LaodboHW-Crisis-Sprokkelingeii. Ivorol-tandpasta (oranje-verpakking met blauwe band) SPORT. VLISSINGEN. ZUIDBEVELAND in. LANDBOUW. KERK EN SCHOOL. Bereid volgens nieuw recept. I^lke poetsing is een ware mondwassching. Geeft een frissche mond en witte tanden. Tube 60, 40 en 25 ct. (Ingez. Med.) verzorging en daarbij aansluitend werk, Men ziet hier hoe een volkomen hygiëni sche verzorging van de baby's wordt ge leerd en daarnaast hoe men leert met kleu ters om te gaan en voor deze uit zeer een voudige grondstoffen aardig speelgoed te vervaardigen. Leuke poppen van kousen gemaakt, flinke olifanten waarvan de grondstof 35 cent kost, mooie poppenhuizen alles voor ieder kind om van te watertan den. Een niet minder belangrijke afdeeling bezochten wö nog beneden, namelijk die waarin wordt getoond hoe men alles in huis zindelijk kan houden door goede wijze van behandeling, en hoe men zijn huis op een voudige wijze gezellig kan maken door het vervaardigen van allerlei artikelen, die weinig of niets kosten. In deze afdeeling troffen wij ook een gezellig gedekte tafel aan, die ons deed overwegen er aan plaats te nemen en dan te wachten of de keuken ons ook wat zou verschaffen. Het laatste vertrek was dat der wasch- behandeling, waar de goede resultaten van met overleg strijken en ook die van met overleg en op de juiste wijze behandelen en reinigen van kleedingstukken, tot ieder duidelijk spraken. Hiermede was onze wandeling ten einde, maar vertoefden wij ook evenals vele der bezoekers nog even in de serre, waar voor het eerst een theesalon was ingericht, Wij hebben ons ook overtuigd, dat de in de school gebakken koekjes bij de thee zich goed lieten smaken. Wij gingen heen volkomen onderschrij vende de woorden van een der bezoeksters „Moge Middelburg deze nuttige school toch lang behouden." RESTAURATIE ABDIJTOREN. B. en W. vragen nog een crediet van 37.000. In de Raadsvergadering van 26 Februari 1936 verleende de Raad een crediet van 40.600 voor de restauratie van den Abdij toren en wel 37.000 voor de zuivere res tauratievoorzieningen; 1600 voor vol automatische electrische aandrijving van het uur- en speelwerk; 2000 voor vernieu wing der klepeldraden. Na aftrek van rijks- en provincialen steun van resp. 16.650 en 3350, zou 20.600 ten laste der gemeente blijven. Op 31 De cember 1937 was rond 18.500 voor de res tauratie verwerkt, welk bedrag moet ver meerderd worden met rond 2500 voor om slag dienst gemeente-werken. Intusschen liet zich toen reeds een belangrijke over schrijding der te verwerken 37.000 voor zien, alsook, dat de restauratie, gedacht als in 1938 te kunnen worden voltooid, ook nog gedurende het geheele jaar 1939 zal behoo- ren te worden voortgezet. De belangrijke overschrijding der reeds in 1934 opgemaak te kostenraming is allereerst gevolg van het feit, dat toen de omvang der werken niet met zekerheid kon worden vastgesteld. Daarvoor zou een steiger voor onderzoek rondom den toren tot de peer toe moeten gebouwd zijn, Ihetgeen alleen feeds een uitgaaf van 15.000 zou gevorderd hebben. Bij de in 1937 uitgevoerde werken was een meer nauwkeurig onderzoek der vereischte voorzieningen mogelijk van de inmiddels aangebrachte steigers af. Daarbij kwamen belangrijk meer verteringen van niet in het zicht gelegen houten constructiedeelen, ijze ren ankers, steenen voet- en natuursteen bekleedingen aan 't licht, benev^ps gevaar lijke, inwendige scheuren in metselwerk en natuursteen-bekleedingen. Op verzoek van B. en W. hebben de directeur van het Rijks bureau voor Monumentenzorg dr. J. Kalff en het lid der Rijkscommissie voor de Mo numentenzorg H. van Heeswijk, als des kundigen, zich op 17 November 1937 van de noodzakelijkheid der opgesomde voorzie ningen overtuigd. Een tweede oorzaak van overschrijding der aanvankelijk geraamde 37.000 is gelegen in de sedert 1934 opge treden depreciatie van den gulden en de groote stijging der prijzen van bouwmateri alen, zooals hout en ijzer. Naar de bereke ning van dit oogenblik zal de restauratie een totaal uitgaaf van 74.000 vorderen. Geheel in overeenstemming met genoemde deskundigen is voor elk der jaren 1938 en 1939 een werkplan met begrooting opge steld. Nu zeer binnenkort het aanvankelijk crediet van 37.000 zal zijn opgewerkt en stagnatie der restauratie-werken onge wenscht is, achten B. en W. zich verplicht een nieuw crediet van 37.000 te vragen, waarvan in 1938 nog 12.000 en in 1939 25.000 zal te verwerken zijn. B. en W, hebben gegronde redenen om aan te nemen, dat zij in de eerstvolgende vergadering, waarin zij dit voorstel zouden willen doen behandelen, een schriftelijke mededeeling van den Minister van O., K. en W., zullen kunnen overleggen, dat het Rijk bereid is voor 45 bij te dragen, alzoo 16.650. Aan de Provincie Zeeland zal opnieuw een bijdrage van ƒ1850 worden gevraagd. Het ten laste der gemeente resteerende zal door een geldleening moeten worden gedekt. REGELING ONBRUJKBAARMAKING VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Tegen de goedkeuring van het Raadsbe sluit van 22 December jl. inzake een over eenkomst met de N.V. „De Gekro" te Overschie, betreffende het onbruikbaar maken van vee- en vleeschwaren, beston den bij Ged. Staten, die daarover het ad vies hadden ingewonnen van de destruc- tie-commissie, onder voorzitterschap van den directeur-generaal van de Volksge zondheid aan het Departement van Sociale Zaken, bezwaren. Het voornaamste be zwaar was, dat de betaling der gemeente gedurende den geheelen j duur van het contract werd vastgelegd, terwijl in over eenkomsten, die de groote destructoren met gemeenten in andere provincies heb ben gesloten de betaling van de gemeen ten alleen wordt geëiseht, zoolang en voor zoöver zulks voor een rendeerende exploitatie van den destructor noodzake lijk is. Tenslotte verzochten Ged. Staten den termijn van duur van de overeenkomst te wijzigen van 31 Dec. 1947 op 31 Dec. 1938. Waar deze materie niet alleen voor Middelburg van belang was, werd intus schen overleg gepleegd met het bestuur der afd. Zeeland van de Ver. van Ned Gemeenten en met de „Gekro", waardoor tenslotte een bespreking kon plaats heb ben tusschen het College van Ged. Staten de Destructie-Commissie, het bestuur van -de afd. Zeeland en de „Gekro". Naar aan leiding van die bespreking stelde de N.V. Gekro een ontwerp-overeenkomst op, die thans door Ged. Staten is toegezonden met verzoek haar, na behandeling in den Raad, ten spoedigste in te zenden, daar de overeenkomst zal worden geacht te zijn ingegaan op 1 Juli. Waar deze nieuwe overeenkomst is samengesteld in gemeen schappelijk overleg stellen B. en W. voor te besluiten tot het aanvaarden daarvan, waarbij zij dan tevens voorstéllen het raadsbesluit van 22 Dec. jl. in te trekken, geacht te zijn ingegaan op 1 Juli 1398. UITGAVEN VOOR DE HERDENKING VAN HET REGEERINGSJUBILEUM. B. en W. stellen een wijziging voor in de gemeentebegrooting 1938 welke om vat een beschikking over den post onvoor zien tot een bedrag van 826.37 en wel 642.50 voor 25 cent per leerling van de openbare en bijzondere school en 183.77 zijnde 1 cent per inwoner voor versiering e.d., welke bij de uitgaven volgens een desbetreffende circulaire, bij de regeering geen bezwaar zullen ontmoeten. Dit alles in verband met de herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Leermiddelen voor de school Heerengracht B. en W. stellen voor 42 beschikbaar te stellen voor tot heden nog niet in ge bruik zijnde, maar thans aan te schaffen leermiddelen voor de Geref. school op de Heerengracht. Nadere jaarwedde vaststelling voor rector Gymnasium. De nieuwe rector van het gymnasium, dr. W. van Oorde, is aangesteld op de aan- vangsjaarwedde van 4702.50, doch deelt nu mede, dat hij als leeraar aan het Gym nasium te Rotterdam 5320 had en op dien grond alsnog verzocht voor wedde-verhoo- ging in aanmerking te mogen komen. Met het College van Curatoren komt het Bi en W redelijk voor, dat de verhooging in rang niet gepaard gaat met wedde-vermin- dering en de jaarwedde van den nieuwen rector derhalve wordt vastgesteld op zoo danig bedrag, dat zij de naast hoogere vormt van die, welke hij laatselijk genoot. Daar toe waren dan 4 der 5 één-jaarlijksche ver hoogingen ad 171 toe te kennen, waar door de wedde van 5386.50 zal beloopen. De minister van O., K. en W. heeft tegen deze berekening geen bedenking en stellen B. en W. dan ook voor zoo te besluiten. WATERLEVERING AAN KOUDEKERKE. In 1929 werd met de gemeente Koude- kerke een overeenkomst aangegaan nopens levering van duinwater in de buurtschap ,,'t Zand" en daarbij bepaald, dat 19 brand- kranen zouden worden geplaatst, waarvoor de gemeente Koudekerke 15 per jaar en per kraan moest betalen, terwijl Middel burg het onderhoud en eventueele vernieu wing der kranen zou verzorgen, kosteloos water bij brand zou leveren en jaarlijks beproeving der brandleidingen en kranen door Koudekerke zou plaats hebben in te genwoordigheid van een technisch deskun dige der gemeente Middelburg. Thans hebben B. en W. van Koudekerke er de aandacht op gevestigd, dat de vo- renvermelde, hooge vergoeding verband hield met het risico, destijds verbonden aan waterlevering aan 't Zand. Sindsdien is 't Zand belangrijk uitgebreid, en de rentabili teit der waterlevering zal wel verzekerd, zijn, terwijl de waterleiding maatschappij „Midden-Zeeland" slechts 5 's jaars per brandkraan berekent. Inderdaad is het destijds bestaande risico niet meer aanwezig, weshalve B. en W. met instemming der Commissie van Bij stand voor de bedrijven, bereid zijn voor te stellen de jaarlijksche vergoeding nader vast te stellen als volgt; 12.50 per kraan voor de eerste 4 brandkranen, 5 voor elke volgende kraan en verder 10 voor water verbruik bij eventueelen brand. B. en W. van Koudekerke hebben hun instemming met deze ontworpen verlaging betuigd. Zeebaden. Het feit dat er tot op heden nog zeer weinig zomer is geweest, is ook bij het ge meentelijk zeebadbedrijf duidelijk merk baar. Het aantal genomen baden is tot op heden reeds ongeveer 5000 minder dan het vorige jaar om dezen tijd, een achterstand die wel niet meer zal kunnen worden in gehaald. Ook in de week van Vrijdag 1 Juli tot. en met Donderdag 7 Juli werden be trekkelijk weinig baden genomen, nl. in 't gewone bad 1187 en in het volksbad 722, of totaal 1909. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 64 en van het water even eens 64 graden. Proeftocht m.s. Cleodora". Het 12000 ton mete'.de tankschip „Cleo dora" gebouwd op de werf der N.V. Kon. Maatsch. „De Schelde" voor de Kon. Shell, zal naar wij vernemen, Donderdag 14 Juli a.s. zijn officieelen proeftocht houden. HANSWEERD. Het ledige motorschip „Ermarhen" heeft op de Oosterschelde ma- chineschade gekregen. De sleepboot „Dorus Rijkers" heeft het schip op sleeptouw, ge nomen en naar de werf in Boom gesléept. Het motorschip „Valentine" heeft bij het binnenkomen in de haven maehinescha- de gekregen. Het schip zal hier aan de machinefabriek repareeren. De sleepboot „Gilbert", met sleep op weg naar Dordrecht, heeft hier machine- schade gekregen, zoodat zij de reis niet kon voortzetten. De sleepboot „Frangois" heeft het schip naar Dordrecht gesleept. De „Gil bert" is naar Antwerpen teruggekeerd om te repareeren. Tuchtrechtelijk optreden. Gevraagd is: Hebben de landbouw-crisismaatregelen sinds haar afkondiging vaak aanleiding gegeven tot politioneel en (of) justitioneel optreden om hunne tenuitvoerlegging te doen geschieden? Zoo ja, wilt U concrete gegevens (aantal, aard enz) hieromtrent mededeelen? Zoo neen, is dat toe te schrij ven aan de medewerking der betrokkenen (getroffenen), dan wel aan lankmoedigheid van overheidswege? Het antwoord luidde: Gezien het feit, dat ruim geschat 600.000 personen bij de land bouw-crisismaatregelen zijn betrokken, waarvan de meesten als georganiseerden bij eenige crisisorganisatie zijn aangesloten en verder dat ontduiking der maatregelen vaak belangrijk finantieel gewin kan ople veren, is uiteraard in vele gevallen tot po litioneel en justitioneel optreden moeten worden overgegaan. In verband met den bijzonderen aard det overtredingen is in 1934 besloten tot het instellen van tuchtrecht over de georgani seerden, uit te oefenen door speciale daar voor ingestelde tuchtrechtcolleges, n.l. pro vinciale colleges en een Centrale Commissie als beroepsinstantie. Van deze colleges is een lid der Rechterlijke macht voorzitter, terwijl een ter zake deskundige daarin me de zitting heeft. Van het aantal tegen ge- organiseerden in de jaren 1934, 1935, 1936 en 1937 opgemaakte tuchtrechtelijke ver klaringen en de opgelegde straffen en schikkingen geeft het volgende overzicht een beeld. Aantal ingekomen tuchtrechtelijke verklaringen 8 md. 1934 11.658 1935 14.108 1936 19.545 1937 20.567 Door schikking afgedaan. 2000 5825 6875 8800 Opgelegde Waarschu- straffen Niet vervolgd wingen. (vnl. geldboeten) 2795 1570 3381 172 7345 3182 1049 6084 2775 1514 6047 Door de Provinciale Commissies voor de Crisis-Tuehtrechtspraak werden in de ja ren 1934—1937 resp. 140,580,546 en 526 zit tingen gehouden. Er werd resp. voor 20.300, 112.800, 97.500, en 121.600 aan boeten opgelegd. Hiervan waren 16.700, 74.500, 67.700, 90.800 boeten voor bedragen tot 100. Hiervan waren 36.00, 38.300, 29.800, 30.800 boeten voor bedragen boven 100. De hoogste boete die werd opgelegd was 10.000. De hoogste boete die kan worden op gelegd is thans 50.000. Behalve deze tuchtrechtelijke vervolgin gen zijn tegen niet-georganiseerden en voor zaken waarin beslagneming had plaats ge vonden strafrechtelijke vervolgingen inge steld. Het aantal daarvan kan op 10 van het aantal tuchtrechtelijke zaken worden gesteld. Geitenkeuring. BORSELE. De provinciale vereeniging tot verbetering van het geitenras hield Donderdag alhier een geitenkeuring. De beoordeelaar was de heer J. Versluijs uit Serooskerke. Door de plaatselijke vereeni ging waren geldprijzen bëschikbaar ge steld. Bij de keuring van 11 aangevoerde lammeren verkreeg de le prijs de heer J. Corstanje Jr., 1; de heer C. Bruin ooge de 2e prijs 0.80; de heer H. Guil- jam de 3e prijs 0.70 en de heer Jac. Ste- ketee de 4e prijs 0.50. De heer Versluijs stelde er prijs op te verklaren, dat geen enkele slechte bij de aangevoerde lammeren was. Borsele heeft volgens hem een beste groep lammeren met meest goede beenen ,doch de halszet ting is bij de meeste aan den lichten kant. Er waren 8 eenjarige geiten aangevoerd, die alle afstamden van den bok der plaat selijke vereeniging. De heer Jan van Schaik verkreeg de le prijs a 1 en daar bij een diploma vn de Prov. vereeniging met zijn model-jarige geit, een edel dier, met prachtigen uier, alleen een beetje aan den kleinen kant. De 2e pr. a 0.80 ver wierf Job Walhout Jansz.; de 3e prijs H. Guiijam 0.50. Van de zes personen, die een tweejarige geit aanboden, verwierf de heer C. Bruin- ooge de le prijs a 1 met een diploma van de prov. vereeniging; de heer I. de Bue de 2e prijs a 0.80 en de heer J. van Gessele de 3e prijs 0.70. Daarna werden 7 oudere geiten gekeurd. Van de houders daarvan verwierf J. Cor stanje Jr. de le prijs 1; A. van Schaik de 2e prijs 0.80 en J. van Schaik de 3e prijs 0.70. De drie aangevoerde stamboekgeiten waren volgens den heer Versluijs alle goe de beesten, alleen was het wenschelijk, dat ze 1 cm hooger waren, doch de zwaarte der beesten weegt voldoende op tegen deze kleine aanmerking. De heer J. Corstanje Jr. kreeg de le prjjs 1; de heer J. van Schaik, met zijn wel wat klein, doch echt edel beest, den 2en prjjs 0.80. Aan t' eind der keuring Verklaarde de heer Versluijs over de geiten in Borsele zeer tevreden te zijn. Er zijn volgens hem vele zware en diepe geiten. Aan de Nederl. Handels Hoogeschool te Rotterdam slaagde de heer H. H. En- sing te Hansweerd voor het doctoraal examen in de economische wetschappen. VOETBAL. WEST ZEEUWSCH VLAANDEREN TEGEN WALCHEREN. Een interessante wedstrijd wordt Zondag middag te Breskens gespeeld. Voor het contributiefonds van den Z.V.B. speelt een West Zeeuwsch Vlaamsch elftal tegen een Walchersch elftal. De West Zeeuwsch Vla mingen zullen met het volgende elftal m het veld verschijnen: d.: Thomaes (Hoofdpl.), a. Brakman (Oostburg) en Riteco (Breskens); m.: Kor nelis (Hoofdpl.), de Visser (Bresk.) en Neu- feglise (Bresk.); v.: de Visser (Bresk.), de Baare (Bresk.), Hesseling (IJz.), de Ruy- scher (Hoofdpl.) en de Smet (IJz.). Ongetwijfeld een sterk elftal, dat een flinke tegenpartij kan vormen voor het Walchersche elftal, dat in de volgende op stelling zal verschijnen: d.: Adriaansen (Zeel.); a.: Hertogs (M'burg) en Kodde (Vliss.); m.: Burger hof (Vliss.), Torenvliet (Eil. Boys) en v, Poelje (Zeeuwen); v.: Merk (M'burg), Ja- nisse (Zeek), 'Gillisse (R.C.S.), de Smit (Zeeuwen) en M. Blok (R.C.S.). Met dit Walchersche elftal kan men zich in groote trekken wel vereenigen. De keu ze van den doelverdediger is wel gegaan tusschen Adriaansen en van Vlaanderen Laatstgenoemde is zonder twijfel een uit stekend doelverdediger (we denken daarbij aan den beslissingswedstrijd tusschen Eil Boys en Middelburg II te Soeburg) doch de thans gekozene is moediger en lijkt ons ac tiever. Althans in de twee combinatiewed strijden leek bij ons de sterkste. In de ach terhoede is Hertogs zeker de aangewezen rechtsback. Kodde achten we evengoed als Nijssen. En wat het kopwerk betreft ver dient laatstgenoemde zeker de voorkeur. In de middenlinie zijn Burgerhof en van Poelje zonder twijfel de juist gekozen half- spelers. Ook Torenvliet op de spilplaats zal wel voldoen. Toch is de voorkeur voor hem boven Wanjon niet zoo groot. Deze twee spelers ontloopen elkaar niet zoo heel veel Misschien is het opstellen van Torenvliet tactischer, doch daarmede is dan ook alles gezegd. Niettemin, zijn keuze is gerecht vaardigd. In de voorhoede kan" men bezwaarlijk een andere speler aanwijzen die op de rechts buitenplaats sterker is dan Merk. Janisse op de rechtsbinnenplaats hadden we 'wel verwacht, doch d'Jong van de Zeeuwen zou eveneens wel een gerechtvaardigde keus zijn geweest. Wellicht kan het nu zijn voordeel hebben dat Janisse en Gilisse reeds twee wedstrijden met elkaar gespeeld heb ben en dus eenigszins op elkaar kunnen zijn ingesteld. Uit dien hoofde valt een verkie zing van Janisse dan wel te rechtvaardigen. Gillisse is vanzelfsprekend de aangewezen midvoor. De Smit van de Zeeuwen zal op linksbinnenplaats ook wel voldoen. Hij is iets actiever en sneller dan Carol. Blok op de linksbuitenplaats lijkt ons niet zoo'n ge lukkige keus. Had Donze hier niet beter gestaan, vooral nu Smit ook is opgesteld? Zulks had de linkervleugel zeker versterkt. Ook Philipse heeft o.i. Zaterdag niet slecht gespeeld op de linksbuitenplaats. Als geheel moet de conclusie luiden, dat een sterk Walchersch elftal is opgesteld geworden, dat zeker voor een aardigen wedstrijd zal kunnen zorgdragen. KORFBAL. Z. K. B. Voor de competitie van den Z. K. B. werden gisteravond op het Gem. Sport terrein te Middelburg de volgende wed strijden gespeeld: 2e klasse A: Swift IIIHBS I 22. De stand is nu: Madjoe II 7 4 1 2 24—12 9 Swift II 7 3 3 1 16—14 9 HBS I 8 3 3 2 28—20 9 Swift III 8 2 2 4 15—34 6 BKC 6 114 14—17 3 3e klasse: Swift IVMadjoe III 50. Hier luidt de stand: VKV 5 4 1 0 21—8 9 Domburg 5 4 0 1 1514 8 HBS II 7 3 13 14—15 7 Madjoe III 7 2 0 5 13—21 4 Swift IV 6 1 0 5 7—12 2 Swift ni—HBS I 2—2. Swift III is er in geslaagd door hard nekkig tegenstand te bieden een gelijk spel uit het vuur te sleepen. HBS I speel de met 4 invallers (sters), terwijl Swift III 2 reserves had opgesteld. HBS I speel de ook in dezen wedtsrijd maar matig. Een groot verschil ligt er in het spel der HBS- ers wanneer men de laatste wedstrijden met de ontmoetingen 'in het begin der competitie vergelijkt. Is HBS korfbalmoe? Swift III speelde enthousiast en zette ep alles op om een zoo goed mogelijk resul taat te behalen. Daardoor was het toch nog een aantrekkelijke wedstrijd. HBS nam door Eiff de leiding (01), doch Brasser slaagde erin gelijk te maken (1 1). Nog voor rust was het H. de Vroom die Swift III een voorsprong bezorgde (2 -1). In de tweede helft kon van Aalst met een goed schot den gelijkmaker scoren (22). Met dezen stand kwam ook het einde. Een kleine overwinning had HBS wel verdiend. Swift IVMadjoe lil 50. Swift IV heeft gisteren haar eerste overwinning behaald. Madjoe verscheen met slechts 9 spelers en speelsters in het veld, terwijl Swift IV met een volledig twaalftal opstelde. Swift ÏV kon deze numerieke meerderheid in het veld na tuurlijk goed merken. Voor rust was het dan ook reeds 40 voor de thuisclub. Na de hervatting werd nog één punt aan deze score toegevoegd (50). Er werd slecht gespeeld. ATHLETEEK. Regionale wedstrijden van „A.V. '35". Morgen houdt de Vlissingsche athletiek- vereeniging „A.V. '35" haar regionale athle- tiek wedstrijden op het terrein der V.V. „De Zeeuwen" te Vlissingen. De meeste be kende Zeeuwsche athleten van E.M.M., Marathon en A.V. '35, hebben ingeschre ven. Het zal wellicht dan ook wel weer op eenige recordverbeteringen uitdraaien. Wij noemen bv. het nummer 200 m, waar De Pagter beneden het Zeeuwsch record kan komen; voorts de 1500 m, waarvoor 12 deelnemers zich opgaven, o.w. Dobbelaere, Van Opdorp en Kambier. In totaal werden 88 inschrijvingen genoteerd, zoodat er op de andere der 14 nummers voldoende strijd geleverd zal worden. RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 9 JULI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Uitz. voor Arbeiders continu- bedr. 12.001.45 Gram. (Om 12.15 Ber.). 2.00 Causerie. 2.15 Gram. 3.00 Reportage. 3.30 Gram. 4.30 Esperanto. 4.50 Gram. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gram. 7.00 Filmland. 7.30 Causerië. 8.05 Ber. ANP. 8.20 Ramblers, Esmeralda-Septet en solis ten. 9.45 VARA-Orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.35 Accordeonduo. 11.00 Gram. 11.45 12.00 Orgelspel, (gr.pl.). HILVERSUM H, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. (Om 1.15 Ber.). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram. 3.00 Kinderuur. 4.00 Ber., hierna KRO-Orkest. 4.45 Gram. 5.00 Verv. conc. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gram. 6.20 Journalis tiek weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Overpeinzing. 8.35 Gram. 8.45 KRO-Boys en solisten. 9.45 Gram. 10.00 KRO-Melodisten m.m.v. solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Sportpraatje. 10.55—12.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.20 Northern-ork. m.m.v. solist. 12.20 Gram. 12.50 Sportrep. I.00 Gram. 1.20 Aston Hippodrome Ork. 1.40 Sportrep. 1.55 Verv. conc. 2.20 Gram. 2.35 Sportrep. 2.50 Gram. 3.05 Causerie. 3.20 Philh. Strijktrio en solist. 4.00 Victor Olof Sextet. 4.35 Gram. 4.50 Sportrep. 5.10 Al fredo's orkest. 5.50 Sportrep. 6.00 Gram. 6.20 Ber. 6.45 Sportrep. 7.00 Theaterork. en Gresham Singers. 7.50 Solistenconc. 8.20 Variété-ork. en solisten. 9.20 Sportrep. 9.40 Uit Honololoe: Hawaian-muziek. 10.00 De clamatie. 10.20 Ber. 10.50 C. Basie's orkest. II.2012.20 Ambrose's orkest. RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10, 8.55—9.30 en 10.05 Gram. 12.35 Bailly-ork. (Om 1.50 Zang). 3.20 Zang. 6.05 Chansons. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété. 10.25 Sym- phonieconc. m.m.v. solist. 11.201.20 Ray Ventura's orkest. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 W. Raazke's ork. 8.50 Schrammelensemble. 12.20 Weenseh Philh. orkest en Weensche Mannenzangvereen. 1.35 Kleinork. 2.30 Gram. 4.20 Kleinork. en solisten. 5.20 Jeugd- conc. 6.50 Trioeonc. 7.30 Amusementssextet. 8.20 Bont programma (gr. opn.). 10.50 Bund's ork. en Schneidewind's kwintet. 2.20 3.20 Or. en H. J. Fierke's kwartet. BRUSSEL, 333 en 484 m. 332 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Salonork. 1.50 Gram. 2.20 Antwerpsch Trio. 3.20 Gram. 4.40 Pi ano. 5.20 en 6.35 Salonorkest en soliste. 7.05 Trompetsoli. 7.20 Zang en Gram. 8.20 Loi- seau's ork. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Verv. conc. 10.30 Gram. 11.20—12.20 Fud Candrix' orkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Loiseau's ork. Hierna tot 2.20 Gram. 3.20 Dansorb. 3.50 Cello. 4.05 Verv. dansmuz. 5.35 en 6.00 J. Bouillon's dansork. en „The Lanigiro Hot Players". 6.35 Viool en piano. 6.50 Zang. 7.05 Verv. van 6.35. 7.35 Gram. 8.20 Gevar. progr. 10.3011.20 Dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Gevar. conc. 8.20 Beky en Steinbacher's or kesten en soliste. 10.20 Ber. 10.35 Sportrep. 10.50 Blaaskwartet. 11.05 Ber. 11.20 Klein ork., dansork. en solisten. 12.202.20 Nacht- conc. (1.151.26 Tijdsein). APOTHEKEN. Zondag a.s. en de nachten van de volgen de week is te Middelburg geopend de apotheek Van Pienbroek, Pottenmarkt. AGENDA. MIDDELBURG. lederen Wo-avond, in de maanden Jul. en Aug. Stadhuisbelichting. ZO 10 Jul. Abdij Concert Middelb. Muziek korps 13.00 h. MA 11 Jul. Stadhuisbelichting 22.30-23.30 h. WO 13 Jul. Contribuantenconcert Middelb. Muziekkorps; St. Joris 20.15 h. DO 14 Jul. Concert Marine-kapel, Molenw. 20.0021.30 h.; na afl. Muz. Wande ling. Taptoe Markt. Dl 19 Juli. Verg. Prov. Staten; 10 uur. eert- en Gehoorzaal 19.30 h. WO 20 Jul. Jaarl. uitv. zangschool Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning"; Con cert en Gehoorz. 19.30 h. DO 21 Jul. Openb. Tijdrade, prof. Wisse; Nieuwe Kerk 20.00 h. WO 27 Jul. Molenwaterconc. Middelb. Mu ziekkorps 20.00 h. MA 1ZA 6 Aug. Kermis. WO 10 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V. Midd. Muziekkorps 21—22.30 h. WO 17 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 2122.30 h. WO 24 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 20.3022 h. DO 31 Aug. Conc. Buurtc. Markt, V.V.V., Midd. Muziekkorps 2021 h. DO 29, VR 30 Sept. en ZA 1 Oct. Bazaar Muz. Vereen. „Crescendo", St. Joris. GOES. WO 15 Jul. Conc. Euphonia, Schuttershof 20.30 h. Dl 9 Aug. Conc. Hosanna, Schuttershof 20.30 h. WO 31 Aug. Conc. Euphonia, Mrkt 20.30 h. DO 8 Sep. Conc. Hosanna, Markt. 20.30 h. VR 23 Sep. Conc. Euphonia, Mrkt. 20.30 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 8—DO 14 Jul. „Spook te Koop" en „Overvalwagens Paraat", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. Van 1 Jul. af. Roem. Zigeunerork. Jaszi Juga; Pavilj. Wandelpier, Vliss. ZA 9 Jul. Kinder-Zangfeest te Kloetinge; 14.00 h. WO 20 Jul. Paardenmarkt, te Oostburg. DO 21 Jul. Jaarl. Alg. Verg. aandeelh. N.V. Kon. Mpij. „De Schelde" te Vliss. ten kantore 13.45 h. DO 21 Jul. Jaarl. Alg. Verg. aandeelh. N.V. „Nationaal Bezit aandeelen Kon. Mpij „De Schelde" te Vüss. ten kantore 14.1.5 h. DO 21 Jul. Jaarl. Alg. Verg. N.V. Nwe. Ned. Mpij. verv. Spiegelglas enz., te Sas van Gent; ten kantore 16.30 h. ZA 30 Jul. Viering 10 j. best. Walch. Kam- peerver. „Luetor et Emergo"; Dui nen Koudeberke-Biggekerke bij Kam peer terrein. Aanv. 15.00 h.; 22.30 h. Kampvuur.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6