a tsss srsTSrzx MIDDELBURGSCHE Instantine SPORT. GEMENGD NIEUWS. liw ZEELAHD1 C0URAS7 Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude Tegen pijnen Toch op tijd... ook al begint de dag met hoofdpijn en lusteloosheid. Neem dan direct Doosjes a 12 tabletten 70 et., zakjes a 2 tabletten 15 ct. duitschland, Het staatsburgerschap der Joden. Het program der „nationale Duitsche kerk" polen. japan. ver. staten. rechtszaken. Schietpartij in een café te Hilvarenbeek. burgerlijken stand. beurs van amsterdam. beursthermometer woensdag, Deensch middel tegen mond en klauwzeer. kerk en school. ingezonden stukken. afloop verkoopingen. marktberichten. stilt en voorkomt pijnen (Ingez. Med.) ?cnatseilL vernield. De doorbraken zijn tot 150 m breed. Een geweldige vloedgolf stroomt met een uursnelheid van vier km De !r-LiN°°kden °Ver de Previncie Honan. De dijkdoorbraak vormt een der grootste rampen die China beleefd heeft. Allepo! |^ngen der Japansche pioniers om het wa- Talrttte eM611! 2011 t0t dusverre mislukt. Talrijke afdeehngen Chineesche guerrilla troepen vallen voortdurend de Japansche reddmgsafdeelingen aan. Men is er te wfw a1- Vaii overtui^d' dat de Chineesche legerleiding den dijk heeft doen doorsteken SmSSf regmval to Midden-China r,oy.°olgenf Tn telegram van het" Japansche persagentschap Domei uit Peiping zouden b° overstroomingen van de Gele rivier meer dan honderdduizend Chineesche boe ren verdronken zijn. »icAü?geiZien het water van de Gele rivier als regel eerst midden Juni begint te was rwacht men een zeer groote ramp. Joodsche kinderen in Duitschland geboren zullen geen nationaliteit bezitten. Ee staatssecretaris van het ministerie van binnenlandsche zaken, dr. Stuckat heeft in het tijdschrift voor het Duitsche recht aangekondigd, dat in het vervolg Jo- aen, die uit Duitsche Joodsche ouders ge- boren worden, geen Duitsch staatsburger meer zullen zijn en geen nationaliteit zullen bezitten. Bovendien zullen Joden ook geen Duitsch staatsburger meer kunnen worden door huwelijk. Havas meldt nader uit Berlijn: In de verklaring van staatssecretaris dr. "?zake de nationaliteit van Joden nn wVer'aer.?°g gezegd' dat de Joden, die °P b A °.ogenblik in Duitschland wonen, ge machtigd kunnen worden hun Duitsche na- IS ïa te.,bewaren' dock het is noodza kelijk, aldus dr. Stuckat, voor goed de ele menten met een buitenlandsch karakter uit n1thr^anSC5e gemeenschap te stooten. Dit brengt mede, dat wettige en onwettige kinderen van Joden niet de Duitsche natio naliteit zullen bezitten. Bovendien zal bij de komende rassenwetten maatregelen wouw" ZnTtn' dat- een buitemandsche vrouw, die met een jood is gehuwd, geen Duitsche wordt. Ook zal een vrouw die van de Duitsche nationaliteit vervallen is verklaard, deze niet terug kunnen krijgen door een Duitscher te huwen. schenden van de plichten van trouw jegens het Duitsche rijk zal gestraft kun nen worden met het verlies van de Duit- sche nationahteit, niet alleen wanneer de- tln^nhet gepleegd door emigran ten m het buitenland, doch ook, wanneer deze in Duitschland zelf wordt gëpleegd S kan wgenal gerechtel«ke vervolging kan worden ingesteld. °0°Ldfe n?aatregelen is een nieuwe fanH 11 OVGr Öe J0detl in Duitsch- land gekomen. De mogelijkheid het levens- beperkt°Uen I V6rdienen wordt steeds meer oeperkt en de voorwaarden om te emi greeren worden steeds zwaarder De am Mteï'S' aïtaile naald Haf- °n Goering heeft thans be paald dat alle „met-Ariërs" voor l juli nauwkeung hun vermogen moeten opgeven Met alle middelen zal het Christen dom worden bestreden. Havas meldt uit Berlijn: De „Duitsche programma. Het document bestaat uit der- l Hierin f°rmuleert de natio n wensch, met alle middelen het Christendom te bestrijden, en zij eischt de S"8 °P Van aIle kerken die binnen wensch Z1Jn gevestigd- z« geeft den wensch te kennen, uitsluitend de doctrine kerk 'die 60 te dlenen' en geen enkele kerk, die onder nationale leiding staat of t Z m eruatioriale banden verbonden is, te dulden. Zij verlangt de verbeurdverkla ring van al het grondbezit van andere ker- van LCOnfaSSlef. in Duitschland, staking van de publicatie van den Bijbel en alle werken met een godsdienstig karakter Zij SS "f -M«in Kampf' tS ethiek bevat, waardoor het Duitsche volk zich steeds zal moeten laten inspireeren. De nationale kerk zal van haar altaren het vor 1S**H Eiëbel en alle heiligenbeelden verwyderen. In de plaats daarvan zal het boek van Hitier komen, waarnaast het zwaard zal worden gelegd. De religieuze sprekers zullen stukken uit „Mein Kampf" voorlezen en bespreken. De doopplechtig heid zal tot de volgende formaliteit worden teruggebracht: bevestiging dat man en vrouw Aners zijn en de belofte, dat het kind zal worden opgevoed „in Duitschen geest voor het Duitsche volk". De kerk kent in het geheel geen godsdienstonder wijs. De eenige plaatsen van opvoeding zul len zijn het gezin, de school en de Hitler- jeugdvereenigingen. Het document wil het christelijke kruis vervangen zien door het haakkruis. Het eindigt met een credo, waar in o.a. gezegd wordt: „Wij zweren tot in SolfeffiUer»?id tr°UW te ZUll6n ZÜn aan Twee terechtstellingen. De op 16 November van het vorige jaar door het Volksgerechtshof te Berlijn we gens landverraad ter dood veroordeelde Georg en Anna Schwitzer zijn hedenmorgen terechtgesteld. De veroordeelden waren buiten de Duitsche grens met den inlichtin gendienst van een vreemde mogendheid in contact getreden, en hebben ruim twee ja ren lang in dienst van de buitenlandsche spionnage gestaan. Predikant weigert kind te doopen. Ds. Hitzer uit Roesnitz in Silezië is in arrest gesteld, omdat hij geweigerd had een kind te doopen, aangezien de voorge stelde peet verklaarde „aanhanger van de leer van Rosenberg" te zijn. De predikant was van meening, dat deze peetvader geen voldoende waarborg bood voor een christe lijke opvoeding van het kind. Vier boeren gewond bij bomontploffing. Een bom, die door een groep Oekrainers Zondag jl. (volgens den orthodoxen ritus, Pinksterdag) verborgen was in een hoogen terp in het midden van het dorp Awsiu in Oost- Galicie, is tot ontploffing gekomen. Vier boeren werden gewond. Men ver wacht, dat in Oekrafnische kringen talrijke arrestaties verricht zullen worden. Treinramp. In Zuid-Japan nabij Okoyama zijn gister nacht twee treinen uit de rails geloopen. Tweehonderd personen zijn om het leven gekomen of gewond. De ramp is te wijten aan een grondverzakking. Bloedige wraakneming van bandieten. De staatspolitie heeft gisteravond een net gespannen door het geheele Oostelijke deel van Pennsylvania, op zoek naar een benden onbekende „gunmen" die drie man nen in een verlaten huis nabij Tamaqua hebben gedreven, en Ken aldaar met ma chinegeweren hebben afgemaakt. De poli tie gelooft, dat het hier een geval van wraakneming betreft tusschen twee riva- liseerende benden uit de onderwereld van Philadelphia. DADER VAN TWEE AANSLAGEN VOOR DE ARNHEMSCHE RECHTBANK. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 3I-jarige vrachtrijder d. V. uit Lienden, wien een tweetal pogingen tot diefstal, voorafgegaan door geweldpleging, was ten lastegelegd. Op 29 Januari j.l. zou de verdachte des avonds met een jachtgeweer een schot ha gel gelost hebben op den kruidenier J. F. van V. uit Lienden, die met paard en wa gen passeerde en die een bedrag van hon derd gulden bij zich had. Van V. werd door het schot licht aan het hoofd gewond en hij dankte zonder twijfel zijn leven aan het feit, dat het paard op hol sloeg, zoodat de belager den wagen niet heeft kunnen be reiken. De tweede aanslag vond eenige dagen la ter in den avond van den 31sten Januari plaats. Toen kwam de landbouwer E. W. L. uit Lienden met zijn zuster per rijwiel thuis. Nabij de woning had verd. zich ver dekt opgesteld en een schot hagel op hem afgevuurd. L. werd aan den linkerarm ge troffen en had geroepen: „Ik ken je wel", waarop verdachte de vlucht had genomen. V. ontkende den aanslag op den kruide nier te hebben gepleegd. Daarentegen be kende hij volmondig, dat hij L. had willen doodschieten. Hij koesterde een wrok tegen hem, omdat L. hem als werkgever zwaar werk voor weinig geld had laten verrich ten. De subst. officier van justitie schetste den verdachte als 'n hoogst gevaarlijk per soon, tegen wien de maatschappij beveiligd dient te worden en eischte veroordeeling tot vier jaar gevangenisstraf met ter be schikking stelling van de regeering en met bevel tot vernietiging van het jachtgeweer, Uitspraak 28 Juni. VOETBAL. BraziliëTsjeehoslovakije 2X Gisteren werd te Bordeaux de kwarteind- strijd tusschen Brazilië en Tsjeehoslovakije voor het tornooi om het wereldkampioen schap overgespeeld. Brazilië won met 21, nadat de rust met een 10 voorsprong der Tsjechen was ingegaan. Brazilië komt dus morgen in de demifinale tegen Italië; de andere demifinale gaat tusschen Honga rije en Zweden. De „veldslag" tusschen Brazilië en Tsje ehoslovakije van jl. Zondag was gisteren in de samenstelling der ploegen duidelijk merkbaar. Brazilië had liefst 8 nieuwe spelers opgesteld, terwijl bij de Tsjechen zes andere spelers waren opgesteld, o.a. de keeper Planika speelde niet mee. Het blijkt dat deze doelverdediger Zondag een ernsti ge armfractuur heeft opgeloopen. Ook Ne- jedly speelde gisteravond niet mee, in ver band met een Zondag opgeloopen ernstige enkelblessure. Ook gisteren werd er hard gespeeld en moesten verschillende spelers buiten het veld verzorgd worden, doch het spel had toch niet zoo'n uitgesproken ruw karakter als Zondag. In de eerste helft was Brazilië iets sterker, doch desondanks was het Tsj. Een doode, twee zwaar en vier licht gewonden. Gisteravond is het in een café te Hilvaren beek, waar op het oogenblik kermis wordt gevierd, tot een ernstige vechtpartij geko men, waarbij de marechaussee van de re volver gebruik moest maken. Hierbij wer den een man gedood, een vrouw en een der politiemannen zwaar en vier anderen licht gewond. Omstreeks half elf werd in het café van den heer Goes de hulp van de marechaus see ingeroepen voor h.et verwijderen van een viertal Tilburgenaars, die naar Hilva renbeek waren gekomen, om daar kermis te vieren. Kort hierop verscheen assisten tie. De politiemannen, onder wie zich de opperwachtmeester bevond, probeerden den feestvierenden met alle kalmte naar bui ten te krijgen, doch plotseling gaf een der mannen den opperwachtmeester een klap in het gezicht. Hierdoor ontstond een vecht partij, welke buiten het café werd voortge zet. De marechaussees trokken de sabel. Een van de beschonken mannen zag kans, het wapen af te nemen en sloeg daarmede naar de marechaussees, die hierop genood zaakt waren, hun revolvers te trekken. Door de schoten werd een der Tilburge naars, een zekere Verhagen, onmiddellijk gedood. Een vrouw werd geraakt, terwijl een der politiemannen en nog vier andere bezoekers eveneens door de schoten wer den getroffen. Toen een geneesheer ter plaatse ver scheen, moest hij bij Verhagen den dood constateeren. De vrouw, waarschijnlijk de echtgenoote van den gedooden man, was stervende, terwijl de marechaussee zwaar gewond was. Per ziekenauto werden de twee gewonden en het stoffelijk overschot naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. De overigen, inwoners van Hil varenbeek, werden ter plaatse verbonden en konden naar hun woningen terugkeeren. Zeldzame vangst. De motorschokker Sch. 291, schipper C. de Jong te Scheveningen, heeft hedenoch tend een zeer zeldzaam groote steur aan gevoerd van een gewicht van circa 125 ki lo. De visch leefde nog en door het enorme gewicht moest het beest door middel van een takel op den wal gelost worden. Deze visschen van zulk gewicht worden zeer zeldzaam gevangen. IN KELDER VAN EEN BOUWVALLIG HUIS 3700 GEVONDEN. Gistermiddag is in Wolvega bij het afbre ken van een bouwvallige woning in een kelder in een oude bus een bedrag van 3700 aan bankpapier gevonden. Het geld bestond hoofdzakelijk uit briefjes van 10. Het was allemaal nieuw bankpapier, zoodat hieruit opgemaakt kan worden, dat de eigenaar regelmatig zijn schat heeft nage zien. Tegen de mot had hij kamfer in de bus gedaan. De woning was het laatst bewoond door den 65-jarigen W- van der Molen, die al tijd in behoeftige omstandigheden had ver keerd, maar zich wel steeds zelf had gered. Hij was in Maart overleden en toen men na de begrafenis zijn woning nazocht, werd door de erfgenamen reeds een bedrag van 400 aan zilvergeld en een bedrag van 125 aan bankpapier gevonden, benevens een spaarbankboekje met een bedrag van ongeveer 1000. Na den dood van Van der Molen is de woning, die zijn eigendom was, verkocht en aanvankelijk zou deze worden bewoond, doch op last van het gemeentebestuur moest zij worden afgebroken. Toen werklui hiermede gisteren bezig waren, vonden zjj de bewuste schat in den kelder, welke aan de rechtmatige erfgena men, die dit geld best kunnen gebruiken, ter hand zal worden gesteld. IN VLEESCH GESTIKT. De vijftigjarige C. van Vliet, uit de Lan- gelijnstraat te Rotterdam, kreeg in zijn woning bij het eten een stuk vleesch in het keelgat. Een onmiddellijk ontboden genees heer kon slechts den dood constateeren. Oostburg. Over Mei. Getrouwd: D. Scheele, 26 j. jm. en S. C. Vermeulen 21 j. jd.; C. J. Wis- selink, 24 j. jm. en M. J. Rieteco, 20 j. jd.; A. Robijn, 26 j. jm. en E. C. Baas 24 j jd.; J. Dierkx, 23 j. jm. en A. M. Baas, 19 j. jd.; T. Schaap, 28 j. jm. en A. S. Catseman, 25 j. jd.; L. van Bellegem, 24 j. jm. en S. Tim merman, 27 j. jd.; P. Ph. C. Tas, 30 j. jm en C. M. Potvlieger, 25 j. jd. Bevallen: A. M. L. Haverland, geb. De- mory, d.; H. Laming, geb. Tammes, d.; J Wage, geb. Snap, d. Overleden: A. J. M. de Jaeger, 65 j., echtgen. Ch. Mabesoone; Jac. Risseeuw, 43 j„ echtgen. S. S. Faas; M. de Groote, 65 j., echtgen. H. de Hondt; C. S. de Milliano, 60 j., wed. G. Snoeck; M. Jansen, 87 j„ wed. H. Legrand; J. C. Moerman, 63 j„ echtgen. M. P. Vleugel. (A. A.) Amsterdam 1936-3% 101%101 Zeeuws. Hyp. B-3% 100% Cities Service Cy. P 1958 5 41%41% A Amsterd. Bank 140%140% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 519%518% A De Schelde N.B. 51%—51% C Am. Smelt en Ref. 25%26% A Born. Sum. H.M. 179%—179% A Houth. Alberts 103103 C Union Pac. Rr. 47%47% C Int. Nickel Cy. 32%—32% A Pref. Lever-Bros 145 Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100%-% Engeland 1960-90 4 84%—.— A Koloniale Bnk. 129%131% A N.I. Hbk. 600 130—129% C Ned. Ha M. 1000 144%—145% A v. Berkels Pat. 57—57% C Calvé-Delft 88%—89% A Philips Gem. B. afg. 263%—266-67% C Unilever 150—150%-51% C Am. Car en Foundry 12%12%' C Anaconda Cop. 17%—17%-% C Bethlehem St. 31%—32%-% C Kennec Copper 2121%-% C Rep. Steel 9%-9% C U. States St. C. 30%—31%-% C North Am. Cy. 14%—14% A Kon. Petr. Mpij. 316%—321-22% C Contin. Oil Cy. 19%—19%-% C Phillips Petr. Comp. 23%—23% C Shell Union O.C. 8%—9-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-%' A Ned. Scheepv. U. 117%—118%-19 A H.V. Amsterdam 434%—439%-41 A Java Cult. Mij. 151 A N.I. Suiker U. 168 A Deli Batavia 213-212-13 C Deli Mij. 1000 275-278-82 H.V-A. Markt Schepen Tabak Unilever Obl.Markt (Wettig Rubber Amerika KoninkL Philips Industrie A Senembah 247%—249 C Baltimore Ohio 44 C Southern Pac. Cy. 8%—8% A Southern Rlw. 5% A Amst. Rubb. C. 186%—191-89% A Deli-Bat. Rubb. 121—125 A Hessa Rubber 9397 A Serbadjadi 85%87-89 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.95% 8.96 Berlijn 72.77% 72.70 Parijs 5.02 5J)2 Brussel 30.65 30.64 New-York 1.79% l.ï Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct. (Ingez. Med.) Slovakije, dat voor rust 'n 10 voorsprong wist te veroveren. Na rust was de meerder heid der Brazilianen nog grooter, doch er kwamen nu ook doelpunten. De Braziliaan- sche midvoor en de rechtsbinnen slaagden erin den Tsjechischen doelverdediger te passeeren. Zoo won Brazilië met 21. Bevredigende langdurige bescher ming mogelijk gebleken. In Ne derland gat men weer „niet thuis." De Scandinavische correspondent van de N. R. Crt. méldt: Dr. Sven Schmidt, de leider van, de serum-afdeeling van het Deensche Serum- Instituut te Kopenhagen, heeft thans aan de pers uitvoerige mededeelingen gedaan over het door hém na jarenlang experi menteeren gevonden vaccine tegen mond en klauwzeer, dat, naar op groote schaal verrichte Duitsche proefnemingen hebben aangetoond, voor geruimen tijd een be vredigende bescherming verleent en te vens ongevaarlijk is. De methodiek voor dit vaccineeren komt in beginsel overeen met die voor het vac cineeren tegen de kippenpest. Men slaag de er in verbindingen van mond- en klauwzeervirus met aluminiumhydroxyde tot stand te brengen, die ingeënt onder de huid, onschadelijk voor de proefdieren waren en tevens een groote onvatbaar heid verleenden, maar typisch mond- en klauwzeer verwekten, wanneer zij op de tong ingeënt werden. Na een lange reeks oriënteerende proeven voor het verder uitwerken van de methodiek, het vinden van de juiste doseering enz. was men zoo ver, dat men bij marmotjes een maanden lange immuniteit kon veroorzaken, die groote overeenkomst vertoonde met de door een doorstane ziekte verleende on vatbaarheid. Verder bleek het hierbij, dat men een vaccine kon bereiden, dat tege lijkertijd tegen de drie verschillende typen van het mond- en klauwzeer verwekten, wanener zij op de tong ingeënt werden. Na een lange reeks oriënteerende proeven voor het verder uitwerken van de me thodiek, het vinden van de juiste doseering enz. was men zoover, dat men bij mar motjes een maandenlange immuniteit kon veroorzaken, die groote overeenkomst ver toonde met de door een doorstane ziekte verleende onvatbaarheid. Verder bleek het hierbij, dat men een vaccine kon be reiden, dat tegelijkertijd tegen 'de drie verschillende typen van het mond- en klauwzeervirus beschermde, en door op nieuw de ervaringen opgedaan met het vaccine tegen de kippenmest te benutten slaagde men er ten slotte in, het vaccine zoodanig te behandelen, dat het vrijwel niet meer in staat was mond- en kieuw- zeer te veroorzaken, maar zijn bescher mende werking practisch geheel behield. Over deze wetenschappelijke experimen ten zijn indertijd in het Deensche maand blad voor dierenartsen verschillende bij zonderheden gepubliceerd en naar aanlei ding daarvan is er samenwerking tot stand gekomen tusschen t ;het Duitsche proefstation voor de bestrijding van be smettelijke veeziekten op het' nabij Rügen gelegen eiland Riems. Hier slaagde men er in, bij proeven op circa driehonderd koeien in bijna 100 procent der gevallen een totale immuniteit te veroorzaken. Reeds na verloop van een week was de onvatbaarheid duidelijk te bespeuren en na twaalf a veertien dagen was zij vol komen. Daarna heeft men in verschillen de deelen van Duitschland ongeveer veer tigduizend koeien gevaccineerd en tot nu toe is, naar dr. Schmidt mededeelde, ge bleken, „dat de methode in de praktijk een bevredigende bescherming verleent en tegelijkertijd ongevaarlijk is, en datmen bij vaccinatie op groote schaal op plaat sen, waar de ziekte nog niet heerschte of slechts in enkele gevallen opgetreden was, het uitbreiden van epidemieën ver hinderd heeftJ" In principe is het pro bleem volgens dr. Schmidt op een bévre- digende wijze opgelost, al zal de methode nog in verschillende opzichten verbeterd kunnen worden. Nederland niet voor practische proefnemingen geïnteresseerd. In een interview met een medewerker van Politiken heeft dr. Schmidt meege deeld, dat hij eenige jaren geleden, toen de eerste publicaties gedaan waren, naar Nederland is gereisd om er medewerking te zoeken voor verdere proefnemingen. Dit is hem niet gelukt en het was hem daarom een aangename verrassing, toen hem in Duitschland bleek, dat men zich daar wel voor zijn werk interesseerde. Dat men zoo ver gevorderd is als thans het geval is, dankt hjj ook aan de samen werking met het Duitsche proefstation op Riems. Politiken teekent hierbij aan, dat niet alleen Nederland, maar ook Denemarken zelf „geslapen heeft" zoodat dr. Schmidt een in hoog aanzien staand Deensch we tenschapsman, voor zijn practische proef nemingen hulp in het buitenland moest zoeken. Zoowel )de veeartsenij kundige dienst als het ministerie van landbouw stelden geen belang in dr. Schmidt's ar beid en het departement van Binnenland sche Zaken, waaronder het Serum-Insti tuut hoort, kon zich niet met deze zaak bezig houden. Aan de R. K. Kweekschool te Dongen slaagde voor het examen L. O. mej. B. de Broek te Sluis. Aan de Rijkskweekschool te Coevor- den slaagde voor het eindexamen mej. G. Schepenkweuker te Goes. Aan de St. Antoniuskweekschool te Dongen slaagde voor het examen akte L.O. de heer C. Raas te ITzendijke. VEERDIENST KORTGENE—WOLFAARTSDIJK. Op bovengenoemd veer zal met de landbouwtentoonstelling te Goes des nachts geen dubbel tarief worden berekend. Voor waar een schoon gebaar. Toch vraagt men zich af waarom nu niet en met de Pinksterdagen wel dubbel tarief. Waarom op deze en andere drukke feestdagen het dubbel tarief niet buiten werking. Het veer levert toch zeker al genoeg op? Moet dit veer de melkkoe voor de provincie zijn? Laten we hopen dat de maatregel voor het landbouwfestijn geen hooge uitzonde ring zal z\jn. Reken ons Noord-Bevelanders op alge- meene feestdagen thans nooit meer dub bel tarief. N. Bevelander. Notaris J. L. van der Harst heeft Dinsdag in het koffiehuis van den heer W. Duvekot te Vrouwenpolder in het open* baar verkocht: Het hofsteedje, bestaande uit huis met schuur, erf en bakkeet, op en met 2.32.10 h.a. of 5 gem. 274 roeden erf, tuin boom gaard, weiland, bouwland, bosch en riet,; staande en liggende te Vrouwenpol der, aan den Zeedijk in den Ooster-Nieuw- landpolder, nabij den weg van Vrouwenpol der naar Vere. Kooper W. Duvekot Sz„ herbergier te Vrouwenpolder, voor zich en q.q. Prijs 2400.—. KAPELLE. Voor de Groep Aardbeiente lers „Aller Belang" Kapelle-Biezelinge en omgeving en voor de Tuinbouwvereeniging Biezelinge werden heden over de veiling K. B. en O. te Kapelle verkocht, een op brengst van 40 gemet aardbeien Madame Moutot. Kooper D. Ganseman voor 15.90 per 100 kg. Ingehouden verden 58% ge- met Jucunda op 17.40, ook 7 gemet Ma dame Moutot op 16.80. O Amsterdamsche aardappelenprijzen. Amsterdam, 15 Juni. Zeeuwsche bon te en blauwe 6.256.75, idem Bevelanders 5.756, idem bintjes 4.50—4.75, idem redstar 6.256.50, idem industrie 4.50 5, IJpolder redstar 4.505, Friesche bintjes 4.505, idem redstar 6.50—7,; idem industrie 4.505, Limburgsche in dustrie 44.50, Alva's 4.50—5, Drent- sche zandaardappelen 2.803.50, alles per hl. Malta 16% c., Groote muizen 10—10% c., Kleine muizen 77% c. per kg. Aanvoer totaal 291.000 kg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2