EEN AARDBEVING. Hebt ge U doorgezeten op de fiets BUITENLAND. De Coloradokever. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. VLISSINGEN. WALCHEREH. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Ook bevingen in de residentie. Men meldt ons uit 's Gravenhage: Vanmiddag te 12.19 precies zijn tal van Hagenaren verontrust geworden door tril lingen, welke de gebouwen licht deden schudden. Op de Amerikaansche legatie aan de Princessegracht viel een boeken kast om, bij de Nederlandsche Reisver- eeniging aan den hoek Laan van Meerder- voort-Zeestraat zijn twee menschen van hun stoel gevallen, op het gerechtshof, in het Palace-hotel op Scheveningen, in verschil lende particuliere woningen aan de Plaats de Amalistraat, De Callandtstraat zijn vrjj hevige trillingen gevoeld. Bij de telefoon centrale van de politie heeft, naar men me dedeelt, het schakelbord zwaar gerammeld. Aardschok dicht bij ons land FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. TSJECHOSLOVAKIJE POLEN. VER. STATEN JOH Rijkspostspaarbank. In den loop der maand Mei werd aan het kantoor ailhier op spaarbankboekjes ingelegd 190.551 en terugbetaald 115.918, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 74.633. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 99. Zeebaden. Van Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 Juni werden in het gewone bad 819 en in het volksbad 518 zeebaden genomen, of totaal 1327 zeebaden. De gemiddelde tem peratuur van de lucht was 67 en van het water 59 graden. ARNEMUIDEN. Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin is door de plaatselijke Oranje- vereeniging besloten op Zaterdag 10 Sep tember a.s. feest te vieren. Tevens worden door genoemde vereeni- ging pogingen aangewend om tijdens de feestweek een winkelweek met étalage- wedstrijd te organiseeren. DOMBURG. Dinsdagavond zal het Dom- burgsch fanfarecorps zijn eerste seizoen concert geven op de Markt. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Gisteren vierde het echtpaar P. Baurdoux (gem. secretaris) J. BaurdouxSanderse zijn 40- jarig huwelijksfeest. De muziekvereeniging O.N.D.A. bracht eene serenade. De voor zitter feliciteerde het echtpaar namens de vereeniging, waarvoor de secretaris harte lijk dankzegde, met de mededeeling, dat in het repetitielokaal door hem getrakteerd zou worden. Alvorens hiervan gebruik te maken werd nog een rondgang door het dorp gemaakt waarbij de onvermoeide mu ziekanten begeleid werden door een hos sende jeugd. ningen. Op een afstand van 1000 m geeft de spuit nog water. Onmiddellijk na de demonstratie, om streeks half zes, kwam de Raad in een spoedeischende vergadering bijeen, tenein de een beslissing te nemen voor eventuee- len aankoop. Afwezig met kennisgeving wethouder H. van Mazijk. Na eenige bespreking werd met alge- meene stemmen besloten tot aanschaffing van een spuit, als waarmede gedemon streerd was over te gaan en welke de ge meente zal komen te staan op ongeveer 5500. Bij het punt: aanschaffen van de uitrus ting kleeren, laarzen enz. werd op verzoek van den heer Smoorenburg, daarbij gesteund door de andere heeren van den Raad, besloten allereerst de ingezetenen, welke ervoor in aanmerking komen, de kans te geven tot levering van deze goe deren. Wanneer deze niet op het aanbod zullen ingaan, worden de materialen recht streeks van de firma Cronenburg betrokken IERSEKE. Vrijdagmiddag waren een paar 15-jarige jongens aan het zeilen op de Schelde met een zeilbootje toen door een rukwind het bootje omsloeg en de jon gens te water raakten. Van de wal werd zulks opgemerkt en ging de motor YE 120, schipper C. J. van der Endt ter redding uit. Het mocht den schipper ge lukken de jongens, die reeds veel water binnen hadden, te redden en aan de wal te brengen. Vrijdagavond waren eenige jongelui aan het voetballen op de straat. De 17- jarige Joh. Minnaard had daarbij het on geluk een schop te krijgen en zijn voet te breken. Dokter Polderman en dokter Ampt verleenden heelkundige hulp. KAPELLE. De Vereeniging van Oud leerlingen van de Tuinbouwwintercursus- sen te Kapelle en omgeving maakte gis teravond een excursie waaraan ruim 60 personen deelnamen. De heer A. J. van Liere, dir. van de Cultuur-maatschappij was zoo welwillend om de fruitcultures te laten bezichtigen, en te dienen van voor lichting. Al zijn de verwachtingen van de fruitkweekers niet hoog gespannen, toch bleek het bij nauwkeurig onderzoek nog iets mee te vallen. Peren zullen schaarsch zijn, uitgezonderd de Wilhelminapeer en de Comtesse de Paris, hiervan waren er mooi beladen boomen. De kersen staan er over het algemeen wel goed voor. Appelen uitgezonderd de Madeleinen staan veel minde' slecht als men eerst meen de. Ook sommige perceelen pruimen staan er redelijk voor, zelfs de Belle Lauvin was op een der aanplantingen beslist goed te noemen, ook waren er nog aardig wat Washingtonpruimen te vinden en Reine Victoria's. De voorzitter, de heer W. Glas was aan het einde van de rondwandeling ge komen, aller tolk door den hr Van Lie re, dank te brengen voor al het getoon de. Ook den heer J. Oele werd dank ge bracht, wiens aanplanting van kersen struiken met onderbeplanting zwarte bessen en aardbeien werd opgenomen. Bij het hotel „De Zwaan", den ge vaarlijken hoek, had een aanrijding plaats tusschen de auto van dokter Ph. en een motorrijder uit Den Haag, welke laatste er met licht kwetsuren af kwam. De autobestuurder zelf bleef ongedeerd. De beide voertuigen waren deerlijk gehavend Niettegenstaande de verkeersspiegel en de pas aangebrachte borden vanwege de gemeente hebben hier steeds ongelukken plaats. Een muzikale wandeling door het dorp maakte het fanfarekorps „Ons Ge noegen", dir. de hr W. Harthoorn uit Goes, omdat op het gehouden concours te Heinkenszand weder zulk een hoog aantal punten werd behaald in de afdee ling Uitmuntendheid. Men is nu geplaatst in de eere-afdeeling. Het is een mooie be vordering; alle eer aan den directeur, die dit korps zoo hoog opvoerde. WEMELDINGE. Heden, (Zaterdagavond) zal het fanfaregezelschap „O.K.K." alhier een concert geven op de tent aan het Ka- naai. AARDENBURG. Naar wij vernemen zal de Kon. Aardenburgsche Muzieksocieteit „Aardenburgsche Fanfaren", onder leiding van de dirigent Jacob Ros op Zondag 19 Juni te Brugge een concert geven op de Groote Markt aldaar. SLUIS KOOPT EEN MOTORBRAND SPUIT. SLUIS. Donderdag werd alhier op uit noodiging van het gemeentebestuur van Sluis door de firma Cronenburg uit Culem borg een schitterend geslaagde demonstra tie gehouden met een van haar motor- brandspuiten in tegenwoordigheid van bur gemeester Aernaudts, de beide wethouders en secretaris, de leden van den Raad en andere genoodigden. De demonstratie werd gehouden met een motorbrandspuit van 85 Pk, een Ford V-8 met binnenzitting en open chassis. De spuit levert 3500 liter wa ter per minuut. De wagen zal uitgerust worden met een sirene, zoodat hij ook dienst kan doen bij luchtbeschermingsoefe Om 12 h 17 vanmiddag werden wij opge schrikt door een eigenaardige trilling van ons gebouw, welke enkele seconden aan hield en eindigde in een paar krampachtige schokjes. Een onderzoek wees uit, dat het angstwekkend verschijnsel overal in Mid delburg werd waargenomen en eveneens buiten de Zeeuwsche hoofdstad. Zoo vernamen wjj, dat te Meliskerke en Koudekerke het schudden zoo erg was, dat de menschen ontsteld de straat opvlogen. Het ging hier met gerommel gepaard. Eveneens bereikten ons berichten van Z.- Beveland, o.a. uit Borssele, waar de aard beving heel duidelijk werd gevoeld. En verder uit N.-Beveland en overal uit Z. Vlaanderen; geheel Zeeland heeft het ge voeld. Te Kamperland zijn scheuren in muren ontstaan. Wel merkwaardig is dat de menschen, die zich tijdens de aardschokken op straat bevonden, niets bemerkt hebben. In Nieuw Middelburg gingen in de mees te woningen de electrische bellen. Op een kantoor aan den Raamweg werd een telefoonautomaat ontwricht en degeen die de automaat bediende, viel van de stoel. In het gebouw van de Algemeene Lands drukkerij kon men aan het schudden der zware machines duidelijk merken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Enkele der archiefkasten, welke op de bovenste verdieping waren opgesteld, vielen om. Aardschokken te Amsterdam gevoeld. Te 12 h 19 is te Amsterdam een lichte aardtrilling waargenomen. Een trilling, die slechts korten tijd aanhield, doch die over de geheele stad duidelijk waarneembaar was en die in sommige dichtbevolkte buur ten van de hoofdstad onrust verwekte. Bij de brandweer kwamen mededeelingen bin nen van menschen die in allerijl hun wo ningen hadden verlaten, bevreesd dat schokken van ernstiger aard zouden vol gen. De brandweer behoefde echter in geen enkel geval uit te rukken. Het Kon. Nederl. Meteor. Instituut te De Bilt deelt mede: Hedenmiddag te 12 h 18 registreerden de seismografen van het Kon. Ned. Metereolo- gisch Instituut te De Bilt een vrij krachtige aardschok, die op betrekkelijk korten af stand zijn centrum moet hebben gehad. On geveer 30 seconden nadat de seismografen in beweging kwamen, toonden zjj een groo- ten uitslag van ca. 2 cm en 30 seconden later, te 12.19 uur, volgde een tweede uit slag. Ongeveer een kwartier lang bleven de seismografen in beweging. Uit de berichten, die uit de verschillende deelen van het land binnenkwamen bleek; dat de schok voornamelijk is gevoeld ten Zuid Westen van de lijn Venlo-Utrecht Amsterdam. Het was nog niet mogelijk na te gaan in welke richting het epicentrum van den aardschok gelegen is, aangezien daarvoor eerst de fotogragisch registreerende dia grammen van de instrumenten ontwikkeld moeten worden. Aardschokken in Zeeland het sterkst gevoeld. Uit bijna alle deelen van het land bereik ten het Alg. Nederlandsch Persbureau te ongeveer half een berichten van correspon denten, waarin melding werd gemaakt van aardschokken, die in hun woonplaatsen wa ren gevoeld. Uit deze berichten kon worden vastgesteld, dat de schokken in het Zuiden van het land, en vooral in Zeeland het sterkst zijn waargenomen. Bijna alle cor respondenten deelden mede, dat twee aard schokken zijn gevoeld. Geen hunner deed melding van persoonlijke ongelukken, wel echter van materieele schade, doch deze was in geen enkel geval van ernstigen aard Het epicentrum in België Te Brussel >vas de aardschok zoo hevig, dat de toestellen van het Kon. observato rium buiten gebruik werden gesteld. De aardschok duurde in België vijf seconden Bijzonderheden konden uit België nog niet worden gemeld, omdat het uiterst moeilijk valt telefonische verbinding te ver krijgen, daar de telefoonleidingen gedeeld telijk zijn gestoord. Niettemin komen reeds uit Antwerpen, Hasselt, Mechelen en Ber gen tal van berichten van hevige schokken, Vermoedelijk ligt het epicentrum in het Zuiden van België. Groot onheil is niet aan gericht. De Spaansche burgeroorlog. DE BOMBARDEMENTEN. Het Britsche schip „Thorpehaven", dat Maandag bij het bombardement te Alicante door een bom werd getroffen en ernstig be schadigd, is thans tijdens een nieuw bom bardement wederom getroffen. Het schip is thans gezonken. Bij dit laatste bombarde ment werd ook het grootste Britsche pak huis te Alicante grootendeels vernield. Voorts werd ook het Engelsche s.s. „Wini fred" beschadigd. Sinds 25 Mei heeft Alicante 32 bombar dementen doorstaan, waarbij 500 dooden en bijna 2000 gewonden te betreuren zijn. 80 gebouwen werden verwoest, terwijl drie in de haven voor anker liggende Britsche schepen tot zinken werden gebracht. Te Castellon is gisteren door rechtsche vliegtuigen het Britsche vrachtschip „Isa dora" tot zinken gebracht. De rechtschen naderen Castellon Van rechtsche zijde wordt gemeld, dat de opmarsch der troepen van Franco in de provincie Castellon wordt voortgezet. De rechtsche troepen zouden reeds de stad Castellon tot op 15 km zijn genaderd. Vluchtelingen. Bij de post van de mobiele garde te Os- seja (Fr.) hebben zich gisteren 24 vluchte lingen uit het nog in handen der regeering zijndet deel van Spanje aangemeld. Zij verklaarden, dat zij behoorden tot een groep van 200 vluchtelingen, afkomstig uit Vich, die door gidsen naar Frankrijk zou den worden gebracht. Tijdens den vierden nacht van hun marsch werden zij nabij To- sas verrast door karabiniers, die zonder waarschuwing begonnen te schieten en 21 personen doodden. Tachtig werden gevan gen genomen, zij zullen te Puigcerde te recht moeten staan. Slechts 24 slaagden er tenslotte in, Frankrijk te bereiken. Zij ge loofden, dat zij door de gidsen waren ver raden. v- Uw huid of voeten stukgeloopen? Purol verzacht en geneest."""'be'" 45 ct7~Doos 60 en 30 ct. (Ingez. Med.) GEVECHT TUSSCHEN BOBEREN EN HANDELAARS. Eieren als projectielen. In Avesnes bij Ryssel is een gevecht ont staan tusschen de boeren, die boter leveren, en de handelaars in boter over de prijzen De twist liep zoo hoog, dat bijna alle eieren en boter, welke ter markt gebracht waren, werden gebruikt als projectielen. Dit boter en eierengevecht duurde drie uur. MOND- EN KLAUWZEER. Uit een officieele statistiek blijkt, dat de mond- en klauwzeer opidemie, welke se dert enkele maanden in Duitschland woedt, verder om zich heen heeft gegrepen. Ook enkele plaatsen in Oost-Pruisen, welke pro vincie tot nu toe vrij was, zijn thans be smet. Het totaal aantal besmette boerderij en bedraagt 42.306. In de districten Hannover, Minden (Westfalen) en Erfurt zijn resp. 1306, 1481 en 1252 boerderijen aangetast, in Ópper-Beieren 2194 en in Zwaben 5538. Ook in Oostenrijk is een toename van de epidemie merkbaar. De emigratie van Joden. Het instituut voor de bestudeering van het Joodsche vraagstuk publiceert een stastistiek over de emigratie van Joden uit Duitschland. Van 1 Februari 1933 tot 31 Maart 1936 zijn ongeveer 100.000 Joden uit Duitsch land vertrokken, waarvan een derde met bestemming Palestina. In 1937 hebben 15.000 Joden Duitschland verlaten, waar van ongeveer 4000 naar Palestina zijn ge gaan. VLIEGTUIG IN DE LUCHT IN BRAND GEVLOGEN. En toch nog eland. De bemanning van zes personen van een bommenwerper der Royal Air Fdrce is op opmerkelijke wijze aan een groot ongeluk ontsnapt, toen gistermiddag het vliegtuig op een hoogte van 4000 voet bo ven Leicester vloog. De rechtermotor van het toestel vloog nl. plotseling in brand en vele duizenden toeschouwers zagen het brandende toestel door de lucht vlie gen. Met groote koelbloedigheid overleg den de inzittenden een oogenblik of zij met hun valschermen naar beneden zou den cpringen, doch de bestuurder nam het besluit dit niet te doen. Hij sloot de ben zinetoevoer af, vloog' door en behaalde het succes, dat door de groote zuiging van de lucht het vuur gedoofd werd. Daarop bracht de piloot den anderen motor weer op gang en zette het toestel veilig neer op het vliegveld van Leicester. Twee dooden bij vliegongeluk. Tijdens schietoefeningen in de nabijheid van Bruenn is een militair vliegtuig in een vrille geraakt en neergestort. De beide in- zitenden kwamen om het leven. Uitgehongerde wolven vallen kinderen aan. Polesie wordt de laatste dagen geteisterd door benden uitgehongerde wolven. Nabij Luniniec hebben bij een groep spelende kinderen aan den rand van het dorp aan gevallen: Vijf kinderen werden ernstig ge wond. VLIEGTUIGONGELUK EISCHT ACHT DOODEN. Een bommenwerper is tijdens een storm op een in de buurt van Delavan (Illinois) gelegen farm verongelukt. Er zijn acht personen om het leven gekomen, namelijk (drie officieren en vijf minderen. Een vrouw, die het ongeluk heeft zien gebeuren, verklaarde een bliksemstraal te hebben gezien en een geweldigen slag te hebben gehoord. Zij hoorde even later een ontploffing en zag wrakstukken in de lucht slingeren. De hemel werd door vlammen verlicht. HET ONTVOERDE KNAAPJE. Mccall heeft bekend. Naar uit Princeton (Florida) gemeld wordt heeft de gearresteerde Mccall be kend Skeegie Cash te hebben ontvoerd, Edgar Hoover, de leider der G-men, heeft medegedeeld, dat Mccall heeft toegege ven, geheel alleen het knaapje ontvoerd Vanwege den plantenziektekundigen dienst te Wageningen wordt gemeld: Gedurende de laatste dagen is op eeni ge plaatsen in het Zuiden van ons land tot op twaalf kilometer afstand van de Belgische grens een coloradokever gevon den. Blijkbaar zijn deze kevers door den he- vigen Zuiderwind uit België naar ons land overgewaaid. Het vorige bericht van den plantenziektekundigen dienst, om goed naar het insect uit te zien, was dus wel op het juiste oogenblik uitgezonden. Het is van buitengewoon groot belang voor onze aardappelcultuur en voor onzen uitvoerhandel dat alle kevers, die thans op deze wijze ons land bereiken, ge vonden en vernietigd worden. Ook daar, waar de kevers eieren gelegd hebben en de larven op het aardappelgewas optre den, kan, als onmiddellijk op de juiste wijze ingegrepen wordt, nog voorkomen worden, dat er haarden worden gevormd, die voor onze cultuur en handel gevaar lijk zjjn. Daarom wordt een dringend beroep ge daan op alle land- en tuinbouwers in de provincies Limburg, Noordbrabant en Zee land, en op alle andere personen, die bij land- en tuinbouw belang hebben, zoome de de schoolkinderen om van nu af aan zeer nauwkeurig toe te zien op alle aardappelvelden» de kleinste zoowel als de grootste perceelen, of daarin de gele coloradokever met de tien zwarte strepen op de dekschilden, of wel de roode larven van dit insect voorkomen en als er iets gevonden wordt, daarvan onmiddellijk mededeeling te doen ten gemeentehuize, opdat vanwege den plantenziektekundigen- dienst alle noodige maatregelen voor de vernietiging kan worden getroffen. Op dit oogenblik moet men er ook op verdacht zijn, dat men in andere gewas sen coloradokevers kan vinden, daar het insect, uit België aanvliegend, in elk ge was terecht kan komen en vandaar uit zich naar een aardappelveld gaat begeven. Alleen met volledige medewerking van alle kanten kan het gevaar dat in de aan wezigheid van den coloradokever dreigt, nog bezworen worden. De meening van ir. O v i n g e te Goes. Wjj hebben ir. A. Ovinge, Rijksland- bouwconsulent te Goes, tot wiens ressort o.a. Zeeuwsch-Vlaanderen behoort, ge vraagd of er inderdaad gevaar dreigt. Hij deelde ons mede, dat van een plaag thans zeker nog geen sprake is, doch dat waakzaamheid alleszins is ge boden. De plantenziektekundige dienst heeft dan ook onverwijld maatregelen ge troffen om uitbreiding te voorkomen. Daar in Z.-Vlaanderen slechts individueele kevers zijn aangetroffen en omdat men ze, behalve op aardappelvelden, ook op bietenvelden heeft gevonden, is men de meening toegedaan, dat zij door den storm der vorige week uit België naar ons land zijn gedreven. Door vernietiging van de afgedwaalde exemplaren hoopt men paal en perk aan het colorado-kever-gevaar te kunnen stel len. Intusschen schijnt dé colorado-kever de Westerschelde reeds gepasseerd te zijn, want zooals gisteren uit Waarde werd be richt heeft men ook daar een exemplaar gevonden. Doodzwijgen of berichten Uit landbouwkundigen kring in Zeeuwsch- Vlaanderen bereikte ons, in verband met onze zakelijke berichtge ving omtrent het vinden van den co loradokever in verschillende plaatsen on zer provincie, het verzoek in de perp voortaan over dit insect te zwijgen. Men trachtte daarbij naar zal blijken: volkomen ten onrechte den indruk te wekken alsof de Plantenziektekundige Dienst en ook de regeering zulks zouden wenschen, wijl „exportbelangen medebren gen, dat aan het optreden van den colo radokever zoo weinig mogelijk ruchtbaar heid wordt gegeven", etc. etc. Naar aanleiding van dit verzoek heb ben wij ons gewend tot den alom in den lande bekenden phytopatholoog ir. Van Poeteren, hoofd van den Nederlandschen plantenziektekundigen dienst te Wagenin gen. Deze deelde ons mede, dat de pogingen, zakelijke berichtgeving omtrent het voor komen van den coloradokever te onder drukken om der wille van vermeende ex portbelangen, in lijnrechten strijd zijn met de opvattingen van zijn dienst en van de regeering. De houding van het buiten land ten opzichte van Nederland wordt, in de materie van den coloradokever zoo wel als in andere zulke zaken aldus ir. Van Poeteren bepaald door het ver trouwen hetwelk dit buitenland in den plantenziektekundigen dienst hier te lan de stelt. Dit buitenland weet, dat de dienst, en de regeerihg achter haar, met man en macht er aan werkt om dit ge vaarlijke insect onder den duim te krij gen. En omdat er thans in Zeeland nog geen haarden zijn gevormd, maar slechts, naar aangenomen wordt, alshet- ware incidenteel kevers overgewaaid zijn, is het juist zaak door publicatie van de feiten natuurlijk zonder onnoodi- gen sensationeelen opsmuk het publiek te waarschuwen en in te lichten, opdat men op z'n hoede kan zijn, en alom aan den strijd kan deelnemen, teneinde aldus- de haardenvorming te voorkomen. „Bovendien zoo besloot ir. Van Poete ren zou onderdrukking der berichtge ving een tege-novergestel- de uitwerking hebben dan die men er mee beoogt: het buitenland komt er toch wel achter, gevoelt zich dan be dot en heeft geen vertrouwen meer in ons." Indien dus met zekerheid vaststaat, dat de Coloradokever hier of daar in Zeeland werd gevonden, dan zul len wjj voorloopig voortgaan met daar van in ons blad kort en zakelijk mededee ling te doen. Ambtenaar van maatschappelijk steun door werklooze mishandeld. De politie te Amsterdam heeft op den Linnaeusparkweg een werkloozen man aangehouden, die een controleur van maatschappeljjk steun met den vuist op het gelaat had geslagen, waardoor diens neusbeuntje brak. De man was ontevreden geweest met de regeling, welke maatschappelijk steun treft, door den steuntrekkende eventueel verdiende gelden in mindering te bren gen. Hijstelde hiervoor den controleur, die tot het districjt Oost behoort, aan sprakelijk. Toen hij den man op den Linnaeuspark weg ontmoette, gaf hij hem een slag in het aangezicht. De werklooze is ter be schikking van de justitie gesteld. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Gistermiddag is uit den Ouden Rijn onder de gemeente Bodegraven het lijkje opge haald van het zevenjarig zoontje van de familie Klerks. Het kind is vermoedelijk bij het spelen te water geraakt en verdron ken. HENGELAAR VERDRONKEN. Gisteravond is in de Kromme Aar te Alphen aan den Rijn de 59-jarige heer A. J, Verhagen bij het hengelen te water ge raakt. Daar niemand het ongeluk bemerkte verdronk hij jammerlijk. Zijn lijk werd' eerst eenigen tijd later, toen de buren hem gingen zoeken, opgehaald. Drie boerderijen in de asch gelegd. Gistermiddag zijn in de buurtschap Oos- terwolde, gemeente Doornspijk, drie boer derijen in de asch gelegd, waardoor vier' gezinnen dakloos geworden zijn. Vermoedelijk tengevolge van een lek in den schoorsteen is de brand begonnen in de boerderij van dep landbouwer A. van der Hul, In een minimum van tijd stond het pand, dat met een rieten dak gedekt was, in lichter laaie. Aangewakkerd door een krachtigen wind sloeg het vuur over naar een aangrenzende boerderij van den land bouwer T. Hup. Ook deze boerderij brand- de tot den grond toe af. Een derde boerde rij, bewoond door de gezinnen S. van Dijk en G. van Dijk ging eveneens in vlammen op. Van de inboedels kon slechts weinig wor den gered. Alle drie boerderijen waren ver zekerd. Alleen de inboedel van de gezinnen Van Dijk was niet geassureerd. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Noordwijk: 1 doode. Een gezelschap van drie studenten en een dame, die gisteravond een bezoek aan Noordwijk hadden gebracht, vertrokken per vrachtauto weer naar hun woonplaats. In de cabine hadden twee studenten met de dame plaats genomen, terwijl de derde student, de 23-jarige H. van Everdingen, in den laadbak zat. Door onbekende oor zaak is deze onderweg uit den laadbak ge slagen. Hij kwam op den weg terecht, waar hij zwaar gewond bleef liggen. Men heeft hem naar het academisch ziekenhuis in Leiden vervoerd, maar bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. Doornspijk: 1 doode. Gistermiddag is op den rijksstraatweg ZwolleElburg, onder Oostendorp, ge meente Doornspijk, de tachtigjarige vrouw W. Leuvink, die weifelde bij het overste ken van den weg, door een melkauto uit de provincie Utrecht anagereden. Zij was op slag dood. Wasperveen: 1 doode. Gistermiddag is te Wasperveen het ze venjarig zoontje van den landbouwer K. Pijper bij het oversteken van den weg door een vrachtouto van uit Steenwijk overre den en zoo ernstig gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. te hebben. Hij heeft Skeegie van het bed gelicht, toen het ventje lag te slapen. Hij had daartoe een zakdoek over zijn mond je gelegd en een andere over de oogen. Vervolgens nam Mccall het jongetje mee naar huis, waar hij, volgens zijn zeggen issg, dat het knaapje al dood was. Volgens zijn zeggen zou Mccall, toen hij er zich van bewust was, dat het ventje dood was, hem in zijn armen naar een dichtbij ge legen bosch hebben gedragen en daar in het dichte struikgewas hebben gewor pen. Hierna heeft hij zich weer naar huis begeven, vanwaar hij de dreigbrieven, die hij tevoren had geschreven, heeft ver zonden. De werkloosheid te Middelburg. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: geheel werk loos: 730 mannen en 16 vrouwen; gedeel telijk werkloos: 6 mannen; niet werkloos: 6 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 757; bijgekomen 57; afgegaan 55; over 759. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de minister van economische zaken op grond van de huidige aardappelpositie heeft beslo ten, de verhooging van de monopolieheffing op den invoer van aardappelen eerst te doen ingaan op 20 Juni 1938. STERFGEVALLEN TENGEVOLGE VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 29 Mei tot en met 4 Juni 1938 bezweken aan deze ziekte in Neder land 6 runderen, 16 kalveren en 10 geiten. Sedert 19 September 1937 bedroeg het aantal sterfgevallen, tengevolge van het mond- en klauwzeer: 3147 runderen, 4016 kalveren, 3080 varkens en biggen, 243 scha pen en 61 geiten. heden gister Londen 3.96% 8.96% Berlijn 72-75 72.70 Parijs 5.02% 5.02% Brussel 30.65 30.62 New-York 1.80% 1-80% He De resu partijen u Eerste Eliskases- Tweede De stan en 3 Kere allen 1% Spielmann Landau, pnt. CITY. Han Le waarlijk i hun hand mans gen film deze n.l. plotse broers, Al het weten en de noc Het word ze meer i begrepen, als Ollie Men mc baar onui stel ras-h nieuwe fi uitstekend toeschouw zorgen. Zc mentvoett zich bij d< de Hei PIÏ in der 89 jaai Na lijden en k Vrouw Grootr dei 60 jaai in Oostk Voor deelnemii overlijden en Vader H. betuigen E. LO Middelbu Naar a staande, cliëntèle kende zi Inventari: voet wen evenals recte en vertrouw E.JL Voor d| neming, overlijder en Moed< s: betuigen dank. Goes, 11 J. C. I LARSEN- vertrek, contribut zending dezer. Middelbu Lange L)e Cu der N.V, Port- en Axel, bi eenige u hem ter ments-Re en van h neuzen i gedurend inzage v; •Middelbl

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2