VAN DE BELGISCHE KUST. R OtiUB NOORDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. IN GEHEIMEN DIENST. Historische Avonturenroman. )vekfa*ct Uw huid (Ingez. Med.) LANDBOUW. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. AGENDA. i Het wrak van de Zuid-Slavische boot „SRDJ", is thans tot op overeengekomen diepte geheel opgeruimd. Het bergingsma teriaal is naar Rotterdam teruggekeerd. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag verleend aan J. Leijnse, als bezol digd veldwachter der gemeente K a t s. AARDENBURG. De opbrengst van den speldjesverkoop ten bate van het Pro- testantsch tehuis voor ouden van dagen „Rozenoord", was 15. RAAD VAN AARDENBURG. AARDENBURG. Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemees ter, Th. M. Overmaat voltallig. Besloten werd de jaarweddeverhooging van den gemeentewerkman te laten ingaan per 1 Juni j.l. Besloten werd verder de heeren H. Leenhouts en J. Jansen voor de vervoerkosten hunner kinderen naar een bijzondere school te Oostburg een tege moetkoming te geven van resp. 20 en 35. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. een benzinepomp van mej. de wed. Cij- souw te laten opruimen en alsdan voor de tank, die in den grond blijft, een recognitie van 2 per jaar te vragen. Besloten werd deel te nemen aan de waarborgregeling van de vereeniging „Frauderisico-onderlin ge van gemeenten" gevestigd te 's-Graven- hage, ter zake van het Burgerlijk Armbe stuur. In verband met een schrijven van het provinciaal bestuur, besloot de Raad het onderhoud van het binnen deze gemeente gelegen gedeelte van den weg Aardenburg Middelburg (België), ter lengte van 1180 m, te rekenen van 23 November 1937 af ten laste der gemeente te brengen. Na eenige discussie wordt besloten het oude gymnastieklokaal achter het gemeen tehuis te verhuren aan de N.V. Zeeuwsche Spinnerij in oprichting voor vijf jaren; het eerste jaar voor de som van 156, terwijl de huurprijs voor de vier volgende jaren nader door den Raad kan worden vastge steld tot een maximum van 280 per jaar. Vrijstelling en voorzooveel noodig gedeelte lijke teruggave van huur kan worden ge geven, indien, door omstandigheden het be drijf niet tot stand zou kunnen komen of indien het bedrijf zou moeten worden stil gelegd, en wel van de maand af nadat het gebouw ontruimd is. De heer C a t s m a n kon zich niet vereenigen met het voorstel om later den huurprijs nog eens vast te .stellen. Na eenig debat werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen; de heer Catsman wenschte geacht te wor den te hebben tegengestemd. Een van hoogerhand gedicteerd besluit moet door den Raad worden genomen be treffende de destructie van cadavers en afvaldeelen van geslachte dieren enz. door de N.V. „GEKRO" te Overschie, o.a. Dit brengt mede een bijdrage per inwoner van 2 cent per jaar en 2 cent per ha uit te kee- ren door de gemeente aan het destructiebe drijf en bovendien is de gemeente aan de GEKRO voor iedere slagerij, in de gemeen te gevestigd, verschuldigd een bedrag van 5 per jaar, behalve wanneer in de ge meente een centrale slachtplaats aanwezig is. Wegens de vele ingekomen klachten over het dagelijks van de weide naar de boerderij brengen van koeien om deze daar te melken, stelden B. en W. voor borden te plaatsen ingevolge de motor- en rijwiel- wet en zoodoende het regelmatig betreden van koeien van sommige straten te verbie den. Daar dit onderwerp niet op de agen da staat zeide de heer Catsman zich hierover niet zonder nader onderzoek te kunnen uitspreken. Evenzoo mevr. E. J. van de Broecke De Man. Een tweede voorstel van B. en W. betref fende het opsluiten van duiven gedurende de tijdvakken 15 Maart15 April en van 15 Juli15 Augustus wegens de schade die de duiven dan in het pasgezaaide landerijen teweeg brengen. Ook dit punt stond niet op de agenda en de heer Catsman wilde zich wederom niet voor of tegen uitspre ken. Mevr. Van den Broecke was het hier mede eens. De v o o r z. achtte deze zaak zoo dringend dat hij meedeelde, tegen a.s. Vrijdag wederom een Raadsvergadering te zullen beleggen. SINT-KRUIS. De heer H. E. J. Rijck- borst alhier is aangesteld als hulpcommies bij de grensbewaking met als standplaats Budel. Door G. P. BAKKER. 18). Hij zat met het hoofd in de handen, lang, heel lang. „Mariska", zei hjj telkens zacht. ,,Mjjn lieve Mariska". Eindelijk werd de vermoeidheid hem de baas. Hij viel in slaap. De feeën uit het woud streken hem ver troostend met heur zachte handjes over haren, voorhoofd en hart. De kabouters hielden de wacht bij hem om hem te waar schuwen tegen vijanden. Hij sliep rustig. Dienzelfden nacht slingerde weer een zigeuner aan een boom in den wind. HOOFDSTUK XIII. „Hallo! Wien hebben we daar?" klonk een zware stem. „Sta op man. Als je ge zicht me niet zoo bekend voorkwam, had ik je zeker laten slapen. Er was dan wel ie mand gekomen, die je uitgeschud of ver moord had. Hier rustig te slapen in dit ver vloekte woud, waar het wemelt van moor denaars". Edzke, wakker geschrokken, sloeg de oogen op, keek om zich heen en zag een groote karavaan. Een zestigtal paarden, een aantal wagens en zeker een dertigtal zwaar gewapende mannen. Vlak voor hem stond de aanvoerder, een reus van een ke rel met blauwe oogen en een langen brui nen baard. Hij beschouwde Edzke opmerk zaam. „Ik heb je meer gezien", besloot hij. „En toch kan ik je niet thuis brengen, maar als je geen Groninger bent, laat ik me han- (Van onzen eigen correspondent). Behalve de reeds bestaande, gaat de Italiaansehe stad Pisa aan de Arno er een nieuwen mededinger in wereld-faam bij krijgen. In België, in West-Vlaanderen, bij de Kust en om het nog nader te zeggen en maar dadelijk voor de waarheid uit te komen: in Brugge. Met dat verschil, helaas, dat Pisa rus tig kan gaan slapen, eiken dag opnieuw, ook al nijgt zijn toren nog zooveel ter aar de, maar dat dezelfde uitspatting van roe keloosheid van den Halletoren in de W.- Vlaamsche hoofdstad ernstige redenen tot bezorgdheid gaat geven. Het onderscheid zit 'm natuurlijk daar in, dat de scheeverigheid van Italië natuur lijk is, en dat de stand van België ik heb het natuurlijk nog steeds over de bei de torens-kaarsrecht dient te zijn. Pisa's gebouw is op overhellen gemaakt en men zou daar weer in groote angst komen te zitten, als zijn toren eens recht ging staan. Van de honderd vreemdelingen, die hier onze kust komen bezoeken, zijn er toch zeker honderd en vijf en twintig, die ook Brugge gaan bezichtigen. Die getallen klinken gekker, dan noodig is; ik bedoel er mee aan te duiden, dat er velen zijn, die aan één bezoek niet genoeg hadden, omdat ze terecht inzagen, dat ze onmoge lijk in één keer alle schoonheden, die dit „Venetië van het Noorden" op velerlei ge bied herbergt, konden beleven. Ik acht mij dan ook ontslagen van de verplichting om het Belfort aldaar te be schrijven; voor de meesten zou dat water naar de zee dragen zijn en wij, kustbewo ners, zien het nuttelooze van zoo iets zeer goed in. Welnu, dat Brugsche Belfort gaat zoodanig gebukt onder het gewicht der ja ren d/.t het gaat vooroverhellen. Gebouwd in 1248 is zijn leeftijd zoetjes aan nu wel zoo geworden, dat het een beetje recht heeft om wat gebogen te gaan; er zijn niet veel menschen, die het hem op zoo'n ouderdom nog zullen na doen. Daarvan is dus niets te zeggen. In 1912'werd voor de eerste maal vast gesteld dat de toren neiging had over te hellen. Men kan gevoegelijk spreken van neiging, want de bevonden afwijking was toen nog zeer gering; daartegenover er kent men, dat de mogelijkheid niet uitge sloten is, dat de helling inderdaad grooter was dan toen is uitgemaakt, omdat de be schikbare instrumenten destijds een nauw keurige berekening ondoenlijk maakten. Hoe het zij, eenige jaren is men weer aan het meten en berekenen geslagen en toen hebben de deskundigen een afwijking van 80 cm vastgesteld, uitgerekend in ver band met de as van het Belfort dat, zoo als men weet, de Hallen beheerscht. En zijn toen nieuwe ankers aangebracht en andere herstellingswerken verricht, doch niettegenstaande dat, heeft de kort geleden plaats gevonden hermeting aan getoond, dat de buiging voortgaat en nu reeds tot 1,20 m gekomen is. Wellicht weten vele menschen niet, dat de Hallen opgetrokken zijn op balken, die een groote versterkte basis vormen, waarop Hallen en Belfort steunen. Deze grondvesting strekt zich veel verder uit dan de oppervlakte zelf van de Hallen en loopt voort tot onder de Groote Markt en enkele aanpalende straten. Bjj het open leggen der fundamenten heeft men dat vast kunnen stellen. Deze balken werden nooit vërvangen. Men zal dat dan nu gaan doen en evenzoo zal men nog weer nieuwe ankers aanbrengen. Deze werken zijn niet bedoeld om den toren weer recht van lijf en leden te maken, want men erkent dat daarop geen kans meer bestaat, doch men hoopt ermede de afwijking tot staan te kunnen brengen. Op dit oogenblik moge de Brugsche pisaërigheid nog geen direct gevaar opleveren, het is toch dringend noodzakelijk dat aan deze naaperij een halt worde toegeroepen. Met eenige vrij heid van interpretatie kan men ook hier zeggen: schoenmaker houdt u bij uw leest. Laat aan Pisa zijn hebberigheid, Brugge heeft de zijne en tenslotte: non li cet omnibus adire Corinthum. Er werd gezocht naar de oorzaak van het overhellen; sommigen zijn van oordeel dat het te wijten is aan de groote klok, die gemaakt werd in 1680 en 1900.0 pond weegt. Ook is er de beroemde beiaard, sa mengesteld uit 49 klokken, mét een ge wicht van 56000 pond. Nood leertsamenwerking. Het komt mij zoo voor voorzoover ik er over oordeelen kan dat de onderlin ge samenwerking tusschen handelaars of fabrikanten in een zelfde soort artikel in Nederland heel wat beter is dan in België. gen". Edzke knikte. „Ja", zei hij. „Ik ben Edzke de Vries, zoon van schipper de Vries". „Waarachtig", sprak de reus. „Ik zie het nu. Je bent ouder geworden. Ik zou zeggen een volwassen kerel. Je vader heeft al eens een lading paarden voor ons naar Hamburg gebracht en jij was toen stuurman op de kof". „Maar wie ben jij?" vroeg Edzke. „Herken je mij niet?" „Ik slaap zeker nog". „Sterke Lut" noemen zij mij. De meester van Menno Bennema, den grooten paarden handelaar uit Noordhorn. We zjjn met on ze paarden op weg naar Napels. Je hebt geen verstand van paarden, maar kijk ze eens, Groninger ras, de beste en mooiste koetspaarden, die je in de wereld kunt krij gen. Jammer, dat jij als zeeman er geen verstand van hebt. Maar waarom heb jij dat soort zigeunerpakje aan?" „Dat zal ik je straks wel uitleggen. Ik ben blij je te ontmoeten en ik dank je, dat je mij wakker gemaakt hebt. Zijn dat alle maal Hollanders?" „Ja. Op een paar Duitschers na en een Italiaan, tolken. Alles vertrouwd volk. Mis schien zijn er meer kennissen bij, maar het grootste gedeelte komt uit de Ommelanden. Kranige kerels. De reis duurt ettelijke maanden en maar steeds door streken, waar ze aan 't vechten zijn. Maar we komen er. Voor de legers hebben we een vrijgeleide en voor roovers zijn we niet bang. We zijn goed gewapend en gaan voor geen honderd maraudeurs uit den weg". „Is mijnheer Bennema zelf bij je?" En dan bedoel ik niet de samenwerking, die van boven af opgelegd wordt en waar bij ieder voorgeschreven wordt hoeveel keeren hij zijn neus in zijn zakdoek zal mogen steken en onderwijl een ambtenaar zijn neus in andermans zaken steekt. De ze gedwongen zonderlinge samenwerking noemt men dan, als ik mij niet vergis, sa neering of ordening. Schoone namen, in derdaad. Neen, ik bedoel de samenwerking, die in vrij overleg en in vrij akkoord onderling overeengekomen wordt. Daarmede is het ten onzent niet al te goed gesteld; er is over het algemeen een kleine concurrentievrees, een zucht om el kander wat af te snoepen en bovenal een groot gebrek aan: vertrouwen. Breng de fabrikanten of handelaars in een zekeren tak van industrie tesamen, betoog met alle energie en doorslaande ar gumenten dat samenwerking dringend noodzakelijk is, tien tegen één zal een aanwezige zich bovenmatig als enthousi asteling voordoen, maar met de heimelijke bedoeling om straks een extra voordeeltje te halen uit het niet-naleven van het overeengekomene. En dat weten de ande ren, de een vertrouwt den ander niet en zoo komt er niets tot stand. Zoo bestaat er ook aan de kust een Hoteliersvereeniging, ja, die bestaat, maar daarmede is dan ook alles gezegd. Zoo nu en dan gaat er eens een verzoek aan de regeering of aan een gemeentebestuur van uit, of een protest (ofschoon schrikkelijk roomsch is de Belgische bevolking schrik kelijk protestant), maar daar blijft het bij. Herhaaldelijk zijn voorstellen gedaan om prijzen vast te stellen voor de verschil lende klassen van hotels en pensions en de leden te verplichten, die tarieven te volgen, maar jawel, A vertrouwt B niet en B denkt dat C zich als voorstander voordoet om er zelf zich niet aan te hou den. Misschien echter dat de nood, de ma laise en het slechte seizoen van verleden jaar tot samenwerking dwingt. In dat op zicht is er misschien (en ik zeg met op zet dat „misschien", want ik moet eerst de ervaring kennen) een wolkje als een 's man's hand. Wat zou natuurlijker zijn, dan dat ho teliers en neringdoeners, die van het vreemdelingen-bezoek moeten leven, el kaar zochten en aanstuurden op samen werking om hun belangen te behartigen en hun toestand te verbetéren. Nadat een eerste vergadering is mis lukt wegens dat taai-incident, waarover ik reeds vroeger schreef, is er dezer dagen een tweede bijeenkomst geweest. Van de verschillende kustgemeenten waren er vertegenwoordigers aanwezig en ik kreeg het gevoel, dat er een andere geest rond waarde, dat er een sfeer van onderling vertrouwen begon door te breken. Iedereen was het er over eens dat er „ietsf' gedaan moet wordeh en dat dit „iets" allernoodzakelijk en dringend is. Men gaf toe dat het elkander kapot- concurreeren, ten koste van eigen en ten profijte van des bezoekers belangen, zelf moord is en hoewel men nog niet dadelijk tot een akkoord kon komen werd er toch een basis gelegd, waarop men hoopt voort te kunnen bouwen. Ook werd er gesproken over de nood zakelijke regeling der „congés-payés" (be taalde verlofgangers), die alleen maar in het voor- en naseizoen zouden moeten toe gestaan worden. Ook de schoolvacantie moest veertien dagen vroeger beginnen en duren van 1 Juli tot einde Augustus. Men behandelde verder de gunsttarie ven op de verkeersmiddelen, den goedkoo- pen benzineprijs, de hooge tarieven van de kusttram, de ontzanding van het strand te Heijst en Knokke, de hatelijke ver- blijftaks, de schending van het natuur schoon door de grondspeculanten, de slecht geoutilleerde inlichtingsdiensten, enz. (dit enz. zet ik niet, omdat ik feitelijk niet meer weet). Voorloopig staat er dus genoeg op het menu; door deze bijschotels wil men ech ter de hoofdschotel niet verwaarloozen, n.l. op den duur te komen tot onderlinge prijs regeling. Als het zoover is, waarschuw ik de le zers nog wel Cust Waghter. 9 ae« voor „Neen, die is al in Italië, reist in post koetsen met zfn vriend, den grootsten paar denhandelaar in Europa. Als wij aankomen zijn de paarden reeds verkocht. Maar jij, stuurman Edzke, hoe kom jij hier zoo alleen in dit woud als zigeuner verkleed?" „Dat is een heele geschiedenis, maar waar ga je heen?" „Naar Leipzig; of liever er langs. Wij blijven buiten de steden, logeeren ook niet in herbergen, slaan een kamp op. Waar moet jij heen?" „Halberstadt". „Dus dezelfde richting. Kan je rijden?" Edzke begon te lachen. „Weet je wat ik ben?" vroeg hjj. „Laat je dikken kop eens wat zakken, dan zal ik je iets influisteren. „Ik ben luitenant bjj de Zweedsche cavale rie, bij generaal Saxon's ruiters". „Bjj generaal Saxon? Luitenant? Zoo'n aap van een jongen. En voor een paar jaar was je nog stuurman op de kof". „Is ook zoo. Maar de oorlog trok me aan. Ik stelde mij overste Saxon tot voorbeeld en hjj liet mjj de opleiding geven. Ik was vermomd in een zigeunerkamp om inlich tingen in te winnen en de keizerlijken zaten mjj op de hielen". „Zeker achter zoo'n zigeunermeisje aan. Jawel, mijnheer de luitenant, dat begrijpen we". Edzke bloosde en voelde een steek in zijn hart. „Mariska", dacht hjj. „Wat heb ik je lief'. Lut wekte hem dadelijk uit zjjn over peinzingen, toen hjj zag dat hij de roos had geraakt. „Ben je in gevaar?" DE BESTRIJDING VAN DEN COLORADO KEVER. In enkele bladen heeft er bericht gestaan vermeldende, dat de bespuitingen met loodarsenaat van aardappelplanten, die thans in Zuid-Westelijk Nederland wegens het optreden van den Colorado-kever is voorgeschreven, niet zou gelden voor de kleine perceeltjes, zooals die bij woningen en in particuliere tuinen voorkomen. Dit bericht is niet juist. Door den Plan- tenziektenkundigen Dienst is de bespuiting van alle aardappelplanten, ook die op klei ne perceeltjes, voorgeschreven, omdat daar door alleen de volledige uitroeiing van den Colorado-kever bereikt kan worden. Indien de bespuiting met voorzichtigheid wordt uitgevoerd, zal zij ook in tuintjes, waar naast de aardappels andere, voor spoedig verbruik bestemde'gewassen staan, toegepast kunnen worden, zonder dat er ge vaar voor vergiftiging dezer gewassen ge vreesd behoeft te worden. Dat de bespuiting met groote voorzichtigheid moet worden uit gevoerd, spreekt vanzelf, omdat er met een vergiftige vloeistof gespoten wordt, en deze dus niet mag terecht komen op ge wassen (aardbeien, sla e.d.), die spoedig verbruikt worden. Door het bedekken van deze gewassen met courantenpapier of zak ken tijdens de bespuiting kan geheel voor komen worden, dat de vergiftige vloeistof er op terecht komt. Alleen in zeer bijzondere gevallen, bv. in dien een rij aardappels tusschen aardbeien in staat, moet van bespuiting worden afge zien. De aardappels moeten dan zoo spoe dig mogelijk gerooid worden en tot den dag, waarop dit geschiedt, moet zeer nauwkeu rig erop gelet worden, of daarin de kever of vreterij van de roode larven van den Colorado-kever voorkomt. Van den regel, dat ook de kleine percee- len met loodarsenaat bespoten moeten worden, zal dus slechts in zeer weinige ge vallen afgeweken behoeven te worden. Ieder aardappelteler bedenke, dat het voorschrift inzake de bespuiting voor allen geldt en dat niet uitvoering ervan een straf baar feit is, waartegen in het belang van alle verbouwers met gestrengheid zal wor den opgetreden. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat ook alle te velde staan de vroege aardappelen bespoten moeten worden. Geslaagd voor de akte A van voorberei dend onderwijs (kleuteronderwijs) de heer M. W. de Beer te IJ z e n d ij k e. Middelburg, 27 Juni. Groentenvei- ilng. Veldsla 610 c., Spinazie 36 c., Zu ring 23 c., Wagenaarsboonen 2634 c., Suikerboonen 34 c., Stoksnijboonen 4147 c., Stamsnijboonen 2432 c., Stamprincesse- boonen 3446 c., Tuinboonen 47 c., Dop pers 511 c., Peulen 1623 c., Andijvie 4 5 e., Savoye kool 67 c., Spitskool 4,55 c., Roode kool 5 c., alles per kg. Kroten 2- 3,5 c., Uien 45 c., Selderie 46 c., Rabar ber 13,5 c., alles per bos, Bloemkool 5-— 13 c., Andijvie 24 c., Kropsla 0,51 c., Komkommers 1,55 c„ alles per stuk, Kunne 813 c., Zuring 4 c., Peterselie 10 13 c., Kervel 7 c., alles per chip. Bloemen: Lelies 45 c., Siererwten 1 1,5 c., Lathyrus 23 c., Anjers 0.5 c., alles per bos, Geraniums 57 c., per pot. K a p e 11 e, 27 Juni. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". 25 Juni. Groote veiling. Kruisbessen 16.50, Jucunda 25.90, Mad. Moutöt 21.70—21.80, alles per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 1219, Mei kersen 4651, Vroege kersen 2229, Earley Rivers 4042, Hollanders 3863, Varikse Zwarte 39, Porceleinkersen 24, Fay's Pro- lefic 2331 alles per kg. 27 Juni. Groote veiling. Kruisbessen -15.10 18.60, Jucunda 25.40, Mad. Moutöt 23.20, alles per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 1022, Vroege kersen 2328, Meikersen 2143, Hollan ders 3149, Porceleinkersen 2025, Earley Rivers 2241, Limburgers 4550, Volgers 40, Suikerkersen 29, Vroege van Werden 46, Bruine Blanche 30, Roode Blanche 25, Frambozen 2052, Fay's Prolefic 1035, Witte bessen 2325, Blauwe druiven 58, Vroege aardapp. 514, Doperwten 9, Peu len 1617, Groene boonen 3638, Poste lein 11, Tomaten 2024, alles per kg, Kom kommers 26,5, Bloemkool 27,5 beide p. stuk, Kroten 34, per bos, Perziken 17, per stuk. De jongen luitenant haalde de schouders op. „Misschien", zei hij. "„Maar dat werk hoort bij mijn opleiding". Een glimlach verscheen op het gelaat van Lut. „Welk werk?" vroeg hij. „Stik!", antwoordde Edzke. „Reis maar met ons mee. We hebben een vrijgeleide. Ik zal je een stel andere klee- ren geven. Dat maskeradepak moet je da delijk uitdoen. Ga maar in dien grooten wagen". „Graag, maar ik zal je alles betalen. Ik heb wel geld". „Gelukkig voor je", antwoordde Lut. „Maar je bent mijn gast en ik denk er niet aan van een landsman geld aan te nemen. Kleed je nu en klim maar op die merrie met dat oranje dek". Tien miunten later klonk zijn: „Klaar", en de lange karavaan zette zich in bewe ging. Terwijl de Koks het noenmaal gereed maakten zaten Edzke, sterke Lut en zjjn onderaanvoerder Geert West onder een glas Bols samen te overleggen. Edzke ver haalde zijn avonturen en de beide anderen luisterden vol belangstelling. „Een wonder", meende Lut. „Dat wij je daar in het woud aan den weg vonden. Gelukkig dat die dragonders je niet snap ten". „Geluk", antwoordde Edzke. „Als het noodlot tegen je is, heb je geen kans". „Ja, geluk, daar kan de baas van mee spreken. Wat hem overkwam is zeker nog wonderbaarlijker", opperde West. „Vertel", zei Edzke. „Het vorige jaar waren we met een con- RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 29 JUNI. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitz. 6,307,00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (Om 9.30 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Gram. 11.15 Zang met piano, en gram. 12.00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Stichtsch Salonorkest en gram. 2,00 Gram. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3,00 Gram. 3,30 Trio „Pro Musica" en gram. 4.30 Gram; 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Carillonbespeling. 6,30 Taalles en Causerie. 7.00. 7,15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.458.00 Reportage. 8.05 Ber. ANP., 8,15 Stafm. Kon. Marine. 9.30 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10,05 Accordeon kwartet en gram. 10.45 Gymnastiekles. 11,00 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H. 301,5 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 v.m. en 7,30— 8,00 VPRO. 8,00 Gram. (Om 8,16 Ber.) 9,30 Keuken praatje 10.00 Morgenwijding. 10,20 Voor Arbeiders in Continubedr. 12,00 Gram. (Om 12,15 ber.). 12,301.45 Fantasie en Orgel spel. 2,00 Knipcursus. 2,30 Gram. 3,00 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 6.40 Causerie. 7.00 Gram.. 7.06 Vocaal conc. 7.30 Causerie. 8.05 Ber. ANP. 8,20 Orgelspel. 8.45 Radiotooneel. 9,15 Esmeralda-septet en solist. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 „Sylvia"-Amuse- mentsorkest en solist. 10.45 Gram. 11.00 De Ramblers. 11,30-12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.20—11.50 Cello. 12,10 Norbert Wethmar Pianokwintet., 12,50 Uit Berlijn: Willy Stanke's ork., Schuricke- trio en soliste. 1,35 Causerie. 1,502.20 Kleinork. 3,10 Gram. 3,20 Empire-ork en solist. 4.05 Causerie. 4,20 Vesper. 5,05 Gram. 5,20 Sportrep. 5,30 Roy Fox Band. 6,20 Ber. 6,40 Landbouwpraatje. 7.00 Inl. volgende uitz. 7.10 le acte opera „Figaros Hochzeit". 7.55 Causerie. 8.05 2e acte „Figaros Hoch zeit". 8.55 Orgelspel. 9.20 Ber. 9,40 Radio tooneel. 10.10 3e acte „Figaros Hochzeit". 10.55 Declamatie. 11.10 4e acte „Figaros Hochzeit". 11.5012,20 Jazzm. (gr. pl.). RADIO-PARIS. 1648 m. 8,10, 8,50—9,05 en 10,35 Gram. 11.35 Koorcon. 11,50 Zang. 12,35 Caussade-ork. (Om 1.50 Zang). 2,35 Viool en piano. 4,20 Zang. 5.20 Giardino-ork. 8,50 Radiotooneel. 9.50 Kamermuz. 10,55 11,05 Gram. KEULEN 456 m. 6.50 en 7,30 Rheinische Landesork. 8,50 Ork. Rijksarbeidsdienst. 12,20 Orkest. 2,30 Pop. muziek. 3,20 Kinder- con. 4.20 Dobrindt's ork. 6.50 Viool en pi ano. 7,30 orkest en solisten. 9,20 Rijksz.: Duitsche Jeugdkoorliederen. 9,50 Bellmann- prog. 10.35 Gram. 10.50 orkest en soliste. 12,20—3,20 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 m. en 322 m: 12,20 Gram. 12,50 Dansorkest. 1,502,20 en 5,20 Gram. 6.50 Gitaarconc. 7,20 Cello. 8,20 Dansork. 8,50 Radiotooneel. 9,50 Verv. dansmuz. 10,30 Folkloristisch prog. 10.50 11,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 1,00 Langlois ork. 1,502,20 Gram. 5,20 Zepparoni-kwartet. 6.35 Salonork.; 7.35 Gram. 8,20 Orkest en solisten. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7,30 Fenske's ork. en solisten. 8.20 Ber. 8.35 Blaasconc. 9,20 Zie Keulen. 9.50 Gram. 10,20 Ber. 10.40 Politiek maandoverz. 11.00 Ber. 11,20 Amusementsork. en soliste. 12,202,20 Nachtconc. (gr. opn.) (1.15 1,26 Tijdsein). MIDDELBURG. Dl 28 Jun. Muz. Wandel, gecost. Korfbal- vereen. Swift m. tamb. en hoornbl. pijpercorps „Juliana". Vertr. 19.15 h. Markt. WO 29 Jun. Ter gel. jaardag Prins Bern- hard. Conc. Midd. Muziekkorps, (Mo lenwater) 20.00 h. daarna fakkelopt. WO 29 Jun. Jaarl. Alg. Concertvereen.; Concertz. 20.00 h. WO 29 Jun. Bijeenk. Oud Geref. Gem. spr. de hr. Wijnne, Kamperveen; Bogard- zaal 19.30 h. WO 29 Jun. Veulenkeuring, „Hippos", Mo lenwater 10 uur. WO 29 Jun. Jaarverg. Ver. Instandh. der Concert- en Gehoorzaal, Concerz. 19.30 h. WO 29 Jun. Jaarverg. Ver. Instandh. Oude Gebouwen „Gouden Sonne" (L. Delft) 17.00 h. GOES. Dl 28 Jun WO 29 Jun. Volksconc. Hosanna, Markt 20.30 h. vooi paarden op weg naar Italië. De paar den waren niet alle verkocht in Rome en mijnheer Bennema besloot vooruit te rijden naar Napels, om ze daar van de hand te doen. Maar onderweg moest hjj door een bosch en ofschoon men hem had gezegd, dat het er onveilig was en hij beter deed, dien nacht in de herberg te blijven, besloot hij door te reizen. Maar onderweg viel hij in een hinderlaag, werd door roovers overmand en ze brach ten hem naar een hol. Hij verstond geen Italiaansch, de roovers geen Duitsch. Hij als Groninger boer zat maar tusschen die Italiaansehe schooiers te wachten en te wachten wat er nu zou gebeuren. Aange naam was de toestand zeker niet. Met ge weld kon hjj tegen vier goed gewapende bandieten niets beginnen, ofschoon hij voor geen kleintje verwaard was. Hij zat maar te wachten met den rug tegen den wand, op de dingen die veder zouden gebeuren. Ik vertel het maar^ eenvoudig", vervolgde West, „zooals de baas mij het zelf heeft verhaald, ofschoon een dichter er een prachtige romantische geschiedenis van zou kunnen maken, maar de werkelijkheid over treft soms de stoutste fantasie. Hij zat zoo een paar uren te wachten, toen een nieuwe bende het hol binnentrad. Een man met 'n woest uiterlijk gaat den gevangene bij het licht der fakkels eens in oogenschouw ne men en zegt dan: i (Wordt vervolgd.) Del In I het nistei R.ll Os; I te I rin I rl heil ontl der a weil eel cl onl stel voo fl zieJ I voe van uw I toe, - varl vanl brei heel Wijij vonni;-. heeft. I Is 1 Wa kelijkl Wi;l in rol nis cl heeft I pagn geval druk wij o wij: I dai laste: W£ door

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6