Dobbelt BUITENLAND. SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. DUITSCHLAND. ENGELAND. POLEN. PORTUGAL. JAPAN. De Zegam-affaire. Nieuwe kwarfaalabonné's. De Aardappelprijzen BIOSCOPEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN, «tfi HALF ONS (Ingez. Med.) De Spaansche burgeroorlog. ACTIVITEIT VAN ITALIAANSCHE VLIEGERS. De speciale verslaggevers der Italiaan- sche bladen in Spanje gaan voort met mel ding te maken van de intensieve activiteit der Italiaansehe vliegers aan het Oostelijk front. De op de Balearen gestationeerde escadrilles zijn, naar zij schrijven, zonder ophouden opgetreden tegen de strijdkrach ten van het republikeinsche Spanje. In min der dan drie weken tijds hebben zij op zijn minst 16 schepen tot zinken gebracht. De correspondent van de Tribuna meldt bovendien dat 70 vliegtuigen met Italiaan sehe „Legionairen" op doeltreffende wijze de actie van generaal Valina in den sector van de Rio Miajares hebben ondersteund. Het reclitsche offensief bij Teruel. In het legerbericht der rechtschen wordt van het front van Teruel de bezetting van belangrijke stellingen, gelegen in het ge bied nabij het massief van Muela, gemeld. Voorts werd het slot van Onda bezet, ter wijl in deze plaats de voornaamste linies der tegenstanders werden doorbroken. De strijd in het Verre Oosten. TSJANG KAI SJEK BEREID TE ONDERHANDELEN Of is het Tokio? In welingelichte kringen te Tokio ver neemt men, dat de Japansche regeering on langs Jangs een omweg heeft vernomen, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek niet zou weigeren over vrede te spreken, indien zou worden voldaan aan zekere voorwaarden. Tegelijkertijd zou de aandacht van de Ja pansche regeering zijn gevestigd op het voornemen van Tsjang tegenstand te blij ven bieden en op de onzekerheid, welke voor Japan voortvloeit uit het verder voort duren van de vijandelijkheden. Deze aan duidingen zouden in verantwoordelijke Ja pansche kringen met aandacht worden be schouwd. Toch schijnen deze overwegingen niet zwaarder .te wegen dan de herhaalde verklaring, dat Japan niet zou onderhande len met Tsjang Kai sjek en zich zou verzet ten tegen bemiddeling van een derde mo gendheid. In welingelichte kringen doet men verder opmerken, dat een weg bestaat om hieraan te ontkomen en wel door de regeering van Hankau in contact te doen treden met de voorloopige regeering te Peking of te Nan king. Dit zou dan moeten geschieden zon der dat Japan het weet. Men geeft te ken nen, dat Tokio zich hier niet a priori tegen zou verzetten. Drie Japansche oorlogsbodems door bommen getroffen. Het hoofdkwartier der Chineesche lucht macht heeft mededgedeeld, dat gisteren drie Japansche oorlogsbodems bij Toonglioe door bommen werden getroffen. De oor logsschepen raakten hierop in brand. Politieke moorden. Vanochtend is een vooraanstaand lid van het Japansche burgerlijke bestuur, de chef van de Sjanghai-reistrust, door leden van den nationalen Chineeschen geheirtien bond te Sjanghai op straat vermoord. De daders konden ontkomen. Dit is de ze vende politieke moord binnen een week tijd. ALLE KATHOLIEKE STUDENTEN- VEREENIGINGEN VERBODEN. Alle katholieke studentenvereenigingen in Duitschland zijn bij besluit van den poli tiechef, Himmler, verboden. Kortgeleden waren reeds de katholieke Oostenrijksche studentenvereenigingen, waarvan de mees te vroegere Oostenrijksche staatslieden lid waren, verboden. PRACTISCH ALLE JODEN THANS ZONDER MIDDELEN VAN BESTAAN. Reuter meldt uit Weenen: Alle fabriekseigenaars, met inbegrip van de Joden, moeten hun niet-arische bedien' den tegen 1 Juli ontslaan. Gisteren zijn des betreffende instructies uitgevaardigd. Dat beteekent, dat tezamen met de reeds tevo ren genomen anti-Joodsche maatregelen, hierdoor practisch alle Weensche Joden zonder zichtbare middelen van bestaan zul len komen. JODEN IN WEENEN GEWEERD UIT PARKEN EN PLANTSOENEN. Bp verordening van den Weenschen poli- tiepresident is den Joden het betreden van de Weensche parken en plantsoenen ver boden. Het D.N.B. voegt hieraan toe, dat deze maatregel genomen is „om de bevol king te beschermen tegen de voortdurende provocaties" (sic.) Directeur van een goudmijn vermoord. Uit Kualalumpur (Britsch-Indië) wordt gemeld: De directeur van de Tersang-goud- myn, Dunford, is gisternacht in zijn land huis by het dorp Raub, door onbekende Chineesche bandieten vermoord. De ban dieten waren gewapend met een geweer en krissen. Zy wisten met een hoeveelheid goud en amalgaan ter waarde van 10.000 dollar in het oerwoud te ontkomen. De politie heeft een achtervolging ingesteld. Donderdag werd een overval gepleegd op den directeur van de Australische myn- maatschappij, doch hierbij werd de aan valler neergeschoten. Zuidwest Polen door onweer geteisterd. In Zuidwest Polen in de omgeving van Zwierci is de bliksem in een aantal boer derijen geslagen, die tot den grond toe afbrandden. Verscheidene personen vonden hierbij den dood. De te velde staande ge wassen hadden veel te lijden van de zwa re hagelbuien. ONTSLAG VAN DUITSCH PERSONEEL. De Bond van Duitsche Arbeiders en Em ploye's in Polen heeft aan den woiwode van Opper-Silezië een memorandum over handigd, waarin ertegen geprotesteerd wordt, dat sedert 1934 1.268 zijner leden ontslagen zyn wegens het tot uitdrukking brengen hunner Duitsche gevoelens, terwyl tegelijkertijd eenige duizenden arbeiders en employee's zyn aangenomen. Tot dusver is op het memorandum nog niet geantwoord. Dorp door brand verwoest. In den afgeloopen nacht is het dorp Sao Pedro do Rio in het district Mont Alegre door brand geheel verwoest. Van de 50 huizen werden 45 in asch gelegd. De be volking vluchtte in allerijl, zonder iets mede te nemen. Het geheele land werd door onweer ge teisterd en op vele plaatsen onstonden pa nieken. Verkeersvliegtuig neergestort. Een Japansch verkeersvliegtuig is giste ren even voor de landing op het vliegveld van Giren (Oostkust van Formosa) van dertig meter hoogte neergestort. De be stuurder en vier passagiers kwamen om het leven. VOETBAL. TWEE WALCHERSCHE COMBINATIES SAMENGESTELD. Ten bate van het contributiefonds van den Zeeuwschen Voetbalbond zal op Za terdagavond 2 Juli a.s. te Middelburg, een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen twee Walchersche combinaties. Evenals eenige weken geleden te Vlissingen het ge val was, zal het eene elftal ook nu wor den samengesteld uit spelers van Middel burg, Zeelandia en R. C. S., terwijl in het andere elftal spelers uit de vereenigingen Vlissingen, De Zeeuwen, Eiland Boys en E. M. M. zijn gekozen. Te Vlissingen is de wedstrijd een groot succes geworden en de verwachtingen voor de ontmoeting op volgende week Zaterdag te Middelburg zyn eveneens hoog gespannen. Temeer daar men o.i. nog sterker elftallen heeft weten samen te stellen dan de eerste maal. Elftal A: (Middelburg-Zeelandia-R. C. S.- combinatie): doel M. Adriaansen (Zeelan dia); achter: F. Hertogs (Middelburg en J. Nijssen (Zeelandiamidden: A. Blok (R. C. S.), P. Wanjon (R. C. S.) aanvoer der, en J. Gabrielse (Zeelandia); voor: C. Merk (Middelburg), C. Janisse (Zeelan dia), M. Gillisse (R. C. S.), A. Carol (Mid delburg en M. Blok (R. C. S.). Reserves: C. Moens (Middelburg), W. v. Maaren (Zeelandia), J. Jongepier (Mid delburg), en F. de Bruyne (Zeelandia). Elftal B: (Vlissingen-De Zeeuwen- Eiland Boys-E. M. M.-combinatie)doel A. van Vlaanderen (Eiland Boys); achter: C. Kats (De Zeeuwen) en J. Kodde (Vlissin gen); midden: J. Burgerhof (Vlissingen), L. Torenvliet (Eil. Boys) en A. van Poel je (De Zeeuwen); voor: J. Oreel (Vlis singen, W. Leynse (De Zeeuwen), W. van de Kasteele (Vlissingen), A. de Smit (De Zeeuwen) en P. Donze (De Zeeuwen). Reserves: J. F. Harting (Vlissingen), J. Dierikx (Vlissingen), G. Heyman (E. M. M.) en A. Kats (Vlissingen). i Dat men Hertogs op de backplaats ge kozen heeft lijkt ons voor de achterhoede wel een verbetering, al zal natuurlijk af gewacht moeten worden hoe de samenwer king tusschen dit drietal zal kloppen. Ook de middenlinie lijkt ons niet zwakker dan de vorige maal. De voorhoede heeft men bijna intact gelaten; alleen is- Carol in de' plaats van Wanjon op de linksbinnenplaats gekomen. Zoodoende is een interessante voorhoede ontstaan van individueel goede spelers, doch het blijft de vraag of er nu beter combinatiespel zal plaats hebben dan in Vlissingen. Toen was de vleugel Merk, Janisse en Gillisse een mislukking. Het is echter zeker goed te keuren, dat men het met dit drietal nog eens probeert. Trou wens: welke spelers zou men anders voor deze plaatsen moeten kiezen? Dat Carol bij dit trio is gevoegd is zeker toe te jui chen. Het Vlissingsche elftal heeft voorname lijk in de voorhoede verandering onder gaan. Jammer dat d'Jong niet beschikbaar was voor de rechtsbinnenplaats. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL. Daar gebleken is, dat Smit en van der Veen nog niet geheel genezen zijn van hun te Le Havre opgeloopen blessures en de Harder één dezer dagen door een ongeval werd gewond zal het Nederlandsch elftal dat morgen op den Olympischen dag te Amsterdam .tegen het Nederlandsch-Indi- sche elftal uitkomt, als volgt zijn samen gesteld: Doel: van Male (Feyenoord); achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhove (DWS) midden: B. Paauwe (Feyenoord), Ande- riessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord); voor: Drager (DWS), Van Spaendonck (Neptunus), Dumortier (D.OS.), de Vroet (Feyenoord) en Linssen (Feyenoord). Reserves: Dijkstra (ZFC), Wilders (BI. Wit), Wallaert (PSV) en Bergmann (BI Wit). Zuidelijke eerste klassers willen verzwaring der overschrijvingsbepalingen,. De Zuidelijke eerste-klassers zijn gister avond te Eindhoven bijeengekomen ter be handeling van het voorstel van den heer Mijnheer de Hoofd-Redacteur. Uw stuk in de Middelburgsche Courant van gisteren noodzaakt my tot myn groot leedwezen wederom in de Courant in zake de ZEGAM te schrijven. Ik wilde wel, dat men eindelijk eens zoo van de eene als an dere zijde alle persoonlijkheden en beschul digingen, die bovendien aan wiens adres ook geheel onrechtvaardig zyn, naliet, en de zaken als zaken objectief beschouwde. Temeer is dit te bejammeren, nu misver standen, die tot onjuiste gevolgtrekkingen hebben geleid, onder de leden van het Col lege van G. S. en bij deze van den Raad van Commissarissen en Directie der ZÈGAM zyn opgehelderd, terwijl bepaalde feiten of gezegden, die tot deze misverstan den hebben kunnen leiden, hoe ongewild en onbedoeld ook, zijn betreurd, zij het met behoud van ieders inzicht en standpunt ten aanzien der zaak. Ook ik had mogen ver trouwen verder persoonlijk buiten het ge ding te mogen blijven. Bliksemafleiding is hier niet noodig, er is niets onrechtmatigs geschied. Het is on juist en positief onwaar, dat ik in eenig op zicht als advocaat of algemeener gezegd als juridisch dan wel oeconomisch raadsman van de Imperial of van een harer vertegen woordigers ben opgetreden; schijn heeft hier wel zeer bedrogen. Ik had slechts meer moeten doen om dien schijn te vermijden door soms te zwijgen soms te spreken en vooral in den aanvang der betrekkingen tusschen komende ZEGAM en Imperial het motief van handelen te noemen, hetwelk mijnerzijds uitsluitend gelegen was in be zorgdheid over het reeds gepensioeneerd en het andere personeel. Met zyn ethische mo tieven echter loopt men niet te koop; deze zegt men slechts onder zeer hooge druk. De rechtskundige handelingen en processen van de Imperial in zake de ZEGAM zijn uit sluitend gedaan door mr. J. Offerhaus te Rotterdam, een zee bekwaam en hoog staand advocaat, dat hij heusch daarbij nie- mands hulp behoeft. Alleenlijk moet een buiten het Arrondissement wonend advo caat ter onderteekening van door hem op gestelde conclusiën en ter bezorging dier stukken en zyn vertegenwoordiging op de Rechtbank een procureur hebben, die zijn instructies uitvoert. Dat is hier niet het kantoor van mr. P. Dieleman, doch per soonlijk mr. W. K. H. Dieleman, die toch waarlijk zijn recht heeft om zijn eigen zaken en aangelegenheden te drijven en te doen. Daarmede heb ik niets te maken. Zoo dat ik dan ook de breedvoerige conclusiën der partijen voor de Rechtbank genomen niet eens, zelfs nu nog niet heb gelezen. In derdaad, ook al zoude er formeel geener lei bezwaar gemaakt kunnen worden met het oog op de wet en mijn eedsplicht, dat ik als rechtskundig raadsman ware opgetre den, zoo zoude dit toch óók m.i. zeer onge- wenscht geweest zijn. Zelfs nu ik uit juri disch oogpunt de eerste ingestelde hoofd procedure geen kans van slagen gaf, wat niet weg neemt, dat de rechterlijke macht er geheel anders over zoude hebben kun nen oordeelen. Verder wil ik over deze aangelegenheid nu niet schrijven. Over het juridische deel kunnen als zoodanig Colleges van Com missarissen en van G. S. of P. S. niet oor deelen. Zij volgen hierin natuurlijk hun adviseur. Dat in 'casu een mede-commis saris deze adviseur is, is niets bijzonders, integendeel juist daarom zal hij als com missaris gekozen zijn, een figuur, die in tal van zaken vennootschappelijk of niet tegenwoordig voorkomt. Over het zaakrijke, het oeeonomische en het practisch ethische vraagstuk van pensioenregeling kunnen de Staten wèl oordeelen. Door al het geschrijf en al de persoonlijke beschuldigingen worden'"ver keerde hartstochten opgewekt, waardoor de belangen der Provincie oneindig veel minder gediend zijn dan door een tot mis verstand aanleiding gegeven hebbende handeling of woord van mij. Rustige be handeling en rustige ontwikkeling van 't gasbedrijf, waarin de Provincie thans is betrokken,, is ongetwijfeld haar belang. En daartoe dienen' sensatie-verwekkende en een zeker deel van het publiek, daar op gaarne belust, ophitsende artikelen ze ker niet. Ik dank U voor de opname van dit per soonlijk woord. Middelburg, 25 Juni 1938. P. Dieleman. SANEERINGSUITWASJE. Naar aanleiding van Uw onderschrift op myn „ingezonden stuk" in Uw blad van 18 Juni 1.1. zou ik gaarne de daarin gestelde vraag beantwoorden. Wat uw uitspraak „officieel als grossier erkend" betreft, hiermede wordt wellicht gedoeld op 'n erkenning als zoodanig door de Ned. Groenten en Fruit Centrale. Over de waarde en de uitreiking dezer erkenningen hier een uiteenzetting te ge ven, zou ons te ver voeren, doch u kunt er van verzekerd zijn, dat men in handelskrin gen aan deze erkenningen zeer weinig waarde hecht. Zeer vele kleinhandelaren zyn b.v. in het bezit van een kleinhandels- kaart (K) en een grossierskaart (G) ter wijl verschillende grossiers, behalve een G- kaart, ook een K-kaart bezitten. Om nu uit deze hopelooze verwarring te Meeuws, voorzitter van N.A.C., om te ko men tot verzwaring van de overschryvings- bepalingen „Valkema", welke thans in den K.N.V.B. gelden. Den afgevaardigden is opdracht gegeven bij den K.N.V.B. een voorstel in te dienen ter behandeling op de a.s. bondsvergade ring om de 'overschryvings-bepalingen „Valkemaf' welke gesteld zijn op zeven maanden, te brengen op twee jaar, en de zgn. korte-termijn overschrijvingen op zes maanden, met het verzoek om bij het verleenen van een korte-termijn overschrij ving nauwkeurig toe te zien, dat de po sitie-verbetering niet mala-fide verkre gen is. Tevens hebben de Zuidelijke eerste klas- vereenigingen zich verbonden onderling geen spelers van elkaar over te hemen, totdat de bondsvergadering zich uitgespro ken heeft over het voorstel tot verzwaring der overschrijvings-bepalingen. J Zij, die zich met ingang van 1 Juli F 1 a.s. op ons blad abonneeren, ont- 1 vangen de tot dien datum ver- j§ I schijnende nummers 1 gratis. komen, om „ordening" in dezen chaos te brengen (vooraanstaande ambtenaren der Groenten en Fruitcentrale geven dit zonder voorbehoud toe) is de overeenkomst tus schen deze veilingen en den handel tot stand gekomen Door beide by deze „overeenkomst" be trokken partyen is een contact-commissie ingesteld bestaande uit vertegenwoordigers der veilingbesturen en handelsorganisaties welke onder meer tot taak heeft te onder zoeken welke personen volgens de „over eenkomst" recht van toegang hebben. Deze commissie is na verschillende offi- cieele onderzoekingen tot de conclusie ge komen dat bedoeld persoon geen toegang verleend kon worden op grond van het feit dat hy niet uitsluitend als grossier is werkzaam. Verschillende instanties ter plaatse be richten ons terwijl het tevens algemeen be kend is, en ook dagelijks te constateeren dat deze behalve zijn z.g. „grossierderij" te vens een winkelnering en ventbedryf uit oefent in de Lange Delft te Middelburg, wat beide kleinhandel beteekent. Waar onze overeenkomst luidt, dat alleen aan uitsluitend „grossiers" toegang verleent zal worden (behalve kleinhandelaren woon achtig in Z. Beveland) zal het u naar wy verwachten duidelijk zijn dat hier volgens deze overeenkomst een volkomen rechtma tige daad heeft plaats gevonden. Het goed recht van elke veiling is te verkoopen aan wien hy wil, is ook noodzakelijk met het oog op ongewenschte toestanden of ver houdingen terwyl wij het in het belang van den geheelen handel achten indien op recht matige wijze in overeenstemming met den georganiseerden handel hiervan wordt ge bruik gemaakt. R. Mol, Voorz. V. Z. B. Rotterdam. Het spijt ons, maar de inzender heeft ons niet overtuigd. Ten eerste lijkt ons princi pieel onjuist, dat de handel zelf op de wijze, als de heer Mol uiteenzet het „saneerings- werk" ter hand neemt. Ten tweede wordt er blijkbaar met twee maten gemeten: Waarom Goergen uit Middelburg wel uit sluiten en handelaren als D. Wouterse uit Vlissingen, S. de Pagter uit Domburg, Loef Nuijte uit Bergen op Zoom, die allen ook een „gemengd bedrijf" hebben, (er zijn er nog veel meer te noemen) niet? Wij vree zen, dat persoonlijke kwesties in deze af faire een rol spelen. Red. Een „reiziger" in den nacht. Twee vriendinnen, die een zit-slaapkamer in een pension in de Heulstraat te D e n Haag deelen, bemerkten vannacht om streeks 4 uur, dat een man bij het schijn sel van een zaklantaarn aan een schrijf bureau in haar kamer morrelde. Op bei der gegil ontvluchtte de man over de da ken en een buurvrouw zag hem even later in den tuin van een reisbureau aan den Kneuterdijk. De politie werd opgebeld. Zij zette ter plaatse het huizenblok af en doorzocht, den bewusten tuin, waar zij den man, onder een afdak zittend, vond. Naast hem lagen een groot en een klein breekijzer en op hem vond de politie gummihandschoenen, een zaklantaarn en andere onderdeelen van een inbrekersuitrusting. Naar 't hoofdbureau overgebracht bleek de arrestant te zijn de 37-jarige reiziger P. J. S„ een bekend inbreker, aan wien herhaaldelijk in verschillende gevangenis sen des lands onderdak is verleend. Het onderzoek is nog gaande. De arres tant laat niets los. Er is niets ontvreemd. IN EEN KORST BROOD GESTIKT. Gistermiddag is de 14-jarige dochter van de familie L. te B e u n i n g e n bij het koffiedrinken in een korst brood gestikt. Van de tweede verdieping gevallen en omgekomen. In de eerste Atjehstraat te A m s t e r- d a m was gistermiddag een 50-jarige vrouw op de veranda achter haar woning welke op de tweede verdieping is gelegen, bezig waschgoed op te hangen. Zij gebruik te hiervoor een trapje. Op een gegeven moment gleed zy op een der treden uit, verloor het evenwicht en stortte over het hekje naar beneden. Het slachtoffer kwam terecht op een binnenplaats en werd in bewusteloozen toestand en met een sche- delbasisfraetuur opgenomen. In den loop van den avond is zy overleden. TWEE MEISJES VERDRONKEN. Gistermiddag zijn te L i n n e twee kin deren in de Maas verdronken. Na schooltijd waren de dochtertjes van het gezin Leduc, resp. 12 en 7 jaar oud, hun ouders gaan opzoeken, die op den glooienden oever van de Maas aan het hooien waren. Nie mand heeft het ongeluk bemerkt, maar vermoed wordt, dat het jongste kind bloe men heeft willen plukken en daarbij is uitgegleden, waardoor zij in de Maas viel. Het oudste kind zou haar toen hebben willen redden, en zou eveneens door den stroom zyn meegesleurd. Een schipper vond beide kinderen in het water en haalde hen er uit. Het oudste meisje leefde nog, maar gaf spoedig den geest. By de jongste waren de levensgees ten reeds geweken. Colporteursrelletje. In de Wolvenstraat nabij de Heeren gracht te Amsterdam kwam het gisteravond tot een botsing tusschen een aantal colpirteurs eenerzijds en een groot aantal lieden van een andere gezindheid. Er vielen harde klappen, waaraan de po litie tenslotte een einde maakte door de menigte te verspreiden. Bij een der col porteurs, die over pijn in den buik klaag de, moest geneeskundige hulp worden in geroepen. Hij is voor onderzoek in het Binnengasthuis opgenomen. Naar aanleiding van de verzoeken, tot de regeering gericht, om maatregelen te nemen, die leiden tot verlaging van den pry's van aardappelen, wordt ons van be voegde zijde het volgende medegedeeld. De prijzen van de aardappelen zijn dit jaar inderdaad aanmerkelijk hooger dan in denzelfden tijd van 1937. De aanvoeren van vroege aardappelen nemen echter thans toe, waardoor de prijzen van deze aardap pelen dalen. In andere jaren treedt omstreeks 20 Juni dikwijls reeds de toestand in, dat hoeveel heden vroege aarappelen onverkoopbaar zijn. Het is daarom te verwachten, dat zeer binnenkort de aanvoeren zoo ruim zullen zijn, dat de aardappelen weder gemakkelijk binnen het bereik van iederen consument komen. Gezien het tijdelijk karakter van den toestand, is het niet mogelijk, door maat regelen als opkoop van het restant oude aardappelen door de regeering jen be schikbaarstelling daarvan tegen lagere prij zen den toestand te verbeteren. Afgezien nog van het feit, dat zulke maatregelen financieel en economisch niet aanvaard baar zouden zijn, zou de voorbereiding daarvan te veel tijd kosten, dan dat deze daarna nog effect zouden kunnen sor- teeren. Door uitstel van de verhooging der in- voermonopolieheffing op ingevoerde aard appelen en door de dezer dagen genomen beslissing deze verhooging verder geheel achterwege te laten, is getracht, eeniger- mate aan de moeilijkheden tegemoet te ko men. Hierbij moet men echter niet voorbij zien, dat de invloed van deze aardappelen op den binnenlandschen prijs van aardap pelen in het algemeen relatief gering is, daar deze ingevoerde aardappelen een pro duct vormen, dat slechts een kleineren kring van koopers vindt en tegen relatief hooge prijzen wordt afgezet. MIDDELBURG. CITY. Liefde in Barcelona. Zelfs een ijverig speurder van Scotland Yard heeft wel eens behoefte aan vacantie. Waarom zou hij ook niet? Van al dat ge- speur wordt je óók reuze-vermoeid hoor! En als-ie dan ziet, dat het in Spanje zoo leuk en zoo rustig is, volgens de aanplakbil jetten althans, waarom zou de knappe knaap dan niet naar het Iberische schier eiland, naar de zon en de knappe senorita's gaan? Helaas weten ze z'n telefoonnummer, op Scotland Yard. Bellen hem in 't midder nachtelijk uur op: of-ie mejuffrouw zoo-en- zoo onmiddellijk wil opzoeken en arrestee ren. Als-ie d'r vinden kan: heeft de parels van Lady zus-en-zoo verdonkeremaand. Hij belooft; la minute. Want hij heeft zoojuist' heel den avond met haar gedanst en is zoojuist smoor-van-je-weet-wel op haar geworden Dat is al gecompliceerd. Voeg er nu nog bij (zooals 't in 't kookboek dan heet): 1 gestolen stel Spaansche juweelen, ettelijke millioenen waard; 1 revolutie met 1 gene-" raai en 1 stomme luitenant die, na 3 x is scheepsrecht eigenhandig door voorzegden generaalja, wat-ie wordt zij nu, even als nog zeer veel anders, onvermeld gelaten; 1 pracht van een halfdronken Britsche scheepskapitein en tenslotte 1 matrimonial service, eenig ter wereldom niet te vergeten een heel knap mondharmonica-or kest The Ritz Brothers Dit is een cocktail-parodie op het Ameri- kaansche College-wezen met zyn studen tenleven, zijn Rho-Delta-Rho-clubs en zijn rugbywedstrijden. De drie gebroeders Ritz: zangers, komie ken, clowns, acrobaten-dansers brengen zeer vele vroolijke noten in dit geval. Een ietwat zielige figuur in de Indiaan George Black, die de blanken wil leeren kennen... en geen al te hoogen dunk van het stelletje moet krijgen. Hij is sterk, en rijk, en sportief, en een bovenste beste kerel. Er is veel lachopwekkende zotternij in deze film, en er wordt veel rugby in gespeeld. Het welk voor den niet ter zake kundige nog onbegrijpelijker is dan het „off-side" voor den niet-voetbal-expertVooral de van den nok van 't stadion af verhanhollander- de wedstrijd tusschen Lombardy en Mid western is spannend. AAGTEKERKE. Vrijdagmiddag had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van de verharding van den Pekelingschen en Groeneweg ter gezamenlijke oppervlakte van 5800 m2. Inschrijvers waren: L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke (Z.) 6310; J. H. v. d. Ven, Vlissingen, 6230; A. War rens, Ossenisse, 6198; M. Hoogesteger, Wemeldinge, 6100; G. M. Bréas, Goes, 6000; Gebr. Geldof, Serooskerke, 5939; Gebr. Geldof, Serooskerke, 5739; J. Ver- heijke, Ellewoudsdijk, 5700; C. Wiskerke,; Nieuwdorp, 5600; L. van Boven, Elle woudsdijk, 5580; J. D. Janse, Kolijnsplaat, 5425. Gegund aan den laagsten inschrijver. Gisteren zijn te Middelburg door de ar chitecten F. G. C. en A. Rothuizen aanbe steed de gewapend betonwerken ten be hoeve van het nieuwe kantoorgebouw der N.V. P.Z.E.M. Inschrijvers: 1. N.V. Betonmaatschappij v.h. Begram v. Elten en de Bruyne, Am sterdam 90.500, 2. N.V. Cementijzer, Wit- tenburg, Amsterdam 89.800, 3. N.V. Be tonmaatschappij Buto, Den Haag 89.680, 4. N.V. Aannemingsmaatschappij „de Kon- dor", Amsterdam 87,300, 5. N.V. Beton maatschappij Wernink, Leiden 87.300, 6. N.V. Ned. Aannemingsmaatschappij v.h. H. F. Boersma, Den Haag 87.230, 7. N.V. Hollandsche Betonmaatschappij, Den Haag 86.500, 8. N.V. Kon. R'damsche Beton- ijzermaatsehappij v.h. van Waning en Co., Rotterdam 85,333. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.95% 8.95V*! Berlijn 72.77% 72.75 Pariis 5.03% o.03% Brussel 30.67 30.66 New-York ISO1/, l.,

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2