..Bij examens Mijnhardt's Zenuw- IN GEHEIMEN DIENST. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. dragen is. Acht de politie deze regeling de beste De VOORZ. antwoordt toestemmend. De hr. GOEMAN kan met het voor' stel meegaan, al gevoelt hp het principieele bezwaar, dat weer meer werk op derden afgeschoven wordt. De hr. CHAMALEAU meent, dat het bezorgen der lijsten het lastigste is. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aange nomen. Het voorstel dat aan B. en W. de be voegdheid verleent, om het uitoefenen van de ambachten „die zich daartoe niet lee- nen" op de markt, te verbieden, wordt zon der discussie aangenomen. B. en W. stellen voor, mede te werken aan de invoering van het vak metselen op de ambachtsschool. Op een vraag van den hr. REEDIJK omschrijft de hr. ECKHARDT, dat inderdaad aan het metselvak benoefte be staat. Spr. betoogt tevens, dat de kosten niet hoog kunnen worden. De Raad besluit z.h.st. tot de gevraagde medewerking. De nieuwe brug. De VOORZ. deelt mede, dat B. en W. een bespreking over de nieuwe brug op de agenda plaatsten opdat ieder er zijn meening over kan zeggen. De hr. LAPORT constateert, dat de be doeling is, een vaste brug over de haven te brengen. Daarmede zal de haven, beliou dens voor de kleinste schepen, afgesloten worden. Spr. vraagt, of dit wel wenschelijk is, en het geval eerst niet serieus moet be keken worden? En als het toch zoo moet worden, dat de haven niet meer gebruikt kan worden, is er dan geen goedkoopere op lossing dan de dure brug? En als de haven toch nutteloos wordt, kan deze dan niet be ter gedempt worden? Men zit hier met ver keersmoeilijkheden, met gebrek aan par keerterrein, enz. Dit is niet de eenige op lossing. Misschien was beter een oplossing, waarbij de haven in gebruik kan blijven. Wat het aesthetisch aanzicht betreft, ge looft spr. niet, dat dit zoo erg zou lijden bij demping. Intusschen moet men de kwestie ook uit een oogpunt van algemeen nut be zien. Sluit men de haven af, dan zal het daar en in de omgeving steeds meer een doode boel worden. Men gaat er ook het centrum meer en meer door verplaatsen. Dat centrum ondergaat daardoor ook een waardevermindering. Kan er geen draai- of hefbrug komen, vraagt spr. tenslotte, en wat zijn de consequenties van demping? De hr. VISSCHER constateert, dat we in een gelukkig land leven, waar de raads leden zelfs voor de tweede maal de kans krijgen over een kwestie te discussieeren. B. en W. zijn ook zeer soepel, daar zij reeds gemachtigd werden, de werken uit te voe ren. Spr. zou nu graag vernemen, of B. en W., binnen de grenzen van het crediet, een beweegbare brug kunnen doen maken. Is er nog een verbetering aan te brengen door verbreeding van de Bierkade? Wat de dem ping betreft, spr. gelooft, dat het een ho- pelooze zaak zou worden, als men hier een parkeerterrein ging aanleggen. De toegan gen zijn te nauw. Bij vaste afsluiting zou het inderdaad een dood punt worden. Spr. vraagt ook, of het haventje bij de oude werf nog voor uitbaggeren in aanmerking komt. De hr. CHAMULEAU wijst op de schade en last voor de vrachtschippers. Het zal hoogstens een duizend gulden kosten om een voorziening aan de oude werf voor deze schippers te treffen. De plannen voor de vaste brug zullen wel in een dergelijk sta dium zijn, dat daar niets meer aan te doen is. De hr. HOLLESTELLE meent dat als de haven nutteloos wordt, toch misschien door demping een nadere oplossing te vinden is. Bijvoorbeeld aanleg van een plantsoen. Te Vlissingen heeft men ook een haven ge dempt en een mooie oplossing gevonden. (Bellamypark). Dr hr. ECKHARDT vreest, dat men uit eindelijk, om aan de moderne eischen van verkeer enz. te voldoen, toch tot demping zal moeten komen. Spr. herinnert aan de plannen, die indertijd reeds ten opzichte van de Brouwersgang bestonden. De hr. GOEMAN bepleit, moet er een vaste brug komen, een zwaaigelegenheid bij de oude werf. Weth. DE ROO herinnert er aan, dat alle heeren van den Raad indertijd met het voorstel van B. en W. mede gingen. Om de goedkoopere, vaste brug is men mede tot de nieuwe zwaaihaven gekomen. Komt men nu tot een uitspraak voor een draaibrug, dan was het besluit tot het graven van een nieuwe havenkom fout. Dan nam men groote kosten op zich, die voorkomen had den kunnen worden. Alle bezwaren heeft Historische Avonturenroman. Door G. P. BAKKER. 20). Voor de herberg onder de linden stonden aan den dwarspaal een achttal paarden. De beide mannen, die over het plein kwamen aanwandelen, zagen dan ook onmiddellijk waar ze moesten zijn. Het waren eenvou dige reizigers in donkergrijze kleeding. „West", zei de een. „Zoo'n geheelen avond in het kamp wordt op den duur een beetje eentonig en in de herberg kan ik misschien nog het een en ander oppikken. Waar reizigers zijn is nieuws". De ander, een groote blonde kerel met een lange snor, antwoordde: „Gelijk héb je, luitenant". „Geen luitenant, Edzke". „In orde Edzke, je hebt gelijk. Ik voelde ook iets voor een beetje afleiding. Eiken avond weer dadelijk na het eten met de kippen op stok mag gezond zijn, maar het begint me de keel uit te hangen. Lut heeft gelijk. Na negen uur 's avonds gebeurt er niet veel goeds, maar ik ben blij er eens tusschen uit te kunnen trekken, 't Is bo vendien zijn beurt op de paarden te passen. Hij heeft een groote verantwoordelijkheid Maar iets anders, je loopt toch geen ge vaar?" „Ik ben hier even onbekend als jij". „Dat kan zijn, maar het dorp ligt tusschen Tilly's linies en den weg naar Weenen". „Wat zou dat?" „Dat er in die herberg vogels van aller' hande pluimage komen en daar aan den men ook toen naar voren gebracht. De heer Hollestelle b.v. bracht toen B. en W. zelfs hulde voor de gevonden oplossing. De hr. HOLLESTELLE gaf inderdaad zijn stem voor het groote plan. Maar toen do mineerde voor hem, en velen, dat er een werkverschaffingsobject moest zijn. En men verwachtte ook, de nieuwe haventerreinen noodig te hebben. Verder heeft spr. ook toen nog de mogelijkheid van een beweeg bare brug geopperd. De hr VERMA1RE bevestigt, dat in derdaad het werkverschaffingsobject den doorslag gaf. Toen accepteerde daarbij den Raad de vaste brug om de geringere kosten. Intusschen werd men een paar jaar ouder, men liet zijn gedachten gaan, en men ging vragen, wat hebben we, met een vaste brug, nog aan de haven? Dit zal de eerste stap naar demping zijn. Maar móét er een vaste brug komen, kan dat dan niet goedkooper? B.v. een stee- nen brug zooals aan de Voorstad. Spr. zou graag allen terwille zijn, met een draaibrug enz. maar B. en W. zullen mo gelijk aantoonen, dat dit niet gaat en de Raad gaf dit ruim twee jaar geleden reeds aan hen over. Maar dan zou spr. graag een oplossing zien voor de sche pen, waarvoor het terugvaren achteruit zoo erg bezwaarlijk blijkt te. zijn. Voor achteruitgang der huizen bij demping is spr. niet bevreesd. Zou dat een boulevard worden, dan zouden ze eer vooruitgaan. De VOORZ. zeide graag de gelegenheid tot een nieuwe bespreking te hebben ge geven, omdat hij hoopte aan te kunnen toonen, dat het genomen besluit een wijs besluit is geweest. B. en W. hebben inder tijd alle bezwaren en voordeelen overwo gen. Er zijn tal van requesten binnengeko men, die den heeren zijn toegezonden. Over de demping is men nooit eenstem mig geweest. Er kwamen adressen voor en tegen demping. Negen onderteekenaars teekenden zoowel vóór als tegen demping. Dus wel een moeilijke materie! V. d. Schuyt e.a. waren voor een zwaaihaven bij de oude werf. Monumentenzorg was te gen demping. Men heeft ook over een schuilkelder bij luchtaanvallen gesproken. Men is voor een beweegbare brug, voor een parkeerterrein, voor een plantsoen. Het waren allen ideeën, maar niemand trok consequenties en maakte een bere kening over de kosten. Het bleef een in het wilde weg rondstrooien van gedach ten. Demping zou 69000 gulden kosten, waar 18000 g. voor de brug af zou kun nen. Dit is echter geen object voor werk verschaffing. Het zand wordt binnen ge bracht en uitgestort1,. Er zouden alleen wat straatwerken e.d. bijkomen. Zou men er wel voor zijn, dan zou spr. het besluit voordragen voor vernietiging en de Kroon zou dat zeer zeker doen, gezien het oor deel van monumentenzorg. Het zou ook te betreuren zijn, als een dergelijk schoon gedeelte van Goes zou bedorven worden. Wat een parkeerterrein daar betreft, het is wel het slechtste punt. Men kan er niet gemakkelijk komen, men loopt er vast. Eenparkeerterrein legt men zoo dicht mogelijk aan bij den grooten ver keersweg. Wat een winkelgalerij betreft, gelooft spr. niet, dat er voorloopig be hoefte aan winkels is. Laat men die in het centrum houden. Wat een schuilkel der betreft, het systeem heeft zich gewij zigd. Het best kan men beveiliging zoe ken en aanbrengen in eigen huis. De kos ten zouden 300.000 gulden bedragen. Het zou ook niet gewenscht zijn de bevolking op één punt te concentreeren, met de kans, dat die in haar geheel vernietigd zou worden. Wat de beweegbare brug aangaat, bepleitte elk zijn eigen belang. Begrooting van de meerdere kosten maakte men niet. De Raad is er echter, om het belang van het geheel te bezien. Men zei dat er raads leden waren, met een zeer bepaald oordeel over demping of een beweegbare brug. Maar spr. gelooft niet, dat de leden met een voor opgezet oordeel hier komen, maar zich wil len laten overtuigen. Spr. heeft een bespre king gehad met een delegatie van de beurt schippers, en deze waren zeer tevreden over den nieuwen kademuur. Er komt inder daad ook een zwaaihaventje bij de oude werf. Deze kwestie is reeds voorbereid en de kosten zullen niet meer dan 1000 gulden bedragen. De beurtschippers zijn daarmede zeer content. Wat de niet vaste schippers betreft, zette wethouder De Roo de zaak reeds uiteen. Daar is een nieuwe groote zwaaihaven voor gemaakt en dit besluit is bij de groote plannen voldoende bekeken. Wat de eenzaamheid der kadebewoners be treft enz. De „lucht", waar wel eens over geklaagd wordt, als er door de schepen minder in de haven geroerd wordt, zal dat ook beter worden. En de stilte. Het zal er iets stiller worden, zeker, maar mag het paal staan eenige paarden, die door koe riers zijn bereden". „Je hebt gelijk", antwoordde Edzke. „Til ly is in voortdurende correspondentie met den keizer te Weenen. Vooral tegenwoordig zal het wel druk zijn. De keurvorst van Saksen aarzelt nog steeds partij te kiezen tusschen den keizer en den Zweedschen ko ning". „Hier is de eerste pleisterplaats, waar de koeriers van paarden kunnen wisselen of overnachten", vertelde West. „De verdere weg leidt door dichte bosschen, waar het menschelljk onkruid welig tiert en waar het vooral 's nachts gevaarlijker is dan in de wildernis". „Ik heb zoo iets gehoord", zei Edzke. „Volgens mijn inlichtingen is de koerier Nicolaas da Costa met brieven van Tilly aan generaal Fürstenberg aangevallen. Zijn bedienden zijn vermoord, de brieven gesto len en hij zelf ternauwernood aan den dood ontsnapt". 1) „Misschien is er vanavond in (die herberg iets te beleven. Ik houd van avonturen", meende West. „Beter er buiten te blijven", oordeelde Edzke. West keek hem lachend aan. „Gelijk heb je", zei hij. Ze traden de herberg "binnen. De gelag zaal was schaars verlicht door een paar groote lantarens, die aan de zoldering hin 1) Klacht van Tilly over den keurvorst van Saksen. Brief van Tilly aan den keizer uit Tangermünde, 14 Augustus. Dresdner Archief. (Dus ook onderschept). Wittich. 34.900 gulden kosten om het er wat le vendiger te maken? Want dat <ijn I" kos ten extra van een beweegbare brug met de benoodigde bediening, onderhoud, enz. En dit bedrag is laag genomen, gelijk spr. nader uiteenzet. Voorts zijn de plannen, in allen omvang, met het Werkfonds be sproken. Ook toen heeft men de financi- eele consequenties overwogen, want het Werkfonds is geen Sinterklaas en geeft het geld alleen wanneer de plannen zoo practisch mogelijk opgezet zijn. Spr. raadt den heeren tenslotte aan, niet teveel het oor te leenen aan allerlei persoonlijke meeningen en belangen, doch het belang van de geheele Goesche gemeenschap steeds voor oogen te houden. Het inder tijd genomen besluit is ongetwijfeld het beste geweest, dat men thans zeker weer precies zoo zou treffen. Verder zegt spr. nog, dat de vaste brug niet goedkooper kan worden, dan thans bedoelt is. Men dient ook om de schoonheid van het ge heel te denken, vooral op dit punt. Spr. meent, dat de brug zoo ontworpen is, dat ze goed in het geheel past. De hr. REEDIJK merkt op, dat zijn op vattingen nog steeds niet, sinds 1936, ver anderd zijn. Hij zou nooit voor de werken geweest zijn mèt een dure beweegbare brug. De scheepvaart zal zich wel naar de nieuwe haven verplaatsen. En de beurtschippers zijn gered met het kleine zwaaihaventje. De hr CHAMULEAU vindt de brug wat opgesmukt. Minder versierd zou ze misschien de helft kosten. De VOORZ. wil de havenbewoners een mooi gezicht geven (gelach). De hr REEDIJK weerspreekt, dat de brug de helft zo.u kunnen kosten. Moge lijk zou het een paar duizend gulden min der kunnen kosten, maar dan zou men het aanzicht beduidend schaden. Spr. acht de oplossing zeer gelukkig. De VOORZ. wijst er op, dat de groote kosten in de fundeering schuilen. De om bouw maakt niet zooveel uit. De hr VISSCHER blijft overtuigd, dat de Raad het geval in 1936 uit een breed algemeen oogpunt heeft bezien. Verder wijst hij op zijn vragen over het toege stane crediet en de verbetering der Kade door verbreeding. De VOORZ. zegt, dat dit laatste punt de volle aandacht heeft van B. en W., al staat het niet in onmiddellijk verband met het plan. De hr LAPORT merkt op, dat geen begrootingen der kosten is gevoegd bij de requesten, maar inzenders vroegen dat aan B. en W. omdat deze daar béter toe in staat zijn. Intuschen blijft het een feit, dat de haven doelloos gemaakt' wordt. En dit zal het begin van het dempen zijn. En dan gelooft spr. nog, dat een goed koopere afsluiting gevonden kan worden. De VOORZ. zegt, categorisch te kunnen antwoorden, dat B. en W. geen andere oplossing zullen overwegen, ook, omdat zij niet op het standpunt staan, dat deze overbrugging het begin van de demping zal zijn. Weth. DE ROO merkt nog op, dat het plan nu in handen is van den Raad. Meent de Raad, dat het plan niet juist is, laat de ze dan met een nieuw voorstel komen an ders draagt de Raad mede de verantwoor ding. De hr. LAPORT 'gelooft, dat dit juist is. Hij stelt voor, dat B. en W. de plannen opschorten, een kostenberekening van dem ping maken, en eventueel met een plan voor een goedkoopere brug of afsluiting ko men. De VOORZ. meent, dat B. en W. niets meer te doen hebben. Zij staan nog precies op hetzelfde standpunt als twee jaar gele den. B. en W. kunnen dus alleen handha ving van de eenmaal aangenomen plannen voorstellen. De hr. HOLLESTELLE zag toch graag eens een goedkooper plan voor een brug. Nadat de VOORZ. den Raad heeft voor gesteld de eens genomen plannen te be krachtigen en over te gaan tot de orde van den dag, stelt de hr. LAPORT voor: dat de Raad zich uitspreekt tegen een vaste brug, en vervolgens zijn eerstgenoemde voorstel aanneemt. De hr. VISSCHER meent, dat wie voor de bestaande plannen is, geen motie noodig heeft. Wie iets anders wil, Taat die een voorstel doen. De hr. GOEMAN wil dan verklaren, dat z.i. het in 1936 genomen besluit, een wijs besluit is geweest. De hr. VERMAIRE verklaart, oorspron kelijk aan een goedkoopere afsluiting ge dacht te hebben, doch, gehoord de verkla ringen van B. en W„ zich verder met de bestaande verklaringen te kunnen vereeni gen. Hiermede sluit de VOORZ. deze discus tabletten. Niet zenuwachtig en helder in denken. Koker 75 ct. met den naam Mijahardt erop. (Ingez. Med.) gen, en groote op pinnen gestoken vetkaar sen op de tafels. Aan een tafel dicht bij de deur zat een drietal keizerlijke officieren in rood wam buis, gele broek en laarzen, een breede blauwe sjerp om den middel. Achter in de zaal zaten een viertal ruiters, gelaarsd en gespoord, in het zwart gekleed te eten. Voorts was er het gewone publiek, reizigers langs den grooten weg, een marskramer, de kiep naast zich, een paar handwerks lieden en studenten, een doedelzakspeler en een straatzanger. Edzke en West gingen zitten op een bank langs den wand en bestelden een kruik bier. „Dat krijg je in het kamp niet zoo goed", meende West. „Neen, bier moet zorgvuldig behandeld worden. Het schenken schijnt hier in de Duitsche landen tot kunst verheven te zijn". De marskramer, die naast Edzke zat, mengde zich in het gesprek. „Je zou uren moeten loopen", merkte hij op, „voor je een kroes bier vond, dat beter is dan dit, jonge man". Edzke keek den marskramer eens aan Hij was 'n lange man met 'n groote snor en langen zwarten baard, eenvoudig maar netjes gekleed. Zijn gelaat was voor een groot gedeelte verborgen door een hoed met neerhangenden breeden rand. „Dat zal wel waar zijn", antwoordde Edzke. „Wij zijn vreemdelingen hier". „Vrij druk hier", zei West. „Menschen van allerlei slag". „Als in alle herbergen", antwoordde de sies. Het voorstel om een gemeentelijke ga rantie te geven bij de eleetriciteitsvoor- ziening aan de haven (van de terreinen van Faasse, A.P.C. enz.) wordt na eenige dis cussie over bijkomende punten, z.h.st. aan genomen. De hr. CRUCQ vestigt er de aandacht op, dat indertijd hoogere eischen gesteld werden aan gebouwen en pakhuizen die aan de haven opgericht worden dan tegen woordig. De VOORZ. zegt toe, hier een onderzoek naar in te zullen stellen. B. en W. stellen voor van het Z.T.I. twee lokalen te huren vaar 750 per jaar ten behoeve der U.L.O. scholen. De hr. CRUCQ wijst er op, dat Schutters hof overdag ook geheel leeg staat. Was daar niets te vinden geweest? Nu kost het het 750 per jaar. De VOORZ. merkt op, dat Schuttershof ook vaak middagvergaderingen heeft. En voor de avondvergaderingen zouden de ban ken enz. dan weer opgeruimd moeten wor den. De hr. HOLLESTELLE zegt dat de Fin. Commissie de huur ook nogal hoog vondt. Doch het is slechts voor één jaar. Zou de toestand blijvend worden, dan moet een andere oplossing gevonden worden. De hr. KLOOSTERMAN hoopt in een volgende vergadering over de kwestie der schoollokalen nog nader te spreken. De hr. VISSCHER gelooft niet, dat het leerlingtal in de toekomst zal dalen. Men hecht meer en meer waarde aan een goede schoolopleiding. Spr. hoopt, dat B. en W. de kwestie uit dit oogpunt zullen bekijken. Het voorstel van B. en W. wordt "hierna z.h.st. aangenomen. De precorioverordening wordt aangevuld met een bepaling, door welke aan het P.T. T.-bedrijf vrijstelling van rechten verleend kan worden voor 't plaatsen van postzegel automaten e.d. Rondvraag. De hr. ECKHARDT vraagt of de Gr. Markt, na druk bezoek op feestdagen e.d., niet vlugger schoongemaakt kan worden. Spr. zag op een Zondagmorgen een hotel houder zelf bezig met het opruimen van pa pier, enz. De VOORZ. deelt mede, dat de kwestie morgen geregeld zal worden. De hr. LAPORT zegt een circulaire ont vangen te hebben waarin geageerd wordt tegen een zeker grootbedrijf. Er zijn er, die hier den middenstand van beschuldigen, doch de circulaire ging uit van een partij die vaker min of meer unfaire middelen be zigt. Spr. vraagt of hier geen maatregelen tegen te nemen zijn? De VOORZ. heeft deze circulaire ook ont vangen. Maatregelen er tegen te nemen is moeilijk. Spr. twijfelde echter geen oogen- blik aan de bron. De hr. KLOOSTERMAN wees in een vo rige vergadering op den wenschelijkheid van meer banken in de plantsoen. Hoe staat het met mijn banken? vraagt spr. De VOORZ. wijst den hr. Kloosterman te recht. Het worden niet „zijn" banken, maar die van de gemeente. (Gelach). Er wordt aan gewerkt. De hr. VERMAIRE herinnerd aan de vrij ernstige vechtpartij vorige week Zondag op de Markt. Staat dat in verband met de opening van „Flora"? En is het waar, dat burgers toen weigerden de politie assisten tie te verleenen? De VOORZ. deelt mede, dat reeds een week tevoren door dezelfde personen wan ordelijkheden plaats vonden. De politie heeft toen iets door de vingers gezien? Zon dag voor een week was het weer zoo. In derdaad nam het publiek een onwelwillen de houding aan. Er zijn hiervan processen- verbaal opgemaakt. Het is treurig, dat het publiek zich zoo gedraagt. Spr. heeft de dansvergunning van Flora ingetrokken. Verder brengt hij hulde aan het optreden der politie. Er vielen krachtige slagen, doch pas toen dit noodig was om het gezag te handhaven. Mocht het weer noodig zijn, dan zal de politie nog harder toeslaan, of anderszins. Spr. hoopt echter, dat het niet meer noodig zal zijn. Eén der politieagen ten is nog steeds buiten dienst en zal nog een paar weken rust moeten houden. Zoo iets zal niet meer gebeuren. En elke bur ger heeft de gevraagde hulp te verleenen. Spr. betoogt nogmaals, dat de politie uit nemend is opgetreden. marskramer. „Een voornaam gezelschap trouwens vanavond". „Zoo", zei Edzke. „Ja", fluisterde de marskramer. „Die zwarte ruiters, een koerier van den keizer met zijn bedienden. Die met het gezicht naar ons toegekeerd is de baas. Ze zijn blijkbaar op weg naar Weenen. Er zijn menschen, die er een vermogen voor over zouden hebben om te lezen, wat hij in zijn tasch heeft". West stak de ooren op toen hij het hoor de. Een vermogen voor een brief. Enfin, wat ging het hem aan. Maar verleidelijk was het zeker in dezen tijd. Een vermogen voor een brief. Edzke gaf geen antwoord. Hij begon een onverschillig gesprek met West over paar den. De koeriers waren klaar met hun maal tijd. De officieren betaalden en vertrokken met rinkelende sporen en kletterende sa bels. Even later hoorde men de hoeven der paarden op de straatkeien. De man met den doedelzak stond op, nam zijn instrument en wilde blijkbaar een nummertje ten beste geven. Nauwelijks klonken de eerste tonen vroolijk door de groote zaal of de waard stormde op hem toe. „Geen muziek hier", riep hij woest. „Dan gooi ik je er uit. Geen gebedel in mijn huis, Er uit." De ander staakte zijn spel. „Zeg kroegbaas", zei hij. „Maak maar niet zoo'n lawaai. Dat geeft geen pas. Een kroeghouder moet beleefd zijn tegen zijn gasten. Met den hoed in de hand, weet je. VRIJDAG 1 JULI. HILVERSUM I 1875 EN 4B,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Mor genwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.10 Verv. declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. (Om' 12.15 Ber.) 1.00 Reportage. 1.20 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Voor tuinliefhebbers. 2.25 Va- riété-progr. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kin deren. 5.30 Orgelspel en gram. 6.30 Po litiek radiojournaal. 6.50 Ramblers en so liste. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Cyc lus. 8.00 Carillonconc'. 8.30 Lezing. 9j.00 VARA-orkest. 10.00 Vindobonakwartet en solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Gram. 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.) 11.55 —12.00 Gram. HILVERSUM H 301,5 M. Alg. Progr. verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Piano en gram. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gram. 2.00 Gram. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Solisten- conc. en gram. 4.30 Gram. 4.45 Declama tie en NCRV-Salonorkest. 6.30 Voor tuin liefhebbers. 7.00 Ber. 7.15 Lit. causerie. 7.45—8.00 Reportage. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. 9.00 Causerie. 9.30 Verv. conc. 10.10 Ber. ANP. 10.15 Gram. 10.45 Causerie. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.40—11.50 Piano. 12.10 Orgel. 12.40 Sydney Kyte's Band. I.20 Causerie. 1.35 Gram. 1.50 Reportage. 3.053.15 Gram. 4.20 Muz. Causerie met gram. 5.00 Radiotooneel met muz. 5.20 Sportrep. 5.30 Gram. 6.20 Ber. 6.45 Par lementair overz. 7.00 Callender's Senior- ork. en solist. 7.50 BBC-zangers. 8.20 Cau serie. 8.35 Variété. 9.20 Ber. 9.40 Causerie 9.55 Piano. 10.20 Gram. 10.50 Declamatie. II.10 Ambroses ork- 11.5012.20 Dans- muz. (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 8.10; 8.55—9.05; 10.10 en 11.20 Gram. 11.50 Piano. 12.35 Gram. (Om 1.50 zang). 3.05 Piano. 4.35 Zang. 5.20 Kamermuz. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel). 10.50 Gram. 11.2012.50 Orkestconc m.m.v. soliste. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 Ten- toonstellingsork. 12.20 Orkest en solist. 2.30 Pop. muziek. 4.20 Danziger Landes- ork. en Schupo-ork. 6.20 Solistenconc. 7.30 Gram. 9.30 Voor soldaten. 10.35 Dansmu ziek (gr. pl.) 11.20 Sted. orkest Dort mund. 12.20- -3.20 Kleinork. en Börschel's ork. BRUSSEL 322 EN 184 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonork. 1.50 2^20 Gram. 5.20 Salonork. 6 05 Piano. 6.50 Zang. 7.35 Gram. 8.20 Orkest, ge mengd koor en solisten. 10.3011.20 Dansm. (gr. pl.) 484 m: 12.20 Gram. 1.00 Darcy's ork. 1.452.20 en 5.20 Gram. 5.30 Vocaal duo. 6.05 en 6.35 Gram. 8.20 Symphonie-ork. en solisten. 10.3010.50 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Fröhlich's ork. en solisten. 8.20 Radio tooneel. 9.20 Gram. 9.35 Rijksz. Toespaak. 10.20 Ber. 10.50 Blaaskwartet en caril lon. 11.06 Ber. 11.20 Kleinork. en solist. 12.20—2.20 Zie Keulen. (1.15—1.26 Tijd sein) MIDDELBURG. DO 30 Jun. Evangelisatie Bogardz. spr. ds. v. d. Hooff 20.00 h. VR 1 Jul GOES. DO 30 Jun VR 1 Jul BIOSCOPEN. CITV, Midd. VR 1—DO 7 Jul.: „Midder nacht-Tani!" en „„Thank you Jee ves!" 20.00 h. ZO 15 h. matinée. ALGEMEEN. DO 30 Jun. Afscheidsav. Carolina Dassi; Pavilj. Wandelpier Vliss. En meen nu maar niet, dat ik bang ben voor jou en je paar knechten. Kalm aan". „Kalm aan, kalm aanIk zal je De speler wilde den waard een slag ge ven, maar deze was even vlugger en gaf zijn tegenstander een duw, dat hjj achter uit vloog en tusschen de koeriers terecht kwam. Hij zocht steun met zijn handen, maar de koerier wierp hem van zich af. De drie anderen bogen zich over hem heen, richtten hem op. „Ga nu maar weg", zei een van hen. „Je weet nu, de waard is de sterkste". „En hij heeft het recht het spelen te ver bieden", opperde een tweede. Maar de doedelzakspeelr was woedend. „Lap het nog eens als je kunt, schurk!" schreeuwde hij tegen den herbergier. „Vervloekte schooier" brulde deze en sprong naar den speler, maar voor hü den ander bij den kraag kon vatten, kreeg hü een kaakslag, die hem achter zijn toonbank slingerde. De knechten kwamen toesnellen en wilden zich op den muzikant werpen, die achteruit week. Eensklaps vloog de marskramer overeind. „Drie tegen één. Dat is gemeen", riep hij, pakte een der knechten om den middel en wierp hem tusschen de koeriers. Wat er verder gebeurde, ging zoo snel in zijn werk, dat niemand later kon vertellen, wat er eigenlijk had plaats gevonden. Zeker is, dat een wilde vechtpartij het gevolg was. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6