MIDDELBURGSCHE COURANT DE Ifi DE PIJP GOESCHE COURANT BINNENLAND. ZEELAND. HP fov&trïttci&le lp GOUOo* GEE/f <30ÜO.. Veertig jaren. De welstand op Walcheren, ui. WOENSDAG 15 JUNI J. F. A. TIMMERMAN MIDDELBURG. Uit het Huis van Bewaring ontvlucht, GOES. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 137. TWEE BLADEN. DINSDAG 14 JUNI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v, d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Gift van H. M. de Koningin voor de Centrale voor Werkloozenzorg. Men deelt ons mede, dat H. M. de Ko- •fiingin wederom een bedrag heeft ge schonken als blijk van belangstelling voor het streven van de centrale voor werk loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche kerken voor practisch Christendom, te Utrecht. Zooals bekend houdt deze „centrale" in de maand Juni een inzameling voor de instandhou ding en uitbreiding van haar werk voor vde werklooze jeugdigen en ouderen. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD BIJ DEN EX-KEIZER. Gistermiddag arriveerden op Huize .Hoorn Prinses Juliana en Prins Bernhard met gevolg om bij den ex-keizer de thee te gebruiken. Prins Bernhard bezoekt het Naardermeer. Dezer dagen bezocht Prins Bernhard liet Naardermeer in gezelschap van den heer en mevrouw jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Van het dagelijksch be stuur der vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, eigena resse van het reservaat, waren aanwezig de heeren mr. P. G. van Tienhoven, dr. Jac. P. Thijsse en J. Drijver. Z. K. H. was vol belangstelling voor de typische schoonheid van het Naardermeer en voor de rijke vogelbevolking. Het glanspunt van den tocht was het bezichtigen van de lepelaarskolonie, bij welke vogels zich dit .jaar sinds half April een Ibis ophoudt. Het comité voor de luisterrijke viering van het veertig-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin te 's-Gravenhage schrijft ons: Het feestjaar voor Nederland zal in de eerste week van September zijn glorieda gen beleven. Dan zal officieel, officieus en door millioenen Nederlanders individueel in Europa en in de overige werelddeelen, waar Nederland zijn wereldrijk of zijn be scheiden gebied heeft, herdacht worden een regeeringstijdperk van veertig volle jaren van haar, die in haar eerste proclamatie op 31 Augustus 1898 tot het Nederlandsche volk zeide: „Ik stel mij tot levensdoel te regeeren, zooals van een Vorstin uit het Huis van Oranje wordt verwacht. Op God vertrou wend en met de bede, dat Hij mij sterke, aanvaard ik de regeering". Veertig jaren regeeren, Hoe zelden is dit een vorst of een vorstin geschonken gewor den. Hoe zelden is het een volk toebedacht, dat het veertig jaar lang zijn regeering ze ker en veilig wist in de beproefde handen van een zelfden regeerder of regeerster. En hoe gelukkig mag een volk heeten, als het kan erkennen, dat woorden, veertig jaar geleden gesproken en eene zoo groote belofte inhoudend, werden bezegeld door de daden eener vorstin, die zich stelde onder Gods leiding en, vertrouwend in Hem, de zware taak volbracht, die het regeerings- beleid oplegde. Inderdaad, Koningin Wil- helmina heeft ons geregeerd, zooals Neder land verwachtte van een Vorstin uit het Huis van Oranje. Zij deed dit, in vertrou wen op God en gesterkt door zijn kracht. Nu beleven we met groote dankbaarheid ons feestjaar en we bereiden ons voor op uiterlijk feestbetoon, dat het natuurlijk ge volg is van die dankbaarheid. Over drie maanden wapperen onze vlaggen hier in Europa, in Oost en West, en overal waar rechtgeaarde Nederlanders meegevoelen met hun land en met hun landgenooten, in gepasten trots, in liefde voor ons vorsten huis en zjjn illuster hoofd. En nu vangen we die voorbereiding aan. Plannen zijn en worden ontworpen en in de Septemberdagen, die komen, moet het zijn één laaiende gloed, uitstralend om de ééne groote figuur: de jubileerende, onze jubi- leerende Vorstin. Dan willen we alle zor gen tijdelijk vergeten, onzen zwaartillenden geest verlichten en blijmoedig doen zijn bij het eene groote, van blijdschap vervulde denkbeeld: onze Koningin jubileert. Neder land, onafhankelijk onder zijn eigen vor stenhuis, brengt haar hulde, hulde van eer- filed: van bewondering van dankbaarheid, „kb doen een beroep op allen om aan die I^ S5ing mede te werken en aldus helmina's -herdenking van Koningin Wil- regeering mogelijk te maken. Die nat?onnpfd?nking zb van een grootsch, een eensgezindbp-aau-®r" Zij' getuige van onze aanstaande dat met ons vJ,°nze blijdschap om en 'hoorieheid °vStenhuis' van de inniSe saam- ÜTSTtff1 °nS VOT^nhuis, onze Vor- HR- MS. „SUMATRA" TE COLOMBO. Hr Ms. kruiser „Sumatra" onder bevel van den kapitein ter zee K. W. F M Door man is heden te Colombo aangekomen J. C. Roest f In den ouderdom van 74 jam is te Den Haag overleden de heer J. c. Roest oud ontvanger der directe belastingen ,TI?eJ heer Roest is op 10 April' 1864 te Middelburg geboren. Hij werd op 15 Februari 1887 benoemd tot surnume rair ba de belastingen te Rotterdam. In die zelfde functie was hij ook nog eenigen tijd werkzaam te Amsterdam, waarna hij met ingang van 31 December 1889 werd benoemd tot ontvanger der directe be lastingen met standplaats Simpelveld In die functie was hij in den loop'der jaren achtereenvolgens werkzaam te El- burg, Bernhout, Texel, Lemmer, Baard" Tolen, IJsselmonde, Geldermalsen, Har' der wijk, Roozendaaï (N.Br.), Venlo, Lei- io?oen Den HaaS. tot hÜ op 1 Januari slagen6rVCd U't 'S 'ands dienst werd ont VOOR DE NOODLIJDENDE GEMEENTEN. En de luchtbescherming. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het vijfde hoofdstuk der rijksbegroo- ting voor het dienstjaar 1937 (binnenland- sche zaken). In de eerste plaats wordt hierbij voorge steld het uitgetrokken bedrag van 50.000 voor de uitvoering van de wet betreffende de bescherming van de bevolking tegen de aanvallen uit de lucht voor dat jaar te ver- hoogen met 75.000. Voor rijkssteun aan noodlijdende gemeen ten is in de begrooting voor 1937 uitgetrok ken 3.450.000. Op grond van de thans be schikbare gegevens kan worden verwacht, dat voor het dienstjaar 1937 in totaal 4.450.000 aan rijkssteun voor noodlijdende gemeenten benoodigd zal zijn. Voorgesteld wordt het 1.000.000 thans a fonds perdu beschikbaar te stellen ten emde, bij het naar verhouding niet groote verschil tusschen behoefte en beschikbare middelen, niet meer dan onvermijdelijk is, lasten naar de toekomst te verschuiven. Op deze wijze wordt tevens aangesloten bij de gedragslijn, welke voor 1938 wordt gevolgd. Mitsdien wordt voor 1937 een verhooging met 1.000.000 gevraagd. De advertentie van een roomsch-katholiek gemeentebestuur. Op de vragen van den heer Wendelaar betreffende een advertentie van de ge meentebesturen van Leusden en Stouten- burg, waarin sollicitanten worden opge roepen voor de betrekking van eersten ambtenaar ter secretarie, heeft de minis ter van binnenlandsche zaken als volgt geantwoord: Hoewel de bijvoeging „R.K." inderdaad den indruk zou kunnen maken, dat strijd met het bepaalde in artikel 176 der grond- jwet aanwezig imtaet worden geacht, li,1} den minister bij onderzoek gebleken, dat het niet de bedoeling der betrokken ge meentebesturen is uitsluitend de belijders van een bepaalden godsdienst voor het vervullen van gemeentebetrekkingen in aanmerking te doen komen. De gemeentebesturen erkennen inmid dels, dat de vorm der advertentie onjuist was en hebben zich bereid verklaard een nieuwe oproeping te .plaatsen, waarin de geïncrimineerde toevoeging zal zijn weg gelaten. Voor het doen van verdere stap pen bestaat mitsdien geen aanleiding. ELECTRICITEITSVOORZIENING. Het Tweede Kamerlid de heer De Geer, heeft ten aanzien van het wetsontwerp houdende algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening bij amende ment voorgesteld, lid 3 van artikel 4 te schrappen. In de toelichting wordt opgemerkt, dat de bedoeling van het betreffende lid is, de tarieven binnen redelijke grenzen te houden. Tegen die bedoeling bestaat geen bezwaar. Maar het voorgestelde middel is ondeugdelijk. Reeds omdat de winst capaciteit niet uitsluitend van de tarie ven afhangt, maar ook van den kostprijs. Bij scherp stijgenden kostprijs zal 't voor stel niet behoeden tegen opvoering van de tarieven. Omgekeerd zullen bij sterk dalenden kostprijs ook die gemeenten, die Noch een wetteloos bestaan, Noch het dwangjuk moet men leven: Hundie 't juiste midden gaan, Komt de zege toe van boven. thans geen of weinig winst maken, niet op redelijke wijze, wijze van de daling, die ten deele aan haar beleid kan te dan ken zijn, mogen profiteeren. In tijden van onzekerheid op monetair en ander "gebied weegt dit bezwaar dubbel. Het nominaal bedrag aan winst van een bepaald jaar kan eenige jaren later een geheel andere reëele beteekenis hebben. In de tweede plaats dient bedacht, dat verstandig aangebrachte tariefsverlagin gen stijging van de winst tengevolge kun nen hebben, door vergrooting van het de biet. Het ware onjuist, den gemeenten den prikkel tot zulke verstandige tariefs verlagingen te ontnemen. In het algemeen verdient het geen aanbeveling door on natuurlijke voorschriften aan overheids bedrijven de mogelijkheid van een nor male ontwikkeling te onthouden en hun op die wijze een merk van stroefheid in te drukken, dat zij bij een juiste opvatting niet behoeven te dragen. EéN GROOT CENTRAAL VLIEGVELD TE LEIDERDORP? Al gerüimen tijd geleden is het Rotter- damsche vliegveld Waalhaven door defen sie aangekocht, teneinde dit vliegterrein uitsluitend voor militaire doeleinden te ge bruiken. Dit brent natuurlijk met zich me de, dat het burgerluchtverkeer van hét vliegveld Waalhaven zal moeten verdwij nen. Er werd door Rotterdam uitgekeken naar een geschikte plaats voor een vlieg veld en tenslotte meende men dit te hebben gevonden ten N.O. van de Maasstad. Eeni ge weken geleden kwam de Nederlandsche regeering echter onverwacht met de me- dedeeling, dat zij in beginsel besloten had, de stichting te bevorderen van een lucht vaartterrein, dat centraal zal zijn gelegen ten opzichte van Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage en dat bedoeld is te zijn de eenige luchthaven des lands voor het groote internationale verkeer met land- vliegtuigen. Deze plannen brachten dus niet alleen met zich mede, dat Rotterdam af moest zien van een eigen vliegveld, doch voorts dat het Amsterdamsche vliegveld Schiphol uit de rij der burgerlijke luchtha vens zou moeten verdwijnen. De eenige centrale burgerlijke vlieghaven werd ge projecteerd in de omgeving van Leiderdorp, Deze plannen der regeering hebben een storm van protesten veroorzaakt, vooral van de zijde van Amsterdam, waar men er zich tegen» kantte, dat de nog pas geheel gemoderniseerde luchthaven Schiphol zou moeten verdwijnen. Een en ander leidde er ook toe, dat het Tweede Kamerlid, de hr. v. d. Tempel schriftelijke vragen stelde aan den minister van Waterstaat. Deze heeft daarop thans geantwoord. De minister zegt in zijn antwoord o.m., dat de snelle ontwikkeling van de lucht vaart, en de daarmee gepaard gaande stij gende snelheid der vliegtuigen, op den duur in een klein land als het onze, geen plaats Het hoofdelijke inkomen der be volking. In een tweetal eerder geplaatste artikelen gingen wij aan de hand van belasting-ge- gevens na, welke veranderingen het laatste jaar gebracht heeft in de welstandsverbrei ding en in het gemiddeld inkomen der be lastingplichtigen op Walcheren. Bezien wij thans welke veranderingen het belastbaar inkomen per hoofd der bevolking in de ver schillende gemeenten ondergaan heeft. Zoo als bekend is, komt in dit cijfer het duide lijkst tot uitdrukking hoe groot de koop kracht der bevolking in elke plaats is en in welke mate deze koopkracht het laatste jaar verzwakt of versterkt is. Belastbaar inkomen Daling per hoofd van de in bevolking: procenten 1936 1937 Nederland Zeeland 333 266 312 248 6.3 6,7 Ofschoon de gemiddelden van land en provincie elkaar slechts weinig ontloopen blijkt de teruggang in Zeeland dus procen tueel tocht iets grooter geweest te zijn dan in Nederland als geheel. In een viertal ge meenten op Walcheren wordt het provin ciale gemiddelde nog overtroffen, nl. in: Domburg 268 246 8,2 Vere 259 239 7,7 Vrouwenpolder 149 134 10. Westkapelle 127 118 7.—- Vooral in Vrouwenpolder was de terug gang gevoelig. Het laat zich gemakkelijk begrijpen, dat een daling van het hoofde lijk inkomen in één jaar tijds met tien pro cent zoowel voor de gemeente-huishouding als bijvoorbeeld voor de neringdoenden ter plaatse zeer bezwaarlijk moet zijn. Geringer dan de rijks- en provinciale ge middelden was de teruggang in: Bïggekerke 163 Grijpskerke 135 MIDDELBURG 416 VLISSINGEN 403 Zoutelande 142 153 6,1 131 3.— 393 5,5 389 3,4 140 1,4 Deze cijfers bevestigen o.a. de conclusie, die wij in ons tweede artikel trokken, nl. dat de toestand zich in het laatste jaar in Vlissingen iets minder ongunstig ontwik kelde dan in Middelburg. Gelijk of nagenoeg gelijk bleef het hoof delijk inkomen in: Aagtekerke 195 194 Arnemuiden 119 119 Koudekerke 303 303 Meliskerke 134 134 Soeburg 276 274 Rittem 173 172 Moet in het algemeen, volgens een be kend gezegde, stilstand als achteruitgang worden beschouwd, in dit geval kan het ge lijk blijven van het hoofdelijk inkomen re latief gunstig worden geacht omdat immers terzelfdertijd, zoowel in onze provincie als in het geheele land, in verreweg de meeste gemeenten de daling van de voorgaande jaren zich nog verder voortzette. Intusschen is het duidelijk, dat de toe stand nog beter is in die gemeenten, waar de neergaande lijn van de crisisjaren zich nog scherper heeft omgebogen en het hoof delijk inkomen weer een stijging vertoont. Op Walcheren zijn dat: Oostkapelle 285 294 3,1 pet. st. Serooskerke 456 159 2. Sint-Laurens 290 301 3,8 Het behoeft geen betoog, dat het voor Walcheren als geheel van meer belang was geweest, indien deze vermeerdering van het hoofdelijke inkomen reeds te constateeren was in de beide steden, dan nu ze nog maar alleen geldt voor een drietal gemeenten, wier gezamenlijk zielental minder dan vijf duizend bedraagt. Niettemin hebben wij hier te doen met een eerste symptoom van terugkeerende welvaart en als zoodanig is het verschijnsel belangrijk. Overigens blijkt uit deze cijfers hoe ver schillend het laatste jaar voor de onder scheidene gemeenten op Walcheren nog is geweest; de uitersten een daling van het hoofdelijk inkomen met tien pet. en een stijging met bijna vier pet.! wijken op merkelijk ver uitéén. In Middelburg en Vlissingen is het hoof delijk inkomen nagenoeg gelijk. Bevredi gend is het tenslotte nog te achten, dat ook het laagste cijfer, dat van Westkapelle toch altijd nog 118 bedraagt, terwijl het laagste cijfer van alle Nederlandsche gemeenten 46 is. 1012 en 25 uur is de Directeur van Dr. Scholl's Foot comfort Service voor Nederland, voor eiken voetlijder KOSTELOOS te raadplegen bij Schoenhandel Bellamypark 54, Vlissin gen. Telefoon 332. (Ingez. Med.) is voor twee groote luchtvaartterreinen, die beide zich bevinden op een onderlingen afstand van nog geen 50 km (10 minuten vliegen). Concentratie op één vliegveld zal leiden tot aanmerkelijke besparingen, o.a voor de K.L.M., belangrijke verlaging van overheidsuitgaven ten behoeve van veilig heidsinrichtingen en exploitatie van de luchtvaartterreinen. Ook de veiligheid van het verkeér zal, volgens den minister, door één centraal vliegveld aanmerkelijk ver groot worden. De minister zegt voorts, dat de belangen van defensie in dit vraagstuk secundair zijn. De regeering is bekend met de meening van de gemeentebesturen van Amsterdam en Rotterdam, dat door het verlies van een in de onmiddellijke nabijheid van elk dier gemeenten gevestigde luchtvaartter rein de belangen dier gemeenten zouden worden geschaad. Uiteraard kan niet worden ontkend, dat tegenover de voordeelen van concentratie in den aanvang enkele nadeelen kunnen staan als gevolg van den overgang naar den nieuwen toestand, doch naar het oor deel der regeering zullen de belangen van de gemeenten Amsterdam en Rotterdam op den duur het best gediend zijn door het bestaan van één enkel centraal luchtvaart terrein, waarop alle belangrijke luchtver- bindingen geconcentreerd zijn en waar de meest geperfectionneerde inrichtingen voor de veiligheid aanwezig zijn. Aan den iets grooteren afstand tot het centrale vliegveld kunnen voor de deelne ming aan het luchtverkeer geen overwe gende bezwaren zijn verbonden, daar het vliegveld op een afstand van ongeveer een half uur per auto van het centrum van Amsterdam en Rotterdam zal verwijderd liggen, hetgeen niet anders dan normaal te achten is. Ontkend wordt niet, dat de concentratie van het luchtverkeer aan beide steden eenige bedrijvigheid zal onttrekken. DE DISTRIBUTIE VAN GEHAKT IN BLEI. Verhooging van de vergoeding aan slagers. De minister van sociale zaken heeft be paald, dat te rekenen van 5 Juni voor die gemeenten, welke bet gehakt in blik door bemiddeling van de slagers (en c.q. grossiers) aan de betrokken consumenten verkoopen, de prijs met 1 cent per blik zal worden verlaagd, welke cent in die gemeenten aan de slagers (en c.q. gros siers) boven de thans voor hen vastge stelde vergoeding behoort te worden uit gekeerd. Dehalve bedraagt deze vergoeding dan in totaal 2% cent per blik, resp. 3% cent. Voor de overige gemeenten blijft de prijs van het gehakt op 31 cent per blik ge handhaafd. Biggenmerken. Het aantal biggenmerken, dat van 23 tot 28 Mei is aangebracht bedraagt 41985, tegenover 43434 in de overeenkomstige pe riode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 28 Mei 11. gebruikt 606076 mer ken,. tegenover 647402 merken van de' toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 868805 biggen, welk aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 bedroeg 797541. Hoewel van de in Mei gehouden land en tuinbouwinventarisatie nog geen vol ledig resultaat bekend isi, blijkt uit de voorhanden gegevens reeds duidelijk, dat het aantal fokzeugen ten opzichte van vorige jaren zeer aanzienlijk is uitgebreid. De verwachting is dan ook gewettigd dat het aantal biggengeboorten in de eerst volgende maanden sterk zal stijgen. Een klap, die raak was. Zaterdag wilde een steuntrekker zich met geweld toegang verschaffen tot het ge bouw van maatschappelijken steun in de Marnixstraat te Amsterdam. Toen de por tier hem wilde beletten binnen te treden, gaf de man den ambtenaar zoo'n hevigen klap, dat deze bewusteloos ineen zakte. Hierop nam de dader de vlucht. De portier is in ernstigen toestand naar het Wilhelmi- na gasthuis vervoerd en kon voorloopig niet over de juiste toedracht van de zaak worden gehoord. WEERBERICHT, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige N. tot N.W. wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen aanvanke lijk iets warmer, later iets koeler. UKKEL: Matige wind uit N. tot N.W. richtingen, bewolkte hemel, met motregen op vele plaatsen, tijdelijk opklarend, nach telijk temperatuursminimum ongeveer 7 gr. Wo. 15 Juni. Zon op: 4 h 39; onder: 9 h 21. Licht op: 9 h 51. Maan op: 10 h 48; onder; 7 h 00. L.K. 21 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juni. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 14 3.10 15.28 9.31 21.58 Woensdag 15 S 3.46 16.01 10.05 22.31 Donderdag 16 4.19 16.30 10.37 23.05 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 14 5.02 17.27 10.34 22.59 Woensdag 15 S 5.39 17.59 11.10 23.32 Donderdag 16 6.12 18.28 11.43 24.07 MAACl... Douwe Egbert* Échte Tnesche Vjeeren-Baaiej, Oud-Hollandsche Pijpbbak. Anno 1755 AANHOUDING VAN EEN CHINEES. Op verzoek van den Brigade-comman dant der Kon. Marechaussee te Terneuzen, kon hier Maandagmiddag, juist voordat hij met den trein naar Amsterdam zou ver trekken door de politie op het perron van het station worden aangehouden een per soon van Chineesche nationaliteit, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan diefstal of verduistering van een paspoort ten name van een zijner collega's. Bij fouilleering bleek de man inderdaad o.m. in het bezit van een niet te zijnen name staand pas poort. Hij is op last van den Commissaris van Politie naar Terneuzen overgebracht. Toen gisterenmiddag de 27-jarige S. P. afkomstig uit Soeburg, tegen wien Vrijdag jl. wegens diefstal van enkele geldsbedra gen en het met een valschen naam onder teekenen van een postwissel voor de recht bank alhier 1 jaar en zes maanden gevan genisstraf is gevorderd en die in afwachting van de uitspraak van de rechtbank nog in het huis van bewaring vertoeft, toestem ming had in den tuin te werken, is hij, ter wijl blijkbaar de oogen van de bewakers van hem af waren gewend, op onverklaar bare wijze over den hoogen muur aait de zijde van de Vlissingsche brug geklommen en spoorloos verdwenen. Ook hedennacht is naar den vluchteling gezocht maar hij bleef onvindbaar. Hij is natuurlijk in de omgeving goed bekend en dit zal hem bij zijn vlucht zeer te stade zijn gekomen. De gevluchte is 1.75 m lang, middelmatig van postuur, heeft blond krullend haar en een litteeken onder het linkeroog. Bij zijn vlucht was hij gekleed in een don ker gestreepte broek en een padvinderskiel. Hij droeg bij het werk gevangenisklompen. P. die aan wielrennen doet is ook daar door op Walcheren een type, dat velen ken nen. Het signalement van den ontvluchte is overal verspreid. De verkeersdrukte. De inspecteur van politie verzoekt ons opname van het volgende: In verband met de te verwachten ver keersdrukte ter gelegenheid van de op 16 Juni a.s. te houden landbouwtentoonstel ling verzoek ik den bestuurders van mo torrijtuigen en rijwielen,, die zich naar het tentoonstellingsterrein begeven, zoo veel mogelijk de binnenstad te vermijden. Komende uit de richting Kloetinge wordt verzocht te rijden via Voorstad Zonneblfeems|ttraatOostsingelBrugJ A. van der GoeskadeWesthavendijk. Komende uit de richting Middelburg wordt verzocht te rijden via 's-Heer Hen- drikskinderendijk Westerstraat Zaag molenstraatWesthavendijk.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1