d/léén bij KREYMBORG -td v&ütukk&iij BINNENLAND. ZEELAND. beurs van amsterdam. beursthermometer vrijdag. IVOROL TANDPASTA MIDDELBURG. de nederlandsche j staShSont«Sgenen i GOES. ZUIDBEVELAND KERK EN SCHOOL. OOSTBURG Aan de „terreur en domheidsmacht" moest echter een einde komen en daar toe heeft spr. den minister van justitie geadviseerd. De president vraagt den procureur-gene- I raai, of er ook nog sprake is geweest van straf. De procureur-generaaldat is een aan- I gelegenheid, waarover de minister van ju- stitie niet heeft te beslissen. Voortgaande komt spr. op de verhouding I tusschen hem en de autoriteiten der maré chaussée, ten aanzien waarvan een zeke re animositeit wordt voorgesteld. Spr. gaat den gang van zaken in zijn ressort na en deelt mede, dat hij verschillende malen den divisie-commandant heeft ontboden en hij kan er wel bij 'zeggen, dat er telkens har de woorden zijn gevallen over het optreden der maréchaussée. In een rapport van be gin 1937 heeft spr. den minister reeds la ten weten, dat hij met deze menschen niet kon werken. Talrijke fouten en tekortko mingen konden worden geconstateerd, doch de divisie-commandant trad daarte gen niet op en praatte de dingen tegen alle feiten in goed. Alle medewerking werd spr. onthouden, I terwijl met voorbijgaan van het gezag van spr. als fungeerend directeur van politie allerlei maatregelen werden genomen, die niet zijn instemming hadden. Voorts doet spr. nog mededeeling van I een geval, waarin een wachtmeester zelf moord pleegde, omdat hij verduistering had gepleegd. De toenmalige divisie-comman dant heeft toen in een brief zijn verwon dering er over uitgesproken, dat de man, die bijna pensioengerechtigd was, daartoe gekomen was. „Waarom heeft hij mij niet, aldus dat schrijven, om hulp gevraagd, dan zou er wel een oplossing kunnen zijn ge- vonden door vervroegd pensioen". Dat is, aldus de procureur-generaal, een I voorbeeld, hoe men tegen een strafbaar feit van verduistering opvat. Getuige Boellaert: Mag ik naar aanlei ding daarvan eenige opmerkingen maken I President: Het lijkt me niet gewenscht om hier over dergelijke kwesties een de bat toe te laten. Is U het met het mede- gedeelde niet eens? Getuige Boellaert: Volkomen oneens. President: Dan zullen we daarvan aan-1 teekening doen. Mr. Scholten: Heeft het personeel van del brigade-Oss niet den indruk kunnen krij gen, dat zij „carte-blanche" van den offi-1 cier had bij het opsporingsonderzoek? De procureur-generaal ontkent dit. De I marechaussee wist, dat zij geregeld contact met den officier moest houden. Mr. Meyes: heeft U het onderzoek in de zaak van de twee geestelijken stopgezet? De procureur-generaal: Ik heb geen lastl gegeven om het onderzoek te stoppen. Al leen heb ik een rapport willen hebben en toen ik na ontvangst daarvan mijn oordeel over de wijze van het onderzoek heb ken baar gemaakt, is het onderzoek niet verder voortgezet. President tot getuige Van den Burg: Wat I zou u gedaan hebben, wanneer U geweten had dat reeds in 1931 een zaak tegen een der pastoors was geseponeerd. Mr. Van den Burg: Dan zou ik daarover I met wachtmeester De Gier gesproken heb-1 ben. Ik wist van die zaak echter niet af. wel dat in werkelijkheid Van den Berg is geweest. Voorts heeft de bankier Van der Ho ven, die den bewusten nacht in een an dere cel zat, verklaard dat hij dien nacht wel allerlei gerommel met grendels en slo ten heeft gehoord, doch geen gesprek of geroep. Getuige heeft zelf een proef ge nomen en kunnen constateeren, dat men in de cel van Van der Hoven elk" gesprek kan hooren, zoodat hij dan zeer zeker ook wel de mishandeling moet hebben gehoord. Wachtmeester De Gier verklaart nog nooit eenige reprimande of opmerking over zijn optreden te hebben ontvangen, noch van politioneele noch van justitieele auto riteiten. Hij heeft zijn werk altijd gedaan, zooals hij meende t# moejten doen, en wan neer hij iets heeft kunnen bereiken, heeft spr. zich daarvoor altijd dankbaar getoond. Geenszins heeft spr. zich over het paard getild gevoeld. Ten slotte protesteerde spr. met klem te gen de voorstelling, als zou hij in zijn rap porten wel eens onwaarheid hebben ge schreven. Wachtmeester Van Rennes verklaart vervolgens, dat niet alleen de maréchaussée vermoedens had tegen Van der Hoven, maar dat ook de gemeente-politie die overtui ging had en de deurwaarder eveneens. De zitting wordt hierna geschorst tot kwart over twee. INKRIMPING VAN HET OVERWERK. De regeeringspersdienst deelt mede: In verband met het belang, dat in de I huidige tijdsomstandigheden gelegen is in een verdeeling vein de beschikbare hoeveel heid werk over een zoo groot moge?ijk I aantal arbeiders, treedt de wenschelijkheid naar voren, bij het ver'leenen van vergun ningen tot afwijking van den wettelijk toe- gestanen arbeidsduur naar nog grootere I beperking te streven dan tot dusverre reeds het geval is. Uit den aard der zaak zullen zich steeds I gevallen voor blijven doen, waarbij over werk niet te vermijden is, doch het moet niet onmogelijk worden geacht, den om vang van het jaarlijks verrichte overwerk I tot kleiner proporties terug te brengen, zulks niet alleen voor zooveel betreft ver gunningen van individueelen aard, doch ook wat aangaat de collectieve en de sei- zoenvergunningen (b.v. voor het kleeding- bedrijf). Ten einde het ontstaan van moeilijkhe-1 den zooveel mogelijk te voorkomen, moet het raadzaam worden geacht, dat allen, die van het instituut der overwerkvergun- ningen gebruik maken, trachten door het toepassen van andere middelen, als het tijdig ter opleiding in dienst nemen van meer personeel, het bedingen van ruimer leveringstijden e.d., de noodzakelijkheid van werktijdverruiming te beperken. Zomeibroekjes voor jongens. In flanel, linnen, katoen enz. Vanaf 65 cent. Blouses en poloshirts vanaf 75 cent. (Ingez. Med.) Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 45%45% A Amsterd. Bank 146148 A Ned. Gist- en Spiritusf. 520524% A De Schelde N.B. 52%—53 C Am. Smelt en Ref. 31%—33% A Born. Sum. H.M. 179%—178 A Houth. Alberts 93%—93. C Union Pac. Rr. 5257% C Int. Nickel Cy. 35—36% A Pref. Lever-Bros 136146% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 83% -=-84% A Koloniale Bpnk 135—136% A N.I. Hbk. 600 130%—129 C Ned. H. M. 1000 147%—150%' A v. Berkels Pat. 58—59% C Calvé-Delft 91%—91% A Philips Gem. B. afg. 274-273-269 C Unilever 153%—153%-53 C Am. Car Foundry 14%16-16% C Anaconda Cop. 20%21%-1% C Bethlehem St. 37%—39-% C Kennec Copper 2627-26% C Rep. Steel 11%—12%-% C U. States St. C. 35%—38-37% C North Am. Cy. 15%—16 Kon. Petr. Mpij. 333%—335-39 Contin. Oil Cy. 21%21%-% Phillips Petr. Comp. 26%—27% Shell Union O.C. 10%—10%-11 Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% Ned. Scheepv. U. 113%—114 H.V. Amsterdam 458%464-2 Java Cult. Mij. 163 Rubber Amerika Unilever Schepen Obl.Markt (Wettig Markt Tabak KoninkL Aku H.V.A. Industrie - Philips gedeponeer&l N.I. Suiker U. 168—171 Deli Batavia 216%223-24 Deli Mij. 1000 282%—288%-91% A Senembah 253260-58 C Baltimore Ohio 4%5% C Southern Pac. Cy. 9%—11%-10% A Southern Rlw. 6%6% A Amst. Rubb. C. 203%—206%9-?i A Deli-Bat. Rubb. 136—141%-45 A Hessa Rubber 115%—122%-27 A Serbadjadi S.R. 95%—100-98 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.95% 8.95%? Berlijn 72.75 72.77 Parijs 5.03% 5.03%' Brussel 30.66 30.63 New-York 1.80% 1.80%? ,Een Landbouwer" schrijft nog aan Zeeuw": DE BOEREBOTER. ,De Burgemeester Ploegmakers tuigt. ge- Daarna wordt als getuige gehoord de heer Ploegmakers, burgemeester van Oss. Deze verklaart niet aan den procureur-ge neraal gevraagd te hebben om verschillen de onderzoeken welke in zijn gemeente plaats hadden, te stoppen, doch wel óm een eind te maken „aan het gezag s- ondermijnend" optreden van de marechaussee. Op een vraag van den president over de kwestie der werkverschaffing zegt getuige, dat door hem niet over „kooksel" is ge sproken, maar dat getuige heeft opge merkt, dat velen der menschen eigen tui nen hebben. Getuige meent zich te herin neren, dat wachtmeester De Gier toen ge zegd heeft: Dat kan tot hun ontlasting strekken. Voorts verklaart getuige met den opzich ter Van Ber-gen te hebben gesproken over de beweerde onregelmatigheden bij de werkverschaffing. Getuige vertrouwt Van Bergen volkomen en deze heeft hem gezegd dat er niets gebeurd was. Toen heeft ge tuige hem gevraagd, maar niet verder over deze zaak te spreken, om de gemeente niet meer in opspraak te brengen, maar ge zegd: „mondje dicht" heeft getuige niet. Wat de zaak Van der Hoven betreft, is er bij de inbeslagneming groote belangstel ling geweest. In de zaak van de werkverschaffing heeft getuige gemeend dat het gemeentebestuur zelf een onderzoek moest instellen, hetgeen dan ook is geschied. Op een vraag van mr, Meyes antwoordt getuige, dat hem door ingezetenen der gemeente is gevraagd een protestvergadering bijeen te roepen tegen I verplicht en een vrij nummer ten gehoore. het optreden der marechaussee. Dit ver-1 De uitslag is als volgt zoek is o.m. gedaan door eenige raadsleden. Derde afdeeling: Ik heb ook, evenals de heer Korstanje, het bericht gelezen in uw blad, waarin de heer Van Asperen Vervenne de boerinnen aanraadde geen boter meer te maken, doch zich op het kippenhouden toe te leggen. En ik heb mij afgevraagd: Is dat eco nomische bedrijfsvoorlichting? Is dat een raad van een consulent, die aangesteld is in een deel van een land van melk, boter en kaas? Ik weet uit ervaring, dat de heer Zwa german wel een andere meening is toe gedaan. Hij heeft de Zeeuwsche boerinnen altijd aangemaand en opgewekt om meer werk aan hun boter te doen om beter product te krijgen. Als wij de gedachtenlijn van den heer Van Asperen Vervenne zouden moeten volgen, dan zouden de boeren hun koeien wel op kunnen ruimen, want in Noord- Holland en Friesland zijn ze beter. En laten zij zich dan maar toeleggen op het kippenhouden. Doch dan voeg ik den heer Van Aspe ren Vervenne toe: laat de kippenhouderij in Zeeland maar varen en leg u op een anderen bedrijfstak toe, want de kippen van de boerinnen zijn toch ook niets bij die uit de Noordelijke provincies van ons land. Doch om kort te gaan, zou ik willen zeggen, wat mij ook altijd geleerd is: als gij iets doet, zoekt het dan altijd zoo goed mogelijk te doen, kan het zijn hoe langer hoe beter, volgende het spoor van onze voorvaderen, die ook altijd hebben volge houden. Als iedere boerin haar best doet om haar boter zoo goed mogelijk en door ervaring telkens beter te maken, dan zal dat meer vruchten afwerpen dan de raad van een Pluimvee-consulent, die n.b. door de Regeering is aangesteld voor het geven van voorlichting in het belang van den landbouw. Enwaar zijn nu de Landbouworga nisaties, ter verdediging en behartiging van de belangen van den landbouw en de landbouwproducteh Concours van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang veredelt". Woensdag hield de Zeeuwsche Zangers- bond „Zang Veredelt" zijn jaarlijksch con cours te Haamstede ter herdenking van het 25-jarig jubileum van het Haamsteedsch Zangkoor. Om 11 uur werden de vereenigingen op het stadhuis ontvangen. Nadat de deelne mers gezamenlijk het bondslied ten ge hoore hadden gebracht onder leiding van den bondsvoorzitter, den heer C. Flipse, werd naar het concoursterrein gemar cheerd. 23 vereenigingen namen aan het concours deel. Elke vereeniging bracht een ölAUrlUIZE UN 1 VANGEN. I beneden in het Stadhuis, waarin voor deze De Nederlandsche Juristenvereniging gelegenheid een nood verlichting was aan houdt heden en morgen haar jaarlijksche I gebracht- (ïngez. MedJ bijeenkomst te Middelburg, waarvoor zich ruim 100 personen hebben aangemeld. De vergadering is Donderdagavond voor afgegaan door een ontvangst door het gemeentebestuur in de Raadzaal. De burge meester was vergezeld van den heer Boas- son, wethouder, den heer Koene, waarne mend secretaris en de raadsleden, de hee- ren Van der Feltz, Flipse, Portheine en Wondergem, alsmede dr. Unger, den ge meente-archivaris. De burgemeester, de heer M. Fernhout heeft de gasten toegesproken en er opge- wezen, dat het 21 jaren geleden is, dat de vereeniging te Middelburg bijeenkwam. Zij heeft zich in die jaren over gebrek aan ministerieele belangstelling voor de in haar midden gehouden verhandelingen, niet te beklagen gehad en ook bij de Volksverte genwoordigers niet zelden een geopend oor gevonden. En dan heeft ze, in die beïnvloe ding slagend, het Volksleven op veelszins uitnemende wijze gediend. Tot den breede- ren kring van hen voor wie haar werk van bijzondere beteekenis is geweest, behooren niet in de laatste plaats allen die met de practische toepassing van het gemeente recht belast of daarbij op allerlei wijze ge ïnteresseerd zijn. Wat Middelburg betreft vermeldt spr. dankbaar, dat hier niet alleen, gelijk schier overal elders, vroeger een beduidend aantal juristen aan de praktijk van het stadsbe stuur een werkzaam aandeel genomen heeft, maar dat deze daadwerkelijke be langstelling, onafgebroken tot den huidigen dag heeft voortgeduurd. Tot voor kort maakten er 4 deel uit van den Raad, allen behoorende, of behoord-hebbende, tot de rechterlijke macht en thans zijn het geen minderen dan de vice-president der recht bank en de officier van Justitie, die deze gewaardeerde traditie voortzetten. Onbe twistbaar tot heil der stad en tot onver mengde vreugde van hun medeleden. Spr. wees er verder op, dat in ons land, dat, bij alle gebrek dat er te noemen zou zijn ver gelijkenderwijs in zoo menig ander in wel haast ieder opzicht zoozeer bevoorrecht is, wij ons mogen gelukkig prijzen om wat wij hebben in de veelszins goed gefundeerde rechtsbedeeling, in onze hoogstaande onaf hankelijke, onomkoopbare rechtspraak en in onze bekwame Nederlandsche advoca tuur. Zoolang men bogen kan op zulk een I wegens overtreding van de nieuwe bepaling Hier heeft de gemeente archivaris, dr. W. S. Unger, een kort resumé gegeven van de belangrijkste feiten, die met dit beroemde deel van het mooie stadhuis verband hou den. Prof. mr. Meijers heeft namens allen dr. Unger voor zijn mededeelingen bedankt. Intusschen was op de Markt de belichting van het Stadhuis ontstoken en konden de gasten gedurende een uur genieten van den steeds mooien aanblik, die deze belichting oplevert. Een aardige tentoonstelling. Er was gisterenmiddag groote belang stelling in het gymnastieklokaal van de openbare meisjes Ulo school op de Haring plaats, toen daar de tentoonstelling gehou den werd van nuttige en fraaie handwer ken en teekeningen, leerwerk enz. vervaar digd door de leerlingen. En er was ook nu weer alle reden voor deze belangstelling, die dan wellicht van moeders en verdere familieleden het eerst uitgaat naar de doch ters, zusters, nichtjes of kennisjes, die dit of dat in de oogen der bezoekers natuurlijk bijzonder mooie stuk werk, maar die toch ook treft hoofd en onderwijzeressen, die haar krachten geven om het onderwijs op hoog peil te brengen. Erfpacht-uitgifte Oostkerkplein. B. en W. stellen den Raad voor 118 c.a. gemeentegrond aan het Oostkerkplein, in erfpacht bij A. van Maldeghem als geheel uit die erfpacht te nemen, doch aan van Maldeghem 68 ca en aan J. Vader 29 ca in erfpacht te geven en de dan resteerende 21 ca te bestemmen voor het ter plaatse ver beteren van den toestand door aanbrengen van een behoorlijke bestrating. Rekening vee en vleeschkeuringsdicnst. B. en W. hebben aan den Raad overge legd de rekening over 1937 van den vee- en vleeschkeuringsdienst, sluitende met een batig saldo van 119.36. Zij stellen voor deze rekening goed te keuren en het winstsaldo uit te keeren aan de tot den kring behoorende gemeenten. WEER ARNEMUIDSCHE VROUWEN BEKEURD. De politie maakte gisteren tegen twee Arnemuidsche vrouwen proces-verbaal op dat de directeur op watermeters aandrong^ spr. deelde mede gezegd te hebben, dat de directeur tegenover hem daar nimmer op aandrong. De collecte voor het Dorus Rijkers Fonds j.l. Donderdag, heeft opgebracht 398.—. Aan het Koninklijk Conservatorium te Gent slaagde voor de hoogste klasse viool spel met hoogste aantal punten en bijzon- deren lof van de jury, onze stadgenoote mej, Nelly Verstrenge. Motorjachtje uitgebrand. Gisteravond omstreeks negen uur ont stond plotseling brand in het motorjachtje van den heer J. M. P. terwijl deze den mo tor probeerde. Het jachtje, dat aan de oude werf in de haven lag, brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Het geval trok veel belangstelling. Schaap gestolen. Ten nadeele van den slager J. v. Z. te "s-Heerenhoek, is in den nacht van Zondag op Maandag een schaap met twee lamme ren, weidende in de Poel, gestolen. Het schaap was gemerkt. De weide was goed afgesloten. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Ook verleden jaar is van denzelfden eigenaar, een schaap ontvreemd. (De Z.)J WAARDE. Woensdagmiddag vergaderde de Raad. Afwezig de heeren Wisse en Dees. Door den Raad werd goedgevonden het opnemen der gelden van het Burg. Armbe stuur in de fraude-verzekering. B. en W. stelden voor om een wijziging aan te brengen in het leerplan aangaande de landbouwverloven en dit te geven van 1225 September. Aldus besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer M. W a- t er man of er nog geen werkobject in het zicht was. Breedvoerig is over een en ander gesproken, maar iets definitiefs kon niet aangewezen worden. bezit, zoolang zal dat mede, een der bewij zen zijn van de gezondheid van het Neder landsche Volksbestaan. En zoolang zal ons volk met Gods hulp, zichzelf kunnen blij ven. Strekke het werk der vereeniging en deszelfs invloed in ruime mate mede daar toe, dat, in erkenning van de eeuwige door Getuige heeft zich echter tegen een pro-1 test-vergadering verzet. Op een andere vraag zegt getuige, dat hij I steeds heeft getracht de verhouding tus schen gemeentepolitie en marechaussee te verbeteren. Voorts verklaart getuige nog, dat een der pastoors zich bij hem heeft beklaagd over het onderzoek van de mare chaussee. Getuige heeft den pastoor echter niet kunnen helpen, omdat hij de feiten niet kende. Ik heb, aldus getuige, den pas toor medegedeeld, dat hij zich tot zijn eigen overheid moest wenden, wanneer hij meen-1 de onbehoorlijk te zijn behandeld. Tenslotte zegt getuige naar aanleiding I van een mededeeling, als zou hij bij den officier zijn ontboden, die daarbij tot hem gezegd zou hebben, dat getuige een slecht hulp-officier van justitie was, dat een der gelijk onderhoud niet heeft plaats gehad en j dat de officier dat nooit heeft gezegd. Getuige Van Everdingen verklaart nog, I dat hij persoonlijk van den minister van defensie opdracht heeft gekregen een on derzoek in te stellen naar de beweerde mishandeling van den arbeider De Wolf. Getuige heeft De Wolf gehoord en deze I hield de mishandeling vol, doch zeide, daar- van geen aangifte te hebben willen doen. Voorts heeft de „mishandelde" na de mis- j handeling 10 kilometer per fiets afgelegd. Getuige heeft alle leden der brigade or j bij gehaald en De Wolf verklaarde toen, dat Van Ree hem had binnengelaten, hoe- Zuider Stemmen, Hansweerd le pr. 184 pnt; V.Z.O.S., Renesse le pr.j 186 pnt.; Tweede afdeeling: Excelsior, Biervliet 2e pr., 162 pnt.; Polyphonia, Oostburg le pr., 190 pnt.; Ons genoegen, Kats 3e pr. 142 pnt.; Crescendo, Hoek 2e pr., 146 pnt.; Excelsior, Sint-Annaland 3e pr., 137 pnt.; Tot Oef. en Uitsp., Borsele 2e pr., 158 pnt.; Eerste afd. Mannenkoor: Zang en Vriendsch., Wissenkerke 2e pr., 166 pnt.; Eerste afd. Gemengd koor: Gemengd Koor, 's-Heer-Abtskerke le pr., 180 pnt.; Haamsteedsch Zangkoor, Haamstede le pr. 186 pnt.; De Lofstem, Sint-Maartensdijk le pr., 180 pnt.; V.Z.O.S., Sint-Maartensdijk le pr., 184 pnt.; Zanglust, Kapelle le pr., 170 pnt.; Zanglust, Wilhelminadorp 2e pr. 168 pnt.; Excelsior, Ierseke 2e pr., 155 pnt.; Zanglust, 's-Heer-Arendskerke le pr., 188 pnt.; Afdeeling UitmuntendheidCrescendo, Kruiningen 2e pr., 174 pnt.; Nu met Hope, Burgh 2e pr.,' 168 pnt. Eere afdeeling: Kloetings Gem. Koor, Kloetinge 2e pr., 176 pnt.; Orelio, Aksel 2e pr., 168 pnt.; Meisjeskoor, Kortgene 2e pr., 160 pnt.; Meisjeskoor, Goes 2e pr. 171 pnt Bij beschikking van den minister van O., K. en W. wordt de commies van het rijksarchief in Zeeland M. D. Lammerts met ingang van 1 Augustus 1938 overgeplaatst naar het algemeen rijksarchief te 's-Gra- venhage. inzake het doen maken van foto's. Met wagens en paarden naar het bureau gebracht. Gistermiddag ontstond oneenigheid onder woonwagenbewoners, die als paardenhan delaren de paardenmarkt hadden bezocht God gegeven rechtsbeginselen; in vervulling I Een der kooplieden mishandelde zijn vrouw ga, in den hoogsten zin waarin men haar I waarmede een andere zich bemoeide en duiden kan de bede: „Sol Justitiae II-1 daarbij liep een Arnemuidenaar een klap lustra Nos". I op. Hierop is het geheele gezelschap met Spr. wenschte allen aangename dagen op I wagens en paarden naar het politiebureau Walcheren toe en hoopt dat men de beste I gebracht en na opgemaakt proces-verbaal herinneringen er aan zal mogen bewaren. weder heen gezonden. (Applaus). De voorzitter, prof. mr. E. M. Meijers, de woorden van den burgemeester beantwoor dende zeide, dat men gaarne in Middelburg bijeenkomt, ook uit piëteit. Men is er voor de juristen op gewijden bodem. Het is de Aanrijding. Op den hoek van het Molenwater en de Nieuwe Oostersche straat heeft een aanrij ding plaats gehad tusschen een auto en een voetganger, die plotseling een stap achter' stad, die het eerst stadsrechten verwierf. waarts deed- De man lieP lic^ kwetsuren Er zijn wel plaatsen, die meenen oudere °P en moet enkele da&en rust houden- rechten te hebben, maar volgens spr. staat het autentiek vast, dat Middelburg het eer ste was. Het was ook Middelburg dat eerst in de 16e en later in de 18e eeuw een president van den Hoogen Raad leverde en wel resp. Nicolaas Everhardy en C. van Benkershoek. Men wacht nu verlangend op den volgen den Middelburger, die deze hooge post zal bekleeden. Het was ook Middelburg dat de eerste verordening op de lantaarnaanstekers vast stelde. De juristen hebben niet altijd gehoor bij de burgerlijke besturen gevonden, doch hier is het spr. gebleken, dat de burgemees ter goed op de hoogte is van het leven in de vereeniging. Spr. bracht hem dank voor zijn hartelijke woorden en besloot met zijn meening dat rechterlijke macht en gemeen tebesturen samen moeten werken in het be lang der ingezetenen. (Luide instemming). Nadat ververschingen waren aangeboden," Rectificatie. In het raadsverslag in ons nummer van gisteren staat een vergissing. Het door de heeren Den Hollander c.s. ingediende amendement op het voorstel inzake hgt pensioen voor wethouders behelst niet om dit pensioen met 60 in plaats van 65 jaar te doen in gaan; doch om geen w e d u- wen pensioen toe te kennen, indien een wethouder of oud-wethouder na zijn 60sten verjaardag nog in het huwelijk treedt. Een onduidelijkheid is ingeslopen in het geen wethouder Boasson zeide over de waterleidingtarieven. Waar spr. het had over het voorstel der S. D. A. P. zeide hij, dat een bad nogal een groote hoeveelheid water noodig heeft en dat B. en W. bereid waren om het idee van 4 voor een douche over t<* ne; men, terwijl voor een bad 8 wordt be rekend. Nog stond er dat de heer Boasson zei, Acte examens L.O. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden Donderdag de heeren H. A. Bak ker, Oosterland, J. Fremouw, Oostburg en E. T. Klaassen, Breskens. Afgewezen drie mannelijke candidaten. Benoemd tot onderwijzer aan de O.L. school te Schoondijke de heer J. C. Haartsen aldaar, thans tijdelijk in functie. De voordracht bestond uit de heeren J. Haartsen, Schoondijke, P. de Hullu, Oost burg en I. H. Fenijn te Breskens. Te Haarlem is 69 jaar oud overleden de hr. K. Brants oud-hoofdinspecteur L.O. in de 2e hoofdinspectie en secretaris der Ver. voor Chr. Volksonderwijs. In 1912 werd hij districts-schoolopziener te Goes en bleef daar tot 1920. Geslaagd voor het eindexamen le openb. handelsschool 5 j. c. te Amsterdam: J, M. Pilaar te Goes. Voor het le gedeelte verloskunde is geslaagd mej. D. Groffen te Middel» burg. Voor het diploma gemeente-admini- statie slaagde te 's-Gravenhage de heer B. Herman te E e d e. Te Den Haag slaagde voor het exa men gemeente-financiën de heer J. S. Len selink te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. Plomp te Grijpskerke is beroepen te Soerabaia (Vac. P. Veenhuizen.) Geref. Gem. Ds. P. Honkoop te Den Haag heeft be dankt voor het beroep naar Goes. Abonnementen en Advertentiën voor cut blad worden aangenomen door de Agente Fa. A. J. BRONSWIJK. pan"

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2