fowtrittciHle MIDDELBURGSCHE COURANT CAROLINA DASSI (&GOESCHE COURANT) PAVILJOEN WANDELPIER Vlissingen BINNENLAND. PRINS BERNHARD JARIG. ZEELAND. RECHTSZAKEN. V eerverbindingen van Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Nederland, WEERBERICHT. DONDERDAG a.s. Groote Afscheidsavond (Ingez. Med.) Middelburg, PERSKRONIEK. De affaire-Oss. ÉMÜÜ Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 150. TWEE BLADEN. WOENSDAG 29 JUNI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Prins Bernhard der Nederlanden viert heden zijn 27sten verjaardag. In de omgeving van het paleis Soestdijk was het reeds vroeg in den ochtend druk van belangstellenden, die den harden wind trotseerden, in den hoop, dat Prins Bern hard, zou uitrijden. In deze verwacting werden zij niet te leurgesteld, want al spoedig verscheen de jarige Prins, gekleed in de uniform van rit meester der huzaren, in zijn gele auto, waarmede hij de richting Amersfoort in sloeg. Reeds na korten tijd keerde Z.K.H. terug, vergezeld van zijn broeder, Prins Aschwin, die de jaardag op Soestdijk mede kwam vieren. De felicitatieregisters, neergelegd in den linkervleugel van het paleis, werden druk geteekend. Reeds vóór tien uur waren ver scheidene militaire autoriteiten en andere vooraanstaande personen uit de omgeving hun handteekening komen plaatsen, o.a. luit.-generaal M. Raaijmakers, inspecteur van de militaire luchtvaart, te Soesterberg en de garnizoenscommandant te Utrecht. In Baarn was eveneens de feestvreugde reeds vroeg begonnen. Alom werd druk ge vlagd. Om half negen begonnen de kerk klokken te beieren als inzet van den vreug devollen dag. Eenigen tijd later ving een bloemencorso van den Baarnschen school jeugd aan, gevolgd door een défilé op den Brink voor het gemeentebestuur, waarbij enkele vaderlandsche liederen ten gehoore werden gebracht. Omtrent het middaguur arriveerde een deputatie van de gemeente Soest ten pa- leize, bestaande uit een elftal schoolkinde ren, in het wit gekleed, die, met den bur gemeester van Soest aan het hoofd, een bloemenhulde aan Prins Bernhard aanbo den. De feestdag zou vanavond besloten wor den met een concert en een taptoe in het Oranjepark. Dr. H. van Manen waagt ontslag. Naar wij vernemen heeft dr. H. van Manen, directeur der N.V Nedmlandsche Spoorwegen tegen 1 October a.s. eervol ontslag uit zijn functie gevraagd. Prof. ir. G. Diehl t Te Delft is in den ouderdom van 56 jaar overleden prof. ir. G. Diehl, hoogleeraar in de architectuur aan de Technische Hoo- geschool aldaar. Hij was drie jaren werkzaam bij den bouw van het Vredespaleis. In 1923 werd hij benoemd tot directeur van den Bouw en Woningdienst der gemeente Dordrecht. Als een der belangrijkste bouwwerken door hem in vereeniging met den heer Stok uitgevoerd, wordt genoemd het kan toorgebouw van de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen. Op 29 October 1924 aanvaardde prof. G. Diehl aan de Technische Hoogeschool 't hoogleeraarsambt in de afdeeling der bouwkunde, om onderwijs te geven in de architectuur, met een rede getiteld: „Het nut van kennis der constructie voor den bouwkundig ingenieur." Teraardebestelling Th. E. Bretsehneider. Op Oud Eik en Duinen te Den Haag is Dinsdagochtend ter ruste gelegd het stoffelijk hulsel van den gep. majoor der infanterie, Th. E. Bretsehneider, Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op de begraafplaats was o.m. aanwezig de oud vaandeldrager van het 14e regiment in fanterie A. P. Moggré. In de rouwkapel waar de heer Littooy treurmuziek ten gehoore bracht, werd het woord gevoerd door den oud-kolonel der marechaussee Piekema, vroeger te Vlis singen, die den overledene schetste als een braven kerel, een rechtschapen mensch met adel van ziel. Hij was een goed in structeur voor de jeugdige soldaten, en er zal een schok gegaan zijn door vele kleine gemeenten van Zeeland, waar zijn oud-leerlingen wonen, bij het vernemen van zijn overlijden. Aan de groeve heeft gep. lt-kolonel J. N. v. d. Berg nog gememoreerd, dat de over ledene den stoot heeft gegeven tot de op richting van de Officiersvereeniging. Een neef dankte voor de betoonde be langstelling. NEDERLANDSCH-DUITSCtl BETALINGSVERKEER. Het ministerie van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat op 27 Juni te 's Graven- hage de uitwisseling heeft plaats gehad van de akten van bekrachtiging van het op 18 December 1937 te Berlijn tusschen het koninkrijk der Nederlanden en Dnitschland gesloten verdrag nopens het Nederlandseh Duitsche betalingsverkeer. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 zal het verdrag op 12 Juli a.s. voor Ne derland, Nederlandsch-Indië, Suriname en Curagao in werking treden. Het verdrag is van 1 Januari 1938 af voorloopig toege past. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De "Raad van Beheer der Koninklijke Ne- derlandsche Jaarbeurs heeft besloten, in verband met het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, de komende najaars- beurs in plaats van op Dinsdag 6 op Woensdag 7 September te doen aanvan gen en te doen eindigen op 16 September. De derde agrarische jaarbeurs, welke in het kader der najaarsbeurs zal worden ge houden, zal eveneens van 7 tot. en met 16 September plaats vinden. DE „KARIMATA" IN DEN STORM. In den afgeloopen nacht heeft de „Kari- mata" een zwaren Zuidwesterstorm, met windkracht 10, moeten doorstaan, d.w.z. de hevigste storm, welke hij tot nu toe te verduren heeft gehad. De berichten van boord van den tinbag germolen luiden niettemin ook thans vol komen geruststellend. Het gevaarte ligt veilig en kalm voor ankers. Wel is natuur lijk de verbinding tusschen den molen en den vasten wal tengevolge van de woelige zee niet mogelijk. Mocht de wind afnemen, dan zal vandaag getracht worden, de „Ka- rimata" te bereiken, doch zelfs wanneer dit de eerste dagen niet mogelijk zou zijn, levert zulks geen groote bezwaren op, aan gezien voor de bemanning geschikte ver blijven aan boord aanwezig zijn, alsmede een overvloed van levensmiddelen. PERSONENAUTO DOOR LOCAALTREIN GEGREPEN. Een dame ernstig gewond. Gistermiddag is een auto, bestuurd door jhr. Suchtelen van der Haere uit Odoorn en waarin mede gezeten was mevrouw baronesse Bentinck tot Buckhorst uit Beerze, bij het passeeren van onbewaak- ten spoorwegovergang, welke zich op het landgoed van baron Bentinck te Om men bevindt, gegrepen door den locaal- trein, welke om 15.17 uur uit Ommen naar Coevorden was vertrokken. De trein was reeds op vollen gang en kwam tweehon derd meter verder tot stilstand. De wa gen werd ongeveer vijftien meter mee gesleurd en totaal vernield. De bestuur der kwam, behoudens enkele lichte ont vellingen, met den schrik vrij. De dame werd evenwel ernstig gewond en brak beide beenen. Nadat een dokter de eer ste hulp had verleend, is zij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De locomotief derailleerde bij de botsing, waardoor het treinverkeer op deze lijn, welke enkel spoor heeft, eeni- ge uren volkomen was gestremd. De auto schijnt op den overweg, die ge vormd wordt door een gewoon zandpad, zjjn te blijven steken door het afslaan van den motor. DE BOMAANSLAG OP DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM. Baranowsky tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld, wegens het reizen op een valschen pas. Vanochtend werd voor den Rotterdam- schen politierechter, de zaak behandelt te gen Jorislaw Baranowsky, bekend uit het drama van de ontploffing van den bom op den Coolsingel op 23 Mei j.l., waarbij den leider van de Oekraïners, Eugen Konova- lec, om het leven kwam. Men zal zich herinneren, dat de koerier van Konovalec in een hotel aan de Kruis kade werd gearresteerd.- Hij gaf op. La- dislav Bora te heeten. Bij nadere controle bleek, dat de pas, waarop hij het land was binnengekomen valsch was. Het verhoor vond plaats via een tolk. De verdachte gaf toe, dat hij met den hem ge- toonden pas, ten name van Ladislav Bora, op het vliegveld was gekomen en dezen pas had getoond, met de bedoeling, het te doen voorkomen, alsof hij de man was, die op den pas was vermeld. Hij verklaarde den pas te op, dat het portret op den pas een tref- hebben geleend. De politierechter merkte fende gelijkenis vertoond met den houder en vroeg den verdachte of het niet zijn por tret was. Hij antwoordde ontkennend. Hij had de pas zoo, kant en klaar ontvangen. Het O.M., waargenomen door mr. Wil- brenninck heeft gewezen op den ernst van pasvervalsching, hetgeen slechts met ge vangenschap kan worden gestraft. Ter waarschuwing voor andere vreemdelingen eischte spr. vier maanden gevangenisstraf, met vernietiging van den valschen pas en teruggave van den Nansenpas. De politierechter veroordeelde den ver dachte tot twee maanden gevangenisstraf. De Commissaris der Koningin is he den met zijn gezin voor eenige weken naar het buitenland vertrokken. De in de najaarszitting der Staten van Zeeland van 1937 benoemde Commissie ter onderzoek van goedkoope, economische en snelle veerverbindingen van Zeeuwsch- Vlaanderen met het overig deel van Ne derland over de Westerschelde, zag zich bij den aanvang van hare werkzaamheden voor het feit geplaatst dat de Minister van Waterstaat reeds een beslissing had geno men inzake de verplaatsing van de aan legplaatsen van den veerdienst Hansweerd Walsoorden naar bij Kruiningen en in den Perkpolder onder Hontenisse te gra ven havens. Tot aanbesteding van het eerste gedeelte van dit werk nl. den aan leg van de haven in den Perkpolder zou destijds worden overgegaan. Daar de Commissie zich door deze be slissing belemmerd gevoelde aldus meldt zij aan de Prov. Staten in de volbrenging van de aan haar opgedragen taak en zij het voorts wenschelijk achtte, dat aan het tot stand brengen van een nieuwe veerverbinding over de Wester schelde een onderzoek harerzijds naar de mogelijkheid van een veer aan het ver dronken land van Saeftinge over de Noord voorafging, richtte zij tot den Mi nister van Waterstaat het verzoek de uitvoering van de werken in den Perkpol der op te schorten, totdat de Commissie te zijner tijd met haar onderzoek gereed zou zijn gekomen. De Minister bleek, me de op aandrang van Ged. Staten, hiertoe evenwel niet bereid. Nochtans meende de Commissie toch een eventueele verbinding over de Noord aan een onderzoek te moe ten onderwerpen, wilde zij de haar ge geven opdracht naar behooren nakomen. Zooals reeds door het beschikbaar stel len van een crediet van 600 door de Staten werd erkend, kon het niet anders of de commissie had zich bij haar onder zoek te doen voorlichten door deskundi gen. Werd het geschil, ontstaan omtrent de keuze der deskundigen, omdat een deel der commissie onpartijdige, niet in dienst der Provincie staande deskundigen wenschte, tenslotte overwonnen, anders was dit met de barrière, die werd opge worpen door de omstandigheid dat de des kundigen mededeelden voor de door hen uit te brengen rapporten kosten in reke ning te moeten brengen, die ver boven het verleende crediet van 600 uitgingen. De Commissie zal, wil zij in staat zijn tot het inwinnen van behoorlijke deskun dige adviezen, daarom de beschikking die nen te krijgen over een ruimer crediet dan 600. Zjj oordeelt een aanvullend crediet van 6000, waaruit dan de kosten der door haar in te winnen adviezen zul- leh moeten worden gekweten, vermoe delijk noodig en zij vraagt de Staten haar dit alsnog te verleenen. Ged. Staten meenen alvorens omtrent het verzoek zelf hunne meening kenbaar Verwachting tot morgenavond: DE BILT Krachtige tot matige Noord- Westelijke tot Westelijke wind, weinig of geen regen, koeler des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Sterke tot vrij sterke Z.W. tot N.W. wind, zwaar bewolkt, plaatselijk re gen, koeler, nachtelijk minimumongeveer 10 gr. Do 30 Jim. Zon op: 4 h 43; onder 21 h 23. Licht op: 21 h 53. Maan op: 8 h 18; onder: 22 h 41. L.K.: 4 Juli. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 29 2.56 15.19 9.24 22.01 Donderdag 30 S 3.44 16.04 10.12 22.48 Juli. Vrijdag 1 4.35 16.52 10.58 23.42 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Verwachting tot morgenavond: Woensdag 29 4.56 17.26 10.25 22.59 Donderdag 30 S 5.46 18.11 11.15 23.48 Juli. Vrijdag 1 6.35 18.55 12.07 24.40 van en haar orkest. (Ingez. Med.) te maken, te moeten opmerken, dat zij minder aangenaam getroffen zijn door de opmerking, dat de Minister mede op aan drang van Ged. Staten niet bereid was tot opschorting van de uitvoering der wer ken in den Perkpolder. De onbevangen le zer moet uit deze pasage den indruk krij gen, dat Ged. Staten welbewust bij den Minister hebben aangedrongen op het ne men eener beslissing waarvan zij wist, althans konden vermoeden, dat zij in strijd was met de wenschen en opvattin gen van de Prov. Staten. Niets is evenwel minder waar! Daargelaten hoe Ged. Sta ten zelf over de bestaande en toekomstige veerverbindingen over de Wester-Schelde denken, hebben zij tegenover den Minis ter nooit anders gedaan, dan de gevoelens vertolken, die door de Staten bij meer dan een gelegenheid zijn beleden. Zij herinne ren er aan, dat de Prov. Staten in De cember 1933 z.h.s. besloten op aanleg van inloophavens als nu bedoeld zijn, aan te dringen en het in 1936 z.h.s. voor kennis geving aannemen van een mededeeling van Ged. Staten, dat toen definitief be sloten was tot aanleg der beide inloopha vens. Op grond van een en ander moeten Ged. Staten er derhalve bezwaar tegen maken, dat zelfs maar de schijn gewekt WITTE WEEK WIENER De „Avondpost" (lib.) schrijft: In 's-Hertogenbosch is Zaterdag besloten het volgende telegram te zenden aan mi nister Goseling: „De Kring 's Hertogenbosch van de R.K. Staatspartij (waaronder ook de stad Oss ressorteert), op heden 25 Juni 1938 te 's Hertogenbosch in voltallige vergade ring bijeen; met verontwaardiging kennis genomen hebbende van pogingen om door een niets ontziende lastercampagne onder het Ne- derlandsche volk een sfeer van wantrou wen te scheppen rondom het ministeri- eele beleid van Uwe Excellentie: uit jarenlange ervaring kennende de onkreukbaarheid van uw scherp afge stemd gevoel voor recht en billijkheid en voor de toepassing daarvan zonder aan zien des persoons; voelt zich gedrongen bij deze te getuigen van zijn onverzwakt groot vertrouwen in uw persoon en uw beleid, en wenscht u toe, dat, onder Gods zegen, de rijkdom van uw scherpen geest en de beslistheid van uw daad nog veel tot stand mogen brengen tot waarachtig heil van het ge heele Nederlandsche volk". Wij zouden willen vragen, op wie het vonnis in dit telegram eigenlijk betrekking heeft. Is het gericht tegen de N.S.B.? Waarom wordt dat er dan niet uitdruk kelijk bij gezegd? Wij vermoeden echter, gezien den geest in roomsche kringen, dat men met dat von nis de geheele oppositie tegen het beleid heeft willen treffen en tot „een laster-canr- pagne" heeft willen stempelen. is dit het geval (zoo niet, dan had men het er uit drukkelijk bij moeten zeggen) dan willen wü ons duidelijk uitspreken, en dan zeggen wij: dan is dit oordeel zélf niets anders dan laster. Want het is laster, om den zakelijken, en door het verloop der affaire volkomen ge rechtvaardigd gebleken wensch naar meer opheldering tot „een lastercampagne" te stempelen. De Kring 's Hertogenboscn had onderscheid moeten maken, en als hij dit niet deed, verviel hij zelf in laster. In de socialistische pers is dezer dagen het volgende geschreven: „Van meet af aan is het duidelijk ge weest, dat het ging om een zaak, die de katholieken als een prestige-kwestie be schouwden. Er was een katholiek minis ter in het geding, er waren namen ge noemd van priesters, tegen wie ernstige verdenking bestond van onzedelijkheid en van het eerste oogenblik af aan zien wij de katholieken, hun pers, en hun po litici, in het getouw om het belang dezer aangelegenheid te verkleinen en de heele historie in een doofpot te duwen". Dit is volkomen juist. En helaas vinden wfj die prestige-kwestie ook terug in de re de, die oud-minister mr. Verschuur Zater dag te Almelo hield, en waarin hij zeide: „In 1918 heeft men het katholieke volksdeel, aldus mr. Verschuur, goed ge noeg geacht, om Nederland van de revo lutie te helpen redden. Mitsdien hebben sindsdien velen onzer de illusie ge koesterd, dat wij als gelijkwaardig volks deel beschouwd zouden worden. In deze dagen is helaas anders gebleken uit den stroom van vijandigheden, die ter zake van de Ossche affaire op ons losgelaten is. Laat dat ons een dure les zijn. Wij moeten een onverbrekelijke eenheid vor men." Ook hier de verkeerde beschouwingswij ze; ook hier de voorstelling alsof men „het katholieke volksdeel" heeft willen treffen; ook hier de fout, dat men het protest niet beperkt tot de groep, die er aanleiding toe heeft gegeven, maar dat men onrechtvaar dig generaliseert. Mr. Verschuur zei: „Het gansche land kan er van verze kerd zijn, dat in deze aangelegenheid recht en niets dan recht zal geschieden, want wij leven in een1 rechtsstaat en wat dit beteekent, ziet men thans in Den Haag, waar voor het ambtenarengerecht niets verborgen blijft en aan iedereen getoond wordt dat in ons land, ook ten aanzien van de marechaussees, ten volle recht te verkrijgen is." Mogen wij vragen, in het licht van dit. ci taat, waarom de katholieken, als wij in een rechtsstaat leven, het zoeken naar recht dan zoo zeer hebben tegengewerkt? Werd nog niet in het Voorloopig Verslag over het voorstel-Wendelaar verklaard, dat volgens een groep leden (de roomsche fractie) „aan nadere opheldering geen behoefte bestaat"; dat de inlichtingen des ministers geenszins „onvolledig" of „onjuist" waren ge weest en dat „derhalve een nader on derzoek overbodig moet worden geacht"? Zij waren de eenige groep, die zoo oordeel de, en als ook de katholieken tenslotte voor een motie-Albarda hebben gestemd, dan was het, omdat zij letterlijk niet anders konden. Nog in De Maasbode van Zondagochtend kwam een fel artikel voor tegen kolonel Van Selm, omdat hij (nota bene onder eede staande!) tegen den minister had ge tuigd, terwijl hij, op grond der hiërarchi sche verhoudingen, volgens dat blad naast den minister had moeten staan. „Wij leven in een rechtsstaat", nietwaar? Juist, omdat wij in een rechtsstaat leven, juist daarom is er in en buiten de pers ge streefd naar opheldering in de zaak-Oss. Wij komen er met alle kracht tegen op, dat dit tot „een lastercampagne" wordt ge stempeld, en dat het beschouwd wordt als een actie tegen het katholieke volksdeel. Hoe men zulke dingen nog durft te zeggen na de verhooren voor het Ambtenarenge recht, is ons een ondoorgrondelijk raadsel. Het zijn de roomsch-katholieken zélf, die in deze aangelegenheid een uitzonderings positie hebben ingenomen. De anderen streefden naar recht in den staat, en daar om wilden zjj klaarheid. Pijnlijk. Het is verheugend, dat bjj de behande ling van de zaak-Oss voor het Ambtena ren-gerecht de klagende wachtmeesters ge legenheid kregen zich van vrijwel alle smetten te zuiveren, doch daarmede houdt de waardeering van de Telegraaf voor wat zich in Den Haag afspeelde, dan ook op. Het blad acht de huidige situatie betreu renswaardig. „Pijnlijk was het al, dat de aan strenge discipline gewende onderofficieren zich tot den rechter moesten wenden om recht te vragen. Wat bij de behandeling van hun zaken zelf is gebleken, is wel heel erg. De hoogste officieren der Kon. Marechaussee beschuldigen een minister van de Kroon. Of de Bossche procureur-generaal óf de kolonel-inspecteur van het Wapen en diens commandant in de tweêde divisie hebben een meineed afgelegd. Een minister heeft de Kamer verkeerd ingelicht, maar kan zich dekken door een substituut-officier van Justitie, die op zijn beurt voortdurend tegengestelde verklaringen aflegt. De hoogste officieren van de marechaussee verwijten den procureur-generaal hen te hebben misleid. Of een substituut-officier óf twee wachtmeesters hebben een meineed afgelegd. Twee substituut-officiers van Justitie en een rechter-commissaris verwij ten den procureur-generaal een zaak niet te hebben vervolgd, die vervolgbaar was. Een procureur-generaal trekt de waarde in twijfel van door Hare Majesteit per soonlijk verleende decoraties. Een burge meester schrijft brieven met een hoogst zonderlinge voorstelling van zaken. En als of dit alles nog niet genoeg ware, blijkt er tusschen den procureur-generaal en de hooge officieren der marechaussee een ru zie te bestaan, die men wel in een dorps herberg, maar niet onder leiding gevende staatsambtenaren voor mogelijk had gehou den. Dit is de aroesem van de zaak-Oss. De minister Goseling draagt hier een zware verantwoordelijkheid. Want op grond van zjjn beschuldigingen tegen de marechaus see is het geheele land op stelten gezet en deze beschuldigingen zijn verstoven als het zand voor den wind. Na een minu tieus onderzoek, en waarlijk niet door vrienden van de Ossche brigade, is er na genoeg niets bezwarends gevonden en som mige wachtmeesters gaan geheel vrij uit. Dit komt, omdat de beschuldigingen van minister Goseling niet op goed onderzochte feiten waren gebaseerd. De minister'van Justitie heeft deze zaak niet met groote staatsmanskunst aange pakt. Toen het hem duidelijk werd, dat er in het Zuiden van ons land een felle te- gensteling bestond tusschen een choleri- schen procureur-generaal en een krijgs haftige leiding van de marechaussee, had hij die verhouding moeten verbeteren. Een staatsman overbrugt tegenstellingen, maar accentueert die niet. Instede daarvan heeft hij het oor geleend aan den procureur- generaal. De feiten zijn door den procu reur-generaal eenzijdig voorgesteld, omdat zij in zijn brein door man's feilen haat te gen de marechaussee waren gekleurd. Daarom waren de feiten voor het grootste deel onjuist en toch oordeelde de minister op grond van die feiten. Nederland zit thans met een schandaal. De minister heeft zijn stoel één dag aan den procureur-generaal afgestaan en men ziet de gevolgen daarvan. Niettemin, slechts de heer Goseling en hij alleen is aansprakelijk en hij draagt de verant woordelijkheid, waarom wij hem niet benij den. Wij hebben in November reeds geschre ven, dat er uit Oss nog eens een schan daal zou voortvloeien, als men niet ingreep. Men heeft er steeds het slappe gezag ge steund en het sterke in den rug aange vallen. Nu ziet men de gevolgen, want fvie een slechte zaak tegen alle waar schuwing in verdedigd, verliest het altijd. Wat wij thans van den heer Goseling mogen verwachten, is, dat hij zich reha biliteert. In de eerste plaats door in Oss gezonde toestanden te scheppen, en verder ook door het geheele politie-vraagstuk in Nederland aan te pakken. En de bomaan slag te Rotterdam èn de zaak-Oss hebben aangetoond, dat aan deze politieverhou- dingen veel ontbreekt. Slaagt de minister hierin, dan doet hij beter werk, dan door het oor te leenen aan onderlinge beamb ten-ruzies en daarin partij te kiezen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1