Instantine BUITENLAND. Tegen pijnen fnstantine Overtuig U zelf dat Instantine helpt! 1 a 2 tabletten zijn reeds voldoende de pijn te verdrijven. Doosjes a 12 tabletten 70 ct^, zakjes a 2 tabletten 15 ct. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. M00RD3EVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. LEGER EN VLOOT, BEURS VAN AMSTERDAM. DE JAPANNERS BOMBARDEEREN WOETSJANG. Hughes te Jakoetsk, DUITSCHLAND. De vervolging der Joden. ENGELAND DE VERSTERKING VAN DE LUCHTMACHT. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG TSJECHOSLOVAKIJE. PALESTINA, VER. STATEN. KERK EN SCHOOL. y Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen (Ingez. Med.) roem en zal zich, bij alle voortschrijding en evolutie der tijden, nooit daarvan laten los maken. Spr. die zelf geen Zeeuw is, houdt er zich van overtuigd, dat allen als warme vrienden van het Zeeuwsche Volk en land naar Amsterdam en t.z.t. naar hunne haardsteden zullen vertrekken. Men zal het gewaardeerd bezoek niet vergeten. De woorden van den burgemeester wer den door het internationale gezelschap, waaronder zich thans ruim 60 buitenlan ders bevinden met applaus bezegeld en het was prof. Ancel uit Parijs, die in zeer waardeerende bewoordingen en blijkgeven- de van groote historische kennis terug ging tot de verhouding tusschen Frankrijk en Nederland in de tijden van Lodewijk XIV en Napoleon, doch ook wees op de goede verstandhouding van tegenwoordig en dank bracht voor de gastvrije 'ontvangst in Zee land en speciaal te Middelburg en met den burgemeester vertrouwde, dat men als deze zelf Zeeland zal leeren hoogachten. Hierna werden ververschingen aangebo den en een kijkje in de verschillende zalen genomen. Hedenmiddag werd in een der Klooster gangen van de Abdij een eenvoudig Zeeuw sche koffiemaaltijd genuttigd. Daarna werd Walcheren rondgereden. Eerst naar Vere en toen naar de prise d'eau der Waterleiding bij Oranjezon waar de thee werd aangeboden. Vandaar ging het verder naar Domburg en naar den Westkapelschen dijk, waar de ingenieur van den Polder Walcheren, jhr. Boreel, in lichtingen verschafte. De dag zou worden besloten met een di ner in Britannia te Vlissingen. DE MARINEKAPEL. Naar wij nader vernemen, zal morgen avond de marinekapel, wier komst Middel burg te danken heeft aan den ondercom mandant der Marine te Vlissingen, kapi tein ter zee Van der Stad, op het Molen water de bussen verlaten en dan spelende door de stad naar de Markt trekken voor het geven van een concert. Te half tien heeft dan in samenwerking met de tambours en pijpers de taptoe plaats. CONCERT „SCHUTTERSHOF" Door „Euphonia". De harmonie „Euphonia" (directeur de heer P. de Rooij) geeft Vrijdag 15 Juli een concert in den tuin van het „Schuttershof", zulks mede in verband met het behalen van den len prijs in de eereafdeeling op het on langs gehouden concours. Het concert vangt aan om half negen en is vrij toegan kelijk. Kinderen beneden 14 jaar worden echter alleen toegelaten onder geleide. Het programma luidt: „Floretiner-March" (Grande Marche Italiënne), J. Fucik; „Zampa" (Ouverture), F. Hérold arr. G. Allier; „Dans le jardin de Schubert" (Fan- tasie-selection), F. Salabert arr. Corroyez; „Air Varié" (voor 2 clarinetten), solisten de heeren J. Barendse Jr. en J. Simonse, Saupe, arr. A. Goossens; „Suite Romantl que" (5 deelen) Fr. Popy 1. „La legon d' amour"; 2. Le Rêve de Desdémone; 3. Sérénade a Roxane. 4. Quand le temps a Passe Quant le temps a Passé. 5. En faran- dolant „La Dame de Pique" (Ouverture) (concoursstuk eereafd.), F. Suppé arr. Th. Rotfier, „Zigeuner leben", walzer F., Léhar arr. Boquet; „Fragmenten uit de opera Le Trouvère", G. Verdi arr. J. Bourhet; „Blue Devils" (Marche), Ch. Williams. De Nieuwe brug. Doordat de teekening van de nieuwe brug door ons verkleind werd, viel de naam van den teekenaar weg. Wij vermelden daarom nog dat deze vervaardigd werd door den heer A. Hoekstra. Goed afgeloopen. Gistermiddag na vier uur, werd de 8-ja- rige Jan Dekker, op den Westwal door een auto overreden. De wagen ging geheel over het ventje, zonder hem evenwel te raken, zoodat dit ongeval wel bijzonder goed af liep! In de agenda van heden (zie 2e blad) staat vermeld dat, „Euphonia" Woensdag 13 Juli concerteert, dit moet zijn Vrijdag 15 Juli. De ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Goes verzoekt ons mede, te deelen, dat op 18, 22, 25 en 29 Juli en 3 Augs. a.s. 's avonds van 79 uur te zijnen kantore Ravelijn 5; te Kapelle op 18, 20, 22, 25, 27 en 29 Juli a.s. 's avonds van 79 uur (W.T.) in de openbare school; te 's Gravenpolder op 18, 19 en 21 Juli en 1 en 2 Augs. a.s. 's avonds van 7%9% uur (W.T.) in het Gemeentehuis; te Wemeldinge op 19, 21 en 22 Juli en 5 16 en 18 Augs. a.s. 's avonds van 79 uur (W.T.) te Baarland op 22 Juli a.s. 's avonds van 7%8 uur (W.T.) in het Gemeentehuis; extra zitting zal worden gehouden voor het aanvragen van een kosteloos rijwielbe lastingmerk. Tevens worden belanghebben den erop gewezen, dat iederen dag te zijnen kantore Ravelijn 5 van 912% en van 2- 4 uur eveneens gelegenheid bestaat voor het aanvragen van een kosteloos rijwielbe lastingmerk en dat de extra zittingen spe ciaal bestemd zijn voor diegenen welke ten gevolge hunner beroepsbezigheden op de gewone kantooruren verhinderd zijn. Het ongeval van den burgemeester heeft geen ernstige gevolgen. Zooals wij gisteren mededeelden, is bur gemeester van Woelderen Zaterdagavond een ongeval overkomen, doordat hij op de steenen trap van het Wooldhuis gevallen is. Een gisteren in het ziekenhuis Bethesda genomen röntgen-foto heeft het mogelijk gemaakt te constateeren dat de burgemees ter niets gebroken heeft doch dat een zijner ribben licht gekneusd is. De heer van Woel deren zal zich korten tijd wat moeten ont zien, doch hij zal zijn ambtsbezigheden zoo- als gewoonlijk waarnemen. (VI. Crt.) VROUWENPOLDER. Aan den besteller bij den P. T. en T. dienst H. Polderman al hier is op zijn verzoek met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend. RILLAND. Dinsdagavond hield de ver- eeniging voor luchtbescherming in combina tie met den luchtbeschermingsdienst een vergadering onder leiding van den voor zitter, den heer J. P. Roozemond. De leider van den luchtbeschermingsdienst, de heer J. J. van Gorsel, gaf een uiteenzetting van het luchtbeschermingsplan, waaruit bleek, dat om een behoorlijken dienst voor deze gemeente te organiseeren, ruim 100 per sonen noodig zijn. Daar dit aantal nog lang niet is bereikt, zal getracht worden ook uit de vereeniging nog een aantal leden voor den dienst te recruteeren. Van dege nen, die nu den dienst vormen, zal in geval van mobilisatie een aanzienlijk gedeelte in militairen dienst moeten treden, zoodat het gewenscht is, dat nog een groot aantal per sonen zich voor de verschillende diensten beschikbaar stelt. De voorzitter dankte den heer Van Gorsel en wekte de aanwezigen op mede te werken aan de organisatie van een goeden luchtbeschermingsdienst. Mo menteel telt de vereeniging voor luchtbe scherming hier ter plaatse 66 leden. SCHORE. De collecte alhier in de Ned. Herv. Kerk gehouden ten bate van de Chr. Philantropische Inrichting te Doetinchem, heeft opgebracht ruim 12 en die voor den gewapenden dienst 5. WISSEKERKE. Dinsdagmorgen verza melden de ouden van dagen zich in de Voorstraat om een autorit te gaan maken. Eigenaars van auto's stelden hiervoor hun wagens gratis beschikbaar evenals vorige jaren. De liefhebberij voor een der gelijken rit is steeds groeiende. In 13 auto's ver trok men, met als einddoel Tilburg. Des avonds kwamen allen zeer voldaan terug van den genoegelijken tocht. De collecte ten bate van „Jong Hol land snakt naar werk", heeft alhier opge bracht 22. BIERVLIET. Zondagmiddag kregen een paar buurtbewoners van de Noordstraat 'n woordenwisseling welke zoo hoog liep, dat de echtgenooten er zich mee gingen be moeien en er rake klappen vielen. De vrouw van T. moest zich onder dokters be handeling stellen. Proces-verbaal is tegen de vechtlustigen opgemaakt. (Br. Crt.) SLUIS. Dinsdag brachten de deelnemers (sters) aan het Internationaal Aardrijks kundig Congres ook een bezoek aan deze gemeente. Ze werden in de raadzaal ver welkomd door den burgemeester, den hr. A. F. J. Aernaudts. Verder werd het woord gevoerd door den heer A. Leenhouts, bur gemeester van Retranchement. Namens de congressisten werd een dank woord gesproken door den heer Y. M. Go- biet uit Parijs. Hij noemde Holland „char mant" en drukte er zijn spijt over uit, dat de rede van den heer Leenhouts niet in de Fransche taal was uitgesproken. Spr. vroeg nog een korte uiteenzetting voor hen, die de Nederlandsche taal niet machtig waren Burgemeester Aernaudts zorgde voor de vertaling. Nadat mr. Dieleman nog een kort woord had gesproker), werden de congressisten in de gelegenheid gesteld de bezienswaar digheden van Sluis te bezichtigen, waarna een gezamenlijke maaltijd plaats had. UITVINDING VAN EEN ZEE-OFFICIER. Defensie zal zijn veiligheidslamp aanschaffen. Naar de „Indische Crt." meldt, heeft de luitenant-ter-zee eerste klasse de heer W. H. van Zadelhoff, een apparaat gecon strueerd, waardoor het mogelijk zal zijn om draagbare lantaarns op automatische wijze van waarneming door vliegtuigen uit de lucht te vrijwaren. Het behoeft geen nader betoog, dat deze uitvinding vooral in tijden, waarin het ver duisteren van steden schering en inslag is; van groot nut zal blijken. Bovendien is het apparaat dermate ge construeerd, dat de lantaarns bij gebruik in vliegtuigen absoluut onzichtbaar zijn voor waarnemers op den grond. Van het departement van Defensie te 's Gravenhage mocht de uitvinder een schrij ven ontvangen, waarin wordt verklaard; dat ten departemente het voornemen be staat om deze lamp aan te schaffen voor gebruik aan boord der schepen en bij in richtingen aan den wal. De le luitenant der militaire admini stratie J. A. J. van Spronsen van de S.D.O.A te Middelburg, wordt met ingang van 1 Augs. a.s. voor onbepaalden tijd werk zaam gesteld bij de VUIe afdeeling van departement van defensie te 's Gravenhage De Spaansche burgeroorlog. CARTAGENA WEER GEBOMBARDEERD. Buitenlandsch schip onder vuur genomen. Het bombardement van Cartagena door de rechtsche luchtmacht heeft gisternacht slachtoffers onder de burgerbevolking doen vallen. Om vijf minuten over elf gistermor gen heeft de rechtsche luchtmacht Carta gena opnieuw gebombardeerd waarbij we derom slachtoffers vielen en belangrijke schade werd aangericht. Volgens de eerste berichten zijn tijdens de beide bombarde menten 24 personen gedood en 36 gewond. Tijdens het gistermorgen uitgevoerd bom bardement van het stadje Sitges heeft een watervliegtuig een schip onder mitrailleur- vuur genomen, dat naar men veronderstelt, van buitenlandsche nationaliteit is, en dat zich in volle zee bevond. Het schip trachtte in de haven van Sitges de wijk te nemen, doch een ander watervliegtuig, dat tot ge ringe hoogte daalde, wierp handgranaten neer en nam het schip opnieuw onder mi- trailleurvuur. Vier leden der bemanning werden gewond. Italiaansche verontwaardiging. De Giornale d'Italia is zeer verontwaar digd over de mededeeling der republikein- sche regeering te Londen, volgens welke Franco in overleg met Mussolini eigenlijk het plan tot terugtrekking der vrijwilligers zou sabotteeren door 10.000 gewonde of an derzins onbruikbare Italiaansche soldaten te laten terugkeeren. Het blad noemt dit een bewijs van kwade trouw en spreekt van een kinderlijke poging om een alibi te verkrijgen. De eerlijkheid en scherpzinnig heid der internationale controle-commissie, die met eigen oogen de feiten zullen onder zoeken, worden hierdoor miskend, aldus het blad. De strijd in het Verre Oosten. Amsterdam 1936-3 101%100 Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 47-^7% A Amsterd. Bank 150%150 A Ned. Gist- en Spiritusf. 534%—535 A De Schelde N.B. 43%—46% C Am. Smelt en Ref. 38%35% A Born. Sum. H.M. 182%—183% A Houth. Alberts 9797 C Union Pac. Rr. 5761 C Int. Nickel Cy. 35%—37% A Pref. Lever-Bros 142141% Ned. 38 1000-3 102—102% O. Indie 37 1000-3 100%—101 Engeland 1960-90 4 84%—84% A Koloniale Bnk. 151156 A N.I. Hbk. 600 132%—137 C Ned. H.M. 1000 158—159%-60 A v. Berkels Pat. 62%65 C Calvé-Delft 93%—98% A Philips Gem. B. afg. 261%—263-57% C Unileved 155%—156%-7% C Am. Car Foundry 17%—19% -20 C Anaconda Cop. 2425%-6 C Bethlehem St. 4244%-% C Kennec Copper 28%30%-% C Rep. Steel 13%—14%-15 C U. States St. C. 41-44%-% C North Am. Cy. 16%—17% A Kon. Petr. Mpij. 338% —344% -5% C Contin. Oil Cy. 23%—24%-4% C Phillips Petr. Comp. 29%—31% C Shell Union O.C. 11%—12%-13% C Tide Water Ass. Oil 11—11%-11% A Ned. Scheepv. U. 122123% A H.V. Amsterdam 463471%-67% A Java Cult. Mij. 169-184-83 A N.I. Suiker U. 175%—184 A Deli Batavia 23?236 C Deli Mij. 1000 299%—297-300 Een school en een ziekenhuis vernield. Uit Hankau wordt gemeld, dat 18 Japan- sche vliegtuigen gistermiddag 150 bommen op Woetsjang hebben neergeworpen. Daar door werden gedeeltelijk een meisjesschool van de American Church Mission vernield, terwijl het provinciale ziekenhuis geheel verwoest werd. Onder de bevolking vielen talrijke slachtoffers. Tot dusverre heeft men reeds meer dan honderd dooden ge borgen. Op het dak van de school waren twee groote Amerikaansche vlaggen ge schilderd. (Woetsjang ligt tegenover Han kau, aan den anderen oever van de Jangt- se). Naar het Chineesche persbureau nader meldt, zijn bij het luchtbombardement op Woetsjang ten minste vijfhonderd burgers om het leven gekomen of gewond. Op het bericht, dat 50 Japansche toestellen in aan tocht waren, stegen Chineesche jagers op bij Woehan, die de meeste aanvallers kon den tegenhouden. Achttien Japansche ma chines glipten echter door de verdedigings linie en volbrachten haar moorddadigen ar beid boven Woetsjang. Het is vooral het deel der bevolking, dat in de krotten woont, dat van den aanval te lijden heeft gehad, Negen Japansche toestellen hebben den verdragshaven Itsjang gebombardeerd, waar talrijke slachtoffers te betreuren zijn. Ook Kanton gebombardeerd. Na een pauze van vier weken is Kanton gisterochtend, volgens een bericht van Do mei, wederom door Japansche vliegtuigen gebombardeerd. O.a. werden bommen ge worpen op Wongsja, het eindpunt van den spoorweg Kanton-Hankau, waar de zetel der provinciale regeering, een gedenktee- ken voor Soen-Yat-sen en militaire inrich tingen gelegen zijn. De Amerikaansche vlieger Hughes zet zijn vliegtocht om de wereld met onvermin derde verbluffende snelheid voort. Heden middag is hij reeds te Jakoetsk in Siberië op de grens van het Verre Oosten aange komen. Als er geen kink in dèn kabel komt, kan hij Donderdag misschien te New York terug zijn en zal 't record voor de vluchten om de aardbol op zijn naam komen. Een specifiek Joodsch concentra tiekamp. De Berlijnsche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt aan zijn blad, dat slechts een klein per centage van de Joden, die gearresteerd zijn tijdens de recente razzia's te Berlijn en elders, op vrije voeten zijn gesteld. Ongeveer 1200 hunner bevinden zich nog in het nieuwe concentratiekamp te Buch- fahrt nabij Weimar. Hier bevinden zich ook te Weenen gearresteerde Joden. Het is het eenige zuiver Joodsche concentra tiekamp in Duitschland. De bewaking ge schiedt door de „doodshoofdbrigade" der S.S. De gevangenen moeten boomen vel len, wegen aanleggen en barakken bou wen. De politie te Berlijn gaat nog steeds voort met de „zuivering1" onder de Jo den. De gearresteerden worden op het hoofdbureau van politie ondervraagd en dan of naar Buchfahrt gezonden of wel vrijgelaten. Dagelijks worden 40 tot, 50 gevallen behandeld. Honderden Joden wachten nog op een beslissing over hun lot. Over enkele maanden, wanneer de tegenwoordige bouwwerkzaamheden ge reed zijn, zal het kamp ongeveer 6000 Jo den herbergen. Reuter meldt uit Londen: Voor de uit breiding van Engeland's luchtmacht zal nog een bedrag noodig zijn van bijna 23 millioen pond sterling, welk bedrag verkregen zal De reserve 2e luitenant der militaire administratie J. H. M. Lamers van het re giment grenadiers, komt met ingang van 13 Juli vrijwillig onder de wapenen bij de S.D.O.A. en is tijdelijk bestemd voor de functie van korps-administrateur, worden door uitgiften van het geconsoli Amerika - H.V.A, - Schepen Industrie Olie (Wettig Markt Obl.Markt Aku Koninkl. Rubber Unilever Tabak Philips gedeponeerd^ A Senembah 253%257-55 C Baltimore Ohio 6%7%-% C Southern Pac. Cy. 1213-13% A Southern Rlw. 8%9-9% A Amst. Rubb. C. 222%—229%-30% A Deli-Bat. Rubb. 156%—161%-4% A Hessa Rubber 131139-140 A Serbadjadi S.R. 111%—118-121 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.95% 8.95% Berlijn 73.00 73.02% Parijs 5.02% 5.01% Brussel 30.75 30.75 New-York 1.81% 1.81% deerde fonds, dat krachtens de wet op de defensieleeningen functioneert. Deze aan vullende begrooting voorziet tevens in een vergrooting van het personeel der lucht macht van 13.000 tot 96.000 man, terwijl verklaard wordt, dat het program ten doel heeft een eerste linie-sterkte van omstreeks 2370 vliegtuigen, welk peil bereikt moet zijn tegen het einde van Maart 1940. Duitsch militair vliegtuig „verdwaald". Een Duitsch militair vliegtuig van het vliegveld Woggum is gedwongen geweest een landing te maken bij Kutna Hora in midden Bohemen. De piloot verklaarde, dat hij, verrast door een storm in de omgeving van Dresden uit den koers was geraakt en boven Tsjechoslovaaksch gebied was ver dwaald. De papieren zijn in orde. NOG STEEDS GEWELDDADEN TE HAIFA. Havas meldt uit Jeruzalem: Terroristen hebben een Joodsche autobus beschoten nabij Haifa. De reizigers slaagden er in te ontsnappen. Een detachement is naar de plaats van den aanslag gezonden, waar een gevecht met de aanvallers aan gebonden werd. In Haifa zijn verder in de verschillende wijken vier bommen geworpen. Een Jood sche grijsaard en een Joodsche vrouw zijn met steenworpen aangevallen. De oude man is in het ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen overleden. Een kleine Synagoge van Iraksche Joden is in brand gestoken en geheel in de asch gelegd. In verband met de te Haifa heerschende spanning is een uittocht ontstaan van de Joden uit de gemengde wijken. In de buurt van Haifa is een gevecht ontstaan tusschen terroristen en militairen. De terroristen maakten gebruik van hand granaten. De soldaten antwoordden hierop met mitrailleurvuur. Zes terroristen wer den gedood, verscheidene andere gewond. DE NIEUWE BEGROOTING HEEFT EEN TEKORT VAN 4 MHLIARD. De uitgaven voor de defensie be- loopen meer dan I milliard. President Roosevelt heeft gisteren een herziene begrooting voor het nieuwe fi- nancieele jaar (1 Juli 193830 Juni 1939) bij het congres ingediend. De uitgaven beteekenen een record voor vredestijd, het bruto tekort wordt geraamd op ruim 4 milliard dollar en is het op een na groot ste tekort sinds den wereldoorlog. De president heeft berekend, dat het Congres waarschijnlijk gedwongen zal zijn nog 500 millioen dollar toe te kennen voor de werkverschaffing c.a. De uitga ven voor defensie-doeleinden zullen waar schijnlijk met 76 millioen dollar stijgen tot het na-oorlogsche record van ruim 1 milliard. Rekening houdende met het door de schatkist verkregen saldo uit de goud-sterilisatie, en de inkomens uit an dere bronnen, is Roosevelt van meening, dat slechts 2.805.000.000 dollar geleend behoeft te worden, om in het tekort te voorzien. EEN OPZIENBARENDE MOORDZAAK. Het sinds drie maanden getrouwde echt paar Travis en Caroll Pittman is gister naar de staatsgevangenis van Californië te Sump ter vervoerd om er hun levenslage gevan genisstraf te ondergaan wegens moord op den 60-jarigen dr. Alec Davies. In geheel Amerika is meteen een actie begonnen om in de eerste plaats de vrouw vrij te krij gen omdat de omstandigheden van het mis drijf van zulk een buitengewonen aard zijn geweest. De 22-jarige Caroll vertelde voor de rechtbank dat zij als 13-jarig meisje door haar eigen moeder aan den dokter in han den was gespeeld in ruil voor een hooge doktersrekening, die moeder niet had kun nen betalen. Ruim 8 jaar was zij de geliefde van den dokter geweest tot zij een jaar geleden haar medebeklaagde Travis Pitt- mann leerde kennen, die haar na een ken nismaking van ruim drie maanden ten hu welijk vroeg. Bekl. had gehoopt, door dit huwelijk van de attenties van den ouden dokter bevrijd te zullen worden, maar deze had haar in tegendeel gedreigd haar verhouding tot hem aan haar echtgenoot te zullen onthul len, tenzij zij toestemde in een voortzetting van de liaison. Een week na haar huwelijk had zij daarom zelf aan haar echtgenoot alles opgebiecht en deze had besloten dat in dit geval alleen hij dé aangewezen per soon was om de eer van zijn echtgenoote te wreken. Per auto begaven zij zich bei den naar de woning van den dokter waar Travis den niets vermoedenden geneesheer te spreken vroeg en Caroll in den wagen bleef wachten. Travis heeft erkend dat hij door blinden haat bevangen, geen enkele explicatie van den dokter heeft afgewacht, maar zoodra hij in diens spreekkamer was toegelaten, in het wilde weg heeft gescho ten. De sectie had uitgemaakt, dat het li chaam van den dokter door zes kogels was getroffen, die elk voor zich doodelijk zijn geweest. De advocaten hebben een beroep gedaan op de theorieën van „crime passionel" en zelfs „geestelijke noodweer", maar de wet ten in Californië zijn van oudsher zeer streng en alles wat zij gedaan hebben ge kregen was dat het doodvonnis in levens lange gevangenisstraf is verzacht. Volgens de Californische strafwet was ook de vrouw medeplichtige, omdat zij geweten heeft wat haar man ging doen en ook Caroll is aan vankelijk ter dood veroordeeld. Het echt paar is gisteren in de gevangenis opgeslo ten en de gouverneur van Californië heeft reeds van alle kanten verzoeken gekregen om de vrouw onmiddellijk en den man na het ondergaan van een redelijken straftijd vrij te laten. Toelatingsexamen R.H.B.S. te Middelburg. Heden zijn geslaagd voor het toelatings examen: G. Ruitenbeek, Koudekerke; G. Tichelaar, Domburg; M. I. van Houte; F. Francke, Serooskerke; M. J. Dormaar; A. Buijs, Arnemuiden; P. M. Minderhout (m.) B. Demmer; C. Bijloo; J. J. Steketee; A. A. Lichtendahl; J. D. Kip; H. van Rand- wijck (m.); J. van der Driest; F. A. Kraat;; P. Kortekaas; A. van den Ende, Sint-Lau- rens; G. E. Cornelis, Sint-Laurens; M. A. van Duivenvoorde, Soeburg; C. Elenbaas (m.), 's-Heer-Arendskerke; C. M. de Vries (m.); W. A. de Jonge (m.); P. W. Zandee>: Sint-Laurens; J. H. van Varik, Koudeker ke; P. A. Moerdijk; G. de Rijke, Koudeker ke; H. Minderhout; J. W. Becks; C. J. P. van Westreenen; J. Bensink, Koudekerken A. M. P. Verburg (m.); J. P. Wattel; A. C. de Graaf, Koudekerke; F. J. Walhout, Grijpskerke; Th. A. Bos, Sint-Laurens; J. Schout (m.) Serooskerke; A. Stemerding (m.) Soeburg. Bij wie geen woonplaats wonen te Mid delburg. Afgewezen zijn 9 leerlingen. „De Ruyterschool" te Vlissingen. Geslaagd voor stuurmansleerling getuig schrift B.S.: de heeren M. Blok, E. Boden- staff, G. Borghstijn, J. P. L. N. van Hoorn, D. Kotvis, H. Nijkamp, J. A. Verbrugge, J. W. Zachariasse. Geslaagd voor stuurmansleerling getuig schrift A.S.: de heer A. J. van As. Afgewe zen twee. Geslaagd voor machinistleerling Op leiding K.P.M. getuigschrift B.M.: de hee- ren A. J. J. Bechtold, R. C. Berends, J. Bo gaard, J. C. S. van Bijsterveld, K. van Dijk, G. H. Edixhoven, H. J. Ekkelboom, J. de Groot, P. C. M. Hennipman, H. R. E. Hof kamp, P. Hummel, J. de Jong, F. A. Kra mer, H. R. de Krey, J. van Leeuwen, J. J. van Leeuwen, E. Marree, S. M. Mica, C. M. A. Post, C. Schalkoort, J. W. Schepens, F. Timmerman, H. J. Tuin, H. Th. L. Veld kamp, M. J. de Vries, M. C. van Vugt. Geslaagd voor machinistleerling Opleiding K.P.M. getuigschrift A.M.: P. Oost, B. G. de Vries. Afgewezen één. Eindexamen R.H.B.S. afd. A Goes. Geëxamineerd: 9 candidaten. Geslaagd: de dames: Tj. Koning, Goes; Sa. E. Glas en Ma. Ca. Pa. Lokerse te Kapelle; de heeren:, J. Kegge, Goes, H. v. d. Sluis, Goes; J. N. Adriaansen, Vlissingen; M. A. Karelse, Krabbendijke; P. K. Snoep, Kapelle. Afge wezen 1. Geslaagd voor adjunct-commies der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, de heeren J. Riemens en J. F. Meij er te Sin t-L a u r e n s, H. Meliefste te Koudekerke, J. B. Wisse te Goes en A. K. Louws te Middelburg. Voor het examen voorbereidend on derwijs (kleuteronderwijs) is geslaagd mej. E. E. M. Minderhout te Middelburg. Voor de te vervullen plaats van hoofd der Chr. school te Domburg hebben bij het bestuur 89 personen gesol liciteerd. Voor de a.s. Zaterdag te Utrecht te houden examens machineschrijven is o.a. als examinator aangewezen de hr. M. A. Aalbregtse, gemeentesecretaris te Oost burg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2