Fl. 0.75. Een Fraaie Premie Voor Onze Lezers. De A.N.W.B. in Zeeland. LANDBOUW. RECHTSZAKEN. BURGERLIJKE STAND. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN. AGENDA. de diepte. Gelukkig was er een volgboot in de buurt waarin zich een lid van de Vlissingsche Reddingsbrigade bevond. Deze begaf zich onmiddellijk te water en heeft den in gevaar verkeerenden zwemmer ge holpen. De Roode Kruismannen hebben den zwemmer naar de finish te Vlissingen vervoerd met de „Cheerio" welke als Roo de Kruisboot dienst deed. Voor de Abeele heeft ook Arts opgegeven. Toen de zwemschool te Souburg gepas seerd werd bleek dat Stender zich op de tweede plaats had genesteld, en dat mevr. ArsbergenOlsen en Potts nog steeds ge lijk lagen. Maar nog voor de brug gepas seerd werd, had mevr. Arabergen reeds een kleinen voorsprong op Potts, die het tempo van de Hollandsche zwemster niet kon volhouden, genomen. Het leek eerst nog of ook Stender door haar bedreigd werd, doch hij was op z'n hoede. En Deane zwom ver vooruit op z'n eentje. 1. C. T. Deane (The Penguin Swimming Club) Londen in 1 uur 24 min. 5.7 sec.; 2 J. Stender (Dolfijn) Amsterdam 1 u 33 m. 1.5 sec.; 3. mevr. ArsbergenOlsen (R.D-Z.) Rotterdam 1 u 34 min 16 m 1.5 sec.; 4. F. G. Potts (Polytechnic Swimming Water Polo Club) Londen 1 u 37 m 45 s.; 5. W. Versluys (Juliana) Bergen op Zoom 1 u 40 m. 11 s.; 6. mej. J. Kastein (A.D.Z.) Amsterdam 1 u 41 m 56 s.; 7. D. de Vos (R.Z.C.) Rotterdam 1 u 44 m 14 s.; 8. mej. N. Coenen (Juliana) Bergen op Zoom 1 u 46 m 56 s.; 9. C. Wagenaar (Zeehond) Vlissingen 1 u 47 m 49 s,; 10. J. Boomsma (Z.I.A.N.) Den Haag 1 u 49 m 53 s.; 11. mej. v. d. Ende, (O.D.Z.) Rotterdam 1 u 50 m 21 s.; 12. P. May, Den Haag 2 u 22 m. De records in vorige kanaalwedstrijden gevestigd, zijn niet verbeterd. Voor de heeren staat het op naam van W. Kemper uit Groiningen met 1 u 22 m 48 4|5 sec.; en voor de dames op naam van mej. I. Breukel uit Rotterdam met 1 u 26 m 20 4|5 sec. De organisatie was goed. Zeker, op ver schillende punten zou nog wel wat zijn aan te voeren, doch men moet niet ver geten dat deze kanaalwedstrijd feitelijk een noodsprong is geweest. Men had zelfs voor een goede berichtgeving bij de finish zorg gedragen. Langs een groot deel van het traject was door de kustwacht een telefoonlijn langs het kanaal gelegd, waar door men de positie der zwemmers en zwemsters kon doorgeven naar de zwem inrichting te Vlissingen. Aldaar werden de mededeelingen per luidspreker bekend gemaakt. Prachtige medewerking ondervinden de organisatoren telken jare. Ook nu waren het 't Belgische en het Nederlandsche loodswe zen, de marine de kustwacht, Reddings brigade, Roode Kruis enz. enz. die hun vollen steun gaven. Geitenkeuring. HEINKENSZAND. Vrijdagavond werd alhier de jaarlijksche geitenkeuring ge houden. Aangevoerd werden 44 dieren. De beschikbaar gestelde prijzen werden toegewezen als volgt; Klasse I Lammeren le prijs C. J. Wirtz, 2e pr. J. Vermeulen Jr., 3e pr. G. Verschiere, 4e pr. A. Traas Cz., 5e pr. Ch. Imbens, 6e pr. C. Traas Jz., 7e pr. Jan v. d. Does. Klasse II: Één jarige geiten le pr. P. Vertreist 2e pr. P. de Smit, 3e pr. P. Everaard, 4e pr. Mars. v. d. Velde. Klasse III (tweejarige geiten) le pr. A. Blommaert, 2e pr. C. Traas Jz., 3e pr. wed. W. Nijsse, 4e pr. A. Kareis Cz., Klasse IV, meerjarige geiten: le pr. A. Hannewjjk, 2e pr. P. Everaard, 3e pr. W. Westdorp. Hoewel de weersgesteldheid ongunstig was, bestond veel belangstelling. Verschil lende neringdoenden hadden prijzen be schikbaar gesteld. Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: A. B. O., Vlissin gen, 1 of 1 d. h.; J. v. d. H., Middelburg, 3 of 3 d. h.; W. P. B„ Kloetinge, V. J. J. Z., Veere, ieder 2 of 2 d. h.; W. W., Nisse, 3 of 3 d.h.; J. F., Soeburg, 2 of 2 d.h.; J. C. de K., Ierseke, 0.50 of 1 d. h.; F. L., Meliskerke, 3 of 3 d. h.; J. O., Vlissin gen, 2 of 2 d. h.; H. S., Kortgene, ƒ0.50 of 1 d. h.; J. S„ Schore, 3 of 3 d. h.; J. H. v. d. P., Vlissingen en C. C., Vrou wenpolder, ieder 1 of 1 d. h.; J. H. t. M., ged. te Breskens, 3 en 1 of 2 x 1 w. tuchtseh.; J. H. H., Vlissingen, 1 of 1 d. h.; J. P. L. en J. P., beiden Middelburg, ieder 5 of 5 d. h.; W. J. V., Middelburg, berisping; J. F. B„ Soeburg, berisping; J. P. L., Middelburg, 15 of 10 d. h.; H. Th. L. V., Vlissingen, nietigverklaring van de oproeping. Straatschenderij, gepleegd bij herhaling: M. T. de Dr., N. en St.-Joosland, 1 maand tuchtsch. voorw., met bevel, dat de straf niet zal worden ten uitvoer gebracht, tenzij de Rechter later anders zal gelasten. Openb. dronkenschap: bij 2e herh.: A. J. G., Soeburg, 3 weken h. Loopen over eens anders grond: B. A. B., Schore, 0.5Ö of 1 d. h. Ovetr. Arbeidswet: J. D., Heinkenszand, 4 of 4 d. h. Overtr. Leerplichtwet: R. C., Middelburg, en A. K., St. Laurens, ieder 2 of 2 d. h. Venten zonder vergunning: J. N., verblij vende in een woonwagen, J. V., Middelburg, L. V., Goes, ieder 1 of 1 d. h.; L. V., Goes, 2 of 2 d. h.; J. J., Middelburg, vrijspraak, P. v. S., Goes, 3 of 3 d. h. In de gemeente Biggekerke een voertuig ten verkoop van waren op den openbaren weg laten staan: Ch. R., Vlissingen, ontslag van rechtsvervolging. Overtr. Warenwet: M. J. F., Kats, 5 of 5 d. h. Te Wissenkerke vloeken: P. v. S., Goes, vrijspraak. Op den openbaren weg vloeken: Ch. M. R„ Kruiningen, 5 of 5 d. h. Overtr. Scheepvaartregl. K. J. ten H., Neuzen, 2 of 2 d. h. Fietsen over kanaalgronden J. M., Mid delburg, 1 of 1 d. h. Oostkapelle. Van 29 Juli. Getrouwd: C. Gel jon jm. 36 j. en N. Ma- rinisse jd. 22 j. Overleden: M. A. van der Harst 76 j. on gehuwd, dochter. De boottocht. Het was zoo van het land af gezien al heel weinig aanlokkelijk Zaterdagmorgen om een boottocht te gaan maken, maar toch trokken de leden van den A.N.W.B. vol moed naar Vlisisng's buitenhaven om zich aan boord van de Prinses Juliana van den Prov. Stoombootdienst te bege ven. Onder een fikse regenbui werd de haven verlaten en ging het de Schelde op. Aan boord liet de lunch zich uitste kend smaken en op den terugweg kwam het zonnetje door en - verhoogde het mooie gezicht op de Zuid Bevelandsche en Zeeuwsch-Vlaamsche kusten. Alvorens de haven van Vlissingen weer binnen te varen, werd nog even voorbij de stad gevaren en daar was het direct onstuimiger dan op de rivier. Per autobussen werd Britannia weer bereikt, waar te ruim half vijf de Algemeene vergadering plaats vond. De voorzitter, de heer H. P. J. Bloe- mers, opende de vergadering met een woord van welkom vooral tot den burge meester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen. Spr. kon drie feiten her denken, nml. ten eerste het neerleggen van het voorzitterschap door den heer Edo Bergsma en de vreugde, dat deze als eerelid aan den bond verbonden blijft. Ten tweede, het aanvaarden van het eere-voorzitterschap door Z. K. H. Prins Bernhard, waardoor deze het voorbeeld heeft gevolgd van H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en wjjlen Z. K. H. Prins Hendrik. Het verkeer en toerisme mogen zich beide in groote belangstelling verheugen, dit blijkt o.a. uit snelverkeers- wegen en bruggen over de groote rivie ren, maar toch blijven nog vele wenschen over. Tien jaar geleden dacht men, dat men met de wegwijzers aan het einde was, maar nu komen weer de tertiaire wegen de belangstelling vragen. Er zijn nog groote onbillijkheden weg te werken als bijv. de belasting op de motorretuigen. Dan is er de bescherming van het na tuurschoon, nu o.a. door uitbreiding van de bevolking het gevaar voor veel bebou wing grooter wordt. Spr. wijst dan op het belangrijke van het internationaal we gencongres en op het gehoor vinden bij de autoriteiten. Spr. besluit met dank aan de groote toewijding van alle bondsoffici- als en het personeel van de bureaux. In afwijking van de agenda stelde de voor zitter nog eerst aan de orde het voorstel van het dag. bestuur om den heer Edo Bergsma te benoemen tot lid van ver dienste. Dit voorstel werd bij acclamatie aange nomen. De heer Bergsma dankte daarvoor hartelijk. Zeker heeft hij zich opofferingen voor den Bond getroost, doch velen hebben hem het werk gemakkelijk gemaakt. Spr. brengt ook dank voor de wijze, waarop men hem geleidelijk van het werk heeft ontheven en toch weer aan den bond heeft verbonden doen blij ven. Gaarne zal hij naar mate zijn afne mende krachten dit mogelijk doen zijn, blijven medewerken aan de Vereeniging,' die hem zoo na aan het hart ligt en die hij acht te zijn in het belang van het va derland. De aftredende leden der Balanscommis sie werden herkozen en daarna het reeds vermelde jaarverslag goedgekeurd. In het Huishoudelijke reglement wer den enkele voorgestelde wijzigingen aan gebracht en wel, dat het dag. bestuur een datum kan vaststellen, welke vermoede lijk 1 September zal zijn, waarna slechts halve contributie moet worden betaald, en het stellen van nadere regeling voor het benoemen van eere-leden en hun be voegdheid. Bij de uitreiking van de plaquette voor het 50-jarig lidmaatschap waren alleen aanwezig de heeren W. Kakebeeke uit Goes en F. C. Koechlin uit Rotterdam. Tegen beide uitte de voorzitter de hoop, dat zij nog jaren lid zullen blijven met dezelfde liefde en toewijding als tot nu toe. De heer Kakebeeke sprak namens al len, die voor een plaquette in aanmerking kwamen en herinnerde aan de groote plaats, die de Bond reeds spoedig onder de wielrijders innam. Veel heeft hij voor hen gedaan en dan denkt spr. aan den tijd toen men in sommige dorpen niet op de fiets mocht blijven zitten. Dit is bereikt door den heer Bergsma en zijn medewerkers en spr. hoopt, dat de oud- voorzitter nog lang van de resultaten ge tuige zal mogen zijn. Een onderscheding als bonds-official kon alleen worden overhandigd aan den heer F. A. Rutgers, consul te Nijmegen, die na mens allen die deze onderscheding voor 25 jaar dienst ontvangen, daarvoor dank bracht. Bewegwijzering. Hierna hield de heer H. W. O. de Bruyn, directeur voor wegen en verkeer van den Bond, een interessante inleiding over een der voorname werkzaamheden van den Bond namelijk de bewegwijzering der we gen. Spr. herinnerde er aan hoe in 1895 toen er nog geen motorverkeer was, op den weg UtrechtRotterdam de eerste 13 houten wegwijzers werden geplaatst en toen ook elders. Deze houten palen waren volgend jaar grootendeels voor brandhout gebruikt en in 1896 kwamen er ijzeren voor in de plaats en van toen af reeds is het systeem ingevoerd, dat de wegwijzers onderling op elkaar aansluiten, en dit is in het buiten land nergens zoo het geval, wat spr. met voorbeelden aantoonde. Een groot verschil met andere landen, is ook, dat op de weg wijzers in Nederland verschillende plaatsen worden genoemd en dat men hier voor alle wegen het systeem heeft toegepast. In het buitenland is dit alleen het geval qp hoofd wegen en als men daar afwijkt, wordt de toestand hopeloos. Door het toenemend ver keer moesten ook in de steden borden wor den geplaatst en evenals van de eerder ge noemde laat spr. ook van deze borden kleine modellen zien, evenals van de in 1931 ingevoerde richtingsborden, die op den grond staan en daardoor makkelijker be licht worden. Dit met de we'gwfjzers te doen zal veel kosten. De bond wil bij wijze van proëf wel een installatie er voor aanbren gen, maar de stroom moeten de betrokken wegbeheerders verschaffen. Ook de voor- richtingsborden passeerden de revue. Spr. demonstreerde met modellen welk een groot aantal borden er vaak op één kruis punt moeten worden geplaatst. Ook het omleggen van wegen, het afsnijden van hoe ken enz. brengt veel werk mede en alleen de verbetering 'fran den weg UtrechtVi- anen maakte het noodig op 154 borden wij zigingen aan te brengen. Men hoopt het be- wegwijzeren voort te zetten, dat G. A. Pos en zijn broer begonnen en dat de heer J. C. Redelée verder toltooide. Spr. bracht laatst genoemde daarvoor hulde, waarop hij ant woordde. De voorzitter bracht de heer De Bruyn dank voor zijn bemoeiende rede en sloot met enkele woorden over de kantoren in de verschillende plaatsen, de vergadering. De maaltijd. Er was nog vrij veel tijd voordat in de groote eetzaal de gemeenschappelijke maal tijd zou beginnen en toen was het wel heel jammer, dat slechts enkelen het durfden wagen zich op den Boulevard wat te ver treden of even naar den pier over te wip pen. Het Novemberweer hield bijna allen binnenshuis. Het slechte weder kon echter geen scha de doen aan de goede stemming die er aan den maaltijd heerschte. De voorzitter, de heer Bloemers, heeft bij het begin van de tafel, een dronk gewijd aan de Koningin, de Prinses en Prins Bernhard, waarbij ge roepen werd „en ook Beatrix", en waarna staande het Wilhelmus werd gezongen. Later richtte de voorzitter zich tot de gasten en wel in het bijzonder tot den waar- nemenden commissaris der Koningin, den heer J. A. van Rompu; den burgemeester en de verdere leden van het gemeentebe stuur en verdere autoriteiten. Het was weer de voorzitter, die zich kort daarop richtte tot den heer mr. P. G. van Tienhoven, die des middags niet aanwezig kon zijn en die nu tevens kwam als verte genwoordiger van dr. Jac. P. Thijsse, om hen te huldigen voor alles wat zij resp. als voorzitter en als secretaris van de Ver eeniging tot behoud van natuurmonumen ten presteeren en dit onder aanbieding van de „gouden Bergsma-medaille" die verleden jaar in het leven werd geroepen en tot nu toe alleen is uitgereikt aan den man wiens naam zjj draagt. Spr. wees er in den breede op wat genoemde vereeniging onder leiding van de heeren doet voor het behoud van ons natuurschoon, o.a. door den aankoop van natuurreservaten. De heer van Tienhoven heeft grooten dank gebracht mede namens dr. Thijsse, die verhinderd was door droeve familieomstan digheden, voor deze onderscheiding en daarop de groote waarde van behoud en verdediging van alles wat Nederland aan natuurschoon biedt, betoogd. De heer Van Rompu heeft dank gebracht voor de woor den van welkom en er zijnerzijds opgewe- zen welk een groot nut de A.N.W.B. heeft wat ook gaarne door het Provinciaal be stuur wordt erkend. De heer Van Woelderen, sprak ook van waardeering voor dit alles bij het gemeen tebestuur en riep alle belangstelling in voor den vooruitgang van Vlissingen. Spr. bracht hulde aan het werk van den A.N.W.B. en wees er op, dat hier sprake is van een kroon jaardag. Spr. sloot met een dronk op den voorzitter. De heer Bergsma heeft dank gebracht voor alle vriendelijke woorden die ook nu tot hem waren gesprpken en heeft niet kunnen nalaten aan zijn plan gevolg te ge ven om ook speciaal woorden van dank en waardeering te uiten jegens den heer Bloe mers, die op zulkeen uitstekende wijze spre- ker's werk heeft voortgezet, en op hem een dronk uit te brengen. Na dank van den voorzitter aan alle sprekers en enkele mededeelingen van jhr. P. J. Boogaert als afdeelingsconsul voor den tocht van Zondag, werd de tafel opgehe ven. De autotocht. Zondagmorgen tegen tien uur stonden achter „Britannia" vijf autobussen gereed voor 100 leden en genoodigden. Vooraf gegaan door een paar particuliere auto's waarin maréchaussée en de leider, jhr. P. J. Boogaert, afdeelingseoiisul, ging het over Koudekerke, Biggekerke en Zoutelan- de naar Westkapelle, waarop den dijk de autobussen verlaten werden en men niet tegenstaande den voor Juli al zeer kouden wind een kijkje onder aan den voet van den dijk ging nemen, waarbij Jhr. Boogaert en kele inlichtingen gaf. Na het kunstwerk te hebben bewonderd ging men weer in de bussen en bereikte men na een kwartiertje Domburg. Hier werd gelegenheid gegeven aan hen, die op het dorp wilden blijven en tegen een bosch wandeling opzagen, de wagens te verlaten. Ongeveer een derde van het gezelschap, onder wie oudere personen, zagen tegen de wandeling op. Met de overige werd de reis voortgezet en wel tot Ipenoord, waar allen uitstegen en een wandeling over de buitens en door de mantelingen aanvingen. Men was vol bewondering voor de schitterende natuur, die dank zij het doorbreken van de zon en het beschut zijn tegen den wind, het hier een heerlijk verblijven deed zijn. Bij Domburg werd het gezelschap in twee deelen gesplitst. Zij die naar het Schutters hof gingen voor de lunch gingen boven over en zij, die den inwendigen mensch in het Badhotel gingen versterken, onder- langs. Wij behoorden tot de laatste en troffen ook het dag. bestuur daar aan, en als gast de burgemeester van Domburg, mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken. Aan het slot van den tafel heeft de voor zitter, de heer H. P. J. Bloemers, zijn vreug de er over uitgesproken dat de burgemees ter bereid was, aan den disch deel te ne men en heeft de burgemeester den A.N.W. B. dank gebracht dat hij Domburg wel voor dezen lunch heeft willen uitkiezen. De voorzitter heeft nog dank gebracht aan alle Walchersche consuls voor de voor bereiding der excursies enz. Men zocht nu spoedig de bussen weer op en in tegenstelling met des morgens, toen een kalm vaartje was gehouden, ging het nu in vlugger tempo over Oostkapelle, en Vrouwenpolder naar Veere. Hier is onder leiding van mej. Perrels het Stadhuis be zocht en van buiten af kennis gemaakt met de Zwaan; en met het Lammetje en het Schotsche huis. Het was spoedig tijd weer in te stappen en toen ging het naar Middelburg, waar ook slechts een vluchtig kijkje van de Ab dij en van het Stadhuis alles alleen van buiten kon worden genomen. Spoedig Wij zijn in de gelegenheid onzen lezers een zeer fraaie premie-uitgave ter gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin aan te bieden tot een uiterst lagen prijs. Omstreeks den 15en Augustus namelijk zal verschijnen als premie-uitgave voor de lezers van onze courant het boekwerk Dit wordt geen boek met geleerde en indrukwekkende verhandelingen en beschouwingenhet wordt een met groote zorg uitgevoerd foto-boek. Het zal bij 96 pagina's 24 X 34 cm, op zwaar papier, ongeveer 300 uitstekende repro ducties van foto's bevatten, van de prilste jeugd van H. M. Koningin Wil- helmina af tot op onzen tijd. De omslag wordt van zwaar wit papier met opdruk in goud, zooals hierboven is afgebeeld. Op onze bureaux in Middelburg en Goes is een voorloopig model-boek ter inzage, waaruit men zal kunnen zien hoe schoon het ongeveer zal worden. De prijs van dit schoone jubileum-werk, hetwelk een blijvende herinnering aan veertig bewogen jaren van het Nederlandsche volksbestaan zal zijn, bedraagt slechts Bestellingen kunnen tot 1 Augustus in ontvangst genomen worden bij onze bezorgers, agenten, colporteurs en aan onze bureaux. DE DIRECTIE DINSDAG 12 JULI. HILVERSUM I, 1875 en 415 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.30 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Viool en piano. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. (Om 12.15 Ber.). 12.30 Romancers. (In de pauze: Orgelspel). 2.00 Omroeporkest. 2.40 Declamatie. 3.00 Jonny Kroon's ensemble, Hawaian-ensemble en so list. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderuur tje. 5.30 Palladians. 6.15 Gram. 6.30 Kin derkoor. 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.40 Cau serie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest en solisten. 9.30 Resi dentie-orkest. 10.15 Gram. 10.30 Karolyi Ar- pad's orkest. 11.00 Ber. ANP, hierna tot 12.00 AVRO-Aeolina-orkest (opn.). HILVERSUM H 301.5 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (1.00 1.20 Gram.) 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gram. 3.45 KRO-Kamerorkest (Om 4.00 Ber.) 4.30 Zang. 4.45 KRO-orkest. 5.30 Gram. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 KRO-Me lodisten en solist; 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Sted. orkest van Maastricht. 9.15 Decla matie. 9.30 KRO-Melodisten en solist. 10.15 Voor schakers. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Miller's orkest en solisten. 11.20-12.00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11.20 Wels-ork. en soliste. 12.05 Reportage. 12.35 Gram. 12.50 Sportrep. 1.00 Gram. 1.401.55 Sportrep. 2.00 Declamatie. 2.20 Gram. 2.35 Sportrep. 6.20 Ber. 6.45 Sportrep. 7.00 Ber. 7.05 Orgel en piano. 7.40 Harmonie-ork. 8.20 Reportage. 8.50 Variété-prog. 9.50 Ameri- kaansche volksliederen (gr. pl.) 10.20 Ber. 10.45 Empire-ork. 11.35 Kaye's or);. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 8.55—9.05 en 10.10 Gram. 12.40 en 1.50 Giarahio-ork. 3.05 Viool. 3.20 Vocaal ensemble en solis ten. 9.20 Locatelli-ork. 7.20 Piano. 7.35 Gram. 8.35 Kamermuz. 9.5011.50 Radio- tooneel. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 NS-ork. 8.50 Amusementssextet. 12.20 Dansork. eh Schrammelensemble. 2.30 Pop. conc. 4.20 Bergische Landesork. 7.30 Kamerork. 8.50 vertrokken allen naar Vlissingen van waar zij per trein of auto de thuisreis aanvaard den. De A.N.W.B. dagen op Walcheren zijn niettegenstaande de natuur zoo weinig me dewerkte, toch goed geslaagd. Etté en zijn solisten. 12.203.20 Gevar. Nachtconc. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest 1.502.20 Gram. 5.20 Gram. 6.50 dito. 7.20 dito. 8.20 Orkest en solisten. 9.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 1.00 E. Loiseau-ork. I.30 Verv. conc. 1.502.20 Gram. 5.20 Gram. 6.35 en 7.05 dito. 8.20 Symphonie- ork., koor en solist. 9.35 Gram. 10.30 II.20 dito. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Arcari-kwartet en solisten. 8.20 Gram. 8.50 Etté's ork. (9.209.35 Politiek dagblad- overz.) 10.20 Ber. 10.50 Cembalo. 11.05 Ber. 11.20 Etté's ork. 12.20 Weensch Ka merorkest. 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Volks zangver. Alpenrose, Doujak-ork. en folk loristisch ensemble. Goes, 9 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Aardbeien (Ju- cunda) 14.20, Zwarte bessen 83.9084.40, Aardbeien Mad. Moutót 13.20 per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit. Druiven; Frankenthaler 49, Aardbeien 722, Roode bessen (Prolific) 1522, Roode bessen 14 15, Witte bessen 1113, Kruisbessen 313, Loganbessen 23, Frambozen 2139, Poste lein kersen 18, Zwarte kersen 1929, Mei kersen 2944, Brusselsche Bruine 46, Hol landers 3139, Vroege v. Werden 30, Mar kiezen 3641, Witte Vleesehkersen 18 22, Eierkrieken 1719, Ronde krieken 17 19, Tomaten 1215, Roode Blanche 14—19, Roode Suikerkersen 1719, Bruine idem 17 29, Zoete Morellen 2136, Uitschot ker sen 517, Appels (val) 0.50--1.50, per 100 kg. Perziken 28.50, Meloenen 14—22, per 100 stuks. MIDDELBURG. MA 11 Jul. Stadhuisbelichting 22.30-23.30 h. Dl 13 Jul GOES. MA 11 Jul Dl 12 Jul. Openb. Orgelconc.; Gr. Kerk, 14.00—15.00 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 8—DO 14 Jul. „Spook te Koop" en „Overvalwagens Paraat", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burJ

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6