Aspirin GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. SPORT. dat zijn de voordeelen van; het beproefde middel tegen verkoudheid IRAK. ZUID-AMERIKA. Spiritus gesmokkeld. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. KERK EN SCHOOL. BURGERLIJKEN STAND. Let op O f n e b a n d en Bay erkruh (Ingez. Med.) Wanhoop van een gezakt student. Te Bagdad heeft een student in de rechts wetenschappen, die gezakt was, verschei dene revolverschoten gelost op den hoog leeraar, die hem geëxamineerd had, en den deken der rechtsgeleerde faculteit, die zfln collega te hulp snelde. De examinator werd ernstig, de deken lichtgewond. De dader pleegde zelfmoord, Pokben aan boord van Poolsch schip. Gisteren is te Buenos Aires het Poolsche mailschip „Kosciuzko" aangekomen, aan boord waarvan tijdens de reis pokken zijn Uitgebroken. Negen kinderen zijn overle den en 24 zijn naar het ziekenhuis overge bracht. VFR STATFN HET DUITSCHE SPIONNAGE-' COMPLOT. Uit New-York wordt gemeld, dat de „fe deral grand jury" gister de akten van be schuldiging heeft opgeleverd inzake een Duitsch spionnage-complot, dat eenige weken geleden werd ontdekt. Onder de be schuldigden zijn ambtenaren der Duitsche regeering. De eerste akte van beschuldiging spreekt van samenzwering. Volgens den openbaren aanklager moet de auctor intel lectualis in Duitschland gezocht worden en in contact met de Duitsche regeering staan. De organisatie werk'te door middel van agenten in de Vereenigde Staten en door opvarenden van schepen, die een dienst tusschen Duitsche en Amerikaansche ha vens onderhielden. Vier beschuldigden be vinden zich in verzekerde bewaring; Negen moeten hun woonplaats in Duitschland hebben. Nader wordt gemeld, dat twee verdach ten genoemd worden, die ambtenaar zijn op het bureau van defensie in het Duitsche ministerie van oorlog. De vier, die in ver zekerde bewaring in de Vereenigde, Staten zijn, zijn Johanna Hoffmann, een knappe, roodharige kapster van het Duitsche s.s. „Europa", Rumrieh, een sergeant van het Amerikaansche leger,"die in 1935 was ge deserteerd, Glaser, gewoon soldaat bij de Amerikaansche. luchtmacht en Otto Voss, vliegtuigmecanicien. Een tweede vrouwe lijke verdachte, Jessie Gordon, is op 16 Mei j.l. in Schotland wegens spionnage tot vier jaar dwangarbeid veroordeeld. Critiek. De groote Amerikaansche bladen zijn over 't algemeen slecht te spreken over de acten van beschuldiging; Ze vreezen, dat er politieke heibeltjes uit voort zullen komen. Zoo schrijft de „New York Times", dat de aanklacht een dom stuk is, waarin een bevriende natie wordt gelaakt. Het blad voegt hieraan toe, dat aangezien 14 van de 18 beklaagden zich in Duitschland be vinden, de actie van de „grand jury" voor namelijk een moreele beschuldiging van de Duitsche natie schijnt te zijn. De „New York Post" verklaart, dat een moeilijke internationale situatie wordt ge schapen, aangezien de, beschuldiging tegen hooge Duitsche ambtenaren automatisch de nationaal-socialistische regeering in de kwestie betrekt. Inval in een speelhuis. De Haagsche politie heeft gisteravond te kwart voor elf een inval gedaan in het perceel Dintelstraat 15, waar roulette werd gespeeld. Veertien personen, o.w. een vrouw, zijn aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Rou lette, fiches enz. zijn in beslag genomen en de hoofdbewoner, B., de ondernemer van het speelhuis, S. en een vreemdeling zijn in bewaring gebleven. De overige personen z\jn in den loop van den nacht heenge zonden. Drie inbrekers gearresteerd. De laatste dagen is de omgeving van Hel mond door inbrekers onveilig gemaakt. O.a. werd ingebroken te Aarle Nixtel, Deurne, Mierlo, en Mierlo-Hout, waarbij eenige geldsbedragen werden buit ge maakt. De rijks- en gemeentepolitie zijn er in geslaagd, gisteren te Helmond een zekeren Van der K. te arresteeren. Hij bekende te Aarle Rixtel te hebben ingebroken. Voorts werden door de Helmondsche gemeentepo litie nog in arrest gesteld J. G. M. van L. en P. F. A., die mede verdacht worden aan eenige inbraken debet te zijn. Het onderzoek duurt voort. Als het kalf verdronken is Het ernstige ongeluk in de Orthelius- straat te Amsterdam, waar Vrijdagavond twee kinderen door losgeraakte gevel stukken zijn omgekomen, heeft velen wak ker geschud. Zaterdag verleende de brandweer zes maal hulp, doch gisteren werd niet minder dan 36 maal assistentie van de brandweer ingeroepen voor loszittende gevelsteenen en voor onderzoek naar den toestand van wo ningen, waar gevaar te duchten was. Dame door vallenden gevelsteen getroffen. Gistermiddag is op de Brabantsche Turf markt te Delft een gedeelte van de muur- bepleistering met raamlijst van de garage van de firma Preuninger, die vermoedelijk tengevolge van den jongsten ook te Delft gevoelden aardschok is losgeraakt, naar be neden gekomen. Een juist passeerende dame, de 58-jarige mevr. W., wonende te Delft, kreeg enkele brokstukken op het hoofd en liep een vrij ernstige wonde op. Per politieauto werd de onfortuinlijke dame naar het gasthuis ver voerd. Na daar te zijn verbonden is zij per auto naar haar woning gebracht. (N.R.C.) Oplichting. De 40-jarige schilder D. K. was in kennis gekomen met de 27-jarige winkeljuffrouw M. H. E. en de relatie liep zoo goed, dat er trouwplannen rezen. In verband daarmede deed K. bij een magazijn voor inrichtingen aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam een bestelling van meubelen, kleeden en andere inrichtingsbenoodigdheden, tot een totale waarde van ongeveer 1500. De win- ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 21 Juni 1938. 1. H, S., 44 jaar, schipper, vroeger wo nende te Breskens, thans te IJmuiden, doch in verzekerde bewaring verblijvende in de strafgevangenis te Alkmaar; en 2. E. D„ 50 jaar, handelaar, vroeger te Breskens, thans te Oedelem (België), had den zich te verantwoorden wegens fraudu- leuzen invoer van gedistilleerd en poging tot idem. Verdachten werd ten laste gelegd dat zij te zamen en in vereeniging: le. In den nacht van 14 op 15 Juni 1934 met de motorboot „Hercules" (en als schip per en stuurmannen als leider en eigenaar), komende van een plaats in de nabijheid van de Thorntonboei, buiten de Nederlandsche territoriale wateren alwaar de te noemen lading was overgenomen van het motor schip „Willy" 5000 1 spiritus, geborgen in 500 bussen, het koninkrijk frauduleus hebben ingevoerd. Zjj brachten de smokkel waar naar een plaats op de kust onder de gemeente Kadzand of Nieuwvliet en ver der binnenwaarts alles zonder document en zonder eenige verklaring of aangifte; 2e. In den nacht van 15 op 16 Juni 1934 wederom hebben gepoogd, ongeveer een zelfde lading spiritus, op dezelfde wijze als hiervoren genoemd, frauduleuzelijk in te voeren, hetwelk ditmaal niet is geschied ten gevolge van de omstandigheid dat dit maal bij het naderen van de landingsplaats bleek, dat een en ander niet veilig kon ge schieden, omdat ditmaal een wit licht en de noodige handlagers aan den wal ontbra ken, hetgeen een gevolg was van de om standigheid dat dien nacht aldaar ambtena ren der politie en der invoerrechten en ac cijnzen surveilleerden, zoodat de lading dien nacht weer naar zee is gebracht buiten de territoriale wateren. In deze zaak waren 13 getuigen gedag vaard. Verdachte S. was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Nadat een gedeelte der getuigen was ge hoord, werd van het verdere verhoor afge zien. Verdachte gaf de feiten toe. De Rijksadvocaat zeide, dat de zaak een volkomen onverwacht verloop kreeg ter te rechtzitting. Het is waarschijnlijk de eerste keer van zijn leven dat verdachte S. bekent. De rijksadvocaat wees er op, dat verd. in 1933 met zijn handlangers heeft getracht met de „Johanna Maria" in de Oosterschel- de spiritus te smokkelen. Verd. kreeg daar voor 6 maanden gevangenisstraf, welke straf hij thans uitzit Verd. is een aarts smokkelaar. De Officier van Justitie eischte tegen ieder der verdachten 6 maanden gevangenis straf. De verdediger van verdachte S. zeide dat deze eigener beweging heeft bekend. Vol gens verdediger is verdachte S. het slacht- 1 offer geworden van verdachte D. Aan lnotnirvAvinn tv-, rl <~v T r/-xvv.-f- C2 Cl CC" O c Amsterdam 1936-3% 101%101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 41% A Amsterd. Bank 141—143 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 514%517% A De Schelde N.B. 50%— 52 C. Am. Smélt Ref. 27%—29% A Bonr. Sum. H.M. 180%—181% A Houth. Alberts 96 ex-div.95 C Union Pac. Rr. 48%50% C Int. Nickel Cy. 32%—33% A Pref. Lever-Bros 144%145% Ned. 38 100-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%84 A Koloniale Bank 131%—134 A N.I. Hbk. 600 128—131 C Ned. H. M. 1000 146-146-48 A v. Berkels Pat. 56%—56% C Calvé-Delft 90—91 A Philips Gem. B. afg. 266%—273%-75% C Unilever 152%—152%-54 C Am. Car Foundry 12%13%-14 C Anaconda Cop. 18%19%-% mjjn generaal opgevolgd." C Bethlehem St. 33%—35%-36 C Kennec Copper 22%24%-% C Rep. Steel 9%—10%-% C U. States St. C. 32—33%-34% C North Am. Cy. 14% A Kon. Petr. Mpij. 327%—335-37% C Contin Oil Cy. 20%—21%-% C Phillips Petr. Comp. 23% C Shell Union O.C. 9%—10-% C Tide Water Ass. Oil 9%10-% A Ned. Scheepv. U. 112%—112%-13% A H.V. Amsterdam 445%455-58 A Java Cult. Mij. 162163 A N.I. Suiker U. 167 ex div.169 A Deli Batavia 211 ex div.214%-13% C Deli Mij. 1000 273%—277-78 KoninkL I Markt I— Amerika Suiker I Unilever Obl.Markt - Tabak - (Wettig Rubber Philips Schepen gedeponeerd! A Senembah 246%241 ex div.-46 C Baltimore Ohio 3%4 C Southern Pac. Cy. 8%9 A Southern Rlw. 5%5% A Amst. Rubb. C. 194%199%-202% A Deli-Bat. Rubb. 131134-36 A Hessa Rubber 105110%-13 A Serbadjadi S.R. 90%91-93 WISSELKOERSEN. Heden: Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.95% 72.82% 5.03% 30.67 1.80% Gister? 8.96 72.82% 5.02% 30.66 1.80%' Eindexamen Gymnasium te Middelburg. Na voortgezet examen slaagde nog voor het einddiploma B de heer J. Schouten. Examens nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagden Maandag voor het Examen Nut tige Handwerken de dames P. E. Berghuijs, Middelburg; G. Beukerna, Nieuwdorp; M. C. Bosch, Koudekerke; F. de Bruijne, Vlis- singen en M. P. Flipse, Sint-Laurens. Acte Examens. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg zijn nog geslaagd de heeren A. de Wolf en C. Winkelen, beide uit Serooskerke (W.). Afgewezen 2 candidaten. Aan de technische hoogeschool te Delft slaagden voor electrotechnisch in genieur de heeren J. Dekker te M i d d e I b u r g en B. B. J. Klooster te E 1 1 e - woudsdijk. Te 's-Gravenhage slaagden voor het machinisten-examen diploma A de heeren H. L. van der Veen, S o e b u r g, J. Stop pels, 't Z a n d en A. Meijers te Soeburg al len leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Voor het esperanto-diploma A slaag den te Goes de dames P. A. Janse en E Kloenehorn en voor diploma B mej. M Ruissaard allen te Middelburg. Bij de Geref. Kerk te G o e s werd tot diaken gekozen de heer J. M. Broekstra. Geref. Kerk. Ds. J. W. Tunderman te GapingeVrou wenpolder heeft het beroep naar Helpman (Gr.) aangenomen. Geref. Gem. Ds>M. Heikoop te Utrecht heeft bedankt voor het beroep naar AagtekerkeOostka pelle. keiier kreeg echter achterdocht en op het laatste moment leverde hij de goederen niet af. Bij onderzoek bleek, dat K. heelemaal niet van plan was geweest om te trouwen. 1-Iij had op deze wijze echter geprobeerd het magazijn voor 1500 op te lichten. Wegens reeds uitgevoerde werkzaamheden, heeft de firma een schadepost van ongeveer 100. De verloving heeft de winkeljuffrouw in middels verbroken, want van haar moeder heeft de schilder 50 verduisterd. (N.R.C.) KOOMSCHE KERK BESMEURD. In den afgeloopen nacht hebben onbe kenden zich toegang verschaft tot de ka pel van het St. Janskerkhof te Laren en daar het altaar,, het tabernakel en de muren geheel met carbolineum besmeurd. Ook het beeld van Sint Jan de Dooper, dat onder de eeuwenoude olm op het kerk hof is geplaatst, werd op dezelfde wijze bewerkt. Voorts werden op liet voetstuk van het beeld van St. Jan en op een ta feltje in de kapel de woorden geschreven: wraak, V. R. O.". De verontwaardiging te Laren is zeer groot, temeer daar Vrijdag a.s. het beken de Sint Jan-feest gevierd wordt. De poli tie stelt een uitgebreid onderzoek in. Verduistering door winkeljuffrouw. In een filiaal van een groote winkelon derneming te Zandvoort kwamen den laat- sten tijd herhaaldelijk tekorten in de kas voor. Bij een nauwkeurige controle beken de een der winkeljuffrouwen, dat zij de ver duisteringen had gepleegd. In een jaar tijds moet dit ongeveer 1000 zijn geweest. De winkeljuffrouw is aangehouden. POGING TOT ONTVLUCHTING VAN EEN GEVANGENE. De 30-jarige Haarlemmer K., die we gens diefstal was aangehouden en na het verhoor door den rechter-commissaris met nog vijf andere gedetineerden per celwa gen van het gerechtsgebouw naar het huis van bewaring te Haarlem teruggebracht zou worden, heeft heden een poging ge daan om te ontvluchten. Op de binnenplaats van het paleis van justitie, waar vier rijksveldwachters toe zicht hielden op het transport, rukte hij zich los en snelde den achteruitgang van het gebouw uit, waarvan het hek open stond. Terwijl een der veldwachters de gevan genen bleef bewaken, zetten de drie an deren den vluchtende na, die slechts een geringen voorsprong had. Hij stoorde 'zich niet aan de herhaalde sommatie om te blijven staan, waarop een der veldwachters zijn revolver trok en vier schoten loste zonder echter den man te' treffen. Kj. wist hierna zijn voorsprong nog te vergrooten en via allerlei steegjes in het Begijnenhof; de Korte Jansstraat te bereiken. Toen een der veldwachters, die van een voorbijgan ger een fiets had geleend, enkele oogen blikken later deze straat inreed, bleek de vluchteling verdwenen te zijn. Het ver moeden, dat hij een van de vier huizen van het straatje was binnengegaan, werd bewaarheid toen de veldwachters deze woningen doorzochten. Op den zolder van een meubelmagazijn troffen zij den man aan, die zonder verzet naar het gerechts gebouw werd teruggebracht. Dit is in korten tijd reeds de derde maal dat er te Haarlem door een arrestant een poging tot ontvluchting werd gedaan. laatstgenoemde komt S. een massa geld te kort. Verdachte heeft alles bekend en de wijze waarop een en ander heeft plaats ge vonden uitgelegd. Pleiter verzocht de uiterste clementie. Kalveren gesmokkeld, J. B. C., 50 jaar, koopman te IJzendijke (Pyramide), E. v. d. Hx 54 jaar, arbeider te Bouchaute (België); H. J. L. C„ 17 jaar, koopman te IJzendijke (Pyramide) en R. E. E„ 15 jaar, arbeider te Bouchaute (België) hadden zich te verantwoorden wegens po ging tot frauduleuzen uitvoer van vee. Verdachten werd ten laste gelegd: le Dat zij te zamen en in vereeniging op 26 Januari 1938 te 6.30 uur voormiddags, aldus tusschen zonsonder- en opgang, in den Clarapolder onder de gemeente Filippine, buiten een heerbaan of grooten weg, 3 vaarskalveren van ongeveer 10 dagen oud, hebben gepoogd het koninkrijk /uit te voe ren, waarbij de eerstgenoemde .3 verdach ten ieder een kalf hebben gedragen met het voornemen daarmede de grens te over schrijden hetgeen niet is geschied alleen tengevolge van de omstandigheid dat amb tenaren der invoerrechten en accijnzen op ongeveer 450 m van de grens de verdach ten met de kalveren hebben aangehouden en de kalveren hebben aangehaald; 2e. dat de verdachte J. B. C. op 29 Janu ari 1938 nabij grenspaal 322 onder de ge meente Filippine door een schuur, wel ke aldaar staat gedeeltelijk op Neder- landsch en gedeeltelijk op Belgisch grond gebied heeft gepoogd 3 vaarskalveren van 14 dagen oud het koninkrijk uit te voe ren. Verdachte had deze kalveren met een vrachtauto uit de richting IJzendijke langs het grenskantoor Isabellasluis naar de Ne- derlandsch-Belgische grens gebracht en in de onmiddellijke nabijheid der grens uit de vrachtauto in voornoemde schuur gedra gen, terwijl de verdachten E. v. d. H. en R. E. E. zich bevonden in de onmiddellijke na bijheid aan de andere zijde der grens; een en ander geschiedde met het voornemen om de kalveren de grens over te brengen hetgeen niet is gelukt doordat 2 ambtena ren der invoerrechten en accijnzen den ver dachte J. B. C. hebben aangehouden en zijn kalveren hebben aangehaald. De officier van justitie eischte tegen J B. C. 6 weken gevangenisstraf en tegen E v. d. H. 1 maand gev., en tegen H. J. L. C. en R. E. E. ieder 2 maanden tuchtschool De verdediger van verdachten mr. P. C, Adriaanse, bepleitte vrijspraak, subsidiair een lichtere straf. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Den Haag: 1 doode De 24-jarige student G. M. R. is gister middag op den hoek PioenwegLaan van Meerdervoort te Den Haag met zijn motor rijwiel in botsing gekomen met een perso nenauto. R. werd met een schedelbasisfrae tuur in bewusteloozen toestand naar het Roode-Kruis ziekenhuis overgebracht. Kort na aankomst is hij overleden. Ten Beer: 1 doode Gistermiddag is de 54-jarige heer J. J. A, Wijsbeek uit Veendam aan het Damster- diep onder Ten Boer tegen een vrachtauto geloopen. De man werd met ernstige ver wondingen opgenomen en naar het R.K, ziekenhuis te Groningen vervoerd. In den afgeloopen nacht is de man overleden. Vonnissen. De volgende vonnissen werden uitge sproken. S. P., 27 jaar, transportarbeider te Soe burg, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, wegens diefstal, meermalen gepleegd en valschheid in ge schrifte: tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest; C. L„ 27 jaar, schipper, te Brussel we gens overtreding jachtwet: 50 of 10„da gen hechtenis, met verbeurdverklaring ei; bevel tot vernietiging der inbeslag geno men kanongeweren en verbeurd verklaring van het inbeslag genomen tweeloops jacht geweer en de patronen; M. F. C. v. d. B., 23 jaar, werkman te Westdorpe, wegens openbare schennis van de eerbaarheid, tweemaal gepleegd: tot 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 3 jaar; B. de B., 40 jaar, koopman, zonder be kende woonplaats, thans verblijvende in de strafgevangenis te Breda, wegens: ver duistering tot 6 maanden gevangenisstraf. HET FAMILIEDRAMA TE MERKELBEEK. Tegen verdachte ontslag van rechtsvervolging geëischt en plaatsing in een krankzinni gengesticht. Hedenmorgen behandelde de rechtbank te Maastricht het familiedrama, dat in den vroegen ochtend van 9 Mei j.l. de ge meente Merkelbeek in opschudding bracht. De 44-jarige mijnbeambte L. J. T. had toen hij dien morgen opstond, een revol ver uit het nachtkastje gegrepen en daar mede op zijn vrouw geschoten, die door 'n kogel werd gewond. Er ontstond een wor steling tusschen man en vrouw en terwijl de kinderen van het gezin kwamen toe snellen, schoot T. den revolver heelemaal leeg. Het jongste kind, een jongetje van drie jaar, dat- in zijn bedje rechtop was gaan staan, werd door een kogel gedood en een der andere jongens aan den arm gewond. De kindeen riepen uit het raam om hulp en een buurman drong het huis binnen, waar hij met behulp van de vrouw den man tot bedaren wist te brengen. Verdachte was gedagvaard onder be schuldiging van doodslag en poging tot doodslag. De getuige-deskundige dr. Janssen uit Venray, verklaarde dat verdachte in zijn melancholisehen toestand niet toereken baar kan worden geacht voor zijn daden. De man had in den nacht voor het drama voortdurend liggen piekeren over allerlei moeilijkheden, die hij bij zijn werk had. In den ochtend leidde dit tot de crisis met het noodlottige gevolg. De melancholische toestand van verdachte is wel te verbete ren, doch kan ook opnieuw optreden. Het O. M., rekening houdend met de verklaringen van den getuige-deskundige, eischte in zijn requisitoir ontslag van rechtsvervolging, plaatsing in een krank zinnigengesticht en daarna ter beschikking stelling van de regeering voor verdere ver pleging. Uitspraak 27 Juni. VOETBAL. ZATERDAGCOMP. ZUID-BEVELAND. Waarde heeft de overwinningsreeks voortgezet. Kapelle II moest thuis in Waarde haar meerdere erkennen, liefst met -90. Kloetinge deed het ook weer niet kwaad, door Kruiningen II thuis met 7_0 te verslaan. Waarde en Kloetinge schijnen toch wel veruit de sterksten te zijn in deze competitie. Krabbendijke ten slotte behaalde haar tweede overwinning, door Ierseke II met een nederlaag naar huis te zenden. De stand is thans: Waarde 5 5 0 0 315 10 Kloetinge 5 4 0 1 328 8 Kruiningen II 4 2 0 2 715 4 Ierseke II 6 2 0 4 1618 4 Krabbendijke 4 2 0 2 1513 2* Hansw. Boys II... 3 0 0 3 519 0 Kapelle II 3 0 0 3 0—27 0 Goes. Bevallen: A. de Witte, geb. Sies z. Overleden: J. J. de Schipper 72 j. echtgen. J. Louwerse te Ierseke. (D.Z.) Vlissingen. Van 120 Juni. Ondertrouwd: J. Marijs 23 j. en J. P. van de Woerdt 22 j. Getrouwd: H. Simon 37 j. en M. E. Smits 26 j.; H. F. M. van Opstal 31 j. en G. Waardenburg 29 j.; P. Bosschaart 28 j. en E. M. de Korte 29 j.; W. de Munck 32 j. en A. Brasser 23 j.; D. C. M. Rab 27 j. en C. J. van Belle-23 j. Bevallen: C. Stroo, geb. Kuijpers d.; E. de Jonge, geb. Sohier z.; E. C. Cramer, geb. de Waal d. Overleden: A. Huibregtse 80 j. wed. van H. H. Postma; C. F. Plaizier 13 j. (V.C.). Koudekerke. Ondertrouwd: A. Maljers 22 j. en J. de Wijze 21 j.; D. Blok 24 j. en T. Jakobsen 21 j. Bevallen: C. Kluijfhout, geb. Poppe z.; J. Roelse, geb. Bosschaart z.; K. Wonder- gem, geb. Leinse z.; P. Verhage, geb. Si- monse z.; L. Steutel, geb. Rejjnders d.; P. M. Stroo, geb. Roose z.; J. Jacobse, geb. Louws z. Overleden: L. Mauer 75 j. wed. van P. A. Maas. (V.C.) 2 w.p.i.m. Nederlaagwedstrijden Den Boer- Middelburgsche Crt. elftal. Morgenavond zal op het Gem. Sportter rein te Middelburg, d'e tweede van de reeks Nederlaagwedstrijden gespeeld worden, uit gaande van het Den Boer-Middelburgsche Courant Elftal. Dit keer zal de E.M.V.V.V. de strijd te gen het DEBOMICO-elftal moeten aanbin den. Daar laatstgenoemd elftal nog nim mer van de E.M.V.V.V. heeft kunnen win nen, gelooven wij, dat zulks ook ditmaal niet gelukken zal. Hdt Debomico-elftal zal er wel voor strijden de nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Een spannenden strijd belooft deze wedstrijd te worden. Financieel succes dei- wereldkampioenschappen. Na den eindstrijd van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft de Fransche Voetbal Bond de balans opge maakt. Het financieel succes heeft de ver wachtingen verre overtroffen. De totaalre cette van alle in Frankrijk gespeelde wed strijden bedraagt 5.866.000 franken, waar tegenover uitgaven staan van 4.500.000 franken, zoodat er een brutowinst is ge maakt van 1.366.000 franken (ongeveer 68.000). WIELRENNEN. MIDDELKAMP KAMPIOEN VAN NEDERLAND OP DEN WEG. Hofstede bij de amateurs en Seyen bij de onafhankelijken winnaars. Nabij Valkenburg zijn gisteren voor twintig duizend toeschouwers de Neder landsche wielerkampioenschappen op den weg verreden. De uitslagen waren: Beroepsrenners (151,6 km)1. Middel kamp (algemeen kampioen van Neder land) 4 uur 19. min. 27 sec.; 2. Schulte 4 uur 19 min. 48 sec.; -3. Valentijn 4 uur 19 min. 58 sec.; 4. Hellemons 4 uur 21 min. 13 sec.; 5. Gommans 4 uur 21 min. 42 sec. Amateurs (151,6 km): 1. Hofstede 4 uur 23 min. 12 sec.; 2. Demmenie, 3. De Hoog, 4. T. Pijnenburg (allen in denzelfden tijd). Onafhankelijken (151,6 km): 1. Seyen 4 uur 21 min. 9 sec.; 2. Reuter, 3. Van Stek beiden in denzelfden tijd. Veteranen: 1. Braspenninx Sr. 1 uur 36 min. 20 sec. Het is een felle strijd geweest. Het cir cuit is ongeveer 10 km lang en dit moest vijftien maal door alle categorieën wor den gereden, d.w.z. dat de renners dus 15 maal den beruchten Cauberg moesten opklimmen. Deze Cauberg heeft inder daad de beslissing gebracht. Steeds terug- keerend voor de deelnemers putte het be klimmen van den anderhalven kilometer berg menigeen zoo uit, dat het peleton al spoedig gedund was. Twee uitblinkers bij de beroepsrenners zijn het slachtoffer van het pechduiveltje geworden. In de vijfde ronde kreeg Braspenninx jr. een lekke band en dat schakelde den renner meteen uit. Een van de goede trekkers was Piet van Nek geweest. Schitterend heeft deze gereden en het was daarom dubbel jam mer, dat hij in de elfde ronde ook door een lekke band den strijd moest opgeven. Toen iets meer dan de helft was afge legd, waren Schulte, Van Nek, Middel kamp en Gommans voortdurend in de voorste gelederen, met de onafhankelijken Seyen en Lambrichts, de beide populaire Limburgers. Na de 12de ronde kwam Valentijn ais eerste door, gevolgd door Schulte op 23 sec en Lambrichts op 29 sec. Direct op Lambrichts volgden nog Seyen en een klein peleton van ongeveer 8 renners. Tenslotfte bleek, dat Schulte, Middel- ZONDER S en U lederen gal in Uw deze strooi iUw voedse iblazen, U 'giftigd en en ziet allt De meest delen. U n nemen om en U zult plantaardi, fioen stroo, bij apothel kamp en ves beschil Lambricht; vergeefs t genoemd c ronde, du; kwamen tijn alleer op de kJ bleef de si de beklim passeerde delkamp, naar vor en steven rechte lijrj zig zag ov voorbij girj behoefde strijd toenl de als tw< seconden I van Middi hem te m Propa? Het pi sche athld des avont" strijden z door EMI aldaar be wekt, en monstrati' zullen le> verzocht strijden Op 9 er „De Vro (de Groer afst'andm; keer ove: waar de Hierna gsj aan den door Wal He De a de tussche avond te eindigde gebr. partl in remisej tusschen slotte in geëindigd.I De stanl 1. EliskJ dr. Euwe dau en mas 3% en dr. Ta Heden W. I e r s e k Stee, 2. M. van Vette, 7 Wed] ster" te 19 M. L Waal, 4, 7 A. Boo 9, 11, 12, 13 M. de kaar, 22 We gevleugel le en 2e Pijpe en burg. Wed „Tot We berghe 1 Rijckbors Meijer 8. We „Recht Clercq 1 3, 7 en 1' en 13; J. 11; f. Nil We J. Vis, Sanders Ide 1; J. V Bussehe Dhondt ment 10, duif; J We| te Hansv J. Bruin: le Clerc Theenaa: hagen, weert; 8<fl weert; 1(1

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2