Tandpasta Ivorol (volgens De Landbouwdagen te Goes. SPORT. nieuw recept) geeft volop volwaardig schuim, GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND STATEN-GENERAAL. KERK EN SCHOOL. RADIO-PROGRAMMA. MARKTBERICHTEN. AGENDA. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg EXCURSIE Z. T. I. Een gedeelte der leerlingen van de derde jaars afdeelingen van '.t Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes, maakte met de Pink- stervacantie onder leiding van den direc teur een studietocht van 10 dagen per mo torzeilkotter Br 10 langs de belangrijke waterwegen van ons land en naar de Zui derzeewerken. De reis nam een aanvang te Vlissingen aan het Roeiershoofd des morgens 6.30 en ging over de Weslerschelde naar Hans- weerd, vandaar door het verbreede ka naal door Zuid-Beveland naar Wemeldinge. Daarop werd koers gezet naar het Hol- landsch Diep. Te Dordrecht zag men de werkzaamheden aan de nieuwe verkeers- brug en bezichtigde men menig detail aan de overal aanwezig zijnde waterbouwkun dige werken. Van Dordrecht voer men on der de hooge vaste spoorwegbrug te Baan- hoek door tot het slot Loevestein, waar na de haven van Gorkum werd aange daan. Van hier werd teruggevaren, nu vóór stroom naar de Noord tot de Lek, om de Nieuwe Maas te volgen tot de Nas- sauhaven te Rotterdam. In deze stad werd geruimen tijd halt gehouden om allerlei merkwaardige constructies aan bruggen en sluizen te bekijken. Nu volgde voor de Zeeuwen wel het merkwaardigste deel. De Hollandsche Ysel tot Gouda, de Gou we, Oude Rijn, Molenaarsbrug, Heimans wetering, Brasemermeer, Drecht, Huis te Drecht, Amstel tot Amsterdam, en dan naar het Oosterdok. Vele zijn de soorten bruggen en sluizen die men passeert. Naast de nieuwste hefbruggen over de Gouwe, passeert men ook nog de oude ophaal- en draaibruggen. De negen bruggen welke te Amsterdam op korten afstand moesten doorgevaren worden trokken veel aan dacht. Van Amsterdam werd de reis voortgezet na schutting door de Oranjesluizen via Marken naar Urk. Na vijf uur ongeveer N.NjO. gestuurd te hebben kwam men in de haven van ürk aan. Door welwil lende zorg van de Waterstaatsautoriteiten kon onder deskundige leiding het maken van den nieuwen meerdijk bezichtigd wor den. Het werken der machtige bagger machines en grijpers midden in de ein- delooze plas dwong de bewondering van allen af. Vooral het bepalen van de rich ting en vastleggen van punten op die groote ruimte trok de aandacht. Weer voer men verder nu naar Lemmer, waar de oude sluis en brug een geheel nieuw beeld gaven. Van deze plaats ging de tocht via het Tjeukemeer langs Sneek, Heegermeer, Fluessen, Galamadammen, Morrameer naar Stavoren. Na schutting nam het schip koers naar Medemblik, waar eenigen tijd werd vertoefd om een gedeelte der Wieringermeer te bezoeken en het gemaal de Lely te bezichtigen. In een flinke onweersbui voer men verder naar het oude havenstadje Enkhuizen. .De vele mooie oude gevels en bruggetjes zoo wel vaste als beweegbare werden beke ken. Na een dag oponthoud werden de zeilen weer geheschen en met een Wes tenwind voer de kotter in vier uur naar Amsterdam. Over het Noordzeekanaal onder de Hembrug door, naast en tusschen groote Oceaanstoomers vervolgde men den tocht via de Spaarndammersluis naar Haarlem. Daar konden de opvarenden juist de bekende bloemenmarkt „de Luilak" meemaken. Dit was nu wel geen water bouwkundig onderwerp maar toch een prettige afwisseling. De reis werd vervolgd langs het Zui- derspaarne, Ringvaart, Kagerplassen de Zyl langs Leiden door het Rijn-Schie ka naal naar de Vliet en zoo langs Den Haag en Delft door de Delfthavensche Schie naar Rotterdam. Door de spoorbrug bij de Albrechtskade via de Coolhaven dooi de Parksluizen en Parkhaven naar de Nieuwe Maas. Met schitterend weer werd de Nieuwe Waterweg opgevaren langs de Waalhaven, Merwedehaven, Schiedam, de groote werven te veel om op te noe men, via de Noordgeul langs de welplaat naar de Oude Maas. Voor stroom met een kalm windje passeerde het gezelschap de twee hefbruggen te Spijkenisse en Ba- rendrecht. Men verbaasde er zich over dat deze gevaarten na driemaal blazen op den horen voor het in verhouding zoo kleine scheepje prompt geheven werden. Het laatste gedeelte van de Oude Maas tot Dordt werd in den donker gevaren. Voor gelicht door de voortreffelijke kaarten van den A.N.W.B. en de lichten op den wal met het horloge in de hand om de snel heid te controleeren liep het schip om half elf door de Krabbe en kon nabij de Zeehaven meeren. Het gedeelte van Haarlem tot Dordrecht was wel het mooiste wat natuurschoon be trof. De laatste dag was aangebroken. Des morgens om vier ur werd het zeil gehe schen de motor aangeslagen en na een vaart van 7 uur lag het schip in de klei ne sluis te Wemeldinge, waar het gezel schap werd ontbonden en elk op eigen gelegenheid zijn haardstede kon opzoeken. Het vele dat men op zoo een reis ziet, zoowel op constructief- als op waterstaats en aardrijkskundig gebied, zal niet nala ten een bljjvenden indruk te vestigen en menigmaal een houvast kunnen zijn bjj de studie. Concerten. Voor de concerten van „Hosanna" en „Euphonia", welke gisteravond ter gele genheid van de jaarvergadering der Z.L.M. alhier werden gegeven, bestond groote be langstelling. Er is uitstekend gezongen en gemusiceerd. Brandje. Dank zij de oplettendheid van een be woonster in de Hobeinstraat, is gistermor gen omstreeks half zeven een brand in een garage tijdig ontdekt, zoodat door spoedig ingrijpen erger werd voorkomen. Het was mej. v. d. H. die rook zag komen uit de ga rage van den heer v. d. Hout in de Hobein straat. Zjj waarschuwde een buurman, den slager Koole, die de sleutels van de garage haalde en de deur opende. Toen bleek dat een auto in brand stond. Onmiddellijk greep Koole krachtdadig in en wist hij met een touw de brandende auto naar buiten te sleepen, waar men met een schuimblusch- apparaat het vuur doofde. De inmiddels ge alarmeerde brandweer, behoefde geen dienst meer te doen. dat tandaanslag en spijsresten absorbeert en emulgeert. Daardoor worden de tanden wérkelijk wit en de mond bijzonder frisch en rein. Tube 25 en 40 cent. Extra groote tube 60 cent. (Ingez. Med.) DOMBURG. Donderdagavond komt de Raad in openbare vergadering bijeen. Be handeld worden o.a. de volgende punten: Benoeming plaatsvervangend secretaris en ontvanger. Verzoek tot ontheffing ver plichte aansluiting waterleiding. Voorstel sluiting wandelpad langs de Hooge Hil als rijweg. Wijziging verordening schoolgeld enz. WESTKAPELLE. Vrijdag a.s. des nam. half 7 uur komt de Raad in openbare ver gadering bijeen. Punten ter behandeling o.m.: Verzoek N.V. Bataafsche Import Mij. te 's Gravenhage tot het plaatsen van een benzinepomp met benoodigde leidingen in gemeentegrond bij A. Verhulst B 39. Kas- geldleening voor den Groeneweg, groot 5000, en verhooging kasgeldleening ter financiering der uitgaven van de riolee- ringswerken met 5000. IERSEKE. De aanvoer van mosselzaad van de Wadden is de laatste week zeer groot geweest. Deskundigen ramen die voor geheel Zeeland op ongeveer 70.000 ton (van 100 kg). De prijs is reeds veel minder geworden en is van 1 tot 0.60 gezakt. Ten gevolge van de 11. Zaterdag bekend gemaakte „standaard-capaciteits-leverings- cijfers" is de stemming zeer gedrukt en is de vraag miniem en zijn verder vele orders voor zaadhalen geannuleerd. Verschillende kweekers gaan niet meer om zaad daar ze toch hun bedrijf moeten inkrimpen. SCHORE. Het is reeds enkele maanden geleden, dat het mond- en klauwzeer ge weken werd verklaard. Thans heeft zich onder het vee van K. echter een nieuw ge val voorgedaan. De collecte bij de N. H. kerk, gehou den ten bate van de Zending heeft opge bracht ruim 34. WEMELDINGE. Gistermiddag liep het motorschip „Renus 49", doordat de machi ne weigerde achteruit te slaan op een sluis deur van de Westsluis alhier. Het ongeval had veel ernstiger kunnen zijn, als niet tij dig van een sleepschip een draad was vast gezet op bedoeld motorschip, waardoor er ger werd voorkomen. Nadat de schade was opgemaakt en cautie gesteld, kon het schip vertrekken. Toen het zes jarig zoontje van schip per De Hondt zich bezig hield met het hen gelen in de sluis, had hij het ongeluk zijn evenwicht te verliezen en te water te val len. Met het toesteken, van een hengelstok wist men den knaap naar den kant te trek ken en kon men hem weer op het droge brengen. Gelukkig voor den jongen, dat hij eenigszins de zwemkunst verstond. WEMELDINGE. Dinsdagavond vergader de het feestcomité voor het sportfeest te houden ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan der gymnastiekvereniging „Wil len Is Kunnen" alhier. Tot bestuursleden der commissie werden gekozen de heeren: F. K. Geluk, voorzitter; M. Visser, secre taris en A. van Oosten, penningmeester. De vereenigingssecretaris kon meedeelen dat er reeds 6 vereenigingen met een totaal van ongeveer 200 deelnemers, zich voor deelname hebben aangemeld. Ook werd door enkele personen of vereenigingen reeds een prijs, toegezegd. De financieele commissie bestaat uit de heeren: D. de Schipper; Joh. Felius; K. van Dalen; J. Burger en A. van Oosten. Het sportfeest zal, worden gehouden op het sportterrein in het bouwplan. Dinsdagavond vergaderde de vereeni- ging van aardbeientelers alhier. De aftre dende bestuursleden de heeren: C. Wabeke en Jac. Paauwe werden herkozen. Na breedvoerige discussie werd besloten om de aardbeien gecombineerd te veilen voor het vat over de veiling te Kapelle-Biezelinge. Tot in ontvangstnemer-vervoerder der aardbeien werd aangewezen de heer J. Ha melink. In de jaarvergadering van de vereeni- ging van Oud Leerlingen van den Land- en Tuinbouwcursus werden in de plaats van de heeren M. C. Lindenbergh en J. Kole Wz. als bestuursleden gekozen de heeren: Jac. Paauwe en C. de Schipper Cz. Verder werd besloten om dit jaar practisch onder richt te geven in het selecteeren van aard appelen te velde, welk onderricht gegeven zal worden door ir. Versteeg, leider van het N.A.K., zulks op een aardappelveld dat door den heer J. Dekker Pzn hiervoor is beschikbaar gesteld. Bij den gemeente-veldwachter zijn in lichtingen te bekomen over de volgende ge vonden voorwerpen: 1 gummilaars en 1 zakmes met scheede. Slot algemeene vergadering. Na de rede van ir. Louwes, die met groote aandacht werd aangehoord, was er gelegen heid tot het stellen van vragen. De hr. J. K. de Putter vroeg, of de hr. Louwes het niet noodzakelijk acht, dat er een minister van landbouw komt. De hr. W. F. van Gorsel vroeg, of de hr. Louwes meent, dat de boer zijn ver trouwen kan geven aan een minister, die zeide, dat van hem geen maatregelen zijn te wachten om de onrechtvaardige verhou dingen die bestaan tusschen de belooning van den landbouw en andere bedrijven, op te heffen. Nadat nog eenige vragen gesteld waren, over wat de hr. Louwes een „behoorlijke" belooning vindt, over de aardappelteeltre geling, de bot er prijzen en de groote marga rineproductie, de loonen die van hoogerhand opgelegd worden terwijl de landbouwer niet bij machte is ze te betalen, zeide de hr. Lou wes, dat hij, als regeeringscommissaris, er geen invloed op heeft, of er een minister van landbouw zal zijn of niet. Spr. zegt verder, dat de minister het zoo zeker niet heeft gezegd, als de hr. Van Gorsel beweer de, over het verschil in de belooningen. De minister heeft uiteen gezet, dat hij niet de bevoegdheid heeft de loonen gelijk te stel len. Verder zeide spr., dat men niet op het standpunt kan staan, dat iedere arbeid ge lijk bezoldigd moet worden'. Onder „behoor lijke" belooning verstaat spr., dat de land bouw dezelfde plaats kan innemen van vóór den oorlog. De minister kan er niet voor zorgen, dat er nooit meer een boer failliet gaat; de energieke dient hooger beloond te worden dan de slappe. Spr. wees er voorts op, dat het probleem der aardappelen zeer moeilijk is in verband met de wisselende omstandigheden. Wat het vlas betreft, is de regeering met een taxatie begonnen. Spr. zette nog uitvoerig uiteen met welke omstandigheden de regeering bij haar maat regelen rekening moest houden. Eén er van is het openhouden van de buitenlandsche markten, die we nu mogelijk niet, maar over een jaar weer wel noodig hebben. De kwqgtie van den invoer van buitenlandsch vleesch staat in geen enkel verband met de teeltregeling. Nadat spr. nog de moeilijkhe den op het gebied der spjjsvetten uiteenge zet had, besloot hij met de toezegging, dat hij naar Den Haag terug zou gaan met de overtuiging, dat men den richtprijs van de tarwe gaarne iets hooger zou zien. (Ap plaus). De voorzitter deelde hierop mede, dat van den Commissaris der Koningin in deze provincie bericht van verhindering in kwam, met zijn gelukwenschen voor een ge slaagde vergadering en tentoonstelling. (Ap plaus.) Spr. zegde voorts den hr. Louwes dank voor zijn belangwekkende rede. Nadat de voorzitter nu ,zijn jaarrede had gehouden (van welke wij gisteren reeds een verslag opnamen) vroeg de secretaris der Z.L.M., ir. Dorst,aller aandacht voor den coloradokever. Vindt men er één, dan dade lijk den burgemeester waarschuwen of, nog liever, den hr. Phaff te Goes opbellen. Koffietafel Rijtoer Avond maaltijd, Na afloop der vergadering begat men zich naar „De Prins van Oranje" waar een welvoorziene koffietafel aangericht was; toen men zich hier weer gesterkt had voor de dingen die komen zouden, ging het naar de Markt,, waar een onaf zienbare hoeveelheid automobielen was opgesteld. We telden er tot nommer 125! Alles was er keurig ingericht; nummer tjes op de voorruit, nummers op staakjes in de voegen der'steenen gestoken: een ie der kon zijn plaats zoo vinden. Met bur gemeester Van 'Liere van 's-Heer-Abtsker- ke en den heet Blok uit diezelfde plaats was schr. dezes ingedeeld bij den heer Slooves, die niét alleen vanwege de P. Z. E. M. gaarne voldaan had aan het ver zoek, een wagen bij te dragen, doch er bovendien een eer in stelde, dezen zelf te rijden. En er waren er meer die op deze wijze van hun goede gezindheid t.o.v. de Z. L. M. deden blijken. En zoo ving dan de traditioneele rijtoer aan, mede door de politie voortreffelijk geregeld. Het was me anders een karavaan door de Zuidbevelandschse landen! Maar op alle punten waar dat nuttig of noodig bleek, was er gemeente- of rijkspolitie opgesteld en alles liep van een leien dak- Je- Het was een mooie toer ook. Die zich ver uitstrekte over de goede Zuidbeveland- sche aarde: over 's-Heer-Arendskerke en Nisse naar Driewegen, naar Borsele, en zoo langs den dijk waarachter de slikken van den Kaloot liggen weer Noordwaarts op Lewedorp aan; vervolgens langs „De Piet" en Oud-Sabbinge naar Wilhelmina- dorp, waar, aardige attentie, het kleine maar dappere fanfarecorps „De Echo" de honderden gasten opwachtte. Hier wer den gul ververschingen aangeboden, an ders gezeid: men kon er een stevig schui mende pot bier of een frisch prikkelend glaasje limonade krijgen. Wat was het daar prachtig op die wei de in dien rijken polder. De witte wólken dreven aan het glanzend blauwe uitspan sel; de zon scheen heerlijk, en daarin be woog zich een gewoel van stevige en wel gemoede Zeeuwsche boeren en boerinnen: eensdeels nog in de gewestelijke drachten, anderdeels gemetamorfoseerd op z'n bur gers. Men zag er de Walchersche kappen en de Bevelander groot-uitstaande mut sen; er was zelfs zoowaar nog een Noord- bevelandsche in deftige sober-zwarte klee- dij, doch met een sierlijk breed-uithangende fijn-kanten muts en hangers die een bij zondere schoonheid en distinctie aan het geheel verleendenDoch laat ons hier over niet uitweiden. Maar mooi was het toch Na de lafenis in den Wilhelminapolder ging het verder naar Kattendijke, en zoo over Kapelle en Kloetinge terug naar Goes, Bijzondere belangstelling trok op dezen rijtoer de 7 ha door de Rijkswerk verschaffing géëgaliseerden grond van den heer Klompe onder Wolfaartsdijkmen zal zich herinneren dat wij hierover destijds uitvoerig schreven bij ons bezoek aan de werkverschaffing in Zuidbeveland. Toen nog een berglandschap van natte, vette klei: nu wuifden er heerlijk groen de hal men Terug in Goes was er gelegenheid even te verpoozen en moed voor den maaltijd te verzamelen; om half acht prompt ving deze in „Den Prins van Oranje" aan en ook hier heeft men het allergenoegelijkst gehad. Nadat de tafelvoorzitter, mr. P. Dieleman, een dronk op de Beschermvrou wen der Z.L.M.H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana had uitgebracht, zijn er nog tal van redevoeringen uitgespro ken, waarbij dengenen die lof voor het tot stand gebrachte toekwam en dat zijn er velen deze waardeering niet is onthouden! KORFBAL. GECOSTÏ MEERDE KORFBALWEDSTRIJD. De Middelburgsche korfbalvereeniging „Swift" organiseert op Dinsdagavond 28 Juni a.s. op het Gem. Sportterrein een ge- costumeerden korfbalwedstrijd. Het ligt in de bedoeling dat de gecostumeerden en de leden van „Swift" vooraf een wande ling door de stad maken naar het sport terrein. Het is, naar wij meenen, voor de eerste maal dat een gecostumeerde korf balwedstrijd in Middelburg gespeeld zal worden. Het wakkere groepje Swiftianen zal zeker wel voor een interessant en vroolijk spel zorg dragen. SCHAKEN. Het tournooi te Noordwijk. De uitslagen van de partijen, welke gis teren in de vijfde ronde van het interna tionaal schaaktournooi te Noordwijk ge speeld zijn, luiden: Sir G. A. ThomasBogoljubov afgebr.; Eliskases wint van Landau; SchmidtKe- res afgebr.; Euwe wint van Tartakower: Spielmann verliest van Pirc. De stand van het tournooi is thans: 1. Eliskases 4 p.; 2. Euwe 3% p.; 3. en 4. Keres en Sir G. A. Thomas ieder 2% p. plus 1 afgebr. partij; 5. Pirc. 2% p.; 6. Bogoljubov 2 p. plus 1 afgebr. partij; 7. Schmidt IVz p. plus 1 afgebr. partij; 8, 9 en 10 Landau, Spielmann en Tartako wer ieder IV2 p. WIELRENNEN. De ronde van Frankrijk. In Juli wordt wederom de jaarlijksche groote wielerwedstrijd, de r:onde van. Frankrijk verreden. Men weet dat de laat ste twee jaar ook NederlandSche renners deel hebben genomen aan dezen grooten wielerwedstrijd, welke ongeveer een maand duurt. Ook ditmaal zullen zes Nederland Sche renners in deze ronde meerijden. Reeds zijn gekozen: Schulte, Van Nek, Hellemans en Dominicus. De verkiezing van de overige twee, waartoe zeker wel Anton van Schendel zal behooren (Albert van Schendel is door een bij een valpartij opgeloopen blessure voorloopig uitgescha keld), zal binnenkort geschieden. Nederlanders in de ronde van Luxemburg. Van 22 tot 26 Juni wordt de ronde van Luxemburg, bestaande uit 4 dagétappen, verreden. Aan dezen internationalen wed strijd zal ook een ploeg Nederlandsche ren ners deelnemen. Gekozen zijn, de renners Seijen, Bronger, Lambrichts, Theuns, Kui per en Buron. DE VERLENGING VAN DE OMZETBELASTINGWET MET 5 JAAR. Verhooging heffingspercentage ontmoet tegenstand in de Twee de Kamer. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp tot herzening van de om- zetbelastingwet en tot wijziging van de al gemeene wet van 1822 behandeld. Bij dit wetsontwerp wordt de werking van de om- zetbelastingwet met 5 jaar verlengd en worden eenige technische herzieningen aangebracht, waarvan de voornaamste is dat het bijzonder invoerrecht, berekend over de waarde en vermeerderd met de ge wone invoerrechten, met wordt ver hoogd. Deze wijziging zal een bate ople veren van 5 millioen gulden. Voorts zullen nog 2% millioen gulden worden opgebracht door eenige andere wijzigingen, onder wel ke de bepaling, dat het bewerken van stof, niet door den fabrikant geleverd, onder de wet komt te vallen en de bepaling, dat om zetbelasting zal worden betaald voor eigen bedrijf gebruikte eigen producten. Voorts is een aantal vrijstellingen geschrapt. Een aantal schoonheidsgebreken is weggewerkt. Bij de bespreking in de Kamer verklaarden de heeren Kersten (st. ger.) Woudenberg (nsb), Van Houten (c.d.) en De Visser (comm.) zich tegen verlenging van de om zetbelasting. Ook de heer Van den Heuvel (a.r.) nam een afwijzende houding aan. Volgens hem ware het beter de opbrengst van de omzetbelasting voortaan te vinden uit invoerrechten. De andere sprekers er kenden de verlenging als noodzakelijk en spraken waardeering uit voor de technische herziening, doch oefenden aandrang op den minister van financien uit, om op onderdee- len verbetering te krijgen. De heer An- driessen (r.k.) dacht daarbij vooral aan de groote gezinnen, de heeren Ter Laan (s.d.), Schilthuis (v.d.) en Bachg (r.k.) besteed den in het bijzonder aandacht aan de be langen van de kleine fabrikanten-detaillis ten. De vrijstellingen vormden het ontwerp van velerlei wenschen. Bijna alle sprekers hebben vrijstelling van de eerste levensbe hoeften bepleit, waaronder vooral rund- vleesch, fruit, boter en thee werden gere kend. De minister heeft bij de schriftelijke ge- dachtenwisseling het voornemen te kennen gegeven, het heffingspercentage der omzet belasting van vier tot vijf procent te ver- hoogen. Hiertegen rees van vele zijden verzet. De kath., soc.-dem. en vrijz.-dem. sprekers o.a. die in het algemeen dit wets ontwerp wel steunden, verklaarden zich te gen een dergelijke verhooging. Ook de hee ren Wagenaar (a.r.) en Bierema (lib.) toonden zich geenszins met het denkbeeld ingenomen. Het bijzonder invoerrecht vond geen in- stemming bij den soc. demoeraat den heer Ter Laan, terwijl de heer Schilthuis (v.d.) de uniformiteit van dit invoerrecht be zwaarlijk vond. Ook de heer Bierema had met den heer Van Houten op dit punt be denkingen. De heer Wagenaar zeide nog, dat het on juist is, dat de minister het verleenen van vrijstellingen koppelt aan een verhooging der omzetbelasting. In zijn rede, welke de minister van finan ciën, de heer De Wilde, aan het einde der vergadering aanving om haar bijna ter stond weder tot heden af te breken, ant woordde de bewindsman hierop, dat hij geen vrijstelling kan verleenen onafhanke lijk van de belastingopbrengst, dat derhalve dit vraagstuk niet thans, maar eerst bij het ontwerp tot verhooging van het heffings percentage behandeld dient te worden. He den zou de Kamer verder gaan. Geslaagd voor het notarieel examen eerste deel, mej. G. A. de Noo te Vlis singen. VRIJDAG 17 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. Alg. Progr., verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., gram. (Om 9.30 Gelukwenschen). 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 Cello met pi- anobegel. en Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en Gram. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Solistenconc. en gram. 4.30 Gram. 5.00 Sonora-kwintet en Gram. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.00 Ber. 7.15 Li teraire causerie. 7.45 Ber. ANP. 8.00 Koor van de Ned. Bachver., Utrechtsch Sted. Ork. en solisten. 10.15 Ber. ANP. 10.20 Gram. 10.45 Causerie. 11.00 Gram. Ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Mor genwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.10 Verv. declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.15 Gram. 1.45 Verv. conc. 2.30 Declamatie. 3.00 Variété. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 Ram blers. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Ham mond-Orgelspel. 7.00 Causerie. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Viool en piano. 8.30 Causerie. 9.00 VARA-orkest. 10.00 Fragm. operette „Axel an der Him- melstür". 10.30 Ber. ANP. 10.40 A vond wij ding. 11.00 Schaaknieuws. 11.05 Esmeralda- septet. 11.30 Jazzmuz. (gr.pl.). 11.5512.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 12.10 Orgelconc. 12.40 Gerhardi's Band. 1.20 Causerie. 1.35 2.20 Birminghamsch Dames-strjjkkwartet en solist. 4.20 Gram. 4.50 Declamatie. 5.20 Bridgewater-kwintet en Cecilian-trio. 6.20 Ber. 6.45 Inl. volgende uitz. 6.50 le acte opera „Die Meistersinger von Nürnberg". 8.10 Quatre-mains. 8.35 Revue. 9.20 Ber. 9.40 Discussie. 10.05 Inl. volgende uitz. 10.10 3e acte „Die Meistersinger von Nürnberg". 11.5512.20 Dansmuziek (gr.pl.). ifADIO-PARIS, 1648 m. 8.55—9.05, 10.10, 11.20 en 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.05 Zang. 3.20 Viola. 4.35 Zang. 5.20 Casa- desus-trio en zang. 8.35 Zang. 8.50 Radio- tooneel. 10.50 Gram. 11.20 Orkestcone. m.m. v. Raugelkoor. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 en 8.50 Tentoonstellingsork. 12.20 Orkest. 2.30 Vroo lijk conc. 4.20 Orkest en solist. 6.20 Piano. 7.30 Orkest, vroolijk instrumentaal kwartet en solisten. 9.20 Radiotooneel. 10.35 Gram. 11.20 Sted. ork. van Krefeld en solisten. 12.203.20 Orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Salonorkest en soliste. 6.05 Gram. 6.50 Salonorkest en soliste. 8.20 Sym- phonie-ork. en gem. koor m.m.v. solisten. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Verv. conc. 10.05 en 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Loi- seau's orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 en 6.00 Orkest. 6.35 Gram. 6.50 Piano en zang. 7.35 Guller-trio. 8.20 Gram. 8.40 Uit Londen: 2e acte opera „Die Meistersinger von Nürn berg". 9.55 Gram. 10.30 Dansorkest en so list. 11.15 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Cabaret. 8.30 Ber. 8.40 Michalek's ork. en solisten. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Ber. 10.40 Sportrep. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Ber. 11.20 Kleinork. en orgelspel. 12.202.20 Or kest en solisten. Middelburg, 15 Juni. Groentenvei- ling. Spinazie 713 c., Postelein 613 c., Zuring 34 c., Wagenaarsboonen 43—52 c., Suikerboonen 50 c„ Stamsnijboonen 3643 c., Stamprincessenboonen 5065 c., Tuin- boonen 610 e., Doppers 1725 c., Peulen 1828 c., Andijvie 412 c„ alles per kg. Peën 413,5 c., Kroten 28 c., Slauien 1,5 4 c., Selderie 12,5 c„ Rabarber 14,5 c., Rammanas 12 c„ alles per bos. Bloem kool 39 c., Kropsla 0,51,5 c„ Komkom mers 36 c., alles per stuk. Aardappelen: Bevelanders 2.20-2.42 p. 25 kg, Metlotthiams groote 1315 c., Drie lingen 1113 c., Kriel 810 c„ alles per kg. Peterselie 35 c., Kunne 1012 c„ Kervel 45 c., alles per chip. Fruit: Perziken 310 c„ per stuk, Prui men 7074 c., Tomaten 25—29 c., Aard beien 2540 c., idem zwartjes 8896 c., Roode bessen 4278 c„ alles per kg. Bloemen: Anjers 13 c., Pyrethiums 2 c., Lathyrus 6,5 c„ alles per bos, Hortensia 22 c., Spirea 17 e., beide per stuk, Bolbegonia's 25 c., per 10 stuks. 16 Juni. Groote veiling. Kruisbessen 16.60—16.90. Oostburg, 15 Juni. Avicultura: aan voer 97 kg boter; prijs 1.021.42 per kg- MIDDELBURG. DO 16 Jun VR 17 Jun GOES. DO 16 Jun. Bal champêtre verlichten tuin; Schuttershof 17.00 h. DO 16 Jun. Groote Landbouwtent. der Z.L.M Vuurwerk. DO 16 Jun. Conc. Euphonia, Markt 20.30 h. VR 17 Jun BIOSCOPEN. CITY, VR 17—DO 23 Jun.: „Het mysterie van de Ju 52" en „mr. Moto slaat toe", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6