Hf forvtrttzcï&le HIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) BINNENLAND. SPORT. ZEELAND. De nationale jeugdhulde aan H. M. de Koningin. De Ossche marechaussee. Het zilveren feest van de L. V. A. te Soesterberg, MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. WEERBERICHT. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KERK EN SCHOOL. Dagblad. Uifg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. «KfT NUMMER 152. TWEE BLADEN. VRIJDAG i 1 JULI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Ter gelegenheid van haar 40- jarig regeeringsjubileum. Zooals indertijd is gemeld, is in dit voor jaar op een vergadering van talrijke jeugd organisaties van Nederland te Utrecht be sloten een algemeen comité te vormen voor een jeugdhulde aan H. M. de Koningin. Bij na alle jeugd-organisaties, verklaarden zich bereid deel uit te maken van het alge meen comité en wezen hun vertegenwoor digers aan. In het uitvoerend comité namen zitting vertegenwoordigers van de Federatie van chr. vereenigingen van en voor vrouwen en meisjes; Joodsch regelingscomité bij oranjefeesten en nationale manifestaties; Nederlandsch jongelingsverbond; Interdio cesane jeugdcommissie; Nationaal Jongeren verbond; Ned. bond van jongelingsvereeni- gingen op geref. grondslag; Nederlandsche padvindersvereeniging; Bond van vrouwe lijke studenten ver.; Vrijzinnig Christelijke jeugd-centrale en Algemeene senaten-ver gadering. Na uitvoerige besprekingen is ten slotte het volgende definitieve plan aanvaard: Op den vooravond van den nationalen feestdag, 5 September, zullen als inzet van de officieele viering van het regeeringsju bileum althans langs de geheele Neder landsche grens en kust, telkens met 8 km tusschenruimte, en in de provinciale hoofd steden door de jeugd, in hoofdzaak door de padvinders, vreugdevuren ontstoken worden. Dit zal het sein zijn, dat Nederland en in het bijzonder de Nederlandsche jeugd, zich voorbereidt op de plechtige herdenking van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Op den ochtend van den nationalen feest dag, rekening houdend met kerkelijke sa menkomsten ter plaatse, zullen in alle ge meenten van ons land de jongeren voor de raadhuizen, of anders op daartoe geschikte plaatsen met vlaggen, banieren en muziek samenkomen. Het ligt in de bedoeling dat de burgemeester van elke gemeente de ge- meentevlag zal toevertrouwen aan de ver zamelde jongeren, waarvan een deputatie met deze vlag naar Amsterdam zal gaan. Aan de vervaardiging der vlaggen wordt druk gewerkt. Waar gemeentelijke of pro vinciale vlaggen niet bestaan, worden zij, met medewerking van den rijksarchivaris te Den Bosch en den plaatselijken archiva ris vastgesteld. De deputatie zal voor de gemeenten met 10.000 of minder inwoners uit drie personen bestaan, uit gemeenten boven de tiendui zend inwoners gaat voor elke volgende tienduizend een persoon meer met de depu tatie mede. Deze vlaggen worden per auto, liefst met open auto's, uit alle plaatsen van het land naar Amsterdam gebracht, waar des avonds de betooging van Jong Neder land aan H. M. de Koningin op den Dam plaats heeft. Behalve de gemeentevlaggen zullen ook deputaties van Vijf leden van al le vereenigingen, die aan deze betooging mededoen, met hun vaandel aanwezig zijn. Zij scharen zich allen tegen het vallen van den avond op den Dam, waarheen zij met muziekcorpsen van jongeren, van een bepaald punt van Amsterdam uit, opgetrok ken zijn. Daar zullen zij op een gegeven oogenblik, als de Koningin op het balcon van het paleis verschijnt, uitdrukking ge ven aan de trouw van de jeugd van alle ge meenten van ons vaderland, door het nei gen van de vlaggen. Vooraf wordt dan als plechtige inzet „Wilt heden nu treden" gespeeld en gezon gen. Tot slot van de plechtigheid zal het lste en 6de couplet van het Wilhelmus gezongen worden. Aan de vlaggen zal dan een wimpel bevestigd worden, als herinne ring aan deze plechtigheid, en den volgen den dag zal in elke gemeente de vlag weer door de jeugd aan den burgemeester wor den teruggegeven. De symboliek van deze betooging schuilt hierin, dat op deze wijze de jeugd aan haar nationale eenheid uiting geeft door het brengen van de vlaggen van alle gemeen ten naar den Dam, ten aanschouwe van H. M. de Koningin aan wie zij trouw betoont. Er wordt aan gedacht Ned. Indië, Surina me en Curasao bij deze huldiging in te scha kelen. In de plaatsen, waar geen jeugdvereeni- gingen zijn, is de hulp der oranjevereeni- gingen ingeroepen. overdracht commando koloniale reserve. Kapitein Van den Berge onder scheiden. Op de binnenplaats der Prins Hendrikka zerne te Nijmegen heeft gister, in tegen woordigheid van vele militaire en burger lijke autoriteiten, de commandant der ko loniale reserve, kapitein L. A. van den Ber ge, het commando overgedragen aan zijn opvolger luitenant-kolonel J. Slagter. Na de plechtige overdracht deelde de heer C. de Jongh, hoofd van de afdeeling C. van het departement van koloniën mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, om, op voordracht van den minister van ko- °men, kapitein L. A. van den Berge te be- tot rïdder in de Oranje Nassau-or- de zwaarden. NED.-BELGISCHe overeenkomst contingenteering landbouwproducten.. Er worden thans onderhandelingen ge voerd tusschen België en Nederland inzake de vernieuwing van de contingenteerings- overeenkomst van landbouwproducten welke op 1 Juli afloopt. De Nederlandsche delegatie staat onder leiding van den heer Lamrthg. Een der overgeplaatste wacht meesters verlaat den dienst. Eén van dg vijf wachtmeesters van de Ossche marechausseebrigade, wier zaak onlangs voor het Ambtenarengerecht is behandeld, heeft eervol ontslag gevraagd en verkregen uit den dienst. Het is wacht meester Roffel, die thans in dienstbetrek king treedt bij het Unieleverconcern, met standplaats Rotterdam. Wachtmeester Roffel is verscheidene ja ren te Oss werkzaam geweest. Na de kwestie van 1 April werd hij naar Roer mond overgeplaatst. Plechtige herdenking bij het monument der gevallen kame raden. Prins Bernhard aan wezig. De viering van het zilveren jubileum van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg is heden in de ochtenduren in tegenwoordig heid van Prins Bernhard ingezet met een intieme plechtigheid bij het monument der gevallen kameraden. Het vliegkamp was in feestgewaad gesto ken. Nadat om kwart over tien alle genoo- digden hun plaatsen hadden ingenomen, be groette de commnadant der L.V.A., luit. kol. F. A. van Heijst de opgestelde troepen en de autoriteiten. Ongeveer een half uur later arriveerde Prins Bernhard, die per auto uit Soestdjjk was gekomen. De Prins inspecteerde de eerewacht. Even later be tral Z. K. H. het terrein bij het monument. De troepen presenteerden het geweer en tezelfdertijd klonk het Wilhelmus. Na de troepen te hebben geïnspecteerd en de autoriteiten te hebben begroet, nam de Prins zijn zetel in. Het woord was allereerst aan inspecteur Raaijmakers, die bij het vijfentwintigjarig bestaan van de L.V.A. zijn hulde bracht en haar zijn gelukwenschen aanbood. Spr. zeide, dat het personeel een blijk van belangstelling wilde geven en wel door aanbieding van een geschenk aan de jubi- laresse. Dit geschenk heeft den vorm ge kregen van een voetstuk, zich waardig aan passend aan het monument, dat vijftien ja ren geleden is opgericht, gewijd aan de ge vallen kamaraden. Als oudste van het personeel van de mi litaire luchtvaart droeg spr. het eereblijk over tot onthulling waarvan hjj vervolgens overging. Overste Van Heyst zeide in zjjn antwoord met erkentelijkheid het treffend aandenken te aanvaarden. Deze schenking draagt het stempel van saamhoorigheid, welke de mi litaire luchtvaart tot eer strekt. Het was daarop een treffend moment, toen Prins Bernhard naar voren trad om een krans aan den voet van het monument te leggen. De Prins bleef in eerbiedige aandacht voor het gedenkteeken staan. De geweren werden gepresenteerd, terwijl het Wilhelmus werd gespeeld. Daarop werden tal van kransen gelegd. Vervolgens heeft de commandant, luit. kolonel Van Heijst een herdenkingsrede uit gesproken. Spr. zeide dat deze herdenking van meer dan gewone beteekenis is. Zij staat, ondanks haar feestelijk karakter, in het teeken van den ernst der tijden. De feestelijkheden moeten dan ook niet gezien worden als de bekroning van een voltooiden arbeid, maar als een vluchtige onderbre king in een periode van stage inspanning. De thans in gang zijnde reorganisatie der militaire luchtvaart toch is niet alleen een uitbreiding van het bestaande, veel meer draagt zij het karakter van een herbouw op geheel nieuwe grondslagen. Bijna van den dag harer oprichting af is de ontwikkeling der luchtvaartafdeeling aan remmende invloeden van velerlei aard onderhevig geweest. Spr. zette dit in groo- te lijnen nader uiteen. Gelukkig is hierin in de laatste jaren een kentering ingetreden. Te midden van de in de geheele wereld heerschende onzekerheid en bedreiging herleefde in ons volk de wil tot handhaving van zijn positie in staat kundig, economisch en cultureel opzicht, en het besef, dat hiertoe een krachtige weer macht, en in het bijzonder een deugdelijk uitgeruste luchtmacht, noodzakelijk is. On der invloed hiervan gaat thans de lucht vaartafdeeling een beteren tijd tegemoet. Spr. heeft vervolgens woorden van dank en waardeering gesproken aan generaal Snijders, aan de oud-commandanten, aan de vliegers en waarnemers, het technisch en gronddienst verrichtend personeel en her dacht tenslotte met diepen eerbied de ge vallen kameraden. Na het uitspreken van deze rede, werd de plechtigheid besloten met een défilé der troepen. Op een ander gedeelte van het vliegkamp had vervolgens de overdracht van het hul deblijk der inwoners van Soesterberg plaats: een monumentale vlaggestoel, wel ke een plaats heeft gekregen op een ter rein, begrensd door den verkeersweg Soes terbergSoest en de beide toegangswegen, welke vanuit de richting Soesterberg en Soest naar het vliegkamp leiden. Nadat ook de Prins hier was gearriveerd heeft de burgemeester van Soest, mr. W. A. J. Visser, met een korte rede het ge schenk van de burgerij aan de L.V.A. over gedragen, waarna eenige meisjes de mast onthulden. Overste Van Heijst aanvaardde het huldeblijk. De burgemeester noodigde hierop den commandant uit als laatste handeling de vlag te willen hijschen. Terwijl de troepen de geweren presenteerden, klonk het „Wien Neerlandsch bloet". Prins Bernhard nam hierna afscheid en vertrok. Hiermede was ook deze plechtigheid, die door vele ingezetenen van Soesterberg werd bijgewoond, teneinde. Des middags van half drie tot half vijf Liefde en vrede zijn duizendmaal krachtiger gebleken dan geweld. heeft de commandant der L.V.A. gereci pieerd in een der hangars. Tot hen, die hier hun felicitaties kwamen aanbieden, behoor den behalve de minister van defensie, de heer J. J. C. van Dijk en vele militaire autoriteiten, het voltallige gemeentebestuur van Soest en vele deputaties van plaatse lijke vereenigingen en organisaties. PROEFVLUCHT VAN DE KOOLHOVEN F.K. 55. Snelheid circa 520 km per uur. Gistermiddag vloog het dubbelschroef- jachtvliegtuig, de „Koolhoven FK 55", op het vliegveld Welschap te Eindhoven proef, bestuurd door den fabrieksinvlieger reser ve-eerste luitenant-vlieger Th. Coppers. Gedurende de vlucht bewees het toestel over uitstekende vliegeigenschappen te be schikken, zoodat gezegd mag worden, dat aan de hooggespannen verwachtingen, die men koesterde, is voldaan. Door de plaatsing van de Lorainne-Pe- trelle motor en de schroeven kan dit vlieg tuig geclasseerd worden als een super-snel jachtvliegtuig. De berekende kruissnelheid is circa 520 km per uur. Het vliegtuig is bewapend met vier mitrailleurs, twee aan twee gemonteerd in de vleugels, en een kanon door de schroefas. Een neef van den Tsaar in ons land. Met het s.s. „Statendam" van de Hol- land-Amerika-Lijn wordt morgen Prins Ge orge Romanoff, een neef van wijlen den Tsaar van Rusland, in 'ons land verwacht. Prins George Romanoff, die te New York woont, reist in gezelschap var: den heer J. J Vincent, den bekenden Amerikaanschen manager, die eertijds de Duitsche opera, onder leiding van Max von Schillings, naar de Vereenigde Staten heeft gebracht en in het a.s. seizoen de balletgroep Yvonne Georgi voor een tournee door Amerika heeft geëngageerd. Prins George zal in het Amstel Hotel te Amsterdam afstappen. TWEE VROEGERE MUITERS VAN DE „DE ZEVEN PROVTNCIëN" VECHTEN THANS IN SPANJE. Dezer dagen keerde de 24-jarige M. W. J. Broers in ons land terug, na van October 1936 in den Spaanschen burgeroorlog te hebben medegevochten aan de zijde van de regeeringstroepen. In een onderhoud met een der medewer kers van de Telegr., vertelde hij den laat- sten tijd vóór zfjn desertie ingedeeld te zjjn geweest bij een afdeeling vol-automatisch luchtafweergeschut, welke afdeeling vrijwel geheel uit Nederlanders bestond. Bij deze afdeeling waren ook twee vroegere mui ters van de „De Zeven Provincian" inge deeld, nl. de voormalige richtkanonnier Frans Sloe en C. Dekkers. VOETBAL. DE TWEE WALCHERSCHE ELFTALLEN In de samenstelling van de twee Wal- chersche elftallen, welke morgenavond ten bate van het Z.V.B. contributiefonds op het Gem. Sportterrein te Middelburg een wed strijd zullen spelen is nog een kleine wijzi ging gekomen. In de plaats van linksbuiten Blok (R.C.S.) zal P. Flipse (Zeelandia) worden opgesteld. De elftallen zullen dus als volgt verschijnen: Elftal A: d: Adriaansen (Zeel.); a: Her- togs (M'burg) en Nijsse (Zeel.); m.: A. Blok (R.C.S.), Wanjon (R.C.S.) en Gabriel- se (Zeel.); v.: Merk (M'burg), Janisse (Zeel.), Gillisse (R.C.S.), Carol (M'burg) en Flipse (Zeel.) Elftal B.: d.: v. Vlaanderen (Eil. B.); a.: Kats (Zeeuwen) en Kodde (Vliss.); m.: Burgerhof (Vliss.), Torenvliet (Eil. B.) en v. Poelje (Zeeuwen); v.: Oreel (Vliss.), Leijnse (Zeeuwen), v. d. Kasteele (Vliss.), De Smit (Zeeuwen) en Donze (Zeeuwen). KORFBAL. Wedstrijdprogramma Z.K.B. Het programma voor morgen luidt: le klasse: ZeelandiaSeolto. Dit zal zon der twijfel een flinke zege voor Zeelandia worden. 2e klasse A: HBS IBKC II, Madjoe II- Swift III. HBS I zal wel van het tweede twaalftal van Breskens weten te winnen, terwijl Swift IH een zware taak krijgt in Vlissin- gen. 2e klasse B: Togo-Volharding I, Togo heeft wel een iets betere kans, doch het valt nog te bezien of zij deze in punten weet om te zetten. Swift IV—HBS H 0—3. HBS verscheen met 4 dames. Swift heeft toen ook twee dames laten uitvallen, zoo dat het twee tientallen waren die den strijd aanbonden. Vanzelfsprekend kwam dit den strijd niet ten goede. Er werd dan ook zeer matig gespeeld. HBS heeft niettemin ver diend gewonnen. Bij rust hadden de HBSers een 10 voorsprong en in de tweede helft wisten zjj dezen volkomen verdiend tot 3-0 op te voeren. GYMNASTIEK. De wereldkampioenschappen te Praag. Te Praag zijn gisteren de wereldkam pioenschappen gymnastiek aangevangen. Het wereldkampioenschap paard, rek en brug werd gewonnen door den Zwitser Reuseh. De Tsjech Hudec zegevierde bij de ringen en zijn landgenoot Gadjos behaalde den titel in vrije oefeningen. Het landenklassement na den eersten dag luidt: Tsjechoslowakije, Zwitserland, Frank rijk, Zuid Slavië, Polen, Luxemburg en Bel gië. Besmettelijke ziekten. In de week van 19 tot en met 25 Juni kwamen in onze provincie 7 gevallen van roodvonk voor, \yaarvan twee te Krabben- dijke (in één gezin), en één in elk der ge meenten St. Annaland, Biervliet, Middel burg, Terneuzen en Sluis. EEN AANKIJDINKJE. Gistermiddag wilde de chauffeur van een bestelauto, die voor het postkantoor stond achteruit rijden. Hij meende zich door in zijn verkeersspiegel en ook na door het linkerportier te hebben gekeken, voldoende te hebben overtuigd, dat hij achteruit kon rijden. Hij had niet kunnen zien dat achter het rechterachterwiel een 8-jarig meisje zich spelende ophield. Het meisje werd aan gereden en licht gewond. Het schreeuwde gelukkig zoo luid, dat de chauffeur hevig schrok en zijn wagen stilzette, zoodat er ger werd voorkomen. Op auto gereden. Gistermiddag reed de 14-jarige scholier J. T„ wonende te 's-Heer-Arendskerke, op den hoek Klokstraat-Kerkstraat, tegen een auto, die van 'tegengestelde richting kwam. T. kwam er met eenige ontvellingen af, doch zijn rijwiel werd gedeeltelijk vernield. De auto (een Zuid-Hollandsche) bekwam een beschadigd spatbord en een vernielden richtingaanwijzer. De politie zal een nader onderzoek instellen en proces-verbaal op maken. DE GASTHUISEXPLOITATIE. Uit de opmerking van den hr. Klooster man in de raadsvergadering van 1.1, Woensdag: „dat hij tot zijn genoegen con stateerde, dat de gemeentelijke bijdrage van 7000 gulden voor het Gasthuis niet ge bruikt behoefde te worden", bleek wel, dat de exploitatie van deze inrichting zich in gunstige lijn beweegt. En, naar die cijfers verder laten zien, zijn de uitkomsten nog gunstiger dan uit de woorden van genoemd raadslid viel op te maken. Want niet alleen zijn de betreffende gelden (precies 7.108) niet noodig, maar geeft de exploitatie nog een overschot van 4050 aan. v.v.v.-plannen. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer bericht ons het volgende: Op 28 Juli a.s. zal onder auspiciën van Vreemdelingenverkeer op een nader te bepalen plaats een openluchtvoorstelling worden gegeven door de in September a.s. jubileerende damesgymnastiekvereeniging „Lichaamsontwikkeling". Goede wijn be hoeft geen krans en daarom loopen wij niet vooruit. Onder dezelfde auspiciën zal voorts in het begin van Augustus op een der ter rassen van Hotel „Oosterhuis" de eerste Zeeuwsche Volkszangavond worden gehou den onder leiding van den bekenden diri gent Jan Kuiler. Getracht zal worden dezen zangavond geheel of ten deele door de radio te doen uitzenden. Naast het volkszangkoor tot welks vorming dezer dagen een op roep zal worden gepubliceerd en waartoe iedere zanger of zangeres zonder eenige kosten kan toetreden zullen daartoe door den dirigent uit het publiek uit te noodigen solisten zich doen hooren. Tot de overwegingen, welke het bestuur van V.V.V. tot het organiseeren van dezen volkszangavond hebben geleid, behoort in de eerste plaats het verlangen om het Ne derlandsche (in dit geval het Zeeuwsche) volk te leeren zingen. Volkszang is een cultureel goed van den eersten rang. Volks liederen en luchtige en ernstige, echt-Ne- derlandsche liederen zullen ten gehoore worden gebracht. Het bestuur vertrouwt, dat geheel Vlissingen zijn medewerking aan koor- en samenzang zal willen verlee- nen. Uiteraard beoogt V.V.V. met deze avonden het vreemdelingenverkeer in de allereerste plaats te dienen. Het is nood zakelijk, dat meer en meer Vlissingen aan zijn gasten ontspanning biedt naast hetgeen door de boulevard-zaken zelf op dit terrein wordt ondernomen. Daarom greep V.V.V. naar dit middel van openlucht-uitvoeringen De Volkszangavond wordt met een vuur werk besloten. Meer vuurwerken bij vol doende middelen en zoo mogelijk een herhaling van den volkszangavond op 31 Augustus, zijn in overweging. ARNEMUIDEN. Onder voorzitterschap van den hr. J. J. C. van der Graaff verga derde Donderdagavond de plaatselijke af deeling der stichting Vrederust. Uit het financieel verslag bleek dat er over het afgeloopen jaar een batig saldo was. Als afgevaardigden naar de op 6 Juli a.s. te houden jaarvergadering der stichting werden aangewezen de heer en A. Schuit en P. van Belzen als secundus ds. H. Scholing. In de winterperiode zal voor deze afdeeling een geref. predikant optreden. Gekozen en aangewezen tot secretaris der afdeeling werd ds. H. Scholing geref. predikant. motorbootsport. De stertocht naar Amsterdam. De Kon. Ned. Motorboot Club zal van 1825 Juli a.s. een internationale ster- tocht voor motorbooten organiseeren om den Pavilion d'Or. Hiervoor hebben 48 deelnemers ingeschreven, die uit V 1 i s- s i n g e n, Delfzijl en Nijmegen naar Amsterdam zullen varen. Uit Vlissingen zullen de meeste booten vertrekken. Niet minder dan 36 booten hebben voor deze plaats ingeschreven. Daartoe behooren naast de „Aring" van A. F. Linse oil Vere en de „Birsma" van J. Callebaut uit Terneuzen, Nederlandsche, Belgische en Engelsche vaartuigjes. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest zwakke veranderlijke wind, later uit O. richtingen, meest zwaar bewolkt met nog eenige regen in het Oos ten, in het Westen weinig of geen regen, iets warmer. UKKEL: Matige wind uit verschillende richtingen, later uit Oost, bewolkt met breede opklaringen, warmer. Za. 2 Juli. Zon op: 4 h 44; onder: 21 h 23. Licht op: 21 h 53. Maan op: 11 h 00; onder: 23 h 29. E.K. 4 Juli. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juli. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 1 4.35 16.52 10.58 23.42 Zaterdag 2 5.28 17.46 11.45 24.31 Zondag 3 6.19 18.39 12.35 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juli. Hoogwater. Laagwater. Verwachting tot morgenavond: .Vrijdag 1 6.35 18.55 12.07 24.40 Zaterdag 2 7.23 19.44 12.56 Zondag 3 8.08 20.30 1.28 13.46 de kroon vernietigt raads besluit. Bij Kon. besluit is een besluit van den raad der gemeente Ierseke van 21 Decem ber 1937 strekkende tot vaststelling van een reglement op de vrijheid van woord en geschrift, gedeeltelijk vernietigd. Het reglement hield tal van bepalingen in met betrekking tot reclame, propagan da, spreken in het openbaar enz. Het besluit werd vernietigd daar het buiten de bevoegdheid der gemeente ging, vastgelegd in art. 168 der Gemeentewet (artikel betreffende openbare orde, zede lijkheid en gezondheid). WEMELDINGE. Woensdag hebben de ouden van dagen alhier hun rijtoer ge maakt door Walcheren. 's-Middags werd er gestart met 2 bussen, terwijl men des avonds bij het binnenkomen der gemeen te werd opgewacht door het fanfaregezel schap „O.K.K.", waarna men een wandeling door het dorp maakte. Bij het rusthuis voor ouden van dagen werd uitgestapt en speel de de muziek nog enkele nummers, waarbij verschillende oudjes nog een rondedansje hebben gemaakt. De heer J. Moelker, lid van de organisatiecommissie bracht ver volgens namens de ouden van dagen allen, die op een of andere wijze aan het slagen van den tocht hebben medegewerkt, harte lijk dank en ook aan de fanfarevereeniging voor de muzikale medewerking bij de thuis komst. RETRANCHEMENT. In onze gemeente heerscht een nijpend watertekort. De re genbak van de Ned. Herv. Kerk wordt iede- ren dag bestormd, doch deze is thans ook bijna uitgeput, zoodat men maatregelen diende te nemen 'en slechts één emmer wa ter per dag kon worden verstrekt. Voor zoover men het zich kan herinne ren, is dit nog nooit voorgekomen in Juni. SLUIS. Woensdag hield de vereeniging van oud-leerlingen van den Tuinbouwcur- sus een excursie door West Zeeuwsch Vlaanderen, onder leiding van den heer Hollebrand, tuinbouwonderwijzer te Aar denburg. Het doel was vooral de bezich tiging van boomgaarden, boomkweekerijen en alles wat verder tot het tuinbouwvak behoort. Achtereenvolgens bezocht men de beide boomgaarden van den heer A. Baas, gelegen in het Zwin, waar de heer Van Liere een uiteenzetting gaf. Vervolgens trok het gezelschap per autobus naar Aar denburg, waar een bezoek werd gebracht aan de plantages „Ceres" naar Waterland kerkje, waar de boomgaard van den heer Aug. Buijck werd bezichtigd en tot slot naar de boomkweekerij van den heer Aers te Öostburg. Allen waren unaniem van mee ning, dat het een zeer leerzaam uitstapje was geweest. Na afloop van de excursie hield men te Oostburg in het café van den heer De Vuijst een vergadering, waar met algemee ne stemmen werd besloten toe te treden tot de maatschappij „Ooft en Tuinbouw" als lid. Verder werden benoemd tot advi seurs voor de vereeniging van oud-leerlin gen de heeren Hollebrand te Aardenburg, L. van Dijk, directeur van de Landbouw school te Schoondijke, en Van Overtveld te IJzendijke. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen in de rechten de heer C. Kousemaker te Kloeting e. Te Den Haag slaagde voor het voorbe reidend onderwjjs (Kleuteronderwijs), voor akte A, de heer C. A. van Dijke te Bres kens. Aan de Technische hoogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen voor- werktuigkundig ingenieur de heer H. Reitsma (met lof) te Wemeldinge. Classis Middelburg Ned. Herv. Kerk. In de Woensdag gehouden vergadering werden gekozen: tot lid (ouderling) Prov. Kerkbestuur: B. C. Sliggers te Middelburg; sec. A. D. F. van der Wart te Goes; tot le den class, bestuur; ds. W. J. Dippel en ds. W. Reus; secundi ds. J. W. v. Kooten, ds. A. Burger en ds. H. M. J. v. Duyne; tot lid (ouderling) class, bestuur, D. Stenhuis; sec. J. Adriaanse; tot scriba class, bestuur ds. Reus; assessor ds. Dippel; quaestor, ds. Reus, sec. ds. Spijkerboer. Tot leden van den class. Zendingsraad ds. D. J. Vossers en de heer Petermeijer. Geref. Gem. Ds. H. Ligtenberg te Lisse is beroepen te Borsele.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1