BUITENLAND. ZUID-BEVELAND. NOORDBEVELAND VLISSINGEN. WALCHEREN. OOSTBURG belgie. Drie schepelingen te Ant werpen vermoord. beurs van amsterdam. beursthermometer zaterdag. düitschland. Twaalf regeerings-commissa- rissen in Oostenrijk naar een concentratiekamp engeland. japan. ver. staten, Het verkeer eischte verleden jaar 106.000 dooden." kerk en school. leger en vloot. Lel TAB LETTE N reeds gedurende meer dan 40 jaar het onveranderd betrouw bare en bovenal uitstekende mid del tegen elke verkoudheid zijn. Oranjeband en Bayerkruis- (Ingax. Mad.) lijke school aldaar, en hekelde burgemees ter en predikant. Spr. kon dat oogenblik uiteraard niet van antwoord dienen. En ook thans zal spr. niet in bijzonderheden tre den. Beter is de uitspraak van de Kroon af te wachten. Maar spr. wil wel reeds uiting geven aan zijn weloverwogen over tuiging, dat de voorstelling door genoemden opposant gegeven, een zeer eenzijdig karak ter droeg. Zoo is bv. het aantal kinderen op de bijz. school 7, en op de openbare 35, terwijl opposant de verhouding op 50 tegen 50 stelde. Uit eerstgenoemde cijfers blijkt wel, dat er een groote meerderheid vóór het bijzonder onderwijs was en de chr. school in het volk leefde. Tenslotte nog eenige woorden wijdende aan de christelijk-sociale actie, zeide spr., dat het een daad van moed was, de ge dachte van christelijke solidariteit te dur ven stellen tegenover den klassestrijd. Om den klassestrijd, aldus spr., blijven de s.d.a.p.ers onze antipoden. Want al drong de s.d.a.p. den klassestrijd terug, zij laat hem niet los, omdat zij daarmede haar grondslag zou verliezen. Ook de nationaal- socialisten, noemde spr. zijn antipoden, maar verder wilde hij daarover geen woorden vuil maken. Nadat ds. S t e i n z een dankbaar slot woord had gesproken werd dezen druk be zochten landdag gesloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Het Christelijk muziekgezelschap „Oefe ning na den Arbeid" uit Middelburg be geleidde steeds den zang en gaf ook een paar goede nummertjes afzonderlijk. MELISKERKE. Bij den gemeente-veld-1 wachter is komen aanloopen een jachthond; kleur: bruin, lange slaphangende ooren en| korte staart. ELLEWOUDSDIJK. Dezer dagen had een autotocht voor de ouden van dagen plaats, die wederom door de Ambachtsvrouwe, me vrouw Van Hattum-Dekker te Beverwijk, was aangeboden. Te ruim 12 uur werd de tocht naar Antwerpen aanvaard; er namen 41 ouden van dagen aan deel, een aantal dat voor deze kleine gemeente niet gering is. Te Antwerpen werd een bezoek gebracht aan den dierentuin, aan een der restaurants en aan het „torengebouw" met zijn 24 ver diepingen en 88 m hoogte, op welke hoogte men een prachtig panorama heeft op stad, haven en West-Vlaanderen. Op de thuisreis werd even gepauzeerd te Hoogerheide, waar de jaardag van Prins Bernhard aan de gezellige en feestelijke stemming niet weinig bijdroeg, evenals de aanwezigheid van mevr. Van Hattum, die de rijtoer persoonlijk medemaakte. Een der oudjes sprak hier een hartelijk woord van dank. Toen men 's avonds in ons dorp arriveer de werd bij „Zorgvlied" even uitgestapt, waar ieder mevr. Van Hattum een goeden nacht wenschte. WOLFAARTSDIJK. Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereeniging „Udi" met me dewerking van de muziekvereeniging „Ad- vendo" een uitvoering in de openlucht en wel op de hofstede van A. Koert. Na eerst een marsch gemaakt te hebben over Oost- kerke en Oudsabbinge, werden de verschil lende gymnastieknummers onder de bekwa me leiding van den heer Van der Kuil in goede orde en vlug uitgevoerd. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft alhier ruim 73 opge bracht. WEMELDINGE. Gevonden een 2 mj langen duimstok en een rijwielzadeldek. Inlichtingen te bekomen bij den gem. veldwachter. Oude man door de tram aangereden. Zondagmiddag stak een 60-jarige doove man in de Aagje Dekenstraat, ter hoogte van de Doopsgezinde Kerk, plotseling de tramrails over, juist op het moment, dat een tram kwam aanrijden. De wagenbe stuurder had geen voldoende tijd meer om te remmen. Met een hevigen klap werd de man tegen de straat geworpen. Hevig bloe dend is hij door het personeel van de tram naar het St. Jozef ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand moet niet levensgevaarlijk zijn. Rare liefhebberij. Hedennacht bemerkte een der opvaren den van een Belgisch jacht, dat aan den Koningsweg ligt, dat er beweging in het schip was. Hij spoedde zich naar het dek en zag dat het schip reeds eenige meters van den wal afdreef. De trossen waren los gemaakt. Nadat het schip weer naar den wal verhaald was, sprong plotseling een onbekende man uit de machinekamer op den wal en verdween in de duisternis. De politie, die werd gewaarschuwd, hield eeni- gen tijd later in de Dijkstraat een Noorsch matroos aan, die onder drankinvloed ver keerde. Bij confrontatie werd hij herkend. De man bleek thuis te behooren aan boord van het Noorsche tankschip „Teddy", welk schip in de Buitenhaven lag. De man werd door de politie gearresteerd en is heden naar zijn schip overgebracht. Poging tot desertie. De kapitein van het Zweedsche s.s. „Con- valaria", op weg van Engeland naar New Foundland, welk schip op de haven alhier kwam om te bunkeren, riep de hulp van de politie in voor een Zweedsch matroos, die reeds eenige pogingen had aangewend om te deserteeren. De politie heeft den ma troos in bewaring gesteld en zal hem tegen het vertrek van het schip weer aan boord brengen. Ongewenschte vreemdeling. De politie hield gisteren een 23-jarigen Oostenrijker aan, die uit Engeland kwam en vertelde in een Zuid-Hollandsch dorp een kapperszaak te hebben overgenomen. Bij fouilleering bleek zijn bezit te bestaan uit 4. Bjj verder onderzoek bleek, dat dit ook zijn geheele bezit was. Van het overnemen van een kapperszaak was geen sprake. Waarschijnlijk had hij als kappersbediende geplaatst kunnen worden, doch daarvoor had de man geen werkvergunning. Hij is daarop door de politie in bewaring gesteld en zijn uitlevering zal worden bevorderd. Ruiten ingegooid. Zondagavond laat werd de administrateur van Maatschappelijk Hulpbetoon opge schrikt door hevig lawaai, dat bleek te zijn veroorzaakt doordat eenige ruiten in het kantoor werden ingegooid. De politie heeft den dader, een 34-jarigen lossen werkman, in de Walstraat aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. De man bleek onder den invloed van sterken drank te zijn. Dure stoeiparty. Zondagmiddag heeft een 13-jarige jongen al stoeiende zijn vriendje tegen de ruit va,, den winkel van Albert Heijn in de Schelde- straat gesmeten. De winkelruit brak. De jongen is door de politie aan zijn ouders te rug gegeven. ARNEMUIDEN. Onder groote belang stelling gaf Zaterdagavond de muziek vereeniging Arne's Genoegen onder lei ding van den heer F. Buijs, een zeer goed geslaagd concert op het Marktplein. In de pauze trad onder leiding van den hr. P. C. van Maelsaeke het kinderkoor De lus tige Zangers op. Daar alles zeer stil was genoot het zeer aandachtig publiek ten volle van de door de jeugdige zangers ten gehoore gebrachte liederen, welke met een zeer dankbaar applaus werden be loond. KORTGENE. Vrijdag werd in „De Stads wij nkelder" alhier een groote ver gadering gehouden van het Na Co Brouw. (Nat. Comité voor Brouwgerst). Er wa ren plm. 80 aanwezigen. Prof. C. Broekema uit Wageningen was voorzitter. Hij zette het doel en de werk wijze van het Na Co Brouw uiteen. Spr. liet achtereenvolgens uitkomen, dat ter wijl vroeger de meeste brouwgerst werd gebruikt voor fourage-doeleinden, onder invloed van het Na Co Brouw, thans reeds een gedelte van deze gerst tot bier werd verwerkt, en wekte alle aanwezigen op, zich bij deze instelling aan te sluiten. Vervolgens hield ir. Lammers uit Wa geningen een inleiding over het regionaal onderzoek van gerstmonsters van den oogst 1937, terwijl dr. Oort uit Wagenin gen de roest- en meeldauw aantasting in de gerst besprak. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer J. M. Bom uit Kolijnsplaat, die één en ander over Noord Beveland vertelde. Bij de rondvraag besloot men, op voor stel van den heer M. W. van Arenthals uit Kats, om een telegram te zenden aan den minister van Waterstaat, met het ver zoek, de totstandkoming van de brug over den Zandkreek te willen bespoedigen. Aan den daarop volgenden maaltijd werd het woord gevoerd door den heer W. Ka- kebeeke uit Goes (vice-voorz. der Z. L. M.) en dr. Van Rossum. Tot slot maakte men een rondrit door het eiland, waarbij o.a. de dijkval in het waterschap Oud- en Nieuw Noord-Beveland werd bezocht. Het bedrijf van den heer G. Bom te Ko lijnsplaat en een zinkwerk achter de ha ven van Kats. Tot slot heeft prof. Broekema een af scheidswoord gesproken op den steiger van Kortgene. - Dokter L. G. Gelderman, arts te Kortgene en zijn echtgenoote, mevr. Gel dermanSchuuten zijn Vrijdagavond aan een groot gevaar ontsnapt, toen ze met hun auto naar Kortgene reden. De heer Gelderman chauffeurde en reed met mati gen gang uit Bergen op Zoom. Op den Antwerpschen straatweg kwamen de rei zigers in een hevige regenbui terecht, waardoor de weg ter plaatse erg glad werd en waardoor de wagen slipte. Deze maakte een cirkel over den weg en bot ste rakelings langs een paar jongelui, die voor den regen in het kreupelhout langs den weg scholen. De auto werd van ach ter zoodanig beschadigd, dat er een kraanwagen uit Goes aan te pas moest komen. Dokter Gelderman en zijn echt genoote kwamen met den schrik vrij. Ze zijn met een huurauto naar Kortgene ge reden. VERGIFTIGIN GSGEV AL. KAMPERLAND. Zaterdagmiddag, na het gebruiken van het middagmaal, werd het gezin van den hr. C. Verburg Cz. al hier onwel. Hoewel men er aanvankelijk minder acht op sloeg, openbaarden zich de ziekteverschijnselen steeds sterker, men kon het zelfs niet meer op den been houden. Man, vrouw en twee der kinde ren waren genoodzaakt zich te bed te be geven. Vooral de oudste der twee kinde ren bleek er erg aan toe te zijn. Alleen het derde zoontje deerde niets. De ontboden geneesheer, dokter Bruyn- zeel-, die spoedig ter plaatse was> con stateerde vergiftiging. Men neemt aan dat de soep, welke men als middagmaal ge bruikt had, ondeugdelijk was, waarvan allen, behalve het derde zoontje, gegeten hadden. De toestand der patiënten is thans re delijk wel. Naar de oorzaak stelt men een nader onderzoek in. KAMPERLAND. De collecte ten bate van den gewapenden dienst bracht alhier op ruim 9. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Fa. A. J. BRONSWIJK. De Spaansche burgeroorlog. DE OPMARSCH DER RECHTSCHEN. De troepen van Franco, die ten Zuiden en Noorden van den weg van Teruel naar Sagunto opereeren, hebben gisteren den opmarsch voortgezet. Volgens de berichten van het hoofdkwartier zouden de troepen overal aan het front over een breedte van zestig km zijn opgerukt. Het communiqué van het ministerie van landsverdediging van Barcelona maakt o.a. melding van hevigen strijd in( de omgeving van Cubla in den Westelijken sector van het Levantefront, waar de regeerings- troepen met succes weerstand bieden aan den druk van den vijand, die krachtig door vliegtuigen en tanks gesteund wordt. Russisch tankschip door rechtschen buitgemaakt. De Italiaansche bladen vernemen uit Sa- ragossa, dat de rechtsche kruiser „Cana- rias" te Malaga is binnengekomen met het Russische tankschip „Tsjernoff", dat 60.000 h.l. voor de regeering bestemde aardolie vervoerde, op sleeptouw. De „Canarias" had de „Tsjernoff" ter hoogte van Valencia buit gemaakt. Divisie der zwarte pijlers ontbonden. Havas meldt uit Rome: De „Zwarte Pij lers", een divisie der in Spanje strijdende Italiaansche vrijwilligers, is ontbonden. De twee brigades, welke deze divisie vormden, zijn onder bevel geplaatst van den leider der vrijwilligerstroepen. In een dagorder herinnert de commandant der divisie aan haar wapenfeiten. De divisie heeft op 1 Augustus 1937 bestaan uit 403 officieren, 13.046 manschappen. Ondanks de hevige verliezen welke zij heeft geleden, telt zij thans 969 officieren en 17.191 man. De strpd in het Verre Oosten. HEVIGE BOMBARDEMENTEN OP SWATAU. 1600 doodcn. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat Japansche vliegtuigen, die Zaterdag Swatau hebben gebombardeerd, groote schade hebben aangericht. Ruim 300 hui zen zijn verwoest, terwijl meer dan 300 rer- sonen gedood of gewond zijn. De aanval werd uitgevoerd door negen vliegtuigen. Het bombardement duurde van half vijf tot half zeven. Het aantal dooden en gewon den is daardoor de laatste twee dagen ge stegen tot 1600. Meer dan tweehonderd bommen vielen op de stad. De strijd bij Matang. Uit Hankau wordt gemeld dat de Chinee- zen den opmarsch der Japanneezen in Wes telijke richting, langs den Jangtse naar Hankau, tijdelijk tot staan hebben gebracht en Niangniangmau, dat op eenige kilome ters ten Westen van Matang is gelegen, hebben heroverd. De versperring in de Jangtse bij Matang, aldus meldt het Chineesche telegraafagent- schap, blijft intact, ondanks het feit, dat door de Japansche bombardementen een deel van de Matangforten vernield is. Tusschen de 40 en 50 Japansche oorlogs schepen zijn thans geconcentreerd tusschen Matang en Hsiangkau, doch na een tweetal Chineesche luchtbombardementen, waar door drie der oorlogsschepen vernield wer den, is de rest van deze Japansche vloot stroomafwaarts getrokken. Terwijl de Japansche troepen oprukken in de richting van Hankau, langs de Jangtse, maken de Chineezen snelle vorde ringen in centraal Anhwei. Een Chineesche eenheid bevindt zich thans op nog slechts een mijl afstand van Tsiensjan. LONDEN EN PARIJS MANEN TSJECHOSLOVAAKSCHE REGEERING TOT SPOED AAN. Naar verluidt hebben de regeeringen van Engeland en Frankrijk er bij de Tsjecho- Slovaaksche regeering op aangedrongen, dat de regeling van het nationaliteiten- vraagstuk bespoedigd wordt. De Fransche gezant heeft Vrijdag, de Britsche Zaterdag een bezoek aan den Tsjechoslovaakschen minister-president Hodzja gebracht. Het Tsjechoslovaaksche persagentschap Ceteka beperkt zich tot de mededeeling, dat de gezanten Hodzja in kennis hebben ge steld van de zienswijze hunner regeeringen. Zaterdagochtend heeft een der opvaren den van het Zuidslavisch" stoomschip „Rad", dat gemeerd ligt in het Kanaaldok te Ant werpen, aan boord 'n bloedbad aangericht. In een vlaag van woede doodde hij met zijn mes den kapitein, den kok en een matroos. Bovendien werden twee opvarenden door den dolleman ernstig gewond, alvorens hij kon worden overmeesterd. Enkele leden van de bemanning lagen Zaterdagmorgen nog in de kajuit, anderen waren reeds op. Ook de 32-jarige matroos Mate was reeds opgestaan. Mate, die steeds een voorbeeldig zeeman was, schijnt met een der andere opvarenden een korte woor denwisseling te hebben gehad. In een aanval van zinneloosheid verscheen Mate plotseling op het dek, gewapend met een mes. Hij klopte op de deur van den zeeman Bilon- kov. Toen deze op het dek kwam, werd hq met enkele messteken gedood. De kapitein was op de brug verschenen en wilde zich ijlings gaan wapenen. Mate evenwel snelde in dolle vaart op den kapitein toe en stak hem op verschillende plaatsen met het mes. Daarop smeet hij hem tegen het dek en wierp den ongelukkige vervolgens over de reeling op de kaai M.ate snelde de kade op en schopte en sloeg den kapitein, die ont zettend uit tal van wonden bloedde. Toen de kapitein tusschen den wal en het schip viel, wierp de woesteling nog een zware kei op het slachtoffer. Een tolbeambte, die dit woeste tafereel aanschouwd had, liep met een getrokken revolver op den zeeman toe. Echter, het wapen wilde niet afgaan. Mate zag dat en wierp zich op den beambte. Een gevecht op leven en dood ontspon zich. De tolbeamb te werd ernstig gewond. Het gelukte den woesteling weer aan boord te vluchten met den revolver van den tolbeambte. Hq rende naar het matrozenverblijf, waar hij den 37- jarigen kok met messteken en met een re volverschot doodde. Een paar andere zee- Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 46%—17% A Amsterd. Bank 147150 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 523524 A De Schelde N.B. 53%—53 C Am. Smelt en Ref. 36%37% A Born. Sum. H.M. 179%—179% A Houth. Alberts '93%—96 C Union Pac. Rr. 6162% C Int. Nickel Cy. 36%—37% A Pref. Lever-Bros 142% ex div.141% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indie 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84—84% A Koloniale Bnk. 140142% A N.I. Hbk. 600 132%—133 C Ned. H. M. 1000 154%—156% A v. Berkels Pat. 66%—62% C Calvé-Delft 93—93 A Philips G. B. afg. 259%—266-64 C Unilever 155%—157-56% C Am. Car Foundry 18%19%-18% C Anaconda Cop. 23%25%-% C Bethlehem 43%—43%-46% C Kennec Copper 28%31%-30% C Rep. Steel 14%—15-14% C U. States St. C. 42—44%-45 C North Am. Cy. 16%—17% A Kon. Petr. Mpij. 350%—356-53% C Con tin. Oil Cy. 22%23% ex div.-24% C Philips Petr. Comp. 29%30% C Shell Union O.C. 11%—12%-13 C Tide Water Ass. Oil 11-11%-% A Ned. Scheepv. U. 119-122-24 A H.V. Amsterdam 457%—167-63 A Java Cult. Mij. 161—162% A N.I. Suiker U. 172%—173 A Deli Batavia 226%229-33 C Deli Mij. 1000 295-298-300 (Wettig - Schepen - Markt - Amerika - Suiker - Tabak - Rubber - KonlnkL - Philips - Obl.Markt gedeponeerd Senembah 260%—262%-63 Baltimore en Ohio 5%—6%-6% Southern Pac. Cy. 11%13-Va Southern Rlw. 8—8% Amst. Rubb. C. 225—235%-32 Deli-Bat. Rubb. 160-170-68 Hessa Rubber ÏSS-^146-50% Serbadjadi S.R. 110—119%-18 Londen Berlijn Parijs Brussel New-York WISSELKOERSEN. Heden: 8.95% 72.80 5.03% 30.66% l.S Zaterdag: 8.95% 72.78 5.03% 30.63 1.80%' lieden werden ernstig gewond, doch slaag den er in te vluchten. Inmiddels was de politie gearriveerd. Deze loste eenige schoten op den woesteling, doch, hoewel getroffen, gelukte het den zee man van boord te komen. Even later sprong hij in het Kanaaldok. Men slaagde er in hem op het droge te brengen en te over meesteren. Het D.N.B. meldt uit Weenen: Gouwlei der Bürckel heeft een onderzoek ingesteld naar het optreden van alle commissarissen die zijn aangesteld in de particuliere bedrij ven, waarbij is gebleken, dat twaalf van hen de hen toevertrouwde zaken niet trouw hebben behartigd. De gouwleider heeft daarop gelast deze commissarissen te ar resteeren en over te brengen naar het con centratiekamp te Dachau. Dezer dagen zal gouwleider Bürckel een nieuwe verorde ning voor de commissarissen bekend maken. Den gouwleider was verder ter oore ge komen, dat een professor aan de academie voor beeldende kunsten te Weenen was ontslagen wegens politieke onbetrouwbaar heid. Hij heeft het geval nauwkeurig on derzocht, waarbij is gebleken, dat de be schuldigingen geen steek hielden. De profes sor is thans weer in zijn ambt hersteld en de verantwoordelijke ambtenaar werd ont slagen. Bovendien bemerkte de gouwleider bij een inspectie in een gevangenis, dat een der vroegere ondergeschikte leiders van het va- derlandsche front gevangen werd gehouden op grond van een aanklacht, welke was in gediend door zijn vroegeren plaatsvervan ger. De man werd vrijgelaten en zijn aan klager werd gearresteerd. In verband met deze beide feiten heeft de gouwleider een premie van 50 mark uit geloofd voor iederen politieman of parti culier wien het gelukt een valsche aankla ger te laten arresteeren. Bovendien zal in de komende dagen een welwillend onder zoek worden ingesteld naar alle arrestaties en inbeslagnemingen, waarbij zal worden overwogen of de vroegere maatregelen ge handhaafd moeten blqven. Een decreet van Seys Inquart. Havas meldt in aansluiting op boven staande: Bij decreet van stadhouder Seys Inquart en in overeenstemming met Bürckel, den rqkscommissaris voor Oostenrijk, moeten alle commissarissen, die thans aan het hoofd van particuliere ondernemingen geplaatst zijn, op 1 Augustus hun functies neerleggen en vóór 15 Augustus verslag uitbrengen van hun optreden. Rafelsberger, de staatscommissaris voor het particuliere bedrqfsleven, is belast met de benoeming van nieuwe commissarissen, wier tractementen door hem zullen worden vastgesteld, waarbq rekening zal worden gehouden met de belangrijkheid der onder neming. Deze beschikking van Seys Inquart, welke volgt op de door Bürckel genomen radicale maatregelen, vormt, naar men vol gens Havas kan zeggen, de ontknooping van de sedert de aansluiting latente crisis. In feite bevonden zich vier dagen na de aan sluiting aan het hoofd van alle Joodsche particuliere ondernemingen reeds commis sarissen, leden der nationaal-socialistische partq, die zich als het ware zelf hadden be noemd en het beheer der onderneming con troleerden. Dit stelsel heeft aanleiding ge geven tot zekere misbruiken als gevolg van de onbehoorlqkheid of onbevoegdheid van zekere commissarissen. Bürckel zelf had zich tegen dit systeem, zooals hij dat bq zqn aankomst te Weenen in zqn hoedanigheid van rqkscommissaris voor Oostenrijk had aangetroffen, uitgesproken. Ambtenaren moeten helpen oogsten. De ambtenaren in Thüringen zijn door gouwleider Sauckel uitgenoodigd, zich ge durende den oogsttijd ter beschikking van de boeren te stellen, teneinde het tekort aan arbeidskrachten te verhelpen. De ver loven, die in verband hiermede aan de ambtenaren zullen worden toegestaan, zul len niet in mindering van de normale va canties worden gebracht. CHEF VAN DEN ITALIAANSCHEN STAF TE BERLIJN. Zondagavond is te Berlqn de opperbevel hebber en chef van den generalen staf van het Italiaansche leger, generaal Pariani, aangekomen. Generaal Pariani zal op uit- noodiging van den opperbevelhebber van het Duitsche leger, generaal Von Brau- chitsch, verscheidene legerinstellingen in de omgeving van Berlqn en Hannover, alsmede de bezienswaardigheden van Potsdam, be zichtigen. BESCHULDIGINGEN VAN DE STÜRMER" TEGEN SCHUSCHNIGG EN MIHLAS. In een speciaal nummer over de Oosten- rijksche Joden valt het antisemietische blad „Der Stürmer" heftig Scliusehnigg aan. De vroegere bondskanselier wordt er van beschuldigd „Oostenrijk te hebben overge leverd aan de Jonden". Zelfs zou hq be hoeftige Joden hebben ondersteund. Ook de Oostenrijksche oud-president Miklas wordt aangevallen, omdat hij met zqn naam „de terreur van Dollfuss" en „de gerechte lijke moorden van Schuschnigg" heeft gedekt. Twee dooden bij vliegongeluk. Gisteravond is nabij de haven van Bel fast een sportvliegtuig brandend neerge stort. De beide inzittenden kwamen in de vlammen om. Trein bereikt snelheid van meer dan 200 km per uur. Een locomotief van de Londen and Northeastern Railways heeft gistermiddag het Engelsche snelheidsrecord verbeterd door een uursnelheid te bereiken van 201 km. hetgeen 18 km sneller is dan het vo rige record. DE KEIZER GAAT BEZUINIGEN. Havas meldt uit Tokio: De Keizer heeft besloten bezuinigingen in te voeren aan het hof, teneinde het voorbeeld te geven aan het volk. Op zijn tafel zullen de in gevoerde dranken worden vervangen door de nationale sake en de Egyptische tabak zal worden vervangen door het product van Formosa. Bovendien zullen geschen ken, welke door het hof worden gegeven of ontvangen niet meer van edele meta len mogen zqn. In 1937 zijn naar Reuter meldt, in de Vereenigde Staten 106.000 menschen ten gevolge van verkeersongelukken om het leven gekomen, ruim tweemaal zoo veel als het aantal Amerikanen, dat in den wereldoorlog sneuvelde. Gewond werden in hetzelfde jaar niet minder dan 9.980.000 menschen, dat wil zeggen, dat op vier gezinnen minstens één persoon verwondingen opliep bq een ver keersongeval. De schade door al die on gelukken aangericht, bedroeg voor zoo ver zij te berekenen is, 3% milliard dollar. Deficit op de begrooting van 1.459 millioen dollars. Uit Washington: Blijkens de Zaterdag gepubliceerde cijfers van het ministerie van financiën bedraagt het deficit over het begrootingsjaar dat 30 Juni is geëin digd 1.459 mililoen dollars. Dit is het kleinste deficit, dat de Vereenigde Staten in de laatste acht jaren hebben gehad. De ontvangsten hebben 6.241 millioen dollars bedragen, de uitgaven 7.766 mil lioen. Zilveren jubileum ds. J. C. Elenbaas. BORSELE. Zondagnamiddag hield ds. J, C. Elenbaas, predikant bq de Ned. Herv. Gem. een gedachtenisrede ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als predikant al hier. Hij sprak voor een talrqk gehoor naar aanleiding van het eerste gedeelte van vers 2 uit Deuteronomium 8 „Gq zult geden ken aan al den weg, dien de Heere, Uw, God, U geleid heeft." Hq ontwikkelde drie gedachten, n.l. een weemoedige, een oot- moedige en een dankbare. De volgende week, Zondagavond te nau zes, preekt hq zqn afscheid. Officiersexamen K. M. A. De hierna genoemde cadetten sergeant hebben o.m. voldaan aan het eindexamen voor tweede luitenant: Infanterie (Ne land)J. van Houte, B. de Zeeuw. Infante rie (N.-In)L. van Asperen Vervenne, E. Th. Poppe, J. W. Snijders, M. C. de Weerd.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2