ZEEUWSCHE OPLEIDINGSSCHOOL VOOR NOTARIAAT REGISTRATIE EN INVOERRECHTEN ACCIJNZEN GEMENGD NIEUWS. KERK EN SCHOOL. VOOR GESLAAGDEN EIND-EXAMEN H. B S. bestaat gelegenheid tot opleiding voor Notariaat, Registratie of Invoerrechten Accijnzen aan de: Secretariaat: Bree 48, Middelburg (Telefoon 295) EENIGE VOLLEDIGE OPLEIDING IN ZEELAND. Bij slagen voor Registratie of Invoerrechten Accijnzen vóór 1943 VERZEKERDE LEVENSPOSITIE. Inlichtingen en aanmeldingen bij het secretariaatiedere Maandagavond van 8 tot 10 uur. (Ing, Med.) BURGERLIJKE STAND. De belangstelling voor den wedstrijd was] matig. Seriewedstrijden S.S.S. De K.V. S.S.S. te Kolijnsplaat houdt op I 16 Juli a.s. seriewedstrijden. De deelname is beprekt moeten blijven, wegens gebrek aan een geschikt terrein, tot acht twaalf tallen, welke in twee klassen verdeeld zijn. In de le klasse komen uit: Togo, Volhar ding I, Swift II en S.S.S. I; in de 2e klasse zullen spelen: Roda (Kortgene), K.V.W. (Wemeldinge), Volharding II en S.S.S. II. ATHLETDEK. REGIONALE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN A.V. '35. Twee nieuwe Zeeuwsche records bij de dames. Dobbelaere ver slaat Opdorp op de 1500 m. Zij, die geregeld naar athletiekwedstrij- den gaan, weten ook dat deze wedstrijden zeer veel voorbereidend werk vereischen. Wanneer dan ook bij een wedstrijd als deze •de organisatie tot in de puntjes is verzorgd, moet het wel voor de organiseerend^ ver- -eeniging een tegenvaller zijn, wanneer de deelname kleiner blijkt dan men gewend is. Waaraan ligt dit toch? Verleden week bij de kampioenschappen ontbrak de goede sportieve geest; deze was nu aanwezig, maar nu ontbrak het aan veel en goede athleten. De meeste nummers waren on voldoende bezet en de prestaties zijn dan ook zeer gedrukt; dit werd nog verergerd door de ongunstige weersomstandigheden. De tijden op de 100 meter waren geflat teerd. Er kunnen dan ook met zoo'n ster- Ren wind in den rug geen promoties geho mologeerd worden. In de A- en B-klasse won, zooals verwacht, Brakman in 11.3. Vreeken zat hem eveneens weer dicht op de hielen met 11.4 s. In de C-klasse won Din- gemanse het van zijn concurrenten in een voor hem zeer goede race. Op de 200 m B-kl. viel de zeer sportieve daad op van Parent, die toen zijn tegenstander viel, ook stopte en aanbood de race over te loopen. De finale van dezen loop was zeer span nend. De Pagter bleek de sterkste, hij had echter groote moeite om Vaane voor te blijven. De 1500 m was de verrassing van den dag. Wanneer na den start Van Opdorp den kop neemt, houdt hij dezen vele ronden en loopt zoodoende zijn eigen tempo. Wan neer nog 1% ronde is te loopen, gaat hij doorzetten om Dobbelaere kwijt te raken. Dobbelaere volgt de tusschensprint echter uitstekend en op nog een ronde gaat laatst genoemde v. Opdorp voorbij en wint nog met 3 sec. verschil. De tijd was slechter dan verwacht. Dit is echter grootendeels te wij ten aan het kleine veld. De prestaties van de heeren op de technische nummers zijn dit jaar bij eiken wedstrijd slecht te noe men. De estafette (4 x 100 m) gaf een aar- digen strijd. Marathon werd eerste in goe den tijd. E.M.M. was door het schitterend wisselen van haar laatste twee loopers tweede na de geheele race derde geloopen te hebben. De prestaties op de technische nummers waren bij de dames zeer goed. Zoo verbe terde mej. De Pagter van A.V. '35 het re cord discuswerpen met meer dan 2 m en bracht het op 29.97 m. Voorts brachten C Griep (E.M.M.) en G. Boogaard (Mar.) het Zeeuwsch record hoogspringen op 1.32 m. Ook de juniores leverden op hoogsprin gen goede prestaties, vooral Sloover die I.60 m haalde, blonk uit. Een goed resul taat bracht ook kogelstooten (12.02 m van D. Weststrate. Op de 800 m gebeurde er zeker voor een junioresloop, iets onver wachts. Na den start hiervan sprint Kolijn er met een honderd metervaart van door. Hij houdt dit ongeveer 100 m vol en heeft dan een ruimen voorsprong gekregen, maar blijkt ook bijna geheel leeggeloopen te zijn, want De Buck gaat hem gemakkelijk voor bij en wint met grooten voorsprong. De 100 m tijden van deze jongens zijn natuurlijk ook geflatteerd. De junior es-nummers had den nog de grootste bezetting, waardoor nog niet heelemaal de moed verloren be hoeft te worden. De uitslagen waren: Heeren: 100 m C-kl. 1. J. Dingemanse (Mar.) 12 sec.; 2. A. de Baare (E.M.M.) 12.1 s.; 3, J. Hondeling (A.V. '35) 12.3 s. 100 m A- en B-kl. 1. A. Brakman (Mar.) II.3 s.; 2. W. Vreeken (E.M.M.) 11.4 s.; 3. J. H. v. d. Runstraat (A.V. '35) 12 s. 200 m C-kl. 1. J. de Vliegher (Mar.) 26 sec.; 2. H. Höfer (Mar.) 26.2 s.; 3. A. de Baare (E.M.M.) 27.6 s. 200 m B-kl. le serie: 1. G. de Pagter (A.V. '35) 25 sec.; 2. J. Vaane (E.M.M.) 25.8 s. 2e serie: 1. H. J. v. d. Runstaart (A.V. '35) 26 sec.; 2. J. Parent (Mar.) 26.2 s. Finale: 1. G. de Pagter 26 sec.; 2. J. Vaane 25.2 s.; 3. H. J. v. d. Runstraart 26 s. 1500 m Ckl. 1. G. Dobbelaere (Mar.) 4 min. 41.8 sec.; 2. C. van Opdorp (E.M.M.) 4 m. 44.8 s.; 3. D. van Poelje (Mar.) 4 min. 53.3 s.; 4. D. Roelse (A.V. '35); 5. H. En kelaar (E.M.M.) Kogelstooten: 1. J. Hondeling (A.V. '35) 10.63 m; 2. J. W. Vader (A.V. '35) 9.79 m.; 3. W. Vreeken (E.M.M.) 9.60 m. Speerwerpen: 1. J. Hondeling (A.V. '35) 43.77 m.; 2. G. de Pagter (A.V. '35) 38.27 m.; J. Vaane (E.M.M.) 37.60 m; 4. W. van Duin (Mar.) 34.37 m. Hinkstapsprong: i. j. Parent (Mar.) 12.37 J' Hondeling (A.V. '35) 11.70 m; 3. J. H. v. d. Runstraat (A.V. '35), 11.68 m; t't f" Brakman (Mar.) n.63 m; 5. J. W. Vader (A.V. '35) 11.22 m; 6. G. v. Opdorp (E.M.M.) 11.19 m. cipuorp 4 x 100 m estafette: 1. Marathon 48 4 sec 2. E.M.M. 49.2 s.; 3. A.V. '35 49.8 s. J uniores. 100 m: 1. E. de Priester (Mar.) 11.5 sec_- 2. B. Beenhakker (E.M.M.) 11.8 s.; 3. Weststrate (A.V. '35) 12 s. 800 m: 1. J. de Buck (A.V. '35) 2 min 14 4 sec.; 2. F. Kolijn (A.V. '35) 2 min. 29.4 s.; 3. P. M. Vaane (E.M.M.) 2 min. 30.9 s. Kogelstooten: 1. D. Weststrate (A.V. '35) 12-02 m; 2. B. Beenhakker (E.M.M.) 11.25 mI 3. C. Parent (Mar.) 10.33 m. Hoogspringen: 1. D. Sloover (Mar.) 1.60 m; 2. Weststrate (A.V. '35) 1.55 m; 3. B. Beenhakker (E.M.M.) 1.50 m; 4. W. H. San- difort (A.V. '35) 1.50 m. 4 x 100 m estafette: 1. Marathon 50.2 sec, 2. A.V. '35 50.6 s. Dames. 100 m 1. P. de Pagter (A.V. '35) 13.8 sec., 2- A. J. Petiet (E.M.M.) 14 s.; 3. G. Boo gaard (Mar.) 14.2 s. Hoogspringen: 1. C. Griep (E.M.M.) 1.32 m; 2. G. Boogaard (Mar.) 1.32 m (beiden nieuw Zeeuwsch record)3. S. v. Fraayen-1 hove (Mar.) 1.28 m. Discuswerpen: 1. P. de Pagter (A.V. '35) 29.97 m (nieuw Zeeuwsch record en prom. naar de B-kl.) 2. C. v. d. Heyden (A.V. '35) 23.95 m; 3. A. Bijsterveld (A.V. '35) 19.85 m. Een Middelburgsche R.H.B.S.-ploeg achtste bij de schoolathletiekwedstrijden. Op de j.l. Zaterdag te Utrecht gehouden Schoolathletiekwedstrijden kwam o.a. een ploeg van de R.H.B.S. te Middelburg uit. De wedstrijden hadden een geanimeerd ver loop, doch het weer was ook hier spelbre ker en drukte de prestaties. De vierde 5-j. H.B.S. te Amsterdam werd eerste met 43 punten, 2e was de R.H.B.S. te Alkmaar, 3e de le H.B.S. te Haarlem, terwijl de Mid delburgsche H.B.S.-ploeg de achtste plaats bezette met 23% punt. De Middelburgsche deelnemers leverden de volgende prestaties: 100 m: Klaver 12.5 s.; v. Roon 12.1 s.; Ludikhuizen 13.1 s.; E. Reuter 13.2 s. Dit was totaal 9 pnt. Zij klasseerden zich op dit nummer 4e. Verspringen: Klaver 5.58 m; v. Roon 5.76 m; Ludikhuizen 4.86 m; Reuter 5.26 m. To taal 8 pnt. De H.B.S.-ers werden op dit nummer vijfde. Kogelstooten: Klaver 9.08 m; v. Roon 9.15 m; Ludikhuizen 8.92 m; Reuter 8.76 m. Totaal 1 pnt. Men bezette hier de laatste, de 12e, plaats. 4 x 100 m: 49.2 sec. Hiermede behaalden de H.B.S-ers 5% pnt. en bezetten hier de 7/8 plaats. Er waren 12 deelnemende scholen. Goede verrichtingen van Zeeuwsche athleten. Tijdens de gisteren te Rotterdam gehou den landenwedstrijd Nederland-Duitschland voor dames (Duitschland won met 5740) werd ook een nummer 100 m dames nieuwelingen nationaal geloopen. Eerste werd' op dit nummer mej. Groenendijk uit Vlissingen, die buiten mededinging mee liep, in 13.2 sec. Later werd zij op de 100 m voor A klassers derde met 13.3 sec. Mej. Koudijs werd toen le in 12.7 s. Bij nationale athletiekwedstrijden te Doetinchem werd P. J. van Driel uit Soe- burg op het nummer hoogspringen eerste met 1.82 m. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Gisteren werd de vijfde étappe van de ronde van Frankrijk afgelegd, welke van Royan naar Bordeaux voerde over een afstand van 198 km. Het is een vrij een tonige rit geworden met slechts sporadi sche ontsnappingspogingen, welke meestal in de kiem gesmoord werden. Kort voor de aankomst werden nog pogingen, om een voorsprong-overwinning te behalen, gedaan, maar het peleton was waakzaam. De Italiaan Servadei kwam als eerste de baan te Bordeaux op, onmiddellijk ge volgd door zijn landgenoot Bini en den Belg Meulenberg. De wereldkampioen toonde zich weer een sprinter van groot formaat en wist met slechts enkele cen timeters verschil als eerste over de eind streep te komen. Servadei werd tweede, Bini derde, terwijl Frechaut de vierde plaats bezette, doordat hij nog juist uit het groote naamlooze peleton was weg gesprongen. Op de vijfde plaats werden ex aequo zestig renners geklasseerd, on der wie ook onze landgenooten Middel kamp, Anton van Schendel, Van Nek en Dominicus. Helaas hadden Schulte Hellemons met pech te kam pen, zoodat het niet te verwonderen was, dat Schulte met bijna 3 mniuten achter stand als 76ste en Hellemons zelfs met bijna negentien minuten achterstand als 83ste binnenkwamen. In het algemeen klassement heeft Majerus nog steeds de leiding. Middelkamp is weer eenige plaatsen naar voren geschoven en staat thans als 29ste genoteerd. Ook van Schendel ging vooruit en bezet de 37ste plaats. Van Nek volgde het goede voorbeeld en neemt nu de 65ste plaats in. Schulte daarentegen viel een plaats terug en staat thans 72ste, Dominicus klom vier plaatsen omhoog en is thans 80ste, terwijl Hellemons terug viel naar de 83ste plaats. SCHAKEN. Om het kampioenschap van Nederland. De 8ste ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland gaf Zater dag de volgende resultaten: PrinsMuilwijk 01; Van den Bosch -Euwe Van MindenoCortlever 01; ScheltingaMulder Landau -De Groot FonteinVan Does- burgh 01. De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen uit de 9e ronde luiden: Van DoesburghPrins 01; De Groot —Fontein 10; MulderLandau 01; CortleverVan Scheltinga 10; Euwe Van Mindeno 10; MuilwijkVan Tien Bosch De stand is: 1 Euwe 7% p.; 2 en 3 Van den Bosch en Cortlever, beiden 6% p.; Landau 6 p. BOOGSCHIETEN De handboog Sociëteit „St. Sebastiaan" te Heinkenszand hield een concours op de liggende wip. Er werd door 33 schutters deelgenomen van 9 verschillende Sacietei- ten. De uitslag luidde: Hoofdvogel: A. de Jonge, „Seranes", Heinkenszand; le klep: A. Wijk, „Zeelan- dia", Ovezand; 2e klep: C. Bek, „Seranes", Heinkenszand; 3e klep: J. Voet, „Aldoende leert men", Kwadendamme; le zij vogel: C. Koens, „Zeelandia" Ovezande; 2e zijvogel B. Rijk, „Concordia" 's-Heerenhoek; le Hoofdkaal: P. de Jonge, „Vios" 's-Heeren hoek; 2e Hoofdkaal: A. de Jonge, „Zeelan dia", Ovezande; le Onder kaal: J. de Jonge, „Aldoende leer men", Kwadendamme; 2e Onderkaal: P. Koens, „Seranes", Heinkens zand. ZWEEFVLIEGEN. Nieuw wereldrecord. De Britten Murray en Sproule hebben een nieuw wereldrecord zweefvliegen gevestigd door 22 uur en 5 minuten in de lucht te blijven. Het record stond op naam van de Duitschers Meyer en Schneider met 21 uur en 2 minuten. AFSCHEID DR. W. F. STUTTERHEIM. Zaterdagmiddag om half drie vond er in de feestelijk versierde leeraarskamer van het gymnasium alhier een bijeen komst plaats van curatoren, oud-leerlingen, leeraren, oud-leeraren en afgevaardigden van de leerlingen om den scheidenden rec tor te huldigen. Nadat de heer en mevr. Stutterheim had den plaats genomen, voerde mr. W. F. E. baron Van der Feltz, voorzitter van het curatorium, namens allen het woord. Spreker maakte in zijn geestige toespraak allereerst gewag van het nog jeugdige voorkomen van den rector: zoo immers was het curatorium indertijd overrompeld door het feit, dat dr. Stutterheims ambts periode reeds ten einde liep. Steeds had het curatorium het grootste vertrouwen gesteld in zijn krachtige en bekwame lei ding. Men wilde op dezen dag uiting ge ven aan de waardeering], die leeraren, leerlingen, oud-leerlingen en curatoren voor den persoon van den rector hebben. Doch dr. Stutterheim had het hun niet gemakkelijk gemaakt, aangezien hij geen officieel afscheid wenschte. Nu was er bij de oud-leerlingen het plan opgekomen om hem en mevr. Stutterheim een financi- eele bijdrage voor een reis naar Rome aan Te bieden. Hierbij hadden zich dan curatoren, laeraren en leerlingen aange sloten. Nadat spreker nog melding had gemaakt van den steun, die de rector steeds van zijn vrouw had mogen onder vinden, eindigde hij met het aanbieden van een enveloppe met inhoud, waarbij nog aan toegevoegd zal worden een lijst van de schenkers. De rector bleek zeer verheugd te zijn over het mooie geschenk, waarvan hij niet het geringste vermoeden had gehad. Omstandigheden hadden het hem tot nog toe verhinderd om een dergelijke reis te ondernemen. Al moest hij erkennen, dat het hem zwaar viel de leiding van het gymnasium neer te leggen, toch was het voor hem een aangename gedachte, dat hij door zijn werk als rector en do cent had mogen bijdragen tot den uitne- menden naam, die het Middelburgsche gymnasium geniet. Die goede reputatie was hem ook gebleken uit den brief van den inspecteur der gymnasia, die door zeer bijzondere omstandigheden verhinderd was tegenwoordig te zijn. Verder had ook de voorzitter der regeeringsgecommitteerden van dit jaar, prof. dr. A. Slijpen, daarop de nadruk gelegd, niettegenstaande het succes van het laatste eindexamen slechts matig geweest was. De heer Stutterheim eindigde met den wensch, dat het onder zijn opvolger ook zoo mocht blijven, of dat die reputatie zoo mogelijk nog beter mocht worden. Nog geruimen tijd bleef het gezelschap bijeen onder het genot van wijn en gebak. Het afscheid van de docenten had reeds Donderdagavond na afloop van de laat ste leeraarsvergadering plaats gevonden, waarbij ook tegenwoordig waren de oud conrector dr. L. A. J. Burgersdijk en de oud-leeraar dr. H. v. d. Kamp. In naam van de leeraren en leeraressen sprak de heer Petermeyer, die met den rector bijna 20 jaren heeft samengewerkt. Op diens weldoortimmerde rede gaf de rector een even keurig antwoord. Opdat nu dr. Stut terheim niet met ledige handen naar huis zou gaan het eigenlijke geschenk zou immers pas Zaterdagmiddag overhandigd worden door den president-curator bood de conrector, dr. H. W. Fortgens, hem de groote foto aan van de docenten en leerlingen, die op de Groenmarkt was ge nomen. Zaterdag, de laatste schooldag voor de vacantie, werd om 11 uur in het gymna sium afgebeld. De leerlingen stroomden naar de hal: het oogenblik van afscheid was gekomen. Nadat mevr. Stutterheim met den rector was binnengeleid en haar een fraaie ruiker was overhandigd door één van de meisjes van klasse I, sprak namens alle leerlingen H. Portheine, die pas voor zijn eindexamen was geslaagd, Hij releveerde den indruk, die de persoon van den rector gedurende sprekers gym nasiale carrière had gemaakt: in de la gere klassen was hij de man, die ontzag en vrees inboezemde en met wien men slechts in nadere aanraking kwam na verwijdering uit de les. In klasse V en VI was de rector de docent, voor wien het hardst gewerkt moest worden, maar wiens prettige lessen in hooge mate stimuleer den tot wetenschappelijk denken en zelf standig werken. Dr. Stutterheim sprak in antwoord de leerlingen hartelijk toe, hij waarschuwde hen voor het spiekgevaar en wees hen er op, dat het gymnasium door zijn doel stelling het schakelt het practisch nut bij voorbaat uit en geeft uitsluitend voor bereidend hooger onderwijs zeer veel toewijding en ijver van de leerlingen eischt en moet eischen. Er weerklonk een luid „leve de rector en nu kwam het woord aan den concierge, die als geschenk aanbood een foto va a rector en directeur. Dat dit geschenk wel zeer bijzonder bij dr. Stutterheim in den smaak viel, bleek uit zijn woord van dank Met een tractatie en tenslotte met een stevige handdruk van den rector aan ie dere leerling eindigde dit samenzijn. Geslaagd te Utrecht voor het diploma Handelskennis der Centrale Vereeniging van Vee- en Vleeschhandel de heer W. van de Kreeke te Wolfaartsdijk. Afscheid ds. Elenbaas. BORSELE. Zondagavond nam ds. J. C. Elen baas, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, alhier, afscheid van zijn gemeente. Het gansche kerkgebouw was gevuld, zoodat stoelen en banken moesten geplaatst wor den in de paden. De scheidende begon met te zeggen, dat hij 36 jaren het predikantsambt had ver vuld. Zijn eerste standplaats was Gapinge, waar hij vertoefde van 2 Maart 1902 tot October 1908,- 15 October 1925 hield hij zijn intreerede te Sir. Jansland, welke ge meente hij diende tot Juni 1913. Van 29 Juni tot thans stond hij als predikant te Borssele. Hij wierp een blik in 't verleden, dat zoo snel, ook voor hem was voorbij gegaan, zijn hart was vervuld van wee moed, dat hij thans zijn laatste preek als dienstdoend predikant zou doen, doch het bijbelwoord „wat vergaat, God blijft", was, zoo zei hij een troost voor hem. Hij sprak zijn afscheidsrede naar aanlei ding van Handelingen 20 vers 32: „En nu broeder, ik beveel U Gode en den woorde Zijner genade, die machtig is u op te bou wen, en u een erfdeel te geven onder al de geheiligden". Uit zijn bezielende woorden spraken hartelijkheid en liefde voor zijn gemeente, benevens ongeveinsde ootmoed, niet enkel in de woorden, waarmede hij eindigde: „Aan God alleen de eer." Na afloop sprak spr. den heer C. de Krij ger toe, die gedurende 35 jaren zitting heeft in den kerkeraad en met wien hij dus steeds had samengewerkt. Hij bedankte hem in het bijzonder voor de wijze, waarop hij de belangen der gemeente had behar tigd en voor de hartelijke vriendschap, die hij en zijn vrouw steeds van hem hadden ondervonden. Spr. wenschte hem en ook de overige ouderlingen en diakenen, met wie hij steeds prettig samenwerkte, Gods ge nade toe. Onder de aanwezigen waren ook de leden van den kerkeraad van Gapinge, talrijke collega's uit den ring, vele leden van het classicaal bestuur van Goes, waar bij collega's met wie hij te samen de school te Doetichem bezocht. Van hen allen, alsook van kerkvoogden en notabelen, den burgemeester van Borssele en allen, die kerkelijke ambten vervulden nam spr. met een kort woord afscheid. Het hartelijke woord van het oudste kerkeraadslid tot den scheidenden predi kant en diens vrouw, heeft dezen zeker goed gedaan. Na dezen spreker voerden nog het woord ds. Schmidt van Kapelle als voorzitter van het classicaal bestuur, ds. Hulsbergen van Hoedekenskerke, als voorzitter van den ring, de burgemeester van Borssele, de president-kerkvoogd, de heer J. van Liere en de heer Langebeeke van Gapinge. Alle spr. wenschten ds. Elenbaas toe, dat hij met zijn vrouw nog lange jaren van een welverdiende rust zouden mogen genieten. Vereen, van Christelijke onderwijzers. De af deeling Walcheren van de Veree niging van Christelijke Onderwijzers hield Zaterdagmiddag een algemeene vergade ring in de christelijke school te Rittem onder leiding van den nieuwen voorzitter den heer J. Schipper te 't-Zand. Het voornaamste punt der agenda was een lezing van den heer B. J. de Meij, hoofd der school te Rittem over de ge schiedenis van het kasteel Rammekens. Deze sterkte, gebouwd in 1547 was voor Middelburg van groote beteekenis, daar het lag aan 't begin van 't vaarwater De Wel- zinge, dat de toegang was naar Zeelands hoofdstad. Dit bleek o.a. in 1573; toen, na de inname van Rammekens door de Geu zen, spoedig de overgave van Middelburg volgde. Van 1585 tot 1616 was het fort, evenals de steden Vlissingen en Den Briel, een pand der Engelschen, daar deze ons land in den strijd tegen Spanje eenige jaren hadden geholpen. Later heeft Rammekens nog dienst ge daan als hospitaal voor zieke zeelieden en als quarantaine. De Engelschen hebben het in 1809 bij hun inval in Zeeland gemakkelijk vero verd, daar de bezetting toen zwak was. Napoleon heeft veel aan het fort doen veranderen, niet alleen aan de gebouwen, maar ook aan den buitenkant. Zoo heeft hij b.v. de hooge wallen doen opwerpen en de diepe buitengrachten laten graven. Daar Middelburg in 1817 een nieuw ha venkanaal kreeg naar het Veersche Gat en het oude langzamerhand geheel werd in gedijkt en bovendien het Sloe werd afge damd voor den nieuwen spoorweg, had Rammekens zijn beteekenis verloren en werd in 1867 als vesting opgeheven. Nog heeft het een tijd lang gediend als kruit magazijn. Voor de tegenwoordige wijze van oorlog voeren heeft het fort geen beteekenis. Tij dens de mobilisatie lagen er dan ook geen militairen. De toestand van Rammekens is in hoofd zaak nog zooals Napoleon het heeft doen veranderen. Alleen de brug is weg en een gedeelte der buitengracht is gedempt. Het trekt in den zomer veel bezoekers. Na de lezing werden eenige vragen door den spre ker beantwoord. Bevordering Gymnasium te Middelburg. Aan het Gymnasium zijn heden: bevor derd van 5a naar 6a W. A. van der Feltz en R. Veltman Fruin. Van 5B naar 6B L. Hankes en A. Y. A. Looijen. Afgewezen 4 leerlingen. Van de 4e naar de 5de klasse: Connie Borgman, J. H. Bromelow, G. J. v. d. Burgt, Miep Dekker, M. C. Don, H. J. v. d. Ham men, H. J. Merk, Annie Modderkreeke, A. O. H. Teilegen en C. M. van Voorst Vader. Afgewezen één leerling. Van de 3e naar de 4e klasse: J. van Beu- sekom, Marie Borgman, W. C. v. d. Burgt, Lies Kapsenberg, C. R. Koch, Herma Kui pers, Ita Louwerse, J. J. Moll, Heléne Thie- me en Hermine Wesselink. Herexamen één; afgewezen drie leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: A. G. Bus- kop, P. van Dusseldorp, A. J. Eckhardt, A. G. Humalda van Eijsinga, G. J. v. d. Heide, Mimi de Kat, A. Koch, Ada Loman, C. Loo- ten, P. E. v. Ooijen, Marie van der Plank, Bep de Rijk, J. A. Smit; Greetje Spuijman, C. A. van Siwgchem, Greetje Wouda en Martha Zwagerman. Afgewezen 6 leerlin gen. Van de 1ste naar de 2e klasse: Willy Ba- rentsen, A. A. v. d. Berg, Stien v. d. Berg, H. G. M. te Boekhorst; A. van Bonsel, J. G. C. Gieben, J. van Houdt, M. de Jonge, L. Polak, J. P. Ritman, W. Snethlage, Ria Spijkerboer, S. A. Wisse, G. J. Wit. Afgewezen vier leerlingen. EINDEXAMEN R.H.B.S. MIDDELBURG. Afdeeling B. Geslaagd zijn: Mej. M. Demmer, en de heeren: A. J. Andriessen, F. W. Arnoldus,- A. J. Bal, J. I. Cohen, H. O. H. Crommelin, L. A. van Dalsum, A. W. P. Feenstra, R. J. van der Harst, P. S. Jacobson; J. K. Kraak, Tj. Loodewijk, A. Minderhout, J. J. Snaauw, J. Sterzenbach, J. van Swers en D. J. Vos allen Middelburg. Niet geslaagd zijn drie candidaten. M.U.L.O.-examens te Goes. Geslaagd voor diploma B: C. F. de Jonge te Goes; M. Huissoon, 's-Heer-Arendskerke; I. P. v. Overbeeke,Krabbendijke. Geslaagd voor diploma A: C. M. Potter te Goes; H. J. Nooteboom, Goes; W. J. v. Riet, Goes, P. J. Gelok, 's-Gravenpolder;] I. v. d. Repe, Baarland; M. L. Roelands, Kruiningen; J. A. Guiran, Krabbendijke; C. J. Westrate, Kloetinge. W. L. Traas, Wemeldinge; P. v. d. Broeke, Soeburg; H. J. Fischer, Vlissingen; C. S. Bode, Vlis singen; M. v. Beusichem, Vlissingen; J. N. de Vroom, Vlissingen; M. J. Biesen, Middelburg; A. M. A. J. Fernhout, Middel burg; M. v. Bonzei, Middelburg; E. A. v. d. Boudt, Middelburg; A. Bijloo, Middel burg; M. C. van Dorst, Middelburg. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Vanmiddag omstreeks één uur, is op den onbewaakten overweg aan de Lange Weid- schen Dijk aan de grens van de gemeente Utrecht, een ongeveer 50-jarige man door een electrischen trein van de Ujn Utrecht Amsterdam, gegrepen en omgekomen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Veenendaad: 1 doode. Gistermiddag wilde mevr. Van RJjssen uit Den Haag, die in hotel Berg en Bosch te Veenendaal logeerde, per fiets den rijksweg EistRhenen naar Veenendaal Inslaan, juist op het oogenblik, toen een auto uit de rich ting Veenendaal naderde. Mevr. v. R. werd door de auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Korten tijd later overleed zjj. Leeuwen-Beneden: 1 doode. Onder Leeuwen-Beneden, nabij Wamel is Zaterdagmiddag het achtjarig dochtertje van de familie Van Lieverlo bij het spelen onder een personenauto geraakt. Zij was op slag dood. Heerenveen: 1 doode. Zaterdagmorgen is de 17-jarige G. Sie- benga uit Rotstergaast (Fr.)die, nabij de Veensluis, nabij Heerenveen, met haar rij wiel moest uitwijken voor tegemoet ko mende wielrijders, te dicht bij de trambaan gekomen. Zij werd door de juist passeeren- de stoomtram tegen den grond geslingerd en zoo ernstig gewond, dat de dood eenige oogenblikken later intrad. Middelburg. Van 811 Juli. Getrouwd: Th. J. Smit,; 28 j. en L. den Engelsman 21 j. J. van Ouwerkerk, 27 j. ij A. J. Joosse, 22 j. Bevallen: T. M. Listing, geb. Capello, d. 's-Heer-Arendskerke. Over de maand Juni. Bevallen: J. Eversdijk, geb. Traas d.; J. Schrijver, geb. Marijs z.; C. Raas, geb. Van Garsel z.; E. de Vroe, geb. Puijpe d.; A'. Polderdijk, geb. Wiskerke z.; J. C. Adamse, geb. Van Oosten d.; A. de Jonge, geb. Leijs z.; J. W. Vermeulen, geb. De Jonge z.; M. de Bruijn, geb. Minnaardz.; M. Boonman, geb. Beulens z.; J. Fraanje, geb. Van Wes ten d.; W. Sandee, geb. van Antwerpen d. Getrouwd: W. de Kok 29 j. jm. en G. A. Sandee 30 j. jd., C. Goedegebure 30 j. jm. en en G. Dommisse 23 j. jd. (D.Z.) Borsele. Over de maand Juni. Bevallen: B. de Bue, geb. Lancer z.; E. Hoondert, geb. Timmerman z.; J. A. Boo- gert, geb. Mol z. Getrouwd: M. v. Damme 27 j. jm. te Ril land en A. de Regt 27 j. jd. Ondertrouwd: A. Zoetewei 40 j. jm. te Kapelle en J. Walhout 25 j. jd. Overleden: A. Snoep 58 j. jm. te Ierseke. (D.Z.) 's-Gravenpolder. Over de maand Juni. Getrouwd: G. J. Poppe 31 j. jm. te Vete en C. v. d. Velde 25 j. jm.; C. den Dekker 28 j. jm. te Hoedekenskerke en P. M. Fierloos 24 j. jd. Bevallen: L. L. Duininck, geb. Rijkse d.; F. Hoogesteger, geb. Walhout d.; M. van Boven, geb. Van de Velde d. (D.Z.) Ovezand. Over de maand Juni. Bevallen: J. Priem, geb. De Jonge d. Overleden: P. Zuidhof 75 j. echtgen. J. Renteester; J. Meeuwse 76 j. wed. C. Abra- hamse eerder C. Meeuwse. (D.Z.) Nisse. Over de maand Juni. Getrouwd: J. C. Wirtz 29 j. jm. te Hein kenszand en M. Bos 23 j. jd. Bevallen: J. Anthonisse, geb. Poelman z. Overleden: A. Oudkerk 94 j. wed. J. Nieuwenhuize. (D.Z.) Waarde. Over de maand Juni. Bevallen: J. van Zweden, geb. de Bat d.; L. L. C. Wisse, geb. Pols d.; C. Neels, geb. Schrier z. Getrouwd: A. J. Waterman 24 j. jm. en N. P. Louisse 22 j. jd.; C. M. Hoogesteger 20 j. jm. te Kapelle en D. A. D. Bramsen 25 j. 3d. (D.Z.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3