RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT. DE BELASTINGINKOMSTEN ONVOLDOENDE. ENGELAND ITALIË ZWEDEN. RUSLAND. AZIë. JAPAN. VER. STATEN. De zaak tegen den wacht meester der Kon. Marechaussee LEGER EN VLOOT. Vreeselijk drama te Rotterdam SPAKENBURGERS IN STRIJD MET DE VISSCHERIJ-INSPECTIE. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG AFLOOP VERKOOPINGEN. DOMBURG BURGERLIJKEN STAND. Havas weet te melden, dat deze benoe- piing van Von Fritsch slechts een honoraire onderscheiding is. Tot dusver zijn alle geruchten, volgens welke de generaal weder in den actieven dienst zou worden opgenomen, van be voegde zijde tegengesproken. De laatste maand hebben over een aan staand eerherstel van Von Fritsch herhaal delijk geruchten geloopen. Om de kwestie- von Fritsch nog eens zeer in het kort op te halen: volgens de meest gangbare lezing beeft de generaal, toen hij nog opperbe velhebber van het Duitsche leger was, zich Opgeworpen als woordvoerder van officie renkringen inzake moeilijkheden, welke tot een crisis kwamen door het huwelijk van den toenmaligen minister van oorlog von Blomberg met een dame beneden zijn stand. Afgezien van de bezwaren tegen von Blomberg moet von Fritsch, die gelegenheid tevens hebben aangegrepen om tegen Hit- Ier de grieven kenbaar te maken van het leger tegen bepaalde aspecten van het na- tionaal-socialistische regime. Die bezwaren moeten betrekking hebben gehad op de buitenlandsche politiek en in het bijzonder op die ten opzichte van Oos tenrijk. Ook moet de groep-von Fritsch ge waarschuwd hebben tegen politieke propa ganda in het leger. De eischen van het le ger moeten Hitler in een moeilijke positie hebben gebracht en als eenige oplossing hebben gezien, dat onder den vorm van een algemeene reorganisatie von Blomberg, von Fritsch en 13 andere generaals op pensioen zijn gesteld. Inmiddels waren ook tegen von Fritsch persoonlijk beschuldigingen inge bracht door zijn tegenstanders, maar een eereraad onder voorzitterschap van Göring had geen moeilijke taak om vast te stellen, dat deze beschuldigingen ongegrond waren. Als eerste op den weg naar de rehabilitatie heeft Hitier daarop den generaal, die „we gens redenen van gezondheid" met pen sioen was gegaan, een persoonlijken brief geschreven met hartelijke wenschen voor een spoedige beterschap. ONGERUSTHEID OVER HET LOT VAN SCHUSCHNIGG. Het Engelsche blad, de „Times" is on gerust over het lot van den vroegeren Oostenrijkschen bondskanselier Schusch- nigg, welke ongerustheid is toegenomen na het bericht van den dood van oud burgemeester Schmitz (hoewel dit bericht door Berlijn is tegengesproken). Men weet niets van Schuschniggg, schrijft de „Times" en het blad is verontwaardigd, dat zooveel personen gevangen zitten, zonder voor den rechter te verschijnen en die alleen hebben misdreven door trouw te blijven aan het bewind. Men weet zelfs niet, waar Schuschnigg zich bevindt. Vol gens sommige inlichtingen zou hjj zich nog te Weenen bevinden in hotel Metropole, dat thans het hoofdkwartier en de ge vangenis van de Gestapo is. De minister van financiën, graaf Schwe- rin von Krovsigk heeft in het administra tief instituut te Kiel een rede gehouden, waarin hij uiteen heeft gezet, dat de be lastinginkomsten van het rijk, niettegen staande deze zijn toegenomen, niet vol doende zijn om de uitgaven voor bewa pening en het vier-jaren-plan te dekken. Daarom zijn groote leeningen bij de spaarders noodzakelijk. Het programma der „Duitsche nationale kerk" een mystificatie? Het D. N. B. meldt: Een groot deel der buitenlandsche pers heeft 'n bericht uit Ber lijn over 'n programma der nationale kerk van het Duitsche rijk gepubliceerd. Wij vernemen, dat dit bericht op een mystifi catie berust. Een geestelijk gestoorde heeft een programma van een door hem uitge vonden „nationale kerk van het Duitsche rijk" in eenige exemplaren vervaardigd en verspreid. De man is in hechtenis genomen en zal waaarschijnlijk in een krankzinni gengesticht worden opgenomen. BERLIJNSCHE PREDIKANTEN BEëEDIGD. Gister zijn de Berlijnsche predikanten beëedigd. Van de zes honderd predikanten die waren opgeroepen, zijn 158 niet opge^ komen. Voor de plechtigheid heeft een rechtsgeleerde de aandacht der predikan ten gevestigd op het karakter van den eed, welke hun niet alleen aan den Füh- rer bindt, doch ook aan de nationaal-socialistische ideologie en de wetten, welke deze heeft ingege ven. De predikanten legden vervolgens den eed af. Zij, die niet verschenen wa ren, zullen nog eens worden uitgenoodigd, indien zij dan weer niet zullen komen, zullen zij worden geschorst. De Belijde- niskerk heeft zich bereid verklaard op voorwaarde, dat de eedsformule door den staat zou worden geëischt en niet door het minsterie van eeredienst. HITLER NAAR WEENEN. De „Figaro" verneemt uit Berlijn, dat de Führer morgen naar Weenen zal gaan om de Duitsche theaterweek bij te wonen Vermoedelijk zal hij twee of drie dagen te Weenen blijven. In sommige politieke kringen is men van meening, dat deze reis een gevolg is van de moeilijkheden in de Oostenrijksche nationaal-socialistische partij. Naar verluidt is een door 1200 oude leden van de partij onderteekend schrijven naar den Führer gezonden, om hem te vragen persoonlijk een aantal geschillen te komen regelen. Lichte aardschok waargenomen. Gistermiddag om 14 uur 35 (Eng. z. tijd) werd te Londen een lichte aardschok waar genomen. ABESSIJN MAAKT AMOK IN DE STRATEN VAN ROME. Bij het zien van den gouden leeuw van juda, welke de Italianen in triomph van Addis Abeba naar Rome hebben gebracht is gister plotseling een Abessijn amok gaan maken. Met zijn zwaard verwondde hij een aantal personen. Tenslotte werd hij door Leden van de fascistische militie met revol vers neergeschoten. Men verwacht niet, dat hij het leven zal behouden. Nader wordt gemeld: De Abessijn, die amok maakte bij het zien van den leeuw van juda bij het monu ment voor de in 1895 in Abessynië gevallen Italianen, was een der stamhoofden, die naar Rome zijn gekomen ter gelegenheid van den tweeden verjaardag der Italiaan- sche verovering, VACANTIE MET BEHOUD VAN LOON.' De Zweedsche Rijksdag heeft een wet aangenomen, waarbij bijna alle arbeiders en bedienden aanspraken krijgen op een zekeren tijd vacantie met volledig behoud van loon. De duur van de vacantie mag per 'aar piet minder dan 12 dagen zijn. Zeven hooge functionarissen van het departement van handel afgezet. Reuter meldt uit Moskou: Zeven hooge functionarissen van het de partement van handel, o.w. vier hoofden van afdeelingen, zijn afgezet wegens wan beheer. Zij hebben allen gewerkt onder den vroe geren commissaris van handel, Weitsjer, die reeds als vijand van het regiem aan den kaak was gesteld. Cholera. In de laatste tien weken zijn in Afgha nistan 25.000 gevallen van cholera voorge komen, waarvan 12.000 een doodelijken af loop hadden, aldus melden berichten uit Simla. Andere deelen des lands zijn in min dere mate door de epidemie aangetast. Men verwacht, dat het vroege begin van de moesson uitbreiding der epidemie zal stui ten. Treinbotsing eischte 25 dooden. Bij de treinbotsing, die zich Dinsdag in de prefectuur Okoyama heeft voorgedaan, zijn 25 personen gedood, waaronder 18 schoolkinderen, die een uitstapje maakten. Duitsche vrouw in verband met spionnagezaak gearresteerd. De politie heeft een jonge Duitsche vrouw, Senta von Wanger, in preventieve hechtenis genomen. Zij zou onlangs aan een vriend verklaard hebben, dat zij meer wist van de spionnagezaak en voor den federalen jury bepaalde geheimen zou onthullen. Op haar kamer heeft de politie een plan van het vliegveld Mitchell Field gevonden. In hooger beroep. A. J. B„ 28 jaar, politoerder te Mid delburg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter te Middelburg van 14 Juni 1938, waarbij hij wegens wederspannigheid en eenvoudige beleediging van een ambtenaar is veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf. M. A. Z„ 25 jaar, zonder beroep te Nis- se, kwam in hooger beroep tegen een vonnis van denzelfden politierechter waar bij hij wegens mishandeling werd veroor deeld tot 10 of 5 dagen hechtenis. -wé..y» n jix i Beklaagde vrijgesproken. De krijgsraad heeft gisteren vonnis gewe zen in de zaak tegen den wachtmeester der kon. marechaussee, A. v|d W. te Terneu- z e n, beschuldigd van het misdrijf, bedoeld bij art. 248 bis van het wetboek van straf recht. De krijgsraad verklaarde het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewe zen en sprak den beklaagde vrij, daarbij de zaak verwijzende naar den tot straffen be voegden commandeerenden officier. Vorige week Woensdag eischte de auditeur-mili tair tegen beklaagde drie maanden gevan genisstraf, met aftrek van voorarrest. De doodelijke kindermishandeling te Mill De rechtbank te Den Bosch heeft van ochtend vonnis gewezen in de zaak tegen den 53-jarigen arbeider A. W. K„ wonende te Mill, thans gedetineerd, die gedurende de maand December 1937 en de maand Januari van dit jaar zijn drie-jarig zoontje Willem zoodanig heeft mishandeld, dat 't kind aan de gevolgen is overleden. De officier van justitie had tegen K. op 2 Juni jl. twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank heeft K. heden ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden. Twee en een half jaar geëischt voor „zoete huichelpraatjes". Voor de Amsterdamsche rechtbank stond heden terecht zekere L. O., wien was ten laste gelegd dat hij een Duitsche dienstbode voor 500 heeft opgelicht, door haar trouw beloften te doen en haar een rfjk leven voor te spiegelen van zijn groot inkomen. Er waren vier vrouwen gedagvaard, die gelijksoortige ondervindingen met O. ha"d den opgedaan. Achtereenvolgens hoorde men de buitenlandsch klinkende namen welke O bij de kennismaking gekozen had en het soort beroep als artist, journalist, impres- sario e.d. Door O. werd een vast plan ge volgd, reis-, verloving- en trouwbeloften volgden elkaar snel op, er werd geleend en beleend door de „aanstaande" en als het geld „op" was, verdween verdachte. De verdachte ontkende alles en beschuL digde zijnerzijds de vrouwen van oneerlijke bedoelingen. De officier van justitie noemde O. een ge> vaarlijk individu die met „zoete huichel praatjes" zijn slachtoffers uitperst en in iedere vrouw die hem zijn oor leent een buit ziet. Hij eischte twee en een half jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen, Naar de Held. Crt. verneemt heeft de hoofdofficier van den marine-stoomvaart dienst W. Morée, die sedert een tweetal ja ren de functie vervult van chef der afdee- ling werktuigbouw op de Rijkswerf te Den Helder, tegen September a.s. pensioen aan gevraagd. Als zijn opvolger wordt genoemd de officier M.S.D. der le klasse J. van Rugge, die thans als hoofd der machineka mer a.b. Hr. Ms. „Sumatra" op de thuisreis naar Nederland is. Man snijdt zijn vrouw met een mes den hals af en tracht zelf moord te plegen. De landelijke rust van Tuindorp Vree wijk te Rotterdam is gisteravond omstreeks kwart over zeven op wreede wijze ver stoord. De 34-jarige echtgenoote van den heer P. W. van den Nieuwendijk, die in de keuken bezig was het eten te bereiden, werd onverhoeds door haar 38-jarigen echtgenoot, waarschijnlijk in een vlaag van jalouzie, met een mes aangevallen. Hij sneed haar den hals af, waarna hij zichzelf ernstige verwondingen toebracht. De vrouw had nog de kracht om de keu ken uit te loopen, en zich op straat te be geven, waar zij op een tusschenpad, tus- schen de tuinen van den dreef en het wei pad in elkaar zakte en weldra overleed. De dader is per ziekenauto naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht. De man, die beide slagaders van den hals had doorgesneden verkeert in hoogst ernstigen toestand. Het echtpaar laat vier kinderen, van vijf tot twaalf jaar, achter. De man was langen tijd werkloos geweest en sedert kort bij de werf Gusto te Schiedam in dienst. Het huwelijksgeluk in het gezin was ver te zoeken. Man en vrouw leefden vrijwel voortdurend in onmin met elkaar. Dit vond voor een niet gering gedeelte zijn oorzaak in het feit, dat de vrouw veel uitging en de echtelijke ruzies waren dan ook meestal het gevolg van jalouzie van den man. Ook rookte zijn vrouw te veel, volgens zijn zeg gen, en zoo had hij aan den drogist, tevens sigaren-handelaar, opdracht gegeven zijn vrouw geen sigaretten meer te verkoopen. Menigmaal liep de ruzie zoo hoog, dat de politie door de buren te hulp werd geroe pen om de twistenden te scheiden. De man was door dit alles erg van streek geraakt. Hij was naar men vertelt acht jaar werk loos geweest en had nu jongstleden Vrijdag voor het eerst weer werk gekregen bij de werf Gusto te Schiedam, als bankwerker. Den laatsten tijd vooral heeft hij vlagen van groote woede gehad, die reeds veel weg hadden van verstandsverbijstering. Het is dan ook zeer wel mogelijk, dat hij, op 't moment, dat hij zijn daad volbracht, niet geheel toerekeningsvatbaar geweest is. Ook dezen middag, toen hij van zijn werk thuiskwam, was zijn vrouw afwezig. Dit schijnt hem zoo opgewonden te hebben, dat, toen zijn vrouw eindelijk naar zijn zin veel te laat thuis kwam, hij haar, naar buren verklaarden, toevoegde: „snij mij nu maar den hals af". Zijn vrouw antwoordde ,ik ga liever naar Apeldoorn". Op een ge geven moment kwam het oudste zoontje, een jongen van elf jaar, thuis. Die was bui ten aan het spelen geweest en toen hij de kamer binnenkwam stonden zijn ouders bij elkaar. Van een heviger ruzie dan gewoon lijk was geen sprake. De jongen dronk een glas water en toen hij zich omdraaide zag hij, dat zijn vader een groot broodmes nam en zijn moeder den hals afsneed. De jongen snelde weg, terwijl de vrouw, hevig bloe dend den tuin inholde. Aan het eind van dien tuin zakte zij in elkaar en overleed na enkele oogenblikken. Op het hulpgeroep van den jongen werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die in de kamer, waar de verschrikkelijke aan slag gepleegd was, den man hevig bloedend, buiten bewustzijn vond liggen. Ook hij had zich den hals afgesneden en lag in 'n groo te plas bloed. De andere kinderen, vier, zes en zeven aar oud, waren tijdens het drama niet thuis. Aalstroopen op het IJselmeer. De strooken langs de kust van het IJselmeer, waarin het verboden is met de kuil te visschen, zijn dit jaar wederom uitgebreid zoodat de visschers uit Spaken burg en Nijkerk, een grooteren afstand moeten afleggen alvorens zij de kuil mo gen gebruiken. Niettemin neemt de aan voer van paling en aal steeds toe, als ge volg van het visschen in verboden water. Tengevolge van dezen aanvoer van stroop aal, is de bedrijfstoeslag voor de visschers verleden week door den rijksdienst reeds met een derde verminderd, waarvan de bona fide visschers het slachtoffer wor den. De visscherijinspectie oefent derhalve een strenge controle uit, en het visscherjj- inspectievaartuig „Jacoba" heeft in de afgeloopen week reeds eenige malen pro cessen verbaal moeten opmaken. Dezer dagen betrapte de „Jacoba" eeni ge visschers uit Spakenburg terwijl zi met een botter aan de kuil lagen in het verboden gebied. Bij nadering van de con troleboot nam de botter de vlucht naar de haven, maar de vluggere inspectieboot dreigde het visschersvaartuig den weg af te snijden. De stroopende visschers stuur den den botter toen regelrecht op de kust aan, waarop de rijksveldwachter aan boord van de „Jacoba" eenige waarschuwings schoten uit zijn karabijn loste. De vis schers stoorden zich daaraan niet en lie ten zich, toen de botter vastliep, te water glijden en waadden, terwijl de kogels door het tuig van den botter vlogen, naar het strand, waarbij zij meermalen tot den hals in het IJselmeerwater wegzakten. Tenge volge van de ondiepte kon de „Jacoba" het gestrande vaartuig niet bereiken, en werd alleen het vischmateriaal in beslag geno men, terwijl tegen de visschers proces ver baal werd opgemaakt. Gisteren ontdekte de „Jacoba", aart boord waarvan zich een opziener der visscheri; en een rijksveldwachter bevonden, dezelfde (visschers, die wederom met kuilvisscheri in het verboden gebied bezig waren, aan boord van twee Spakenburger botters. De met de controle op de naleving der IJsel meervisscherij-reglementen belaste ambte naren, liepen met de „Jacoba" Harderwijk binnnen, begaven zich over land naar Ni; kerk, en overvielen vandaar met een mo- torvlet, die uit de verte niet door de vis schers herkend kon worden, de twee stroo pende vaartuigen. De visschers hadden noch acte, noch vergunning en voor de eerste maal werden de beide vaartuigen zelf in beslag genomen. De visscherijbeamb- te en de rijksveldwachter begaven zich Amsterdam 1936-3% 101101% Zeeuws. Hyp. B-3% 100%100% Cities Service Cy. P. 1958 5 41%41% A Amsterd. Bank. 140%142 A Ned. Gist- en Spiritusfbr. 518%—511 A De Schelde N.B. 51%—51 C Am. Smelt en Ref. 26%26% A Born. Sum. H.M. 1797s—180% A Houth. Alberts 103102% C Union Pac. Rr. 47%48% C Int. Nickel Cy 32%— 31% A Pref. Lever-Bros 145145% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%84 A Koloniale Bnk. 131%—129 A N.I. Hbk. 600 129%—125 ex div. C Ned. H. M. 1000 145%—144% A v. Berkels Pat. 57%56% C Calvé-Delft 89%—89% A Philips Gem.B. afg. 266%265-60 C Unilever 151%—151%-% C Am. Car Foundry 12%12%-% C Anaconda Cop. 17%17%-% C Bethlehem St. 32%—32%-% C Kennec Copper 21%21%-% C Rep. Steel 9%—9%-% C U. States St. C. 31%—31-% C North Am. Cy. 14%14% A Kon. Petr. Mpij. 321%—323%-21 C Contin. Oil Cy. 19%—19% C Phillips Petr. Comp. 23%23% C Shell Union O.C. 9-9-8% C Tide Water Ass. Oil 9%9%-%' A Ned. Scheepv. U. 118%118%-19 A H.V. Amsterdam 440%444-40% A Java Cult. Mij. 151—157 A N.I. Suiker U. 168—172 A Deli Batavia 212% C Deli Mjj. 1000 280-280-82 H.V.A. - Markt Koninkl. Unilever Rubber Suiker (Wettig - Philips Schepen ObLMarkt Tabak A Senembah 249246-44 C Baltimore Ohio 44 C Southern Pac. Cy. 8%8%-% A Southern Rlw. 5% A Amst. Rubb. C. 190%—192-91%: A Deli-Bat. Rubb. 125—125 A Hessa Rubber 97—96%-97% A Serbadjadi S.R. 88—89% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.96% 72.80 5.02%' 30.67 1.80 8.59% 72.77% 5.02 30.65 1.79% ieder aan boord van een der botters die vervolgens naar Nijkerk werden opge bracht. Bij aankomst te Nijkerk was er op de sluis en op de kade een oploop van Spa kenburgers, die van de in beslagneming hadden gehoord en per rijwiel en vracht auto naar Nijkerk waren gekomen. Bij het binnenvaren van den eersten botter, waar op zich de opziener bevond, begonnen de Spakenburgers te joelen en namen zij een minder vriendelijke houding aan, waarop de rijksveldwachter, die met den tweeden botter arriveerde, gewapend met zijn kara bijn, de sluis en de havenkade liet ontrui men. De „Jacoba" werd uit Harderwijk ont boden en nam de twee inbeslag genomen visschersvaartuigen op sleeptouw, om ze over het IJselmeer te vervoeren naar Hoorn, waar de visscherij-inspectie voor het IJselmeer haar standplaats heeft. WISSELLOOPER OVERVALLEN EN BEROOFD. Gistermiddag is in het Putterveld nabij Puth de 19-jarige wissellooper Maessen van den Middenstandsbank te Sittard door twee onbekende personen overvallen en van zijn ingezamelde gelden beroofd. M. werd zoo danig toegetakeld, dat hij in bewustelóozen toestand naar het ziekenhuis te Sittard is overgebracht. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer is, de omstreeks 30-jarige J. H. Schae- kens, wissellooper van het bijkantoor der Twentsche Bank te Sittard. Hij, had den geheelen morgen in Amstenrade en Schin- nen wissels geïnd en reed per rijwiel op een Binnenweg te Puth (gem. Schinnen) toen hij plotseling door een gemaskeerden man, die uit het struikgewas te voorschijn kwam, werd overvallen. Deze gaf hem met een gummistok een slag op het hoofd, waarop hij van zijn rijwiel sloeg. Een tweede persoon van kleinere gestalte kwam hierop toesnellen en bracht een snede toe in den achterband van de fiets van den wissellooper waarop hij de tasch met geld, welke tusschen het frame hing, greep om ermede van door te gaan. S. richtte zich van de straat op, doch nau welijks stond hij weer overeind of een der onverlaten bracht hem een tweeden slag toe, waarbij een diepe wonde aan het hoofd ontstond. S. viel neer, terwijl de daders zich uit de voeten maakten. Kor ten tijd later strompelde de wissellooper met de fiets aan de hand naar de in de onmiddellijke omgeving gelegen woning van pastoor Alberts. Deze stelde zich in verbinding met de politie. Een genees heer heeft de wonden van het slachtof fer verbonden. S. werd vervolgens naar zijn woning overgebracht. Het bedrag, dat vermist wordt, bedraagt omstreeks 400. Stakende taxichauffeurs veroorzaken incidenten. Gisteravond is het op het Bellamyplein te Amsterdam zeer rumoerig geweest, zoo dat de politie herhaaldelijk moest chargee ren. De aanleiding hiervan was het nog steeds voortdurende taxiconflict. Groote groepen taxichauffeurs in totaal waren er meer dan twee honderd op het plein bij elkaar vielen eenige werkwilligen las tig, die daar in de buurt wonen. De politie moest herhaalde malen met de gummistok de menigte verspreiden. Ook het publiek mengde zich in het geval, wat het werk der politie aanzienlijk bemoeilijkte. Motor rijders en ruiters hadden betrekkelijk spoe dig de orde hersteld. Ook leden van de hondenbrigade waren met hun dieren aan wezig. Een man liep een beet op van een der honden. Een agent is, doordat hij een duw kreeg, gevallen. Hij bezeerde zijn knie. Er zijn geen arrestaties verricht en nie mand heeft ernstige verwondingen opge- loopen. Drie boerderijen afgebrand. Vanochtend vroeg is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer E. Dun- nink te Rouveen, gemeente Staphorst. Het vuur breidde zich snel uit en de brandweer kon niet verhinderen, dat ook de boerde rijen van de landbouwers Troost en Bis schop werden aangetast. De boerderijen brandden geheel uit. Een vierde boerderij kon de brandweer gedeeltelijk behouden. Dunnink zag al zijn have en goed in vlam men opgaan. Van de andere boerderijen kon den de inboedels worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan door broeiing in de plaggenbult. Bisschop was niet verzekerd. De anderen gedeeltelijk. VOETBAL. Den Boer-Middelburgsche Crt. Elftal Serooskerke 22. Gisteravond werd met de afwerking van de nederlaagwedstrijden van het Debomi- co-Elftal een aanvang gemaakt. „Seroos kerke" was de eerste, die een gooi naar een der prijzen deed en zij heeft dït op een pittige wijze gedaan en daar ook het Debomico-Elftal al het mogelijke deed om in deze eerste ontmoeting van zijn tour- nooi een goed figuur te slaan, is het een aantrekkelijke wedstrijd geworden, waar in hard voor een overwinning is gevoch ten, doch waarbij tenslotte de punten ge deeld werden. Serooskerke startte uitstekend, doch haar overwicht duurde slechts kort. Reeds spoedig nam Debomico het initiatief over en verder bleven de gastheeren wier opstelling Heel wat beter sloot dan in voorgaande- wedstrijden, den toon aange ven. Te ver opdringen van de Debomico achterhoede en middenlinie was oorzaak dat de linksbuiten er met den bal van door kon gaan. Een voorzet volgde en de linksbinnen maakte geen fout (01). Reeds spoedig bracht Boesenkool met een ferm schot de partijen op gelijken voet (11), doch verder werd door de voorhoede niet voldoende van de meerder heid geprofiteerd. Toen men elk oogenblik verwachtte dat Debomico de leiding zou nemen, werd juist aan de andere zijde gedoelpunt. Men stond weer ver opgedrongen, een uitval volgde. De bal kwam bij den rechtsbuiten, die met een kalm boogballetje in den uitersten hoek den keeper passeerde (1-2). Het was te voorzien dat in de tweede helft het overwicht van Debomico nog grooter zou zijn. De achterhoede van Se rooskerke heeft het toen zwaar te verdu ren gehad, doch zij was voor hun taak bere kend. Het bleek nu dat Serooskerke het in haar aanval voornamelijk van den linksbinnen moest hebben. Bij Debomico bleef het beslissende schot ontbreken en het duurde plm. 30 min. voordat Coppejans er in slaagde uit een voorzet van links den gelijkmaker te scoren (22). Met dezen stand kwam het einde. Notaris J. L. van der Harst heeft Woensdag in café „Tramhalte" te Soeburg publiek verkocht: Perc. III 2.01.80 ha of 5 gem. 43 roeden weiland aan het Blaauw wegje, bij den Noordbeekschen weg te Westsoe- b u r g. Kooper: J. A. van Leeuwen, expe diteur te Soeburg voor 4575. Perc. III 0.71.97 ha of 1 gem. 250 roeden weiland aan den Zandweg en het Blaauw wegje te Westsoeburg; kooper: dezelfde voor 1660. Perc. IV. 0.78.00 ha of 1 gem. 296 roeden bouw- en weiland te Westsoeburg, nabij de Militaire Schietbaan. Kooper: J. C. Puijpe, jachtopziener te Koudekerke voor 1875. Perc. V. Een schuur, staande op het Vliegveld te Westsoeburg, bestemd voor af braak. Kooper: P. de Potter, landbouwer te Koudekerke voor 1100. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER. Goes. Bevallen: G. F. Snoep, geb. de Nooijer z. (D.Z.) DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Leiden: 1 doode. Gisterochtend is de 56-jarige metselaar M. M. op den Stationsweg te Leiden door een hem achterop rijdende personenauto, bestuurd door een 27-jarigen inwoner van Voorhout, aangereden. M. werd zwaar ge wond naar het academisch ziekenhuis over gebracht, waar hij na aankomst is overle- den. Maassluis: 1 doode. De zestienjarige J. van Leeuwen uit Maasland, die Maandagavond te Maassluis bij een aanrijding ernstig werd gewond, gistermiddag overleden.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2