Als U »Mijnhardtjes« vraagt, dan LaiÉoiiw-Crisis-Sprokkeliop. BUITENLAND. Het Nieuwe Gebouw der P. Z. E. M. ontvangt U hartvormige cachets met den naam Mijnhardt, die allerlei pijnen snel doen verdwijnen. KERK EN SCHOOL. DUITSCHLAND RUSLAND. PERSKRONIEK. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN, AGENDA. (Ingez. Med.) gaan is en dat klager daarin zeer sterk zijn aandeel heeft gehad. Op een vraag van ir. Van der Veen ver klaarde get. dat in de bij k.b. vastgestelde instructie voor de tuinbouwscholen is be paald, dat over schorsing en ontslag van een directeur eerst het advies van de com missie van toezicht moet worden ingewon nen. Ir. Van der Veen: „dat is bij mijn schor sing en ontslag niet gebeurd". Dit laatste werd onderschreven dooi' den heer L. J. Alting Mees, voorzitter van de commissie van toezicht op de tuinbouwwin- terschool te Heesch. Get. gewaagde voorts van den uitstekenden geest op die school. Ir. Van Leiden, leeraar aan de school onderstreepte dit laatste ook voor wat be treft het leeraren-corps. Op een vraag van den president om concrete feiten te noemen n.a.v, een bewering van getuige dat de pro testanten te Nijmegen door de katholieken zeer gehandicapt worden, deelde getuige mede, dat hij zeven jaar lang secretaris is geweest van de Nijmeegsche veiling. On langs toen hij periodiek af moest treden, werd zonder eenige reden een ander geko zen. Toen get. in den raad van commissa rissen vroeg of hij zijn werk niet goed had gedaan, antwoordde men hem, dat het niet om zijn persoon of om zijn werk was, maar omdat hij protestant was. De heer Hofstede uit Nijmegen, onder voorzitter van de commissie van toezicht op de tuinbouwschool en voorzitter van de proeftuincommissie legde verklaringen af over de beschuldiging, dat ir. v|d Veen groenten uit den proeftuin voor eigen ge bruik had aangewend, hetgeen een der gronden van zijn ontslag was. Get. verklaarde dat ir. v|d Veen voor de proeftuinen veel meer deed dan zijn instruc tie hem voorschreef en daarom had het be stuur reeds vele jaren geleden goedgevon den dat hij groenten uit den proeftuin voor jzijn gezin kreeg. Get. vond dit volkomen billijk. De raadsman mr. Nïeukerken heeft aan de verschillende getuigen a décharge nog de vraag gesteld of zij ir. Van der Veen een „achterdochtig, wantrouwend, agressief en militant" persoon vonden (eveneens een der motieven van het ontslag), waarop deze getuigen ontkennend antwoordden. De zit ting werd daarop geschorst tot des avonds. De avondzitting. Als eerste getuige in de avondzitting werd gehoord de heer P. Schellingerhout, gewezen directeur der Nijmeegsche veiling, die verklaarde op verzoek van ir. Van der Veen een gestencilde circulaire in duizend exemplaren te hebben afgedrukt op de stencilmachine van de Nijmeegsche veiling. Hij kende den inhoud van de circulaire niet. Hij had alleen de onderteekening gezien, die luidde „Geus 1" en „Geus 2", Het feit, dat getuige deze circulaire afdrukte is me de aanleiding geweest tot zijn ontslag als directeur der Nijmeegsche veiling. Vervolgens is nog gehoord de heer A. Ponten, leeraar en thans waarnemend di recteur der tuinbouwschool te Heesch, die verklaarde, dat tachtig procent van de brieven, die uitgingen, niet door de secre taresse van ir. Van der Veen, maar door den amenuensis werden getikt. Ir. J. Gerritsen, adjunct-rijkstuinbouw- consulent te Geldermalsen, is eenigen tijd aan ir. Van der Veen toegevoegd geweest en legde verklaringen af over de wijze, waarop deze hem geïnstrueerd had. De chef-tuinman van den proeftuin te Heesch, A. Blom, verklaarde, dat de direc teur al zijn groente en fruit uit den tuin be trok. Tenslotte is gehoord de secretaresse van ir. Van der Veen, mevrouw B. W. Roos, die mededeelde, dat ook zij een circulaire in zee had gezonden, welke stelling nam tegen het wetsontwerp tot beperking van den ar beid van de gehuwde vrouw. Ir. Van der -Veen was vooraf niet op de hoogte ge weest van den inhoud van deze circulaire. Hij had Haar het plan om deze circulaire op te stellen aanvankelijk afgeraden, daar hij er weinig van verwachtte. Zij had moe ten verzekeren, dat er geen beleedigingen en geen onjuistheden in voorkwamen. Get. verklaarde negen jaar werkzaam te zijn ge weest als administratieve hulp van het con sulentschap. Zij was herhaalde malen te genwoordig geweest bij gesprekken tus- schen den inspecteur van den tuinbouw ir. Van der Plassche en ir. Van der Veen. De ze gesprekken hadden herhaaldelijk een on aangenaam karakter gedragen. De eerste maal was dit het geval geweest naar aan leiding van een felicitatiebrief, welke ir. Van der Veen aan den heer Van der Plas sche had gezonden in verband met zijn be noeming tot inspecteur, welke brief laatst genoemde eenigszins hatelijk had gevon den. Voorts had men een kwestie gehad over de verdeeling van de werkzaamheden van een assistent tuinbouwconsulent. Het ambtenarengerecht heeft tenslotte eenigen tijd met gesloten deuren zitting ge houden. Daarna is de behandeling geschorst tot hedenochtend. Dan zouden de pleidooien aan de orde komen. Uitslag U.L.O.-examens Goes. Diploma B: C. J. v. d. Berge, Ouwer- kerk; W. Schraver, Zieriksee; H. L. Schmelzer, Vlissingen; L. Naeije, Aksel; L. de Bokx, Hoek; J. S. Bongers, Vlissingen. Diploma A: L. Sanderse; P. A. du Pon, C. P. B. Polderman, allen Vlissingen; A. F. J. de Beer, Middelburg; M. J. Gouwe loos; P. D. v. d. Ende, W. S. Zoete, allen Vlissingen; W. M. Boot, Serooskerke; C. Arnold, Zieriksee; M. H. v. Westenbrugge, Nieuwerkerk; J. v. d. Berge, Zieriksee; A. Catsman, Brouwershaven; J. Houmes, Zieriksee; W. C. Sinke, S. Korstanje, S. C. Timmerman, allen Goes; J. Traas, 's- Heer-Arendskerke; J. M. Dootjes, Goes; M. L. de Jager, Kloetinge; M. Smits, Kattendijke; J. G. C. Millenaar, C. M. v. Dixhoorn, M. de Ridder, allen Terneuzen; A. Post, Aksel; W. Geelhoed, Hoek; en J. A. Almekinders, Zaamslag. INCIDENT AAN DE FRANSCH— ITALIAANSCHE GRENS. Eergisteren is aan de Fransch-Italiaan- sche grens een Fransch student door de schoten van Italiaansche grenswachten ge wond. Officieel wordt medegedeeld, dat het in cident geschiedde in de omgeving van de Col Udine bij Abries. Twee Fransche tou- risten waren bij vergissing de grens over gestoken en plotseling opende de Italiaan sche grenswacht zonder waarschuwing het vuur op hen. Hoewel de Franschen onmid dellijk terugkeerden, bleven de Italianen schieten in hun richting, waardoor een van beiden in den rug werd getroffen. De Fransche regeering zal haar houding bepalen, wanneer het onderzoek geheel ge ëindigd zal zijn. HANDELSOVEREENKOMST ITALIë— JAPAN—MANTSJOEKWO. Naar uit Tokio gemeld wordt, is tusschen Italië, Japan en Mantsjoekwo een economi sche overeenkomst gesloten, welke gisteren formeel door den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Oegaki, den gezant van Mantsjoekwo, Yoean Chentoeo en den leider van de Italiaansche delegatie in Ja pan, senator Ettore Conti, is onderteekend. Deze overeenkomst regelt de handelsbetrek kingen tusschen Japan, Mantsjoekwo eener- zijds en Italië anderzijds, op basis van we- derkeerigheid. De uitvoer naar Italië zal 150 millioen lire bedragen, waarvan 120 millioen uit Mants joekwo en 30 millioen lire uit Japan. De uitvoer van Mantsjoekwo zal voor 100 mil lioen lire bestaan uit landbouwproducten, voornamelijk sojaboonen, steennoten en voor 20 millioen lire sojaboonenolie. De in voer uit Italië naar Japan en Mantsjoekwo is vastgesteld op 150 millioen lire, waarvan voor een waarde van 60 millioen lire naar Mantsjoekwo en 90 millioen naar Japan. Mantsjoekwo zal voornamelijk uit Italië voor een waarde van 34 millioen lire aan machinerieën, voor 25 millioen lire aan automobielen en voor 1 millioen lire aan gips betrekken. DE ZGN. „VOLKS"-AUTO Aan de cijfers getoetst. C. L. Axon schrijft in de Haagsche Post over den zgn. Duitschen ,,volks"-auto van pl.m. Mk 990, die den naam K.d.F. d.w.z. Kraft durch Freude, zal dragen en waarvan men in 1939 in serie-productie zou kunnen beginnen. Hij maakt de opmerking, dat men in den zgn. volkswagen een nuttig mi litair hulpmiddel voor het geval van oor log heeft te zien en dat de Duitschers de nuttige rol ten hunnen nadeele van de Ma rine-taxi's niet zijn vergeten. Over de waar de van den zgn. „volks"-wagen in vredes tijd zegt hij dan: „Men vraagt zich b.v. af wat iemand met een inkomen van ongeveer 300 Mark per maand met een auto moet doen. Toeval lig heeft dezer dagen de heer Ley ver klaard, dat de kooper van een K. d. F. auto per week 5 Mark voor afbetaling inclusief verzekering en een driemaandelijksche re visie zal krijgen te betalen. Dat is dus per maand bijna 22 Mark. Een eenvoudig re kensommetje voegt er voor onderhoud, re paratie, bedrijfskosten e.d. op zijn minst nog een bedrag van een 50 Mark bij. Het totaal is op een inkomen van een 300 Mark dus ongeveer een vierdeOf dat op den levensstandaard een gunstigen invloed zal uitoefenen valt te betwijfelen. En overigens denke men zich ten slotte in wat een afbe taling van 170 Mark per jaar (wij mo gen toch zeker wel van het door dr. Ley genoemde bedrag een 60 Mark per jaar af trekken voor de verzekering, garage- en re- visiekosten) beteekent op den aanschaf fingsprijs van 990 Mark! Een afbetaling in ongeveer zes jaar! Het is ons wat al te nationaal-socialistisch." De N.R.C. voegt hieraan dan nog toe: En hoevelen van het „volk" verdienen geen 300 mark per maand! In een artikel van onzen financieelen correspondent te Berlijn in het avondblad C van 14 Mei was vermeld, dat een geschoold arbeider in een fabriek van technische apparaten, een man van 37 jaar, die een deskundige opleiding heeft genoten (lang niet de eerste de beste dus!), gehuwd en vader van twee kinderen, een gemiddeld netto-weekloon van Mk. 42.70 verdiende, waarvan dan nog ver plichte bijdragen voor allerlei doeleinden worden afgetrokken tot een bedrag van Mk. 7,6 of 15 pet., zoodat er Mk. 35,1 over blijft. Voor dezen geschoolden arbeider in een fabriek van technische apparaten! Men kan zien wat het woord „volks"- auto waard is. Hoeveel arbeiders hebben hier te lande met onzen hoogeren le vens- en loonstandaard zelfs maar een motorfiets Dit brengt ons een grap te binnen, die wij dezer dagen in een der bladen aantrof fen. Goering sprak in Rome voor een Itali- aansch gehoor over al het schoone in Duitschland. „Bei uns" is dit, en „bei uns" is dat, „Bei uns", zoo zeide hij o.m., „ver dient ein Arbeiter minstens Mk. 50 pro Woehe". Groot applaus van de aanwezige Italianen. Nadat het applaus was weggestorven, bleek achter in de zaal een Duitsche arbei der te zijn flauw gevallen. „Was hat der Mann?" riep Goering. „Achtzehn Mark", antwoordde men hem. „Na, das meine ich doch niclift", aldus wrevelig Goering; „was fehlt dem Mann". „Zwei und dreissig Mark", luidde weer prompt het antwoord. VOEDSELSCHAARSCHTE TE WEENEN. Havas meldt uit Weenen: De „Völkische Beobaehter" maakt zich in zijn nummer van gister ongerust over de schaarschte van ze kere levensmiddelen, welke te Weenen merkbaar wordt. Het blad schrijft dit toe aan lieden, die uit vrees voor voedselgebrek gedurende den winter groote hoeveelheden opslaan. Het blad noemt dit hoogverraad. Vervolgens verklaart de „Völkische Beo baehter",, dat de namen van deze hamster aars bekend zijn en spoort aan huiszoeking bij hen te verrichten, waardoor het moge lijk zou zijn deze levensmiddelen te ver strekken aan personen, die er jaren lang gebrek aan hebben gehad. Geen Joodsche advertenties. De bladen te Frankfort am Main hebben aangekondigd, dat zij in het vervolg geen Joodsche advertenties meer zullen plaatsen. De zuiver nationaal-socialistische bladen hebben nooit advertenties van Joden ge plaatst. WEER VERSCHEIDEN DOODVONNISSEN. Het opperste gerechtshof voor de auto nome republiek Noord Ossetië, welke te Ordjonikidse zetelt, heeft elf ambtenaren van het commissariaat van landbouwzaken ter dood veroordeeld wegens sabotage. Het centrale uitvoerende comité van Groot-Rusland, waarvan Noord Ossetië deel uitmaakt, heeft drie ter dood veroordeelden gratie verleend en hun straf veranderd in 25 jaren gevangenisstraf. Twee anderen, die eveneens ter dood waren veroordeeld, zul len onderscheidenlijk 20 en 15 jaren gevan genisstraf moeten uitzitten. Uit de 3e Persconferentie van het College van Regeeringscom- missarissen der L.C.W.-1935. I. Uit het meer dan 120 grootendeels dicht beschreven vellen beslaande boekdeel met vragen en antwoorden, door de verschillen de bladen voor de persconferentie inge diend, pikken wij hier en daar een graantje. Feitelijk zijn vrijwel alle bladzijden voor den landbouwenden stand van belang, maar dat zou ettelijke nummers van ons blad geheel vullen, indien wij dit alles over namen. Daarom laten we de meer tech nische vragen en antwoorden buiten be schouwing, ons in deze en volgende sprokke lingen bepalende tot de groote lijnen en opmerkingen van meer algemeenen aard. Landbouwordeningswet. Een vraag luidde, of de Landbouworde ningswet, waarvan het voorontwerp ver schenen is, voor goed van de baan zou zijn? Geantwoord wordt, dat de behandeling van het door minister Deckers gepubliceer de V oorontwerp-Landbouw-Ordeningswet door den huidigen minister van economische zaken niet verder is voortgezet. Zulks be teekent echter niet zooals reeds in de Memorie van Antwoord Landbouw-Crisis- fondsbegrooting 1938 Tweede Kamer 7 is uiteengezet dat een wettelijke regeling op dit gebied in anderen vorm niet meer zou worden nagestreefd. De „Landbouw crisis-ambtenaren." Hoeveel personen vinden, geheel of ten aëele, hun bestaan in de uitvoering der landbouwcrisismaatregelen? Contro leurs, inspecteurs, bureau-ambtenaren enz. enz.? Het antwoord luidt, dat op 1 Juni 1938 in dienst waren: I. Personeel in volledigen dienst: a. aangesteld op de voorwaarden van het Crisis-Arbeidsreglement 2487 pers.; b. aangesteld op de voorwaarden van het Burgerlijk Wetboek, Arbeidsovereen- komstenbesluit of bijzondere voorwaarden 238 pers.; c. tijdelijk personeel aangesteld op week- of dagloon (in verband met de vrij omvangrijke voorjaarswerkzaamheden en de verwerking van de gegevens van de algemeene inventarisatie voor land en tuinbouw in Mei, is dit cijfer thans hooger dan in de andere maanden des jaars) 268 pers. II. Personen, wier arbeidstijd grooten deels door werkzaamheden voor den Landbouw-Crisisdienst in beslag wordt ge nomen 775 pers. Zoodat in totaal 3768 man over heel Nederland zoo min of meer den kost er aan verdienen. (Wordt vervolgd.) DE SOCIALISTISCHE JEUGD HOUDT ZICH APART. De Tijd (r.k.) schrijft: Vrijwel héél de Nederlandsche jeugd brengt Hare Majesteit de Koningin hulde, wanneer zij straks veertig jaren ons va derland zal hebben bestuurd. „Vrijwel" waarom moeten de berich ten over deze huldebetooging zulk een be perking bevatten? Waarom staat niet de hééle Nederlandsche jeugd, waarom staan niet alle jeugdorganisaties achter deze volkomen gezond-nationale manifestatie? Omdat de sociaal-democratische A. J. C. blijkbaar niet meedoet. Heeft de A. J. C. niets willen leeren uit het spontane enthousiasme, waarmee de jeugd van alle richtingen, ook de socialistische, de ge beurtenissen in ons Koningshuis de laatste jaren heeft meegevierd? Zij kijkt wellicht alléén naar het laat ste Paaschcongres van de partij, waar de linkervleugel verzet aanteekende tegen den „Oranjekoers", door sommige leiders van de sociaal-democratie ingeslagen. Wellicht is het nu uit „voorzichtigheid", om geen partij te kiezen tusschen deze beide stellingen binnen de S.D.A.P., dat de A. J. C. zich buiten de hulde-betooging houdt. Maar ziet zij dan niet in, dat zij juist dóór dit niet-partij-kiezen zeer be slist partij kiest in een nationale aangele genheid? Dat zij parteij kiest tegen het nationale symbool, dat in het Koningschap vervat ligt? Dat de oude Prinzipienreiter in de so ciaal-democratie de anti-Oranje-traditie belangrijker achten dan het wereldgebeu ren van deze dagen dat is hun oude zwak. Doch dat de socialistische jeugd, al thans haar leiding, een zóó groote blind heid aan den dag legt jegens al wat de laatste jaren gebeurt en zich bewust stelt tegenover de idee der nationale eenheid, dat zou een zoo bètreurenswaardige hou ding zijn en zulke ernstige perspectieven openen, dat wij alsnog op de vraag, die boven deze- regels staat, een beter ant woord verhopen. ui. (Slot). Met voorbedachten rade hebben wij in de voorafgaande beschouwingen over het nieuwe kantoorgebouw der P. Z. E. M. den ideëelen kant van het vraagstuk vooropgezet. Niet, omdat het nuchter-zakelijk maar kwalijk te verdedigen zou zijn, maar alleen omdat deze andere kant toch vooral niet uit het oog verloren moet worden. Met name niet door die politici, die zoo graag over de Oostgrens kijken: als er, zelfs zonder een leening te sluiten (waaraan de nedernazi's, in het Oostelijke voetspoor tredend, im mers verklaren óók zoo het land te heb ben) een kapitaal en monumentaal ge bouw gezet kan worden door en onder de democratie, dan spuwen de heeren er vuur en vlam tegen en spreken van „moordende lasten";als ze zelf aan het bewind zouden zijn, dan zouden ze vermoedelijk hetzelfde gebouw laten zet ten, zich vervolgens fier op de borst slaan, en het op hun speciale nedernazi- credit-conto geboekt willen zien. Om van de zegenrijke werkverschaffing nog maar niet te spreken Maar laat ons dan de zaak nu ook nog eens terdege van den nuchter-zakelijken kant beschouwen. Dan moet eerst tot recht begrip opge merkt worden, dat de P.Z.E.M. verhuizen moet. Het huidige gebouw in de Koe poortstraat heeft een militaire bestemming, is Rijkseigendom, en moet op eerste aan zegging binnen 24 uur ontruimd worden. Bovendien is het volstrekt ontoereikend. We weten dat eigener aanschouwing: het personeel zit er als haringen in een ton gepakt, en bij de zich nog voortdurend uit breidende administratie kan dat niet zoo blijven. Er is alle moeite gedaan, een andere, goedkoopere oplossing te vinden; zelfs heeft men, zoo verluidt, een bod op den St. Joris gedaan, met de bedoeling in den tuin daarvan dan bij te bouwen. Van dit alles is niets terecht gekomen. Toen heeft men voor 18.000 den grond aan den Poelendalesingel gekocht en daarop zal nu voor 350.000 het nieuwe ge bouw der P.Z.E.M. verrijzen. Nu moet men niet zeggen: wat een schep geld, maar eens nuchter vragen: van welken invloed is dit op het bedrijf, en zou men een andere oplossing hebben kunnen bereiken, waardoor de gebruikers, in plaats van hooge tarieven te betalen, noemenswaard ontlast zouden hebben kun nen worden? Om te beginnen moet dan de vergelij king zoo worden: de P.Z.E.M. moet uit de Koepoort weg. Nu kan ondersteld worden, dat zij op de een of andere ma nier voor hetzelfde geld „ergens" on derdak zou kunnen krijgen. Dan kan men dus den huidigen toestand met den nieuwen vergelijken. Welnu: bij 3% rente, afschrijving in 40 jaren en 3% grondrente komen de jaarlijksche meerkosten voor de P.Z.E.M. op een bedrag van 22.350. Vergeten moet hierbij dan weer niet worden, dat het huidige kantoor on voldoende ruimte biedt en dus óók uit gebreid zou moeten worden, wat kosten zou meebrengen, die dezen post „meer kosten" weer zouden verkleinen! Van welken invloed is nu deze op het bedrijf méér drukkende last t.o.v. de ta rieven? De totale bedrij tsontvangsten bedroegen over 1937 rond 2 millioen gulden. De meerkosten van het nieuwe kantoor be dragen daarvan slechts ruim 1 Voor een eventueele tariefsverlaging heeft een bedrag van 22.000 dus al heel weinig te beteekenen. In 1937 is, zooals men zich zal herinneren een tariefsverlaging inge voerd: 2 cent per kWh op het platteland en 1 cent in de steden, uitgezonderd Mid delburg en Vlissingen, met nog een daling van enkele vastrechttarieven ook. Dit heeft de P.Z.E.M. (ongeacht het meer- verbruik) 48.000 gekost. De stijging der kolenprijzen in 1937 t. o. v. 1936 is de P.Z.E.M. op 32.000 ko men te staan: de gewone verbruiker heeft daar echter niets van gemerkt! De post afschrijving heeft in 1937 al leen al 570.000 bedragen; ziet men nu, dat de onkosten voor het nieuwe gebouw in dit enorme bedrijf werkelijk een te verwaarloozen factor zijn? Al zou men in een houten schuur met een asfaltdak gaan zitten en die schande wil toch niemand dit sterke en levenskrachtige bedrijf aan doen? dan nog zou er van een merk bare tariefsverlaging uit dezen hoofde geen sprake kunnen zijn. •I" Maar: z ij n de tarieven van de P. Z. E. M. dan hoog, of zelfs te hoog? Natuurlijk moet men, bij de beantwoor ding van deze vraag, de tarieven van ge meentelijke distributiebedrijven die er bij wijze van gemeentelijken accijns, nog van een schepje tot een heelen schep boven- opleggen, buiten beschouwing laten. Doet men zulks, dan leert een vergelijkende bestudeering van de tarieven van onze provinciale Zeeuwsche electriciteits-mpij met de tarieven van die bedrijven in Fries land, Gelderland, Noordbrabant, Overijsel, Utrecht en Limburg, dat onze tarieven niet de laagste, maar evenmin de hoogste zijn: de P.Z.E.M. heeft een gemid delde tariefhoogte, ondanks de ver schillende bekende eigenaardigheden en moeilijkheden van onze provincie. Samenvattende: de P.Z.E.M. moet uit de Koepoort; een redelijk geschikt be staand gebouw was niet te krijgen; nieuw- 1 bouw was noodzakelijk; de daaruit voort spruitende (noodzakelijke) bedrijfslasten zullen geen tariefsverhooging behoeven mede te brengen; het niet-zetten van een ietwat monumentaal gebouw zou zeker geen noemenswaardige tariefsverlaging ten gevolge hebben; de tarieven der P. Z. E. M. zijn t.o.v. die der andere provincia le bedrijven stellig niet aan den hoogen kant. Wat wil men dan nu nog op goede gronden tegen het nieuwe gebouw irn brengen Wij weten het niet. Maar wij juichen het reeds in uitvoering zijnde plan van harte toe! DONDERDAG 7 JULI. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.30 Ber.) 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Viool en pia no. 10.55 Declamatie. 11.15 Orgel en Zang. 12.00 Kovacs Lajos-ork. (Om 12.15 Ber.) 12.45 Gram. 1.15 Albert's ensemble. In de pauze: Gram. 2.45 Orkest. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos- ork. en solist. 6.30 Causerie. 6.45 Sport- praatje. 7.00 Staalmeesters en solist. 7.30 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.i5 Gram. 9.00 RadiotöoneeL 9.45 Orkest en koor Utrechtsche Muziekschool. In de pauze: Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 „The Jumping Jacks." HILVERSUM n 301,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst., 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO-orkest. (1.00— 1.15 Gram.). 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 All Round-Sextet. In de pauze: Gram. 7.00 Ber. Z15 Gram. 7.45—8.00 Rep., eventueel gram. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Tam boers- en pijpercorps. 9.00 Declamatie. 9.30 Verv. conc. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Hol- landsch Strijktrio. In de pauze: Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 m. 11.25 Orgelspel. 12.05 Klein-ork. 12.35 Voordracht. 1.20 Gram. 1.50 Leonardi's Weensch orkest. 2.35 Piano. 3.10—3.30 Declamatie. 3,35 Sted. Orkest van Bournemouth, m.m.v. soliste. 5.05 Gram. 5.20 Clarilyn-Sextet. 5.50 Piano duetten en zang. 6.20 Ber. 6.45 Orgelspel. 7.20 Troise and his Mandoliers. 7.50 Dave Frost's Band. 8.20 Roadhouse-ork. en solis ten. 9.05 Boyd Strijkork. en solisten. 10.00 Korte Avondwijding. 10.20 Ber.. 10.45 Jef fries' orkest. 11.30 Winnick's ork. 11.50 12.20 Dansmuz. (Gr. pl.). RADIO PARIS. 1648 m. 8.19, 8.55—9.05 en 10.30 Gram. 12.40 Giardino-ork. (om 1.50 zang). 3.05 Zang. 3.20 Piano. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Piano. 8.50 Selectie operette „Le Holla". 10.5011.05 Gram. KEULEN, 456 m. 6.50 en 7.30 Gram. 8.50 Börschel's ork. en Koor. 10.20 Volksliede- renconc. 12.20 Kurhessisch Landesork. Kas sei. 2.30 Pop. conc. 4.20 Amusementsork. en solisten. 6.40 Piano. 7.30 Amusementssextet. 8.20 Orkest, solisten en sprekers. 10.50 Ne- dersaksen-ork. 12.203.20 Danziger Landes ork. en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Salonork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Schnyders' ork. en gram. 6.50 Gram. 7.23 Zang. 8.20 Salonork. en solist. 9.20 St. Romboutskoor en solist. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.30 Dansork. 1.50 2.20 Gram. 6.35 Dansork. 7.35 en 8.20 Gram. 9.20 Nationaal ork. 10.3010.50 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 O. Heyden's ork. en solisten. 8.20 Declama tie. 8.30 Opera „Die lustigen Weiber von Windsor" (gr.opn.). 10.20 Ber. 10.50 Cello en piano. 11.05 Ber. 11.20 Dansork. 12.20 Kleinork. en solist. 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Nachtconc. Goes, 5 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Aardbeien (Ju- cunda) 21, Zwarte bessen 65.50, Roode bes sen Prolific 20,25—23.10, Aardbeien Mad. Moutöt 19, per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit. Druiven: Fran- kenthaler 51, Aardbeien 1625, Roode bes sen (Prolific) 1527, Zoete roode bessen 1417, Witte bessen 1220, Kruisbessen 8.1021, Frambozen 1447, Vroege kersen 1723, Postelein kersen 1721, Meikersen 2741, Brusselsche Bruine 38, Hollanders 3542, Vroege v. Werden 40—41, Markie zen 2040, Witte vleeschkersen 31, Bruine Blanche 26, Tomaten 1419, Roode Blan che 26, Roode Suikerkersen 1728, Zoete Morellen 2329, Uitschot kersen 726, per 100 kg, Perziken 1.507.50, Kas Pree. de Trevoux 911, Kas Clapps Favorite 16 17, per 100 stuk. •f" Kapelle, 5 Juli. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling: Aardbeien: Jucunda 21.90 —22.10 12.000 kg, Mad. Moutöt 20.80—21.30 11.700 kg beide per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien: Mad. Lefebre 7,515, Mad. Moutöt 1622, Jucunda 18 19, per 100 kg. Kersen: Meikersen 3049, Meikersen afw. 816, Hollanders 3144, Hollanders afw. 520, Morellen 3137, Morellen afw. 11, Bruine Blanche 2327, Bruine Blanche afw. 912, Roode Blanche 1822, Porce- leinkersen 2224, Porceleinkersen afw. 7,5 13, Suikerkersen 2030, Suikerkersen afw. 1215, Jaapkostenkersen 31, Jaap- kostenkersen afw. 16, Markiezen 3641, Markiezen afw. 21, Limburgers 34, Water loo 27, Brusselsche Bruine 3841, Vroege van Werder 3342, Vroege van Werder afw. 1522, Zuurtjes 23, Volgers 20, Spiet jes 14, alles per kg. Bessen: Witte bessen 16, Zoete roode bes sen 13, Fay's New Prolefic 1428, alles per kg. Diversen: Frambozen 2866, Frambozen afw. 22, Kruisbessen 20 alles per kg. MIDDELBURG. WO 6 Jul DO 7 Jul. Openb. Verl. Ambachtsschool; 14.30 h. DO 7 Jul. Tent. Ind. en Huish. School door leerl. verv. werk; Molenwater 14.00 —16.30 en 19.00—21.00 h. DO 7 Jul. Muz. Wandeling Muziekvereen. „Crescendo"; Vertr. 20.00 h. Seisdam. GOES. WO 6 Jul. Kampfeest Goesche Padvin ders; Terrein Heernisseweg 19.00 22.00 h. <pO 7 Jul VR 8 Jul. Alg. Verg. ingel. „de Breede Wa tering bewesten Ierseke"; Prins v. Oranje 14.00 h. BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 1—DO 7 Jul.: „Midder nacht-Taxi!" en „Thank you Jee ves!" 20.00 h. ZO 15 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6