LANDBOUW. SPORT. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. MARKTBERICHTEN. Vrydag a.s. vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche Eilanden. Tr Benoemingen. Volgens art. 46 van de wet op het m.o., zooals die thans luidt moeten 2 leden van de Commissie van Toezicht op de Hoogere Burgerscholen A en de handelsscholen wor den benoemd door de Kamer van Koophan- Burg. en Weth. van Middelburg en die van Vlissingen verzochten het bureau tot deze benoeming over te gaan. Voor Vlissingen luiden de aanbevelingen- eerste vacature: ir. H. W. van Tijen, hoofd ingenieur van de Kon. Mjj. „de Schelde" en de heer J. Slooves directeur der N.V. P.Z.E.M.; tweede vacature de heeren P. I. Hamming en H. Groenouwe, beiden lid der kamer. Voor Middelburg: eerste vacature de heeren A. Jeronimus en W. Bosman; twee de vacature de heeren L. A. Stofkoper en J. Olthoff, allen lid der Kamer, de beide eerstaanbevolenen tevens lid der commissie voor het Handelsonderwijs uit de Kamer. Bekening over 1937. De ter vaststelling aangeboden rekening over 1937 wijst in ontvangst aan 19769 en in uitgaaf 15907, alzoo een goed slot van 3862, tegen 4090 over 1936. De commissie voor de Financiën adviseert tot goedkeuring van deze rekening. Bijdragen winkelweken e.d. Van de navolgende vereenigingen of co- mité's kwamen verzoeken in om een bij drage voor een te houden winkelweek of etalage-Wedstrijd. Vereenigingen Handelsbelangen en de Hanze Goes 100; Comité Volksfeesten 's-Heerenhoek 50; Domburgsche Handels vereniging, Domburg 25; Vereenigde Middenstanders Heinkenszand 30; Zierik- zeesche Winkeliersvereeniging; Vereni ging Handelsbelang, Kapelle; Midden- standsvereeniging Renesse en idem Nieu- werkerk. Deze vier vereenigingen noemden geen bedrag. Een oproep was geplaatst dat men zich voor 1 April moest aanmelden. In verband met het in 1934 terzake genomen principi- eele besluit biedt het bureau een voorstel aan, waarin de naar zijn meening te ver- leenen bijdragen zijn vermeld. Aan de Vereenigingen te Goes werd de laatste maal in 1932 een bijdrage van 80 verleend. Ook thans zou het bureau dit be drag willen toestaan. Aan den Middenstand te Zierikzee werd het laatst in 1933 80 gegeven. Het bureau zou dit ook thans wil len toestaan. Aan het Comité voor Volksfeesten te 's-Heerenhoek werd reeds herhaaldelijk 25 verleend. Het bureau acht geene rede nen aanwezig dit bedrag thans te verhoo- gen. Hetzelfde geldt voor de Vereeniging te Heinkenszand, terwijl het bureau de overi ge aanvragers eveneens 25 zou willen verleenen, zooals in vorige jaren reeds een of meermalen is geschied. Door deze toekenningen zal de in totaal voor winkelweken uitgetrokken post van 300 met 10 worden overschreden. De commissie voor de financiën vereenigt zich in hoofdzaak met het voorstel. Zij zou de echter met het oog op het feit, dat de winkelweek gehouden wordt tijdens de landbouwtentoonstelling en de daaraan ver bonden feestelijkheden, aan de Vereenigin gen in Goes 100 willen toestaan, temeer waar men vanuit Goes sedert 1932 geen be roep meer op de Kamer heeft gedaan. Bijdrage Landbouwtentoon stelling. De Kring Westelijk Zuid-Beveland van de Z.L.M. verzocht voor de op 16 Juni te houden tentoonstelling eene bijdrage toe te kennen. Zooals bekend, werd door de Kamer in vorige jaren op dergelijke verzoeken van binnen haar gebied liggende kringen gun stig beschikt. Het laatst op een verzoek van den Kring Schouwen en Duiveland ten vorige jare. Het bureau stelt voor weder om 100 beschikbaar te stellen en het bu reau te machtigen een stel medailles toe te kennen. Bijdrage Internationaal Aardrijks kundig Congres. De regelingscommissie van het Interna tionaal Aardrijkskundig Congres te Am sterdam verzocht de Kamer om een fi- nancieele bijdrage. Aan het van 18 tot 28 Juli te houden congres zijn verschil lende excursies verbonden. Zoo een vijf- daagsche excursie naar Zeeland, waarvan de verschillende deelen zullen worden be zocht. Reeds thans hebben zich een 180- tal congressisten voor deze excursie op gegeven. Het congres zelve zal door een duizendtal personen worden bezocht. De deelnemers komen uit alle deelen der we reld en behooren tot allerlei kringen der samenleving. Het bureau is dan ook van oordeel, dat door deze excursie een prach tige reclame voor Zeeland en dus ook voor het gebied der Kamer wordt ge maakt en stelt voor aan adressante een bedrag van 100 toe te kennen. Bezuiniging op subsidies en con tributies. Zooals het bureau reeds eerder deed uitkomen, eischt de financieele toestand der Kamer reeds in het loopende jaar voorzichtigheid. Nu enkele maanden geleden de con versie der Nederlandsche Staatsschuld van 4 in 3 heeft plaats gehad, geeft dit voor de Kamer weder een inkomsten vermindering van 575. Het is dan ook volgens het bureau de hoogste tijd, dat maatregelen worden getroffen om de uitgaven der Kamer meer in overeenstem ming te brengen met hare inkomsten. Op de begrooting voor dit jaar kan de post onvoorzien slechts tot een bedrag Van 228 worden uitgetrokken, zeker aller minst hoog. Men mag ook niet vergeten, dat door de steeds toenemende medewer king die de Kamers moeten verleenen aan de uitvoering van allerlei regeeringsmaat- regelen de algemeene onkosten ook steeds toenemen. Ook de verkiezingen voor le den der Kamer eischen meer uitgaven dan hiervoor zijn geraamd, nu telkens stem mingen worden uitgelokt. In het alge meen zijn de posten der begrooting geens zins te hoog geraamd en de eenige post, waarop eenigszins belangrijk kan worden bezuinigd, is „Subsidies en Contributies." Blijkens een opgemaakten staat is voor 1938 3097 voor lidmaatschappen en bij dragen toegestaan, bij een begrootingspost van 3100. Nu zou het zeker het een voudigste zijn geweest te zeggen: Wij verminderen alle bijdragen met een der de of met de helft, doch het wil het bu reau voorkomen, dat het juister is iede re bijdrage op zichzelf te beschouwen, in verband met de vraag of het comité of de vereeniging meer of minder in het be lang van handel en nijverheid werkzaam is. Zooals uit een bijgevoegden staat blijkt, stelt het bureau voor de bijdragen aan de Nederlandsche Kamers van Koophandel en Parijs, Brussel, Londen, Milaan en die voor Noord-Amerika op 25 te handha ven. Het nut, dat van die Kamers wordt ondervonden, rechtvaardigt ongetwijfeld die uitgaven. In dit verband wilt het bu reau terstond er op wijzen, dat wordt voorgesteld de bijdrage van de Kamer voor Duitschland te brengen van 40 op 25, omdat het nut van die Kamer ze ker niet grooter is dan dat van de an dere bovengenoemde Kamers. De bijdra gen voor de Vereeniging van Jaarbeurzen, Schuttevaer en Vereeniging Nederland in den Vreemde, resp. 15, 2.50 en 10, zijn zo ogering dat het weinig zin zoude hebben deze te verlagen. Het Handelsonderwijs is zeker voor han del en industrie van groote waarde. Ook deze bijdragen (Middelburg 200, Goes 100) zou het bureau derhalve ongewij zigd willen laten. Het voor het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, Zeeland en Utrecht uitgetrokken bedrag is als een stelpost te beschouwen. De kosten wor den toch ponds pondsgewijze over de le ien-Kamers omgeslagen. Op deze post, uitgetrokken op 150, kan derhalve niet wel bezuinigd worden, wanneer men al thans zich niet geheel van het Instituut wil afscheiden hetgeen het bureau, afge zien nog van het nut van het Instituut, toch geenszins gewenscht zoude voorko men. De laatste post die het bureau voorstelt, althans voorloopig ongewijzigd te laten is de bijdrage aan het Borgstellingsfonds, groot 750. Het behoeft zeker geen be toog, dat dit fonds zeer nuttig werk ver richt voor de in nood verkeerende klei ne middenstanders. Waar nu nog steeds de gemeentebesturen en andere belang hebbenden zich te veel van steun onthou den, wil het bureau, althans voor 1939, het door de Kamer gevoteerde bedrag handhaven. Verder wil het bureau voorstellen ver schillende bijdragen met 50 pet. te verla gen, te weten voor Ec. Instituut van den Middenstand van 100 tot 50; Nederl. Organisatie Intern. Kamer van Koophan del en Zeeuwsche Luchtvaart van 50 tot 25; Vereeniging Tuinbouwonderwijs op Schouten van 100 tot 50; Prov. Ver eeniging Vreemdelingenverkeer 200 tot 100; plaatselijke V.V.V.'s van 520 tot 260; Vliegveld Haamstede van 200 tot 100. Wat dit laatste betreft moet naar het oordeel van het bureau het verkeer ook per vliegtuig zich op den duur zelve kun nen bedruipen. De vermindering der bij drage kan voor de belanghebbenden een stimulans zijn hiertoe te geraken. De bij drage voor het Fonds voor Normalisatie; A.N.W.B.,; Comité Cadeaustelsel; Binnen scheepvaart Congres; kunnen ook lager worden gesteld dan 25, zooals thans het geval is. Het bureau zou de bijdragen niet geheel willen schrappen, doch een bedrag van 10 acht het genoeg. De bijdrage voor de Ver. Nederlandsch Fabrikaat ad 25 zou het bureau geheel willen schrappen. Deze Vereeniging kan zeker nuttig werk ver richten, doch men mag niet vergeten, dat een sterke propaganda voor het gebruik van Nederlandsch fabrikaat de importeurs van buitenlandsche artikelen weder benadeelt. Het wil het bureau voorkomen, dat het juister is dat de Kamer zich in deze van steun onthoudt. Thans resteeren nog een tweetal bijdragen van de lijst, nl. die voor de Rijwielpadvereeniging Walcheren en die voor winkelweken. De rijwielpaden zijn in hoofdzaak van belang voor het toeristisch verkeer. Het belang van den handel en de industrie is slechts zijdelings hierbij be trokken. Het bureau meent dan ook, dat bij eene bijdrage van 25 in plaats van 75, het belang, dat de handel bij deze paden heeft, voldoende tot uitdrukking komt. Tenslotte de bijdragen voor winkelweken en dergelijken. Al zou het bureau niet gaar ne het initiatief, dat verschillende midden standers in meerdere plaatsen in dezen ne men willen belemmeren, toch meent het dat ook in deze matiging een eisch is. Het zou derhalve het jaarlijksch voor dit doel beschikbaar te stellen bedrag willen ver minderen van 300 tot 200. Om te voor komen, dat steeds weer dezelfde plaatsen de bijdrage verkrijgen, zou het hieraan de voorwaarde willen verbinden, dat aan de zelfde gemeente slechts hoogstens eens in de drie jaar voor genoemd doel een bedrag zal kunnen worden beschikbaar gesteld. Behalve de vaste bijdragen worden in de meeste jaren ook voor tentoonstellingen of congressen bijdragen gevraagd. Natuurlijk zal bij het vaststellen van de hiervoor toe te stane bedragen, ook met bovenstaande denkbeelden moeten worden rekening ge houden en zullen deze bedragen ook lager dan tot heden het geval was moeten wor den gehouden. Het besluit om tot verlaging van de verschillende bijdragen te geraken zoude natuurlijk eerst bij de vaststelling der be grooting 1939 behoeven te worden geno men. Het bureau acht het echter juister reeds thans hiertoe een voorstel te doen, aangezien alsdan bij het opmaken der be grooting met de beslissing der kamer zal kunnen worden rekening gehouden. Bij aanneming van het voorstel zal de ver mindering 860 bedragen. Rekening hon dende met de door de conversie verminder de rente-opbrengst zal er derhalve voor „onvoorzien" ongeveer 300 meer beschik baar blijven, dan voor het loopende jaar het geval was. Goes, 11 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Kruisbessen 16.8018 per 100 kg. VERGADERING VAN LANDBOUW- ONDËR WIJZERS IN ZEELAND. Zaterdag had te Goes een vergadering plaats van de landbouwonderwijzers uit Zeeland, onder leiding van den rjjksland- bouwconsulent ir. C. J. Droogendijk te Goes. Ir. P. G. Meijers, directeur der landbouw kundige afdeeling van het Rijkslandbouw proefstation te Groningen, heeft aldaar ge sproken over: „Eenige theoretische en prac- tische opmerkingen over groenbemesting". Gewoonlijk verstaat men onder groen bemesting het onderploegen van planten, die speciaal voor bemesting zijn verbouwd, bijv. wikken, stoppelklaver, dit is de eng ste opvatting. Het onderploegen van be weide witte klaver, lucerne of klaver met of zonder laatste snede, bietenloof enz., is wel de ruimste opvatting van groen bemes ting. In den loop der tijden heeft deze wijze van bemesting steeds aanhangers gevonden. De organische bemesting komt dan ook steeds in oudere en dikwijls in de tegen woordige vruchtwisselingsstelsels voor. Men beoogt daarmede, stikstofverrijking, hu- musvermeerdering en structuurverbetering. In de meeste gevallen is de behoefte aan organische mest verminderd, nadat de kunstmest zoo sterk in gebruik is gekomen en inderdaad kan men het daarmede vooral op de klei en zavel, zeer ver brengen. Men neemt echter toch wel teekenen waar, dat kunstmest alleen niet steeds in staat is om aan de hooge eischen van de moderne land bouw te voldoen. Op de samenstelling der groenbemesting hebben verschillende fac toren invloed, o.a. de ouderdom van de plant; bij het ouder worden verminderen eiwitgehalte, asch, vet enz. en vermeerdert de cellulose. Voorts is de invloed van de plantensoort niet gering, de leguminosen bevatten b.v. meer eiwit dan andere ge wassen. Indien de planten in den grond ge bracht worden en er is voldoende tempera tuur en vocht aanwezig, dan begint het afbraakproces al zeer spoedig. Hierbij spe len micro-organismen een overwegende rol, o.a. meest aerobe bacteriën (pH 68), voorts schimmels, Aspergittis, Fusarium (pH 56) enz. en ten slotte ook Actinomy- ceten; anaëroob gaat de afbraak langzamer. Is de plantenmassa arm aan stikstof, dan gaat de afbraak langzaam, dit doet zich voor bjj oudere plantendeelen bijv. groon- stroo. Bij jonge planten en vooral bij vlin derbloemigen, die aanmerkelijk hooger stik stofgehalte bezitten, gaat de afbraak snel. Is de omringende grond rijk aan stikstof verbindingen, dan verloopt het proces even eens sneller dan bijarmen grond. De stik stof bij deze processen is noodig voor het opbouwen van het bacteriënlichaam; de koolhydraten dienen als energiebron en ge deeltelijk als bouwstof. Men zou ruwweg kunnen zeggen, dat de droge stof der plantenresten ongeveer 1,8 stikstof moet bevatten om het proces vlot te doen verloopen. En zijn vele onderzoekers die hebben ge tracht vast te stellen, hoeveel stikstof een groenbemesting aan een volgend gewas le veren kan; de meeningen loopen nogal uit een. Wanneer het gewas vroeg wordt onder- geploegd, is waarschijnlijk veel stikstofver- lies in den winter te verwachten. Bij laat onderploegen zullen de gewassen meer ver hout zijn en verloopt de afbraak langzamer, er wordt dan een grooter deel van de stik stof vastgelegd als. bacteriëneiwit. Sommige gewassen leveren zeer veel or ganische stof; bij lupine kan het wel voor komen, dat per ha 10 ton droge stof ter beschikking komt. Door afbraak blijft hier van slechts ongeveer ééntiende deel over, zoodat het al zeer moeilijk is om op deze wijze tot een blijvend humusvermeerdering te komen. Voor structuurverbetering van den grond is echter een groenbemesting van zeer groote beteekenis. Een eigenaardigheid waaraan wel eens minder gedacht wordt, is het groote voeht- verbruik van groeiende gewassen. Levert een groenbemesting bijv. 5 ton droge stof, dan moet hiervoor 5000 x 300 1% mil- lioen liter of 150 mm water per ha ver dampt worden. Dit komt overeen met een verlaging van den waterstand met m. In ons klimaat is dat meest een voordeel. Gedurende de laatste jaren zijn velen, die meenden vrijwel uitsluitend met kunst mest hun bedrijf op peil te kunnen houden, weer meer tot toepassing van organische bemesting teruggekeerd. In het algemeen richten velen zich daarbij op stoppelklavers, die in den herfst worden ondergeploegd of op nagewassen als wikken en mengsels. Zoo is in de laatste jaren met succes ge werkt met hopperups, Zweedsche bastaard, klavermengsels en buitenlandsche roode klaver. Ook verder ter vervanging van de dure en nogal onzekere wikken, met mos terd, die omtrent 20 Augustus gezaaid, nog een forsch gewas oplevert, en waarvan het zaaizaad (15 kg/ha) niet duur is. Vergadering van den kring „Noord- Beveland" van de Z.L.M. KORTGENE. Deze kring vergaderde Vrijdagmiddag in „De Stadswijnkelder" al hier onder voorzitterschap van den heer J S. de Regt uit Kats. 20 Leden waren aan wezig. Door stijging van het aantal leden was er een vacature in het hoofdbestuur ont staan. De heer J. S. de Regt uit Kats werd tot hoofdbestuurslid gekozen en nam de benoeming aan. De heer K. J. van Langeraad uit Kam perland werd tot plaatsvervangend hoofd bestuurslid gekozen en nam eveneens de benoeming aan. Bij de rondvraag stelde de heer J. M. Bom uit Kolijnsplaat voor, om een telegram aan den minister van water staat te zenden, waarin aangedrongen wordt op de brugverbinding tusschen Noord- en Zuid-Beveland. Er werd besloten het volgende telegram te zenden: „Kring vergadering „Noord Beveland" van de Z.L.M. dringen ten zeer ste aan op spoedige gunstige beslissing in zake de overbrugging van de Zandkreek" De v o o r z. deelde mede, dat de minister van waterstaat voornemens is, om ter plaatse de toestand eens in oogenschouw te komen nemen. Spr. kon evenwel niet zeg gen, wanneer dit zal zijn. VOETBAL. VLISSINGEN—MIDDELBURG 1—4, Ten bate van het Scheidebekercomité speelden gistermiddag Vlissingen I en Mid delburg I een vriendschappelijken wedstrijd Middelburg had dezen wedstrijd te baat ge nomen om eenige jeugdige spelers nog eens te beproeven en verscheen met een gewij zigde opstelling in het veld. De achterhoede was onveranderd gebleven, de middenlinie was van rechts naar links: Ploegaert, Kampman en Jongepier, de voorhoede: Merk, Koster, Neufeglise, Carol en Van dei- Kop. Dit elftal heeft een uitstekenden wed strijd gespeeld en het lukte wonderwel in deze linie. Deze samenstelling geeft ge gronde verwachtingen voor de toekomst, al thans er kan op voortgebouwd worden. Voor de rust wist Middelburg zich reeds een 20 voorsprong te verzekeren. Na de rust werden daaraan nog twee punten toe gevoegd, terwijl Vlissingen slechts één te- genpunt wist te maken. Het einde kwam dus met een mooie, verdiende zege voor Middelburg. E.M.V.V.V.V.O.C.-veteranen 3—4. De returnmatch, welke Zaterdagavond op het gem. sportterrein plaats had tusschen bovengenoemde vereenigingen, is door eerstgenoemde niet in een overwinning om gezet kunnen worden. Met 34 moest E.M. V.V.V. in de V.O.C.-veteranen haar meer dere erkennen, en terecht, want over het geheel genomen, waren zjj stuk voor stuk beter in het opstellen en plaatsen van den bal. Het spel van Groosjohan viel dit keer ook meer op en hoewel in vlugheid iets in geboet, zijn tactiek was nog prima. Als mid- voor gooide hij het spel open en zijn schot was ook nog zeer goed. Dat blijkt wel uit de 3 van de 4 gemaakte doelpunten. De ploeg in het geheel genomen vormde een goed verband, en hoewel het maar een vriendschappelijke ontmoeting was, kon men toch bij wijlen genieten van het spel, hetwelk somwijlen keurig werd verzorgd. Bij de Middelburgers ontbrak dat wel eens, al moet direct hier aan toegevoegd wor den, dat het hun niet altijd mee zat, vooral niet het schot van den linksbinnen, hetwelk te zacht of anders naast of over het doel vloog. Maar zij hebben tot het laatste toe volgehouden en gewerkt om de nederlaag zoo klein mogelijk te houden, hetwelk dan ook is gelukt. In de eerste speelhelft werd 1 maal ge doelpunt toen de E.M.V.V.V.-doelman een fout maakte, waarvan Groosjohan profi teerde. (0—1). Na de Hervatting werd het eerst 02, daarna 12, vervolgens 23, 24 en tenslotte 34. Het laatste kwartier speelde V.O.C. met 10 man door uitvallen van haar spil. Er was tamelijk belangstelling voor dezen wed strijd. KortgeneDe leege accu 22. „De leege accu" uit Middelburg speelde gisteren te Kortgene tegen de club van dien naam. Kortgene nam de leiding, doch „De leege accu" maakte spoedig gelijk. Nog voor de rust nam Kortgene echter weer de leiding. Na de hervatting maakten de Mid delburgers evenwel weer gelijk. Einde 22. V.S.V. wint K.N.V.B.-beker. Te Utrecht is de eindstrijd gespeeld om den K.N.V.B.-beker tusschen A.G.O.V.V. en V.S.V. De Velsenaren wonnen den wedstrijd verdiend met 41. Zuidelijk elftalDordrecht 12. Te Roosendaal is een propagandawed- strijd gespeeld tusschen een Zuidelijk elftal en een Dordsch elftal. Het was een saaie vertooning zonder veel pit gespeeld, welke door Dordrecht met 21 werd gewonnen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Gisteren zijn de kwarteindstrijden voor het wereldkampioenschap voetbal ge speeld. De resultaten waren: Parijs: Frank rijkItalië 13; Bordeaux: Tsjechoslova- kyeBrazilië 11 (na verlenging). Deze wedstrijd zal Dinsdagavond worden overge^ speeld. Rijssel: HongarijeZwitserland 20. Antibes: ZwedenCuba 80. De ontmoeting FrankrijkItalië heeft zeer teleurgesteld door het slechte spel dat werd vertoond. Italië speelde nog het minst slecht en zij heeft daardoor de overwinning dan ook wel verdiend. Bij de Franschen viel totaal geen ploegverband te bespeuren, terwijl de Italianen ook nu toonden, zwak' ker te zijn dan in 1934. In de eerste helft werd niet gedoelpunt. Na de rust wist Ita lië drie maal te scoren, tegen Frankrijk slechts eenmaal. In den wedstrijd tusschen Tsjechoslova' kije en Brazilië ging het ruw toe. In de eer ste helft was Brazilië iets sterker en de Tsjechische keeper Planicka kreeg druk werk. Vooral ,de Braziliaansche midvoor Leonida bleek een handig speler met een uitstekend schot. Slechts eenmaal werd Planicka voor de rust gepasseerd. Na de hervatting volgde de eene onregelmatigheid na de andere. Allerlei geniepige trucs en ruwigheden werden toegepast. Het resul taat was dat twee Brazilianen en een Tsjech, de buitenspeler Riha, uit het veld werden gezonden. De Tsjechische rechts' binnen maakte uit een strafschop den ge lijkmaker. In de verlenging werd niet ge scoord, zoodat Dinsdag deze vertooning wordt voortgezet. De Hongaren hebben in hun wedstrijd tegen Zwitserland bijna doorloopend een meerderheid gehad. De Zwitsers speelden niet zoo snel als in hun beide wedstrijden tegen Duitschland, al was hun verdediging weer prima. Voor de rust veroverden de Hongaren een 10 voorsprong, terwijl zii in de tweede helft hun meerderheid even eens in een doelpunt omzetten. Zoo won Hongarije verdiend met 20. Zweden speelde tegen Cuba een goeden wedstrijd. Bij de rust had Zweden reeds een 40 voorsprong en in de tweede helft werd de stand regelmatig tot 80 opge voerd. SCHAKEN. Het tournooi te Noordwijk. In het tournooi te Noordwijk werden de 3e en 4e ronde gespeeld. De resultaten wa> ren: Derde ronde: LandauBogoljubov af ge broken in gelijken stand; Sir G. A. Thomas RADIO-PROGRAMMA, DINSDAG 14 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Causerie. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 KRO-Melo- disten. 3.45 Ber., gram. 4.00 KRO-Kamer- orkest. 4.45 Gram. 5.00 KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Gram. 6.15 Zwemles. 6.30 KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Sted. orkest van Maas tricht. 9.00 Reportage. 9.30 KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 And- berto en zijn Italiaansch orkest. 11.20 12.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (Om 8.30 Ber.). 9.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 En semble Willy Kok. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Verv. conc. 12.30 Gram. 1.15 Lyra-Trio. 2.00 Omroeporkest. 2.40 De clamatie. 3.00 Jetty Cantor's ensemble en gram. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinder halfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Gram. 6.30 Omroeporkest. 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.35 Causerie. 8.00 Ber. ANP, gram. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Radiotooneel. 10.45 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna schaak nieuws. 11.1512.00 Dansmuziek (gr.pl.). DROITWICH, 1500 m. 11.25—11.45 Gram. 12.05 Whinyates Strijkkwartet. 12.35 Repor tage. 1.05 Gram. 1.35 Causerie. 1.502.20 Gram. 4.20 Jack Hill en zijn orkest, m.m.v. soliste. 5.20 Pertis' Zigeunerorkest, m.m.v. solisten. 5.50 Reportage. 6.00 Gram. 6.20 Ber. 6.45 Reportage. 7.00 Harmonie-orkest, m.m.v. soliste. 8.00 Causerie. 8.20 Theater koor en orkest en solisten. 9.20 Ber. 9.40 Causerie. 10.00 Sectie Boyd Neel Strijkork. en solisten. 10.30 Causerie. 10.45 Orchestre Raymonde. 11.35—12.20 Joe Kaye's orkest. RADIO-PARIS, 1648 m. 8.55—9.05, 10.10 en 11.20 Gram. 12.40 Bailly-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Piano. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Cello. 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Bene- detti-kwartet en solisten. 9.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 m. 6.50 Gram. 7.30 Amu sementsorkest. 8.50 Verv. conc. 12.20 Or kest. 2.30 Pop. conc. 3.50 en 4.20 Gram. 5.50 Solistenconc. 7.35 Orkest. 8.50 Hage- stedt's dansorkest, orkest Rijksarbeidsd. en solisten. 12.303.20 Weensch Kamerorkest, citherkwartet en boerenkapel. BRUSSEL, 322 en 484 m: 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonorkest en gram. 1.30 Dansorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Dansor kest en gram. 6.50 Salonorkest. 7.20 Gram. 8.20 „The two Cavelli's" en soliste. 9.20 Nat. orkest en solist. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Salon orkest. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Viool. 6.25 Zang. 6.35 Gram. 8.20 Orkest. 8.50 Koor van de Kathedraal te Straatsburg, solist en Straatsburgsch Omroeporkest. 10.05 en 10.30—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Derksen-orkest en solisten. 8.20 Declamatie. 8.30 Otto Dobrindt's orkest. 9.20 Politiek dagbladoverzicht. 9.35 Orkest. 10.20 Ber. 10.50 Piano. 11.05 Ber. 11.20 Hagestedt's ork., ork. Rijksarbeidsdienst en solisten. 12.20 Weensch Kamerork. 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Boerenkapel en citherkwartet. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie. Snoer koralen. En vervolgens bij Particulieren: Rijwiel- tasch, A. v. d. Wey, Wa'genplein 2; verre kijker, C. Maas, Oude Vliss.weg 71; kinder muts en Ceintuur, L. de Rijke, N. Ooster- schestr. 44; bosje sleuteltjes, C. Moens, Gravenstr. 13; hond, Looise, N. Vliss.weg 306; kindertaschje met inh., B. Smaardijk, Seisweg 75; belastingmerlc in étui, P. Hondsmerk, Noordweg 96; zadeldek van rijwiel, M. Ville, Lambrechtstr. 27; dames handschoen, Faber, 't Zand D 84; armband (zilv.), M. Volmer, Seisstr. 38; gymnastiek schoen, M. Poppe, Spanj.str. 5; kinderport. met inh., Hendrikse, Breeweg 't Zand D 234; belastingmerk, Traas, B. v. P.; honden halsband, H. Ingelse, St. Jansstr. 7; vul potlood en damesport. met inh., Francke, Oude Vliss.weg E 380; kindermuts, J. Ma rijs, Breestr. 25; hondenriem, Theo Blok- poel, Jodengang 31; zilv. broche, J. Boone, Bellinkstr. 43; gekleurde schort, P. Meer man, Lange Geere 42; kinderrokje (wit), K. J. van Sluys, Eigenhaardstr. 22; schroe vendraaier, Wondergem, Pijpstr. 37; sleu tel melkbus, M. de Lange, Veerscheweg 120 goud ringetje, van Varik, St. Jansstr. 23; boek, P. J. Vogelenzang, Meidoornlaan 32; zilv. armbandhorloge, J. van Goozen, Hotel (Abdij); kinderdirectoir en broekje, Boogaard, Oude Vliss.weg 43; zakdoek, J. Wagenaar, Volderijstr. 23; kosteloos belas tingmerk, Gem. veldwachter, St. Laurens A 22; actetasch met inh., W. de Voogd, Noordweg B 97; kindertaschje, J. van El- sacker, Schuitvlotstr. 5; zilv. oorbel, J. Maartense, Julianastr. 10; dameshoed, Hu- brechtse, Domb. Schuitvlot 3; sigaretten koker, B. Volmer, Breestr. 54; sokje, Boone, Bellinkstr. 43; vulpen, J. v. d. Driest, L. Viele 66; sleuteltje, M. Geers, N. Oosterschestr. 10; kosteloos belastingmerk, W. Jansen van Roozendaal, Schuttershof straat 16; ceintuur van japon, Joziasse, Loskade 43; broche (hondje), J. v. d. Driest, L. Viele 66; tabaksetui met inh., P. Beekman, Noordsingel 94; broche, Mevr. de Looze, K. Delft 39; regenmantel, wed. Verbert, Veerscheweg 39; 2 zakkammetjes, J. Wassink, Hoogstr. 11; broche, J. Tolle naar, Leliestr. 21|23; zadeldek, M. de Munck, Leliestr. 20; portefeuille inh. nihil, P. G. Verburg, Veerscheweg 24; belasting merk, L. B. van Houte, L. Burg (schoen winkel; portemonnaie, Schepers, Zuidsingel 110. Keres EliskasesTartakower 10; SchmidtPirc 10; EuweSpiel- mann afgebroken in betere stelling voor Euwe. Vierde ronde: PircEuwe Bo" goljubovSpielmann afgebr.; Tartakower Schmidt afgebr.; KeresEliskases af gebr.; Sir G. A. Thomas POSTDUIVEN. Vrijdag is te Middelburg opge richt de Postduiven Ver. Velocitas, onder voorzitterschap van den heer J. de Rijke.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6