W ^rauittcïak Jeetrttr^e HIDDELBURGSCKE COURANT GOESCHE COURANT B00DE*STEB BINNENLAND. ZEELAND. PROVINCIALE VEREENIGING HET GROENE KRUIS. BOND VAN HARMONIE- EN FANFAREVEREENIGINGEN IN ZEELAND. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND (Ingez. Med.) WEERBERICHT. N00RDBEYELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Dagblad. Uiig. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. .Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders* f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 131. DINSDAG 7 JUNI 1938. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. DE MARKÏEZAATFEESTEN TE BERGEN OP ZOOM. Na de officieele openingsplechtigheden van Zaterdag, zijn de markiezaatsfeesten Zondag en Maandag onder gunstige weersomstandigheden voortgezet. De eer ste Pinksterdag was hoofdzakelijk gewijd aan kerkelijke herdenkingen. Het mooie weer werkte mede om de stadsversiering tot haar recht te doen komen en spoedig heerschte er alom een feestelijke stemming onder de bevolking en de talrijke bezoe kers. Reeds den eersten Pinksterdag was het erg druk, zoodat in de avonduren on geveer drieduizend bezoekers de controle van het feestterrein Oud-Bergen passeer den. Maandag zijn de feestelijkheden voort gezet met een welvoorzien programma, waarbij de toeloop van vreemdelingen nog grooter was dan Zondag. Sportdemonstra- ties waren georganiseerd, o.a. het natio naal concours-hippique, hondenrennen en wielerwedstrijden op de „Raaijberg." In het Vondelpark werd door den bur gemeester de feestverlichting ontstoken. Ook in de stad waren de hoofdgebouwen door schijnwerpers verlicht. Tot ver in den omtrek was het schijnsel van deze feestverlichting waar te nemen. De verwachtingen voor heden zijn met het oog op het bezoek van H. M. de Ko ningin, die de historische optocht zal ga deslaan, hoog gespannen. Vrijdag a.s. zal Prinses Juliana de feesten met haar te genwoordigheid opluisteren. DE „KARIMATA" TER REEDE VAN TERSCHELLING. Zaterdagmorgen om half zes is de groote tinbaggermolen „Karimata", ge trokken door een paar sleepbooten naar Terschelling vertrokken. Men zal, als be kend, aldaar met het reusachtige gevaar te een poging doen, om het goud uit de „Lutine" te halen. De sleepreis is uitstekend geslaagd. Zon dagavond tegen dat het donker werd is de reusachtige baggermolen op de reede van Terschelling aangekomen. AANKOOP VAN ROGGE. Men meldt ons uit Den Haag: Zooals bekend, is sedert eenigen tyd tot steun van de roggeprijzen de aankoop van rogge van de telers officieel bevorderd. Deze aankoo- pen hebben er toe geleid, dat een groot ge deelte van de bij de telers aanwezige voor raden werden geruimd. Uit de omstandigheid, dat gedurende de laatste dagen het aanbod van rogge sterk is teruggeloopen, blijkt dat nagenoeg geen voorraden meer bij de boeren aanwezig zijn. Naar aanleiding hiervan en met het oog op het afloopen van het seizoen zal niet langer dan tot 15 Juni a.s. met het aan- koopen van rogge worden voortgegaan. In de hedenmorgen in „Britannia" te Vlissingen gehouden algemeene verga dering van de Provinciale Vereeniging het Groene Kruis heeft de secretaris, de heer P. Dieleman het jaarverslag over 1937 uitgebracht. Daarin wijst de secre taris op de verslagen der afdeelingen, waaruit blijkt, dat velen met financieele moeilijkheden te kampen hebben. Dit werpt haar weerslag op de gehonoreerde waardeering van het werk der wijkver pleegsters, en daardoor ongetwijfeld nieu we problemen doet rijzen. Spr. vroeg zich af of en in hoeverre de Prov. Vereeniging in dezen, eenigszins te hulp zou kunnen komen, óók ten aanzien van die afdeelin gen, die het limiet van den termijn waar in het Prov. subsidie werd genoten reeds hebben voltooid. Als dan het hoofdbestuur volmacht zou worden gegeven om eeni gen steun uitsluitend ten behoeve der wijkverpleging te verleenen, dat zou ze ker een lichtstraaltje kunnen worden ontstoken, daar waar dit voortreffelijk werk van het Groene Kruis even in een donkere wolk wordt gehuld. Het hoofdbe stuur, dat op bescheiden wijze zijn afge- bakenden weg heeft mogen vervolgen, zou trachten ook hiertoe een pad te vinden. Doordat het Wit Gele Kruis afzag van haar plan om een specialen kinderarts, tevens schoolarts aan te stellen, is een moeilijkheid, die in de Commissie voor de hygiëne van het kind tot scheiding zou leiden, bezworen. De ziekenautodienst op Zuid-Beveland, die een punt van bespreking heeft uitge maakt op de algemeene vergadering te Breskens, is wel geleid in een meer inten- sieven sfeer van het Groene Kruis-ver- band, maar de gewenschte oplossing is nog niet tot stand gekomen. Het aantal afdeelingen is met één verminderd, nu Kerkwerve zich definitief heeft terug getrokken. Het is niet mogen gelukken 's-Gravenpolder en Vere van hun voorne men tot uitbreiding te weerhouden. Vere Wilde wel en alleen in het Provinciaal verband blijven, als zy een subsidie ont ving, gelijk aan haar contributie. Een der gelijke voorwaarde heeft het hoofdbestuur zich niet laten opleggen. Thans telt de prov. vereen. 57 afdeelingen. Op een enkele uitzondering na, volde den verreweg alle afdeelingen aan het verzoek tot invulling der vragenlijsten, waardoor het hoofdbestuur een overzich telijk geheel verkreeg. De uitkeering van het Provinciaal sub sidie ten behoeve der wijkverpleging kon regelmatig plaats vinden. De bevordering der Geestelijke Volks gezondheid, die de Prov. Vereenigine in federatief verband met het Wit-Gele Kruis op haar verzoek, zouden beoefenen, be vindt zich feitelijk nog in een begin sta dium, doordat voornoemd Wit-Gele Kruis voor die samenwerking de goedkeuring behoeft van hoogere autoriteiten. Het 20e bondsconcours te Hein- kenszand. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de fanfarevereeniging „Euterpe" te Heinkenszand werd het 20e concours van den Bond van Harmonie- en Fanfarever- eenigingen in Zeeland Maandag 2en Pink sterdag te Heinkenszand gehouden. Wan neer Heinkenszand het voor het zeggen zou hebben gehad en bv. bfj De Bilt tevoren het weer had kunnen bestellen, zou zij naar wij gelooven geen idealer omstandig heden voor het welslagen van haar con cours hebben kunnen scheppen als gisteren het geval was. Zooals te voorzien was, heerschte er den geheelen dag een enorme drukte op het dorp, dat door het opstellen van enkele eerepoorten en het uitsteken van vlaggen een feestelijk aanzien had. In den loop van den morgen arriveerden de eerste vereenigingen, in hoofdzaak per autobus. Dit alleen reeds veroorzaakte een groote levendigheid op het dorp. De groot ste drukte kwam echter des middags, toen groote kolonnes fietsers van wijd en zijd Heinkenszand overstroomden en met de af en aan marcheerende vereenigingen een soms onontwarbaar kluwen vormden, dit temeer waar het eigenlijke dorp feitelijk slechts uit één lange straat bestaat, waar alles zich concentreerde. Ook op het con coursterrein, dat werkelijk uitermate voor het doel geschikt was, was het bezoek groot. Wij gelooven dan ook dat de bond en de jubileerende vereeniging met vol doening op dezen dag kunnen terugzien. Dit jubileumconcours is ongetwijfeld in elk opzicht geslaagd, hetgeen naast het heer lijke zomerweer voor een groot deel aan de voortreffelijke organisatie te danken is. De officieele ontvangst. Te elf uur werd het bondsbestuur met de juryleden en voorzitters en directeuren der deelnemende vereenigingen op het ge meentehuis ontvangen, alwaar de burge meester, mr. dr. A. J. J. M. Mes, den bond en zijn leden in zijn gemeente welkom heette, de jubileerende vereeniging compli menteerde en de beste wenschen uitte voor het heil van den bond en het welslagen van het concours. De voorzitter van „Euterpe", de heer J. van Iwaarden, dank te voor het vertrouwen, zijn vereeniging geschonken en hoopte dat alles in de beste orde zou verloopen. Namens den bond voerde de voorzitter, de heer C. Flipse te Wissenkerke het woord. Spr. dankte den burgemester voor de ontvangst ten gemeentehuize en zijn goede wenschen, „Euterpe" voor de goede zorgen voor het concours. Men enkele ge- gevoelvolle woorden herdacht de heer Flipse het feit dat de eerevoorzitter, wijlen de heer H. Blok te Kapelle, den bond ont vallen is. Ditmaal verscheen het program ma voor de eerste maal zonder zijn naam. Met enkele waardeerende woorden ge waagde spr. van de groeiende belangstel ling van de Zeeuwsche dagbladpers voor 't werk van den bond. Spr. besloot met den burgemeester te verzoeken te willen toe treden tot het eerecomité van den bond, waaraan de burgemeester gaarne voldeed. Nadat door de reeds aanwezige vereeni gingen gezamenlijk de bondsmarsch was uitgevoerd, werd naar het concoursterrein gemarcheerd, alwaar het concours te onge veer 11.30 uur een aanvang nam. Met korte onderbrekingen heeft het voortgeduurd tot 7 uur. Toen hadden de juryleden, de heeren D. Speets te Amsterdam, Johan Bont te 's Gravenhage en H. A. Maas te Alkmaar alle 32 deelnemende vereenigingen slechts „Vooruit" te Waarde had verstek laten gaan beoordeeld en konden de uit slagen bekend worden gemaakt. De uitslagen. Vierde afdeeling Fanfare: „De Echo" te Wilhelminadorp, 176 p., Ie prijs en extra medaille, aangeboden door den heer J. van Iwaarden, voorzitter van de jubileerende vereeniging; „Con Amore" te Hoedekenskerke, 174 p., Ie prijs en ex tra medaille, aangeboden door dr. C. Griep te Heinkenszand; „Crescendo" te Oostkapel- le, 173 p., Ie prijs en extra medaille, aan geboden door den heer J. Kreune; „Ons Genoegen" te Nisse, 168 p., Ie prijs. Vierde afdeeling Harmonie: „Advendo" te Wolphaartsdijk, 181 p., Ie prijs en extra medaille, aangeboden door den burgemeester van Heinkenszand. Derde afdeeling Fanfare: „Oefening kweekt Kunst" te Wemeldinge, 177 p., Ie prijs; „VrooHjk Voorwaarts" te Bath, 160 p., 2e prijs; „Concordia" te Krab- bendijke, 158 p., 2e prijs. De r d e a f d e"e ling Harmonie: „Crescendo" te Middelburg, 168 p., Ie prijs; „Voorwaarts" te Koudekerke, 158 p., 2e prijs; „Witte van Haemstede", 156 p., 2e prijs. Tweede afdeeling Harmo nie: „Excelsior" te 's-Heer Arendskerke, 158 p., 2e prijs; „Scheldegalm" te Hans- weert, 153 p., 2e prijs. Tweede afdeeling Fanfare: „Prinses Juliana" te Baarland, 157 p., 2e prijs. Eerste afdeeling Fanfare: „Eendracht maakt Macht" te Kruiningen, 155 p., 2e prijs; „Arne's Genoegen" Arne- muiden, 150 p., 2e prijs. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: „Ons Genoegen" te Kapelle, 170 p., Ie prijs en extra medaille van het Eerecomité; „Oefening en Uitspanning" te Kattendijke, 160 p., 2e prijs; „O.N.D.A." te Nw. en St. Joosland, 159 p., 2e prijs; „Ril- landia" te Rilland, 156 p., 2e prijs; „Mo zart" te Ierseke, 156 p., 2e prijs; „Euter pe" te Heinkenszand, 156 p., 2e prijs; „Vlijt en Volharding" te O. en W. Soeburg, 155 p., 2e prijs; „Excelsior" te Kloetinge", 154 p., 2e prijs; „Con Affeszione" te Kwaden- damme, 153 p., 2e prijs. Afdeeling Uitmuntendheid, Harmonie: „Eendracht maakt Macht"' te Kortgene, 157 p., 2e prijs; „Wilhelmina" te Kolijnsplaat, 149 p., 2e prijs. Eer e-a fdeelingFanfare: „Excelsior" te Middelburg, 159 p., 2e prijs; „O.N.D.A." te Middelburg, 152 p., 2e prijs. Eer e-a fdeeling Harmonie: „Euphonia" te Goes, 168 p., Ie prijs. Eer e-a fdeeling Fanfare Se rie A: „O.N.D.A." te Rittem, 176 p., Ie prijs en extra medaille van Jonkvr. S. van Citters. Eer e-a fdeeling Harmonie Serie B„Apollo" te Wissekerke, 193 p., Ie prijs met lof der jury. Dit was tevens de beste prestatie van het geheele concours, zoodat „Apollo", thans voor de derde maal in successie, beslag legde op den wisselbe ker, en dezen nu in eigendom verkreeg. Des avonds werden zoowel op de Markt als op de weide van den heer M. van Dam me, concerten gegeven door de vereenigin gen „Apollo" te Wissekerke, „O.N.D.A." te Ritthem, „Rillandia" te Rilland en „Excel sior" te 's Heer Arendskerke. In de ver schillende café's werd menig dansje ge maakt en eerst laat keerde de rust in het anders zoo stille dorp weer. Het is voor Heinkenszand een hoogtijdag geweest, waar op duizenden het dorp bezocht hebben. On getwijfeld zullen velen goede zaken hebben gemaakt. DE PINKSTERDAGEN. Het loopt wel eens heel anders met het weer, dan de weerkundige stations voor spellen. Voor Pinkster-Zondag was mooi en voor Maandag minder mooi weer voorspeld en het is precies andersom uitgekomen. Op Walcheren is het zeer druk geweest met auto's uit België en uit schier alle pro vincies van Nederland. Als een klein voorbeeld van die drukte wijzen wij op gisterenmiddag, toen nadat de kanaalbrug geopend was geweest, niet minder dan 84 auto's alleen van de Sta tionstraat en Blauwen dijk, moesten passee- ren, om van de tallooze rijwielen maar niet te spreken. Als men eenigen tijd op de Markt ver toefde was het op bepaalde uren een lange reeks van auto's die in het rond reden, ter wijl tientallen tegen den trottoirrand ston den geparkeerd. Zou» dit op drukke dagen niet op het verhoogde gedeelte kunnen? Ook de verkeersmiddelen, als bussen, trams en treinen hadden het gisteren druk en bij het vertrek van den trein van 19.28 was het voor velen een heele toer om dien trein te bereiken, omdat de trein, die te 19.21 naar Vlissingen moet vertrekken eenige minuten te laat was en deze niet Voldoende kon doorrijden, zoodat het een klim partij werd om op het tweede perron te komen. Nu wij over vreemdelingenbezoek schrij ven, willen wij toch nog weer eens herha len hoe funest het is, als Zondags vreem delingen geen souvenirs enz. kunnen koo- pen. Wij zagen enkele malen aan een ge sloten deur rammelen bij zakenlieden, die gaarne zouden verkoopen en wjj hoorden aan een ijscozaak vragen of men daar niet een lepeltje kon koopen, waarbij bleek, dat het ging om lepeltjes met afbeelding van het stadhuis, die even verder voor het raam lagn. Men moest de vreemdelinge onvol daan laten vertrekken. Welkom vreemdelingen. Dat Zeeland ook dit jaar weer in het teeken van belangstelling staat en in de komende maanden wel op veel gasten zal mogen rekenen, blijkt telkenmale als men zoo eens informeert of in organen van lan delijke organisaties Zeeland als het doel van tochten enz. ziet aangekondigd. Zoo werden heden een 25 of 30 landbou wers uit de provincie Groningen verwacht, die ook morgen en Donderdag in Zeeland blijven en dan Zuid-Beveland, Walcheren en Zeeuwsch Vlaanderen bezoeken, om behal ve hetgeen wat in het bijzonder hun be langstelling heeft, ook van veel anders be langrijks kennis te nemen. Een gezelschap leerlingen van de MULO school te Amersfoort zal dit jaar haar schoolreisje maken naar Zeeland en zal van 18 tot 25 Juni per boot een. bezoek aan de verschillende deelen der Provincie brengen. Ook het N.O.G. heeft zijn cog op Wal cheren gevestigd en zal van 30 Juli tot 13 Augustus zijn zevende N.O.G.-Kamp in de Koudekerksche duinen houden, waarvoor een pension in zijn geheel is afgehuurd, waar een 50-tal personen onderdak kunnen vinden. Aan het bezoek zijn auto-, fiets- en boot tochtjes verbonden en bezoeken aan Mid delburg en Vlissingen. Vlissingen zal op 25 Juni de Zeeuwsche N.O.Gers in haar midden hebben. Voor den Zeeuwschen N.O.G. dag is beslag gelegd op den bar van den Wandelpier. Diefstal. Hedennacht is door de politie aangehou den zekeren S., die uit een automobiel een actetasch had gestolen, waarvan de inhoud voor hem geen waarde had. Na opgemaakt proces-verbaal is S. heden weder op vrije voeten gesteld. WIE NAM EEN VERKEERDE FIETS MEDE? Zaterdag deed een man een boodschap in een bakkerswinkel op de Vlasmarkt. Hij was per geleende fiets gekomen, en reed weg, denkende dat hij op het geleend rij wiel zat. De eigenaar merkte echter een ander karretje terug te krijgen. Degene, die ook een verkeerd rijwiel heeft, wordt aangeraden zich spoedig aan het politiebu reau te vervoegen. Overtreding Vuur wapenwet. De poliie hield in een café een man aan, die in het bezit was van een vuurwapen, zonder daartoe vergunning te hebben. Pro- ces-verbaal is opgemaakt. Overtreding Vogelwet. Een agent van politie verbaliseerde een man, die in strijd met de Vogelwet een lijster in een kooi op den openbaren weg vervoerde. DE PINKSTERDAGEN. De Pinksterdagen hebben zich voor Goes aangekondigd met een zeer drukken Zater dagmiddag en Zaterdagavond. De Zondag verliep vrij rustig, doch Maandag was het weer zeer druk in de stad. Ook de handbal wedstrijd van Goes tegen Volharding, die gevolgd werd door een voetbalwedstrijd GoesC.V.V., trok vele belangstellenden naar de stad en de mooie sportterreinen. Wanordelijkheden kwamen niet voor en de politie had, zy het een omvangrijke, een gemakkelijke taak. Minderjarige jongen op stap. Door de politie alhier werd Zondag een 13-jarige jongen aangehouden, die Zaterdag heimelijk het ouderlijk huis te Nijmegen had verlaten. De jongen moest deze weken voorkomen bij den kinderrechter wegens een kleine diefstal en angst voor de recht bank had hem doen besluiten de wijde we reld in te trekken. Dronken knaap. De 17-jarige jongen P. W„ uit Wemel dinge, moest gisteravond tegen 12 uur in 't politiebureau worden ingesloten wegens openbare dronkenschap. Concert. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooij, zal Woensdagavond 8 uur een concert geven op de tent op de Boulevard Evertsen. AAGTEKERKE. Hier zijn weer 2 geval len van mond- en klauwzeer geconstateerd en wel onder het vee van den landbouwers L. de V. en G. de V. SOEBURG. Dat de watersport druk be oefend wordt, blijkt uit het feit, dat op den eersten Pinksterdag meer dan 70 plezier jachten, waaronder veel buitenlandsche, de brug over het kanaal alhier hebben gepas seerd. VERE. Zooals te doen gebruikelijk is, houden de verschillende leden der Neder- landsche en vooral Belgische jachtclubs „bedevaarten" naar Zeeland, inzonderheid naar Vere, en wel te beginnen met de Paasch- en Pinkster week-eindes. Dit jaar mag echter wel als een recordjaar voor Pinksteren beschouwd worden. Er zijn wel een vijftig en meer jachten in den loop der laatste paar dagen hier geweest, waarvan het contingent Belgen de kroon weer spande. BIEZELINGE. In allen eenvoud werd Zaterdag jl. op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. Nieuwdorp. De overledene had tijdens zijn gezonde dagen op velerlei vereenigingsgebied een werk zaam aandeel. 27 Jaar is hij kerkeraadslid geweest van de Ned. Herv. Gemeente te Biezelinge, ook was hij bestuurslid van de vereeniging Ziekenzorg en van nog verschillende ver eenigingen waarin zijn nagedachtenis in dankbare herinnering voortleeft. DRIEWEGEN. Borsele's muziekvereeni- ging maakte Zaterdagavond een muzikale wandeling door ons dorp en gaf voor de woningen harer donateurs eenige nummers ten beste. Dat niet alleen hare begunstigers doch de geheele bevolking hiervan genoot laat zich begrijpen. De jeugd geleidde de muzikanten vroolijk uit. De steunregeling en werkverschaffing zal van 19 Juni tot 13 November in deze gemeente worden stopgezet. 's-GRAVENPOLDER. Het echtpaar Krib beVan de Perl zal morgen zijn gouden bruiloft vieren. Bruid en bruidegom genie ten beide een goede gezondheid. HANSWEERD. Het motorschip „Snel vaart 2" op weg van Amsterdam naar Ter- neuzen heeft op de Schelde nabij Hans- weerd een bos bamboe in de schroef gekre gen waardoor het schip de reis niet meer kon voortzetten en ten anker moest komen. Met behulp van de sleepboot Amer is het gelukt de schroef te klaren zoodat het schip de reis kon vervolgen. Het Belgische tweemast jacht „Alme" is Zondag bij Bath omhooggevaren. Alhoe wel het erg gevaarlijk zat is het 's avonds tegen hoog water zonder assistentie vlot- gekomen. KAPELLE. Gevonden voorwerpen: een fox-terrier, een kosteloos rijwielplaatje, een rijwielplaatje en een zakmes in étui. Inlich tingen bij den gemeente-veldwachter. RAAD VAN NISSE. NISSE. Vrijdag vergaderde de Raad, on der voorzittschap van burgemeester A. van der Poest Clement. Afwezig de heeren Jhs. van Liere en Chr. Almekinders de laatste werkt in Duitschland. Een verzoek van A. Witkamp te Nisse om een bijdrage in de kosten. art. 13 L. onderwijswet werd aangehouden tot de begrooting 1938 is goedgekeurd. In verband met een restitutie van het Rijk van te veel genoten hoofdsom en opcenten op de directe belastingen 1936-'37 ad f 819 was de begrooting 1937 niet meer kloppend te krijgen. Op voorstel van Ged. Staten werd nu besloten 500 reserve uit de be grooting 1938 over te brengen naar 1937. In verband met deze overheveling naar 1937 werd de begrooting 1938 gewijzigd. Minder ontvangst en minder uitgaaf 258. Biljarten met wat goede vrinden. Wie zou dat niet gezellig vinden En ben je soms niet erg op stoot. Doe maar alsóf en hou je groot. Want zelfs voor wie verliezen gaat Blijft Roode Ster een toeverlaat! NIEMEIJER'S 6, 10, 13 ct. per half ons. Zeldzaam zacht en licht in de Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler. UKKEL: matige wind uit Z. tot Z.W. wind, schoon en warm weer, plaatselijk kans op onweer. Wo. 8 Juni. Zon op: 4 h 42; onder:21 h 17. Licht op: 21 h 47. Maan op: 4 h 52; onder: 14 h 08. V.M. 13 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juni. Dinsdag Woensdag Donderdag Hoogwater. 10.01 22.25 11.10 23.32 12.09 24.27 Laagwater. 3.56 16.21 5.02 17.27 6.06 18.24 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springty.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 7 11.31 23.58 4.54 17.31 Woensdag 8 12.40 6.00 18.35 Donderdag 9 1.06 13.42 7.02 19.32 Volgens Ged. Staten kan de opbrengst der belastingen over 1938 hooger geraamd wor den op 240. Terwijl de rest op de reserve uitgaafpost is gevonden. Naar aller meening zijn hierdoor verschillende posten onvol doende begroot, en verwacht werd dat aan het einde van het jaar misschien ook weer terugbetaling van belasting wordt gevor derd. De rekening 1937 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd; ontv. 4152, uitgave 3027, batig slot 1125. Dit saldo is door bijzonder omstandigheden plm. 500 gekrompen vergeleken met ver leden jaar. KORTGENE. De 2de Pinksterdag heeft een soort van volksverhuizing der Noord- Bevelanders opgeleverd. We vernamen, dat de veerboot, welke de dienst onderhoud tusschen Kortgene en Wolfaartsdijk, in de morgen- en middaguren zelden zooveel volk heeft vervoerd als dezen dag. Ieder bootje was tjokvol passagiers en fietsers. Ook de veerboot Vere-Kamperland heeft het druk gehad. "RAAD VAN AARDENBURG. AARDENBURG. Vrijdagmiddag verrga- derde de Raad voltallig onder voorzitter schap van den burgemeester. Een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een aanvrage van den ge meentewerkman H. Beun om 1C0 vorhoo- ging zijner jaarwedde, waarover m de vo rige vergadering de stemmen staakten, werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Besloten werd op voorstel van wethouder J. Hollebrand met ingang van 1 Juli a.s. de jaarwedde van de gemeentewerkman met 100 te verhoogen, met 4 tegen 3 stemmen; Vóór: J. Rijckaert, mevr. E. van den BroeckeDe Man, A. I. Catsman en J. Hol lebrand. Ingekomen was een verzoek van B. en W. van Breskens om een historische ten toonstelling te helpen organiseeren ter gelegenheid van het a.s. 40-jarige regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin. De ze tentoonstelling zou weergeven, wat Zeeuwsch Vlaanderen aan historische waar den rijk is, terwpl ook de band zou blijken, welke Zeeuwsch Vlaanderen aan het Huis van Oranje en het overige Nederland en het overige Nederland bond en houdt. O.a. ver zocht B. en W. van Breskens om een schil derij, voorstellende de bestorming van Aardenburg en de degen van Elias Beek man te willen afstaan. Diverse voorwer pen zouden worden verzekerd tegen dief stal e.d., onder welke voorwaarden de Raad bedoelde voorwerpen voor genoemd doel

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1