UIIUM v.MMHn bekwamen SCHILDER LEERJONGEN l gjfc ffi®- LAATSTE BERICHTEN. SPORT. HET VOLKSVERMOGEN OP WALCHEREN. srrsmr„wel De affaire-Oss in de Tweede Kamer. de heer rost van tonningen protesteert. Adverlentiën. Mevr. Wed. Wondergem, vlAamsche import en ex port maatschappij te Axel geëindigd. Telefonisch aangesloten onder no. 853 Wasscherij „De Nieuwe Weg' GROOTE DROGE KELDER. HET GROOTE SUCCES J. H00FTMAN Jr. VOORZITTER nog verdaagd maar hij ver zekerde dat er niets meer bijkomt. Extra hulp werkloozen. B. en W. stelden voor aan de werkloozen 'extra hulp te verleenen, wat voor gemeente beteekent 1548 uitgaven, terwijl het ove rige van de benoodigde 4411 voor reke ning van het Rijk kömt. Alzoo besloten. Banken school Zuidsingel. Voor de aanschaffing van nieuwe ban ken voor de Ned. Herv. school aan den Zuidsingel werd een erudiet voorgesteld van 480. Alzoo besloten. Bijdraige ca. Voor bijz. school voor buitengewoon l.o. Voor de te stichten bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs stelden B. en W. voor drie lokalen van het school gebouw aan de Nieuwe Haven beschik baar te stellen en 30 per jaar per leer ling uit deze gemeente subsidie te ver leenen voor die school. Naar aanleiding van opmerkingen aan de commissie van financiën merkte de hr. BOASSON, dat de vereeniging rechtsper soonlijkheid heeft, dat B. en W. niet kun nen instaan voor de juistheid der begroo- tingsbedragen; zullen alle ouders bereid zijn hun kinderen naar deze school te zen den?? Of het voorstel de draagkracht der ver eeniging zal overschreiden kan spr. niet be- oordeelen. Er was nog een advies van het bestuur, om hun de keuze te laten tusschen restau ratie van de lokalen door de gemeente of door de vereeniging. Spr. zeide, dat B. en W. niet verder kun nen gaan, men weet niet of het nu voor gestelde zal worden goedgekeurd, de keuze in restauratie willen B. en W. gaarne aan de vereeniging toestaan. Men moet het fa cultatief stellen naar keuze der vereeniging. Op de derde vraag van financiën zeide spr., dat het juist is, dat de gemeente 15 moet betalen voor leerlingen van elders, doch dit kan zij op de betrokken gemeen ten verhalen. Na verdere discussie, waarop wij morgen terugkomen, werd het voorstel z. h. s. aan genomen. ii. Het gemiddeld bezit der gegoeden. (Van een bij zonder en medewerker.) Wij zullen onze beschouwingen over de wijzigingen in de vermogenspositie van de bevolking van Walcheren gedurende het laatste belastingjaar ditmaal vervolgen met een bespreking van het gemiddeld be zit van de in de vermogensbelasting aan geslagen ingezetenen. Evenals met het gemiddeld inkomen der belastingplichtigen het geval was, kan ook het gemiddeld vermogen stijgen door een reëele vermeerdering van het bezit der aangeslagenen zoowel als door het weg vallen uit de groep aanslagen van een aantal voorheen reeds bescheiden vermo gens, die het gemiddelde omlaag druk ten. Omgekeerd kan het gemiddelde ver mogen dalen doordat een deel van het ge zamenlijk bezit verloren gaat, maar even zeer doordat een aantal kleine vermogens voor de eerste maal in de belasting wor den opgenomen (na het overschrijden van de grens van zestienduizend gulden, waar de belastingplicht voor vermogens aan vangt.) Tenslotte kunnen beide oorzaken voor een verlaging, c.q. een stijging sa menvallen, maar ook kan in een bepaalde gemeente één factor voor verlaging en één factor voor verhooging aanwezig zijn die elkaar dan geheel of ten deele kunnen te niet doen. Bij de beoordeeling van de veranderingen die in het gemiddeld ver mogen optraden dient dit alles in aanmer king te worden genomen. Gemiddeld vermogen 1936 1937 Nederland 63.000,— 64.000,— Zeeland 44.000,— 45.000,— Bleek uit ons vorig artikel, dat Zee land méér gegoeden huisvest dan het rijks- gemiddelde aangeeft, uit bovenstaande cij fers bljjkt, dat het gemiddelde bezit van deze gegoeden in onze provincie beteeke- nend minder bedraagt dan gemiddeld in Nederland het geval is. De extreme ver- mogens, die zich in sommige gemeenten van Nederland zooals Wassenaar en Bloemendaal ophoopen, komen in Zeeland nagenoeg niet voor. Het is overigens dui- delvjk, dat de vermogenspositie der bevol king veel gezonder is wanneer velen een bescheiden kapitaal bezitten, dan wanneer rekkelijk weinigen buitensporig hooge vermogens hebben. laten nu eerst een opgave volgen van de gemeenten, waar het gemiddeld Dezit der aangeslagenen daalde en boven af j aantal aangeslagenen zelf ook van"1? is' m-a-w- waar de ontwikkeling Stoa c verm°genspositie door twee öngun- rnhrmi,a<Lt,°ren beïnvloed werd. Tot deze 7 blijkt alleen te behooren: Een fl«ude - 311.000,- 30.000,— eenaarri n^g Van het gemiddeld bezit ging aanslagen ^n-6en SÜjging van het a5ntal 38.000,- 36.000,- tal aanslagen: Stijging van het aan Soeburg n 32.00(j>32 000 terwijl het gemiddeld bezit bovendien on gewijzigd bleef in: on VLISSINGEN 41.000,— 41 000 Vrouwenpolder 39.000,— 39.00o'— In deze beide plaatsen was ook in het aantal aanslagen per duizend zielen geen verandering gekomen, Z00dat de vermo Thans volgen de gemeenten, waarin het gemiddeld vermogen een stijging te zien geeft. Op de hierboven aangegeven gron den is deze stijging ten deele te danken aan de vermindering van het aantal aan geslagenen in: Arnemuiden 35.000,— 37.000 Biggekerke 35.000,— 36.000,— Domburg 49.000,— 50.000,-f GESCHENK VOOR PRINSES BEATRIX Van officieele zijde meldt men ons, dat de Tjechoslovaaksche gezant, dr. Pacak, he denmiddag ten paleize Soestdijk een ge schenk van den Tjechoslovaakschen minis ter van onderwijs dr. Franke, aan Prinses Juliana heeft aangeboden voor prinses Beatrix, bestaande uit een Slovaaksch poppenhuis. KONINKLIJK BEZOEK AAN DEN VELDDAG EEGER DES HEELS. H. M. de Koningin en Prinses Juliana hebben hedenochtend een bezoek gebracht aan den velddag van het Leger des Heils, die gehouden wordt in het Paardenbosch, behoorende tot het paleis Soestdijk, dat voor dezen velddag welwillend door H. M. is beschikbaar gesteld. Daarna hebben de generaal Evangeline Booth en de commandant van het leger des heils, de heer Bouwe Vlas, het noenmaal gebruikt bjj het Prinselijk paar, waarbij ook de Koningin heeft aangezeten. Nader wordt gemeld: Er waren naar schatting ongeveer 10 a 12.000 meqschen in en om de tent bijeen, toen te half elf H.M. de Koningin en Prin ses Juliana binnentraden, begeleid door commandant Bouwe Vlas en nabij het po dium begroet door generaal Booth. Zoodra de koninklijke familie op de voor haar gereserveerde zetels had plaats geno men, bood commandant Vlas het program ma van den dag in luxe uitvoering aan. Nadat het koor een lied had gezongen, sprak generaal Booth haar vreugde over de aanwezigheid van de koninklijke familie uit, welke zij een aanmoediging voor het werk van het leger des heils over de ge heele wereld noemde, - omdat dit wijd en zijd bekend zal worden. De spreekster ver heugde zich wederom in dit mooie land te mogen zijn, waar zij reeds eenmaal als 10- jarig meisjes door H.M. de Koningin zoo vriendelijk was ontvangen. Aan het éihde van den dienst verlieten H.M. de Koningin en Prinses Juliana de samenkomst, uitgeleide gedaan door com mandant Bouwe Vlas. Het enquête-voorstel-Wende- laar verworpen. Den mi nister wordt verzocht een nota in te dienen. De Tweede Kamer zette hedenmiddag de behandeling voort van het voorstel van den heer Wendelaar tot het houden van een enquête in verband met de opdracht van den minister van justitie tot ontneming van opsporingsbevoegdheid aan de brigade Oss der koninklijke marechaussee. Hierbij was tevens aan de orde de motie- Albarda—Oud, den minister verzoekend om een schriftelijke uiteenzetting met betrek king tot het ontnemen van opsporingsbe voegdheid aan de bovengenoemde brigade tot het beleid der gemeentepolitie te Oss en tot alles dat de minister hiervoor van belang acht. De heer De Geer (c.h.) schetste het karakter eener enquête, wat betreft het be weerde over het wantrouwen dat er jegens den minister in zou zijn gelegen. De volks vertegenwoordiging heeft o.m. tot taak, de regeering te controleeren. Niettemin blijft spr. op de gisteren gegeven gronden tegen de enquête. De Kamer pleegt een kleine minderheid een interpellatie toe te staan. Zij geven een groote minderheid de gevraagde enquête, zoo is er gezegd. Spr. kan dit standpunt niet deelen. Spr. zou aan een tweede inter pellatie de voorkeur hebben gegeven. Nu velen de voorkeur geven aan een schrifte lijke voorbereiding, gaat spr. met het ver zoek om een nota accoord. Spr. zou eerst het voorstel-Wendelaar in stemming willen zien gebracht. Wordt dit verworpen, dan maakt de motie-Albar- da een goede kans en zal spr. er vóór stemmen. De heer Rost van Tonningen (n.s.b.) zeide, dat in de motie-Albarda een erkenning van onmacht der Kamer ligt, om de zaak buiten den minister om te on derzoeken. Spr. hield vol dat de minister in staat van beschuldiging behoort te wor den gesteld volgens art. 355 wetb. van strafrecht. Daartoe zijn vijf Kamerleden noodig, spr.s fractie telt slechts vier le den. Zoo blokkeert de Kamer nu de uit eindelijke ontknooping van het drama van Oss. Dezelfde bezwaren die spr. tegen het enquête-voorstel heeft, gelden in nog ster ker mate de motie-Albarda-Oud. Spr. ver wachtte van deze methode geen heil, te meer omdat er opnieuw te Oss getuigen onder pressie gehoord worden. Spr. weet wat hij zegt. Spr. vroeg een nieuwe in terpellatie aan betreffende Oss. De heer Schouten (a.r.) sloot zich aan bij wat de heer De Geer heeft gezegd. Ten einde zoo bevredigend mogelijk dit debat te sluiten, was ook spr. van oor deel dat de motie-Albarda in stemming moet worden gebracht nadat over het en' quête-voorstel zal zijn beslist. Spr. hoop te dat de heer Wendelaar het zal intrek ken. De heer Van Houten (chr. dem.) was van oordeel, dat een onderzoek bui ten den minister om de zekerste weg is. De minister toch kan onjuist worden inge licht en de enquête-commissie kan zelf standig getuigen hooren. Wat de houding der heeren De Geer en Schouten betreft, Koudekerke 40.000,43.000, Meliskerke 41.000,42.000, MIDDELBURG 50.000,— 51.000,- Rittem 27.00Q,28.000,- Tenslotte resten nu nog de beide ge meenten waar een stijging van het aan tal vermogenden gepaard gaat aan een toename van hun gemiddeld bezit, m.a.w, waar de vermogenspositie der bevolking zich zoo gunstig mogelijk ontwikkeld heeft Het zijn: Aagtekerke 49,000,50.000, Oostkapelle 61.000,62.000, In een slot-artikel zullen wij nu nog aandacht schenken aan de bedragen, waar mede het totale, in elke gemeente geves tigde volksvermogen vermeerderd dan wel verminderd werd. men moge de trouw der bondgenooten mooi vinden, ze komt het belang des lands niet ten goede en de minister komt er op hun wijze wel wat al te gemakkelijk af. Inmiddels is een schriftelijke nota toch nog beter dan een tweede interpellatie. Een enquête is echter het allerbeste. De heer Kersten (staatk. ger.) zei de, dat een nota niet tot het beoogde doel zal leiden. Het noodige licht zal niet op gaan; het zal alleen ontstoken worden door een •enquête. Een onpartijdig onderzoek is slechts mo gelijk door een enquête. Niet de politiek maar het recht moet beslissen. De coali- tie-genooten hebben elkander trouw ge zworen. Spr. zou alleen voor de motie stemmen als ze de enquête niet doet uit- of afstellen. Het Nederlandsche recht mag niet bij het canonnieke worden achterge steld. De heer Oud (v,d.) was van oordeel dat de zienswijze van den heer De Geer het enquêterecht in de grondwet tot een doodë letter maakt. Een enqête beteekent geens zins het uitspreken van wantrouwen in het beleid van den minister. Men heeft aan het parlement deze bevoegdheid gegeven om den minister te kunnen controleeren. Het recht van enquête en interpellatie moet worden bezien als een recht van de minder heid der Kamer zoo is gezegd. De meer- derheid moet de minderheid de gelegenheid geven om het volle licht té doen schijnen. En met deze uitspraak heeft spr. geen po litieke bedoelingen. Spr. wil een nota, daar over gedachtenwisseling, en tenslotte de beslissing of een enquête nog noodig is. Daaromtrent kan deheer Wendelaar nu toch niet beslissen. Beter is het, de be raadslaging te schorsén. De heer B i e r e m a (lib.) motiveerde de houding zijner fractie over de motie. Wanneer er geen betere weg is, zal zij zich tegen een verzoek aan den minister niet verzetten. Maar de volgorde der stemming staat niet vast. Het is een zonderlinge fi guur, over een motie te stemmen na het voorstel waarop ze betrekking heeft. Het voorstel Schouten (eerst stemmen over het enquête-voorstel) werd aangeno men met 4939 stemmen. Voor: de r.k., a.r. en c.h. Het enquête-voorstel-Wendelaar werd vervolgens verworpen met 5037 stemmen. Tegen: a.r., r.k., c.h. en n.s.b. (De heeren Bakker en Rutgers van Rozenburg (bei den c.h.) hebben bij vergissing voorge stemd.) De motie AlbardaOud (den minister verzoeken een nota aan de Kamer te rich ten) werd aangenomen met 843 stemmen. Tegen de n.s.b. De voorzitter stelde voor de nota, wan neer zjj afkomt, in handen te stellen van een bijzondere commissie van 5 leden door hem te benoemen. Dit werd goedgekeurd. De heer Rost van Tonningen (n.s.b.) vroeg hierop een nieuwe interpel latie aan over de zaak-Oss. Een voorstel van den voorzitter om deze interpellatie niet toe te staan, werd aangenomen met 80 tegen 3 stemmen. Tegen de n.s.b. Het lid der Tweede, Kamer, mr. Rost van Tonningen heeft aarf den voorzitter der Tweede Kamer, mr. Van Schaik den vol genden brief gericht: Mijnheer de voorzitter, Naar aanleiding van het feit, dat U mij gisteren het woord hebt ontnomen en voor een dag het recht tot het bijwonen van de vergadering hebt ontzegd, heb ik het vol gende op te merken: De aanleiding tot uw maatregel van orde was de volgende zinsnede: „De commissie van rapporteurs heeft echter opzettelijk de door mij schriftelijk overhandigde zware beschuldigingen tegen den minister van justitie weggelaten. Ik zeg opzettelijk, omdat ik bij voorbaat in de afdeelingen tegen de weglating protesteer de." Daar U blijkbaar niet op de hoogte is van de toedracht van zaken voeg ik hier aan het volgende ter verheldering toe: Mijn fractiegenoot de heer Woudenberg en ik zelve hebben ieder in onze afdeelin gen een gelijkluidende nota met opmerkin gen voorgelezen en aan de rapporteurs overhandigd. Deze nota's moeten zich nog in de dossiers van de commissie van rap porteurs bevinden. Mochten deze nota's zich niet in de dossiers bevinden, wat mij ten zeerste zou verbazen, dan ben ik gaarne bereid U een afschrift daarvan alsnog toe te zenden. Reeds bij den aanvang van het voorle zen dezer nota meende de voorzitter van de afdeeling, de heer Bongaerts (r.kD te moeten opmerken, dat hij er niet voor kon instaan dat deze nota in het voorloopig verslag werd opgenomen. Ik heb daarte gen onmiddellijk geprotesteerd onder toe voeging van de opmerking, dat ik opzet telijk de beschuldigingen tegen minister Goseling schriftelijk had neergelegd om den minister gelegenheid te geven in de debatten in te grijpen en hierop te ant woorden. Ik verklaarde dat ik bij niet opname van mijn opmerkingen in het openbaar hiertegen zou protesteeren. B\j het doorlezen van het voorloopig ver slag is te constateeren, zooals ik ih mijn mondelinge rede zeide, dat de commissie van rapporteurs mijn beschuldigingen aan het adres van den minister heeft wegge laten en op pagina 4 uitsluitend argumerf ten weergeeft die den minister kunnen ontlasten. Dat is hetgeen wat ik had willen uiteen zetten, als U mij het woord niet had ont nomen. Ik wil dan ook op de meest na drukkelijke wijze tegen Uw maatregel van orde protesteeren, die ik als onrechtmatig beschouw. ONTVANGEN BOEKEN. „Het bereikbare utopia". Een merk waardige onderzoekingstocht van Mens- sana. Dit boekje gispt, in den vorm van het verhaal eener reis naar een land waar 't goed wonen is, niet alleen dwaasheden van onzen tijd, maar wil de oorzaak aantoonen, waardoor de „christelijke" wereld zoo'n fiasco maakt en de goedwillenden een weg wijzen hoe men tot dien staat komen kan. Uitgave bij W. J. Thieme Cie te Zut- p h e n. „Hygiëne voor vrouwen". Een boek voor volwassen meisjes en vrouwen, door W. F. Bijvoet, vrouwenarts. De ervaren vrouwenarts geeft hier op een eenvoudige begrijpelijke manier, zonder schijngeleerd heid, wijze lessen, die van groot belang zijn voor het volwassen meisje en de vrouw èn voor ons nageslacht. Hét boek wil een juist inzicht geven van bouw, functies en ver zorging van het vrouwelijk lichaam. Uitga ve N.V. Uitgevers, Mij. „Kosmos" te A m- sterdam. KERK EN SCHOOL. De heer P. J. Vergers, hoofd der Chr, school te Domburg zal met October om gezondheidsredenen het onderwijs verlaten, Aan de St. Jozef kweekschool te Zeist slaagde voor het examen akte L.O. de heer L. Swart te Middelburg. De heer J. Dekker te Middelburg slaagde aan de technische hoogeschool te Delft voor het candidaatsexamen electro technisch ingenieur. (Verbeterd bericht) KORFBAL. Z.K.B. Morgenavond zal, volgens het wedstrijd programma, Swift II een wedstrijd voor de 2e klasse A spelen tegen Madjoe II. Swift II achten we sterker, doch de Mad- joeneezen zijn altijd gevaarlijke tegenstan ders. Niettemin is een overwinning voor Swift II het meest waarschijnlijk. Het kan er spannen. LEGER EN VLOOT. Kapitein der militaire administratie van het 3e regiment infanterie J. Wabeke wordt 1 Juli a.s. overgeplaatst bij het 6e regiment infanterie te Breda. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Bevallen: K. Franse, geb. van Tatenhove zoon. Overleden: C. M. van der Peijl ongeh. d. 17 jaar. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 21 Juni. Aardappelvei ling. Aanvoor 20.000 kg. Milothians Bonken 11.90—12.30; groote 10.20—13.30; drielin gen 8.6012.10; Karei 6.6010.10, alles per 100 kg. Middelburg, 22 Juni. Fruitveiling. Aardbeien 1934 c., Zwartjes 68 c., Prui men 7072 c., Frankenthaler 53—54 c., alles per kg, Perziken 27 c., per stuk. Goes, 21 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Kruisbessen 14.50—15.50, Aardbeien (Jucunda) 18.30, p. 100 kg. Kleine veiling. Fruit. Blauwe druiven 60 61, Aardbeien 1124, Vroege kersen 26, Earley Rivers 32, per 100 kg, Perziken 2— 6 per 100 stuk. Groenten: Tomaten 1824 per 100 kg. Bloemen. Bolbegonia's 7.508, Fuchia's 8.50, per 100 pot, Zaaibegonia's 2.508, per Rozen 5.50—6, per 100 bos. Afd. Centrale eierveiling. Kippeneieren 3.35—3.55, idem (kleine) 3.30, Eenden eieren 2.89—3.17, per 100 stuks. Aanvoer 37000 stuks. Getrouwds J, WATTEL en W. GLAS, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk onder vonden. I Ij'f! Middelburg, 22 Juni 1938. ELASTIEKEN, OCCULTA- LASTEX, LASTICFLOR KOUSEN. Wasch- en uitkookbaar. Onzichtbaar in dragen. GORTSTRAAT 56 M'BURG. Heden overleed in het St. Antoniusgesticht, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde Vrouw, Dochter en Zuster, MARIA LEVINA CATSMAN, in den ouderdom van ruim 50 jaar. Uit aller naam, G. A. J. ZONNEVIJLLE. Oostburg, 21 Juni 1938. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, is het fail- issement der n.v. zeeuwsch- Middelburg, den 22 Juni 1938. De curator: Mr. A. J. VAN DER WEEL. Voor de vele blijken van belang stelling, vóór en tijdens ons huwe lijk ontvangen, betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, on zen hartelijken dank. I. G. VAN DEN DRIEST. W. VAN DEN DRIEST— FRENKS. Middelburg, 22 Juni 1938. R O O M IJ S Dagelijks per portie en per liter. M. PETERSE. Hofleverancier, L. Delft, M'burg. N. VHss. weg 115-116 bij M'burg. Verdien zelf de winst. Van fabr. aan verbrui- ker.Rijwielen, Tandems, Carriers. Vraagt prijs courant No. 10. HAAS'jlRijwielfabriek Maasiluis Jel. 168 Heden, den 22 Juni 1938, werd door ondergeteekende, curator in bet faillissement van MARCUS MOL, smid, destijds wonende te Heinkenszand, de eenige uitdee lingslijst, door den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris goedgekeurd, ge deponeerd ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Middel burg, om aldaar gedurende 10 da gen ter kostelooze inzage der schuldeischers te liggen. Goes, 22 Juni 1938. De Curator, Mr. H. C. J. ZAAYER. Verloren en gevonden voorwerpen ter gelegenheid van de landbouw- tentoonsteling op 16 Juni j.l. op het terrein van den Wilhehnina- polder te Wilhelminadorp (Goes), Verloren: een bruin lederen porte- monnaie, inhoudende ong. 1.12. Verloren: een bruin lederen porte- monnaie, inhoudende ongev. 12. Gevonden: een paar dameshand schoenen, een streng bloedkoralen, en twee mantelceintuurs. Inlichtingen gemeentesecretarie te Wilhelminadorp. TE HUUR GEVRAAGD: Liefst in de omgeving van de Markt te Middelburg. Brieven met prijsopgaaf onder No, 5977, Bureau van dit Blad. Je verkoop restant coupons voor costuums naar maat is een groot succes geworden. Nog een groot aantal coupons hebben we voorradig. Kleedermakerij VLASMARKT MIDDELBURG. vraagt een|BSS8' en een WerkplaatsWal 48. WoonhuisLeliestraat 1. Telefoon: 841. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal VRIJDAG 1 JULI 1938, des namiddags te één uur, in het café van den Heer A. Westdorp te Serooskerke, in het openbaar verkoopen: EEN WOONHUIS met tuingrond te Serooskerke, op het dorp, Vrou- wepolderschen Weg A 266, groot 2 A. 31 c.a. Dadelijk te aanvaarden. 59 A. 90 c.a. of 1 G, 158 R. BOUWLAND aan den Kokerheu- leweg, hoek Groote Kadetweg. Verpacht aan den Heer H. Lou- werse Wzn. tot r.o. 1939. 35 A. of 267^ R. BOUWLAND aan het baantje aan de School straat naast de woning van den Heer S. Versluijs. Verpacht aan den Heer W. Boogaard tot r.o. 1940. 53 A. of 1 G. 105 R. BOUW LAND aan den Groenen Weg I, uitkomende aan den Zoetendaal- schen Weg. Te aanvaarden r.o. 1938. 82 A. 10 c.a. of 2 G. 27 R. BOUWLAND, uitweg hebbende van- en naar het baantje aan de Schoolstraat naast de woning van den Heer S. Versluijs. Te aanvaar den r.o. 1938. Daarna zullen in gemeld café a contant publiek worden verkocht: VRUCHTEN TE VELDE, zijnde: gerst, aardappelen, groote bruine boonen, erwten, tarwe en platte boonen. En daarna aan gemeld woonhuis A 266 verkooping a contant van INBOEDEL, als: kabinet, kastjes, tafels, stoelen, kachels, bedde- goederen, kleeren, glas- en aar dewerk; LANDBOUWGEREED SCHAP, als handblok, trekrijf, bas cule, zakken, handgereedschap enz. Biljetten verkrijgbaar bij den Notaris.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3