GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. RECHTSZAKEN. BALKAN.! TSJECHOSLOVAKIJE. POLEN. CUBA. EEN ZEEUWSCHE CANDIDAAT VOOR BESTUURSLID VAN AFDEELING IV. MARKTBERICHTEN. MEXICO. PALESTINA. VER. STATEN. LEGER EN VLOOT. AFLOOP VERKOOPINGEN- BURGERLIJKE STAND. HITTEGOLF IN BULGARIJE. In Bulgarije heerscht een hitte, zooals I men in geen twintig jaar gekend heeft. De temperatuur is gestegen tot 105 gra den in de schaduw. Vijftien menschen zijn door de hitte om net leven gekomen. De oogst wordt met vernieling bedreigd. Een derde deel van de bevolking van Sofia heeft de stad verlaten. Ongeregeldheden te Leitersdorf. In de gemeente Leitersdorf in het Sude-1 ten-Duitsche gebied zijn Duitschers door Tsjechen aangevallen en met steenen ge worpen. In de gemeente Skripp werden Sudeten- Duitsche turnsters, die van een oefening I naar huis terugkeerden aangevallen. Toen Duitsche turners te hulp kwamen, kwam het tot een geregeld gevecht, waarbij en-| kele personen gekwetst werden. DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN TSJECHISCH GRONDGEBIED. Volgens de „A Zet" zijn gister vier Duit sche militaire vliegtuigen nabij Liberec over de grens gevlogen, waarvan er een zich twee kilometer ver boven Tsjecho-Slo- vaaksch grondgebied begaf. „MAN ZONDER HART AFGE KEURD!" In het Pilsoedski-ziekenhuis te Warschau stierf onlangs een zekere Tadensz Chle- bowski, een van de weinige menschen, bij wie het hart aan den rechterkant zit. De zestigjarige man, die het slachtoffer werd van een verkeersongeval, is ondanks zijn abnormaliteit nooit ziek geweest. Al sinds vijftien jaren werd hij telkens weer in de medische faculteit van de universiteit te Warschau aan de jonge studenten „ver toond" en voor de verschillende onderzoe kingen was hij een zeer begeerd studie object. C-lebowski zeide altijd, dat hij zich uitstekend voelde, al zat zijn hart op de verkeerde plaats. De aardigste anecdote die hij over zich zelf wist te vertellen, was de volgende: Toen hij twintig jaar oud was, moest hij zich voor den militairen dienst laten keu ren. Dat was in den tijd, dat zijn geboor teplaats van Cheblowski nog bij Oostenrijk behoorde. Hij werd door 'n „kaiserlichen und königlichen Militararzt" (officier van gezondheid) onderzocht. Cheblowski wist toen al iets van de abnormale ligging van zijn hart, maar hij wachtte zich wel, den dokter daar iets van te zeggen. Deze beluisterde hem met zijn stethos coop, schudde zijn hoofd, onderzocht nog een^ en zette steeds grooter oogen op van verbazing. Tenslotte wendde hij zich brommend van Cheblowski af en schreef toen op den keuringsoproep„Man zonder hart afgekeurd!" Twee dooden bij vliegongeluk. Een luitenant van de Cubaansche lucht macht en een onderofficier hebben gisteren den dood gevonden, toen hun vliegtuig op 20 mijl afstand van Havana te pletter sloeg. Rare manieren. Er bestaat een vernuftige wijze van ver huizen, die, zooals ongemeen, toch zeer wel mogelijk is. Men behoeft het perceel met zijn basis slechts op wielen te brengen, om, wanneer het zoo gevalt, zich met huis en al eenige straten verderop te vestigen. Deze wflze van verhuizen, ofschoon veel romp- NOTARIS VERDACHT VAN VERDUISTERING VAN 21.000. Bij den 75-jarigen notaris van H. te Hoorn is dezer dagen een ernstige zaak aan het licht gekomen. Het is nl. geble ken, dat aan* geldswaarden uit een boedel, welke genoemde notaris onder zijn beheer VOETBAL. slomp besparend, pleegt echter nog zeer ha<?> eea beic|rag ^'an millus f 21 zeldzaam te worden toegepast. Een geheide Amsterdammer uit de Mar- nixstraat wilde echter toch iets van zijn woning, die hij nu ging verlaten, naar el ders verplaatsen. Dat hij zijn woning met vijf weken huur schuld verliet, is in sommige kringen te doen gebruikelijk geworden en verdient al lang geen vermelding meer. Doch dat iemand zijn woonstee ten behoeve van het nieuw te betrekken huis demonteert, is weer iets nieuws. Deze huurder sloopte de alcoofdeuren en bouwde daarvan in zijn „volkstuintje" een zomersch optrekje. Ver der lichtte hij een aantal ijzeren raamge- De heer J. M. Meijler te Goes can- didaat gesteld. De Zeeuwsche Voetbalbond heeft aan de Zeeuwsche K.N.V.B.-vereenigingen een 77.70. circulaire gezonden in verband met het voornemen in de plaats van wijlen den heer J. P. van Bel weer een Zeeuwsch afdeelingsbestuurder voor het Zuidelijk district gekozen te krijgen. Verleden week heeft ook de vereeniging Middelburg aan de Zeeuwsche K.N.V.B.-vereenigingen een circulaire gericht, doch daarbij werden geen candidaten genoemd, maar alleen verzocht of men met een te voeren actie accoord wilde gaan. In de circulaire van den Z.V.B. wordt gezegd, dat het initia tief van de ver. Middelburg, beoogende te komen tot een redelijke en billijke ver- iVierhonderd arbeidsters van een fabriek I deeling van de bestuurszetels in afdeeling .000 ontbreekt. Over de afwikkeling van den betrokken boedel is sinds eenigé jaren een proces tusschen de familieleden onder ling aanhangig. Lijkje gevonden. Op de begraafplaats Crooswijk te Rotter dam is het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht gevonden. Het was gewikkeld in een aantal oude kranten. VIERHONDERD ARBEIDSTERS DOOR GAS BEDWELMD. Middelburg, 12 Juli. Fruitveiling. Aardbeien 922 c., Kruisbessen 1016 c., Zwarte bessen 50 c., Witte bessen 1115 e., Roode bessen 1620 c., Tomaten 1420 c., Frankenthaler 4852 c„ Markiezen 4551 c„ alles per kg, Frambozen 1016 c., per pond, Perziken 27 c., Netmeloenen 10 32 c., Ananas 15 c., alles per stuk. Exportveiling. Zwarte bessen 77.50 Middelburg, 11 Juli. Groenten- veiling. Postelein 7-14 c., Wagenaarsboo- nen 3235 c.; Suikerboonen 4048 c.; Stoksnijboonen 3844 c.; Stamsnijboonen 2335 c., Stamprincessenboonen 3541 c.; Tuinboonen 56 c.; Doppers 717 c.; wichten uit de kozijnen en bracht deze over nabiJ Blackfriars in Londen zijn vanmorgen IV op prijs gesteld wordt. jpg te verbiezen persoon, hopelijk een I ren. naar zijn nieuwe woning, waar er geen wa-1 slachtoffer geworden van gasuitwase-1 1 mingen, die ontstaan waren door een breuk in een ammoniakleiding. Dertig harer moesten in het ziekenhuis worden opgeno-1 men. Van verscheidenen is de toestand ern stig. Oude vliegramp opgehelderd. Een inboorling uit de streek Cerro Colo- rines, in den staat Mexico, heeft de over blijfselen ontdekt van een vliegtuig, waarin zich de skeletten van twee mannen bevon den. Algemeen gelooft men, dat het hier de resten betreft van het vliegtuig Cuatro Vientos met de Spaansche piloten Barbe- ran en Collar, dat op 20 Juni 1933 op Mexi- caansch gebied vermist geraakte. Morgen zal een karavaan vertrekken om de streek af te zoeken en te trachten de overblijfse len te indentificeeren. ERNSTIGE INCIDENTEN IN NOORD-CHINA. Talrijke dooden en gewonden. Verscheidene ernstige incidenten hebben zich in het Noorden van Palestina voorge daan. De kolonie Samha bij Toelkarem is door een sterke bende overvallen. Daarbij zouden zestig kolonisten zijn gedood. Tijdens een botsing tusschen rebellen en de politie bij den berg Thabor zijn acht ter roristen en een politieman gedood. Te Jeruzalem is een bom geworpen, waar door twee Joden en een Arabier werden ge wond. In de Arabische wijk werd een an dere bom gevonden, welke niet ontploft was. Buiten Jeruzalem, op den weg naar Hai fa, voor een Joodsche touwfabriek, is een bom geworpen naar een Joodsche autobus. Twee personen werden gedood, 10 gewond. Een gewapende bende is het Arabische dorp Kafrkana binnengedrongen en eischte de hoofden van twee soldaten, die in het dorp vertoefden. Aangezien de soldaten op dat oogenblik niet in het dorp waren, na men de bandieten twee andere bewoners mee. Men heeft later de lijken van deze bei den teruggevonden. Onrust te Haifa. Verscheidene Joodsche fabrieksarbeiders, die huiswaarts keerden, zijn door bommen gewond in het Oostelijke deel van Haifa. Een der slachtoffers is stervende. Later is ook op deze arbeiders met geweren ge schoten. Een jood is doodgestoken. Mariniers van den kruiser „Repulse" zijn gistermiddag gedwongen geweest een char ge uit te voeren en een Arabische menigte uiteen te drijven, die bezig was de politie in de Oostelijke stadswijk van Haifa met steenen te bekogelen. Alle Arabische win kels zijn gesloten, de politie en de marine troepen patrouilleeren door de straten. De versterking der ordebewaking. In het Engelsche Lagerhuis heeft minis ter Macdonald op desbetreffende vragen gegeantwoord, dat het eerste bataillon van het regiment Irish Guards en het eerste ba taillon van het regiment Essex vandaag en morgen in Palestina zullen aankomen. Het gemotoriseerde elfde regiment huzaren zal spoedig volgen. De minister staat in con tact met den hoogen commissaris ten aan zien van uitbreiding der politietroepen. HITTEGOLF. Sedert twee dagen heerscht aan de kust van den Atlantischen oceaan De politie heeft den man aan zijn ver stand gebracht, dat deze nieuwe manier van verhuizen niet de goede manier is. Zonderlinge kampeerders. Zaterdagavond werd de rijksveldwacht te M u i d e n ermede in kennis ge steld, dat zich op de terreinen der N.V. Springstoffenfabriek aan de Muidervaart eenige opgeschoten jongens ophielden. Een |l>ider onderzoek toonde aan, dat drici jongens van 17 a 18 jaar, woonachtig te Amsterdam^ kans hadden gezien, door over een hek van een paar meter hoog te te klimmen, op de vorenbedoelde ter reinen te komen. Zij hadden hun fietsen bij zich, doch deze lagen eenigszins verbor gen. Op de vraag van den rijksveldwach ter, wat zij op deze plaats te maken had den, gaven zij brutaal ten antwoord, dat zij daar wildenovernachten. De jon gelui bleken in het bezit te zijn van si garetten en doosjes lucifers en het scheen hen allerminst te verontrusten, dat zij zich in de onmiddellijke nabijheid bevon den van een magazijn, waar duizenden kilo's buskruit liggen opgeslagen. Een en ander kwam den rijksveldwach ter zonderling genoeg voor, om de jonge lui mede te nemen naar Muiden en hen voorloopig onder te brengen in het arres tantenlokaal. De opgeschoten jongens ge droegen zich tijdens hun overbrenging op vallend lomp en brutaal. Later is bij de recherche te Amsterdam geinformeerd, of de jongelui, die zoo'n zonderlinge plaats hadden uitgekozen, om hun week-end door te brengen, misschien iets op hun kerf stok hadden. Toen dit niet het geval bleek te zijn, heeft men ze weer op vrije voeten gelaten, nadat proces-verbaal was opgemaakt wegens het betreden van ver boden terrein. POLITIE SCHIET OP INBREKER. Hedennacht omstreeks half drie werd de eigenaar van „De goud- en zilvervloot" gevestigd in het perceel Nieuwendijk 148 te Amsterdam in zijn slaap op geschrikt door het alarmsignaal, dat hij ter beveiliging van zijn goederen in zijn zaak in gouden en zilveren voorwerpen had doen aanbrengen. De heer Schipper, wiens slaapkamer gelegen is gelijkvloers spoedde zich onmiddellijk naar den win kel en ontwaardde, dat de etalageruit ver brijzeld was. In de étalage lag een groo- ten steen in kranten gewikkeld en een vluchtig onderzoek wees uit, dat een aan tal gouden kettingen en andere voorwer pen verdwenen waren. Vóór de zaak stonden reeds tal van menschen, die even eens op het geloei van de sirene waren komen aanloopen. De sirene was evenwel ook gehoord door in de nabijheid surveil- leerende agenten van politie. Een hunner zag nog juist een man wegvluchten door de Dirk van Hasseltsteeg. Hij zette den vluchteling na en sommeerde hem tot stilstaan. Toen de man hieraan geen ge volg gaf, loste de agent eenige schoten in zijn richting. Op den N.Z. Voorburgwal i bleef de achtervolgde staan en kon toen worden ingerekend. Men bracht hem over naar het bureau Warmoestraat waar bleek, dat men te doen had met een 55-jarigen zwerver, die hoewel bij de politie bekend zijnde, niet tot het gilde der beroepsinbre kers behoort. De man was in het bezit van eenige gouden kettingen en .andere sieraden, die door den inmiddels ontboden heer Schipper als diens eigendom werden herkend. Na verhoor heeft men den man in verzekerde bewaring gesteld. Voet afgesneden. De aan het Zuidéinde te Assen delft woonachtig zijnde 27-jarige tuinder G. Schoone zou Zaterdagavond een nieuwe grondomwoelmachine probee- ren. Sch. kwam, toen de machine reeds draaide, te dicht bij de scherpe messen, waardoor zijn linkervoet boven den enkel bijna geheel afgesneden werd. Het slacht offer werd op advies van den geneesheer uit Assendelft direct naar het Gem. Zie kenhuis te Zaandam overgebracht waar het verwonde lichaamsdeel geamputeerd werd. KANTOORBEDIENDE VAN 3600 BEROOFD. Gistermiddag is een ongeveer dertigja rige bediende van de N.V. H. Eras' wol len- en stoffenfabrieken te Tilburg het slachtoffer geworden van een beroo- ving. De dader heeft een bedrag van ruim 3600 in bankpapier buitgemaakt. De be diende had het geld geborgen in een ac- tetasch, welke aan zijn rijwiel hing. Toen de man in den Dansstraat, een stil, afge legen straatje, voor zijn patroon een bood schap aan het afgeven was, heeft een tot dusverre onbekende persoon een greep in de tasch gedaan, om met een bedrag van ruim 3600 aan bankpapier te verdwijnen. Zeeuw, zal, zonder het algemeen belang uit het oog te verliezen, kenner moeten zijn der Zeeuwsche toestanden en zorgen, dat daarmee rekening gehouden wordt. Andijvie 39 c.; Waspeen 810 c.; Sa- voye kool 35 c.; Spitskool 5 c.; Roode kool 45 c. alles per kg.; Peen 510 c.; Kroten 2,55 c.; Uien 24 c.; Selderie 3,5 c.; Rabarber 14 alles per bos; Bloemkool 211 c., Andijvie 3,55 c., Kropsla 12 c.; Komkommers 1,54 e.; alles per stuk. Bloemen: Gladiolen 11 c.; Galacia 5 c.; Leeuwenbekken 7 c.; Mar grieten 2 c.; Anjers 13 c. alles per bos. Goes, 11 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Aardbeien (Ju- cunda) 13.8014.30, Aardbeien Mad. Mou- De zeer moeilijke en uitzonderlijke om- tót 13.20, Roode bessen 18, per 100 kg. MUSSOLINI OEFENT ZICH IN EEN BOMMENWERPER. Stefanie meldt uit Rome: Vanmorgen I om 7 uur 25 is Mussolini van het vliegveld Guidonia opgestegen met een driemotorig bombardementsvliegtuig voor een oefen- vlucht langs de Tyrrheensche kust en l over den Pontijnschen archipel. De vlucht duurde bijna twee uur. POLITIERECHERZITTING TE MIDDELBURG. (Zitting van Dinsdag 12 Juli 1938) De volgende personen waren gedag vaard: E. S., 29 jaar, pannenhandelaar te Ierse- ke, die op 30 April 1938 bij den rijksveld wachter C. Melse en (telefonisch) bij M. J. Jeroense, assistent der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Roosendaal een valsche aangifte inzake smokkelarij van cocaïne heeft gedaan. Eisch en vonnis: 2e maanden gev. voorw. met proeftijd van 3 jaar en 25 of 10 d. L. van den B., 19 jaar, dienstbode te Rit- tem, wegens het niet voldoen aan een be vel haar gegeven door den gemeenteveld wachter G. Schuijer te Koudekerke op 26 Mei 1938. Eisch en vonnis: 10 of 5 d. J. de N„ 29 jaar, stoffeerder te Soeburg, wegens valsehheid in geschrifte, door in 1938 óp een viertal gezinsinkomstenkaarten niet te vermelden de inkomsten die hij over die weken had genoten. Eisch: 1 maand gev. voorw. en 25 of 10 dè; Vonnis: 1 mnd. gev. voorw. met proeft, van 3 jaar en 15 of 10 d. D. M., 35 jaar, arbeider te Soeburg, we gens valsehheid in geschrifte, door in 1937 en 1938 een aantal gezinsinkomstenkaarten onvolledig in te vullen. Eisch: 2 mnd. gev. voorw. en 25 of 10 d.; vonnis: 1 mnd. gev. voorw. met proeft, van 3 jaar en 15 of 10. standigheden, waaronder Zeeland werkt, zullen door een eventueel te verkiezen Kleine veiling. Zacht fruit. Aardbeien 8.5019, Roode bessen (Prolific) 17—22, Brabantschen of Limburgschen candidaat witte bessen 16, Kruisbessen 9.50—10, nooit doorgrond worden. Daarom is het, willen de belangen der Zeeuwsche vereeni- gingen niet in het gedrang komen, abso luut noodzakelijk, dat een Zeeuw de opengevallen plaats inneemt. Met medewerking van de Zeeuwsche vereenigingen is de Z.V.B. bereid een can didaat te stellen. Deze candidaat is de heer J. M. Meijler te Goes, een kenner van de Zeeuwsche toestanden, die reeds veel en goed werk in het belang van den Z.V.B. en den K.N.V.B. heeft verricht. De volgende vereenigingen steunen deze candidatuur reeds: Biervliet, Breskens, Eiland Boys, Hoofdplaat, Oostburg; RCS; Terneuzen, Vlissingen, IJzendijke; Zeeuwen en den Z.V.B. Zuitlbevelandsch Z.V.B. elftal tegen Goes. Zondag 31 Juli zal ook te Goes ten bate van het contributiefonds van den Z.V.B. een wedstrijd worden gespeeld. Het ligt in de bedoeling dat deze ontmoeting zal wor den gespeeld tusschen een Zuid-Beve- landsch Z.V.B.-elftal en Goes I. SCHAKEN. EÜWE KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De partij tusschen Euwe en Landau uit de laatste ronde van het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland is door Euwe na 41 zetten gewonnen. Euwe heeft thans 9 punten uit 11, een aantal, dat niet meer door zijn naaste concurrenten Van den Bosch en Cortlever kan worden ingehaald. Euwe heeft dus den kampioens titel gewonnen. Frambozen 2244, Postelein kersen 22, Meikersen 48, Hollanders 3941, Markie zen 4147, Tomaten 11—18, Roede Blanche 1719, Roode Suikerkersen 23, Klerken 32- 38, Zoete Morellen 3137, Uitschot kersen 5.5016, per 100 kg, Perziken 59, Meloe nen 1328 per 100 stuks. Groenten: Dubb. Princesseboonea 2732, Wagenaarsboonen 2228, Gele boon en 20, Stamsnijboonen 22, Eerstelingen 46.50, Idem (drielingen) 45, idem ikriel) 23, Doperwten 58, Tuinboonen 5.50- -6.50, Postelein 79.50, Zilveruien 8, Roode kool 3, Savoye kool 3.505, per 100 lig. Bloem de I kool 2—9.50, Kropsla 0.65—2.60, Komkom mers 2—3.50, Andijvie 0.702.20, Preiplan- ten 0.15 per 100 stuk. Wortelen 912, Ra barber 1, Rammenas 9, Kroten 2.505.50, Uien 4.50—5, Sjalotten 5, per 100 bos. Goes, 12 Juli. Veemarkt, aanvoer 20 biggen en 1 nuchter kalf. Eierveiling V.V.Z.B.: Aanvoer 36000 kippeneieren, groote 3.503.75; kleine 3.20—3.45. Eendeneieren Ganseieren 6 cent. Handelaarsnoteering: boter 68 ct. Eieren 3.30; Ganzeneieren 5 ct. Noteering Z.L.M. commissie: fabrieksbo- ter 0.82%; le soort boerenboter 0.65; afw. kwaliteit 50 cent. ï-C Kapelle, 11 Juli.' Veilingsvereeniging „KapelleijBiezelinge en Omgeving". Groote veiling. Jucunda 13.7014.10, Mad. Moutöt 13.70, Zwarte bessen 80—80.50 alles per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Meikersen 20— 52, Hollanders 30—38, Morellen 21—36, Markiezen 1849, Porceleinkersen 2226, Suikerkersen 2327, Roode Blanche 15 21, Vleeschkersen 25—32, Zuurtjes 26, Krie ken 20, Ronde Krieken 26—32, Stelkrieken ven van de betrekking van commandant I 20, Klerken 1948, Brusselsche Bruine 48, der maritieme middelen te Amsterdam en I Volgers 30. is met de waarneming van die betrekking I DiversenAardbeien 1219, Frambozen alsdan belast, de kapitein-luitenant ter zee I 2041, Roode bessen 1319, Witte bessen D. C. M. Hetterschij; zijn met ingang van I 1113, Kruisbessen 921, Blauwe druiven den 16en Juli bevorderd: tot hoofd-officier I 4042, Oranjepruimen (val) 12, alles per van administratie 2e kl., de officier van ad- I kg, Perziken 27,5 per stuk. Bij Kon. besluit is de kapitein ter zee H. Jolles den 26en Juli 1938 eervol onthe- GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Aan het Bureau van Politie: dop van ben zine reservoir, blauw kindertaschje, inh. melkkaart, hondenhalsband. Bij ingezetenen: Zilveren manchetknoop, H. Hanegraaf, Breestraat; Blauwe postduif, ring gem. M. J., A. Verhage, Loskade 13; Vulpen, A. Wondergem, Nieuwehaven 17; Beursje met inh., J. J. de Bad, Jasmijnstr. 20; Kanarie (pop), Peeman, Pijpstraat 17; Rijwielbelastingmerk, M. A. Strubbe, Na- dorstweg 8b; Geldstukje, A. Mossel, markt koopman, staat des Donderdags op de Markt; Avonddoek van een boerin, M. Pat- tenier, St. Pieterstraat 9; Blauwe regenjas, J. Geldof, Winterstraat 14; Fantasie bro che, J. Verrijk, Verwerijstraat 19; Oranje melkkaart, Verduin, St. Jorisstraat 24; Rin getje, J. Dingemanse, Jacob Catsstraat 46; Hondenpenning No. 337, D. J. Simons, Wa genplein 14; Schort, J. Botting, p.a. Wee- zepoel, Wagenplein; Belastingmerk in étui, ministratie le kl. F. A. Kuhn, tot officier van administratie le kl. de officier van ad ministratie 2e kl. N. B. Spoor. Van 8 tot en met 13 Augustus a.s. zal met o.s. reserve-officieren der mili taire administratie een gecomprimeerden I Groenten: Aardappelen 3.205.30, per 100 kg, Doperwten 911, Postelein 69, Dubb. Pr. Boonen 26—27, Gele Boonen 18, Toma ten 12—16, Zilveruien 8—10, Rabarber 2, alles per kg, Bloemkool 3—9, Komkommers 13, beide per stuk, Bospeen 78, Kroten 23, beide per bos, Natuursla 501.20, cursus worden gehouden, welke, evenals selderijplanten 13—14, Koolplanten 7—9; de reeds eerder gemelde cursussen onder leiding zal staan van den luit.-kolonel G. Berghuijs: F. J. H. M. v. d. Ven; P. A. Verhagen; W. I. Bosschart; J. Kraa; J. A. C. Frederici; A. M. den Duik; C. de Win kel; H. v. d. Meulen; P. J. S. van Dijk; W. Hoenderop; E. E. Daniels; A. J. Haf kamp; J. Smallenbroek; W. v. d. Wie len; G. K. de Waardt; J. W. Middelink; G. C. Vink; G. v. d. Slikke; W. L. H. van Leeuwen; H. A. W. v. d. Heuvel; J. H. W. Habermehl; G. K. Kuipers. Notaris J. Terpstra heeft Vrijdag in Temme, Noordstraat 47-49; Portem., inh. I het café Leenhouts, te Arnemuiden, publiek rozenkrans, H. v. Leest, Wachtpost No. 60,1 verkocht: Arnemuiden; Bruine actentasch, J. Boone, Segeerssingel 50; Boodschaptasch, E. de Paauw, Wal 28; Zakje, D. de Groot, Schuit- In de gemeente Arnemuiden: 1. Het winkelhuis met tuin aan de West-1 dijkstraat B 63, groot 3.15 a. Kooper M. J. vlotstraat 9; Paar glacé handschoenen, P. Lagendijk te Arnemuiden voor zich en q.q. J. E. Hubregtse, Domburgsch schuitvlot 3; Kinderport. met inh., W. Dijke, Lange Gee- alles per 100 stuks. Rotterdam, 12 Juli Veemarkt. Totaal aanvoer 2713. Paarden 197; Magere runderen 610; Vette runderen 782; Vette kalveren 40; Graskalveren 187; Nuchtere kalveren 507; Schapen en lammeren 299; Varkens 1; Bokken en geiten 62. Vette koeien per kg le kw. 74, 2e kw. 64, 3e kw. 46—52; Vette ossen per kg le kw. 69, 2e kw. 63, 3e kw. 50—53; Stieren per kg le kw. 64, 2e kw. 59, 3e kw. 55; Vet te kalveren per kg le kw. 100, 2e kw. 85, 3e kw. 60—70; Schapen per kg le kw. 50, 2e kw. 40, 3e kw. 35; Lammeren per kg le kw. 55, 2e kw. 45, 3e kw. 40; Gras- klveren 2e kw. 64; 3e kw. 55; Nuchtere kalveren per kg le kw. 52, 2e kw. 47; 3e kw. 42; Slachtpaarden per kg le kw. 53, 2e kw. 45; 3e kw. 35. Schapen per stuk le kw. 26, 2e kw. 22, 3e kw. 16; Lammeren per stuk le kw. 16, 2e kw. 13, 3e kw. 8; Zeugen per stuk le kw. re 61; Paar dames handschoenen, W. Ploe- gaert, N. Oostersche straat 52; R.K. kerk boekje, J. Leonhart, Oostkerkplein 3; Brui ne muts, J. Seijbel, Lange GeereKinder-1 schortje, Boone, Bellinkstraat 43; Rood broekje, Drost, Wagenaarstraat 8; Paar zwarte kousen, W. Daniëlse, Korte Singel voor 2801. 2. Het huis met erf aan de Westdijkstraat I ^30"2e kw. 100, 3e kw. 50; Nuchtere slacht- straat; Blauwe dames handschoen, J. An-| ker te Arnemuiden voor 1800. Legervliegtuig verongelukt. Te Paitilla Point nabij Panama-City is gisteren een Martin bommenwerper van de Amerikaansche luchtvaart neergestort en in brand gevlogen. De bestuurder kwam om het leven en de beide andere inzitten- van aen Atlantiscnen oceaan een hit-1 tegolf, die reeds talrijke slachtoffers heeft 1 den Werden ernstlg gewond' geëischt. In Noord-Carólir.-i is tijdens een godsdienstoefening e n k^rk - <>or den VIER DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. Te Armonk in den staat New-York zijn bliksem getroffen: vier nemchen k«Tamenl vier menschen omgekomen tengevolge van om het leven, tien werden ernstig gewond.1 een vliegongeluk. theunisse, Kinderdijk 14; Zilveren vulpot lood, W. Mullié, Jasmijnstraat 10; Mantel-1 band, G. Schoonakkers, Zuidsingel 116; Be lastingmerk, A. Poortvliet, Vliss. Bolwerk 6.1 Indien een der gevonden voorwerpen bij een der particulieren wordt afgehaald, mei-1 de men dit aan het bureau van politie. Goes. Bevallen: M. J. Dorst, geb. Vos d. Overleden: J. Sinke 71 j. echtgen. J. Tim merman te Kloetinge; B. J. Dorst 3 d. d. (D.Z.) Vlissingen. Van 8—11 Juli. Ondertrouwd: M. A. Gouweloos 27 j. en A. H. Aerssens 27 j.; L. A. de Bruijn 25 j. en N. Groen 26 j. Bevallen: M. C. Theune, geb. van Om- bergen z.; M. M. van der Star, geb. Fran cois d. B 64, groot 1.04 a. Kooper dezelfde voor kalveren per stuk le kw. 14, 2e kw. 11, 3e 651. kw. 7; Nuchtere fokkalveren per stuk le 3. Het huis met erf aan de Westdijkstraat kw 26, 2e kw. 22, 3e kw. 18; Slachtpaarden B 25, groot 1.31 a. Kooper A. van Eenen- per' stük ie kw. 215, 2e kw. 180, 3e kw. 110; Werkpaarden per stuk le kw. 365, 2e kw. 305, 3e kw. 200; Hitten per stuk le kw. 245, 2e kw. 195, 3e kw. 100; Stieren per stuk le kw. 340, 2e kw. 250, 3e kw. 200; naam te Arnemuiden voor 1290. 4. Het huis met erf aan de Westdijkstraat A 112, groot 1.14 a. Kooper J. D. Kousema- 5. Het huis met erf aan den Westwal C Kalfkoeien per stuk le kw. 310, 2e kw. 260, 39, groot 93 ca. Kooper L. Kramer Jz. te Arnemuiden voor 1011. 6. Het huis met erf aan de Nieuwstraat A 81, groot 1.02 a. Kooper J. J. van Doeze laar te Koudekerke voor 1830. 7. Het huis met erf aan de Nieuwstraat A 76, groot 1 a. Kooper J. Martijn te Arne muiden voor zich en q.q. voor 2570. 3e kw. 190; Melkkoeien per stuk le kw. 305 2e kw. 260, 3e kw. 180; Varekoeien per stuk le kw. 200, 2e kw. 155, 3e kw. 120; Vaar zen per stuk le kw. 220, 2e kw. 170, 3e kw. 120; Pinken per stuk le kw. 180, 2e kw. 140 3e kw. 110; Bokken en geiten per stuk le kw. 14, 2e kw. 10, 3e kw. 5. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, 8. Het huis met erf aan de Noordstraat AI handel matig, prijzen laag, pr. koeien tot 33, groot 1.44 a. Kooper C. Oreel te Arne-I 78 ct., ossen 72 ct.; Stieren aanvoer groot, muiden voor 1580. 9. Het huis met tuin aan de Roomsche straat A 48, groot pl.m. 2.50 a. handel flauw, prijzen lager; Vette kalveren aanvoer klein, handel kalm, prijzen als gis teren, prima's tot 1.05; Schapen en lam- 10. Het huis met tuin aan de Roomsche- meren aanvoer iets minder, handel vlot, straat A 47, groot pl.m. 2.84 a. 11. Het huis met tuin aan de Roomsche- straat A 46, groot pl.m. 5.66 d. Kooper de zer 3 perc. J. K. Crucq te Arnemuiden voor 3430. 12. Bouwterrein aan de Appelstraat ach ter de perceelen 9 en 10, groot pl.m. 2.80 a. Kooper W. Duvekot te Vrouwepolder voor 334. 13. Bouwterrein aan de Appelstraat ach- Overleden: M. van der Horst, vrouw vanl ter perceel 11, groot pl.m. 2.85 a. Kooper G. Hubrechtsen 68 j. (V.C.) I M. Marinissen te Soeburg voor 413. prijzen prijshoudend; Nuchtere slacht- en fokkalv. aanvoer korter, handel willig, prij zen hoog; Paarden aanvoer iets grooter, handel kalm, prijzen onveranderd; Kalf- en melkkoeien aanvoer grooter, handel ta melijk, prijzen hooger; Varekoeien aanvoer gering, handel sleepend, prijzen onveran derd; Vaarzen en pinken aanvoer klein, handel kalm, prijzen stabiel; Graskalveren aanvoer iets grooter, handel redelijk, prij zen hooger; Bokken en geiten aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen hooger.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3