Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Het ontslag van ir. v. d. Veen als rijkstuinbouwconsulent. GEMENGD NIEUWS. Amilda-crème, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. BELGIE. DUITSCHLAND. ENGELAND. BALKAN. BEURS VAN AMSTERDAM. PALESTINA. Bomaanslag te Haifa. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG PORTUGAL. VER. STATEN. RUSLAND. MASSA-ARRESTATIE IN HET VERRE OOSTEN? LANDBOUW. JAPAN.] (Ingez. Med.) eeuwen een begin van volkenrechtelijke opvattingen door, totdat de Nederlander Grotius zp'n De lure Belli ac Paris schreef. De verdere evolutie leidde naar de Haagsche Vredesconferenties en den tijd daarna, welken spr. rusten liet, wijl hij nog niet tot de geschiedenis behoort. De eerwaarde spreker liet echter niet na, op uiterst bedenkelijke teekenen der tijden te wijzen, besluitende met den tekst: Zoo de Heer het huis niet bouwt, te vergeefs arbeiden deszelfs bouwlieden daaraan! Mr. K. Jansma van Amsterdam spreekt. Tweede spreker was mr. K. Jansma, secretaris der afdeeling Nederland van de International Law Association. Deze spre ker verwierp de opvatting, dat het ver loren moeite zoude zijn te streven naar humaniseering van den oorlog, maar dat het een moeizaam streven wa^ diende erkend te worden. De krijgswetgeving kan niet stabiel zijn; zij dient mede te evo- lueeren. De Haagsche Conventie van 1922- '23 heeft nauwkeurige bepalingen in het leven geroepen omtrent bombardeerverbo den voor open steden en het ontzien der civiele bevolking, over het aanduiden van beschermde gebouwen, etc. Maar de In ternational Law Association wil verder gaan en zij heeft het ontwerp eener con ventie voorbereid, hetwelk de schepping van Roode-Kruis steden en vluchtplaatsen voorstelt. Het begrip „burgerbevolking" is in dit ontwerp ook nauwkeurig om schreven: manen en vrouwen boven de 60 jaren, kinderen beneden de 15 jaren en vrouwen in bepaalde omstandigheden vallen er onder. Alle vrouwen er onder te verstaan, kon het bestuur niet aan vaarden. De laatste redenaar was prof. De la Pradelle, die er zijn vreugde over uitsprak dat de militairen en de juristen elkaar nu eindelijk eens gevonden hadden. Deze spreker deed het denkbeeld aan de hand, een centraal punt voor de studie van de problemen der burgerbevolking in den oorlog te scheppen en dit punt in Lu xemburg te vestigen. De gedelegeerde van Egypte maakte toen een voorstel van dit denkbeeld en het werd met algemeene stemmen aangenomen. Het uitvoerend bestuur is reeds gevormd. Naar wij vernemen, is dit orgaan, het welk zich volgens de officieele formulee ring: de humaniseering van den oorlog ten doel stelt een wijdere begripsom schrijving dus reeds gesticht; het uit voerend bestuur werd gevormd. Het be staat uit: H.K.H. de Groothertogin van Luxemburg, beschermvrouwe; Z. K. H. Prins Felix van Luxemburg en Bourbon Parma, voorzitter; Exc. Jos. Bech, minis ter van buitenlandsche zaken van het groothertogdom Luxemburg, ondervoor zitter; secretaris-generaal zijn de HH prof. De la Pradelle, Parijs en kolonel-officier van gezondheid Voncken, directeur van het office international de documentation de médecine et de pharmacie militaire secretaris-medicus is dr. Pierre Feiten, of ficier van gezondheid van de Luxembur ger vrijwilligerscompagnie; secretaris-ju- rist is prof. Dehousse, hoogleeraar in het volkenrecht aan de universiteit van Luik en adjunct-secretaris is mr. Pierre Ma- jerus, attaché aan het ministerie van bui tenlandsche zaken, Luxemburg. Van Zeeland terug in de politiek. Havas meldt uit Brussel: Vrijdag zal Van Zeeland aan de debatten over de financi- eele zaken in de Kamer deelnemen. De oud-premier doet, op verzoek van zpn vrien den, opnieuw zijn intrede in de politiek. DE TOEPASSING DER TAALWETTEN. Twee circulaires van de regeering Belga meldt uit Brussel: In de verklaring die hij op 21 Juni j.l. ter gelegenheid van de interpellaties over toepassing van de wet ten op het gebruik der talen in bestuurs zaken namens de regeering in de wetgeven de Kamers heeft afgelegd, heeft de heer Spaak, eerste minister, het zenden van twee circulaires aangekondigd, de eene ge richt aan de gouverneurs der provincies, de andere aan de ambtenaren van het centraal bestuur. Deze circulaires werden op 3 Juli verzonden. De rondzendbrief aan de gouverneurs herinnert er aan, dat de wet van 28 Juni 1932 berust op het beginsel der eentaligheid zoo in de Vlaamsche als in de Waalsche streek. Den heeren gouverneurs wordt ver zocht binnen veertien dagen aan de regee ring te laten weten, welke gemeenten-hun ner provincie gebruik maken van een twee de taal voor hun berichten en mededeelin- gen aan het publiek en, of er een beslissing bestaat, door den Gemeenteraad aangeno men, na de wet van 28 Juni 1932, tot hand having of tot in voering der tweetaligheid Bij gebrek aan een gemotiveerde beslissing zal de gemeenteraad uitgenoodigd worden binnen de maand, te verklaren of de be staande toestand zijn rechtvaardiging vindt in redenen van erkend nut. Zoo ja, dan moet de raad binnen denzelfden tijd een onderzoek instellen om na te gaan of de redenen van openbaar nut nog steeds voor handen zijn. De heeren gouverneurs wordt eveneens verzocht een onderzoek in te stellen om trent de nauwkeurige toepassing der twee taligheid in de gemeenten waar dit regime opgelegd wordt door de wet. Dit onderzoek was zoo noodig om de re geering in te lichten nopens de afwijkingen van het grondbeginsel der wet, zij behoudt zich het recht voor de wettiging dier afwi; king al of niet goed te keuren. De circulaire aan de ambtenaren herin nert er aan dat alle zaken dienen behan deld te worden in de taal, welke de overhe den en openbare diensten van de streek moeten gebruiken, zonder vertaling. Den heeren-secretarissen-generaal wordt verzocht, persoonlijk te waken voor de stip te toepassing van dezen essentieelen regel Elke nalatigheid of onwilligheid zal de toe passing van tuchtstraffen ten gevolge heb ben. UITBREIDING DER KOOPVAARDIJ VLOOT. Naar medegedeeld wordt, heeft de Ham burgAmerikalijn de grootste reederij van Duitschland opdracht gegeven tot den I verpletterd of verdronken., bouw van een-en-twintig schepen met eenl Aan dit telegram werd nog toegevoegd, tonnage van 122.700 bruto registerton. Het I dat 40 Europeanen tijdens de overstroo- bouwprogramma zal uit eigen middelen ge- mingen om het leven zijn gekomen, financierd worden. GELD GEVONDEN OP EEN KERKHOF. Verborgen onder een grafsteen op het Joodsche kerkhof te Glogau is een bedrag van eenig» duizenden mark aan goud ge vonden, tijdens een onderzoek, dat werd in gesteld overeenkomstig het decreet inzake de Joodsche vermogens. PARTIJLEDEN MOGEN NIET ZONDER TOESTEMMING TROUWEN. litiebureau. Na den aanslag ontstond een ÏÏ3.V3.S meldt uit Berlijn i Be leden Vctnl g0regelde veldslum», Wcinrby schoten gewis-1 North. Am. Cy. 16% 17%-ex div» de party mogen in het vervolg niet trou-1 seld werden tusschen Joden en Arabieren. I A Kon. Petr. Mpy. 345% e.d. 349-47 wen zonder toestemming van hun supe- De pontie had eenige moeite bij het herstel- Contin. Oil Cy. 23%—23%-24 rieuren. Ivïen wil ms-faiologische voorwnsr-1 2en vsn de ordej nnngezien de verontwsnr-1 Phillips Petr, Comp. 30% 31% den stellen, welke niet gelden voor allel djging van het publiek zich tegen de agen-| Shell Union O.C. 12% 13%- burgers. rr"J~ ™r— OPLEIDING VAN MILITAIRE PILOTEN IN CANADA. De Canadeesche premier Mackenzie King, ten keerde, die met steenen bekogeld wer den. Officieel wordt verklaard dat by dezen aanslag twintig dooden zijn gevallen, n.l. achttien Arabieren en twee Joden. Voorts heeft de Britsche regeering er van in ken-1 vielen er 38 ernstig gewonden en 18 licht nis gesteld, dat Canada er mede accoord gewonden. gaat een centrum van opleiding voor pilo ten voor het Engelsche leger te stichten on-1 der toezicht van Canadeesche officieren. GEVANGENISDIRECTEUREN AFGEZET. Begunstiging van veroordeelde leden der IJzeren Garde. Bp een besluit van den Roemeenschen minister van binnenlandsche zaken, dat ge publiceerd is in de staatscourant, zijn ver scheidene gevangenisdirecteuren afgezet, omdat zy aan zekere gevangenen, die ver Amsterdam 1936-3% 100%101% Zeeuwsch Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 47%—47% A Amsterd. Bank 152152% A Ned. Gist- en Spiritusf. 524%525 A De Schelde N.B. 51%—49% C Am. Smelt en Ref. 36%38% anker ligt op de reede van Kobe. In dit I A Born. Sum. H.M. 180%183% telegram wordt gemeld, dat een school in- I A Houth. Alberts 9696 gestort is onder den druk van het water, I C Union Pac. Rr. 61%63 ex div. dat neerstortte, toert drie waterreservoirs I C Int. Nickel Cy. 37 ex div.38% bezweken. Zeshonderd scholieren werden Twintig dooden. Een bomaanslag heeft te Haifa een waar oproer veroorzaakt. De bom werd gewor pen midden in het handelscentrum der stad, op een oogenblik dat het daar zeer druk is, in de zij buurt van het voornaamste po- A Pref. Lever-Bros 143%143 Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indie 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%84% A Koloniale Bnk. 148150% A N.l. Hbk. 600 134—134 C Ned. H. M. 1000 155%—158%-59% A v. Berkels Pat. 64%—64% C Calvé-Delft 93—93% A Philips G. B. afg. 263%—261-66 C Unilever 155%—156%-57 C Am. Car Foundry 18%19%-% C Anaconda Cop. 25%—27%-26% C Bethlehem St. 4446%-% C Kennec Copper 3131%-32% C Rep. Steel 14%—15%-15 C U. States St. C. 43%—45%-% Tabak Amerika Markt Suiker KoninkL - Obl.Markt Unilever Rubber Philips (Wettig gedeponeer&l C Tide Water Ass. Oil 11%—11%-% A Ned. Scheepv. U. 123%—125%"-26 A H.V. Amsterdam 456%462-64 A Java Cult. Mij. 175—166 A N.l. Suiker U. 165—174 A Deli Batavia 233241 -40 C Deli Mö. 1000 298%—300-302 De nauwkeurige omstandigheden van het incident zijn nog niet duidelijk. Het schijnt echter, dat het begonnen is met het wer-1 pen van een bom in een Arabisch café na bij het politiebureau. Een aantal dooden en I gewonden viel tengevolge van de ontplof fing en voorts door het vuur, dat door de politie, naar het zeggen geopend is op de menigte. Aanslag op de olie-pijpleiding. I A Senembah 262%267-69 C Baltimore Ohio 6%8%-8% C Southern Pac. Cy. 12%14%-14 A Southern Rlw. 8%9%-10 A Amst. Rubb. C. 228%—234%-32 A Deli-Bat. Rubb. 158—169%-70% A Hessa Rubber 148-153-50 A Serbadjadi S.R. 119-126-24 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.95% 8.96%' Berlijn 72.97% 72.90 Parijs 5.03% 5.04% Brussel 30.75 30.73 New-York 1.81% 1.81% Het pleidooi. Gisteren heeft het ambtenarengerecht te Vanochtend heeft een afdeeling politie Arnhem de behandeling voortgezet van het en militairen in de vallei van Esdralon een ontslag van den ir. Van der Veen, als rijks j I bende Ambiëren betmpt toen zij poosde del tuinbouwconsulenf te Niime^en oordeeld waren tot dwangarbeid, gunsten i,nt lu"1"UUWLUllbUi1^1 Le ^Nijmegen. hadden toegestaan die niet in overeenstem- Petroleum-P9Pleiding te vermelen. In het Thans was het woord aan den advocaat ming kunnen worden gebracht met het gevecht' dat hier°P volgde werden acht I van den klager, mr. Nieukerken, voor het gevangenisregime De begunstigde gevan- Arabieren gedood en een Britsch soldaat en houden van zijn pleidooi, waarin hij de mo- genen waren oud-leden van de IJzeren A^wfren X Xdezelfde ^lVa" de regeering op dikw«ls schetfpe rarde drie moordenaars van Duca en tien bende Arabieren, die m dezelfde val-1 wijze bestreed lei Joodsche landbouwers aanviel, werd op I Pleiter wees er op, dat de regeering zich de vlucht gedreven en moest een doode achterlaten. De Joodsche landbouwer, die gisteren te Einvered werd gewond, is van ochtend overleden. moordenaars van den student Stelescoe. In de gevangenis Baiud kregen de moorde naars van Duca bezoek, zij konden in de stad gaan eten en er somwijlen den nacht doorbrengen. De moordenaars van Steles coe, in de gevangenis van Doftana, kregen post en dagbladen toegezonden, maar gaven ook uit de gevangenis richtlijnen aan hun Vier arabieren ter dood veroor deeld. De militaire rechtbank te Jeruzalem I voor het verleenen van dit ontslag heeft bediend van allerlei beweringen en kwalifi caties, geen feiten, en verzuimd heeft, mis standen betreffende het beleid en het werk van den consulent aan te voeren. Niet min der dan dertien punten zijn door de regee ring naar voren gebracht om de ongeschikt- genisregime onderworpen, NEGEN PERSONEN OMGEKOMEN BIJ EEN BRANDWEERDEMONSTRATIE. Tijdens een brandweerdemonstratie te Coimbra ter gelegenheid van de feesten ter eere van de heilige Koningin Isabella van politieke vrienden. I heeft vier Arabische dorpelingen ter dood I van den klager te motiveeren, doch De gevangenisdirecteuren zijn thans af- veroordeeld wegens poging tot brandsüch-1 Van der Veen heeft zich zondsr een ultzon" gezet .en de veroordeelden aan het gevan- j ting in een molen bij Lydda. Het zyn drie broers en hun neef. Bom uit trein geworpen Twee Joden werden ernstig gewond ten gevolge van de ontploffing van een bom, welke by de kruising van den spoorweg en de hoofdstraat van Tel Aviv uit den trein was geworpen. Andere voorbijgangers wer- Aragon, zijn negen personen om het leven I den licht gewond. Een Joodsch meisje werd I 'g^tënaar*'tê'worden''gehandhaafd.~Zoo gekomen en drie levensgevaarlijk gewond. 1 gedood. Ook bij Nazareth is een bom ont-1 Wordt onder meer aan klager ten laste ge- Op het plein van de republiek was een hou- ploft. Hier werden twee Joden ernstig ge- legd> anti-r0omsch te zijn. Is dit aan een ten bouwwerk opgetrokken, dat een huis J van drie verdiepingen moest voorstellen. Op de derde verdieping waren twaalf ge meenteambtenaren en een kind van twaalf jaar byeen, terwijl het plein vol nieuwsgie rigen stond. Het bouwwerk werd in brand gestoken de vlammen grepen zoo snel om zich dering, aldus pleiter, op al die punten kun nen verantwoorden. Volgens pleiter draait dit heele ontslag slechts om één punt: het befaamde schot schrift. Al het andere, dat de regeering er bij heeft gehaald, heeft in wezen met het ontslag niets te maken. Indien kan worden aangetoond, dat de klager het schotschrift niet heeft gèmaakt, dan heeft hij het recht, wond. EEN NIEUW REUSACHTIG VLIEGTUIG. ambtenaar verboden, zoo vroeg spreker. Men kan een voorbeeldig ambtenaar zijn en toch fel roomsch-katholiek. Ook wordt hem ten laste gelegd, critiek De Sikorsky-maatschappij te Bridgeport I 0p het regeeringsbeleid. Is een ambtenaar in Connecticut heeft een nieuwe reusach-1 Ook dat niet meer geoorloofd tige vliegboot ontworpen, die, naar be-1 Pleiter verwees naar de scherpe critiek weerd wordt, met 100 passagiers om de Van een aantal hoogleeraren tegen den mi- heen dat de brandweer erdoor werd ver-1 wereld zal kunnen vliegen in minder tijd I nister van onderwijs inzake de spelling- rast. dan het toestel van Wiley Post, die er ze-1 kwestie De figuranten op de derde verdieping rie- ven dagen en 19 uur over deed. I Herinnert men zich, aldus pleiter, hoe in- pen om ladders en gek van angst sprongen I Kolonel Lindbergh, die adviseur van de I dertyd een aantal ambtenaren van de zij omlaag. De slachtoffers werden door I pan-American Airways is, heeft aan het I rechterlüke macht tekeer zijn gegaan tegen ambulance-auto's naar het ziekenhuis ge-1 ontwerp medegewerkt. De boot zal acht I het voornemen van de regeering, om een bracht. Toen het vuur was gebluscht be- I machines hebben die 100 ton wegen; er zijn merkte men, dat nog twee personen in het I 0ok slaapplaatsen voor honderd passagiers. bouwsel verbrand waren. Geruchten aangaande Dimitrof ongegrond. Havas meldt uit Moskou: Uit goede bron wordt medegedeeld, dat het gerucht in-1 weekeind en in een week rondom de we-1 zake de arrestatie van Dimitrof van allen reld vliegen. De afstand New YorkLiverpool zal in 12 tot 15 uur kunnen worden afgelegd, aldus heeft Sikorsky, de ontwerper, verklaard. Men kan met het vliegtuig een uitstapje naar de Noordpool maken gedurende het grond ontbloot is. Naar het Japansche telegraafagentschap Domei verneemt zijn in verband met den vlucht van generaal Loesjkof naar Spanje een reeks arrestaties verricht onder leiden de ambtenaren van den Sovjet in het Ver re Oosten. Tientallen gearresteerden zou den reeds geëxcuteerd zijn door vuurpele tons als contrarevolutionairen. Er is ruimte voor een promenadek, een bar, rooksalons en een eetzaal. In de vleu gels worden verblijven voor een bemanning] van acht koppen aangebracht. Geitenkeuring. aantal rechtbanken op te heffen? In het systeem, dat men tegenover ir. Van der Veen gevolgd heeft, zouden al die ambtenaren ontslagen moeten zyn. De Grondwet waarborgt ook den amb tenaar zijn recht van crritiek op de da den van de regeering. Hierbü komt nog, dat een ambtenaar niet is een instrument in handen van zijn chef, doch een dienaar van de gemeenschap. Men heeft niet kunnen aantoonen, dat ir. Van der Veen, ondanks zijn critiek, la ter nalatig is gebleven in het uitvoeren van zijn ambtelijke werkzaamheden. Pleiter betoogde verder, dat er inder daad in den landbouw en ook op andere gebieden van ons volksleven een opdrin gen waar te nemen is van de roomsch- katholieke organisaties. Dat is hun goed recht, maar het is ook het goed recht' van WEMELDINGE. Dinsdag werd op het Onder de I terrein van den heer M. C. Lindenbergh de I anderen, om daar tegenop te komen. geëxecuteerden zouden zich bevinden: Wil- I jaarlijksche geitenkeuring gehouden. Keur- lisky, de voorzitter van de executieve com- meesters waren de heeren W. Sietema te missie in het Verre Oosten, Curtos, zijn i Middelburg en J. Versluis te Serooskerke voorganger generaal Sapadnoey, Lebedeefl (w.L en Daifman, de ondervoorzitter der exeeu-1 Aangevoerd werden 45 geiten en 16 lam- tieve commissie in het Verre Oosten, voorts I meren. De uitslag was als volgt* Sjoeeel, redacteur van de Tihookeanskaya Groêp i, volbloed lammeren: No. 1. D. Zwezda (ster van den Stillen Oceaan), het I Jeremiasse, 2. D. Jeremiasse, 3. Joh. van orgaan der executieve commissie in het Oosten Fz., 4. C Meijaard Verre Oosten, Wedensky, ondervoorzitter Groep i_ja'rige volbloed melkgeiten: van de nationale plannencommissie in het B D_ Jeremiasse, 2. W. A. Zuyddijk, 3. G. Verre Oosten, Sjraebel, eerste rechter in Bras, 4. W. Gijssel, 5. J. Hamelink. het gerechtshof, Nobriansky, leider van het Groep III, lammeren: 1. Ant. de Vos, 2.1 commercieel departement, Karapotnicky, j0h. Ruissen (Kattendijke), 3. Ant. de Vos, voorzitter van de visschery coöperatieven 4, G. Bras> 5. j. van o0Sten Johz., 6. W. in het Verre Oosten. De terechtstellingen Gyssel, 7. J. Oudeman, 8. W. Gijssel, 9. D. I Jeremiasse, 10. J. Poelman. Groep IV, 1-jarige melkgeiten1. D. Jere-1 miasse, 2. D Jeremiasse, 3. Ant de Vos, 4. - zjjn veranderd in een roomsch-katholieke Too 1 inrlnnW-n Ir K T T-l orv-in11 vi Lr t~« 1 r\>» ttOto 1 zouden zyn voltrokken voor de aankomst van de commissie van onderzoek, die onder I leiding stond van Jezjof, den commissaris voor binnenlandsche zaken, uit Moskou. DE OVERSTROOMINGEN. Meer dan 1000 slachtoffers. Volgens de laatste officieele cijfers om trent de overstroomingen bij Kobe zijn daarbü ruim 1000 dooden gevallen. Daarbij zijn inbegrepen de ongeveer 500 vermisten. Bovendien zyn 600 personen gewond. In verband met de moeiiyke verbindingen zijn I Adr. Janssen (Kattendijke), 4. Jan van Oos-| de gegevens nog niet volledig en vreest I ten, 5. Ant. de Vos, 6. Joh. Ruissen (Kat-1 men, dat de slachtoffers nog talryk zullen tendijke). blijken te zijn. I Van de melkgeiten werden 16 stuks aan-1 600 Scholieren omgekomen? I bevolen voor de fokkerij. De maatschappij Globe Wireless te San I Voor zoover er achter de namen geen I Francisco, heeft een telegram ontvangen I plaatsnaam is vermeld, wonen de inzenders van de „President Cleveland", welke voor| te Wemeldinge. Dit roomsch-katholieke opdringen,, dit opdringen uit het maatschappelijke naar het publiekrechtelijke terrein, verwekt hevige spanningen, waarvan; ten slotte de ambtenaren de slachtoffers worden. Ook in de Ossche zaak is dat gebleken, aldus pleiter. Zijn vroegere chef Inspecteur dr. Hui- zinga, noemt ir. Van der Veen een be kwaam en yverig ambtenaar,; die zyn werk vol toewijding verrichtte. De bur gemeester van Npmegen, de heer Steinweg, noemt hem een uitstekenden ambtenaar, die van aanpakken hield. Spreker legde daarna een brief over van dezen burgemeester, van 1932, waarin deze verklaarde, dat, als er geen ernstig verzet gekomen was, de Tuinbouwwinter- school te Nijmegen geheel onnoodig zou Jac. Onderdijk, 5. J. Hamelink, 6. Joh. van Oosten Fz. Groep V, 2-jarige melkgeiten: 1. W. Gijs sel, 2. Joh. Ruissen (Kattendijke), 3. Ant. Glerum, 4. G. Bras, 5. en 6. D. Luteijn. Groep VI, stamboek geiten en 1 oude volbloed: 1. D. Jeremiasse, 2. W. Gijssel, 3. (Oude volbloed) W. A. Zuijddijk. Groep VII, 3-jarige en oudere geiten: 1. W. A. Zuüddijk, 2. J. M. van Oosten Fz., 3. school; en dezelfde burgemeester spreekt er zijn bevreemding over uit, dat ir. Van der Veen anti-roomsch wordt genoemd. De burgemeester schreef letterlijk: „an ti-katholiek gebruiken sommige geestdrij vers maar al te spoedig." PI, betoogde vervolgens, dat het be faamde pamflet onmogelijk van ir. v. d. Veen afkomstig kon zijn geweest. Zijn se cretaresse, mevr. Roos, heeft het vervaar digd en de wereld ingezonden. Tenslotte behandelde spr. de verhouding tusschen ir. v. d. Veen en ir. v. d. Plas sche, waarbij hij tot de slotsom kwam, dat laatstgenoemde den heer v. d. Veen niet mocht en al het mogelijke gedaan heeft,* om hem een beentje te lichten. Nadat de landsadvocaat, jhr. mr. v. d. DOODELIJKE VAL VAN EEN DAK. Gisteravond is in het gemeente zieken huis te Arnhem aan de gevolgen van een ernstigen val overleden de 21-jarige lood gietersknecht J. Welbie, afkomstig uit Woudrichem. De jongeman verrichtte gis terochtend werkzaamheden op het dab van de bestelgoederenloods der Neder- landsche Spoorwegen aan de Oude Sta tionsstraat te Arnhem. Vermoedelijk door dat hij zijn evenwicht verloor, is hij door een glazen ruit van het dak gevallen en neergestort op den steenen vloer van de loods, die acht meter lager is gelegen. Met ernstige inwendige kneuzingen en in bewusteloozen toestand is de ongelukkige naar het gemeente ziekenhuis overgebracht waar hij des avonds is bezweken. Schilder aan de gevolgen van val overleden. Gisteren is in het r.k. ziekenhuis te Tiel overleden de dertigjarige, ongehuwde schilder M. Smulders uit Tilburg. S. was Maandagmiddag bij het verrichten van werkzaamheden aan het gebouw van de vroegere arrondissements-rechtbank uit gegleden en van 18 meter hoogte neerge stort. Bij dezen val had hij een gecompli ceerde bovenbeenbreuk, een zware her senschudding en eenige inwendige kneu zingen opgeloopen. BRIEVEN VAN HITLER? Het. Bat. Nwsbl. vertelt een aardige ge schiedenis die thans in Batavia de ronde doet. Onlangs is daar gestorven de heer H, Van Zengen, die een bekende figuur was in een groot deel der Indische samenle ving. Van Zengen had een uitvinding gedaan: een bijzondere parachute. Overtuigd van het succes, deed hij moeite deze naar Duitschland te doen opzenden. Dit ging echter niet snel genoeg naar zyn zin en daarom verzond hy de parachute maar zelf, en, opdat er in Duitschland niet mee getalmd zou worden, meteen maar naar... Hitier persoonhjk! Niemand dan Van Zengen-zelf geloof de, dat er aandacht aan zou worden be steed. Maar wie er gelijk had, wasVan Zengen! Vol trots toonde hy eenige weken later zyn vrienden een brief, eigenhandig ge schreven en geteekend doorHitier! De Führer dankte hem voor zijn atten tie en prees hem om zjjn ijver en energie. Adolf Hitler deelde in zijn brief mede, dat hij-zelf niet in staat was de uitvinding te beoordeelen; hij had haar echter doorgestuurd naar het Ministerie van Luchtvaart. Men zegt dat Hitier tegelijkertijd een tweeden, eveneens eigenhandig geschre ven en geteekenden brief naar Neder- landsch-Indië verzond. De inhoud hiervan was echter verre van vriendeiyk: de brief was bestemd voor hen, wier tusschen- komst Van Zengen aanvankelijk had ver zocht voor het doorzenden, doch die er niet voldoende aandacht aan hadden be steed. Si non e vero...... DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER De Klomp: 2 dooden en 4 zwaar gewonden. Gisteravond wilde op den rijksstraatweg nabij De Klomp een personenauto uit de richting Ede komende, een paar meisjes, die rechts van. den weg op het rijwielpad reden, passeeren. Een der meisjes echter hield te veel links, waardoor de automo bilist genoodzaakt werd ook naar link» uit te wyken om een aanryding te voor komen. Juist op dat oogenblik naderde uit de richting De Klomp een personen auto. Een botsing tusschen de wagens, die beide een snelheid hadden van tegen de tachtig kilometer, was onvermijdelijk en met een geweldigen klap vlogen de voertuigen tegen elkaar. De uitwerking was verschrikkelijk. Luid gegil steeg uit de wrakstukken op. Door voorbijgangers werden drie dames en een heer, die allen zware verwondingen ver toonden en bewusteloos waren, uit den totaal vernielden wagen te voorschijn ge- Does vervolgens een uitvoerig pleidooi had gehouden, o.a. bewerende, dat in dien mevr. Roos het schotschrift dan heert geschreven ir. v. d. Veen toch in elk geval den inhoud gekend moet hebben, werd de zitting gesloten en de uitspraak- bepaald op 27 Juli a.s.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2