Geuzenbaai Qcxvza. SI I I BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. SPORT. Jacht U nu werkelijk dat Dobbelmann zijn goeden naam aan Geuzenbaai zou geven wanneer hij dien naam daardoor zou kunnen verliezen? Bommen op Fransch gebied. Geruchten over onrust in het kamp van Franco. De hevige bombardementen op Kanton duren voort. DUITSCHLAND. ITALIË. PHILIPPIJNEN. HET SPOOK VAN HET SLOT GOTHEBORGH. Moordaanslag op echtpaar te Huizum. GASVERGIFTIGING. LEGER EN VLOOT. ZONE ei (Ingez. Med.) H ■L in bruikleen besloot af te staan. De verordening op de heffing en invor- derng van een vergoeding voor het ver strekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister werd opnieuw vast gesteld. Een verzoek van de wed. J. Cij- souw om ontheffing te verleenen van de recognitie van 25 voor een in de West straat staande buiten gebruik zijnde ben zinepomp en een recognitie van 2 te hef fen, werd tot de volgende vergadering aan gehouden, en tot nader onderzoek in han den van B. en W. gesteld. Op een verzoek van het Oranje comité, dat het feest ter gelegenheid van dje ge boorte van H. K. H. Prinses Beatrix orga niseerde, om het tekort van 36 uit de ge meentekas te dekken, werd met algemeene stemmen gunstig beschikt onder de bepa ling, dat in het vervolg de tering naar de nering gezet zou worden. Voor een verzekering van het algemeen armbestuur stelde de v o o r z. voor deze te sluiten bij de „Incasso-Bank", indien de tarieven gunstiger zouden zijn dan die bij de Ver. van Ned. Gemeenten. Zonder hoof delijke stemming werd aldus besloten. Besloten werd verder aan den heer Sim pelaar te Breskens te restitueeren 1.50 als zijnde gedeelte der leges op een vent vergunning voor één jaar, waarvan Simpe laar slechts 2 maanden gebruik had kun nen maken. Eveneens' werd besloten P. de Bruijne 0.40 te restitueeren wegens te veel betaalde tuinpacht. De rekening van het Algemeen Armbestuur werd met alg. st. goedgekeurd. Bij de rondvraag merkte de heer A. I. Catsman op dat niet in behandeling was gekomen de aanvraag van enkele personen om vergoeding in de vervoerkosten hunner kinderen ingevolge de L. O. wet 1920. De v o o r z. deelde mede dat B. en W. eerst een onderzoek naar den welstand der ver zorgers moesten nstellen. OOSTBURG. In de Zaterdag alhier ge houden vergadering van ingelanden van den Diomedèpolder werd goedgekeurd, dat het bestuur, ter bevestiging van het in het vorige jaar genomen besluit, aan heeren Ged. Staten had bericht, dat het gevoelen der ingelanden ten opzichte van de samenvoeging der polders en water schappen, onveranderd gebleven was (te gen samenvoeging.) De heer Joh: le Clercq stemde tegen. Met dezelfde stemmenverhouding werd besloten toe te treden tot den Bond van polders en waterschappen in Z. Vlaan deren Westelijk Deel. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Roosendaal: 1 doode. In de Charitasstraat te Roosendaal reed Zondagmiddag de heer Joh. Bernaard uit Bergen op Zoom op zijn motorfiets, met zijn zoon op de duo, achter een autobus van de Brabantsche buurtspoorwegen. Waar schijnlijk door het verkeerd begrijpen van een signaal van den autobusehauffeur is de motorrijder tegen een huis opgereden. De bestuurder werd hierbij zeer ernstig ge wond en is in het ziekenhuis Charitas en kele minuten na aankomst overleden. De duo-rijder werd licht gewond. Delft: 1 doode. Door het springen van den achterband is Zaterdagavond op den Neuwen Rijksweg bij Delft de 44-jarige J. uit Den Haag van de duo-zitting van een motorrijwiel ge slingerd. Hij kwam met het hoofd tegen een betonnen rand terecht en werd naar het gasthuis te Delft vervoerd, waar hij is overleden. Aardenho.ut: 2 dooden, 2 gewon den. Zondag is op den overgang van de tram baan HaarlemZandvoort, aan de mr. En- schedeweg te Aardenhout, een personen auto door een tram in de flank aangereden en ernstig vernield. Van de vier inzittenden werd de ongeveer vijftigjarige heer Wag ner uit Rotterdam opgenomen met een schedelbasisfractuur en een hersenschud ding. Op weg naar het St. Elisabethzieken- huis te Haarlem is hij overleden. Zijn echt- genoote kreeg een zware hersenschudding. Voorts liep de Siameesche heer Darmarak sa eveneens een hersenschudding op. De bestuurder van de auto werd slechts lich gewond Mevr Wagner is Maandag aan haar verwondingen overleden. De Spaansche burgeroorlog. Zondagochtend verschenen negen vlieg tuigen van onbekende nationaliteit boven Fransch gebied aan de Fransch-Spaansche grens. Tussehen Aix lés Thermes eri Or- geix lieten zij verschillende bommen' val len. Daarbij werd o.a. de hoogspannings leiding in de Pyreneeën vernield. Herken- ningsteekens waren op de drie-motorige tóesteilen biet te zién. Dit feit heeft in Frankrijk nogal wat beroering gebracht. Minister-president Daladier heeft persoon lijk ter plaatse een onderzoek ingesteld. De bewaking der grens is verscherpt. De Fransche pers veroordeelt krachtig het schenden van de Fransch-Spaansche grens door vliegtuigen, Vele bombardementen door recht- sche vliegtuigen. De rechtsche vliegtuigen hebben de laatste dagen weer tal van bombardemen ten op de Spaansche steeden in het ge bied der regeering ondernomen. Zoo werd Alicante weer hevig met bommen be stookt. Twee Engelsche schépen werden getroffen. Er zouden zes schepelingen zijn gedood. Voorts werden meer dan 20 hui zen vernield, 30 personen kwamen om het leven, 118 werden gewond. Ook de haven van Valencia werd met bommen bestookt. In de provincies Teruel en Castellon wer den vele dorpen gebombardeerd, terwijl ook Sagunto en Val de Uxo door rde vliegtuigen werden aangevallen. Overal vielen talrijke dooden. Een Engelsch voorstel. De Britsche regeerïj|g heeft aan de verschillende regeeringen een voorstel gedaan een commissie te benoemen van neutrale deskundigen, die zich naar Spanje zullen moeten begeven om zich er rekenschap van te geven of de lucht bombardementen militaire doelen heb ben getroffen. Dit voorstel is over het al gemeen gunstig ontvangen. Te Gibraltar zijn hardnekkige geruch ten in omloop, die deelg bevestigd zijn geworden, dat in het rechtsche gebied in tal van plaatsen pogingen zijn gedaan een opstandige beweging te ontketenen. De censuur is zeer streng, zoodat de be richten niet talrijk zijn. Echter valt er uit op te maken dat in het garnizoen te Sesvilla verzet zou zijn gekomen en dat de garnizoenen te Cadix en Malaga deze beweging zouden hebben gesteund. Te La Linea zouden vlugschriften tegen Fran co zijn verspreid. Vele officieren zouden gearresteerd zijn. De strijd in het Verre Oosten. In de laatste negen dagen 5000 dooden. De Japansche bombardementsvliegtuigen blijven iedere dag de Zuid Chineesche stad Kanton heftig bombardeeren. Ook Zater dag en de beide Pinksterdagen is een ware slachting onder de Chineesche bevolking aangericht door de Japansche bommen. Gruwelijke bijzonderheden worden daar over geseind. Zaterdag werd een gebouw van vier verdiepingen door een bom getrof fen. Het gebouw stortte in boven op eenige honderden personen die dekking zochten. Tientallen menschen raakten bekneld tus sehen neerstortende muren. De ziekenhui zen in Kanton zijn overvol met slachtoffers. Zondag verschenen meer dan een uur lang telkens nieuwe groepen van zes vlieg tuigen boven de stad om bommen uit te werpen. Groote onrust heerschte onder de bevolking. Ongeveer 300 dooden vielen. Een lokaal van het Roode Kruis werd door een bom getroffen. Vijftig patiënten kwamen om het leven. Gisteren was het nog erger. Door 40 Ja pansche vliegtuigen werden vier raids op Kanton ondernomen. De gevolgen waren ontzettend. Er werden ongeveer 1000 per sonen gedood. De lijken lagen op een rij, die verscheidene honderden meters lang was, uitgestrekt. Groote verwoestingen werden aangericht. Men raamt het aantal dooden, dat ver oorzaakt is door de bombardementen op Kanton, gedurende de laatste negen dagen pp ongeveer 5000. Kaifeng in Japansche handen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de stad Kaifeng aan den Loeghaispoorweg tussehen Kweiteh en Tsjengsjau door de Japanners is bezet. Er zouden bloedige gevechten om deze stad zijn geleverd. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. Zeven dooden, acht zwaar gewonden. In de nabijheid van Fussen (Allgau) is gister een reiswagen met 35 passagiers uit Stuttgart op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen. Zeven personen vonden daarbij den dood, acht werden zwaar êewond in een ziekenhuis opgenomen. Vier dooden bij vliegongeluk. Nabij Ferrara is Zaterdag door onbe kende oorzaak een militair vliegtuig Ver ongelukt. Het toestel vloog in brand en de vier inzittenden zijn om het leven gekomen BLIKSEM INGESLAGEN TEMIDDEN VAN BRUILOFTSGASTEN. Twintig dooden. Te Malamed, een dorp in de provincie La Union, is de bliksem geslagen in een huis, waar een bruiloft werd gevierd. Twin tig personen werden gedood en verschei dene gewond. Oorspronkelijke detective-roman door John Simson. 47). Slechts gewapend met een sterke elec- trische lantaarn bereikten zij den eersten grafkelder. Drie honderd lange jaren had de baardige Waldemar van Gotheborgh hier gestaan met opgeheven degen, ge priemd aan den muur, en toen eindelijk zou hij, die bij zijn leven nooit iets onge wroken liet, de kans krijgen om zijn dood te wreken. Want toen Karl zijn arm durf de beroeren, stortte Waldemars degen, dien hij drie honderd jaren had opgehou den, pardoes omlaag, en trof Karl Messing, wiens hart toen van schrik bleef stil staan. Dr. Paul van Domburg zag den eigenaar van kasteel Gotheborgh voor zijn oogen vallen. Een namelooze angst bekroop hem en ijlings vluchtte hij weg, de trap op naar boven. Hooger en hooger klom hij en reeds had hij het openstaande luik bereikt, toen hij in zijn zenuwachtigheid zijn elleboog stootte tegen het korte einde daarvan. Pardoes viel het zware luik dicht. Dr. Paul van Domburg kreeg het deksel pp zijn hoofd,, rutschte weer naar beneden en bleef bewusteloos liggen op den eersten Dader slaat hand aan zichzelf. Gistermorgen heeft een zekere Van der Veen te Leeuwarden, een moordaanslag ge pleegd op zijn gescheiden vrouw, die een jaar geleden opnieuw in het huwelijk was getreden met een zekeren H. Tegen dit hu welijk had Van def Veen veel bezwaar, en dikwijls zag men hem, zonder eenige, reden, voor het huis van zijn vroegere echt-" genoote heen en weer loopen. Gistermorgen zouden de echtelieden H. naar een feestje te Huizum, vlak bij Leeu warden gaan. Toen zij in de Gymnasium straat liepen, kwam Van der Veen hen achterna. Met een browning van zwaar ka liber loste hij plotseling eenige schoten, waardoor beiden werden getroffen. In zorg- wekkenden toestand moesten zij overge bracht worden naar het Diakonessen-zie- kenhuis te Leeuwarden, waar de man spoe dig overleed. De dader, v. d. V., joeg zich na den aan slag een kogel door het hoofd. De officier van justitie, alsmede de ge- jmeente-politie van Leeuwarderadeel, die het onderzoek leidt, waren spoedig ter plaatse. Het lijk van den dader is in beslag genomen. DE ROOFOVERVAL TE STEPELO. Daders gearresteerd. De politie te Eindhoven heeft, in samen werking met die te Helmond, jl. Zaterdag te Helmond drie personen gearresteerd, verdacht van betrokken te zijn bij den roof overval, vorige week gepleegd ten huize van de wed. Ten Vaar werk in de buurt schap Stepelo (Overijsel). Het zijn J. H., vroeger knecht op de boerderij van Ten Vaarwerk, M. S. chauffeur, en H. van W., allen te Helmond woonachtig. De aangehoudenen zijn Zaterdagavond per celwagen naar Haaksbergen overge bracht, waar de Haakbergsche politie het verder onderzoek geleid heeft. Alle gear resteerde hebben bekend. Het grootste deel der geroofde gouden sieraden is terecht. M. heeft bekend de vrouw geslagen te hebben, terwijl V. W. met den revolver gedreigd heeft. Het vuur wapen kon door de politie nog niet opge spoord worden. De daders worden a.s Woensdag ter beschikking van den officier van justitie te Almelo gesteld. GEEN ZONDAGSVERGUNNING VOOR PLEIZIERBOOTEN TE HUIZEN. Verscheping van passagiers ge schiedde op vernuftige wijze. Zondag is de verordening in werking ge treden, waarbij aan pleiziervaartuigen, die als openbaar middel van vervoer zijn te beschouwen, verboden is, om des Zondags de haven van Huizen (N. Holland) uit te varen of binnen te komen. De eenige on derneming, die een dienst op Marken en Volendam onderhoudt, heeft echter kans gezien dezen toch te onderhouden. Zij heeft namelijk de passagiers vanaf den aanleg steiger per bottertje tot buiten de haven doen vervoeren, waar in het IJsselmeer op rijksgebied haar vaartuig lag, dat van hier uit den tocht ondernam. Er was veel belangstelling" voor deze lis tige ontduiking eener gemeentelijke ver ordening. Jongen in zwembad verdronken. Zondagmiddag is in het Natuurbad de te Roden (Dr.) de dertienjarige A. Koning uit Groningen verdronken. Niettegenstaan de herhaalde waarschuwingen had de jon gen, die de zwemkunst niet goed machtig was, zich in het diepe gedeelte begeven en was er op een vlot gaan spelen. Plotseling was hij verdwenen. Na eenige malen te hebben gedoken, haalde de badmeester hem levenloos op. JEUGDIGE INBREKER. Hij had achttien inbraken en diefstallen op zijn kerfstok. Dezer dagen heeft de politie te Tilburg een 22-jarigen jongeman, die daar zonder vergunning als straatzanger optrad, aan gehouden. Hij gaf eenige keeren een val- schen naam op, maar men had zijn identi teit spoedig gevonden. De arrestant bekende niet minder dan achttien inbraken en diefstallen te hebben gepleegd in Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Haarlem en Heemstede. Bejaard heer en diens dochtertje om het leven gekomen. Te Zwanenburg bij Halfweg heeft zich Zaterdagavond een ernstig geval van gas vergiftiging voorgedaan, waarbij de 72-ja rige van der Hooft en zijn 3% jarig doch tertje om het leven zijn gekomen. Toen te gen acht uur de vrouw thuis kwam, vond zij de woning aan de Dennenlaan gesloten. Een buurman heeft toen met behulp van een beitel een der ramen opengeschoven. Onmiddellijk drong een sterke gaslucht naar buiten, welke het ergste deed vermoe den. Eenmaal binnengekomen, vond men den man en het kind bewusteloos op den grond liggen. Met zuurstofapparaten trachtten men de levensgeesten op te wek ken, doch de pogingen waren vergeefsch. De dood was bij beiden reeds ingetreden. Het staat nog niet vast, hoe het gas zich hëeft kunnen verspreiden. (Ingez. Med.) omgang. Meer dan vier en twintig uren lag hij daar. Toen eindelijk, diep in den nacht van Dinsdag op Woensdag, lang na de conferen tie, die geleid werd door Daddy en Landhof ontwaakte hp uit zijn verdooving. Geruimen tijd lag hij te verzinnen, wat gebeurd kon zijn. Alles duizelde hem. Zijn geestvermogens waren geheel in de war. En eerst langzaam drong de werkelijkheid tot hem door: Karl Messing was gevallen in dien gr u welp ken grafkelder, en hij was de eenige, die hem helpen kon en helpen moest Moeizaam zocht hij zijn lantaarn en daal de opnieuw af naar beneden. Nogmaals aanschouwde hij dien Middeleeuwschen ridder, die vastgeklonken zat aan den muur en den man, dien deze na drie honderd ja ren had neergeveld. Dr. Paul van Domburg, die gekomen was om te helpen, greep Waldemars degen, die gekruisd lag over Karl Messing's hals en hoorde op hetzelfde moment de beende ren van Waldemars verdroogde vuist, die nog altijd met dezen degen verbonden was, als harde bikkels neerkletteren op den steenen keldervloer. Verschrikt keek hij op, recht in het baardige gelaat van den grijn- zenden dood. Dat was te veel voor zijn geschokten geest. Dr. Paul van Domburg, een hoog staande geleerde, wiens hersens topzwaar waren van archaeologische kennis, kon dien grijns niet meer verdragen: hij werd stapel-krankzinnig. Met den degen van graaf Waldemar ren de hij naar boven. Hij had honger en met de gulzigheid van een wolf verslond hij eerst in de keuken een tarwebrood en een stuk leverworst. Dan sloop hij naar boven en maakte daar de eerste deur open aan zijn linkerhand Leo Messing sliep nog. Plotseling hoorde hij leven en richtte zich half open terzelfdertijd joeg het spook van Gothe borgh hem Waldemars degen door het hart. Doodelijk getroffen viel Leo neer. Toen, evenals een leeuw na de overwinning gaat brullen en een soort krijgskreet aanheft, danste het spook van Gotheborgh een ron dedans rond het bed van zijn slachtoffer... en verloor daarbij de tarwe-kruimêls, waarmee zijn pak nóg bezaaid was. In den middag nuttigde hij in de keu ken vijf koppen thee en vijf plakken koek. Dan sloop hij naar boven en stond om het hoekje van het trappenhuis te gluren toen Guus uit de ontvangzaal kwam. Met ijzige kalmte wachtte' hij, totdat Guus vlakbij was, sprong dan te voorschijn en joeg ook hèm den degen van graaf Waldemar door het hart, precies, zóoals graaf Waldemar Heden komt de ploeg 1938 voor op leiding tot dpi. onjderofficier-administra- teur bij de S.D.O.A. onder de wapenen. Gedetacheerd te Amersfoort voor het volgen van een opleiding tot sergeant-ma joor, de sergeant der le klasse L. Romijn van de S.D.O.A. te Middelburg, Bij het examen voor sergeant-majoor adminisrateur te Amersfoort, is geslaagd de sergeant der le klasse A. J. Simons van de S.D.O.A. te Middelburg. VOETBAL. HAAGSCHE JUNIOREN SPELEN TE MIDDELBURG. j De Pinkstertoeht van jeugdige Haag- sche voetballers van de vereeniging Laak kwartier, die de gasten zijn geweest van de M. V. A. V. Middelburg is een succes geworden. Aan de jeugd is de toe komst en den jongemenschen reeds in hun eerste voetbaljaren een geest van kame raadschap en verdraagzaamheid bij te bren gen is in dezen tijd, waar de verruwing in de sport overal te onderkennen valt een werk dat niet achterwege mag blijven. Een dergelijke trip als door Laakkwartier naar. Zeeland ondernomen, en welke door een tegenbezoek der Middelburgscbe juniores aan Den Haag beantwoord zal worden, is een uitstekend middel om de gedachte van vriendschap en sportiviteit onder de jeug dige sportmenschen te verbreiden. Als zoo danig moet de tocht van de Haagsehe ju niores, naast het genoegen dat hij hen ver schaft, dan ook gezien worden. Zaterdagavond arriveerden de jongelui per trein in Middelburg. In totaal maak ten, met de leiders mee, 75 personen de reis naar de Zeeuwsche hoofdstad. In de Sociëteit De Vergenoeging wer den de gasten ontvangen, waar de voorzitter van Middelburg een begroetings toespraak hield en waar de voorzitter van Laakkwartier hartelijke woorden sprak. De jongens werden bij leden en donateurs van de ver. Middelburg ingekwartierd. Het valt te begrijpen dat hieraan een omvang rijke organisatie vooraf is moeten gaan, en het dient gezegd, dat deze organisatie puik in orde was. De Haagsehe jongens zullen wel hebben ondervonden, dat zij wel-' kome gasten in onze stad zijn geweest. Middelburg had voor goede jeugdelftal- len zorg gedragen. Zaterdagavond werd de eerste wedstrijd gespeeld. Zondag volgden drie ontmoetingen en tot slot werd ook Maandagmorgen nog een wedstrijd ge speeld. Het resultaat dezer ontmoetingen doet hier weinig ter zake. Men speelde voor zijn genoegen. Over 't algemeen wogen de elftallen wel tegen elkaar op. In de wedstrijden die wij hebben gevolgd bleek wel dat Middelburg over de toekomst niet pessimistisch behoeft te zijn. In de jeugd- elftallen der groen witten zitten talrijke spelertjes die veel voor de toekomst beloo- ven. Het waren prettige wedstrijden en op en rond het veld heerschte een opgewekte stemming, welke weldadig aandeed Maan dagavond zijn de Haagsehe jongelui weer vertrokken. Tenslotte de resultaten: ZaterdagavondM'burgLaakkwartier Zondagmorgen: M'burgLaakkwartier Zondagmiddag: M'burgLaakkwartier Zondagmiddag M'burgLaakkwartier Zondagavond: M'burgLaakkwartier Maandagmorgen: M'burg-Laakkwartier 4-4 Zondagavond werd door den voorz. van Laakkwartier een vaantje aan M'burg aangeboden. SERIEWEDSTRIJDEN TE KRUININGEN Zondagmiddag werden te Kruiningen se riewedstrijden gehouden uitgeschreven door de V.V. Kruiningen en waaraan werd deelgenomen door Wassenaar I, Dintel Boys I, Hansw. Boys en Kruiningen I. De uitslagen waren: Hansw. BoysDintel Boys 22. Hansw. Boys werd winnaar met het nemen van strafschoppen; Kruiningen Wassenaar I 23; Kruiningen IDintel Boys 03. Hansw. BoysWassenaar I 14 le prijs Wassenaar I; 2e prijs Hansw. Boys I; 3e prijs Dintel Boys I; 4e prijs Kruinin gen I. De tusschenwedstrijd werd gespeeld tus sehen Kapelle I en Wassenaar II uitslag 22. Wassenaar II won met het nemen van strafschoppen. IersekeOvermaas 03. Maandag speelde Yerseke I tegen den 2e klasser Overmaas uit Rotterdam. Yerseke verloor met 03. Overmaas bleek voor, Yerseke veel te sterk te zijn, alhoewel Yer seke goed tegenstand bood, wat wel bleek uit het feit dat na de rust de Rotterdam mers geen enkel winstpunt meer wisten te behalen. I Maze: Dei 'delen^_ neme: en U plant) doen zélf getroffen was. Ook toen danste hij een rondedans rond zijn slachtoffer en verloor de koekkruimels, die hij nog bij zich had. In den avond gluurde hij op de eerste verdieping om het hoekje van Guus' ka meren schrok even, toen hij daar zoo veel menschen zag. Hard trok hij de deur weer dicht. Vlak daarop smeet Daddy die weer open en één oogenblik wist het spook van Gotheborgh toen niet, waarheen te vluchten. In de bovenzaal hoorde hij leven en op de trap oók. Hij vloog toen naar de voorzijde van het kasteel, de wenteltrap af, en beneden de gang door, recht de blauwe zaal in, waar Klaas Trom achter de geld la stond. Met kracht slingerde hij zijn degen over de tafel heen. Klaas Trom liet zich ijlings onder tafel schieten, en even later was het spook van Gotheborgh weer verdwenen. Toen hij zijn degen niet meer had, sloeg hij den volgenden middag met de vlakke hand mevrouw Messing neer in de gang. Eenige uren later bond hij in zijn waanzin met haar, die hij nimmer kon uitstaan, een strijd aan op leven en dooden won, terwijl hij éénmaal, toen Willem hem in de blauwe zaal in den weg stond, ook dien aangreep en tegen den grond slingerde. Zoo maakte hij het oer-oude slot onveilig. Als een waanzinnige duivel spookte hij rond, met slechts één doel voor oogenop 8-1 5-2 2-3 2-6 3-3 passen, dat ik niet gesnapt word! Welk doel hij nastreefde met al de sluwheid, welke een stapel-krankzinnige soms eigen kan zijn. Overal werd hij gezien. Als een wild dier werd hij telkens opgejaagd en nagezetenen telkens wist hij, die het kasteel door en door kende, langs slinksche wegen te ontsnappen in de Duivelsgrot, welke toegang slechts aan hem alleen be kend was. Daar, in een der onderaardsche kelders, strekte hij zich dan uit op een sta pel doodkistentotdat het hem weder om lustte naar boven te gaan. Lang kon dit echter niet duren. Zijn gan gen naar de blauwe zaal werden te door zichtig en leidden tot de ontdekking van zijn geheim. Nu had de dood ook hèm gegrepen, en daarmee was een einde gekomen aan de gruwelijkheden, die Woensdagmorgen be gonnen waren en gedurende twee dagen het oude kasteel in spanning hadden gehouden. De geest van den gevreesden, wraak- zuchtigen Waldemar van Gotheborgh had zich na drie honderd jaren gewroken op 'n directen nakomeling van zijn moordenaar en op een familie, die in de oude middeleeuw- sche burcht niet thuis behoorde. EINDE. VlissM vriends Rottere wedstrH zijde d wel. steld. De rus de tw( twee zege. rant Gem. strijd Pro| De 1 2e kl. randa Bleyerlj Miranc De Va| Hero Zond 'edstr ste kl: gelijk F.V.C. dat F. promo') degrad DE Zate: de act De voor het dagave ning Neder deze

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2