SPORT. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. INGEZONDEN STUKKEN. KERK EN SCHOOL. Oude Postzegels en T. B. C. bestrijding. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN. AGENDA. Elec. Drukkerij G. W. den Beer, M'burg. verbruikers gerekend moeten worden tot de gelegenheidsverbruikers, die het gas als welkome goedkoope reserve of aanvulling van andere brandstoffen nemen of in kleine hoeveelheden toepassén voor het verkregen van warm water in kantoren, winkels e.d., in welke gevallen de prijs uiteraard een ondergeschikte rol speelt. Het na verschillende overlegplegingen met de Commissie van Bijstand geformu leerde voorstel houdt in invoering van een aansluitingsrecht van 2.40 per jaar voor iederen verbruiker met daarnaast een me- terprjjs van 10 cent (voor muntgasverbrui- kers 11 cent). De verbruikers kunnen des- verlangd toepassing vragen van een vast rechttarief, waarbij keuze gelaten wordt uit 3 vastrechtklassen. Ter voorkoming van nadeel voor de kleine verbruikers wordt voorgesteld voor bestaande verbruikers de tegenwoordige regeling te handhaven, ech ter zoodanig beperkt, dat bij het betrekken van een ander perceel de nieuwe tarieven worden toegepast, een z.g. uitstervingssy steem dus. De voorgestelde vastrechtklassen zijn: klasse I 4.80 en 8 cent per m"; klasse II 13.20 en 6 cent, klasse III 21.60 en 5 cent. Voor de muntgasverbruikers zijn de klassen 6 en 8 cent, 14.40 en 6 cent, 22.80 en 5 cent. H. Wegeling Sr. overleden. Maandagmiddag half drie overleed in het ziekenhuis Bethesda na een langdurig lijden in den ouderdom van ruim 80 jaar de heer H. Wegeling Sr., oud-boekdrukker en uit gever te Vlissingen. De heer Wegeling werd 23 Nov. 1857 te Vlissingen geboren en kwam na zijn school jaren in dienst bij het P.T. en T. bedrijf, welk arbeidsterrein hij na een ernstige ziekte op 35-jarigen leeftijd moest verlaten Daarna begon hij een winkel in schrijfbe hoeften en colporteerde hij met Christelijke lectuur. Zoo groeide hij in den handel op en begon in 1894 met zijn eerste uitgave „Het reclame- en familieblad". In 1911 was dit orgaan uitgegroeid tot „De Nieuwe Vlis- singsche Courant". De groote moeilijkheden, vooral van fi- nancieelen aard, noodzaakten hem deze uit gave in 1916 te doen staken en het blad om te zetten in een weekblad, onder den naam „Wegeling's Vraag en Aanbod". Het verschijnt nu als „Zeeuwsch Nieuwsblad". De overledene had zitting in het college van ouderlingen der Ned. Herv. Kerk. De beugel van de train bleef haken. In de Aagje Dekenstraat gebeurde gister middag een ongeval, dat wel zeer goed is afgeloopen. De beugel van de electrische tram bleef plotseling haken achter een arm van een ijzeren paal, waaraan de boven leiding is bevestigd. De arm brak af, doch de voedingsdraad bleef intact. Het euvel kon vlug hersteld worden. Concert. De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer Jac. Hollaers, zal Woensdagavond van 8 tot 10 uur een concert geven in de tent op den Boulevard Evertsen. ARNEMUIDEN. Hoewel er nu en dan een beetje regen valt, waardoor de vruch ten en het gras verkwikt worden, voor het huishoudelijk gebruik is dit nog van zeer weinig beteekenis. Vooral in deze waterar- me gemeente is het watergebrek dit jaar groot. Men kan dan ook den geheelen dag menschen zien, welke water dragen. De re genbak van de Ned. Herv. Kerk heeft velen aan water geholpen terwijl van de gemeen- tepomp op het Marktplein ook een dank baar gebruik gemaakt wordt. Duizenden emmers worden gehaald uit het Oude gat en den Houwerput. Doch deze waternood zal vermoedelijk wel de laatste zijn voor een groot gedeelte van de inwoners, daar bij besluit van de Raad deze gemeente zich aangesloten heeft bij de N.V. Waterleiding Midden Zeeland. Er is reeds een waggonla- ding buizen aangekomen voor den aanleg van de leiding. AARDENBURG. De arbeider P. M. al hier, die bezig was met werkzaamheden op een wagen te verrichten, viel daar plotse ling af. Een ijlings ontboden geneesheer constateerde den dood door hartverlam ming. OOSTBURG. Benoemd tot concierge-ama nuensis aan de R.H.B.S. alhier de heer L. Schippers te Groningen. SLUIS. Met ingang van 1 Augs. a.s. is be noemd tot employee vart de grenskiosk van den A.N.W.B., de heer J. Almekinders jr. te Sluis. DE GEKRÖ. In Uw blad van Zaterdag 9 Juli j.l. komt een raadsverslag voor der gemeente Ko- lijnsplaat. Door den Wethouder Van Dis zijn aldaar volgens het verslag enke le zaken gezegd, welke berusten op een misverstand en welke ik gaarne wil recht zetten, teneinde een onjuiste indruk weg te nemen. Het betreft het contract der ge meenten met het destructiebedrijf N.V. Ge kro te Overschie. 1. De in het contract voorgestelde bijdra gen zijn de normen, welke in het geheele land voor de bijdragen gelden. Uiteraard kunnen deze in een bepaald geval wel eens1 minder billijk zijn, doch elke algemeene norm zal dit ongetwijfeld zijn en het feit dat deze norm: „bijdragen per ha en per inwoner", door het geheele land reeds ge durende jaren geldt, moge gelden als een argument voor het feit, dat deze oplossing de meest billijke is. 2. Wanneer het apparaat in Hansweerd gereed zal zijn is nog niet bekend, maar in afwijking van wat de Wethouder meedeel de, is de regeling zoo, dat thans reeds ongeacht of de bedoelde inrichting gereed is of niet in elke gemeente, welke het contract teekent, de Gekro alle verplichtin gen ten volle nakomt. Wie aansluit wordt bediend. Met dank voor de plaatsruimte. Namens het Destructiebedrijf „Gekro". P. A. Westdijk. RINGRIJDERIJ TE VROUWENPOLDER. Zaterdag had te Vrouwenpolder op' een daartoe door den heer A. Mesu Jzn., wel willend beschikbaar gestelde weide de jaarlijksche ringrijderij plaats, waaraan door 15 rijders werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Geldprijzen: le pr. P. Duvekot Pzn. 14' ringen; 2e M. Schoe, 12 r.; 3e P. Louwer- se, 12 r.; 4e E. de Regt, 10 r.; 4e C. Gel dof, 10 r.; 6e C. Jobse, 9 r.; 7e P. Duve kot Wzn., 8 r.; 8e J. Flipse, 8 r.; 9e Fl. Kodde 7 r.; 10e B. Volmer, 6 r.; lie W. Dekker, 5 r.; 12e C. Dekker, 5 r.; 13e J. Geldof 4 r.; 14e W. Duvekot Jzn. 4 r.; 15e L. Hekhuis 3 r. Kunstvoorwerpen: le pr. B. Volmer, 5 r.; 2e E. de Regt 5 r.; 3e C. Geldof, 5 r.; 4e J. Geldof 4 r.; 5e M. Schoe, 4 r.; 6e J. Flipse, 2 r.; 7e W. Duvekot Jzn., 2 r.; 8e C. Dekker, 2 r.; 9e Fl. Kodde 2 r.; 10e C. Jobse, 2 r.; lie P. Duvekot Pz., 2 r.; 12e J. P. Louwerse 1 r.; 13e P. Duvekot Wzn., 1 r.; 14e W. Dekker, 1 r.; 15e L. Hekhuis 0 r. Extra prijzen: le pr. J. Geldof, 2 r.; 2e C. Geldof 2 r.; 3e C. Jobse, 2 r.; 4e J?. Duvekot, 2 r. De potlepel werd gewonnen door M. Schoe met 2 ringen. Meeste volgringen P. Duvekot Pzn. 8 r. VOETBAL. Wedstrijdprogramma Z.V.B. Zaterdagcompetitie Zuid-Beveland. Krab bend jjke 1Kruiningen 2, Hansw. Boys 2 Kloetinge 1, Ierseke 2—Kapelle 2. Bekertournooi C. Rilland 1Waarde 1. Nederlaagwedstrijden Den Boer-Middelburgsche Courant Elftal. Morgenavond zal de vierde van de zes te spelen Nederlaagwedstrijden op het Gem. Sportterrein te Middelburg gespeeld wor den en wel tegen de v.v. „Arnemuiden". Daar het Debomico-elftal tot heden nog geen nederlaag is toegebracht, zal Arnemui den wel haar best doen, de eerste nederlaag aan dit elftal toe te brengen. Of zal Debo mico-elftal voor een verrassing zorgen? KORFBAL. Z.K.B. Voor de competitie van de 2e klasse B van den Z.K.B. is Zaterdag nog gespeeld: S.S.S.Volharding I 14. SCHAKEN. Om het persoonlijk kampioenschap van Nederland. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tiende ronde van het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Neder land luiden: Van den BoschPrins 10; Van MindenoMuilwijk 10; Van Schel- tingaEuwe LandauCortlever 01; FonteinMulder 01; Van Does- burghDe Groot 01. De stand luidt: 1. Euwe 8 punten; 2 en 3 Van den Bosch en Cortlever, ieder 7% p. BOOGSCHIETEN. Zaterdag had te Wolfaartsdijk een concours plaats van de handboog sociëteit „Doel naar hooger", waaraan werd deel genomen door 10 sociëteiten. L. de Jager „Doel naar hooger1'', Wol- faartsdijk, hoofdvogel; H. J. Driedijk idem, le klep met wisselbeker; C. van Oeveren, idem, 2e klep; J. de Jonge, „Eensgezind heid" 's-Heerenhoek, le zijvogel; J. Slab ber „Willem Tel", Kloosterzande, 2e zij vogel; H. J. Driedijk „Doel naar Hooger" Wolfaartsdijk le hoofdkal; C. Rijk, „Zee- landia", Ovezande, 2e hoofdkal; P. Boon man, „Jacoba van Beijeren", Goes, le kleine kal; P. van den Dries, „Eensge zindheid", 's-Heerenhoek, 2e kleine kal. Zaterdag hield de Handboogsociëteit „So- ranes" te Heinkenszand haar jaar- lijksch concours op de staande wip. Er werd door 74 schutters aan deelgenomen van 18 verschillende sociëteiten. Eerste klep met wisselbeker: C. van Liere, van Zorgvliet, Ellewoudsdijk; tweede klep: H. Driedijk, van Doel naar Hooger, Wolfaartsdijk; derr de klep: A. de Jonge, van Soranes, Hein kenszand; hoofdvogel: C. Bek, van Soranes, Heinkenszand; le zij vogel: P. Remijn, van Eensgezindheid, 's-Heerenhoek; 2e zij vogel: Iz. Slabbekoorn, van Willem Teil, Kloos terzande; le hoofdkaal: P. Rijk, van Con cordia, 's-Heerenhoek; 2e hoofdkaal: P. Koens, van Soranes, Heinkenszand; le on- derkaal: S. Nijsten, van Eensgezindheid, 's-Heerenhoek; 2e onderkaak J. Polij, van Doel naar Hooger, Wolfaartsdijk. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Rossi wint de zesde étappe. De zesde étappe van de ronde van Frank rijk, welke gisteren van Bordeaux naar Bayonne werd verreden, was in twee stuk ken verdeeld. Het eerste gedeelte liep van Bordeaux naar Arcachon over een afstand van 52,5 km. Van hieruit voerde het tweede en laatste stuk naar Bayonne, dat een 161 km verder lag. De Italiaan Rossi werd win naar van het eerste gedeelte, terwijl hij op het tweede stuk achter zijn landgenoot Servadei tweede werd. Er werd over de ge heele étappe slechts 1 klassement opge maakt en hierin bezette Rossi de eerste plaats met bijna 2 min. voorsprong. Op het eerste gedeelte wist een groep van zes renners een voorsprong te nemen en te behouden. Cottur kwam het eerst op de wielerbaan te Arcachon aan, maar Rossi was vlak achter hem en bleek in de eind sprint de sterkste te zijn. De andere renners kwamen in een vrijwel gesloten peloton door; ook de Nederlandsche renners waren daarbij. Na drie kwartier rust vertrokken de ren ners voor het tweede en grootste gedeelte van de étappe. Wengler, Leducq, Lesueur, Martano, Servadei en Rossi namen 'n voor sprong. In een tempo, dat bijwijlen de 45 km overschreed, ging het voorwaarts en zoo snel reden de zes leiders, dat zij hun voorsprong konden vergrooten, ondanks het feit, dat het peloton een felle jacht had ingezet. Met geruimen voorsprong kwam het kopgroepje te Bayonne aan, en thans was het Servadei, die in de eind sprint de beste was, Rossi werd tweede, Wengler bezette de derde plaats. Het groote peloton, waarin zich ook onze landgenooten bevonden', had een flinken achterstand opgeloopen. In dit peloton reed ook Majerus mee, maar hij mocht nog maar voor zeer korten tijd de gele trui dragen. In het algemeen klasse ment bezet Middelkamp thans de dertig ste plaats, met nog geen negen minuten achterstand op den nieuwen drager van de gele trui Leducq. Ook Van Schendel schoof een plaats achteruit en staat thans 38ste. Van Nek daarentegen kwam een plaats vooruit en is thans 64ste; Schulte bleef 73ste; Dominicus kwam een plaats vooruit en is thans 79ste, onmiddellijk ge volgd door Hellemons, die drie plaatsen opschoof e'n dus als 80ste staat genoteerd. Algemeen klassement: 1 Leducq (Fr.) 40 uur 9 min. 20 sec.; 2 Wengler (D.) 40 u 9 min. 46 sec.; 3 Majerus (Luxemburg) 40 u 10 min. 8 sec.; 30 Middelkamp 40 u 18 min. 12 sec.; 38 Anton van Schendel 40 u 20 min. 10 sec.; 64 Van Nek 40 u 34 min. 44 sec.; 73 Schulte 40 u 43 min. 10 sec.; 79 Dominicus 40 u 55 min. 15 sec.; 80 Hellemons 40 u 57 min. 3 sec. HANDBAL. Duitschland wereldkampioen. De wereldkampioenschappen handbal zijn gisteren te Berlijn geëindigd. In den eindstrijd behaalde Duitschland tegen Zwitserland een 230 overwinning; Hon garije werd 3e; Zweden 4e. In het troosttournooi verloor Nederland met 93 van Denemarken. Door deze nederlaag kwam Nederland op de op een na laatste, negende plaats. POSTDUIVEN. Prijsvlucht uit Breteuil van Recht voor Allen te Sluis 200 km. A. van Hanegehem Retranchement 1; Iz. Sanders 2; P. Baas 3; L. Dhondt 4; J. Focke 5; Osc. de Clercq 6 en overduif; J. Wage 7; F. Verheqe 8; P. Lou- wagie 9. Idem met jonge duiven: C. van de Walle 1, 2 en 12; J. Wage 3 en 4; J. van Hoorn, Retranchement 5 en 10; J. Aers 6 11; A. van Hangeghem, Retranchement 7; L. Dhondt 8 en 9 en overduif; J. van Hoorn, Retranchement 10. Wedvlucht van de P.V. de Telegraaf te Middelburg uit Limogês 654 km. Los 6.35 uur. Eerste duif 13.45-34 uur. A. Ste- ketee, Soeburg 1 en 5; W. Hendriks 2; R. Dirven 3; J. Lamain 4 en 7; A. J. Kuypers 6de prijs. Wedvlucht van dezelfde vereeniging van St. Kat. Waver 78 km. Los 13 h, eerste jonge duif 14.43 11 uur; eerste oude 14.44- 57 uur. Jonge duiven: S. Kodde te Vore 1, 2, 18 en 19; H. A. Polvliet, Middelburg 3, 4 en 26; A. G. Kuypers te Vlissingen 5 en 23; J. Lamain, Middelburg 6, 7, 11 en 20; A. Steketee, te Soeburg 8, 10, 17, 29 en 30; R. Dirven 9, 21 en 22; K. Schroevers, Arne muiden 12 en 25. A. Reyerse, Middelburg 13; G. Annot, Oostkapelle 14 en 16, W. Hen driks, Middelburg 15; Gebr. Walraven 24 en 28 en A. v. den Ouden 27 en 31ste prijs bei de laatste te Middelburg. Oude duiven: M. Wattel te Middelburg 1 en 2; A. Steketee 2, 7 en 11; A. J. Kuypers 4, 5, 6, 9 en 10 en H. A. Polvliet 8ste prijs. Wedvlucht van „Zeelandia" te Mid delburg, uit Melun (Fr.) 338 km. le pr. J. J. Snoep; 2e D. M. Klaassen; 3e en 7e P. F. Streefkerk; 4e C. van Belzen; 5e en 8e J. R. P. Bakker; 6e W. Witte; 9e, 10e en 12e J. Dingemanse; 11e en 15e W. Wil- lems; 13e P. van Overbeeke; 14e W. Adriaansens; 16e en 17e P. Pantus. BRESKENS. Prijsvlucht „Nog Sneller" alhier met jonge duiven, uit Arras (135 km). A. v. d. Velde 1 en 19; W. Moelker 2 en 31; Bondewel 3; Joz. Pleijte 4; P. de Poorter 5 en 16; G. Pleijte 6 en 29; A. Riters 7; M. Visser 8 en 11; De Wever, Sas- put, 9; F. de Lange 10; Th. Steijaart, Sas- put; 12, 33 en 37; W. Pleijte 13; Woittiez 14; I. Klaaysen 15; Bourgraaf 17; Iz. Leen- houts 18; Schippers, Groede, 20; M. v. d. Broeke 21; Groosman, Hoofdplaat, 22; J. Wisse 23; J. Rofack, Groede, 24 en 30; J. de Meester 25, L. Becu, Cadzand 26, A. Vis ser 27, Risseeuw, Groede 28, P. Mozel 32, A. Nelisse 34, J. v. d. Wege 35, A. Bondewel 36, H. van de Lijcke 38; Verbeekmoes, Groede, 39; W. Klaaysen 40. Prijsvlucht „Nog Sneller" te Breskens uit Clermont (238 km). B. v. Waes, Sluis, 1; Jan v. Gijs 2 en 7; A. Vermeulen 3 en 14; Dusardeijn, Groede, 4 en 26; Faas Mz 5; Woittiez 6, 16 en 27; F. de Lange 8; Van Haneghem, Retranchement, 9; P. v. Waes, Hoofdplaat, 10; Dobbelaere, Schoondijke, 11; De Veij 12; A. Versprille 13 en 22; Bourgraaf 15 en 17; A. v. d. Velde 18; A. Florussen 19; W. Klaaysen 20, 21 en 23; Porrey 24; Jan Pleijte 25; Back 28; Joz. Pleijte 29; W. Pleijte 30; Risseeuw, Groede, 31; Van Hee, Cadzand, 32; Rijckborst, Sluis, 33; P. Jacobs 34; De Baedts, Sluis, 35. De prijswinnaars, bij wie geen naam ver meld, wonen te Breskens. Wedvlucht Velocitas te Middelburg van Krabbendijke. le en 4e prijs Iz. Gil- lisse; 2e en 3e P. A. Eetezonne; 5e J. de Rijke; 6e C. de Rijke; 7e L. de Nood. Wedvlucht uit Limoges 662 km door de P. V. De Noordster te Ierseke. 1. M. Lam- per... 2. J. Zoeteweij; 3, 8 A. Pols; 4, 11 Joh. van Es; 5 A. Boone; 6, 10 P. Linden- berg, 7 A. Vermast, 9 J. van Oeveren; 12 Joh. Bom. Wedvlucht zelfde vereeniging uit St. Kath. Waver 56 km: 1, 2, 5, 6, 20 J. van Oeveren; 3, 28, 29 J. Haay, Wemeldinge; 4, 17, 19 Joh. van Es; 7, 22, 26, 32 35 M. de Koeijer; 8, 12, 25 Joh. Bom; 9, 10, 11, 13, 14, 15 L. Slotboom; 16 A. Boone; 18, 27 J. Tjarks; 21 C. J. de Waal; 23, 24 W. E. van Kogelenberg; 30 A. Zoeteweij; 31, 34, 36 C. Pekaar; 33 P. Lindenberg. Tot de eerste klasse der R.H.B.S. te Oostburg zijn toegelatenMeisjes M. van Cruyningen te Zuidzande, F. Jansen t® Breskens, Emmy Klaayse te Aardenburg, Elly Lako te Sluis, Jo de le Lijs te Groede, Jo de Meij te Oostburg, M. Verhage te Sluis, Mies Verschelling te Breskens, Em my Viane te Schoondijke, G. Wesselius te Aardenburg, Janny Woittiez te Breskens en Leent je Zwemer te Oostburg. Jongens: B. Blaakman te Hoofdplaat, Th. Cambier te Breskens, J. van Cruijningen te Oostburg, P. Dierx te Breskens, J. van Driel te Groe de, J. de Feijter te Sluis, W. Hoffman te Hoofdplaat, L. Jacobs te Oostburg, Joop van Luyk te Breskens, Bram Masclee en P. Meertens te Aardenburg, Adri de Meijer te Biervliet, Toon Moggré te Schoondijke, Joh. Provoost te Retranchement, A. van de Sande te IJzendijke, J. van de Sande en J. van de Sande, beiden te Breskens, B. (Ingezonden). De heer P. de Bruyne Azn. te Aarden burg schrijft ons: In het tijdschrift „Tegen de Tubercu lose", het orgaan van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, is het eerste jaarverslag ver schenen van de P. I. T. (Postzegel In zameling voor Tuberculoselijders). Het volgende is daaraan ontleend: „De totale opbrengst in 1937 bedroeg 341.79, terwijl aan drukwerk en prijs lijsten werd uitgegeven 62.60. Een bedrag van 279.19 komt dus ten bate van de verpleegfondsen, waaruit b ij dragen worden ver leend voor de verple ging van on- en minver mogende tuberculolse pa tiënten. De overige niet hooge ad ministratiekosten zijn dit jaar nog door de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose gedragen. De postzegels, ons gratis afgestaan, wor den gesorteerd en per kilo of per stuk (betere soorten) verkocht. Het aanknoo- pen van goede handelsrelatie's is, van veel belang. Hierin mochten wij voor den mas saverkoop gelukkig spoedig slagen; de aanvragen overtreffen soms het aanbod. Het aan den man brengen der betere soor ten eischt overleg en geduld. Geregeld be reiken ons nog verzoeken om inlichtingen, betreffende de mogelijkheid om voor een millioen zegels een patiënt een jaar Sa- natoriumverpleging te kunnen geven. Hierop moesten wij steeds hetzelfde ant woorden, nl. dat de opbrengst der zegels afhangt van de soort en de verkoopmoge lijkheden. Over het algemeen bestaan hieromtrent overdreven voorstellingen. Het is niet zoo eenvoudig prijzen te bedingen, zonder de markt te bederven. Is men hiervan niet op de hoogte en stelt men zich met een matige opbrengst tevreden, dan worden ook weinig resultaten bereikt." De opbrengst is nog niet groot; maai er is een begin. Het resultaat zal beter worden, als iedereen meehelpen wil. En wie wil dat niet aan zoo'n heerlijk mooi doel? Als iedereen weet, dat elke gébruikte postzegel nog eenige waarde heeft, dan is weggooien toch wel het allerlaatste, dat men met die dingen doet? Ieder mensch ontvangt onwillekeurig per jaar een of meer gefrankeerde post stukken? Och, laat dan ieder mensch de postzegels daarvan niet weggooien, maar geven aan iemand, die ze gaarne opsparen wil, om de oogst van één jaar in één zending op te zenden aan de P. I. T., Riouwstraat 7, Den Haag. Er zijn personen, die trachten door zelf postzegels in te zamelen een tbc-kind te helpen; daarvoor zou noodig zijn één mil lioen postzegels. Lees omtrent dat mil lioen wat de heer Soetens daarvan in het eerste jaarverslag zegt. Er is al eens verteld, dat er in Zeeland reeds een kind van de opbrengst van oude postzegels een poos zou uitgezonden zijn. Dat was nog in den tijd van wijlen dr. Hoorweg, die als tuberculosearts in Zee land daarvan toch zeker iets zou moeten geweten hebben. Toen daaromtrent aan dr. Hoorweg inlichtingen gevraagd werden, deelde hij mede, dat hem van 'n zoodanige uitzending niets bekend was! Bij die particuliere inzameling gebeuren ook ondeugendheden; men zou ook kun nen zeggen knoeierijen. Er schijnen lieden te zijn, die van vele anderen postzegels ontvangen voor tbc-bestrijding maar de mooiste voor zichzelf houden, voor hun album, of zij verkoopen of verruilen deze en de rommel wordt voor tbc bewaard! Ik heb daar ook aan meegedaan, maar mijn adres voor opzending is thans Rioüw- straat 7, Den Haag, waar de Ned. Cen trale huist. Laatst werd in de Middelburgsche Cou rant de verzuchting geslaakt: „Moet Zee land dan altijd achteraan komen?" Maar als Zeeland nu eens een voor beeld gaf in het verzamelen van oude postzegels. Zou dat niet aardig zijn? Daarvoor zou noodig zijn de medewer king van allen. Daarvoor zou noodig zijn: aIn elk gezin, arm of rijk, een potje, bekertje, kannetje, vaasje of doosje, waar in de postzegels bewaard worden; b. Op elk kantoor, in elke school of klasselokaal, op ieder redactiebureau enz. een doosje of kistje al of niet voorzien van enkele let ters of een kernspreuk aangevende het doel der inzameling, in welk doosje of kistje de postzegels geborgen worden, om ze op gezette tijden, of eens per jaar öf op te zenden naar Den Haag, öf ze af te dragen aan de wijkzusters, bestuursleden van wijkverpleging of aan anderen^ van wie men weet, dat zij voor die inzameling belangstelling toonen. Laat ook de kinderen medehelpen; zij leeren daardoor naastenliefden en barm hartigheid betrachten. De postzegels moeten niet afgeweekt, maar ruim afgeknipt worden; men late er minstens aan alle zijden 2 cm papier om heen. Misschien achten ook andere dag- en nieuwsbladen de zaak belangrijk genoeg, om dit schrijven over te nemen, of er al thans de aandacht op te vestigen? Met medewerking van allen is iets moois te bereiken: Iets te doen om het lijden der zwakken onder de menschen trachten te verzachten. Waarom zou men dat niet willen? Waarom zou men zich daarvoor niet een heel kleine moeite getroosten en een heel klein weinigje tijd willen geven? De P. I. T„ Riouwstraat 7, Den Haag, zal allen recht dankbaar zijn voor da vele zendingen oude postzegels uit Zee land* Aan 't werk nu! Geen bezwaren meer! Jong en oud helpen de zwakken! Scheele te IJzendijke, C. Schijve Te Oost burg, Adri Simpelaar te Schoondijke, Pr. de Smet te Oostburg, W. Smoorenburg te Sluis, G. Snouwaert te Sint-Kruis, A. van Sprundel te Aardenburg, L. Verheije te IJzendijke, C. Vinke te Hoofdplaat, H. de Vriend te Aardenburg, P. de Winde te Breskens en G. Wijffels te Hoofdplaat. WOENSDAG 13 JULI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30 7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Kook- praatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in Continubedr. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.45—1.45 VARA-ork. In de pauze Gram. 2.00 Esmeralda-septet, so liste en gram. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 Ramblers. 6.30 Causerie. 7.00 Gram. 7.06 Vocaal conc. met orgelbegel. 7.30—8.00 Causerie. 8.07 Ber. ANP. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.30 „Syl- via"-Amusementsorkest en solist. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Trioconc. 10.30 Gram. 11.00 Or gelspel. 11.3012.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. NCRV-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (Om 9.30 Gelukwenschen). 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.20 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 1.00 Repor tage. 1.30 Gooilanders en gram. 2.45 Gram. 3.00 Pianokwartet „Die Haghe" cn gram. 4.10 Gram. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.30 Taalles en cau serie. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinbouw- praatje. 7.45—8.00 Reportage. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Orgelspel. 9.00 Exegetische cau serie. 9.30 NCRV-orkest en soliste. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Verv. conc. 11.30 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.25 Zang en piano. 12.05 Gram. 12.50 Uit Leipzig: Ot to Fricke's ork. en solisten. 1,35 Sportrep. I.50 Gram. 2.20 Northern ork. en solist. 3.20 Declamatie. 3.50 R. Powell's kwintet. 4.20 Vesper. 5.10 Gram. 5.20 Elrick's „Music- Makers". 6.05 Sportrep. 6.20 Ber. 6.45 Orgel spel en Thorburn's Band. 7.20 Causerie. 7.40 Voselli's Hongaarsch ork. en soliste. 8.20 Jackson's Band. 9.20 Piano. 10.05 Cau serie. 10.20 Ber. 10.45 Brosa-strijkkwartet. II.35 Rabin's „Romany Dance Band". 11.50- 12.20 Jazz-muz. (gr.pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10; 8.55—9.05; 10.30 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Gram. 5.20 Bail- ly-ork. 6.35 en 7.20 Gram. 7.35 en 8.50 Viool. 9.20 Gevar. progr. 10.50 Gram. 11.20 Lafargue-dansork. 12.352.20 L. Goldy's dansork. KEULEN 456 m. 6.50 en 7.30 Amuse- mentsork. 8.50 Gouwork. Silezië. 12.20 Rhei- nische Landesork. 2.30 Pop. conc. 4.20 Jahn's ork. 6.50 Viool en piano. 7.30 Gram. 8.20 Meininger Landesork. 9.20 Rijksz. or kest met inl. 9.50 Verv. conc. 10.35 Gram. 10.50 Weensch Symphonie-ork. en soliste. 12.203.20 Nachtconc. (gr.opn.). BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 E. Loiseau's ork. 1.50 2.20; 5.20; 6.50; 7.20 en 8.20 Gram. 9.00 Ra diotooneel. 9.20 Symphonie-ork. en solis te. 10.30 Verv. conc. 10.5011.20 Gram. 484 m.: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Dansor- kest. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 Harmo nica. 6.50 Gram. 7.05 Piano. 7.35 Gram. 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 J. Michalek's ork. en soliste. 8.20 Duitsch- landecho. 8.35 Militair ork. en koor. 9.20 Zie Keulen. 9.50 Gram. 10.20 Ber. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Ber. 11.20 Zie Keulen om 10.50. 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Nachtcon cert (gr.opn.). Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont leen en wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sehe Eilanden (Middelburg.) Wijzigingen N.V. Zuid-Nederlandsche Sigarettenhan- del v|h J. J. Lagaay, Vlissingen, Walstraat 105, grossierderij in tabaksfabrikaten. Nieuwe Dir.: J. A. C. Lagaay. Wed. J. Slabbekoorn-Valkier, Kloetinge, Kerkplein A 124. Grof- Hoef- Kachel- en Landbouwsmederij en autogene laschin- richting. Uitgetr. E.: Wed. J. Slabbekoorn- Valkier. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in: fa. Wed. J. Slabbekoorn en Zoon. Venn.:. Wed. J. Slabbekoorn-Valkier. Venn.: G. L. Slabbekoorn. N.V. Cultuur Mij. Soember Moedjoer, Middelburg, Houtkaai 11. Indische Cultures. Uitgetr. Comm.: G. E. v. d. Werff Jr., Am sterdam. Nieuwe Comm.: Th. P. C. J. op de Coul, Aerdenhout. Bij het 14e reg. infanterie zijn aange steld tot dienstplichtig korporaal (eind- rang) de dienstplichtige soldaten: J. Lou werse, A. van Mourik, F. Scheele, J. Schip pers, C. Noordijk, J. Stolk, K. H. de Snee- jer, P. C. Feber, M. Bolleman, A. Aar- noutse, F. Barth, J. Nijsse, L. Visser, H. de Waele, A. Wagenaar, K. Breeman, F. Cer- pentier, J. Meulmeester, C. J. Moerland, M. C. Walkier, J. Sinke, P. J. Huizer, C. van Fraassen, A. Gabriëlse en G. D. de Smit. Buitenlandsche granen. Stem ming: prijshoudend. Gele la Plata aangekomen 164, stoo- mend n. a. 163152.50; la Plata cinquan- tino stoomend 205, Pignolegtto disp. 214, Donau|Joegoslavische disp. 140, Besarabische disp. 164, Gele Amerikaan- sche nr. 2 disp. 139, stoomend 139, Mixed idem nr. 2 disp. 138, stoomend 138, Gele idem nr. 3 disp. 138, Gele idem nr. 3 mixed disp. 137, Gele Braziel disp. 148, Gele Java disp. 166, nr. 3 Zuid- Afrikaansche disp. 143. MIDDELBURG. Dl 12 Jul WO 13 Jul. Contribuantenconcert Middelb. Muziekkorps; St. Joris 20.15 h. GOES. Dl 12 Jul WO 13 Jul BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 8—DO 14 Jul. „Spook te Koop" en „Overvalwagens Paraat", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6