WESTMINSTER POTPOURRI. SCHUDT UW LEVER WAKKER GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN. 's-GRAVENPOLDER AFLOOP VERKOOPINGEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN, NEDERLANDSCHE AUTO BIJ LEUVEN AANGEREDEN. Inzittende Zeeuwsche dame over-1 leden. Bij een aanrijding door een vrachtauto, is I gisteravond in de nabijheid van Leuven in België de auto, bestuurd door den heer L. B. van Nieuwenhuizen uit Sint-Filipsland I zoodanig vernield, dat de medeinzittende I de 37-jarige mevr. Van Westen-Van Nieu-1 wenhuizen zoo ernstig werd gewond, dat zjj spoedig daarna aan de bekomen verwondin gen is overleden. Het stoffelijk overschot is heden ver-1 voerd naar haar woonplaats. Drie huzaren die dieven werden. In de Cavaleriekazerne teDeventer ïs in arrest gesteld een drietal huzaren. De eerste van hen heeft bekend zich te heb ben schuldig gemaakt aan een veertiental misdrijven, voornamelijk kerk- en school- diefstallen. Deze misdrijven zijn gepleegd in de gemeenten Achterveld-Soestdijk, Voorthuizen, Ridderkerk, Lemmelerveld, Raalte, Coevorden, 't Joppe (gem. Gorssel') Ernst, Vaassen en in Friesland. De man trok er voornamelijk in den nacht van Za terdag op Zondag op uit en wist dan op geraffineerde wijze de kerken binnen te dringen en de offerblokken te ledigen. De tweede verdachte heeft zich voorna-1 melijk aan diefstallen te Kampen en Har derwijk schuldig gemaakt, ook in vereeni- ging met anderen. Niet minder dan acht diefstallen worden hem ten laste gelegd, o.a. van haver, lood en kippen. De derde verdachte heeft een drietal dief stallen gepleegd en wel van geld uit zwem inrichtingen, in de kazerne en te Hengelo (O.) waar hij een gouden ring bemachtigde. De verdachten hebben bekend. In totaal I zijn meer dan 25 zaken aan het licht ge bracht. Zedendelict te Deventer. Naar het Vaderland verneemt onder zoekt de politie te Deventer onder leiding van den waarnemend commissaris, in sa menwerking met de militaire politie, een zedenzaak, welke behalve te Deventer wijde vertakkingen heeft in andere plaatsen van ons land. Reeds is een secretaris-ambtenaar te Twello, gemeente Voorst, en woonachtig te Deventer, gearresteerd, als verdacht van overtreding van art. 248 bis Wetboek van Strafrecht. Hij is ter beschikking van de justitie te Zutphen gesteld. Lang gezochte inbreker gearresteerd. Sedert eenigen tijd zocht de politie van Hoensbroek (L.) wegens verdenking van inbraak, een 38-jarigen, te Kerkrade gedo- micilieerden meubelmaker. De man werd ook gezocht voor een inbraak, gepleegd te Son by Eindhoven. Toen in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. opnieuw twee in braken te Eindhoven werden gepleegd, na melijk een op den Boschdijk en een in een apotheek aan den Hemeldijk, kreeg de po litie een spoor, dat geleid heeft tot arres tatie van den lang gezochten inbreker. Hij zal na het onderzoek te Eindhoven op trans port gesteld worden naar Hoensbroek. VERGISSING IN APOTHEEK. Jong meisjé overleden. Te Padang op Sumatra heeft zich een tragische vergissing voorgedaan, waarvan een Chineesch meisje het slachtoffer is ge worden. Een Chineesche familie, had in het filiaal van een apotheek in het Chineesche kamp een zakje Engelsch zout laten koo- pen, welk zout de leden van het gezin had den ingenomen. Aangezien het niet voldoende was voor de geheele familie werd een 14-jarig doch tertje weer naar het filiaal gezonden, om nog een ander zakje Engelsch zout van 100 gram te halen. In stede van Engelsch zout schijnt echter chloras kalicus te zijn afgegeven, welke Stof het meisje heeft ingenomen. Kort daarna deden zich ernstige ver schijnselen voor. Hoewel verscheidene doc toren het leven van het meisje poogden te redden, is zij aan de gevolgen overleden. Het blad vernam nog, dat het zakje met chloras kalicus niet werd afgegeven door den beheerder van het filiaal, doch door een huisgenoot van den beheerder, een 20- jarigen Inlandschen jongeman, die niet op de hoogte is van 't gebruik der medicijnen. Het onderzoek wordt door het parket, in samenwerking met de politie voortgezet. Middelburg. Bevallen: M. A. Groenenberg, geb. Lo- rier, z. Overleden: C. J. J. Adriaansen, zn. maand; J. c. Lameijn, wed. A. Lievense, 86 jr; D. den Hollander, 18 jaar, jm. Goes. Overleden: J. Capello 101 j. wedn. C. Ver- dood. (D.Z.) Schore. Over de maand Juni. Getrouwd: M. Snoep 28 j. jm. en A. v. Koeveringe 31 j. jd., J. van der Vlies 22 j! jm. te Rotterdam en W. Zuijdweg 24 j. jd!; H. van Eijkeren 32 j. jm. te Soeburg én A. Rijk 31 j. jd. (D.Z.) Oostburg. Over de maand Juni. Bevallen: C. Scheele, geb. Hamelink d.; A. M. Vermeulen, geb. Morel z.; E. C. J. E. Beelaerts van Emmichoven, geb. Snouck Hurgronje z.; C. S. Duste, geb. Smoor z.; J- Blomme, geb. De Dood d. Getrouwd: P. Boone 28 (Van onzen Lo-ndenschen correspondent). Nog drie weken en dan wordt het West minster sehouwtooneel weer voor drie maanden gesloten. De heeren volksverte genwoordigers gaan naar huis en de hee ren regeerders krijgen het rijk alleen om naar hartelust te regeeren zonder daarbij eiken dag zeshonderd wijsneuzige stuurlie den aan den wal rekenschap van hun da den af te moeten leggen. Voor opgemelde Regeerders is dat ongetwijfeld een groote opluchting. Voor liefhebbers van het po litiek theater is het een groote ontbering drie maanden lang hun geliefd amuse ment te moeten missen. Want al is de voorstelling in het Lagerhuis niet alleen even interessant, over het algemeen kan men er toch op rekenen gemiddeld eens in de week een spannende vertooning te krijgen. Er is altijd wel weer het een en ander om de licht ontvlambare gemoede ren van de volksvertegenwoordigers in be weging te brengen en dat geeft immer aanleiding tot een genoegelijken middag. De lange queues van kijklustigen die zich bij elk eensgezind belangrijk debat aan den ingang van het parlementsgebouw op stellen in de hoop een plaats op de altijd volle publieke tribune te vinden, leveren een duidelijke getuigenis van de belang stelling die de moeder der parlementen onder het publiek geniet. In Engeland meer dan in eenig ander land volgt de krantenlezende massa de gebeurtenissen in de volksvertegenwoordiging alsof het een spannende avonturenroman gold. Men spreekt over de parlementaire ster ren zooals men in andere landen over film- of sporthelden spreekt, men ver kneukelt zich over hun laatste bon mots, hun successen of hun blunders, kortom men leeft mee met hun lotgevallen en in teresseert zich in het politiek gebeuren op een wijze die de band tusschen volks vertegenwoordiging en volk immer nauw aangetrokken houdt. Van de vervreemding tusschen publiek en het volk en zijn af gevaardigden die is vaak gebleken de de mocratie zoo noodlottig te kunnen worden, is in Engeland geen sprake. Het is zeker niet de minste reden voor het goed func- tioneeren van het Engelsche parlementai re stelsel. Ik sprak hierboven van het Westmin ster sehouwtooneel. De beeldspraak is volkomen gerechtvaardigd. Niet alleen lijkt het politieke spel wat zich op West minster afspeelt met zijn voorsprekers, zijn koren en zijn strikt ritueel sterk op een Grieksch drama maar ook de aankleeding doet bij tal van gelegenheden aan een theatervertooning denken. Zoo bijvoorbeeld bij de opening van de nieuwe zitting in de herfst. Om er zeker van te zijn dat de volksvertegenwoordigers niet door een navolger van Guy Fawkes in de lucht ge blazen zullen worden komen er dan twaalf mannetjes in fraaie Tudor-costuums van de Tower naar Westminster gemarcheerd met het doel de gangen en gewelven van het Parlementsgebouw aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Een uur lang snuffelen zij doodernstig rond zonder dat er iets gevaarlijker gevonden wordt dan een dooie muis. Hebben zij er zich zoo doende van overtuigd dat de volksverte genwoordigers geen onheil dreigt dan stuurt de Lord Great Chamberlain een boodschap naar de koning dat alles in or de is en eerst daarna kan het eigenlijke politieke spel beginnen. Een zelfde histo rische vertooning vindt plaats aan het eind van elke avondzitting, wanneer de kamerdienaren de kreet „who goes ho me?" door de lange gangen laten gal men, 'n overblijfsel uit den tijd toen Lon- den's straten op het middernachtelijke uur nog zoo onveilig waren dat geen Lager huislid het zou wagen zonder gewapend Wil men verdere bijwijzen van het goed gedrag van de Engelsche volksvergadering dan herinnere men zich het kabaal en de ontsteltenis die hier voor enkele maanden in de pers werd verwekt door een naar Fransche begrippen zoo alledaagsche ge beurtenis als een parlémentairen oorvijg. Men sprak toendertijd over dezen eenen klap meer schande dan in sommige andere lan den over een regulieren parlementairen veldslag. Dat de heeren zich over het algemeen netjes zoo gedragen alsof zjj op een Zon-1 dagsschool waren, beteekent echter niet dat het in het Lagerhuis niet amusant toe kan gaan. Integendeel, ik heb in die eerbiedwaardige instelling meer gelachen dan in menig theater of variété. Het Huis is nu eenmaal verzot op een grol en een grap en de geestigaards, die in aanzien lijke getale aanwezig zijn, vinden immers een dankbaar onthaal. Het is een van de nadeelen van den premier dat hij de kunst het Huis te laten lachen niet verstaat. Zijn gebrek aan spontane humor wordt echter ruim goedgemaakt door verschil-1 lende van zijn tegenstanders. Vooral Win ston Churchill, die politicus zonder partij die men bewondert om zijn groote capa citeiten maar die wegens zijn onortho doxe opvattingen niet voldoende vertrou wen geniet om een plaats op de Regee- ringsbank te krijgen, is een meesteren de kunst. Zoodra het bekend wordt ïïat Winston zich voorstelt te spreken stroomt het Huis van alle kanten vol, niet alleen om zijn grappen te hooren maar ook om van zijn rhetoriek en zijn vlijmscherpe cri- tiek te genieten. Merkwaardig daarbij is dat deze man die algemeen geacht wordt de beste spreker van het Lagerhuis te zijn, aan een hinderlijk spraakgebrek lijdt. Elke fraaie volzin wordt ingeluid met een onsmakelijk geluid waar Chur- chil ongetwijfeld niets aan kan doen maar dat desalniettemin het algemeen effect niet verhoogt. In het Lagerhuis is echter een spraakgebrek van het oogpunt van een politieke carrière klaarblijkelijk eer der. een voordeel dan een nadeel. Althans ook de leider van de Liberale Oppositie, de romantisch uitziende Sir Archibald j Sinclair, heeft zijn vooraanstaande posi tie weten te bereiken ondanks- het feit dat hij stottert dat het een lust is. Londen, 9 Juli. DE P.Z.E.M. ALS WERKGEEFSTER. Als aangeslotene bij de P.Z.E.M. zag ik heden plotseling een jongen Duitscher mijn huis binnenkomen om den meterstand op te nemen. Tot nog toe verheugden wij ons te Breskens gedurende enkele jaren in een agentschap der P.Z.E.M., dat door een Duitscher, niet genaturaliseerd tot Nederlander, wordt waargenomen. Aan dezen agent-meteropnemer werd later een Zeeuw, ook als meteropnemer toegevoegd. Deze laatste vertrekt eerstdaags, zoodat momenteel een tweede Duitscher, een correcte jongeman overigens, zijn functie waarneemt. Het moge bekend zijn, dat onze streek meerdere jonge en terzake kundige lie den telt van onze eigen nationaliteit; wel ke dus m.i. voor zulk een vacature in aan merking zouden behooren te komen. Zonder te willen stilstaan bij de om standigheden welke schijnen geleid te heb ben tot het benoemen van een buitenlan der als agent te Breskens al heet wel licht die benoeming nog steeds „tijdelijk" mag ik veronderstellen namens zeer vele ingezetenen te spreken, als ik langs dezen weg aan mijn hoop uitdrukking geef, dat nu eens een Nederlander, zeg Bressiaander, worde benoemd in de func tie van meteropnemer alhier. Een stroomverbruikster. Breskens, 6 Juli 1938. Ds. A. W. Frater t Te Ukkel is heden overleden ds. A. W. Frater, emeritus-predikant der Engelsche kerk te Kortrijk. Voor dat hij gedurende een lange reeks van jaren in genoemde Belgische plaats het ambt heeft bekleed, stond de overledene verschillende jaren te Middelburg. Ook na zijn heengaan uit Middelburg, kwam hij talrijke malen naar Walcheren terug en met name Domburg trok hem zeer aan. Het was daar, dat zijn zoon heden, toen' hij aanwezig was bij de ter- aardebestéliïng van wijlen mej. Marie van der Harst, de droeve tijding van het overlijden van zijn vader vernam. GESLAAGD. Aan de Universiteit van Gent slaagde voor het candidaatsexamen in de veeart senijkunde de heer G. Buysse te IJzendijke. HAAR KIND VERMOORD. De 28-jarige vrouw N. K. P. uit Oud- Beyerland werd heden door de rechtbank te Dordrecht wegens moord op haar kindje van acht maanden veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. De eisch was tien jaar. LUCHTAANVAL OP BARCELONA AFGEWEERD. Havas meldt uit Barcelona: Vannacht hebben acht Savoia-bombarde- mentsvliegtuigen getracht boven Barcelona te komen, hetgeen hun verhinderd werd door het luchtafweergeschut. Zjj bombar deerden de voorsteden ten Noorden en Zuiden der stad. Eenige bommen vielen in de nabijheid van de haven. De aanvallende toestellen vlogen vervolgens naar het Noor den en bestookten Vilasar en Mataro, waar bij zjj, op geringe hoogte vliegenden de straten met mitrailleurvuur bestookten. Tenslotte vlogen zij over Palamos, op ruim 100 km ten Noorden van Barcelona. Zij wierpen enkele bommen neer en richtten mitrailleurvuur op de stad. In Palasmos zouden eenige gewonden zijn gevallen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opge blazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen z«n slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, i. 0.75 (Ingaz. Med.) [Wij vernemen, dat het bovenstaande geleide naar huis te gaan. Overal in het I siechts een tijdelijken maatregel betreft. Engelsche openbare leven vindt men nog tal van dergelijke gebruiken uit vervlogen tijden, zooals bv. de gewoonte rechters in de gerechtshoven van een ruikertje bloemen te voorzien om zich mee te ver- frisschen wanneer de onwelriekende geur er is daar een beter Hollandsch woord voor van het publiek hun te machtig wordt. Maar nergens wordt de traditie het vertoon en de praal van het verleden zoo koppig gehandhaafd als in het Lager huis. Men heeft het recht gezegd dat het Lagerhuis niet alleen een drukke werk plaats is maar tevens een antiquiteiten museum. Een van de tradities van dit antiquitei tenmuseum is dat het streng verboden is foto's te nemen, om van filmen of radio uitzendingen nog niet eens te spreken. Een korte beschrijving van het interieur van „the House" zooals het in de wan deling bekend staat, zal dus niet over bodig zijn. Stel U voor een hooge lang werpige zaal klein genoeg dat men het gesproken woord in alle hoeken duidelijk kan hooren. De daardoor geschapen sfeer van intimiteit wordt nog verhoogd door de schemering waarin de zaal immer is gehuld, tengevolge van de donkere eiken houten betimmering en de kleine ramen hoog boven in den muur waardoor slechts weinig licht binnenstroomt. Wij leden van de buitenlandsche pers zitten op een tribune aan den korten kant van den vier hoek, vlak achter de diplomaten die bij elk belangrijk debat over de buitenlandsche politiek altijd in groote getale komen opdagen. Voor ons zien wij rechts bene den de trapsgewijs oploopende banken van de Regeeringspartij die door een groote tafel in het midden van de zaal gescheiden zijn van de oppositiebanken aan den overkant. Recht tegenover ons, in het midden van den anderen korten kant van den vierhoek, troont in onpartijdige eenzaamheid de in pruik en zwarte knie broek gekleede voorzitter, mr. Speaker. Hij is een formidabel persoon, ondanks zijn zachte stem, ondanks zijn gebrek aan j. jm. en J. A. v. -—e j' jd': c' J- M- de Bonte 26 j. jm. I hamer of beI 0m de leden'van de volks! -G; .v' d' Velde 25 j. jd.; O. A. _M. I Noe 31 j. jm. en M. L. Buijsse 30 j. jd. Overleden: Adr. Missielje 73 j. echtgen. P Goedhals; P J. Pollé 69 j. echtgen. L. M. Aers; M. C. Boerjan 5 j. jm; j. C. Dui- ninck 77 j. echtgen. W. J. Vermeulen; L J. Verstraete 49 j. wedn. L. M. Schram; P J Sponseele 45 j. echtgen. M. de Kerf;'M* L i Catsman 50 j. echtgen. G. A. J. Zonnevijile; A. Depuijdt 36 j. jm.; S. C. Bruijnooge 66 j'. I wed. S. C. Catsman. (A.A.) vergadering mee tot de orde te roepen. De manieren van Westminster zijn zoo goed dat hij die attributen niet noodig heeft. Hoe opgewonden de volksvertegenwoordi gers ook mogen zijn, hoe groot de beroe ring, de voorzitter hoeft zich slechts stil zwijgend van zijn troon te verheffen om het rumoer onmiddellijk te doen bedaren. Zq'n autoriteit en zijn onpartijdigheid zal ook de meest rebelsche afgevaardigde zelden of nooit in twijfel durven roepen. Red.]. BEVORDERING VAN VREEMDELINGEN VERKEER TE KADZAND??? Als belangstellende in de ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen volg ik met groote interesse den uitgroei van Kadzand als badplaats. Ik heb alle respect voor de wijze, waarop de exploitatie aldaar wordt aangevat. Tot mijn groot genoegen, zie ik, dat het eene hotel naast het andere ver rijst, er mooie villa's gebouwd worden en dat het strandbezoek zienderoogen toe neemt. De schrik slaat mij echter om het hart, als ik kennis neem, van het tergende optreden van de Gemeente-politie in de om geving van het strand. Men voelt zich a.h.w. voortdurend onder bewaking! Een gedeta cheerde Rijksveldwachter, fietst met loe rende oogen, den geheelen dag rond, op een wijze of iedere badgast een boosdoener is. Angstvallig wordt gewaakt voor iedere „vermeende" overtreding. Opgewekt ziet men de lange slierten van Oostburg over Zuidzande naar het strand fietsen, tot plot seling, met het „beloofde land" voor oogen, de vreugde verstoord wordt, door proces- senverbaal, bv. „wegens het berijden van de linkerzijde van den weg". Zelfs bij het pas- seeren van een te nauwe bocht nabij de duinen, met overigens vrij uitzicht, wordt men zonder pardon „op de bon geslingerd" Dat men op dat punt een verkeersagent plaatst, men zou het mogelijk een „groot- steedsche" allure kunnen noemen, die bela chelijk aandoet, maar dat het hoofd van de politie hier, met opzet, een paar politie mannen posteert, om direct „proces-verbaal op te maken" is m.i. allesbehalve bevorder lijk voor het vreemdelingenverkeer. Wij vernemen dan ook reeds, dat velen Kadzand gaan schuwen en liever naar Groe- de trekken, waar de politie tactvoller op treedt. Orde en politietoezicht zijn noodig, doch laat men tact gebruiken en geen maatre gelen nemen, die zelfs politiemannen ver- oordeelen. Ik hoop, dat dit schrijven moge bijdragen om tijdig de oogen te openen en dat Kad zand zich verder zal kunnen ontwikkelen tot een gewilde badplaats Een Badgast. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. DE BLAUWE, Nisse. Notaris mr. P. Loeff heeft Dinsdag te Koudekerke in café Centraal voor de N.V. „Stoomtram Walcheren" pu bliek verkocht: 23 perceelen langs den Groenenweg, alles bestaande uit voormalige trambaan met aanliggend bouw- of weiland. 1. Ongeveer 0.1760 ha (134% r) op den hoek van den Molenweg. Kooper Jacs. Reijnierse Jz., landbouwer te Koudekerke voor 330.; 2 Ongeveer 0.1930 ha (147% r) naast perceel 1. Koo per J. O. Meijboom, zonder beroep te Middelburg voor zich en qq voor 399; 3 Ongeveer 0.2875 ha (219% r) ten Oosten van pérceel 2 over de watergang. Kooper W. Duvekot Sz., caféhouder te Vrouwen polder voor zich en qq voor 445; 4 On geveer 0.0880 ha (67 r) naast perceel 3. Kooper J. Koole Jz. Jr., melkslijter en koopman te Vlissingen voor 80. Com binatie perc. 5 en 6 ongeveer 0.6430 ha 1 g 191% r) langs het land van den hr W. Wielemaker. Kooper Abr. Wiele- maker Mz., landbouwer te Koudekerke qq voor 861. 7 Ongeveer 0.0800 ha (61 r) naast perceel 6. Kooper D. Joziasse Sr., zonder beroep te Koudekerke voor 110. 8 Ongeveer 0.1100 ha (84 r) langs den hr J. de Schipper. Kooper W. J." de Schip per, tuinder te Koudekerke qq voor 117. 9 Ongeveer 0.1400 ha (107 r) bij het hof van den hr J. Brasser Hz. Kooper J. Brasser Hz., landbouwer te Koudekerke voor 119. 10 Ongeveer 0.4770 ha (1 g 64% r) bouwland en baan tegen het land van den hr J. de Schipper. Kooper W. J. de Schipper voornoemd voor 1000. 11 Ongeveer 0.0460 ha (35 r) achter het huis van mej. wed. A. Leer. Kooper H. Hendrikse, notariskerk te Koudekerke voor 45. 12 Ongeveer 0.2160 ha (165 r) naast mej. wed. A. Leèr. Kooper P. Vos Lz„ zonder beroep te Koudekerke voor 500. 13 Ongeveer 0.1100 ha (84 r) naast perceel 12. Kooper J. Brasser Hz„ voor noemd voor 95. 14 Ongeveer 0.1000 ha (76% r) naast perceel 13. Kooper P. Vos Lz., voornoemd voor 93. 15 Ongeveer 0.1150 ha (88 r) naast perceel 14. Kooper J. Jasperse Pz., landbouwer te Koudeker ke q.q. voor f 105. 16 Ongeveer 0.1000 ha (76% r) naast perc. 15. Kooper J. C. Meij boom, voornoemd voor zich en qq voor 84. 17. Ongeveer 0.3060 ha (233% r) langs den grond van mej. wed. D. J. Be- suyen. Kooper J. Jasperse Pz„ voornoemd voor 369. 18 Ongeveer 0.2950 ha (225 r) langs den grond van mej. wed. L. Brasser. Kooper J. Brasser Hz. voornoemd qq voor 341. 19 Ongeveer 0.0700 ha (45% r) naast perceel 18. Kooper J. Bras ser Hz., voornoemd voor 70. 20. Onge veer 0.1550 ha (118 r) naast perceel 19. Kooper J. Moens Pz., landbouwer te Kou dekerke voor 150. 21. Ongeveer 0.1270 ha (97 r) naast per ceel 20. Kooper Jacs. Lorier, zonder be roep te Koudekerke qq voor 140. 22 Ongeveer 0.1200 ha (91% r) naast perceel 21. Kooper H. Hendrikse, voornoemd qq voor 150. 23. Ongeveer 0.3370 ha (257% r) tegen het bedrijf van den hr J. L. Dop. Kooper P. J. den Brabander, zonder beroep te Koudekerke qq voor 335. De hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat heeft heden namens Ged Staten aanbesteed: a. Uitvoeren van een verbetering van het in de gemeente Stavenisse gelegen deel van den weg St. Maartensdjjk-Stavenisse, Inschrijvers: P. F. Voet, Hontenisse 53.200; P. F. de Waal, Hontenisse 53140 P. van Dongen, Scharendijke 49.800; J. H. van de Ven, Vlissingen 48.940; A. J. Ver jaal, Dreischor 48.800; L. G. J. van de Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoon- dijke 48.400; M. W. Knuist, Goes en C. J Knuist, 's-Heer Arendskerke 48.400; P, Broeken, Breda 48.000; J. de Maegt, Hon tenisse 47.790; N.V. Mabuwat, Willemstad 47.518; N.V. Aannemersbedrijf v.li. J. Hey mans, 's-Hertogenbosch 47.320; A. War rens, Ossenisse 47.300; N.V. Konings we genbouw, Oss 45.986; J. D. Jansen, Ko lijnspiaat 45.550; W. van Vossen, St. An naland 43.700; M. Andriessen, Scherpe nisse 43.600; J. van Vossen, St. Anna land en W. van de Berg, Bruinisse 43.528 W. Wandel en A. Wandel, Nieuwerkerk 42.950; Gebr. M. A. en H. J. Kieviet, Ko- Ijjnsplaat 42.288. b. het uitvoeren van verbeteringen van twee deelen van den weg Yerseke-Rjjksweg Goes-Rilland in de gemeente Kruiningen. Inschrijvers: P. Broeken, Breda 37.000; J. Kindt en P. A. Warrens, Ossenisse 36.299; J. H. van de Ven, Vlissingen 35.360; J. de Maegt, Hontenisse 34.729; P. de Regt, Neuzen 34.450; L. G. J. v. d. Ven Koudekerke en M. Wandel, Nieu werkerk 34.270; N. v. d. Linde, Scharen dijke 34.167; Gebr. v. d. Poel, Hontenisse 34.900; W. de Bokx, Hoek 34.050; P. Dees, Neuzen 34.000; A. M. Kuiper, Mid delburg 33.990; N.V. v.h. J. Heijmans, 's-Hertogenbosch 33.600; P. M. de Voet, Hontenisse 33.540; J. D. Jansen, Kolijns- plaat 33.200; N.V. Konings wegenbouw, Oss 32.987; P. Bot, Sliedrecht 32.800; M. Hoogesteger, Wemeldinge 32.540; N.V. Mabuwat, Willemstad 32.510; Gebr. M. H. en H. J. Kieviet, Kolijnsplaat 32.498; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge 32.420; L. P. Korstanje, Wemeldinge 32.320; L. Tim mer, Dordrecht 32.300; W. van der Lin-, de, Kattendijke 32.200; A. Warrens, Osse nisse 31.900; P. van Voort, Raamsdonk 31.825; Firma F. Duinhouwer Sr., Goes f 31.798; L. van Boven, Ellewoutsdijk 31.200; C. Wiskerke, 's-Heer Arendsker ke 30.984; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-Heer Arendskerke 30.140. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft verder aanbesteed: a. Het uitnemen, herstellen en weder hangen van de houten deuren van de bin nenkeer- en schutsluis te Vlissingen. Ra ming 5.000. Inschrijvers: L. J. Dekker, Vere 6.040; P. Dekker, Vere 5.800; C. v. d. Klippe, Vlissingen 5.680; P. Parel, Sliedrecht 5.674; L. Schermers, Nieuwendijk 5.520; A. v. d. Straaten Jr. Aannemersbedrijf, Hansweert 5.495; G. Schermers, Nieuwen dijk 5.490; P. J. de Bourgraaf, Wemel dinge 5.490; P. M. van Noordenne, Gie- sendam 5.351;L. P. Korstanje, Wemel dinge 5.350; H. van Sabben, Goes 4.700; W. A. v. d. Tak's Bergingsmaatschappij, Rotterdam 4466. b. Uitvoeren van baggerwerk in 't Ne- derlandsche gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de West- en Oost-buiten haven, te Terneuzen. Inschrijvers N.V. Nijmeegsch Bagger- en aannemersbedrijf te Nijmegen 39 c. per op gebaggerde m3 specie voor het kanaal en 12.4 voor de havens; B. van Noordenne Ezn., Sliedrecht 34.9 en 12.9 c., N.V. Bag- germaatschappij Holland, Hardingsveld 31.5 en 12.5 c. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 13 Juli. Fruitveiling. Aardbeien 13—28; gele Kruisbessen 8—17;; roode Bessen 1420; witte idem 1317; zwarte idem 54, alles per kg. Frambozen 1318 per pond. Netmeloenen 23 p. stuk. Middelburg, 12 Juli. Aardappelvei ling. Bonken 1.03—1.14, Groote 1.02— 1.15, Drielingen 0.501.01, Kriel 0.27 0.71, alles per 25 kg. Aanvoer 70.000 kg. Goes, 12 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Aardbeien (Ju- cunda) 12.50, Zwarte bessen 77.20—77.60, per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit. Druiven: Frankenthaler 5052, Aardbeien 620, Roode bessen (Prolific) 1426, Roode bes sen 8—16, Witte bessen 10—15, Kruisbes sen 620, Frambozen 2338, Postelein kersen 1622, Meikersen 4353, Brussel- sche Bruine 4554, Hollanders 3442, Vroege v. Werden 45, Markiezen 34—52, Wjjnkersen 27, Witte Vleeschkersen 27—33, Zwarte Vleeschkersen 25—36, Stelkrieken 24, Eierkrieken 2231, Ronde Krieken 19 —29, Bonte Blanche 16, Roode Blanche 20- 36, Roode Suikerkersen 20—29, Bruine idem 34—38, Klerken 35—46, Zoete Morellen 23- 40, Zure idem 13, Uitschot kersen 5—25, per 100 kg, Perziken 2—10, Meloenen 5—25, Kas Pree. de Trevoux 7.509.50, Kas Clapps Favorite 11—13, Kas Pruimen 2—6, per 100 stuks. Kapelle, 12 Juli. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote Veiling. Jucunda 13.1013.70, Mad. Moutöt 12.2012.70, Frambozen 17.60, alles per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Meikersen 34—63, Hollanders 36—39, Morellen 17—45, Mar kiezen 22—55, Klerken 29—43, Suiker ker sen 26—33, Bruine Blanche 26, Roode idem 21—30, Vleeschkersen 16—30, Zuurtjes 26, Krieken 1935, Roode Krieken 2833, Eierkrieken 33, Dubb. Eierkrieken 17—34, Stelkrieken 32, Volgers 26, Wijnkersen 39, Abesse de Moulon 40, Trosjeskrieken 27, Porceleinkersen 29. Diversen: Aardbeien 1120, Frambozen 19—52, Roode bessen 1420, Witte idem 513, Kruisbessen 1219, aller per kg. Rotterdam. Op de gister in het Vei lingslokaal Warmoeziersstraat 3739, ge houden veiling, deden kippeneieren 2.55- 4.15. Aanvoer 130.000 stuks.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3