ZWANENBERG SPORT. RECHTSZAKEN. IN GEHEIMEN DIENST. Zomersproeten SPRUTOL UIT DE GOESCHE COURANT VAN VIJFTIG JAAR GELEDEN. MARKTBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA, gewenscht dat by elk oponthoud van bv. 2 a 3 minuten direct procesverbaal volgt. Hy vroeg daarom soepele toepassing, het geen werd toegezegd, waarna het voor stel van B. en W. met algemeene stem men werd aangenomen. Met algemeene stemmen werd gunstig beschikt op een verzoek van de commis sie voor het houden van een vetvee- markt enz. op 21 September a.s. om een bijdrage uit de gemeentekas van 100 en een paar medailles. Dit is de 5e maal dat deze vetveemarkt gehouden wordt. Voorts bracht de voorzitter nog ter ta fel het in April ingekomen verzoek der vereeniging voor M.U.L.O. in zake stich ting van een openbare U.L.O.-school te Oostburg. Na korte bespreking is beslo ten deze zaak op te schorten totdat zich omstandigheden mochten voordoen, die behandeling noodzakelijk maken. Tenslot te kwamen nog eenige werkobjecten ter sprake voor de werkverschaffing, o.a. het voorbereidend werk voor het parkeerter rein. Bij de rondvraag vestigde de heer Phi lips de aandacht op de omstandigheid dat de trottoirs aan de Markt niet behoor lijk voor de voetgangers vrij gehouden worden; h\j wilde niet wijzen op lieden, die aldaar met hunne buren of anderen tijden en tijden staan te kletsen en dus zelf het verkeer belemmeren; maar er zijn er, die dat niet doen en veel last ondervinden van de leegloopers, die ge woonweg de trottoirs versperren. Nu meende spr. dat wellicht een paar banken in de buurt konden geplaatst worden. Hij zou B. en W. willen vragen met een po litieverordening te komen, waarbij dat geregeld wordt. B. en W. zullen trachten hier iets op te vinden. KADZAND. In de plaats van den heer J. Becu, die daarvoor bedankte, is als opvolger van wijlen den heer Iz. Erasmus tot lid van den Raad benoemd de heer P. Robijn, al hier. RAAD VAN ZUIDZANDE. ZUIDZANDE. Maandag kwam de Raad in voltallige vergadering büeen. Aan de or de was het voorstel van B. en W. tot ver bouw van de schoolwoning. De v o o r z. zette uitvoerig de plannen uiteen, waaruit bleek, dat het raadsbesluit van een der vo rige vergaderingen, waarbij de schoolwo ning tot ambtswoning van den veldwach ter werd aangewezen, niet rechtsgeldig is. De Commissaris der Koningin wijst die woningen eventueel aan. Deze is wel gene gen ook de schoolwoning tot ambtswoning aan te wijzen, doch hiervoor moet eerst de woning naar zijn aanwijzing verbouwd wor den. De v o o r z. zeide, dat men dan niet kan volstaan met het bouwen van een keu ken en wat bijwerk zooals het voorstel van B. en W. is. De raming van dit plan, zooals in het voorstel van B. en W. omschreven beloopt 974. Hierna volgde een uitvoerige bespreking, waaruit bleek, dat de meeste raadsleden liever zouden wachten met het verbouwen van de woning tot ambtswoning. De hr. Iz. Lutey n-L eenhouts wees op een doorgang naar een wellicht nog aan te leggen schoolplein. Hij wilde dezen doorgang buiten de school en zou de ver bouwing van de schoolwoning dan zoo wil len, dat met die doorgang rekening wordt gehouden. Hierna werd gestemd over ver bouw volgens voorstel van B. en W. met eventueel verbouwing tot ambtswoning. Vijf stemmen werden uitgebracht voor voorstel B. en W. dus keuken met bijwerk, wethouder Luteyn-Bouwens stemden voor verbouwing tot ambtswoning, terwijl de heer Iz. Lutey n-L eenhouts den uitgebracht, tegen de hr. Iz. Luteyn- Leenhouts. Dan was aan de orde het voorstel van B. en W. tot inrichting van een brand- en in- braakvrije archiefruimte. De v o o r z. deel de mede, dat op voorstel van den rijks archivaris hiervoor zou verbouwd kunnen worden het arrestantenlokaal; van de se cretarie uit zou men daartoe met een brandvrije deur toegang kunnen krijgen, de raming der kosten beloopt totaal 683. Ook hierover volgde een uitvoerige bespre king waarbij de v o o r z. wees op het groote belang van een brand- en ook vochtvrije archiefruimte. Het voorstel werd tenslotte m.a.s. aangenomen. Hierna was aan de orde een voorstel tot verkoop van rentegevend goed ten bedrage van 1000 ter gedeeltelijke financiering van de verbouwingen. Dit werd eveneens m.a.s. goedgekeurd. Het volgende punt omvatte reclames op hondenbelasting. Aan M. Robijn en W. J. de Hullu werd wegens vertrek uit de ge meente 9 maanden ontheffing verleend; Historische Avonturenroman. Door G. P. BAKKER. 19). „Wel, mijnheer Bennema, hoe komt u hier?" De baas, dood verwonderd, antwoordt ook in het Nederlandsch „Ken je mij?" De roover begin te lachen en zegt: „Ik ben de knecht van uw broer. Jan uit. den Ham. U hebt me eens met geld uit moeilijkheden gered. Ik ben naar Duitsch- land getrokken, stond aan het hoofd van een rooversbende en toen het daar te heet werd, ging ik naar hier en neem nu de zelfde eervolle positie in. „U is nu mijn gast en geen haar zal u worden gekrenkt. Niemand zal raken aan uw bezittingen". De kok kwam waarschuwen, dat het noenmaal gereed was. „Zoo is het gebeurd. Een Groninger boe renknecht roover hoofdman in Italië, 1) be sloot West zijn verhaal. „Edzke", vroeg Lut na het eten. „Want zoo zal ik je maar blijven noemen, ofschoon je nu eigenlijk een jonker bent. Wat is nu je plan? Wil je met ons verder reizen? Je bent welkom, maar ik denk, dat je als Zweedsch officier terug moet naar den troep." „Zeker", antwoordde de luitenant. „Toch wil ik graag een eind met je meetrekken. 1) Oorkonde geslacht der Bennema's. H. F. P. in de Noord-Wester Crt. 27 Juli 1929. de officier zoekt?" KORFBAL. DE GECOSTUMEERDE KORFBAL WEDSTRIJD DER K.V. SWIFT. Groote belangstelling. De Middelburgsche korfbalvereeniging Swift is een actieve en werkzame vereeni ging. Een vereeniging ook waarin een ka meraadschappelijke geest en een gezond op timisme te bespeuren valt. En door de pret tige sfeer in dezen vriendenkring is het niet verheugend daarop in ons sportwereld- je eens te kunnen wijzen? is Swift gegroeid tot de grootste korfbalvereeniging in Zeeland. Desondanks meende men niet stil te moeten zitten en men blijft propa ganda voeren. Men was nu op de aardige gedachte gekomen eens een gecostumeerden korfbalwedstrijd te organiseeren. Dit was iets nieuws voor Middelburg. Wel heeft men al eens een gecostumeerden voetbalwed strijd gezien, doch een gecostumeerde korf balwedstrijd, zoover had men het nog niet gebracht. We hadden wel gedacht dat er goede belangstelling voor zou bestaan, doch dat er ongeveer 1000 bezoekers op het Gem. Sportterrein de grappen en het spel van de twee twaalftallen zouden gadeslaan, dat overtrof toch wel alle verwachtingen. Reeds de muzikale wandeling door de stad naar het sportterrein door de gecos tumeerden en begeleid door het flinke pij percorps Juliana, met zijn hoornblazers en tamboers, trok groote belangstelling. Op het sportterrein hebben twee twaalf tallen, waarvan alle spelers en speelsters gecostumeerd waren, een grappigen en vroolijken wedstrijd gespeeld. Wat een cos- mopolitisch gezelschap was daar op het groene veld neergestreken. Binnen- en bui- tenlandsche „grootheden" kon men er ont dekken. Snip en Snap, Peter Pech en Fre- derik Fluweel hielden er hun reputatie hoog en concurreerden in hun genre met Charlie Chaplin, Paljas en meer dergelijke humo ristische figuren. De verbroedering der vol ken door middel van de sport werd ook ge propageerd door het samenspel tusschen den Walcherschen boer en een lief boerin netje met een negermeisje of een cowboy. Geen rassenkwestie. En jong en oud speelt tegenwoordig korfbal. Zoowel het besje als de baby met de zuigflesch hebben hun hart aan het korfballen verpand. Enfin we kun nen hier niet alle figuren opnoemen, want dan zou men zooveel combinaties krijgen. Het doel van dezen avond was: propaganda en gezelligheid. Nu, beide zijn tenvolle ge slaagd. Men heeft weer kunnen ervaren dat Swift een wakker groepje sportmenschen omvat. (Ingez. Med.) verdwijnen spoedig door 'n pot Bij olie Drogisten (Ingez. Med.) aan A. Snoeren, wiens hond weg is, 6 maan den ontheffing. Bij de rondvraag deelde de v o o r z. op een vraag van den heer J. Ie Roy mede, dat de benoeming van een schoonhoudster voor het gemeentehuis in de volgende ver gadering zal plaats hebben. De heer Ver- b u y t vroeg naar de bestrijding van den coloradokever. Hij meende dat het be- sproeiien van aardappelen in de moestuinen niet verplichtend is. De voor z. zeide dat volgens de voorschriften dit wel degelijk noodzakelijk is. Indien 2 Juli a.s. bespuiten niet heeft plaats gehad staat op de over treding een straf vafi ten hoogste een maand hechtenis of een geldboete van 500 Tevens bracht de v o o r z. een woord van lof aan de pl. afdeeling van de Z.L.M. voor het werk dat zij voor de betsrijding doet. De heer P e r d u y n vroeg naar de plan nen voor opknappen van de school. De voorz. deelde mede, dat dit zijn aandacht heeft. De voorz. behandelde tenslotte de bouwverordening 1934. Hierin wordt een ambtenaar genoemd belast met bouwtoe zicht. Deze is in de gemeente niet aanwe zig, zoodat hierin dient voorzien te wor den. Als treffend staaltje dat toezicht ze ker vereischt is, zeide spr.; dat hij met den veldwachter juist een woning had bezocht, waaraan nota bene geen privaat aanwezig was. De hr. Lutey n-L eenhouts wees nog op de wenschelijkheid een dergelijk ambtenaar uit eigen gemeente te nemen. Ik moet zien uit te visschen wat de plan nen van generaal Tilly zijn. Het beste schijnt mij toe', dat ik op de een of andere wijze tracht binnen Halberstadt te komen, als reiziger. Dit pak doet het best". „Kerel, je waagt je leven". „Dat is het vak", klonk het antwoord. „Als je wist welke grapjes generaal Saxon zelf uithaalt, zou je mijn onderneming in 't geheel niet gevaarlijk vinden. Er zijn maar weinigen, die mij kennen. Maar bang uitgevallen zijn jouw mannen toch ook niet!" „Mannen te paard. Vertrekken!" klonk het bevel. Edzke reed achter sterken Lut en nu zijn gedachten geen afleiding meer hadden, voelde hij weer de scheiding in zijn volle groote droefheid. Het beeld van de mooie Mariska stond hem voor oogen. Zijn merrie ging in kalmen draf en hij zat te droomen, steeds peinzend aan de gelukkige dagen in het zigeunerkamp, die nu voor altijd voor bij waren. „Mariska", zuchtte hij. „Maris ka". „Hans", riep hij tegen een jongen strui- schen knaap. „Speel eens een liedje op de luit en zet eens in. Ken jij het lied: ,,'t Was van een jongen luitenant en een zigeune rin?" Edzke werd plotseling gewekt uit zijn droomen. „Lut", zei hij. „Daar zou ik gaarne een rondje met je om vechten". „In orde luitenant. Dat weiger ik nooit, Een eerlijk gevecht houdt de spieren soe pel". Hij hield zijn paard in, greep Edske bij den arm en meende: „Ik geloof werke lijk, dat je goed partij zult geven". Eensklaps hoorden ze hoefgetrappel op POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag waren de vol gende personen gedagvaard: J. B. S., 39 jaar, arbeider te Middelburg, wegens mishandeling van den agent van politie W. J. Petiet te Vlissingen op 15 Mei 1938. Eisch 14 dagen gev. Vonnis: 1 maand gev. voorw. met proeftijd van 3 jaar en 20 of 10 d. h. C. P. S., 42 jaar, landbouwer te St. Kruis, wegens mishandeling van Willem Dees op 18 Mei j.l. te St. Kruis. Eisch en vonnis: vrijspraak. Kantongerecht te Oostburg. Vonnissen, uitgesproken ter zitting voor Strafzaken van 23 Juni. Verkeersovertredingen: H. C. R., IJzen- dijke, vrijspraak; S. B., Middelburg, 3 s. 3 d.h.; W. P. van L., Oostburg 3 s. 3 d.h.; I. V., Breskens 0.50 s. 1 d.h.; D. I. J. L., Oostburg 5 s. 5 d.h.; J, P., Vlissingen 3 s. 3 d.h.; Da. Sa. v. d. V., Groede 2 s. 2 d.h.; Aa. Ma. V., Biervliet 1 s. 1 h.h.; P. J. van L., Kadzand 10 s. 10 d.h. en 1 s. 1 d.h.; J. H. de B., Sluis 2 s. 2 d.h. en 0.50 s. 1 d.h.; E. H. R„ Sluis 1 s. 1 dh.; J. B. Kapelle 2 s. 2 d.h.; W. T>„ Aarden burg 2 s. 2 d.h.; P. M. L„ Breskens 2 s. 2 d.h.; H. W. V., Breskens 3 s. 3 d.h.; A. S., IJzendijke 2 s. 2 d.h.; M. J. R., Schoondijke 2 s. 2 d.h.; B. J. P., Schoon- dijke 3 s. 3 d.h.; M. la G., Kadzand 2 s. 2 d.h.; P. L. de N., Retranchement 2 s. 2 d.h.; M. M. M., Oostburg 10 s. 5 d.h.; C. S., Oostburg 2 s. 2 d.h.; D. van B., Eede 20 s. 10 d.h. Een dier noodeloos arbeid doen verrich ten op 'pijnlijke en kwellende wijze: C. de R„ Eede 10 s. 10 d.h. Zich met een klem in het veld bevinden: C. de B„ Eede 15 s. 10 d.h. Openbare dronkenschap: V. J. V., IJzen dijke 7.50 s. 5 d.h. Vreemdelingen arbeid doen verrichten zonder vergunning: E. van D., IJzendijke 2 s. 2 d.h. „Ik ben staatsgevaarlijk ik ook." De Almelosehe rechtbank heeft twee N.S.B.-ers uit Hengelo, O. en G., vrijgespro ken van de hun ten laste gelegde beleedi- ging van het openbaar gezag. Zij hadden voor het raam van hun kringhuis twee pop pen tentoongesteld, een in de uniform van de N.S.B. en een in marechaussee-kleedij, en daar resp. onder geschreven: „Ik ben staatsgevaarlijk" „ik ook". Het O.M. had deswege tegen elk 15 boete of vijftien dagen hechtenis geëischt, maar de recht bank achtte geen beleediging bewezen, daar het hier volgens haar motiveering een niet de grenzen van het geoorloofde overschrij dende critiek op het openbaar gezag betrof. AMOR BIJ DE MARINE. Bij vonnis van den zeekrijgsraad te Wil lemsoord is de luitenant ter zee le klasse J. B. V. ontslagen uit den militairen dienst, zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen en ver oordeeld tot een boete van 250. Deze marine-officier was in Augustus j.l. als eskader commandant van een divisie onderzeeërs, en als commandant van Hr. Ms. O 12 op het eiland Aruba aangekomen, alwaar hij op den avond van 20 Augustus op het strand heeft deelgenomen aan een moonlight-picnic. Na afloop daarvan om 2 uur 's nachts is deze luitenant ter zee binnengedron gen bij een weduwe, die ook bij de picnic was geweest. Hij heeft aan de jalouzieën van haar huis gerammeld en toen de be woonster onraad bespeurde heeft zij bij haar buurman hulp ingeroepen. De officier heeft zich verborgen in de provisiekamer van de weduwe, heeft na eenigen tijd het huis verlaten en is toen gepakt door zijn achtervolgers. Van het vonnis van den zeekrijgsraad was J. B. V. in beroep gekomen bij het hoog militair gerechtshof, welk college de ze zaak gistermiddag heeft behandeld. De advocaat-fiscaal vond de feiten aller minst verheffend. Zij zijn bekend uit de stukken en beklaagde heeft volkomen be kend, zoodat de advocaat-fiscaal de feiten niet wenschte te releveeren. Van een ver gissing of een soort noodtoestand is hier geen sprake. De veroordeeling van den be klaagde is naar de meening van den advo caat-fiscaal zeer terecht gevolgd. Beklaag de had de verplichting den naam en het aanzien van de Nederlandsche marine hoog te houden. Hij is daarin te kort geschoten. Beklaagde heeft al eens eerder een zeer ernstige waarschuwing gehad, maar dat heeft niet geholpen. De advocaat-fiscaal vroeg bevestiging van het vonnis van den krijgsraad, behalve t.a.v. de strafmaat, die hij wenschte te bepalen op een voorwaarde lijke gevangenisstraf van één week en ont slag uit den militairen dienst. De advocaat van beklaagde zeide, dat be klaagde het vermoeden had, al of niet ge motiveerd, dat liet pleiter in het midden dat zijn komst niet onwelgevallig zou zijn. Hij heeft zijn komst aangekondigd door tegen de jalouzieën te tikken. Dat is geen strafbaar feit. Toen hoorde hij ge schreeuw. Beklaagde's reactie was onmid dellijk: ik moet mij dekken, ik moet niet gezien worden. Is de opzet om dit huis we derrechtelijk binnen te gaan hier afwezig? Pleiter zou deze vraag bevestigend willen beantwoorden en concludeerde op dezen grond tot vrijspraak. Beklaagde gebruik makende van „het laatste woord", zou het ellendig vinden de marine op deze wijze te moeten verlaten. Vanmorgen heeft het Hof uitspraak ge daan. Het veroordeelde den officier tot een geldboete van 1000, subs, een hechtenis van een week (zonder ontslag uit den mili tairen dienst dus). den weg en weldra kwamen een twintigtal Waalsche ruiters in het gezicht. Vooraan reed een luitenant. Toen ze elkaar naderden, stak de luite nant zijn arm op en schreeuwde: „Halt", Sterke Lut liet stil houden. Hij reed naar den officier en zei: „Ik heb een vrijgeleide voor mij en mijn mannen van den Duitschen keizer te Wee- nen en van alle vorsten, wier landen we doortrekken". Hij haalde een groot geel perkament van onder zijn wambuis, voorzien van tal van lakzegels, en reikte het den officier. Deze bekeek het nauwkeurig en sprak: „In orde. Heb je misschien ook een zigeu ner gezien, een forsche blonde vent. Hij is alleen". „Neen, luitenant", antwoordde Lut. Edzke was dichterbij gereden. „Vader", zei hij. „Kan dat die vent ook geweest zijn?" „Hou je stil, jongen. Bemoei je met je eigen zaken". „Maar, vader, als dat nu de man is, dien '„Wat is dat?" vroeg de officier. „Niets bijzonders", antwoordde Lut. „Ik wensch het te weten, anders „Niets te andersen", snauwde Lut. „Ik heb geen bevelen van jou af te wachten. Ik reis in naam van den keizer, zooals in mijn paspoort staat. Mijn naam is Lut Luttinga Met wien heb ik eigenlijk te doen?" „Baron de Tourne Bride". „Aangenaam, maar keer dan den teugel maar dadelijk, baron. De keizer zou je wel eens boos kunnen aankijken als je den man tegenhoudt, die hem acht zwarte paarden moet brengen voor zijn karos om naar de Stephanskerk te rijden". 26 Juni. VLISSINGEN. De gemeenteraad heeft be sloten eene subsidie te verleenen van 12.000 voor den aanleg van een wandel- pier, waarvoor eenigen tijd geleden con cessie is gevraagd door den heer W. H. Martin. KATS. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad tusschen de heeren C. M. Augustijn en C. V. de Maas, ver- eenigden beide candidaten een gelijk aantal stemmen op zich. De heer Augustijn, als zijnde de oudste in jaren, was daardoor de gekozene. KERKELIJKE ZAKEN. Ds. P. J. van Melle heeft het beroep naar Nijkerk op de Veluwe aangenomen. 28 Juni. LANDBOUW. Niet alleen in Noord-Bra bant maar ook in Gelderland worden de beetwortelvelden door millioenen insecten vernield. Men heeft exemplaren opgezon den naar de rijkslandbouwschool te Wage- ningen en men bleek in beide gevallen te doen te hebben met de gevreesde „Sylpha opaca". GEMENGDE BERICHTEN. Maandag, 25 Juni, is Z.M. den Koning de eerste Hol- landsche haring aangeboden door de maat schappij „Holland" te Scheveningen. 30 Juni. KERKELIJKE ZAKEN. De heer W. H. H. Dijkman, candidaat te Rotterdam, heeft het beroep naar Breskens aangenomen. GEMENGDE BERICHTEN. Dat men van zijn geslachtsnaam verdriet kan beleven is genoegzaam bekend; in het bijzonder heeft het lid van den Raad van Indië, de heer Pannekoek, dit moeten ondervinden. Bij zijn embarquatie te Tjandjong Priok, toen de gebruikelijke 26 saluutschoten te zijner eere gelost werden, moest hij het met een zuur-zoet glimlachje aanhooren, dat een grappenmaker luidkeels riep: „Tant de bruit pour une omelette!" Rotterdam. Op de gister in het Vei lingslokaal Warmoeziersstraat 3739, ge houden veiling, deden kippeneieren 2.60 3.85. Aanvoer 150.000 stuks. „Maar de inlichtingen zijn van groot be lang voor het keizerlijke leger". „Vertel het hem toch, vader", mengde Edzke zich weer in het gesprek. Lut streek over zijn langen bruinen baard alsof hjj diep nadacht. „Vooruit dan maar", zei hij, een besluit nemend. „Gepasseerden nacht kampeerden we buiten met het mooie weer. De paarden waren vastgebonden en we sliepen. Eens klaps greep de wacht mij bij den schouder. „Er sluipt iemand om het kamp", fluisterde hij. Ik sta op, grijp mijn musket, dat altijd geladen naast mij lig'F'ën zie een forschen vent, die in het maanlicht heel groot leek, in een soort roode jas, den grooten zwarten hengst lossnijden. Hij springt er op, maar hij heeft nog geen vijftien pas gereden of ik schiet en hij valt. Daar staat de hengst. „Een mooi schot van vader", zei Edzke. „En de dief?" „Onder den grond". „Waar gebeurde dat?" „Een uur of drie rijden naar het Noord- Westen door het woud. U kunt misschien de plek wel vinden, waar we kampeerden. Ik vond het eerst niet noodig het te ver tellen. Je weet nooit. Ik was bang voor moeilijkheden", loog Lut. „Maar een paar dendief is tenslotte maar een paardendief. Als ik niet oppas, kom ik zonder één paard in Weenen." De luitenant knikte. „Geeft niets, dat de kerel dood is. Jam mer van de belooning. Er stond twee hon derd daalders op zijn hoofd! 't Was een Zweedsche spion, als zigeuner verkleed". „Goeden dag, aanvoerder, en verder goe de reis". „Evenzoo", zei Lüt. DONDERDAG 30 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.20 Ber.). 10.00. Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest en gram. 2.00 Gram. 2.15 Hobo en piano, en gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gram. 6.00 Orgelspel. 7.00 Ber. 7.15 Jour- nalistiek weekoverz. 7.458.00 Reportage. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Wognum's zangkoor en gram. 9.00 Causerie. 9.30 Kamermandoline- ensemble. (9.55—10.00 Ber. ANP). 10.30- Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.30 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Modepraatje. 11.25 Omroeporkest en soliste. (Om 12.15 Ber.). 12.30 „All-Round Sextet" en Gram. 2.00 Declamatie. 2.30 Ko- vacs Lajos-' orkest en „Hollandia Three". 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pi ano. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian- orkest en solist. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Vau deville Radio-orkest en solist. 7.40 Inter view. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Omroeporkest en solist. 9.15 Reportage. 9.45 Kovacs Lajos' orkest en Bram Kwitst's Tökkelorkest. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Renova-kwintet. DROITWICH, 1500 m. 11.25—11.45 Piano. 12.05 Orgel. 12.50 Voordracht. 1.20 Sopraan en bas-bariton. 1.502.20 Gram. 3.103.30 Causerie. 3.35 Stéd. orkest van Bourne mouth. ,5.05 Causerie. 5.20 Sportrep. 5.30 Gram. 6.20 Ber. 6.40 Causerie. 7.00 Piano. 7.20 Harmonie-ork. 8.05 Eddie Carroll's ork. en solisten. 8.50 Causerie. 9.20 Ber. 9.40 Va riété. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Sport rep. 11.00 Kutcher-strjjkkwartet. 11.40 Loss' Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 8.55—9.05 10.10 en 11.20 Gram. 11.35 Piano. 11.50 Zang. 12.40 Bailly-ork. (Om 1.50 Zang). 3.05 Zang. 3.20 Conc. 4.20 Zang. 5.20 Ra- diotooneel. 8.35 Piano. 8.50 Symphonie- ork., Raugelkoor en soliste. 10.5011.05 Gram. KEULEN 456 M. 6.50—7.15 en 7.30 Gram. 8.50 Börschel's ork. en koor. 10.20 Volksliederen. 12.20 Kurhessisch Landes- ork. 2.30 Pop. muz. 4.20 Orkest en solist. 6.50 Cembalo. 7.30 Orkest, Pianotrio en solisten. 8.50 Sted. ork. Münster, en so liste. 10.35 Gram. 10.50 Nedersaksen-ork. 12.203.20 Kleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 m: 12.202.20 Gram. 5.20 Salonork. en gram. 6.50 Gram. 8.20 Orkest. 10.10 en 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.30 Dansorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Gram. 6.35 Dansork. 7.35 Gram. 8.20 „Ein Walzertraum", ope rette. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gevar. conc. 8,20 Declamatie. 8.30 „Die lustige Witwe", operette. 10.20 Ber. 10.50 Cembalo. 11.05 Ber. 11.20 Augsburger dansork. en soliste. 12.202.20 Kleinork. (1.15—1.26 Tijdsein). MIDDELBURG. WO 29 Jun. Ter gel. jaardag Prins Bern- hard. Conc. Midd. Muziekkorps, (Mo lenwater) 20.00 h. daarna fakkelopt. WO 29 Jun. Jaarl. Alg. Concertvereen.; Concertz. 20.00 h. WO 29 Jun. Bijeenk. Oud Geref. Gem. spr. de hr. Wijnne, Kamperveen; Bogard- zaal 19.30 h. WO 29 Jun. Jaarverg. Ver. Instandh. der Concert- en Gehoorzaal, Concerz. 19.30 h. DO 30 Jun. Alg. Verg. aandeelh. N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank; ten kan tore 14.00 h. GOES. WO 29 Jun. Volksconc. Hosanna, Markt 20.30 h. DO 30 Jun „Evenzoo", zei Edzke. Toen de troep gepasseerd was, zei Edzke tegen Lut: „Man, wat kun jij liegen. En wat kun je mooi vertellen". „Wat kon ik beter doen om jouw onnoo- zelen hals uit den strop te halen. Een be graven man kunnen ze niet verhangen". „Als je wilt zal ik zorgen, dat je bij ons wachtmeester wordt", stelde de jonge lui tenant voor. „Ik begin er zin in te krijgen", luidde het antwoord. HOOFDSTUK XIV. De dorpskroeg had het uiterlijk van een stadsgebouw. Een groote deur, ramen met spitsbogen aan weerszijden, daarboven een groote luifel, een paar verdiepingen met een trapgevel, waarin een ventser. Het huis stond daar meer dan een eeuw. De man, die dit steedsche gebouw had neergezet, was sinds lang ter ziele, maar zijn naam was door de dorpsbewoners nog niet ver geten en zijn levensgeschiedenis werd van geslacht tot geslacht belangwekkender. Het dorpsplein kreeg door deze herberg in, de avondschemering het karakter van een stad, te meer daar de beide huizen op een kleinen afstand aan beide zijden, blijkbaar door denzelfden bouwmeester in gothieken. stijl met overheerschende horizontale lijn, waren ontworpen. Maar verder geleek het plein in het geheel niet op een stad. De groote brink, met in het midden de plas, was omringd door groote en kleine boeren hoeven, die ver van elkaar verwijderd en half verscholen tusschen hoog geboomte en groene struiken, lagen te droomen in den avondschemer. (Wordt vervolgd.)- H. DE aesjt mmm

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6