La ndboo w-Cris is-Sp rokketingen. Fl. 0.75, Een Fraaie Premie Voor Onze Lezers. Onder het Brugsche Belfort. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. RECHTSZAKEN. KERK EN SCHOOL. FINANCIEELE BERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA, MARKTBERICHTEN. AGENDA. Concert. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooy, zal Vrijdagavond van 8 tot 10 uur een concert geven in de tent op den Boulevard Evertsen. Gouden dienstjubileum. Gisteren was het 50 jaar geleden dat de heer A. B. Koolwijk in dienst trad bij den heer C. Rekkers, thans de firma Goetheer, alhier. De jubilaris, thans vertegenwoordiger der firma, vervult zijn werk nog steeds met groote energie en opgewektheid. Controleerend geneesheer P.T.T. In plaats van dr. J. Louwerier, die wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eer vol ontslag is verleend als controleerend ge neesheer der P.P.T., is als zoodanig benoemd dr. J. J. Wolters alhier. NOG MEER HUIZENBOUW. Na de reeds gemelde verzoeken om aan koop van grond ten behoeve van huizen bouw, zijn bj) B. en W. nog de volgende aanvragen gedaan: de firma Korff en Francke q.q. te Soeburg een perceel grond gelegen nabij de Bloemenlaan ten Noorden van de aan de Woningbouwvereeniging „Ge meenschappelijk Belang", ter oppervlakte van 603 m2 a 6 per m2, dus voor een koopsom van 3618; J. Huijsman q.q. te Koudekerke, 392 m2 grond aan den Singel a 15, is 5880; L. de Jong q.q te Vlissin- gen, 125 m2 aan de Hendrikstraat a 15, is 1875. De werkloosheid. Deze week stonden in onze gemeente als werkloos ingeschreven 497 personen, of 7 meer dan de vorige week. In de werkverschaffing werden 100 per sonen geplaatst. IERSEKE. Woensdagmiddag brachten eenige Engelsche en Nederlandsche deelne mers van het Intern, wegencongres, onder leiding van den heer Blok van de K.N.A.C. een bezoek aan onze gemeente. Burgemees ter Gunning ontving de heeren op het gemeentehuis, waar hun de thee werd gepresenteerd en hun vele waardevolle Inlichtingen aangaande de oester- en mos selcultuur werden verhaald, waarna een bezoek werd gebracht aan oesterputten en de bekende schelpencollectie van den heer I. Willemsen werd bezichtigd. n. Wat kost een en ander? Hoeveel zijn de kosten, die voortvloeien uit de landbouw-crisismaatregelen? Hoe is thans de financieele positie van het Land- bouw-CrisisfondsIndien het juist is, dat derzelfs begrooting een niet onaanzienlijk surplus aanwijst nu, moeten deze gelden dan niet worden aangewend ter verlichting van de zwaarst drukkende crisislasten Ziehier het antwoord op die vragen: Voor 1939 kunnen de kosten der land bouw-crisismaatregelen als volgt worden begroot: Personeele uitgaven 5.500.000 Materieele en overige uitgaven 4.300.000 De financieele positie van het Landbouw- Crisisfonds is niet ongunstig. Inderdaad zijn thans in het Landbouw-Crisisfonds niet on belangrijke reserven aanwezig. Gezien echter de zeer onzekere economi sche vooruitzichten en de dalende tenden tie van de prijzen, welke het vormen van een reserve zeer noodzakelijk maken, kan voorloopig tot het verlagen van heffingen niet worden overgegaan. Mocht de economische situatie wederom verbeteren, dan zal verlichting der lasten in overweging genomen worden, evenals zulks in het najaar van 1936 en in 1937 is geschied, toen in verband met de gunstiger economische aspecten verschillende heffin gen zijn verlaagd of afgeschaft, tot een gezamenlijk bedrag van bijna 50 millioen gulden. (Wordt vervolgd.) Overtredingen voorschriften tijdens luchtbeschermingsoefeningen. Voor den politierechter te Assen hadden zich gisteren wederom zes personen te ver antwoorden, die zich niet hadden gehouden aan de voorschriften voor de op 4 April j.L gehouden luchtbeschermingsoefening in de drie Noordelijke provincies. Als eerste verdachten stonden terecht Hendrik en Egbert R. arbeiders te Anner- veenschekanaal. Beide verdachten waren door den burgemeester der gemeente Anloo aangezocht deel te nemen aan de luchtbe schermingsoefening en waren daartoe bij den geneeskundigen dienst ingedeeld. Op het eerst gegeven signaal moesten beiden zich naar de marechausseekazerne te Annerveen- sche-kanaal begeven, doch beide verdachten waren niet verschenen. De verdachten be kenden. De officier van justitie vroeg te gen ieder 20 boete of 20 dagen hechtenis, terwjjl de politierechter ieder tot 15 boe te of 15 dagen hechtenis veroordeelde. Vervolgens stond terecht Jan S. winke lier te Assen, die op den avond van 4 April tusschen 9 en 11.30 uur niet voldoende had gezorgd, dat geen licht uit zijn woning kon stralen en bovendien eenigszins lijdelijk verzet had gepleegd. Conform den eisch werd deze verdachte tot 40 boete of 30 dagen hechtenis veroordeeld. Geessien K. te Amsterdamscheveld had eveneens op dien bewusten avond niet ge zorgd, dat er geen licht uit haar woning kon uitstralen. Tegen deze verdachte eischte de officier 15 boete of 15 dagen hechtenis, tot welken straf de politierech ter haar veroordeelde. Roelof V. te Munsterscheveld stond te recht, omdat hij op dien avond met een rij wiel met brandend licht had gereden ge durende de uren 9 en 11.30. De officier vroeg 20 boete of 20 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde hem tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. Het wil nog maar niet goed zomer worden. Terwijl officieus de zomer al lang is begonnen. En in Brugge nog eerder offi cieus. Brugge houdt geen of weinig reke ning met kalenderdata! In Brugge begint de zomer met het eerste beiaard-concert. En dat heeft verscheidene weken geleden plaats gehad. Maar de weinige vreemdelingen die van de koude, met ziltige, vinnige winden doortrokken zee-kust kwamen om te luis teren naar het lied van den ouden Brug- schen beiaard, die 47 klokken heeft, waar van de grootste 11.589 pond weegt, bleven voor een deel in hun gemakkelijke en vooral warme autocars zitten, en de kell- ners stonden met eenige vertwijfeling toe te zien naar dit experiment van vreemde lingenverkeer, dat geen zoden aan den dijk zet. Het concert was mooi, zooals het bijna altijd is trouwens! Ver over Brugge golfde dit wondere spel voort. Het sloop over de duistere grachten, waarin op rim- .pelend water de zwanen gleden, het zocht naar veilige schuilplekjes in de holle dak jes der gekneusde huizekens, die vele eeuwen zagen voorbijgaan, doch die hun geestig aangezicht behielden, als frissche, oude wijvekes. Het was een wondere avond. Laat hij dan koud geweest zijn en guur, hij was toch mooi. Want bij dit bijkans onstuimige spel van den beiaardier Toon Nauwelaarts, die onlangs zijn 25-jarig jubileum als klokkenspeler vierde, paste de vreemde blauw-grijze lucht, waardoorheen grauwe smeuren veegden. Iets van het oude Vlaanderen leefde weer over de doode stad. Daar juichte weerom een oude me lodie, die vergeten scheen, doch die dj tijden bleek te hebben getrotseerd. Het klokkenspel is een aantrekkelijke vorm van concerteerenHet hoort bij een be paalde streek, bij een land en een volk. Want al is dan de Bruggeling zelden of nooit aanwezig, wanneer de stadsbeiaar- dier de 184 hamers beurtelings tegen de bellen slaat, in Vlaanderen leeft toch nog de vereering voor de oude kunst, die zoo mystiek uit een hoogen toren komt ge sprongen, in wonderlijk gescandeerde me- lodiën. De vele beiaarden in dit land bewijzen het. Ik heb indertijd eens een Vlaam- schen beiaardier verteld, dat men in Hol land tegenwoordig, bij gebrek aan klok ken, een installatie met gramofoonplaten in sommige torens plaatst, welke „beken tenis", met eenige schaamte mijnerzijds afgelegd, den klokkenist verontwaardigd deed uitroepen: „Ze zijn zot!"Derge lijke uitspraken behoeven niet te worden gecommentarieerd. Zij houden evenwel in, de minachting voor den namaak, en het vasthouden aan het echte, oude klokken spel, dat een aparte kunst is, en dat te Mecbelen aan de beiaardschool wordt ge leerd. Een veertigtal beiaarden, over geheel België verspreid, geven in de zomermaan den hun concerten. In Brugge worden zij 's Maandags- en 's Woensdagsavonds ge houden. En omdat het nu op dien eersten avond slecht weer was, hoeft dat niet al tijd zoo te zijn. In ieder geval raad ik U aan er minstens één bij te wonen! Bovendien over concerten gesproken geeft de militaire kapel van het 4e Linieregiment iederen Donderdag een uit voering. Daar hoeft niets bij te worden verteld; de kapel van „het vierde" heeft een uitstekenden naam! Maar ook op ander gebied is de zomer merkbaar in Brugge. Groote tentoonstel lingen en meetings zijn begonnen. Het Verbond van Vlaamsche Oud-Strijders hield een optocht door de stra/ten der stad, gevolgd door een samenkomst in de Halle. De wind van den vroegzomer deed vanen en vlaggen flapperen, de jonge zon zette de gele banieren met den klauwen- den Vlaamschen Leeuw in een zoo vreug- dig licht. En tegen de huizen trilden de zangen der vele duizenden die gekomen waren uit geheel het Vlaamsche land. Tegelijkertijd vond, in de gouvernements gebouwen op de Markt een magnifieke tentoonstelling van foto's plaats. De ver zameling „Kunst en Toerisme" bevatte uitsluitend opnamen van amateur-fotogra fen. En, o wonder!, deze bleken in vele ge vallen stukken beter te zijn, kunstzinniger en fijner afgewerkt, dan het overgroote deel der foto's die wij hier en elders in Vlaanderen zagen en die afkomstig waren van beroeps-fotografen Op het gebied van kunstfoto's, de foto in dienst der reclame, de reclame in het algemeen, is België nog lang niet, wat bijvoorbeeld Nederland, Engeland en Duitschland zijn! Doch wat er op de ten toonstelling te Brugge te zien was, wet tigt de verwachting aan een goede toe komst op dit gebied. Uit geheel het land waren inzendingen gekomen, vereenigings- gewijs gerangschikt. Brugge's fotokring, als gastvrouw, kwam met de grootste in zending voor den dag. Antwerpen muntte uit door zeer kunst zinnige opnamen, doch ook Hoei, leper, Luik en Lier kwamen zeer goed voor den dag. Opvallend was, dat de beste natuur opnamen kwamen van de Vlaamsche af- deelingen! Het oude schildersbloed der Vlamingen, dat immer nog trekt naar het eigen schoon van land en stad, ver loochent zich niet! Stillevens, koppen en hoekjes typisch stedenschoon bleken voor het grootste deel te komen uit de groo te steden! De „gastvrouw", de Brugsche fotokring, bracht een keurige collectie opnamen; prachtige gezichten uit West- Vlaanderen's kustgebied met de scheeve popelieren, die melancholie suggereeren, en typische hoekjes uit dorp en stad. Dit alles, belfort-concerten, muziekuit voeringen, tentoonstellingen, maken van Brugge in de zomermaanden een aantrek kelijke vreemdelingen-centrum. Maar Brugge klaagt. Want het ziet er naar uit dat het toeristenverkeer niet zoo zal zijn als in voorafgaande jaren. Dat ligt niet aan Brugge zelf, maar aan ver schillende meest buitenlandsche- om standigheden. De Franschen kunnen als bezoekers wel grootendeels van het pro gramma worden afgevoerd. Voor hen is België te duur. En de Engelschen zullen naar men vreest het goedkoopere Frankrjjk thans boven België verkiezen. Buitendien maakt men de regeering het verwijt, dat zij niet genoeg doet om het toerisme te bevorderen. Het „Brugsch Handelsblad" van Zaterdag j.l. somt een heele waschlijst met bezwaren op, aan het vreemdelingenverkeer in België verbon denIn het kort komt het verwijt hier op neer: Waar andere landen, die een veel grootere aantrekkingskracht bezitten op het gebied van natuurschoon dan Bel gië, het noodig oordeeld en maatregelen te. nemen, die het vreemdelingenverkeer welhaast moeten bevorderen (reductie op de treinen, hotelbonnen speciale prijzen voor verschillende artikelen en reis-che- ques), was het de plicht geweest der re geering althans een deel van de gedane beloften tegenover hotelhouders e.d. te houden Inderdaad merkt men van de eens ge dane ministerieele beloften nietveel. De regeering, meent het Br. Handelsblad, laadt hiermede een groote verantwoorde lijkheid op haar schouders. Doch, Brugge is niet alleen vreemdelingenstad. En de honderden werkloozen moeten ook gehol pen worden! Uit oogpunt van werkver schaffing en bevordering van het vreem delingenverkeer beide, wordt thans, bui ten de stad een nieuw, modern station gebouwd, dat het oude tamelijk smake- looze gebouw zal vervangen, binnen niet al te langen tijd. Bovendien zal op het tegenwoordige sta tionsplein de nieuwe veemarkt verrijzen, met overdekte hallen, naar het voorbeeld van dezelfde instelling in 's-Hertogenbosch, waarheen de Brugsche magistraat een reisje maakte om te bezichtigen en inlich tingen op te doendie de burgemees ter, Van Lanschot, op zijn immer gees tige wijze aan de Zuiderburen wist te ge ven. Miel Buysse. Voor het examen der vereeniging van leeraressen in het modevak te Eindhoven slaagden voor leerares mej. J. Brouwer, voor coupeuse mej. D. Durinck, voor costu- mière mej. F. Claessens, allen te Han s- w e e r d. Voor de Vlaamsche jury voor muziek te Gent, slaagde mej. J. Dees te K o 1 jj n s- plaat voor het diploma voor piano in de „hoogere graad". Dïvidendvoorstellen N.V. Philips Gloeilampenfabrieken. Naar wij vernemen zal door commissa rissen der N.V. Philips Gloeilampenfabrie ken aan de jaarlijksche algemeene verga dering van aandeelhouders worden voor gesteld over het boekjaar 1937-'38 uit te keeren een dividend van 11 op de ge wone aandeelen en 7 op de preferente aandeelen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Verkrijgbaar bij Particulieren: belasting- merk, Goedbloed, Kistenfabr. Veersche Singel; ring met drie sleutels, C. Flipse, 't Zand D 25; ketting, Kuzee, Segeersweg 32; geslepen steentje, Mevr. van Loo, Veer sche weg 123; zwart hondje, Heiligers, Oude Kerkstraat 21, belastingmerk in étui, N. Huijsman, Leliestraat 18; ceintuur, Krijger, Leliestraat 13; dames handschoen, A. Geen- se, Segeerstraat 11; beige ceintuur, M. Aar- noutse, Leliestraat 2; kindermuts, P. San- derse, Heerenstraat 31; dasspeld, P. Korte- knie, Molstraat 14; port. met inh., C. Boste laar, Jacob Catsstr. 53; hamer, W. F. den Hollander, Veersche Singel 142; jongens jasje, H. Corbijn, Achtersingel 2; dop van motorrijwiel, Vermeulen, Karelsgang 5; sik kel, J. de Wijze, 't Zand, Breeweg D 174; belastingmerk in étui, Le Clercq, Molenwa ter 121; pet, Cozijn, Vliss.str. 42; zakdoek met sleutel, C. Bostelaar, Nederstr. 18; snelbinder, J. Vermeule, Schuitvlotstr. 38; port. inh. Engelsch geld en bootkaart, W. Kejjs, Kapoenstraat 11; koperen gewicht, A. Smaardijk, Seisweg 74; twee sleuteltjes, M. Dekker, Nadorst 9; ceintuur, Bassie-bloe- mist, Noordweg 133; port. inh. Belgisch geld, Moolenbroek, Spanjaardstr. 56; zak- spiegel met kam, A. J. Vader, Noordweg 41; bruine mantelband, Jo Visser, Beestr. 16; armband, P. de Kam, N. Vliss.weg 209, Soeburg; kinder ceintuur, Rechtsteiner, L. Giststr. 15; 2 toegangskaarten t|n van M. J. van Noord, Bureau Vreemdelingen Ver keer, Markt; kinder port., H. Louwerse, Heerengracht 18; schroevendraaier, Lucier, L. Geere 18, belastingmerk, G. Eikelenboom N. Vliss.weg E 348; 2 busjes verf, Firma Bouma, Lange Delft 89; groene ceintuur, N. v. Wittene, Lange Geere 30; zilveren sigarenpijp, H. Wondergem, Bastion 15; huissleutel, C. Sinke, Jacob Catsstr. 24; kinder manteltje, v. d. Broeke, Jasmijnstr. 24; bril, A. Gehsmann, K. Giststr. 10; sikkel, F. Heiligers, Oude Kerkstr. 21; broche, G. Vreeswijk, Bogardstr. 29; zwarte ceintuur, P. C. Adriaanse, Lange Delft 72; dames polshorloge, Melis, Koudekerke B 189; da mes zakmes, J. van Aartsen, Korte Noord straat 16; port. met inh., M. Abrahamse, Spanj.str. 23; kop van elc. lamp, Chr. Broodman, Smidsbolwerk 1; lot van Midd. Muziekkorps, Van der Werf, Eigenhaard- straat 26; twee theedoeken, Wed. Smoor, Bastion 41; zilveren dames beursje, café- taria, Markt; Lipssleutel, J. Kraak, Gort straat 75; angora kat, Cozijn, Lange Burg 38; dames- polshorloge, W. Verduijn, Oost kerkplein 7; knipmesje, F. Damman, L. Noordstr. 67; zakje inh. boerinnenmutsen, v. d. Ouden, Julianastr. 15; kinder arm bandje, P. van Loo, St. Jansgang 10; be lastingmerk in étui, den Engelsman, Kin derdijk 80; witte kip, Antheunisse, Kinder dijk 14; sleutelje, Bureau van Politie; vern gouden broche, M. Griep, N. Vliss. weg 170, Ijsbaan, das, L. de Nood, Veersche Singel 64, dames armbandhorloge, Steenland, L. Vielesingel, vulpen en potlood, C. Bernwalt Breestraat 73; grijze jas, M. Paardekoo- per, Smidsbolwerk 5; vulpen, Kooman, Spoorstraat 7; blauwe mantelband, Geldof, Winterstr. 14; bruine port. met inh., Van den Bosch, Lange Delft 96; portefeuille m. inh., v. Waesberghe, Beenh. Singel 45; heeren hoed, Goergen, L. Delft 61. Indien der gevonden voorwerpen, bij een der particulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. Wij zijn in de gelegenheid onzen lezers een zeer fraaie preinie-uitgave ter gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin aan te bieden tot een uiterst lagen prijs. Omstreeks den 15en Augustus namelijk zal verschijnen als premie-uitgave voor de lezers van onze courant het boekwerk Dit wordt geen boek met geleerde en indrukwekkende verhandelingen en beschouwingenhet wordt een met groote zorg uitgevoerd ioto-boek. Het zal bij 96 pagina's 24 X 34 cm, op zwaar papier, ongeveer 300 uitstekende repro ducties van foto's bevatten, van de prilste jeugd van H. M. Koningin Wil- helmina af tot op onzen tijd. De omslag wordt van zwaar wit papier met opdruk in goud, zooals hierboven is afgebeeld. Op onze bureaux in Middelburg en Goes is een voorloopig model-boek ter inzage, waaruit men zal kunnen zien hoe schoon het ongeveer zal worden. De prijs van dit schoone jubileum-werk, hetwelk een blijvende herinnering aan veertig bewogen jaren van het Nederlandsche volksbestaan zal zijn, bedraagt slechts Bestellingen kunnen tot 1 Augustus in ontvangst genomen worden bij onze bezorgers, agenten en aan onze bureaux. DE DIRECTIE VRIJDAG 8 JULI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Gram. 10.35 Declamatie. 10.55 Gram. 11.15 Pop. conc. (gr.opn.). 11.35 Cor Steyn's Accordeonork. (gr.opn.). 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.30 Kovacs Lajos-ork. In de pauze: Gram. 2.00 Aeolian-orkest (gr. opn.). 2.40 Declamatie. 3.00 Variété. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 Ramblers. 6.30 Politiek Radiojournaal. 6.50 Orgelspel. 7.00 Causerie. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. VGP. 7.35 Causerie. 8.00 Piano. 8.30 Causerie. 9.00 VARA-orkest. 9.45 De clamatie. 10.00 Esmeraldaseptet. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Orgelspel. 11.30 Jassmuz. (gr.pl.) 11.55--12.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. Alg. Progr., verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (1.001.20 Gram.). 2.00 Orgelconc. 3.00 Gram. 4.00 Ber. gram. 5.15 KRO-Kamerork. 6.00 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20 Verv. conc. 7.00 Ber. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gevar. conc. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Marcu's Roemeensch ork. 11.0512.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.40—11.50 Piano- soli. 12.10 Orgelspel. 12.40 Mantovani's dansork. 1.15 Declamatie. 1.35 Birming- hamsch Philh. strjjkork. 2.20 Gram. 2.35 Wels-ork. en solist. 3.35 Reportage. 4.05 Midland ork. 5.20 Gram. 5.50 Sportrep. 6.00 Gram. 6.20 Ber. 6.45 Sportrep. 7.00 Ber. 7.05 Parlementair overz. 7.20 Theater-ork. 7.50 Variété-ork. en solisten. 8.35 Variété. 9.20 Radiotooneel. 10.05 Causerie. 10.20 Ber. 10.45 Alt en piano. 11.25 Jack Harris' band. 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 8.10, 8.55—9.05, 10.10 en 12.35<jGram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.05 Zang. 3.20 Viool en cembalo. 4.35 Piano. 5.20 Solistenconc. 8.35 Piano. 10.50 Gram. 11.20—12.50 Nachtconc. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 en 8.50 Tentoonstellingsork. 12.20 Gram. 1.35 Or kest en solisten. 2.30 Pop. conc. 4.20 Danzi- ger Landesork. en Schupo-ork. 6.40 Colle gium Musicum Keulsche Universiteit. 7.30 Amusmentsork. en solist. 9.20 Graaf-Zeppe- lin-herdenking. 10.50 Gram. 11.05 Sted. ork. van Düsseldorf. 12.203.20 Nachtconc.: dansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Dansork. 1.502.20 Gram. 5.20 Piano. 5.50 Gram. 6.20 Zang en accordeon. 7.20 Gram. 8.20 Symphonie-ork. en solisten. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Verv. conc. 10.3011.20 Dansorkest. 484 m.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Salonork. en soliste. 6.38 Gram. 6.50 Piano. 7.05 Gram. 8.20 Mili tair ork. 9.35 Orkest en soliste. 10.3010.50 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Hass'ork. en solisten. 8.20 Uit Stockholm: Septiman-ork. en solist. 9.20 Duitschland- echo. 9.35 Pianoduo en gram. 10.20 Ber. 10.50 Gamba en cembalo. 11.05 Ber. 11.20 Kleinork. en pianoduo. 12.202.20 Gevar. conc. (1.151.26 Tijdsein). Middelburg, 6 Juli. Groenten- veiling. Postelein 410 c.; Wagenaars- boonen 3031 c., Suikerboonen 40 c.; Stamsnijboonen 2639 c.; Stamprincesse- boonen 3543 c.; Tuinboonen 47 c.; Doppers 5—16 c.; Peulen 22—28 c.; Andij vie 39 c.; Savoye kool 3 c.; Spitskool 23 c.;-Roode kool 33,5 c.; alles per kg, Peën 410 c„ Kroten 2,55 e., Uien 1,54 c.; Selderie 25 c.; Rabar ber 1,53 c.; alles per bos; Bloemkool 2 15 c.; Andijvie 2,55 c.; Kropsla 1,5 c.: Komkommers 4 c. alles per stuk. Oostburg, 6 Juli. Avicultura: aanvoer 72% kg boter, prijs 1.27 tot 1.50 per kg. MIDDELBURG. DO 7 Jul. Tent. Ind. en Huish. School door leerl. verv. werk; Molenwater 19.00 —21.00 h. DO 7 Jul. Muz. Wandeling Muziekvereen. „Crescendo"; Vertr. 20.00 h. Seisdam. VR 8 Jul GOES. DO 7 Jul VR 8 Jul. Alg. Verg. ingel. „de Breede Wa tering bewesten Ierseke"; Prins v. Oranje 14.00 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 8—DO 14 Jul. „Spook te Koop" en „Overvalwagens Paraat", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. ZA 9 Jul. Kinder-Zangfeest te Kloetinge; 14.00 h. Elec. Drukkerij G. W, den Boêr, M'burg. D(

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6