Ui fowtrtttcïu MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) BINNENLAND. SPORT. ZEELAND. DE MARKIEZAATSFEESTEN TE BERGEN OP ZOOM. De zaak van 't Sant. De geweigerde toerwagenrit- vergunningen. MIDDELBURG. GOES. WEERBERICHT. M00RDBEVELAND Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. EERSTE BLAD. 181e JAARG. NUMMER 132. TWEE BLADEN. WOENSDAG Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. HET BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN. Het was gisteren een hoogtepunt van de markiezaatsfeesten, welke sinds Zaterdag in Bergen op Zoom worden gevierd. H. M. de Koningin heeft door een bezoek aan de stad ter bijwoning van een gedeelte der feesten de groote historische optocht van haar hooge belangstelling doen blij ken. Het oude stadje aan de Schelde leverde in verband met dit koninklijk bezoek giste ren een nog kleuriger aanblik op dan de voorafgaande dagen. De straten droegen een feesttooi van vlaggendoek in vele kleu ren. Het prachtige zomerweer zette het feest vooral op dezen dag nog meer luister bij. Tegen de middaguren werd het nadat het des morgens na de drukke Pinksterda gen vrij rustig was geweest voortdurend levendiger in de gemeente. De drukte con centreerde zich in hoofdzaak bij het station en langs de route, welke H. M. de Konin gin bij haar rondrit door de stad zou vol gen. Aankomst H. M. de Koningin. Met een extra-trein kwam H. M. de Ko ningin des middags in Bergen op Zoom aan. Op het stationsplein stond een eere-com- pagnie van het garnizoen met vaandels en muziek opgesteld. Direct na aankomst maakte de Koningin een korte rondrit door 6e versierde stad met als eindpunt het ge restaureerde stadhuis, waar de officieele begroeting door het gemeentebestuur plaats had. De burgemeester der stad, de heer P. A. F. Blom, bracht H. M. eerbiedig dank na mens de gansche Bergsche burgerij voor de eer van haar bezoek aan de aloude stad aan de Schelde en hij gaf voorts een kort historisch overzicht der stad. Toespraak van H. M. de Koningin H.M. de Koningin heeft de rede van den burgemeester als volgt beantwoord: „Mijnheer de burgemeester. Ik acht mij gelukkig eenige oogenblikken in Bergen op Zoom en in het markiezaat te vertoeven, dat door zulke oude en hechte banden aan mijn stamhuis verbonden is, en tevens de gelegenheid te hebben persoonlijk deze ge meente geluk te wenschen met de herden king, welke zij thans viert. Met trots mag de Bergsche bevolking op het verleden terugzien, waar zij meer dan eens een bolwerk bleek voor de vrijheid en de onafhankelijkheid van ons vaderland. U dankend, mijnheer de burgemeester, voor de woorden, welke u namens den ge meenteraad en namens de bevolking van Bergen op Zoom tot mij heeft gericht, stel ik er prijs op uiting te geven aan mijn er kentelijkheid voor de ondubbelzinnige wij ze, waarop deze stad heden van haar trouw en aanhankelijkheid jegens mij heeft doen blijken. Terugziende op de eeuwen, die verloopen zijn sedert de stichting dezer stad, een tijd perk, dat voor haar vele veranderingen ook op economisch gebied bracht, is het mijn oprechte wensch, dat in de toekomst voor spoed en welvaart voor haar zij wegge legd." Historische optocht. Nadat H. M. het gerestaureerde oude raadhuis bezichtigd had begaf zij zich met haar gevolg en de autoriteiten naar het bordes van het stadhuis om vandaar den historische optocht voorbij te zien trek ken. Er zijn historische optochten en histo rische optochten. Er zijn er, die potsierlijke uitdragingen zijn van hulplooze vermom mingen. Deze historische optocht echter mocht genoemd Worden. Het beschaafde ge heel was 'n verzorgde en artistieke parafrax op het verleden van de stad. In bonte men geling van kleuren en costumes, telkens onderbroken door in passenden stijl geklee- de muziekcorpsen volgden tal van groepen. H. M. de Koningin volgde alles met veel aandacht en gaf meermalen uiting aan haar bewondering. Toen de stoet voorbij was heeft H. M. in de groote hal van het stadhuis de notabelen der stad aan zich laten voorstellen. Te half vijf vertrok H. M. per auto naar het station, wederom langs de route door •een enthousiaste menigte toegejuicht. Even later vertrok haar trein naar Arnhem van waar een auto H. M. naar het Loo bracht. Het gerechtelijk vooronderzoek gesloten. Verdachte buiten ver volging gesteld. Uit Den Haag wordt gemeld: De rechter-commissaris belast met de be handeling van strafzaken heeft thans het gerechtelijk vooronderzoek in de bekende zaak Van 't Sant beëindigd en gesloten. Zooals men zich herinneren zal, is om trent de feiten, waarvan de heer' Van 't Sant werd verdacht en welke in 1927 zou den zijn gepleegd, eerst door den procu reur-generaal, fung. directeur van politie e s Gravenhage als chef van den toenma- ïlo°M-commissaris van politie een w^Stratief onderzoek ingesteld. Ook heer Va°r,?art^en (de famiile> die door den als Sant nneende benadeeld te zijn, daagde?' LT den heer Van 't Sant als ge- welke in xg'L^^Se-procedure gevoerd, van den eisoh?^6 met een ontzegging verstrekte bedrag ^rugbeta,inf van het stratief onderzoek m?t de IT heldering bracht, is op^ v^dentorigTn SttVaiUUStitie d°°r den officier van coméLélic geVOrderd: dat de rechter kou {„-f u gerechtelijk vooronderzoek tot heil11!11' rlk onderzoek van toen af c heden heeft voortgeduurd. Dit vooronderzoek is zeer omvangrijk geweest en zeer minutieus gevoerd. De politiefunctionaris, die met groote ijver en toewijding den R.C. ter zijde heeft gestaan heeft vele en omvangrijke onderzoekingen in vijf verschillende landen ingesteld. Bovendien is bij het gerechtelijk voor onderzoek hulp verleend door de rechter lijke macht van twee vreemde landen en door de politie uit diverse plaatsen uit vijf verschillende landen. Diverse huiszoekingen zijn door den rechter-commissaris en den officier van justitie gedaan. Iedere vinger wijzing is gevolgd en nagegaan. Het dos sier vermeldt dan ook meer dan driehon derd namen. Bijna tweehonderd personen zijn door den rechter-commissaris of den politiefunctionaris persoonlijk gehoord. Ondanks al deze onderzoekingen is het aan de justitie niet mogen gelukken op de vraag of verdachte heeft gepleegd dat, waarvan hij werd beticht, een positief ant woord te geven. Vandaar dan ook dat aan verdachte, nadat de sluiting van het ge rechtelijk vooronderzoek onherroepelijk is geworden, ingevolge art. 244 w. v. strafvor dering, een kennisgeving van niet verdere vervolging is beteekend. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming telt vijftigduizend leden. Gister is in de registers van de Neder landsche vereeniging voor Luchtbescher ming te 's Gravenhage het vijftigduizendste lid ingeschreven. In herinnering wordt hierbij gebracht, dat het ledental dezer vereeniging in Sep tember 1936 nog slechts ruim drieduizend bedroeg. De groote stijging valt voorname lijk dit jaar waar te nemen. In Febr., Maart, April en Mei nam het ledental resp. toe met 5673, 8542, 7199 en 8412 per sonen. DE VOORBEREIDING VAN DE INVOERING DER PACHTWET. Op de vragen van den heer Van der Sluis betreffende het tijdstip van inwerking treding van de pachtwet heeft de minister van justitie het volgende geantwoord. De voorbereiding van de invoering van de pachtwet is door den minister steeds voor zooveel doenlijk bespoedigd. Zooals evenwel te verwachten viel, is met de samenstelling van de p^chtkamers bij het gerechtshof te Arnhem en bij de kantongerechten gerui- men tijd gemoeid. Daar bij de uitvoeringvan de nieuwe wettelijke bepalingen zeer veel afhangt van de wijze, waarop de rechters in pachtzaken hun taak vervullen, is het geboden bij de benoeming der nieuwe functionarissen met groote nauwgezetheid te werk te gaan. De minister is er daarbij op bedracht, het nieu we recht zoo spoedig als redelijkerwijze mogelijk is in werking te doen treden. Over het tijdstip, waarop de inwerkingtreding tegemoet kan worden gezien, kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. Wel is te verwachten, dat thans binnenkort alle adviezen van Ged. Staten, overeenkomstig artikel 47, derde lid, der wet, zullen zijn ontvangen. Alsdan zal een moeilijk etappe van de voorbereidingsmaatregelen zijn be ëindigd. SCHOMMEL TEGEN DEN SLAAP GEKREGEN EN OMGEKOMEN. Bij het Noorderbad te Zandvoort kreeg gistermiddag het 16-jarige meisje W. Smil- ders uit Haarlem bij het spelen een schom mel tegen den slaap. Zij sloeg bewusteloos tegen den grond. Twee doktoren verleenden onmiddellijk hulp en lieten de getroffenen „Het Noorderbad" binnendragen, waar zij in den loop van den avond is overleden. Gelijk nederigheid geen wegwerken van zichzelve is, behoeft gevoel van eigenwaarde niets gemeen te hebben met hoogmoed. NEDERLANDSCHE CENTRALE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. De Nederlandsche Centrale vereeniging tot bestrijding der t.b.c. hield heden (Woensdag) eerst een buitengewone alge- meene en daarna de jaarlijksehe algemeene vergadering in hotel „Britannia" te Vlis- singen. De vergadering werd o.m. bijgewoond door dr. C. v. d. Berg, dir.-gen. der Volks gezondheid, dr. Bantjes en dr. Putto, in specteurs der Volksgezondheid, oud-minis ter Slingenberg, en het Tweede Kamerlid Mevr. De Vries-Bruins. Na opening der vergadering door den al- gemeenen voorz., dr. J. D. Hefting uit Den Haag, heeft de burgemeester van Vlissin- gen, de heer C. A. van Woelderen, de deel nemers aan de jaarvergadering welkom ge- heeten. Als de tijd er voor geweest was, had men dit gaarne aldus spr. ten stadhuize ge daan. Het is de eerste maal dat de Centrale Vereeniging hare jaarvergadering in Zee land houdt, eene onderscheiding, die de Zeeuwsche t.b.c. bestrijders zeer op prijs stellen, des te meer omdat de Centrale vereeniging met hen het 25-jarig bestaan der Prov. Zeeuwsche Vereeniging komt vie ren. De Centrale vereeniging wordt in Zee land met algemeene sympathie en belang stelling ontvangen, in Zeeland, waar tegen woordig in bijna alle gemeenten georgani seerde t.b.c. bestrijding bestaat en waar ook in de enkele niet aangesloten gemeen ten gezorgd wordt, dat de t.b.c. patiënten geholpen worden. Niettegenstaande geogra fische moeilijkheden bezit Zeeland een uit stekend georganiseerden consultatiebureau dienst, die de medewerking en instemming der Zeeuwsche huisartsen bezit. Spr. wijst er op, dat de pioniers in Zeeland zeer een zaam waren, veel energie en vertrouwen noodig hadden om door te zetten en veel onverstand en moeilijkheden hebben moe ten overwinnen. Het ligt volgens spr. in historische lijn, dat het 25-jarig bestaan he den te Vlissingen wordt herdacht, want in de algemeene vergadering van het Prov. Groene Kruis van 19 October 1909 te Vlis singen gehouden, werd op initiatief van den secretaris van de Centrale vereeniging sa men met het bestuur der afdeeling Vlissin gen van het Groene Kruis besloten tot de eerste gezamenlijke actie in Zeeland voor t.b.c. bestrijding en in de volgende jaren stonden daarbij mr. Witteveen en dr. Duy- vis uit Vlissingen samen mef dr. Hoorweg uit Heinkenszand en dr. Plugge uit Soe- burg aan de spits van den strijd terwijl dr. Duyvis in 1913 te Vlissingen het eerste Zeeuwsche Consultatiebureau heeft ge sticht. Spr. wenschte namens het gemeentebe stuur der Centrale Vereeniging een zeer nuttige en goed geslaagde jaarvergadering te Vlissingen toe. In de buitengewone vergadering kwam het rapport der commissie tot herziening van de Statuten der Vereeniging in behan deling, waarvan wel de voornaamste strek king was, dat er een scheiding wordt ge maakt in plaatselijke vereenigingen tot bestrijding der t.b.c. in plaatsen met meer Naar aanleiding van de artikelen over de geweigerde toerwagenrit-vergunningen in Z. Vlaanderen, doet men ons van bevriende zijde nog toekomen, het volledige adres, door de Kamer van Koophandel te Terneu- zen aan den minister van waterstaat en de Staten-Generaal gezonden. Wij ontleenen daaraan het volgende: De Kamer heeft de conclusie getrokken, dat die vergunningen zijn geweigerd op grond van de overweging, dat bedoelde rit ten te beschouwen waren als een deelne men aan het verkeer, waarin door de Ne derlandsche spoorwegen op voldoende wijze werd voorzien. Zij brengt den minister on der de aandacht, dat die overweging, in aanmerking genomen de ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen ten opzichte van de Nederlandsche spoorwegen niet juist moet geacht worden. Wel wordt de verbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen met de stations benoorden de Schelde op in het algemeen bevredigende wijze onderhouden, maar toch op een betrekkelijk beperkt deel van den dag, d.w.z. dat de tijdsruimte die gelegen is tusschen het eerste vertrekuur van de spoorwegen in den morgen en het laatste uur van aankomst in den nacht, aanmer kelijk grooter is dan de tijdsruimte die ver loopt tusschen het eerste uur van vertrek der booten vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen en het laatste uur van aankomst. De inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen die op één dag heen en weer een reis wen schen te maken naar het centrum van Ne derland zijn in hun verblijfstijd aldaar zeer sterk beperkt. Vandaar dan ook, dat het telkens en telkens de aandacht der Kamer trekt, dat de bijzondere ritten die door de spoorwegen van Vlissingen uit naar andere deel en van het land worden ingelegd, voor de bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen geen waarde hebben, tenzij zij aan de over zijde der Schelde zouden gaan of blijven lo- geeren. En toch komt ook bij de bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen meer en meer den wensch naar voren, om ook eens naar eigen land te reizen. De ondernemers van toerrit ten hebben dat in de laatste jaren mogelijk gemaakt. Zeeuwsch-Vlaanderen is, sinds de tunnel te Antwerpen werd voltooid in dat opzicht een heel stuk nader bij Nederland gebracht. De Kamer betwist dan verder dat de be langen van het algemeen verkeersmiddel door het toelaten van die voorgenomen rit ten naar Utrecht zouden zijn geschaad, en zij kan allerminst toegeven dat door die weigeringen de belangen van dat algemeen verkeersmiddel of die onzer nationale cul tuur zouden zijn gediend. Naar het vermoeden der Kamer zijn de ritten naar Utrecht, -in verband met de Jaarbeurs, te veel uit zakelijk oogpunt be schouwd. De Jaarbeurs is voor het arran- geeren dier ritten wel de aanleiding, maar daarom nog niet het uitsluitend doel der deelnemers. Door een reis naar de Jaar beurs te maken heeft men tevens een dag van „ontspanning". En dat heeft getrok ken. Het spreekt dus wel van zelf, dat deze zich amuseerende personen, niet nauw be perkt willen zijn in hun tijd. Bij het beoordeelen van verzoeken om vergunning tot het maken van toerritten naar het overig deel van Nederland moet, volgens de Kamer, ter dege worden gelet op de ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar de bevolking van Zeeuwsch-Vlaande ren niet ten volle van de service der spoor wegen kan profiteeren, dient bij het ont vangen van verzoeken voor toerritten naar het centrum van Nederland meer soepel heid te worden betracht, en de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen in de gelegen heid te worden gesteld gebruik te maken van het voor haar geschikte verkeer met motorvoertuigen. De Kamer verzoekt den minister te wil len bevorderen dat, zoowel met het oog op de belangen der bevolking van Zeeuwsch- Vlaanderen als ook met het oog op het na tionaal belang, dat deze bevolking zooveel mogelijk naar Nederland benoorden de Schelde wordt getrokken, en te bevorderen dat in de toekomst tegenover de verzoeken voor toerritten naar het overig deel van Nederland, speciaal ook voor die naar Utrecht tijdens de Jaarbeurs een meer te gemoetkomende houding zal worden aan genomen. en die met minder dan 100.000 zielen en vei der dat verschillende soorten van ver eenigingen lid kunnen zijn als bijv. vereeni ging oi stichtingen, verbonden aan centrale organisaties van werknemers in Nederland, d'.e uitzending naar sanatoria mogelijk ma ken of (en) op andere wijze in belangrijke mate de t.b.c. bestrijding bevorderen. Ver- dei1 ook de vereenigingen van geneeskundi gen, welke o.m. de wetenschappelijke stu die ter t.b.c. ten doel stellen. De 'Statuten-wijziging werd goedgekeurd. In de algemeene vergadering bracht de secretaris-penningmeester dr. J. B. F. van Gilst het jaarverslag uit. Hij wijst er op, dat in 1937 de sterfte aan t.b.c. tot 4.80 is gedaald, dus minder van 5 per 10.000, wat niemand voor 20 jaar geleden had kunnen denken of hopen. Het aantal persoonlijke leden liep terug met 217 tot 2168, het aantal vereenigingefi- leden steeg van 1056 tot 1083. Van deze zijn 976 vereenigingen tot bestrijding der t.b.c. in engeren zin. De totale opbrengst der Emmabloemcollecte was 120.118, tegen 1299.189 in 1936; de gemiddelde op brengst per bloempje was resp. 9.41 en 9.68 cent, er werden resp. 1.275.800 en 1.331.600 bloempjes verkocht. Aan sanato ria, hospitia en de vereeniging kwam een bedrag van 22.489 ten goede. Aan de examens der vereeniging namen 199 candidaten deel, van wie 174 het vol ledige B diploma verwierven en drie de verklaring van theoretische bekwaamheid. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Tot voorloopige nieuwe bestuursle den (in afwachting van de koninkl. goedk. der gewijzigde statuten) werden aangewe zen: de heeren J. A. Schutte als vertegen woordiger van „Herwonnen Levenskracht" W. de Jong, als vertegenwoordiger van „Draagt Elkanders Lasten" en T. S. Noord- hoff als vertegenwoordiger van het tuber- culosebestrijdingsfonds van het N.V.V. Bij de rondvraag wees dr. Voet er op, dat er wel cijfers bekend zijn over de sterf te aan t.b.c., doch niet over het aantal lij ders aan de ziekte. De vermindering van het sterftecijfers zou z.i. aanleiding kunnen worden tot geringer steun. Daar er nog al tijd zeer veel patiënten zijn, die een verple ging in sanatoria niet kunnen gekostigen, verzocht spr. het bestuur een enquête te laten instellen en het resultaat daarvan te publiceeren. Misschien zal dan ook de regeering weer meer subsidie gaan geven. HET ONWEER. De bliksem ingeslagen, Velen zullen hedennacht gewekt zijn door de hevige onweerslagen; die boven de stad weerklonken, en al bleef het aantal harde gering, toch is er precies om half drie een ingeslagen en wel ten huize van de wed. B. aan den Seisweg. Het hemelvuur sloeg in de keukenschoorsteen, die gedeeltelijk ver nield werd, terwijl ook enkele dakpannen het moesten ontgelden. Brand is gelukkig niet veroorzaakt en de bewoonster kwam met den schrik vrij. Een serenade. Morgenavond te 8 uur zal de muziekver- eeniging „Crescendo" in verband met het behalen van den eersten prijs op het con cours te Heinkenszand, haar directeur, den heer P. C. J. de Graaf, een serenade bren gen. Het gezelschap vertrekt te 8 uur van het repetitielokaal aan den Seisdam en gaat langs Langeviele, Markt, Burg, Ba lans, Spanjaardstraat, Singelstraat, Brak straat, Molenstraat, Veersche weg en te rug: Molenstraat, Nederstraat, Dam, Kor te- en Lange Delft, Markt Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisdam. DE MIDDELBURGSCHE VACANÏIESCHOOL. De zomer heeft eindelijk zijn intrede ge daan en daarmee de duin- en strandgenoe- gens, ook voor de jeugd. Het doet ook den ken aan de tochten, die nu reeds verschil lende jaren de Middelburgsche vacantie- school met honderden kinderen in de va- cantieweken maakt naar de Koudekerksche duinen. Het bestuur heeft ook nu plannen gereed, al zal het traject Middelburg Koudekerke nu per bus in plaats van per tram gemaakt moeten worden. De tochten kosten geld en een der mid delen om dit bijeen te krijgen, is een ver loting. Zaterdag zal o.a. op de Markt een tentoonstelling worden gehouden van de vele mooie prijzen. Dan moeten ook de lootjes aan de vrouw of den man worden gebracht. De voorzitter en de secretaris, de heeren P. Ph. Paul en C. Roelands wachten opgaven van hen, die daaraan hun medewerking willen verleenen, en denken vooral aan hen, wier kinderen of broertjes en zusjes van de uitstapjes profiteeren. Hoe meer krachten, hoe beter den verkoop en hoe zekerder ook weer het doorgaan der tochten in dit seizoen. Aanrijding. Op den bocht van den Seissingel kwam gisteren een wielrijdster komende uit de richting Seisbrug en rijdende in de richting Griffioen, in aanraking met de lading van een passeerende bespannen voertuig. De wielrijdster kwam te vallen maar kwam met enkele schaafwondjes aan den arm en beschadiging van de gouden krullen van haar Zeeuwsche costuum vrij. De alg. vergadering van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, te Enschede gehouden, heeft besloten het volgend jaar de algemeene vergadering te Middelburg te houden. HET ONWEDER. Ook boven Goes ontlastte zich hedennacht een hevig onweder, dat met enkele slagen van "zulk een kracht gepaard ging, dat aan blikseminslag gedacht werd. Ook de dienst doende politie-agent op het bureau vreesde daar te ruim half vier een oogenblik voor, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige Z. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk regen of onweer, buien en veel koeler in het Oosten; in het Westen weinig of geen regen, iets koeler. UKKEL: Matige wind uit Z. tot W. rich tingen, schoon warm weer, tijdelijk be wolkt, kans op onweer, later iets koeler. Do. 9 Juni. Zon op: 4 h 41; onder:' 21 h 18. Licht op: 21 h 48. Maan op: 18 h 00; onder: 2 h 33. V.M. 13 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 8 11.10 23.32 5.02 17.27 Donderdag 9 12.09 24.27 6.06 18.24 Vrijdag 10 12.58 6.57 19.14 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 8 12.40 6.00 18.35 Donderdag 9 1.06 13.42 7.02 19.32 Vrijdag 10 2.05 14.39 7.54 20.22 toen een kletterende slag het bureau in het licht zette, om het dadelijk daarop in diepe duisternis achter te laten. Het elec- trisch licht was op hetzelfde oogenblik uit gegaan. Bij onderzoek bleken echter alleen de zekeringen doorgeslagen te zijn en met nieuwe zekeringen was het euvel weer ver holpen. Waarschijnlijk is een nevenontla ding op het electrisch net van het politie bureau terecht gekomen, daar ten kantore van de P.Z.E.M. verder geen enkele klacht over blikseminslag binnen kwam. Opmer kelijk is wel, dat de electrische klok op het politiebureau, hoewel die onder nor male omstandigheden ook zonder electri- schen stroom nog een dag loopt, stil bleef staan, ook na vernieuwing der zekeringen. Openbare dronkenschap. P. A. de W. alhier, werd gisteravond we gens openbare dronkenschap gearresteerd. Op het politiebureau kreeg hij gelegenheid zijn roes uit te slapen. WISSEKERKE. Dinsdag herdacht het echtpaar Th. de Riddervan Oost zijn 50- jarige echtvereeniging in goede gezondheid Des avonds bracht Apollo den jubileerenden een serenade onder groote belangstelling der ingezetenen. Daarna gaf Apollo een con cert op de muziektent dat veel luisteraars in de Voorstraat bracht. RIN GRIJDERIJ TE KOUDEKERKE. De uitslag van de Ringrijderij gisteren te Koudekerke gehouden was als volgt: (Aan tal geréden beurten 35). Ie pr. P. Jobse Iz. met 16 p. na kampen met 2e pr. A. Reynierse eveneens 16 p., 3e pr. D. van de Voorde 15 p.; 4e pr. P. Jobse Jz. 14 p.; 5e pr. D. Jobse 12 p.; 6e pr. A. v. d. Heijden 10 p.; 7e pr. C. Bosschaart 9 p. na kampen met 8e pr. L. Brasser, 9e pr. C. Kodde en 10e pr. J. Melis allen eveneens 9 p.; lie pr. M. Provoost 8 p. na kampen met 12e pr. D. Vos, 13epr. A. Cyvat Pz„ 14e pr. S. de Pagter en 15e pr. J. Kaljauw allen eveneens 8 p.; 16e pr. P. Brasser 7 p. na kampen met 17e pr. J. de Witte, 18e pr. J. Reijnierse en 19e pr. L. de Looff allen 7 p.; 20e pr. D. Kluyfhout 5 p., na kampen met 21e pr. H. van Leerzem, 22e pr. J. de Looff, 23e pr. L. Kluyfhout, 24e pr. J. van de Vijver en 25e pr. J. Cijvat, allen even eens 5 p.; 26e pr. G. Verstraete 4 p. na kam pen met 27e pr. J. Harthoorn, 4 p.; 28e pr. A. Cijvat Az. 3 p. na kampen met 29e pr. A. Verhage 3 p.; 30e pr. W. Roelse 2 p. na kampen met 31e pr. C. de Wijze 2 p. De extra-prijzen werden gewonnen dogr P. Jobse Jzn. en A. Reijnierse. De wissel beker, geschonken door den oud-burge meester van Koudekerke den heer A. Bak ker, gewonnen tweemaal achter één door D. van de Voorde. De potlepel gewonnen door A. van der Heijden. VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z. V. B. Zaterdagcompetitie Zuid-Beveland. Waar deKloetinge 51; Kapelle 2Ierseke 2 0—6. Zondag. Ie klasse C: Breskens 2Bier vliet 2 82: SCDSchoondijke 2 34; GroedeBreskens 3 52. 2e kl. B: Terneuzen 4Axel 3 02; Tern. Boys 2Corn. Boys 3 60. Bekerwedstrijd tournooi A: RCSDe Zeeuwen 74. Wedstrijdprogramma Z. V. B. Zaterdagcompetitie Zuid-Beveland. Kloe tingeKapelle 2; Kruiningen 2Ierseke 2; KrabbendijkeHansw. Boys 2. Bekerwedstrijd tournooi C: Waarde WWV. Zondag: Bekerwedstrijd. Goes 2RCS. Ie kl. B: IJzendijke 2Breskens 2. Ie kl. C: PhilippineBKW; Hulst 2 Ria (terrein Ria). 2e kl. B: Philippine 2BKW 2: Ria 2Hontenisse 2; Terneuzen 4Corn. Boys 3. POSTDUIVEN. Wedvlucht „Zeelandia" te Middelburg van Dourdan (Fr.), 349 km.: Ie pr. G. de Blaey; 2e, 5e en 18e pr. D. M. Klaassen; 3e en 17e pr. W. Adriaansens; 4e en 19e pr. J. J. Snoep; 6e, 10e en 14e pr. W. van Ranst; 7e pr. Moens en Joziasse; 8e en 13e pr. P. F. Streefkerk; 9e en 20 pr. H. Hoofdman; lie pr. W. Willems; 12e pr. C. Blok; 15e pr. J. de Bree; 16e pr. P. v. Overbeeke. •«H

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1