezegeid voor 23 Juli a.s. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. Middelburg, 15 Juli. Groentenveiling. Spinazie 10—11 c„ Postelein 3—13 c„ Wa- genaarsboonen 26—33 e., Stoksnijboonen 24 44 e., Stamsnijboonen 925 c., Stamprin- cessenboonen 29—38 c., Tuinboonen 5—7 c., Doppers 5—21 s., Andijvie 4—12 h., Savoye kool 3-4 c., Spitskool 2—3 r„ Roode kool 45 d., alles per kg, Peën 511 c., Kroten 1,54 c., uien 2—4 c., Selderie 3—6 c., ra barber 1—2,5 c., alles per bos, Bloemkool 2—17 c., Andijvie 2—5 c„ Kropsla "0,5—2 c., Komkommers 23 c., alles per stuk. J*--

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 4