Hf s* MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) BINNENLAND. ZEELAND. W!psmien —- MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND Een schat van gegevens kunt U Ik. j Langeviele 62 M'burg. BUITENLAND. Overeenstemming inzake het terugtrekken der vrijwilligers. Nieuwe kwarfaalabonné's. WEERBERICHT. BELGIË. SPAAK KONDIGT DEFINITIEVE OPLOSSING VAN DE TAALKWESTIE AAN. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. «QOW NUMMER 144. TWEE BLADEN. WOENSDAG i 22 JUNI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. OKSjTea Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. HOOFDCOMMISSARIS ROODE KRUIS Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Sep tember 1938 voor den tijd van vijf jaren benoemd tot hoofdcommissaris van het Ne- derlandsehe Roode Kruis de heer W. J. Lu- cardie, met den titulairen rang van kolo nel, gepensionneerd' luitenant-kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch- Indische Leger te 's-Gravenhage, onder ge lijktijdige verleening van eervol ontslag uit zijn functie van legercommissaris van het Nederlandsche Roode Kruis. HET ZEEUWSCHE LANDSCHAP. In de op Maandag jl. gehouden vergade ring van het algemeen bestuur der stichting „Het Zeeuwsche Landschap" werden de ge bruikelijke jaarverslagen uitgebracht. Daar uit bleek, dat het ledental eenigermate is toegenomen, terwijl ook de financiën niet in ongunstigen toestand verkeeren, hoezeer aanvulling van het eene en versterking der andere nog steeds gewenscht blijven. Herdacht werd het overleden lid van het algemeen bestuur, de heer L. J. van Voort- liuijsen, in leven burgemeester der gemeen te Domburg. De verslagen gaven niet tot bespreking aanleiding. De periodiek aftredende leden van het algemeen bestuur, de heeren mr. R. M. van Dusseldorp, M. Fernhout, mr. J. A. A. Fran sen van de Putte, E. J. Gelderman, A. van der Have, mr. A. J. van der Hoeven en C. E. de Jonge werden herkozen, terwijl besloten werd de heeren mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken en K. Fabius, resp. burgemeester van Domburg en Oostkapelle G. Bergsma te Zoutelande, L. G. Gelder man te Kortgene en dr. J. A. van Steyn, directeur van het staatsboschbeheer uit te noodigen, alsnog tot het algemeen bestuur te willen toetreden. Bij de rondvraag deed de voorzitter mededeeling van een van den directeur der registratie en domeinen ontvangen schrij ven, waarin door het rijk aan de stichting in huur werd aangeboden, voorloopig voor den tijd van tien jaren en tegen een nomi nale huursom, het Zwin, voor zoover dit op Nederlandsch gebied ligt. Dankbaar erken nende, dat op deze wijze het hier bedoelde gebied, waarover in den laatsten tijd zoo veel te doen is geweest, ongerept in stand gehouden zal kunnen worden, te meer, nu ook van Belgische zijde maatregelen van gelijke strekking zijn of zullen worden ge nomen, besloot de vergadering het aanbod te aanvaarden en het dagelijksch bestuur te machtigen, daartoe de noodige overeen komst aan te gaan. ZEEUWSCHE PROV. BRANDWEERBOND De Zeeuwsche provinciale brandweer- bond heeft Maandag te Middelburg haar jaarlijksche vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer M. Fernhout, burgemeester van Middelburg. Deze be groette de vertegenwoordigers der ver schillende Zeeuwsche gemeenten, en deel de o.a. mee, dat de onderhandelingen met het Roode Kruis over cursussen in eerste hulp voor brandweerlieden nog steeds loo pen. De secretaris, de heer Fabius, heeft het verslag over 1937 uitgebracht. Medegedeeld werd, dat de bond thans 72 leden telt. Aan verschillende Zeeuwsche gemeenten wer den in het afgeloopen jaar brand-techni sche adviezen verstrekt. Blijkens de rekening bedroegen de in komsten in 1937 844. Er is een goed slot van 43. De vergadering benoemde in plaats van mr. J. D. Koster tot bestuurslid, vertegen woordiger van de afdeeling Noord- en Zuid-Beveland, den heer A. A. Schuit, bur gemeester van Kortgene. De heer H. Bierman te Middelburg is aangewezen als afgevaardigde naar de al- gemeene vergadering van den Kon. Ned. brandweerbond, en naar de herdenking van het 100-jarig bestaan van het korps Pom piers te St. Niklaas. In de middagbijeenkomst heeft de heer 'H. Bierman, commandant van de brand weer te Middelburg een causerie gehouden over het onderwerp: „Hoe is de ambitie op te wekken bij kleine brandweren." BRUGTAREEF TOLEN. Op 10 October a.s. verstrijkt de termijn, waarvoor het tarief geldt voor de heffin gen van het verkeer over de brug van Tol,en 'naar den Auvergnepolder, gelijk dat tarief werd vastgesteld bij gemeen schappelijk besluit van de Staten van Zeeland en die van Noordbrabant. Wil door de gemeente Tolen ook na het verstrijken van bedoelden termijn van 5 laren weder bruggeld kunnen worden ge- ifTo11' dan zal d't tarief met ingang van 10 October dus opnieuw vastgesteld dienen te Worden. Na met het gemeentebestuur van Tolen gepleegd overleg, waarbij uit gegaan werd van een door dat College zeil aan de hand gedane gedeeltelijke ver jong van het tarief, zooals dit thans ge üt, zijn Ged. Staten met de gemeente t e,ei vergelijk gekomen, hierin be- mromL i de gemeente zich er mede I heeft, dat, met bestendiging i bestaande tarief, daarin - an October a.s. alsnog de a. voor een motorrijtuig, bestemd voor vervoer van ten hoogste 6 personen wordt het tarief 25 cent (is thans 30 cent); b. voor een auto-omnibus, tractor, loco mobiel wegenwals of autovrachtwagen met .inbegrip van vracht wegende minder dan 2000 kg; 2000 kg en meer doch min der dan 5000 kg; 5000 kg en meer doch minder dan 10.000 kg; 10.000 kg en meer wordt het tarief van resp. 30, 40 cent 1 en 2 verlaagd tot resp. 25, 30, 75 cent en 1.50, terwijl voor rijwielen waarvan een bedrag van 0.02% per overgang gehe ven wordt, in het vervolg geen bruggeld meer verschuldigd zal zijn. De mindere opbrengst, die van deze tariefsverlaging het gevolg zal zijn, is, afgaande op de uitkomsten van het brugbedrijf over 1937, te ramen op een bedrag van ongeveer 9000. Ged. Staten zijn van meening, dat met deze tariefsverlaging voor het oogen- blik kan worden volstaan. Werd de beide vorige malen het tarief vastgesteld voor een termijn van 5 jaren, thans komt het hun teneinde zooveel te spoediger weder in de gelegenheid te zijn, de gevolgen van het dan geldende tarief en de eventueel daaraan te verbinden consequenties als ook de vragen, welke daarbij verder aan de orde mochten komen, onder het oog te zien, geraden voor, dat de termijn, waarvoor het tarief zal gelden, ditmaal op niet langer dan op 3 jaren gesteld wordt. Onder mededeeling, da't hunne ambtgenooten in Noordbrabant zich met het voorgaande hëboen vereenigd en aan de Prov. Staten van dat gewest een voor dracht in gelijken zin zullen richten, stel len Ged. Staten voor, te besluiten in bo- vengenoemden geest. FAILLISSEMENTEN. Het faillissement van de N.V. Import- en Export-Mij, handelende in bloembollen en landbouwproducten, gevestigd te Aksel, is geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met een uit- keering van nihil aan concurrente schuld eiseher. Curator mr. A. J. v. d. Weel, advocaat te Middelburg. DE UITVOERING VAN DEN KLEPPERMARSCH. Heel Walcheren werkt mede. Er komt teekening in wat van een der voornaamste nummers van het begin Sept. te houden feest ter eere van het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin, zal kunnen en zeker ook wel zal groeien. Wij doelen op de des middags na den optocht te houden uitvoering van den Kleppermarsch van wijlen'Jan Morks. Reeds hebben zich uit alle gemeenten van Walcheren, met Domburg als eenige uitzondering, deelneemsters en deelnemers in groote getale opgegeven en in de bij de commissie van voorbereiding ontvangen berichten, vindt het plan alom groote in stemming. Men hoopt, dat Domburg alsnog zich aansluit, terwijl de aangifte voor ou deren en jongeren, die buiten een sehool- of vereenigingsverband willen deelnemen, alsnog zal worden mogelijk gemaakt. Intusschen zal er in iedere plaats, in iedere muziek- of andere vereeniging en op iedere school gerepeteerd moeten worden. Daarvoor is algemeene leiding noodig. De heer Chr. J. Mazure brengt morgenavond een bezoek aan Meliskerke voor de eerste repetitie. Zaterdag a.s. en Zaterdag 2 Juli zal de heer Mazure onderwijzers, directeu ren, en leiders van vereenigingen, in het gymnastieklokaal aan de Groenmarkt repe teeren. Het geheel is bedoeld als een onderdeel van de hulde aan het Oranjehuis en het is zeker een aardig idee, dat gebruikt zullen worden kleppers, die Oranje gebijtst zijn, niet geschilderd, want dat dooft de klepper klank te veel. Als allen dan rond den pols waarmede geklepperd wordt een Oranje lint dragen, wat met de kleppers samen nog geen dubbeltje kost, zal dit het geheel zeker ten goede komen. Zooals uit het bovenstaande blijkt zullen ook verschillende muziekkorpsen van bui ten zich bij die van Middelburg aansluiten voor de begeleiding, en zullen zij zich later hier en daar nog kunnen laten hooren. Dit alles gaat uit van het Middelburgsch Muziekkorps, daartoe door een der be stuursleden in staat gesteld. Hedenmiddag ongeveer 12 uur reed een bespannen kar uit de richting van de veiling de Kanaalbrug op en van de andere zijde kwam juist een bodesvrachtauto. De bestuurder van laatstgenoemd ver voermiddel stopte om de kar de brug op te laten rijden, doch dit voorkwam niet een aanrijding. De kar reed van achter tegen het voorspatbord van den auto aan en bleef blijkbaar met zijn achterveer op den dum per van den auto hangen. De veer brak af en de wagen zakte ineen. Bestuurder en paard kwamen met den schrik vrij. De agent van politie, die stationsdienst had, heeft direct een onderzoek ingesteld of er al of niet sprake is van schuld. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de rijksveldwachter J. Geelhoed, verplaatst van Darp naar Middelburg. KOUDEKERKE. De Raad dezer gemeen te komt Woensdag in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel van B. en W. tot intrekking van art. 50 der alg. politieverordening (verval len maximum snelheid). Genoemd art. ver biedt den bestuurder van een motorrijtuig op de wegen binnen de bebouwde kom der gemeente te rijden met een grootere snel heid dan 20 km per uur. De borden welke dit aangeven zijn verouderd en met aan schaffing van nieuwe zijn eenige honderden guldens gemoeid. Daar een vastgestelde maximum snelheid weinig effect sorteert, wenschen B. en W. het betreffende artikel der politieverordening te doen vervallen. Op een aanvraag van den heer J. Vos om vergunning, zijn landbouwschuur, staande aan den Koudekerke-Vlissingsche straat weg te mogen vergrooten hebben B. en W. afwijzend beschikt. Inwilliging zou in strijd met de bouwverordening zijn. De afstand van de niet op het erf staande woning moet Het is gemakkelijker een verheven standpunt in te nemen dan er zich te handhaven. Dezelfde drijfveer die iemand omhoog bracht, is dikwijls ook de oorzaak van zijn val. 20 m bedragen, doch bij inwilliging zou het slechts 11 m zijn. Daarna is een verzoek om ontheffing der betreffende bepaling ingeko men, doch B. en W. stellen voor daarop af wijzend te beschikken, daar, wanneer de verordening wordt losgelaten, een volko men rechteloosheid daarvan het gevolg zou zijn. In verband met het a.s. 40-jarig regee ringsjubileum van H. M. de Koningin is een nieuwe foto van H. M. uitgekomen. De ze kan geleverd worden voor 30 B. en W. meenen tot aanschaffing van deze foto te moeten overgaan. De foto welke nu in de raadzaal hangt, zal dan in de openbare la gere school worden ondergebracht. Op het terrein van de N.V. Stoomtram Walcheren is een waterput gelegen, welke een vrijwel onbeperkte hoeveelheid water kan aanvoeren. Daar nu, met het oog op brandblusschingen, in deze omgeving geen of weinig water te vinden is hebben B. en W. de N.V. Stoomtram Walcheren bereid gevonden 't recht-om water uit dezen put te betrekken aan de gemeente toe te ken nen. Daarvoor zal een jaarlijksche vergoeding van 5 moeten worden betaald. De afdek king van den put behoeft echter verbetering. De herstellingskosten ad 25 wenschen B. en W. ten laste van de gemeente te nemen. DE COLORADOKEVER. KRUININGEN. Door den heer Duindam is de tweede Coloradokever in deze ge meente gevonden en aangegeven. De bur gemeester verzoekt aan alle aardappelver bouwers opgave van de ligging en grootte van hun perceelen. Zulks voor het treffen van maatregelen ter bestrijding. KRUININGEN. De inzameling voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft al hier opgebracht 83. vinden in de advertentie op pagina 4 van dit blad van (Ingez. Med.) De strijd in het Verre Oosten. HET ZWAARTEPUNT VAN DEN STRIJD NAAR AHNWEI VERLEGD. Groote Japansche troepentrans porten naar het gevechtsterrein ten W. van Anking. Daar de overstroomingen van de Gele rivier dagelijks grooter afmetingen aanne men in Oost-Honan, aldus meldt het Chi neesche Persbureau, is de strijd voorna melijk verplaatst naar het Westen van Anhwei, langs de Jangtse voor den op- marsch langs deze rivier naar Hankau. De meeste Japansche strijdkrachten zijn van Honan naar West-Anhwei overgebracht. Tweehonderd tanks worden van Soetsjau naar de Jangtse vervoerd. Het aantal Ja pansche oorlogsschepen ten Westen van Woehoe wordt op 95 geschat. In het Chi- neesche legerbericht wordt toegegeven, dat Tsintsjan, 25 km ten .noordwesten van Anking, ontruimd is. Van Japansche zijde wordt gemeld, dat de Japansche infante rie-afdeelingen thans in de nabijheid van de stad Taiho staan. Uit Sjanghai wordt voorts bericht dat via deze plaats Japansche troepen de Jangtsevallei binnen trekken om deel te nemen aan het offensief tegen Hankau. In de afgeloopen week zijn naar schatting zestig tot zeventigduizend man Sjanghai gepasseerd. De laatste twee dagen zijn 20 transportschepen, vol met troepen, in con- vooi Nanking gepasseerd. De Chineesche troepen bereiden zich voor, Hankau te verdedigen met drie li nies van versterkte stellingen met een to taal van zestig divisies of ongeveer 700.000 man, en nieuwe artillerie en tanks. Namoa-eiland door de Japansche troepen bezet. Uit Swatau: Japansche troepen hebben het eiland Namoa bezet. Gisteren werden door tien oorlogsbodems landingsdivisies aan land gezet en na een hevigen strijd werd het eiland in bezit genomen. Namoa is een klein eiland gelegen tegenover Swa tau, tusschen Hongkong en Amoy. De Spaansche burgeroorlog. Te Londen is gisteren officieel beves tigd, dat de sub-commissie der niet-inmen- gingscommissie met algemeene stemmen het geheele ontwerp van het plan tot te rugtrekking van vrijwilligers, niet de be palingen inzake het verleenen van beperkte oorlogsrechten, het herstel van de con trole te land en ter zee en de aanwijzing van waarnemers in zekere Spaansche ha vens, heeft aangenomen. Het plan zal nu voor den laatsten keer uit technisch oogpunt worden bezien en de plenaire vergadering van de niet-inmen- gingscommissie zal op de hoogte worden gesteld met hetgeen gisteren is tot stand gebracht. Een formeele bijeenkomst van de ple naire commissie zal dan worden gehouden om het plan goed te keuren, dat ten slotte aan beide partijen in Spanje zal worden voorgelegd. Ten aanzien van de kwestie der finan ciering van het plan zullen de vertegen woordigers der sub-commissie hun onder scheiden regeeringen raadplegen. Omtrent het verloop van de besprekin gen wordt medegedeeld, dat de voorzitter in herinnering heeft gebracht, dat de com missie in haar laatste bijeenkomst drie kwesties heeft behandeld de methode van telling en classificatie der buitenland- sche vrijwilligers, de datum van wederin voering van de internationale controle aan de Fransch-Spaansche grens en ver sterking van het plan tot controle ter zee en dat omtrent de eerste twee overeen stemming is bereikt, onder voorbehoud dat ten aanzien van de derde eenstem migheid zou worden bereikt. In den tus- schentijd heeft de voorzitter verdere be sprekingen gevoerd met de gedelegeerden over bepaalde voorstellen, die naar zijn meening de controle ter zee volkomen doel treffend zouden maken, namelijk het per manent stationneeren in de voornaamste Spaansche havens van waarnemers en voortdurende controle in de Spaansche ha vens, waar handel met het buitenland wordt gedreven, en welke de technische faciliteiten bezitten voor het lossen van oorlogsmateriaal. Alle gedelegeerden heb ben daarop te kennen gegeven, dat zij be reid waren, de voorstellen tot versterking der controle ter zee te aanvaarden, waar door tevens volkomen overeenstemming was bereikt ten aanzien van de beide an dere kwesties, die in de laatste bijeenkomst worden behandeld. De vertegenwoordiger der Sovjet-unie verklaarde dat zijn regeering, hoewel niet geheel voldaan over het laatste voorstel in zake de controle ter zee, het als een stap nader tot haar standpunt beschouwde, en derhalve bereid was, het als een compro mis te aanvaarden. Het heeft ruim elf maanden geduurd voordat men nu tot deze beslissing is ge komen. Er blijven thans nog eenige princi- pieele punten te regelen, doch dit zijn slechts bijkomstigheden. De hoofdpunten hebben tot overeenstemming geleid. Nadat dan allesvin kannen en kruiken zal zijn moet de sub-commissie het plan goedkeu ren en daarna komt het ook nog in de ge wone commissie ter sprake. Het is echter niet te verwachten dat bij deze behandeling zich nog moeilijkheden zullen voordoen. Tenslotte zullen de beide partijen in Spanje hun goedkeuring moeten geven en wanneer dit dan weer in de commissie zal zijn be sproken kan het werk een aanvang nemen. Er zal dus nog wel een poosje overheen gaan voordat de eerste vrijwilligers uit Spanje zullen vertrekken. Voor September zal dit zeker niet het geval zijn. En wat kan er in deze periode niet gebeuren? De aanvallen op Britsche schepen, In het Engelsche Lagerhuis heeft minis ter-president Chamberlain de kwestie van de aanvallen op Britsche schepen in de Spaansche wateren aangeroerd. De Brit sche regeering was, volgens Chamberlain, na een nauwkeurige bestudeering van alle mogelijke methoden tot de conclusie geko men, dat het onmogelijk was iets te doen zonder inmenging in den oorlog. Wij handhaven nog steeds de politiek van Eden inzake optreden in volle zee, Zij, die zich met ingang van 1 Juli a.s. op ons blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum ver schijnende nummers gratis. DE JAPANSCHE MILITAIRE OPERATIES BIJ HANKAU Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwakke tot matige wind uit W. tot Z. richtingen, tijdelijk toenemende bewolking des nachts, overdag half tot licht bewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweer, warm in het Z.O., vrij warm in het N.W. UKKEL: zwakke tot matige wind uit W. richtingen, schoon en warm weer. Do 23 Juni. Zon op: 4 h 39; onder 21 h 24. Licht op: 21 h 54. Maan op: 1 h 22; onder: 16 h 10. N.M. 27 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen; Juni. M Hoogwater. Laagwater. Woensdag 22 8.47 21.07 2.44 15.00 Donderdag 23 9.51 22.15 3.48 16.09 Vrijdag 24 10.58 23.22 4.53 17.15 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 22 10.17 22.40 3.39 16.08 Donderdag 23 11.21 23.49 4.43 17.15 Vrijdag 24 12.39 5.48 18.22 wanneer Britsche schepen worden aange vallen, maar wij kunnen ons niet verplich ten in ieder geval een Britsch oorlogsschip binnen bereik te hebben, aldus de minis ter-president. Wij geven Franco niet het recht Britsche schepen te bombardeeren, met opzet of bij ongeluk en indien wij geen strenger maat regelen nemen dan protesten is dat, omdat wij verantwoordelijkheden hebben, omdat wij de niet-inmenging van het grootste belang achten. J De minister-president Spaak heeft gister "in de Kamer een verklaring afgelegd over de taalwetten. Hij is vol goeden wil tot op lossing van het taalprobleem en wanhoopt er niet aan tot een overeenstemming te ko men met de Vlaamsche nationalisten. De wet van 1932 is nogal verward. Waar het op aankomt, is echter levende werkelijk heid te geven aan de Vlaamsche gevoelens. Op het oogenblik strijdt men aldus spr. over zeer onbelangrijke zaken, n.l. of men Luik of Liège moet zeggen, Gent of Gand. De wet wil eentaligheid in België, Vlaamsch in Vlaanderen, Fransch in Wal lonië en administratieve gelijkheid voor de beide streken. Voortgaande deelde Spaak mede, dat de goeverneurs der provincie uitgenoodigd zullen worden hun invloed uit te oefenen bij de gemeentelijke autoriteiten in de pro vincie, opdat de taalwet geëerbiedigd wordt volgens de beginselen, die spr. heeft aange geven. Wanneer deze poging tot overeen stemming niets oplevert, zal de regeering een wetsontwerp indienen, waarin de wet van 1932 nader gepreciseerd wordt. Men hoeft dus nog slechts en kele maanden te wachtefi en het probleem wordt op gelost. De regeering zal een onder zoek in stellen om den toestand te leeren kennen in alle gemeenten en bij alle be stuurslichamen. De ambtenaren en bedienden, die zich niet zullen onderwerpen aan de bevolen maatregelen, zul len gestraft worden. Wanneer de Vlaamsche nationalisten de kalmeering willen, laat ze dan de regeering in haar geest van eendracht volgen. De afgevaardigde Elias verklaarde ver volgens, dat de Vlaamsche nationalisten er niet mede accoord kunnen gaan, dat een gemeentelijke autoriteit zich souverein kan uitspreken over „het erkende nut". Al de verklaringen van den heer Spaak zijn waardeloos, wanneer de besluiten om trent tweetaligheid van sommige gemeen tebesturen niet nietig worden verklaard. Tenslotte ontstond een verward debat over de kwestie van invrijheidstelling van Grammens. DE STIJGING DER AARDAPPELPRIJZEN. In antwoord op een interpellatie betref fende de maatregelen om ongeoorloofde verhooging der aardappelprijzen te voorko men, heeft de minister van economische za ken in de Kamer o.m. verklaard, dat ge tracht is den invoer van aardappelen te be gunstigen. Nederland heeft lang niet zijn geheele contingent gebruikt. Het verkiest zijn aardappelen aan een ander naburig land te verkoopen tegen een voor Neder land veel voordeeliger prijs. Men kan de regeering dus niet verwijten zich te ver zetten tegen den invoer van aardappelen, te mider, daar zij besloten heeft de con tingenten te vergrooten en invoervergun ningen te verstrekken aan allen, die daar om vragen. Deze laatste maatregel heeft gunstige en onmiddellijke gevolgen gehad.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1