GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. DUITSCHLAND. BEPERKENDE MAATREGELEN VOOR JODEN OP GEBIED VAN POSTVERZENDINGEN. ENGELAND. BALKAN. POLEN. HONGARIJE. IRAK. JAPAN, EEN GRIEZELIGE BEGROOTING. Onder Zon en Zuiderkruis. VER. STATEN BEURS VAN AMSTERDAM. AFLOOP VERKOOPINGEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG (Wettig GEMEENTERAAD VAM MIDDELBURG. (Ingez. Med.) De rijksposterijen zullen voortaan geen postzendingen, die van commercieelen aard zijn en van Joodsche handelszaken afkom stig zijn meer bezorgen, behalve indien deze zendingen voor andere Joodsche handelsza ken bestemd zijn. De post zal het „Joodsche karakter van den afzender" nagaan. Overi gens zullen Joodsche ondernemingen geen leerlingen meer in opleiding mogen nemen. GOEBBELS OREERT. Gisteren heeft de minister voor propa ganda, dr. Goebbels te Berlijn een rede ge houden, waarin hij, naar Havas weet te melden, nieuwe maatregelen aankondigde, teneinde de laatste Joodsche winkel te doen verdwijnen. Ook de Sudeten-Duitsche kwestie heeft Goebbels besproken. Hierom trent zeide de minister: Men meene niet, dat wij steeds zullen blijven toezien, hoe men de Sudeten-Duitschers mishandelt. Men had in het buitenland moeten leeren, dat het op den langen duur niet mogelijk is, twee deelen van een zelfde volk geschei den te houden in twee verschillende staten. Dat dit niet gaat, daarvan heeft men zich in Oostenrijk reeds rekenschap kunnen ge ven, en men zal het ook nog el- öers zien. Wij hebben genoeg van woorden, thans zijn dadennoo- dig!!! ONOVERWINNELIJK Op de jaarvergadering van den raad der nationale liberale partij gisteren te Lon den gehouden, heeft de minister van oorlog Hore Belisha het woord gevoerd. Hij zeide: „Wij hebben op het gebied der herbewa pening wonderen verricht en het land is thans gereed zich te verdedigen". Hij voeg de hieraan toe: „Wij hebben aan herwa pening een bedrag uitgegeven, dat thans een millioen pond sterling per dag benadert en hebben desondanks vijftig millioen in een jaar meer uitgegeven voor sociale doel einden". Spr. hoopte, dat deze feiten den buitenlandschen vredesverstoorders bekend zullen worden om hun te beduiden, dat Groot-Brittannië onuitputtelijke finaneieele materieele en geestelijke hulpbronnen heeft, welke het land in staat stellen het hoofd te bieden aan om het even welke si tuatie. TWEE BRITSCHE MILITAIRE VLIEG TUIGEN VERONGELUKT. Vermoedelijk zes dooden. Het ministerie van luchtvaart heeft me degedeeld, dat nabij Port Swettenham (Ma- lakka) twee toestellen van de militaire luchtmacht boven de zee tegen elkaar zijn gebotst en in zee gestort. Men vermoedt, dat zes personen hierbij het leven hebben verloren. GODSDIENSTIGE SECTEN IN ROEMENIE VERBODEN. Het Roemeensche ministerie van eere- dienst heeft een decreet uitgevaardigd, ten gevolge waarvan elf godsdienstige secten in Roemenië onwettig worden, onder meer de Pinkstergemeente en de secte der Chili asten. De plaatsen van bijeenkomst van deze secten moeten worden gesloten en in beslag genomen: propagandamateriaal wordt ver beurd verklaard. Daarentegen hebben de Baptisten, de ze vendedagsadventisten en de Evangelischen nieuwe concessies verworven. In het bijzon der de Baptisten mogen hun arbeid, onder bepaalde voorschriften, in geheel Roemenië uitoefenen. VEERPONT OMGESLAGEN. Dertig opvarenden verdronken. Bij het dorp Orla is op de Bug een veer pont met dertig personen omgeslagen. Al le dertig opvarenden zijn verdronken. Men is er nog niet in geslaagd de lijken te ber gen. Vliegtuig bij proefvlucht verongelukt. Bij Piaseczo, in de buurt van Warschau, is een Poolsch vliegtuig bij een oefenvlucht in brand geraakt. De bestuurder en twee inzittenden zijn in de vlammen om het le ven gekomen. EEN HEFFING OP DE VERMOGENS. Gister heeft de Hongaarsche regeering een uitvoeringsverordening betreffende de heffing voor een maal op de vermogens ge publiceerd. Het roerende zoowel als het on roerende goed wordt belast boven de 50.000 pengoe. De heffing loopt van 5 tot 20 pet. Voor ontduiking der heffing zijn zware straffen bepaald. Amerikaansch zendeling vermoord. Twee personen hebben om onbekende re denen een Amerikaansch zendeling, Cum berland, vermoord in een dorp in het Noor den van Irak, op zestig km afstand van Mossoel. De Japansche minister van financien heeft gister medegedeeld, dat de begrooting 1938/39 als volgt is samengesteld: inkom sten 6.328.000.000 yen, uitgaven een bedrag van 6.092.000.000 yen. Hierbij is echter niet inbegrepen de buitengewone begrooting voor het leger, welke 4.800.000.000 yen be- (Van onzen correspondent.) I. Brazilië is wondermooi. De natuur heeft aan het land, dat Zon en Zuiderkruis in zijn wapen voqrt, uit den schat van haar schoone rijkdommen een overvloedig deel gegeven. Zeker, het Amazonegebied, „de Groene Hel", met zijn goeddeels nog on ontdekte huiveringwekkende wondernatuur is vooralsnog voorbehouden voor de stille bewondering van den ontdekkingsreiziger en den pionier. Maar het grootste gedeelte van Brazilië heeft een klimaat, waarin de Europeaan zich prettig en behagelijk thuis voelt; groote oppervlakten zijn wat de cli- matologische verhoudingen betreft ook ge schikt ter bewoning door den zwaren veld arbeid verrichtenden Nederlander dus wat dat betreft voor immigratie mits hij er toe komen kan zijn schaatsen thuis te laten en niet opziet tegen een warmen rug gedurende enkele maanden van het jaar. En nog eens: overal is de bewoner van Brazilië omringd door wonderen der natuur. Brazilië is ook een groot land. De Ver- eenigde Staten van Brazilië hebben een oppervlakte van meer dan acht millioen vierkante kilometer, dus van ongeveer ne gen tienden van Europa. Op dat geweldig groote gebied leven echter niet meer dan ongeveer vijftig millioen menschen; waar van dus ieder half dozijn gemiddeld een vierkanten kilometer ter beschikking heeft. Er is derhalve in dit uitgestrekte land ruimte in overvloed voor groei en ontwik keling, voor het uitstrekken van krachtige armen van arbeidzame menschen, met doorzicht en practisch begrip. En de naar vruchtbaar werk zoekende handen behoe ven niet in de ruimte, te tasten, het in tellect behoeft zich niet op plannen in het Ijle te richten. Brazilië bergt onmetelijke rijkdommen in den schoot, is een land van begeerenswaardige mogelijkheden, het land der tcrekomst. De voorspelling, dat het nij vere Sao Paulo het economisch middelpunt van geheel Zuid-Amerika zal worden, is zeker niet de profetie van een broodeten- den profeet. Veel Duitschers. Ook voor den Europeaan bestaat de mo gelijkheid om zijn deel te bekomen van de rijkdommen van dit land door mede te werken aan de ontginning dier rijkdom men. Brazilië is groot genoeg en rijk ge noeg aan hulpbronnen om ook aan den vreemdeling een woonplaats te kunnen af staan en dien vreemdeling gelegenheid te geven zich een bestaan te veroveren. Het land, kan wat dat betreft royaal zijn. Trou wens het aantal vreemdelingen is zeer groot. Vooral Duitschers hebben zich een groote plaats in het economisch leven van Brazilië veroverd. In Sao Paulo bijvoorbeeld, een stad van meer dan een millioen inwoners, wonen tenminste veertig duizend Duit schers; in Curytiba, de hoofdstad van den staat Panama, wordt de meerderheid der meer dan honderd duizend inwoners ge vormd door Duitschers. De zuiver Duitsche landbouwkolonies zijn geen zeldzaamheid, vooral niet in de Zui delijke staten, en het Duitsche element is in veel andere kolonies van vrij sterk tot overheerschend. Naast de Duitschers zijn 't de Italianen, die op tal van plaatsen een belangrijk deel der bevolking uitmaken, Ook de Japanners hebben zich niet ónbe tuigd gelaten. In de nabijheid van Saö Paulo bijvoorbeeld leven er eenige tiendui zenden, die den tuinbouw voor deze wereld stad en haar omgeving totaal hebben ver overd. Verder volgen de Polen, de Zweden en andere Scandinaviërs. Nederland achteraan, En dan komen zachtjesaan de Nederlan ders, die zich evenwel hier en daar, bij voorbeeld alweer in Saö Paulo, zelfs nog door de Belgen laten kloppen. Ons land komt merkwaardig ver achteraan bij vele andere landen. „Merkwaardig" ver, omdat de Nederlander toch mag roemen op han delsgeest en ondernemingslust, op durf en bekwaamheid op velerlei gebied, en ook omdat Nederland en de Nederlander, of liever Holland en de Hollander (Nederland en Nederlander zijn hier volstrekt onbeken de woorden en onverstaanbare begrippen) in Brazilië toch zoo'n goeden klank heb ben, er inderdaad zeer gezien zijn. Neder land is het aan zijn belang en aan zijn re putatie beide verplicht om dien achterstand zooveel mogelijk in te halen. 't Is daartoe nog niet te laat; mits ech ter niet al te lang meer wordt gewacht. Er zijn, indien goed rekening wordt gehouden met verschillende voorwaarden, nog moge lijkheden. draagt en waar dus blijkbaar geen inkom sten tegenover staan. DE RAMP VAN DE OLYMPIAN EXPRESS. 55 dooden. In den afgeloopen nacht is de laatste van de zeven wagons, welke in de Custer Creek zijn gestort, toen de spoorbrug bezweek on der de Olympian Express, gelicht. Thans is gebleken, dat 55 personen om het leven zijn gekomen. .««WK Vreemde vondst, In het zand, liggende bij een bouwwerk in de Jan Kistenstraat te 's-Gravenhage is een granaat van zwaar kaliber (20 cm) ge vonden. Het projectiel, dat nog geladen was, is daar vermoedelijk bij den aanvoer van het zand terecht gekomen. Het is toe gezonden aan de commissie van proefne ming op het artillerieterrein. Jongen verdronken. De 7-jarige W. L. A. van Esch te Rotter dam is gisteren bij het spelen aan de zijde van de Ceintuurbaan bij het Noorderka naal te water geraakt en verdronken. Bij het zwemmen verdronken. Gistermiddag is de ruim twintigjarige A, Korenbrik uit Vorden, die met zijn broertje in de Hackfortsche Beek aan het zwemmen was, verdronken. Later is het lijk opgehaald. - In den vooravond is gisteren nabij het Stille Strand tusschen Scheveningen en Kijkduin de elfjarige H. J. O. uit 's-Gra venhage, die in zee was gaan baden, door een stroom weggetrokken en verdronken, Eenige andere kinderen, die wat ver-, der op in zee waren gegaan, waren den knaap uit het oog verloren. Een half uur later spoelde het lijk van het slachtofer op het strand aan. Gisterenavond zagen twee mannen, die op de Zuiderpier van de Buitenhaven van Scheveningen waren gezeten, op ongeveer 100 meter afstand een jongen, in badcos- tuum gekleed, in het water van de Buiten haven spartelen. Even later zagen zij hem in de diepte verdwijnen. Op hun geroep hebben andere zwemmers, die zich op dat oogenblik in de Buitenhaven bevonden, naar den drenkeling gedoken, evenwel zon der resultaat. Er is een pakje kleeren ge vonden, dat door den vader herkend is als toebehoorende aan den 13-jarigen leerling der Ambachtschool M. C. Verhey uit de IJmuidenschestraat. De jongen was te zes uur gaan zwemmen. DRIE BOERDERIJEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Gistermiddag heeft in den uithoek Derpt te Veghel een felle brand gewoed, tijdens welken drie boerderijen in de asch zijn ge legd. Het vuur is ontstaan in een hooimijt, staande achter de boerderij van den land bouwer M. de Mol. De vlammen sloegen weldra op de hoeve over en deelden zich vervolgens mede aan de op meer dan der tig meter afstand gelegen boerderijen, be woond door de landbouwersgezinnen J. v. Asseldonk en P. van Lieshout. De plaatselijke brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Zij moest lijdelijk toezien, hoe alle drie boerderijen een prooi der vlammen werden. De inboe dels konden gedeeltelijk worden gered. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het spelen met vuur door kinderen. De schade wordt door verzekering gedekt. Doodefijke val in scheepsruim. Aan boord van het Duitsche s.s. „Pla net", dat aan boei -13 in de Maashaven te Rotterdam ligt, had gisteren de 51-jarige havenarbeider J. Q. Kern uit Rotterdam juist aan de zuigbuis van een elevator een strop bevestigd, toen bij Ket omhooghalen van de buis de knoop losschoot. De man die juist naast het geopende ruim stond, kreeg een klap van de vallende buis. Hij verloor het evenwicht en sloeg van on geveer 10 meter hoogte op den bodem van het schip neer. Hij liep een schedelbasis- fractuur op en was vrijwel op slag dood. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Blaricum: 1 doode. Gisteravond kwamen op den Huizerweg te Blaricum de heeren G. uit Blaricum en P. N. de B. uit Laren per taxi bij de woning van den heer G. aan. De heer G. was reeds zijn woning bin nengegaan, terwijl de heer de B. met den chauffeur afrekende. Deze wilde daarna eveneens naar binnen gaan, waartoe hij de rails van de Gooische tram moest overste ken. Op dat oogenblik naderde juist de mo tortram. De heer de B., merkte den wagen niet op, ondanks het feit, dat gelijk de taxichauffeur bevestigde de wagenvoer der signalen gaf. De heer de B. werd vijf tien meter verder op het trottoir geslin gerd, waar hij met verbrijzeld hoofd bleef liggen. De dood was terstond ingetreden Het slachtoffer was 33 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Eindhoven: 1 doode Gisteravond kwam een auto, bestuurd door een dame uit St. Oedenrode, over den Boschdijk te Eindhoven, waar eenige kinderen langs den weg speelden. Plotse ling stak het 3-jarig ventje van de fami lie B. den weg over, waarbij het door de auto werd gegrepen. Hej? kind werd te gen de straat gesmakt en was op slag dood. Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 41%—44 A Amsterd. Bank 143145 A Ned. Gist- en Spiritusf. 517518 A De Schelde N.B. 52—52% C Am. Smelt en Ref. 29%29% A Born. Sum. H.M. 181%—180% A Houth. Alberts 95—95 C Union Pac. Rr. 50%—50% C Int. Nickel Cy. 33%—33% A Pref. Lever-Bros 145%146 Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84—84 A Koloniale Bnk. 134133% A N.I. Hbk. 600 131—129% C Ned. H. M. 1000 147—147 A v. Berkels Pat. 56%—56% C Calvé-Delft 91—91% A Philips Gem. B. afg. 274%—271%-68 C Unilever 153%—153%-52 C Am. Car Foundry 13%13%-% C Anaconda Cop. 19%19%-% C Bethlehem St. 35%—35% -36 C Kennec Copper 24%—24%-% C Rep. Steel 10%—11%-10% C U. States St. C. 33%—33%-% C North Am. Cy. 14%15 A Kon. Petr. Mpij. 336%—335-32% Contin. Oil Cy. 21%—21%-%" Philips Petr. Comp. 23%25% Shell Union O.C. 10%—10%-% Tide Water Ass. Oil 1010%-% Ned. Scheepv. U. 113%113%-12% A H.V. Amsterdam 456%457-50% A Java Cult. Mij. 163—160 A NJ. Suiker U. 169—167% A Deli Batavia 214214% -13 C Deli Mij. 1000 277%—279%-77 Notaris R. Batten heeft gisteren in 't café 't Groenewoud te Grijpskerke publiek verkocht: 2.5394 ha (6 g. 141 r.) weiland aan den Ouden Hoogelandschen weg te G r ij p s- kerke. Kooper G. Schout, landbouwer wonende te Biggekerke q.q. voor 5870. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden morgen aanbesteed het maken van een ha> vendam en verhoogen van een wal tot vor ming van een veerhaven nabij Kruin in gen. Inschrijvers waren: P. Broeke, Breda 279.500; P. Dekker, Vere 278.870; J. den Oude, Zieriksee 275.700; C. Verwa ter en Co., Teteringen 267.400 J. Visser Pzn., Sliedrecht 265.000; L. J. Dekker, Vere en L. Oppersum, Utrecht 256.8Ó0 firma J. Pijl, Zuidland 253.000; A. Roo vers en W. de Wijs, Made 248.900; N.V. Aannemersbedrijf v.h. van Dongen en van Hoven, Dordrecht 234.500 en N.V. Aanne mersbedrijf v.h. firma F. den Breejen van der Bout, Berg en Dal 223.400. Schepen Amerika Tabak - H.V.A. - Koninkl. Unilever Obl.Markt Industrie Philips Markt Rubber Suiker gedeponeerd.! A Senembah 243%-247 C Baltimore en Ohio 44% C Southern Pac. Cy. 98% A Southern Rlw. 5%5% A Amst. Rubb, C. 200%—199-98. A Deli-Bat. Rubb. 135—127 ex div.—25% A Hessa Rubber 111%—113%-10 A Serbadjadi S.R. 92—93%—91 WISSELKOERSEN. heden gister Londen 8.95% 8.95% Berlijn 72.77% 72.82% Parijs 5.03% 5.03% Brussel 30.65 30.67 New-York 1.80% 1.80% DE MALVERSATIES BIJ DE THERMIONLAMPENFABRIEK TE LENT De beide directeuren voor de Arn- hemsche rechtbank. Voor de Arnhemsche rechtbank is giste ren de zaak behandeld tegen de beide oud directeuren der radiolampenfabriek „Ther mion" N.V. te Lent, de 39-jarige koopman E. J. G. de R. en de 40-jarige koopman C. C. R., beiden thans gedetineerd. Men zal zich herinneren, dat in het 'be gin van de maand Maart van dit jaar, werd ontdekt, dat door de beide directeuren der thermionlampenfabriek belangrijke malver saties waren gepleegd. Een onderzoek bracht aan het licht, dat zij zich in den loop der laatste jaren her haaldelijk aan verduistering van verschil lende bedragen hadden schuldig gemaakt. Daarop werd tot hun arrestatie overge gaan. De R. was commercieel directeur ter wijl R. leider was van het verkoopkantoor Ameropa. Het bleek niet doenlijk het bedrijf gaande te houden, zoodat men tot sluiting van de fabriek moest overgaan, waarbij aan pl.m. 225 menschen ontslag werd aangezegd. Aan den verdachte De R. waren ver duisteringen ten laste gelegd tot een geza menlijk bedrag van circa 8000. Aan R. werd verduistering van een ge zamenlijk bedrag van circa 1725 ten laste gelegd. De substituut-officier van justitie zeide in zijn requisitoir o.a. dat de malversatie niet de oorzaak is van de sluiting van deze fabriek. Dit is te wijten aan de geldschie ters, die ten onrechte meenden, dat zij een zaak, die geen levensvatbaarheid had, op nieuw leven konden inblazen. De eisch luid de negen maanden gevangenisstraf met af trek van drie-en-een-halve maand voor arrest. Uitspraak 28 Juni. De officier van justitie wees erop, dat de tweede verdachte C. K. R. eenigen tijd de afvalproductie van de fabriek wist te ver- koopen. De werkelijke waarde van de lam pen was enkele centen. Spreker achtte de verduistering bewezen en eischte, daar hij niet het initiatief had genomen, vier maan den gevangenisstraf met aftrek van drie- en-een-halve maand voorarrest. Uitspraak 28 Juni. „Ik ben staatsgevaarlijk". Voor de Almelosche rechtbank hadden zich gisteren twee personen uit Hengelo O. en G. te verantwoorden, wegens beleedi- ging van het wapen der koninkl. mare chaussee, althans het openbaar gezag. De verdachten hadden na de gebeurtenissen te Oss voor het raam van het N.S.B.-kring- huis te Hengelo twee poppen gezet, een gekleed als N.S.B.-er de ander als mare chaussee. Onder de eerste pop stond: „Ik ben staatsgevaarlijk" en onder de laatste „ik ook". Verdachten bekenden dat zij de poppen hadden opgesteld, doch zij hadden slechts critiek op de regeering willen leveren en niet beleedigen. Het O. M. eischte, daar het meende, dat, over de marechaussee heen, het openbaar gezag gecritiseerd is in een beleedigenden vorm, tegen elk 15 boete of 15 dagen hechtenis en vernietiging van de poppen en de onderschriften. ZAAKWAARNEMER TOT ZWARE STRAF VEROORDEELD. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde den Rotterdamschen zaakwaarne mer K. A. V., die ook langen tijd praktijk te Amsterdam heeft uitgeoefend, wegens oplichting tot twee en een half jaar gevan genisstraf. Hij heeft reeds een jaar in voor arrest doorgebracht. De rechtbank te Am sterdam had hem veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Verdachte had ('drie vrouwen bewogen hem resp. 500.5.000.en 500. ter hand te stellen om „voordeelig" te be leggen in huizen en grondwerken. Hij had zijn slachtoffers voorgespiegeld, dat zij min stens 10 pCt. rente zouden krijgen. Het hof overwoog, dat hij op schrome lljke wijze misbruik had gemaakt van de onervarenheid der vrouwen op financieel gebied en dat hij een gevaar voor zijn me demenschen opleverde, zoodat de straf ver hoogd diende te worden. Ter zitting had de zaakwaarnemer zijn onschuld volgehouden. Hij had zoo zeide hij het geld, waarvan de vrouwen nooit een cent terugzagen, te goeder trouw ge Vergadering van Woensdag 22 Juni. Voorzitter de burgemeester, de heer M. Fernhout. Aanwezig 15 leden. Afwezig de heeren Jeronimus en v. d. Feltz. De heer PAUL vroeg waarom het bord in de Korte Noordstraat eerst zoolang na dat de wijziging in de afsluiting der Noord straat tot stand kwam werd geplaatst en waarom de Bleek nu van twee zijden is afgesloten. De VOORZITTER zeide, dat dit veroor zaakt is doordat eerst aan Ged. Staten kennis moet worden gegeven. Op een adres van P. Buijs en andere jjsverkoopers om de politieverordening nog te wijzigen, en na 8 uur het bellen töe te laten, wilde de VOORZITTER afwijzend beschikken. De heer MONDEEL voelde er wel voor alsnog het bepaalde te veranderen. De heer WONDERGEM sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken werd aangenomen met 9 tegen 6 stemmen. (De heer v. d. Feltz komt ter vergade ring). Bij een voorstel van de heeren Portheine en Jeronimus om de openstelling van win kels op Zondag te verruimen, wilde de VOORZITTER dit uitstellen tot later. Na korte discussie werd daartoe beslo ten, wat ook de instemming had van den heer Portheine. Plaatsvervangend gemeente-ont vanger. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wees de raad den heer C. J. Crucq, ambtenaar bij den gemeente-ontvanger aan als plaatsvervangend gemeente-ontvanger en werd deze als zoodanig beëedigd. De VOORZITTER sprak zijn erkentelijk heid uit voor de wijze waarop de heer Crucq zijn werk tijdens de vacature van ontvan ger heeft verricht. (Applaus.) De heer CRUCQ bracht dank voor dié woorden. Commissie Middelburg-Vlissing- schen Rijweg. De Raad wees den heer W. F. van Riet aan als secretaris-ontvanger der commissie van bestuur over den Middelburg-Vlissing- schen rijweg. Eervol ontslag. De Raad verleende eervol ontslag we gens gezondheidsredenen aan mej. M. E. S. Rosendaal als onderwijzeres aan school J. Straatbelasting. Vooral in verband met de nieuwe bepa ling der gemeentewet, waardoor de kohie ren der straatbelasting niet langer door den Raad doch voor B. en W. moeten Wor den vastgesteld, en heffing en invordering in een verordening moeten worden gere geld, kwam een nieuwe verordening ter vaststelling aan de orde. Goedgekeurd. Winkelsluiting op Zaterdagavond. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op verzoeken der R.K. en Chr. organisaties van winkelbedienden om de winkels Zaterdagavond te 8 uur te sluiten. Alzoo besloten z. h. s. Opheffing betrekking. Het volgende voorstel was dat om in gevolge de toezegging van 1936, de betrek king van redacteur der Handelingen van den Gemeenteraad, op te heffen, omdat het een neven betrekking betreft. Alzoo besloten. Kosten medegebruik Laboratorium B. en W. stelden voor de vergoeding door den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Vlissingen over 1937 aan den dienst Middel burg verschuldige wegens medegebruik van het laboratorium aan de Eigenhaardstraat en te bepalen op 499. Alzoo besloten. Verhuring gemeentegrond Molen water. Het volgende voorstel was op voor drie jaar het voormalige pompgebouwtje aan het Molenwater te verhuren van B. C. Geers voor 104 per jaar. Alzoo besloten. Weg MiddelburgVere. Een slot bijdrage van 496 werd voor gesteld voor de verbetering van den Mid- delburg-Veerschen weg. Dit voorstel werd op voorstel van aen leend en verspeculeerd. Van een der op lichtingen werd hij op juridische gron vrijgesproken.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2