Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude BUITENLAND. SPDRT. Provinciale Staten van Zeeland. GEMENGD NIEUWS. Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Does 50 ct. Proefdoos 10 ct. Overval in een postkantoor, BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. VER. STATEN. UIT DE GOESCHE COURANT VAN VIJFTIG JAAR GELEDEN, RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. De H K< DE (Ingez. Med.) Versrhenen zijn de algemeene verslagen nopens de behandeling van een deel der voorstellen voor de zomervergadering in de afdeelingen der Prov. Staten. Bijdrage Handelsonderwijs te Vlissingen. Bij het voorstel om aan de gemeente Vlis singen voor de avondschool voor Handels onderwijs een bijdrage toe te kennen van ten hoogste 1035, doch zonder de voor waarde, dat ook het Rijk bijdraagt, is in een der afdeelingen de vraag gesteld of deze bijdrage voor Vlissingen wel eenige betee- kenis heeft, daar de gemeente toch een bijdrage ontvangt van het Rijk voor de te korten. Een ander lid zeide, dat deze Rijks bijdrage toch, naar hij hoopt, niet blijvend zal zijn en meende dit lid, dat een bijdrage van de Provincie, welke thans geheel ge derfd wordt, ongetwijfeld toch ten goede zal komen aan de onderwijsinrichting. Weer een ander lid vroeg, hoe het mogelijk is, dat de onderwijsinrichting, die toch blijk baar aan de gestelde eischen voldoet, zon der meer geen Rijksbijdrage kan ontvangen. Is de minister wel bevoegd aldus te han delen? Nog een ander lid merkte op, dat in dezen tijd veel geoorloofd is; er worden meer beslissingen genomen, die niet onmid dellijk duidelijk zijn. In een andere afdee- ling vroeg een lid waar de gemeente tot nu toe geen subsidie heeft gekregen, hoe zij dan met de financiën uitkwam. Van de zijde van Ged. Staten wordt hier op geantwoord, dat, waar de Handelsavond school aan alle voorwaarden voldoet, die door den minister worden gesteld, terwijl er om financieele redenen afwijzend op het verzoek is beslist, uit billijkheidsstandpunt dit subsidie alsnog dient te worden toege kend. In de nog resteerende afdeeling vroeg een lid, of, als de omstandigheden het Rijk verbieden, subsidie voor de handelsavond school te geven, het dan wel juist is, dat de Provincie dit gaat doen en of daardoor dan eigenlijk niet door de Provincie een subsidie via de gemeente aan het Rijk wordt gegeven. Een ander lid dezer afdeeling zette uiteen wat een misère Vlissingen heeft mee gemaakt bij de talrijke pogingen, die gedaan zijn om subsidie van het Rijk te verkrijgen, het laatst nog in 1934, toen de regeling voor het verkrijgen van subsidie voor handels scholen gewijzigd werd; de school voldeed aan de gestelde voorwaarden, maar ook dit maal werd het verzoek door het Rijk afge wezen, niet omdat de school niet aan de voorwaarde zou voldoen, want daarover werd niets gezegd. Het Rijk schreef alleen: voor 1935 is de aanvraag te laat en voor 1936 weten we het nog niet. Het had er allen sdhijn van, of Vlissingen telkens met een kluitje in het riet werd gestuurd. Deze handelsschool, die van groot nut is voor tal van Vlissingsche jongelui en als 'n goe de onderwijsinrichting bekend staat, ver dient zeker het voorgestelde financieele sub sidie. Nog een lid bracht Ged. Staten dank voor het nieuwe onderzoek in deze zaak en voor het voorstel, dat hiervan het resul taat is. Subsidie stoombootverbinding Sta- venisseZijpeAnna Jacobapolder. Het voorstel tot intrekking van het be sluit tot toekenning van een jaarlijksch sub sidie tot ten hoogste 2000 aan de R.T.M. voor den stoombootdienst van Zijpe en Anna-Jacobapolder naar Stavenisse, deed een lid in zijn afdeeling de voldoening uit spreken, dat de band tusschen de R.T.M. en de provincie verbroken zal worden en een betere regeling van het verkeer tegemoet gezien mag worden. Een ander lid achtte het zeer goed, dat Ged. Staten bij nader inzien, voorstellen de intrekking te verschui ven van 1 Juli 1938 tot 1 Januari 1939 om dat de verbetering van den weg St. Maar tensdijkStavenisse dan voltooid zal zijn, wat voor de groentenkweekers van veel be lang is. Van de zijde van Ged. Staten werd er op gewezen, dat er naar gestreefd zal wor den, ongeacht de opvattingen van de com missie-van Rijckevorsel, met den minister van waterstaat, tot volledige overeenstem ming te komen betreffende een geschikte verkeersregeling via den dienst Anna-Jaco- baZijpe. In een andere afdeeling betuigde een lid ook zijn tevredenheid, dat de intrekking nader op 1 Januari is voorgesteld, omdat, zooals de toestanden der wegen thans nog zijn, het fruit met de boot naar de veilingen kan worden gebracht, waarbij zich nog een lid aansloot. Reglement van politie voor de polders of waterschappen. Bij de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het reglement van politie voor de polders of waterschap pen in Zeeland, vereenigden zich in een der afdeelingen alle leden met het voorstel, doch in een andere afdeeling vroeg een lid of de woorden: „voor de helft of zooveel minder" er ook toe kunnen leiden, dat in het geheel geen delfgrond op het dijksbe- loop wordt gelegd, een vraag, waarop van de zijde van Ged. Staten bevestigend werd geantwoord. Een ander lid in die afdeeling vroeg nog of door publiekrechtelijke bepa lingen hier niet te veel lasten op het pri vaat bezit worden gelegd. In de nog niet genoemde afdeeling werd gevraagd of het niet beter ware, een dwin gende bepaling op te nemen waardoor de nalatige partij tot nakoming kan worden verplicht, terwijl door een ander lid in die zelfde afdeeling de wenschelijkheid wordt betoogd van een verbod met strafbepaling ten aanzien van het verontreinigen van wa tergangen en slooten, omdat daartegen, naar het oordeel van den spreker niet altijd met voldoende kracht kan worden opgetre den. Nog een ander lid meende echter, dat het voorstel logisch is, daarbij er op wijzen de, dat tegen verontreiniging onderscheide ne bepalingen bestaan. In de gedachte om standigheden kan, naar sprekers oordeel, de voorgestelde bepaling evenwel niet wor den gemist, een zienswijze, welke door een lid van Ged. Staten werd onderschreven. Wijziging provinciaal wegenplan. Bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van het Provinciaal wegenplan, werd de vraag gesteld of de verbetering van den dijk van den spoorwegovergang af in de richting Ierseke, welke reeds op het Provinciaal wegenplan voorkomt, spoedig zal kunnen worden uitgevoerd, en verder, of de weg van dat dorp naar den bedoelden dijk nog niet in aanmerking komt voor op neming in het wegenplan. Van de zijde van Ged. Staten werd het eerste toegezegd, doch de laatste vraag ontkennend beant woord. Bij een tweede voorstel betreffende een wijziging in dat reglement bleek een lid niet goed te begrijpen welk wegvak in Neu zen wordt bedoeld. Na een gedachten wisse ling blijkt het dat, als men in het voorstel leest, ter Oostzijde van den oostelijken arm van het kanaal Gent-Neuzen, „langs de Oostzijdede moeilijkheid is opgelost. Restauratie toren Stavenisse. Bij het voorstel tot verhooging van de subsidie voor de restauratie van den toren te Stavenisse is in een der afdeelingen de vraag gesteld of de meerdere uitgaven voor deze restauratie nu inderdaad ont staan zijn door stijging der prijzen van bouwmaterialen waarop een ander lid op merkte dat niet alleen de prijsverhooging de oorzaak is, doch dat men al brekend en bouwend voortdurend voor nieuwe uitga ven kwam te staan, welke bij de opmaking van de begrooting niet te voorzien waren. Een lid van Ged. Staten beaamde deze op merking. Wild-West-manieren. Gistermiddag ruim drie uur, vervoegde zich aan het postkantoor te Bennekom, een onbekende man, die een biljet van duizend gulden wilde wisselen. Terwijl de directeur, de heer S., hem het geld wilde uitbetalen, greep de man plotseling het biljet en het geld, haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op den directeur, dat echter miste. Hij ging er met het geld vandoor. Hij liep het postkantoor uit en ging naar een garagehouder, schuin tegenover het kantoor, waar een auto klaar stond met een chauffeur er in. Hij nam plaats naast den chauffeur en bedreigde dezen. De chauf feur Sprong uit den wagen, waarop de on bekende snel wegreed. In het dorp stond een dame, die, toen zij niet spoedig uitweek, een schot op haar gelost zag. Dit schot mis te eveneens. De man verdween in de rich ting Heelsum. De dader gearresteerd. Nader wordt gemeld: Omstreeks half vier kreeg de Oosterbeeksche politie bericht van den roofoverval en van het feit, dat de dader per auto in de richting Heelsum ver dwenen was. Terstond begaven zich twee met politiemannen bezette auto's naar Heel sum, waar men de auto waarmede de da der gevlucht was, in een zijlaantje zag staan. Voorbijgangers hadden gezien, dat de man in de richting van de kom van Heelsum was verdwenen. Naar later bleek, had de man vervolgens in Heelsum bij een garage een taxi genomen. Hij vroeg den chauffeur hem zoo spoedig mogelijk naar Wageningen te rijden. Onderweg heeft de man in Renkum bij een slager een bank biljet van 25 gewisseld, teneinde den chauffeur met klein geld te kunnen beta len. Inmiddels was de politie hem op het spoor gekomen. Zij had van den garagehou der vernomen, dat een onbekende een taxi voor Wageningen had gerequireerd, terwijl het signalement van dezen man klopte met dat van den dader. Met groote snelheid ver trokken de politie-auto's naar Wageningen. Nabij den Wageningschen berg kregen de politiemannen de taxi in zicht en haalden deze vervolgens in. Zij sommeerden den chauffeur, die volkomen te goeder trouw en zich van geen kwaad bewust was, te stoppen, waaraan deze dadelijk voldeed. Hierop lieten zij, terwijl zij hun revolvers in de hand hielden, den dader van den overval uit den wagen stappen. De revolver bleek hij niet meer in zijn bezit te hebben. Hij beweerde deze te Heelsum te hebben weggeworpen. Op hem werden nog alle bankbiljetten van 25 gevonden, welke hij in het postkantoor te Bennekom had ge roofd, behalve dan het eene biljet dat hij bij den slager te Renkum had ingewisseld. De man werd naar het politiebureau te Oosterbeek overgebracht. Het bleek te zijn de 25-jarige werklooze G. B. te Wagenin gen. Hij legde een volledige bekentenis af. B. is ter beschikking gesteld van den com missaris van politie te Ede. Jongen verdronken. Gistermiddag is een schippersknecht, die naar de Oranjesluizen roeide en niet bemerkte, dat de spuikolk open stond, met zijn boot in de zuiging terecht gekomen. De boot sloeg om, waardoor de jongen in het water terecht kwam en verdronk. De naam van het slachtoffer is nog niet bekend. Doodelijke val. Gisteravond half zeven is een 50-jarige bewoner van de Vinkenstraat te A m- sterdam, die duiven op het duiven- plat wilde voederen, vermoedelijk tenge volge van een misstap naar beneden ge vallen. De benedenbewoners vonden hem in deerniswekkenden toestand op de bin nenplaats. Per auto van den G. G. en G. D. is hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. De afsluitboonien van den overweg niet gesloten. Op den overweg der Staatsspoorwegen, nabij de groentenveiling te Barendrecht is gistermiddag, doordat de afsluitboomen niet voor den overweg waren gesloten, de vrachtauto van den heer Groenenboom, te Poortugaal, door den van Dordrecht ko menden trein gegrepen en verbrijzeld. De bestuurder kwam er met een lichte verwonding af. Naar gemeld wordt, zou de seinklok, die als waarschuwing voor den naderenden trein dienst doet, defect zijn ge weest. KONING LEOPOLD NAAR PARIJS. In October a.s. Koning Leopold zal zich zeer waarschijn lijk in October a.s. naar Parijs begeven en aldaar door den president van de Fransche republiek en de regeering officieel worden ontvangen. Dit bezoek zou samenvallen met de onthulling van het ruiterstandbeeld van koning Albert, dat geplaatst wordt op de Place de la Concorde, bij de brug over de Seine, welke leidt naar het Palais Bour bon. Naar verluidt is het bronzen monu ment, vervaardigd in het atelier van den Franschen beeldhouwer Martial, geheel klaar en had de onthulling reeds in Juli kunnen geschieden. In verband met de komst van het Britsche koninklijke paar en van de naderende vacantie werd echter be sloten deze plechtigheid tot October uit te stellen. (N.R.C.) Slecht badseizoen. Door het gure weer en den velen regen is het aantal bezoekers der Belgische bad steden zeer gering. Andere jaren was het volle badseizoen om dezen tijd al een maand bezig. Honderden villa's staan thans nog leeg en in de hotels zijn zeer weinig gasten. EEN OPTIMISTISCHE REDE VAN DALADJER. De Fransche premier spreekt zijn vertrouwen uit in Hitler's vrede lievendheid,. Aan vijftien vereenigingen uit Zuid- Frankrijk, heeft minister-president Dala- dier gister te Parijs een gastmaal aange boden. De minister hield daarbij een rede, waarin hij o.a. zeide, dat eenige weken geleden de gebeurtenissen in Centraal-Eu- ropa den vrede op een zwaren proef dreig den te stellen. Een verbreking van het evenwicht, welke de volkeren; mee had kunnen sleepen naar een onherstelbare catastrofe kon echter worden vermeden, dank zij den steun van allen, die van goe den wille zjjn, waarbij de vastbeslotenheid tot den vrede van Engeland en van Frank rijk die van andere mogendheden ont moette en in het bijzonder ik heb den plicht het te zeggen, aldus Daladier die van Duitschland. Frankrijk wil vertrouwen stellen in de vredelievende gezindheid waarvan de Duitsche Rijkskanselier in het openbaar altijd getuigenis heeft afgelegd. Nu dank zij de loyaliteit van de regeering te Praag besprekingen zijn begonnen, die alle hoop geven op een billijke en duurzame rege ling, kan de weg, die door de mogendhe den, welke onmiddellijk belang hebben bij een vreedzame regeling, ter bereiking van een zelfde doel is afgelegd, worden nage gaan. Ik heb nooit geloofd, en ik zal ook nooit gelooven aan de onvermijdelijkheid van een oorlog, aldus Daladier. De jong ste ondervinding geeft daartoe recht. De aan den dag gelegde goede wil is niet van vluchtigen aard. Wat eenmaal bereikt kon worden, moet weer kunnen worden verkregen, totdat een definitieve regeling van het vraagstuk in kwestie tot stand is gekomen. Volken, die elkander op het slagveld hebben leeren achten, moeten voortaan van hun kracht gebruik maken voor een organisatie van den vrede. Slechts door een organisatie daarvan is een eind te maken aan alle ellende, die hefT leven der menschen in vele landen zoo moeilijk maakt. Ik ontveins mij hierbij onze eigen moei lijkheden niet, aldus Daladier, noch de samengesteldheid van de problemen, welke de Fransche regeering moet oplossen. Ve len verwijten de regeering, dat zij te langzaam werkt. Een werk van nationale vernieuwing kan slechts geleidelijk geschie den. De regeering heeft voor financieel herstel reeds belangrijk werk verricht. Zij zal verder orde scheppen in de publieke financiën. Alle overbodige uitgaven zullen worden geschrapt en de controle zal wor den versterkt. Wij mogen hopen dat onze taak zal Worden vergemakkelijkt door het herstel dat in de wereld merkbaar is, en dat ook op Frankrijk een heilzame wer king zal hebben. SCHOOLSCHIP MET 62 OPVARENDEN VERMIST. De directie der Hamburg-Amerika-lijn deelt mede niets te weten omtrent het lot van het Duitsche schoolschip der marine admiraal Karpfanger, dat op 7 Febr. jl. van Australië naar Engeland vertrokken is. Sinsdien heeft men niets meer van het schip gehoord. Het heeft 62 opvarenden aan boord onder wie 40 kadetten. Het schip is een viermaster. Men maakt zich ernstig ongerust. ERNSTIG AUTOMOBIELON GELUK BIJ AKEN. Zes dooden, vele zwaar gewonden. Ter hoogte van de gemeente Haaren bij Aken is gister een ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij zes personen het leven ver loren hebben en twintig deels ernstige ver wondingen opliepen. Het ongeluk ontstond, doordat een auto bus op de hellende straat voor den ingang van het dorp tegen een wielrijdster aanreed en bij het uitwijken tegen een huis aan botste. Hierbij werd de autobus aan de rechterzijde opengescheurd. Vijf inzitten den waren op slag dood, evenals de wiel rijdster. De inzittenden waren oudstrijders met hun familieleden, die een tocht naar de slagvelden in België wilden maken. De botsing met het huis was zoo hevig, dat het gebouw moest worden gestut. De chauffeur van de autobus, die een verwonding aan het hoofd gekregen had, verklaarde, dat de remmen geweigerd hadden. Belastingontduiking in het groot. Tegen de bekende financiers Pierre du Pont en John J. Raskob heeft de raad voor belastingzaken een aanklacht ingediend we gens ontduiking van inkomstenbelasting in VOETBAL. Zooals reeds gemeld, zal een elftal, bestaande uit vroegere spelers van Middel burg Zondagavond achter de Meelfabriek een wedstrijd spelen tegen het huidige elf tal van Middelburg. Dit laatste elftal zal in de volgende opstelling verschijnen: d.: Moens; a.: Hertogs en Dirkse; m.: Ploe- gaert, Verhulst en Jongepier; v.: Merk, Kampman, Neufeglise, Carol en v. d. Kop. KORFBAL. Wedstrijdprogramma Z.K.B. Het programma voor Zaterdag luidt: le klasse: Swift ISeolto; Madjoe-Ra- pide. Swift heeft tegen Seolto zeker de beste kansen op de overwinning, maar toch zul len de Swiftianen moeten oppassen, want de laatste weken behaald Seolto mooie re sultaten. Het kan dus een aardige strijd worden. Madjoe zal zeker wel van Rapide weten te winnen. 3e klass: V.K.V.Domburg. Deze wed strijd is van grooten invloed op de bezetting van de bovenste plaats. V.K.V. heeft wel een kans op de zege. ATHLETIEK. De A.A.A.-kampioenschappen. Op de 100 yards der A.A.A.-kampioen schappen, welke 15 en 16 Juli a.s. te Lon den worden gehouden, zullen onze landge- nooten Osendarp, H. Baumgarten en Van Beveren o.m. uitkomen tegen de Engel- schen Pennnington, Sweeney, Holmes, Pa ge, Murdoch, Richardson en Scarr, verder tegen de Italianen Sonnelli, Daèlli, en Ma- riani. Voorts zijn nog Mersch (Luxemburg) en Moran (Ierland) ingeschreven. Juniores-kampioenschappen. Op Maandag 25 Juli des avonds 7 uur organiseert het district Zeeland der K.N. A.U. te Middelburg op het gemeentelijk sportterrein haar juniores-kampioenschap pen voor meisjes en jongens. Verwerkt worden voor jongens tot en met 17 jaar de volgende nummers: 100 m en 800 m hardloopen, hoog- en verspringen, kogelstooten, discus- en speerwerpen en de 4 x 100 m estafette; en voor meisjes tot en met 16 jaar: 80 m hardloopen, hoog- en verspringen, kogelstooten en de 4 x 80 m estafette. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Middelkamp winnaar der zeven de étappe. De zevende étappe van de ronde van Frankrijk welke over 115 km van Bay- onne naar Pau leidde, is door onzen land genoot Middelkamp gewonnen in den tijd van 2 uur 51 min. 22 sec. Dank zij het feit, dat hij door zijn étappeoverwin ning een vergoeding van 1 minuut kreeg, is Middelkamp verscheidene plaatsen in de algemeene rangschikking opgeschoven en staat thans als 23e geklasseerd op de groote lijst, met nog geen 8 minuten ach terstand op den leider, den drager van de gele trui, Leducq, die zijn positie gis teren wist te handhaven. Opnieuw is dus een der Nederlandsche vertegenwoordigers er in geslaagd een étappe te winnen. Eerst vestigde Schulte de aandacht op zich door in de derde étappe, van St. Brieuc naar Nantes, als eerste over de streep te gaan, thans is het Middelkamp, die een glorieuze zege behaalde en opnieuw bewees, dat er met de Nederlandsche renners ernstig reke ning moet worden gehouden. Niet voor een uiteindelijke zege in de ronde, daar voor is de kracht en vooral de kwanti teit der Hollandsche renners niet groot genoeg. Maar wel als gevaarlijke outsi ders in de étappes. Van de zeven étappes zijn er thans twee door Nederlanders ge wonnen, twee door Belgen, 1 door een Italiaan, een door een Luxemburger en een door een Duitscher. De algemeene rangschikking luidt thans: 1 Leducq (Frankrijk) 43 uur 55 sec.; 2 Wengeler (Duitschland) 43 u 1 min. 8 sec.; 3 Majerus (Luxemburg) 43 u 1 min. 43 sec.; 4 Rossi (Italië) 43 u 1 min. 55 sec.; 23e Middelkamp 43 u 8 min. 34 sec.; 38e Van Schendel 43 u 11 min. 45 sec.; 64e Van Nek 43 u 26 min. 19 sec.; 73e Schul te 43 u 34 min. 53 sec.; 79e Dominicus 43 u 46 min. 50 sec.; 80e Hellemons 43 u 48 min. 38 sec. Behalve Middelkamp, die zeven plaat sen in de algemeene rangschikking is vooruitgegaan, heeft geen der andere Ne derlandsche renners zijn positie kunnen verbeteren. Zij bleven allen op dezelfde plaats in het klassement staan. SCHAKEN. Het tournooi om het kampioenschap van Nederland. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de twaalfde ronde van het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland, luiden: PrinsDe Groot Muled Van Doesburgh 1—0; Cortlever—Fontein MuilwijkVan Scheltinga 01; Van den Bosch—Van Mindenno 0—1; Euwe Landau 10. De eindstand luidt: 1. en kampioen dr. M. Euwe 9 punten, 2. N. Cortlever 8 punten; 3. jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch 7% punt; 4. A. d. De Groot 6% punt; 5. en 6. T. D. van Schel tinga en S. Landau ieder 6 punten; 7. dr. E. A. J. M. Mulder 5% punt, 8. L. Prins 5 punten; 9. G. R. D. van Doesburgh 3% punt; 10, 11. en 12 Van Mindeno, J. H. C. Fontein en J. Muilwijk ieder 5 punten. Geeft Japan de spelen van 1940 op? Japan is ernstig van plan van de organi satie der Olympische Spelen in 1940 te Tokio af te zien en het internationaal olympisch comité te adviseeren aan een an der land de organisatie toe te vertrouwen. Tegelijkertijd zou Japan dan zijn candida- tuur stellen voor de Olympische Spelen van 1944. POSTDUIVEN. Uitslag van de gehouden wedvlucht door de Blauwe Doffer te Hansweerd van La Roche-Migennes af. Afstand 390 km le prijs M. le Clercq te Kruiningen, 2e en 3e J. Bruinzeel te Schore; 4e L. Nieuwenhuyze te Schore; 5e Gebr. Smallengange, Schore. 1929, tot een bedrag van meer dan een mil- lioen dollar, door middel van gefingeerde transacties in effecten. 7 Juli. HEINKENSZAND. De heer W. van Lim- borgh, thans te Grave, is benoemd tot ont vanger van 's rijks belastingen in deze ge meente. IERSEKE. Tot hoofd der Chr. school al hier is benoemd de heer J. A. Ket. Naar men verneemt is het salaris teruggebracht van 1000 op 750. LANDBOUW. Niettegenstaande den grooten kersenvoorraad worden op de vei lingen goede prijzen besteed. Volgens taxa tie was de opbrengst 5 6 ct. per kilo. 10 Juli. BINNENLAND. De „Zutphensche Cou rant" maakt de opmerking, dat de buiten gewone gezant, die aan ons Hof de troons bestijging van den Keizer van Duitschland kwam mededeelen, benoemd werd tot grootkruis van de orde van den Nederland- schen Leeuyw, terwijl die orde blijkbaar te hoog werd bevonden voor professor Don ders, die veertig jaar lang Nederlands roem heeft verhoogd. BUITENLAND. Men meldt ons uit Ber lijn, dat de Regeering vast besloten is door strengere maatregelen alle maatschappe lijke betrekkingen tusschen Franschen en Elsassers te beletten. De duitsche gezant zal 14 dezer met Bismarck over de zaak confereeren. 12 Juli. GOES. In de te Londen gehouden verga dering der Ned. Landaanwinning-Maat schappij werden tot directeur in Nederland benoemd de heeren J. A. van Heel, te Goes, en C. G. Harison te Rilland. DONDERDAG 14 JULI 1938. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.30 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Piano. 10.55 De clamatie. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. (Om 12.15 Be richten). 12.45 Gram. 1.15 AVRO-Aeolian- orkest. 2.00 Causerie. 2.30 Renova-kwintet en solisten. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den. 4.30 Gram. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sporthalfuurtje. 7.00 Seco's Gitanos. 7.40 Interview. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Omroeporkest m.m.v. solisten. 9.15 Radio-tooneel. 10.00 Bram Kwist's Ha- waian-Ensemble en solisten. 11.00 Ber. ANP hierna tot 12.00 „Blue Syncopators". HILVERSUM H 301,5 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Orkest. (1.001.20 Gram.). 2.00 Hand- werkuurtje. 2.55 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Sonora-kwintet en gram. 6.45 C.N.V.- Kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Journalistiek weekoverz. 7.45—8.00 Reportage. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Chr. Oratoriumver. te Utrecht, NCRV-Orkest en solisten. 9.05 Causerie. 9.35 Verv. conc. 10.30 Ber. ANP. 10.35 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.50- 12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.25 Eutente- strijkkwartet en soliste. 12.05 Orgelspel. 12.35 Midland-ork. 1.35 Sportrep. 1.50 Wes- sex Players. 2.35 Zang en piano. 3.20 Gram. 3.35 Sted. Ork. van Bournemouth, en so liste. 5.05 Gram. 5.20 Serge Krish Septet. 6.05 Sportrep. 6.20 Ber. 6.45 Viani-Sextet. 7.30 Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 8.20 Northern-ork. en solist. 9.20 Variété. 10.00 Korte Kerkdienst. 10.20 Ber. 10.45 Leslie Bridgewater Kwintet. 11.20 Firman's orkest. 11.5012.20 Dansmuz. (Gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 8.55—9.20 en 11.20 Gram. 12.40 Cantrelle-ork. 4.20 Ac- cordeonsoli. 4.35 Chansons. 5.20 Radiotoo- neel. 7.35 Gram. 8.35 Zang. 8.50 Symphonie- concert m.m.v. Raugelkoor. 10.50 Gram. 11.203.20 Visciano- en Pascal-ork. KEULEN 456 m. 6.50 Gram. 7.30 Schram- melensemble. 8.50 Dansork. 12.20 Orkest. I.35 Gram. 2.30 Pop. conc. 4.20 Lippische Landesork. 6.35 Zang en piano. 7.30 Gaden's ork. 8.50 Orkest en mannenkoor, en HJ- Ensemble. 10.35 Gram. 10.50 Kleinorkest, en solist. 12.203.20 Kleinork. m.m.v. so list. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Dansork. 1.502.20 Gram. 5.20 Dansork. en gram. 6.05 en 7.23 Gram. 8.20 Schnyders' ork. 10.10 en 10.30- II.20 Gram. 484 m.: 12.20 Gram. 1.30 Ork. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest. 10.30- 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Pianoduo en solisten. 8.20 Declamatie. 8.30 Carl, en Paul Woitschach met hun orkest. 10.20 Ber. 10.50 Viool en piano. 11.05 Ber. 11.20—2.20 Zie Keulen om 10.50. (1.15—1.26 Tijdsein). MIDDELBURG. lederen Wo-avond, in de maanden Jul. en Aug. Stadhuisbelichting. WO 13 Jul. Contribuantenconcert Middelb. Muziekkorps; St. Joris 20.15 h. DO 14 Jul. Concert Marine-kapel, Markt 20.0021.30 h.; Taptoe Markt. DO 14 Jul. Evangel. Bogardz. spr. dr. J. Verboom van Franeker; 20.00 h. GOES. WO 13 Jul. Conc. Euphonia, Schuttershof 20.30 h. DO 14 Jul. Openb. les leerl. der Zangschool Toonkunst Prins v. Oranje 19.00 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 8—DO 14 Jul. „Spook te Koop" en „Overvalwagens Paraat", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Dog! Buree Telef te G< Abor f 2.3 abon He giste veerc en is het see meer teur Ev de missi en b< voer en lang: Va geen nen dus te ne Hein Pr ses gen. zulle een verb: De N.R. Vo den hard met van ken holm het en zoud< In zoek prijs Prins pul ar strik vele hescl binne bezoe Me Pr ben aan nink' maal ken H. van doen die wore ME De Ams macl den heid van van in d gens milit He moti de c a.s. Vc med der gere In ta" geke opni de 1 nl. 3 Dl In Dorr stere nag van van heel Heil een gegd van Mez O plee dr. lede Gen dr. Oj een geor buit over bijee het het bek als de dr. M geb: in de

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6