Hf froulndale 0 HIDDELBURGSCHE COURANT (&<50ESGHE COURANT BHNENLAND. ZEELAND. loo loo 145 er. |iu- er. De bomaanslag te Rotterdam. DE NEDERLANDSCHE JEUGD IN DUITSCHLAND. MIDDELBURG. GOES. ZUIDBEVELAND WEERBERICHT, N00RDBEVELAHD KERK EN SCHOOL, LEGER EN VLOOT. VEERE |30 |30 |40 Jol I45 In- lel. sn- 1.30 Co ls", en |.50 ght kel- ■JP. )e- ïet vs. 1.05 loo- .'.40 ped. >.05 sel- lau- |est. >.20 est; D.20 |no- en |8.50 one. 14.20 Idri- fam. )an- 12.20 12.20 17.23 lcest. |ein- lein- Ll.20 lling. Tjbie- |35 1— Ibos, Com- Lard- per 16 c., jeien fc) 74 bos, iom- Istuk, Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. jjyggjg NUMMER 133. TWEE BLADEN. DONDERDAG i I 9 JUNI 1938' EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. OUDEN VAN DAGEN DEFILEEREN VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Hedenmiddag te half drie brachten ouden van dagen uit Hilversum, gezeten in 50 auto's en 5 a 7 autobussen, een bezoek aan Soestdijk. De stoet ging den tuin van het paleis binnen en reed langs het Prinselijk paar. De twee oudste van deze ouden van dagen boden de Prinses bloemen aan. Zaterdagmiddag zullen de ouden van da gen uit Amersfoort voor het Prinselijk paar defileeren. In dezen stoet rijden 112 auto's mede. Ook dien dag zal aan de Prinses een bloemenhulde worden gebracht. HR. MS. „JAN VAN BRAKEL" in VENEZUELA. Hr. Ms. politiekruiser „Jan van Brakel", onder bevel van den luitenant ter zee le klasse jhr. N. J. Versluys, is op 8 Juni te La Guaira (Venezuela) aangekomen. Het Tweede Kamerlid De Visser (com munist) heeft aan de ministers van buiten- landsche zaken en van justitie de volgende vragen gesteld: Is het de regeering bekend of het waar is, dat de bij de bomontploffing te Rot terdam omgekomen Oekrainische leider Konowalec, zich noemende Novak, een fas cistische terrorist was, die wegens het voor bereiden en plegen van aanslagen op be kende persoonlijkheden uit Polen en Zwit serland werd uitgewezen en tegen wien ook door verscheidene Volkenbondsdelegaties ter zitting van den Volkenbond in 1934 reeds werd gewaarschuwd? Indien zulks inderdaad het geval is, is de regeering dan niet van meening: le. dat het ontoelaatbaar moet worden geacht dat de Rotterdamsche politie bij haar mededeelingen aan de pers blijkbaar zoo goed als uitsluitend is afgegaan op de verklaringen van een handlanger van ge noemden Konowalec, den gearresteerden zoogenaamden Bora of liBaranowski 2e. Dat het slechts tot schade van het on derzoek kan strekken, wanneer, gelijk schijnt te zijn geschied, de politie bij dit onderzoek gebruik maakt van de diensten van andere leden van de organisatie van Konowalec, te weten leden van het zg. Oekrainische bureau te Londen? Is de regeering niet van meening dat door den invloed, dien bovenbedoelde per sonen blijkbaar op het onderzoek hebben, de -justitieele opsporingen worden bemoei lijkt en een ophitsingscampagne in een deel van de Nederlandsche en overige pers is ontstaan tegen de Unie der socialistische Sovjet-republieken, waardoor goede staat kundige verhoudingen dreigen te worden geschaad, mede in het nadeel van de demo cratie en den vrede? Is de regeering niet mede van meening dat de genoemde campagne, slechts steu nende op de verklaringen van medestan ders van den om het leven gekomene, scha de kan toebrengen aan de goede handels betrekkingen tusschen Nederlandsche be langen en de Sovjet Unie, te meer waar het onderzoek reeds tot overlast aan Sovjet- Russische handelsschepen in Nederlandsche havens heeft geleid? Is de regeering verder niet van meening, dat het in den een of anderen vorm gebrui ken van de foto van een politie-rechercheur uit Maassluis om het signalement van een verdachte te verspreiden indien zulks, ook weer op aanwijzingen van een mede verdachte, inderdaad is geschied mede tot vertroebeling van het onderzoek moet leiden Heeft de regeering ook kennis genomen van de talrijke mededeelingen, die op een nauwe samenwerking wijzen tusschen be paalde persoonlijkheden der fascistische partij in Duitschland met de in deze vra gen meer genoemde personen, en is de re geering niet van oordeel, dat het ook op grond van die samenwerking onjuist was, de verklaringen van de Berlijnsche politie, gelijk kennelijk is gebeurd, zonder eritiek aan de Nederlandsche pers door de politie te doen verstrekken? Is de regeering niet van oordeel, dat, wil deze gebeurtenis, die veiligheid en vrijheid van de .Nederlandsche bevolking ten nauw ste raakt, tot volledige klaarheid worden gebracht, het onderzoek dient plaats te hebben volstrekt onafhankelijk van invloe den, die uitgaan van de kringen, waaruit het slachtoffer voortkwam of van hen, die met deze kringen samenwerkten, en wil zij een dergelijk onafhankelijk onderzoek Krachtig bevorderen? NEDERLANDSCHE POST PER K.L.M. EN K.N.I.L.M. NAAR AUSTRALIë. Speciale enveloppe en poststempel voor de eerste vlucht. Zooals bekend, zal op 5 Juli a.s. het eer- ste vliegtuig uit Nederlandsch-Indië naar Australië vertrekken in den geregelden dienst. Van de K.N.I.L.M. met ingang van dien datum zal men dus per K.L.M. en K.N.I.L.M. post naar Australië kunnen ver zenden. Het K.L.M.-vliegtuig, dat uit Am sterdam vertrekt op 28 Juni, geeft te Bata via directe aansluiting op het voor Austra lië bestemde toestel. Alle in Nederland ter post bezorgde stuk ken, welke met de vlucht van 28 Juni a.s. naar Australië verzonden worden, zullen door de posterijen worden voorzien van een specialen stempel. Ten gerieve van de phi- latelisten wordt de gelegenheid opengesteld om met deze vlucht een speciale enveloppe te verzenden gericht aan den agent der K.L.M. te Sydney, welke door de zorgen van dien agent aan de afzenders zal worden teruggezonden. Dit adres te Sydney is reeds op de voorzijde der enveloppe gedrukt, zoo dat afzenders niets anders te doen hebben dan hun naam en adres op de achterzijde te vermelden en de enveloppe voor de ver zending te frankeeren. Het porto voor de heen zending be draagt 12% cent voor de eerste 20 gram en 7% cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het luchtrecht is 25 cent per 5 gram. De driehoekige luchtpostzegels voor bij zondere vluchten zijn voor deze vlucht gel dig. Voor de terug zending moeten ant woordcoupons worden ingesloten. Voor een brief van ten hoogste 20 gram één ant woordcoupon, waardoor de opengesneden enveloppe over zee terugkomt voorzien van een Australischen postzegel. Wenscht men echter terugzending door de lucht, dan moe ten 9 antwoordcoupons worden ingesloten. Men bedenke, dat in dit geval een envelop pe voorzien van 9 coupons zwaarder weegt dan 5 gram. OP ZOEK NAAR HET GOUD DER „LUTINE". Hedenmorgen is de baggermolen „Kari- mata" op de plaats van het wrak der ,,Lu- tine" nabij Terschelling aangekomen. On middellijk na aankomst werd de „Karima- ta" aan de tevoren uitgezette ankers vast gelegd. Thans worden de laatste voorberei dingen voor het baggerwerk getroffen. Wanneer het gunstige weer er staat op het oogenblik nagenoeg geen wind aan houdt, hoopt men nog heden met het bag gerwerk te kunnen beginnen. Het af te baggeren gebied is nauwkeurig door palen, welke in zee zijn geplaatst, aangegeven. Hulp gevraagd voor behoud der Nederlandsche waarden. Het A.N.P. meldt uit Duisburg: In den boezem van de club „Nederland en Oranje" te Duisburg heeft zich een comité gevormd, hetwelk zich ten doel stelt onze Nederland sche jeugd in Duitschland, die op het punt staat van het vaderland te vervreemden, te beschermen tegen verdere invloeden van buiten, welke tot algeheele vervreemding zouden kunnen leiden. Het comité heeft zich reeds in verbinding gesteld met een aantal Nederlandsche vereenigingen in Duisburg en de omliggende plaatsen. Vele landgenooten in Duitschland zien met be zorgdheid de toekomst van de Nederland sche jeugd tegemoet. Het feit, dat Nederlandsche kinderen als gast in de Duitsche jeugdorganisaties kun nen worden opgenomen, maakt het nood zakelijk, dat alle handen aan den ploeg worden geslagen, om verdere vervreemding van onze jeugd te voorkomen. Wat doet een Nederlandsch kind, wanneer het aan zijn lot wordt overgelaten? Het gaat met zijn Duitsche vriendje mee en neemt deel aan datgene, wat den kinderen door de Duitsche jeugdorganisaties geboden wordt. Het spreekt van zelf, dat zulks niet in het belang kan zijn van onzen Nederlandschen stam. Er moet dan ook worden getracht dit tegen te gaan door onze jeugd van Ne derlandsche zijde meer te bieden. Gedacht wordt aan het organiseeren van ge regelde samenkomsten, het maken van uitstapjes naar het vaderland, het instudeeren van Nederlandsche liederen, enz Het comité roept hiertoe de hulp in van de landgenotoen in het vaderland. Zij, die dit werk willen steunen kunnen zich opge ven bij den heer C. W. T. Mol, Elisenstras- 'se 14 te DuisburgRuhrort. HET NIEUWE GEBOUW VAN DE A.N.V.V. De persdienst van de A.N.V.V. schrijft ons: Zaterdag zal het nieuwe gebouw van de Algemeene Nederlandsche vereeniging voor vreemdelingenverkeer aan de Parkstraat, hoek Mauritskade te 's-Gravenhage offici eel door haar worden betrokken. De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, zal persoonlijk de opening verrichten. Den 23sten Juni zullen de besturen der plaatselijke vereenigingen voor vreemdelin genverkeer ter bezichtiging van het ge bouw ontvangen worden, die dan tevens gelegenheid zullen krijgen de tentoonstel ling, welke ter propageering van Neder lands schoonheid in België zal worden ge houden, in oogenschouw te nemen. Wat het interieur van het gebouw be treft, de kamers en zalen met de fraaie be timmeringen, die vorige bewoners er in achter gelaten hebben, maken een smaak- vollen indruk; de eenvoudige en degelijke meubileering is geheel in overeenstemming met de zakelijke sfeer die in het gebouw zal heerschen. De moderne toonkasten aan den straatkant zullen de aandacht van de voorbijgangers vestigen op het werk, dat de A.N.V.V. ten bate van het toerisme ver richt. Tegelijk met de ingebruikneming van het nieuwe gebouw en het kort daarop vol gende congres, dat dit jaar te Oisterwijk zal worden gehouden, zal ook het vereeni- gingsorgaan „Ons Nederland" geheel ver jongd en vernieuwd van de pers komen. DE HEFFING OP VROEGE AARDAPPELS. Vrijstelling gevraagd. Het Tweede Kamerlid Groen (r.k.) heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister'bekend, dat het vroe ge aardappelgewas door vorst- en wind- schade zoodanig geleden heeft, dat met vrij groote zekerheid mag worden aangenomen, dat de oogst zeer gering zal zijn? Is de minister niet van oordeel, dat, nu de eerste zeer geringe aanvoer reeds tegen een prijs van de hand gaat, die op zich zelf niet laag, doch, gelet op de geringe op brengst, niet loonend is, door de noodlijden de tuinders aanstonds de heffing van 50 per ha onmogelijk kan worden betaald? Acht de minister deze heffing, waarte genover geen garantie van een loonenden prijs staat, niet des te meer onbillijk, nu er alle kans is dat het bedrag voor het doel Vernielen kan ieder, maar niet ieder kan opbouwen. waarvoor het bestemd is, niet of slechts voor een deel noodig zal zijn, en dan zon der meer ten bate van het landbouwcrisis fonds zal komen? Is de minister onder deze omstandighe den bereid om de telers van vroege aard appelen van deze heffing vrij te stellen, c.q. een regeling te treffen, waarbij een heffing naar de geveilde hoeveelheid wordt toege past? KOELE EN NATTE ZOMER VERWACHT Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt deelt mede, dat de berekeningen over de seizoenverwachtingen tot resultaat geven, een gemiddeld iets te kouden zomer. Mis schien zal alleen de maand- Juli te warm zijn. W-at den neerslag betreft, wijzen de berekeningen op een vrij belangrijk teveel aan tegen, maar de waarde van deze ver wachting is slechts gering. Een maandvoor- spelling voor den regen is niet te geven. Van deze mededeeling zijn, op verzoek, aan den hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te de Bilt, afschriften verkrijgbaar. Aardappelziekte. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: In het etmaal van 's avonds 7 tot 's avonds 8 Juni is op de Zeeuwsche eilanden de weersgesteldheid eritiek geweest voor het optreden van aardappelziekte, behoudens te geringe bewolking. FREULE S. H. VAN DOORN OVERLEDEN. Een in onze stad algemeen geachte en hooggewaardeerde figuur is hedenmorgen te Vlissingen, waar zij de laatste jaren in Bethesda haar intrek had genomen op bij na 82-jarigen leeftijd heengegaan. Jonk- vrouwe S. H. van Doorn, die 12 Augustus 1856 geboren was, heeft het overgroote deel van haar leven besteed aan medewer king in vereenigingen vooral op hervormd terrein, wier doel het is het lijden op aller lei gebied te verzachten. Onder de instellingen, die haar volle symphatie en medewerking genoten, nam Kinderzorg een zeer voorname plaats in Van de oprichting af maakte de freule, zooals de overledene algemeen bekend was, deel uit van het bestuur en nog ver leden week Donderdag woonde zij een ver gadering bij. Reeds enkele jaren liet de gezondheids toestand van jonkvrouwe Van Doorn veel te wenschen over en men was verbaasd, dat zij nog kort geleden van een ernstige ziekte geheel scheen hersteld. Dit was echter in werkelijkheid niet het geval, hoe opgewekt wij haar nu een paar maanden geleden nog zagen op den bazaar voor de C.J.M.V. in de concertzaal en bij de tentoonstelling van de Vrouwelijke Handwerken ten huize van mevrouw Quarles van Ufford. Dertig jaar is jvr. Van Doorn lid ge weest van den voogdijraad, waarvan zij verleden jaar afscheid nam, zooals van ve le bestuursfuncties. Zij heeft haar arbeids kracht ook tal van jaren gegeven aan de Zeeuwsche Hervormde Diaconessen inrich ting; aan Pro Juventute, aan de Vereeni ging tot behartiging van de belangen van den dienstbaren stand, aan de Vereeniging tot spijsuitdeeling aan zieken en herstel lenden; de Zeeuwsche Doreas; de Vereeni ging tot bezoeken der armen; de Groene Kruisvereeniging en wellicht nog aan meer vereenigingen. De arbeid van deze hoog staande vrouw is er een geweest van naastenliefde. Toen zij te Middelburg woonde ging zij zomers langen tijd naar het bekende bui ten der familie Van Doorn „Moesbosch" onder Koudekerke en ook daar heeft zij openlijk, maar nog veel meer in stilte, getuigd van haar medeleven met hen, die het minder hadden dan zij zelve. O.a. had hier de bewaarschool, een stich ting van wijlen haar moeder, steeds haar warme belangstelling. Het is op „Moesbosch", dat de overlede ne Zaterdag opnieuw ernstig ongesteld werd. Naar Bethesda teruggebracht, is zij daar nu voor altijd van haar vele vrienden en vriendinnen, weggenomen. Haar leven was eenvoud en weldoen. Haar begrafenis op Maandagmiddag in de familiegrafkelder op „Moesbosch" zal ook in allen eenvoud geschieden. Ring gevonden. Een inwoner van Middelburg vond in zijn tuin een gouden ringetje, waaromheen vroeger vermoedelijk een haartak is beves tigd geweest. Deze ring is waarschijnlijk 6 of 7 jaar geleden met huisvuil zoekgeraakt en daarna in de kompost terecht gekomen. De ring heeft niet veel waarde aan goud, doch mogelijk wel voor den verliezer an derzins. Mocht iemand meenen eigenaar te zijn, dan kan hij op het politiebureau na dere inlichtingen bekomen. De speidjesverkoop ten behoeve van het suppletiefonds van het Herv. Sanato rium „Zonnegloren" te Soestduinen heeft 164 opgebracht. HET OPENLUCHTSPEL. Gisteravond waren, op uitnoodiging van de Oranjevereeniging, een aantal af gevaardigden van buurtvereenigingen in de tuin van Schuttershof bijeen om te luiste ren naar een voordracht van den heer W. 't Hooft, over het door hem geschreven openluchtspel „Wij willen blijven wat wij zijn." Ook Burgemeester van Dusseldorp merkten wij onder de genoodigden op. Nadat de treffende voordracht van het mooie spel met groote aandacht gevolgd was, werd no;j een bespreking gehouden over de mogelijkheid van uitvoering van dit spel bij de feesten ter gelegenhend van het 40-jarige regeeringsjubileum van Ko ningin Wilhelmina. Na een inleidend woord van den voorzitter der Oranjever eeniging, de heer Van Ballegoyen de Jong, waarin deze de heer 't Hooft dank zeide zijn mooie voordracht, deelde de heer J. C. van de Velde mede, dat tot heden 750 geteekend werd voor het borgstellings fonds. De begrooting, zuinig opgemaakt, luidt 2500. Het bestuur meent niet tot uitvoering te mogen overgaan zoolang het borgstellingsfonds niet minstens 1500 be draagt. Spr. wekte de genoodigden krach tig op, het fonds zooveel in hun vermogen was te steunen. Burgemeester van Dusseldorp deelde mede, het manuscript, tijdens de Pinkster dagen, met ontroering gelezen te hebben. Het had deze dagen onvergetelijk voor hem gemaakt. Spr. achtte het een stuk van hooge waarde, vooral voor zulke feest dagen, en hij opperde het denkbeeld, het aan H.M. de Koningin op te dragen. Spr. uitte de hoop, dat het fonds volteekend zou worden en Goes dus een primeur zal 'kunnen hebben. De heer 't Hooft betuigde tenslotte nog zijn dank voor het aandachtig gehoor en de gesproken woorden. Spr. wees er daarbij op, dat zijn streven er vooral ook op ge richt was, de volksziel te verheffen; het volk te doen gevoelen, welke zedelijke waarden het Huis van Oranje voor ons land heeft. Alhier is opgericht een afdeeling Goes en omstreken van de' Chr. Jonge' Boeren- en Tuindersorganisatie. Vooraf had de heer C. de Putter uit Aksel, voorzitter van de prov. afd. van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond een rede gehouden, waarin de aanwezigen werden opgewekt tot aanslui ting. Dezen zomer zullen nog enkele practi- sche buitenbijeenkomsten worden gehou den. In ons blad van gisteren meldden wij, dat zekere P. A. de W. in arrest werd ge steld wegens openbare dronkenschap. Om verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen, zij vermeld, dat deze initialen geen betrek king hebben op den heer P. A. de Witte, Oude Vischmarkt. HEINKENSZAND. De muziekvereeniging Euterpe alhier maakte in verband met de algemeene medewerking door de bur gerij, gedurende het gehouden concours, verleend, een rondgang door de gemeente en hield bij alle leden van het eere-comitê eenige oogenblikken stil als bijzondere at tentie voor de verleende medewerking. Een en ander bracht wederom veel volk op de been en de jeugd was sterk ver tegenwoordigd. Voor vele burgers was deze muzikale wandeling tevens een dank bare herinnering aan den goeden dag die zij met Pinksteren hadden gemaakt. De verkoop van bloempjes gedurende het muziekconcours op 2en Pinksterdag ten bate van de plaatselijke vereeniging voor tbc-bestrijding heeft een zuivère op brengst gehad van 120. KAPELLE. De tuinbouwvereeniging Ka- pelle-Biezelinge kwam in algemeene le denvergadering in het Hotel De Zwaan bijeen. Werd er, zoo zei de voorzitter, de hr C. v. d. Vliet in zijn openingswoord ge hoopt op een goede oogst, deze hoop is beschaamd. 9 Mei met zijn kwade nacht vorst" bracht velen tot andere gedachten. De vroege aardbeien, ook Mad. Moutot zullen lang geen vol gewas geven, de Jucunda is beter. Peren en pruimen zijn zeer. schaarsch, vroege Appelen zijn er bijna niet. De hoop welke nu leeft is op goede prijzen. De roode bessen geven een goe den indruk, de zwarte worden tamelijk genoemd. Niet genoeg kon spr. er op aandringen, den grond wanneer het maar eenigszins mogelijk is'om vast te stellen, hoe bemes ting moet zijn, te laten onderzoeken. Het bestuur is er voor om een verzoek te richten aan ir. Bosma, om een lezing te willen houden over grondonderzoek. Het contracteeren van de groene boonen viel niet mee, de prijs was te laag om hierop in te gaan. Met de geselecteerde aard- beiplanten gaat de groei naar wensch. Het verzoek gericht aan het gemeente bestuur om door de werkloozen de ver vuilde slooten te laten schoonen, werd 8 dagen na het verzoek beantwoord: 50 pet. reductie kon worden toegestaan, slooten konden aangewezen worden door het bestuur. Het bestuur kon hierop niet ingaan. Besloten werd a.s. najaar weder een verzoek te richten met meer om schrijving en dit alsdan te richten tot den Raad inplaats van tot B. en W. De vereeniigng van oud-leerlingen van de tuinbouwwintercursussen verzocht, nu zij weer een tentoonstelling begin Sept. hoopt te houden van fruit, groenten en bloemen, een bijdrage of waarborgsom. Het bestuur zal nader deze vereeniging in goedgunstigen zin van antwoord dienen. Hierna volgde bespreking verkoop van aardbeien en frambozen. Van Kattendijke werd gevraagd om al daar te mogen leveren omdat ook aldaar een aanzienlijk kwantum is. De V o o r z. noemde dit bezwaarlijk. Door een der leden werd aangevoerd dat het lid zijn van de groep van Aardbeien telers en van de tuinbouwvereeniging moeilijk vereenigbaar is. De V o o r z. noemde de voordeelen van het lidmaatschap der Tuinbouwver eeniging. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige Z.W. tot N.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tem peratuur. UKKEL: Matige wind, meest uit W. rich tingen, schoon weer, doch later betrokken hemel, plaatselijk regen en kans op onweer, daarna weer opklaringen, koeler. Vr. 10 Juni. Zon op: 4 h 41; onder: 21 h 19. Licht op: 21 h 49. Maan op: 19 h 04; onder: 3 h 03. V.M. 13 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juni. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 9 12.09 24.27 6.06 18.24 Vrijdag 10 12.58 6.57 19.14 Zaterdag 11 1.15 13.42 7.43 20.00 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge; Juni. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 9 1.06 13.42 7.02 19.32 Vrijdag 10 2.05 14.39 7.54 20.22 Zaterdag 11 2.58 15.28 8.43 21.09 Enkele leden gaven zich op voor vat- veiling. Ook werd opgave gedaan voor aankoop van gebruikte chips. Besloten werd om de opgave voor de zg. vatveiling te stellen tot 9 Juni, en de gelijke datum als die der groep voor verkoop te aanvaarden. Hierna sluiting. De groep aardbeientelers „Aller Be lang" kwam in een druk bezochte ver gadering bijeen in het café de Veiling. Den voorz. den hr Johs. Schipper deed het genoegen ook een afgevaardigde van de Tuinbouwvereeniging te Biezelinge te mogen begroeten. Het voornaamste punt van bespreking was opgave van aardbeien van de Mad. Moutot en Jucunda en de hiermee in verband staande verkoop voor vat- of Kiloveilen, alsmede den aan te wijzen da tum. Na een drukke bespreking met volledi ge toelichting werd voor vatverkoop op gegeven een opbrengst van ruim 40 gemet Jucunda en een opbrengst van 30 gemet Mad. Moutot. Naar voren kwam om de Mad. Moutot enkele dagen eerder te vei len dan de Jucunda. Andere zeiden om de Jucunda enkele dagen eerder dan ge woonlijk te veilen, dan kunnen beide soorten op één. dag van de hand gaan. Aldus werd besloten. De verkoop zal dan plaats hebben op 15 Juni a.s.. Een regelingscommissie voor verkoop enz. werd benoemd. KOLIJNSPLAAT. Dinsdagmiddag werd de nieuwe schietbaan van de Burgerwacht in gebruik genomen, waarbij een wed strijd werd gehouden met de pl. afd. van den B.V.L. Met het prachtige zomerweer was hier voor veel belangstelling ook van de zijde van het publiek die aan den dijk af ge makkelijk den wedstrijd konden volgefi. Van het gemeentebestuur was aanwe zig wethouder Dees. Deze feliciteerde de Burgerwacht met haar nieuwe baan. De commnadant, de hr P, Dourlijn, dankte wethouder Deesi voor zijn aan wezigheid en de gesproken woorden. Ook de afd. van den B.V.L. werd verwel komd. De leider van den B.V.L., de hr Th. de Looff bracht dank voor de uit noodiging tot medewerking. De commandant verzocht daarna weth. Dees de eerste schoten te lossen, waar mede de baan officieel geopend is. De medaille geschonken door burge meester J. W. A. Stute werd gewonnen door de Burgerwacht met 179 punten (B.V.L. 145 punten). Aan den B.V.L. schonk de commandant der Burgerwacht de hr P. Dourlijn een medaille. Te Delft slaagde aan het stedelijk gymnasium voor het diploma A de heer H. de Meijer, vroeger te Middel burg. Geslaagd voor voorloopig machinis ten diploma de heeren J. Maartense te Goes en A. van Hoorn te Soeburg. Benoemd tot tijdelijk-onderwijzeres aan de openbare school te Kruiningen-dorp mej. Evertse uit K 1 o e t i'n g e, wegens ziekte van mej. Meeuse. Aan het koninklijk Muziekconservato rium te Gent slaagde de heer Jasper An- thonisse te Biervliet voor het einddiploma Solfège met een len prijs en voor Harmo nieleer „cours supérieure." De reis van de „Java" en de „Sumatra". H. M.'s kruiser „Java" is onder bevel van kapitein ter zee L. F. Klaassen, op 7 Juni van Aden naar Colombo vertrokken. H.M.'s kruiser „Sumatra" onder bevel van kapi tein ter zee K. W. F. M. Doorman vertrok gister van Tandjong Priok naar Colombo. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. DE JONGE.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1