GEMENGD NIEUWS. Instantiate BUITENLAND. LANDBOUW. Om radeloos van te worden! Instanlilie a2tablettenlnstantine brengen binnen luttele minuten al ver lichting. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen t BEURS VAN AMSTERDAM. Doosjes o 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 labletten 15 ct. BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. VIJF MILLIOEN POND STERLING VOOR UITBREIDING DER LUCHTMACHT. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG TSJECHOSLOVAKIJE. POLEN, PALESTINA. TWEE DOODEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. AFLOOP VERKOOPINGEN. TE HOI 8KSSS Denemarken Oblig. 1926-5 100 DE MOORD OP TIJTJE HOF TE ALMELO Amsterdam 1936-3% 101-101% De dader gearresteerd. Zeeuws. Hyp. B-4 100—.— Eenige dagen geleden heeft de politie te Cities Service Cy. P. 1958 5 40%—41% (Ingez. Med.) Almelo den 24-jarige J. Fr. van der W. ge arresteerd als verdacht van moord op het 12-jarige woonwagenmeisje Tijtje Hof. De aanwijzingen tegen v. d. W. waren toen nog niet van dien aard, dat men met stelligheid zijn schuld aannam, doch dit is anders geworden, toen men Dins dagavond een mes in een schede heeft ge vonden, dat het eigendom van den gearre steerde is. Verschillende personen hebben althans het mes herkend als te zijn van den verdachte. Om het mes in handen te krijgen, heeft De Spaansche burgeroorlog. NIEUW OFFENSIEF DER RECHTSCHEN BIJ TERUEL. Volgens mededeelingen uit Saragossa zijn de rechtsche troepen tusschen Teruel en de kust weer tot den aanval overge gaan. Het is nog niet mogelijk te zeggen, hoever zij zijn opgerukt. Uit Madrid: Aan den weg van Sagunto naar Teruel waren de regeeringstroepen verplicht het dorp Aldehuela prijs te ge ven, dat zij Maandag hadden heroverd. Zij trokken zich terug op den berg Co- ronillas. Bij Rubielos Demora worden de troepen van Franco reeds veertien dagen door de regeeringstroepen in bedwang ge houden. Britsche stap te Salamanca inza ke de bombardementen. In verband met het bombardement op Alicante is den Britschen agent te Sala manca verzocht de aandacht van de re geering van Franco te vestigen op het geen Chamberlain deze week in het La gerhuis heeft verklaard en te wijzen op den afschuw, waarmede de Britsche re geering de bombardementen op de bur gerbevolking ziet. Uit Valencia wordt gemeld, dat de vliegtuigen van Franco wederom ver scheidene plaatsen in Castellon hebben gebombardeerd. Te Segorge zijn twintig huizen vernield; tien menschen werden gedood, 25 ge wond. Te Valleuxo kwamen zes menschen om het leven, terwijl er vijftien gewond werden. Zestien huizen werden vernield. De strijd in het Verre Oosten. CHINEESCH PROTEST TEGEN BOMBARDEMENT VAN OPEN STEDEN. De Chineesche diplomatieke vertegen woordigers in Europa en Amerika heb ben instructie gekregen, de aandacht van de buitenlandsche regeeringen en van den Volkenbond te vestigen op de ver schrikkelijke slachting onder de burger bevolking bij de jongste bombardementen van Kanton door de Japanneezen. De Chineesche regeering doet een beroep op de mogendheden, dringend doeltreffende maatregelen te nemen om Japan er toe te brengen, de afslachting der burgerbe volking door luchtbombardementen, te staken. Japansche aviateurs krijgen ha- rakiri-ponjaard mee. De Japansche woordvoerder der mari ne heeft medegedeeld, dat alle Japan sche vliegers voorzien zijn van speciale ponjaards voor het plegen van harakTri. Men rekent er op, dat wanneer zij le vend neervallen op vijandelijk gebied, zij harakiri zullen plegen. De Japansche krijgsman is van oordeel, dat krijgsge vangen gemaakt te worden de grootste oneer is. De Japansche verliezen. Het Japansche hoofdkwartier te Tokio meldt, dat bij de gevechten in Zuid-Sjan- toeng en om Soetsjau in de laatste drie maanden 2130 .Japanneezen zijn gesneu veld en 8586 gewond. INVASIE VAN OOSTENRIJKSCHE JODEN. Sedert eenige dagen heeft langs de Bel gische Oostgrens een ware invasie plaats van Joden uit de stad Weenen, die langs allerlei binnenwegen en door de bosschen het land trachten S binnen te dringen. Meer dan 400 dezer ongelukkigen werden in drie dagen tijds aangehouden en weer terug de grens overgezet. De Rijkswacht is in genoemde streek sedert enkele dagen dan ook aanzienlijk versterkt. Volgens verklaring van een hunner zou in Aken een geheim agent schap bestaan, dat ten doel heeft de grens overschrijding naar België of Nederland te vergemakkelijken tegen ongekende woe kerbedragen. Nieuwe schat ontdekt. De commissaris van politie van de af- deeling Jardin des Plantes te Parijs heeft medegedeeld, dat in het gebouw in de Rue Moeffetard, waar eenige dagen geleden het testament van den stalmeester van Lode- wijk XV werd gbvonden, met een aantal goudstokken ter waarde van ongeveer 2% millioen, thans een tweede testament met een nog aanzienlijker bedrag aan goud is gevonden. Een merkwaardige operatie. Een 11-jarig knaapje te Triebringen, Hans Graef, van zijn zesde jaar blind, heeft het licht zijner oogen teruggekregen door een geslaagde operatie, uitgevoerd door professor Stock en zijn assistent dr. Sauter. Zij slaagden erin in de oogen van het knaapje deelen te planten van het hoornvlies uit het oog van een oudstrij der. Deze was vroeger aan een oog ge wond geraakt, en daar er een abces was ontstaan, moest het oog worden wegge-, nomen. De professor profiteerde hiervan om deelen van dit hoornvlies te gebruiken voor de operatie op de oogen van het knaapje. Twee weken na de behandeling was de jongen genezen. De Daily Express meldt, dat de regeering besloten heeft het parlement nog een cre- diet van 5 millioen pond sterling te ver-1 zoeken voor de uitbreiding der marine-1 luchtstrijdkrachten. A Amsterd. Bar.k 138%139% A Pref. Jurgens A 140%142 A Ned. Gst- en Spiritusf. 516%519% A De Schelde N.B. 49%—50% C Am. Smelt en Ref. 24%25% A Born. Sum, H.M. 177—177% A Houth. Alberts 103%104 C Union Pac. Rr. 46%47% C Int. Nickel Cy. 31%32% Ned. 38 1000-3 101%—101%-% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%84% A Koloniale Bnk. 120 ex div. A N.I. Hbk. 1000 120—122% men stelselmatig een groot deel van de I stadsrioleering onderzocht en tenslotte is I C Ned. H. M. 1000 143%144% het mes in een rioolputje gevonden. Verder I A v. BeBrkels Pat. 55%.- waren er nog andere aanwijzingen als bloed-1 C Calvé-Delft 90% ex div.88 en voetsporen, terwijl van der W. ook geen I A Philips Gem. B. afg. 246%252-50 alibi had. Men nam aan, dat de misdaad I C Unilever 146%147- verleden week Woensdagavond was gepleegd C Am. Car en Foundry 11%11% door den verdachte, die Dinsdag daaraan I C Anaconda Cop. 16%17%-? voorafgaande uit de strafgevangenis te I C Bethlehem St. 30%31% Vliegtuig tijdens onweerstorm neergestort. I Assen was ontslagen, waar hij acht maan-J C Kennec Copper 20%22%-% Een vrachtvliegtuig van de Sabena, dat I den had doorgebracht wegens rijwieldief-j C U. States St. C. 29%—30%-31% ongeladen naar Brussel terugkeerde, is gis- I stal. I C North Am. Cy. 13%14 teren bij Sellinge in Kent neergestort tij-1 Al deze aanwijzingen tegen hem waren I A Kon. Petr. Mpij. 305%309-10% dens een onweerstorm. De bestuurder en I zoo sterk, dat v. d. W. besefte, dat langer I C Contin. Oil Cy. 17%18% de radiotelegrafist, de eenige inzittenden, I ontkennen niet baatte. Nadat de verdachte I C Phillips Petr. Comp. 21%22% bleven ongedeerd. I gistermiddag opnieuw door den rechters-1 C Shell Union O.C. 8%8%-%' Duitschland. I commissaris was verhoord, heeft hij ten- Soldaten mogen den Führer niet kieken. I slotte bekend het misdrijf te hebben ge-1 Goering heeft militairen in uniform ver- I pleegd. Het meisje is op een beestachtige boden bij parades en inspecties door den I manier gedood. Het hoofd was nagenoeg Führer als opperste chef van de weermacht I van de romp gescheiden. De dader, die on- den Führer te fotografeeren. Goering gunstig bekend staat, moet het meisje te-1 Markt Olie (Wettig Obl.Markt Philips Amerika H.V.A. Koninkl. Tabak - Schepen Industrie gedeponeerd..! noemt dit misplaatst en niet-militair. Hevige storm aan de Zuidkust. Aan de geheele Zuidkust van Engeland heeft gisteravond een hevige storm gewoed, die van tijd tot tijd een snelheid van wel honderd mijl per uur heeft bereikt. Red dingsbooten moesten assistentie verleenen aan in moeilijkheden geraakte gen haar zin hebben meegesleept naar een keetje. C Tide Water Ass. Oil 99%-%' A Ned. Scheepv. U. 112%—113%-% A H.V. Amsterdam 417422-20% A Java Cult. Mij. 135 e.d.—134 A N.I. Shiker U. 146%—147% A Deli Batavia 210205 C Deli Mij. 1000 270—264% A Senembah 249—245%-46 C Baltimore en Ohio 44% C Southern Pac. Cy. 8—8%-8%- A Southerp Rlw. 5%—5%-5% A Amst. Rubb. C. 180—182%-81 A Deli-Bat. Rubb. 108—110 A Hessa Rubger 9490 A Serbadjadi S.R. 78-78-791 WISSELKOERSEN. heden Londen 8.96% Berlijn 72.73 Parijs 5.02% Brussel 30.65% New-York 1.81% gister 8.96% 72.78 5.03%! 30.66 1.81% DE ROOFOVERVAL TE HAAKSBERGEN. Over den roofoverval, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag is gepleegd op de weduwe G. J. te Vaarwerk te Haaksber-1 heeft geen erg gehad in de aanrijding. De visschers-1 gen, vernemen wij nog, dat de buit waarme-1 trein reed met onverminderde vaart door. Het uitzicht daar ter plaatse is goed, zoo dat men veronderstelt, dat het ongeluk onoplettenheid te wijten is. De machinist schepen en plezierjachten, die de dichtsbij- zijnde havens werden binnengebracht. Militair vliegtuig verongelukt. Op het militaire vliegveld te Josefov is een militair vliegtuig verongelukt, doordat de piloot te stijl wilde opstijgen. Het vlieg tuig vloog in brand, de vlieger, een onder officier, kwam om het leven. de de onverlaten verdwenen, bestond uit I Eerst na het passeeren van den Diesel be- zeven gouden ringen, een gouden dames- I merkte men het zwaar verminkte lijk op horloge, en twee gouden kettingen, waar-1 de spoorlijn, van er een anderhalven meter lang was. Zeven Sudeten-Duitschers wegens hoog verraad veroordeeld. Het gerecht te Brno heeft zeven Sudeten- Duitschers wegens hoogverraad veroordeeld tot straffen tusschen vijf en twintig jaar gevangenis en tot boeten tusschen 2000 en 5000 kronen, benevens tot verlies van hun burgerrechten. Deze veroordeelingen, die 20 Mei jl. uitgesproken zijn, zijn eerst gis ter gepbliceerd. Trouwen als middel van bestaan. Aan deze ketting bevond zich een gouden kruis. Voorts namen de inbrekers vier gou den mutsbellen, een doos zilverwerk en en kele broches mee. Eenig geld, dat zich in huis bevond, werd onaangeroerd gelaten. De dieven reden op het rijwiel van de dochter van de weduwe naar een auto, wel ke op tien minuten afstands van de boer derij stond geparkeerd. De fiets is later, met bloedsporen bevlekt, en met een lek ken band in de buurt van Beckum terugge vonden, Toen de overvallen familie zich veilig waande, heeft zij, geheel overstuur, de bu ren gewaarschuwd, die op hun beurt de Haaksbergsche politie verwittigden. De politie uit Haaksbergen, evenals die uit Enschede en Hengelo, hebben thans het onderzoek in handen. Gebleken is, dat de De politie te Warschau heeft een jonge-1 dieven de boerderij door een zijdeur, wel ke zich gemakkelijk liet openen, zijn bin nengedrongen. Van de twee daders is slechts een vaag signalement bekend. De toestand van de circa 55-jarige weduwe, die door het voor- I lijken waren volgens de wet ontbonden. De I gevallene geheel ontdaan was, is thans be- I aankomst is overleden, jongedame placht na eenige weken echte- I vredigend. Vermoedelijk zal zp geen nadee- lijk geluk te verdwijnen met de juweelen "ge gevolgen van de hamerslagen, welke en de spaarduiten van den ontroostbaren I baar zijn toegebracht, ondervinden. dame, een zekere Janina Dambska, gearre steerd, die er in geslaagd is, door haar naam steeds te veranderen, zestien maal achter een in verschillende Poolsche steden in het huwelijk te treden. Slechts drie dier huwe- TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Vanochtend is brand ontstaan in de boer derij van den landbouwer van den Heuvel, in het gehucht Croy, onder de gemeente Aarle-Rixtel. Vooral door den krachtigen wind greep het vuur zeer snel om zich heen en in korten tijd stond nagenoeg de geheele boerderij in lichter laaie. Toen na een half uur de brandweer arri veerde, was het vuur overgeslagen naar de boerderij van den landbouwer Verbakei. Beide boerderijen brandden tot den grond toe af. Alleen de muren staan nog over eind. De inboedel van v. d. Heuvel is nage- noe geheel verloren gegaan. De schade wei van den" overval ke ongeveer tienduizend gulden bedraagt, 1 wordt door verzekering gedekt. Doodelijb ongeluk tijdens rangeeren. In den vroegen ochtend van heden is op het goederenemplacement te Zutfen een doodelijk ongeluk gebeurd. De wagenmeester E. uit Zutfen geraakte tijdens het rangeeren, bekneld tusschen de buffers van twee goederenwagens. Met een ingedrukte borstkas is hij naar het alge meen ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na DE INBREKENDE ONDERWIJZER HAD NOG MEER OP ZIJN KERFSTOK. De Dinsdagavond te Hilversum bij een I echtgenoot. DE TERREUR. Aanslagen op de petroleum-pijpleiding. De correspondent van de Daily Telegraph j onderwijzer heeft bekend aan zes inbraken, and Morning Post bericht aan zijn blad, I weike den laatsten tijd te Hilversum zijn dat de Arabische terroristen in Palestina gepleegd, schuldig te zijn. Voor een groo- zich thans vooral bezig houden met ver- te waarde aan goederen werd daarbij ont- nielen van de petroleum-pijpleiding, waar-1 vreemd. Voorts heeft verdachte een klee- mede de ruwe olie uit Irak, dwars door de I dingmagazijn te Amsterdam voor een flink Syrische woestijn, naar de havens aan de bedrag opgelicht en heeft hij zich ook kust worden vervoerd over een afstand schuldig gemaakt aan berooving yan een TWEE MANNEN VERDRONKEN? Gistermiddag om drie uur vertrokken van Holwerd per open roeiboot naar Har- lingen Joh. Stellingwerf en KI. Houtsma, beiden uit Oosterbierum. Tot heden heeft men niets van de boot en de bemanning van duizend kilometer. Per uur wordt 900 ton olie door de buizen geperst en aange zien het eenigen tijd duurt eer bemerkt wordt aan de pompstations, dat de leiding defect is, gaan dikwijls duizenden tonnen olie verloren, vooral wanneer de ontsnap pende olie in brand wordt gestoken. De terroristen hebben een eenvoudige dame, wier handtaschje, waarin een bedrag j van ongeveer 140 geborgen zat, uit de hand had gerukt. Ook in andere gemeen ten heeft hij dergelijke beroovingen ge pleegd. 4000 ontvreemd. hoop asch met parafine en steken deze I massa in brand met behulp van enkele vodden, vervolgens lossen zij van een af stand van ongeveer tien meter enkele schoten op de brandende massa, waardoor de pijp wordt doorboord. De bandieten poging tot inbraak gearresteerde jeugdige I vernomen. - - - De reddingbooten van Ameland en Ter- scheling zijn uitgevaren om naar de ver miste mannen te zoeken. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Odoorn: 1 doode, 1 gewonde. In den afgeloopen nacht, na de feestelijk heden ter gelegenheid van de landbouwten toonstelling, fietste op den Borgerstraat- weg te Odoorn de 19-jarige H. Thalens met zijn meisje, mej. H. Gortmaker, beiden wo nende te Odoorn. Zij waren op weg naar de woning van het meisje. Een personen-auto, welke hen achterop kwam, is op het twee tal ingereden, waardoor Thalens onder den wagen terecht kwam. De jongeman was vrijwel onmiddellijk dood. Het meisje kreeg een hoofdwonde. De auto werd bestuurd door den han delsreiziger Van S., die in Emmen logeer de. Hij had daar den wagen gehuurd om zich naar het feest te Odoorn te begeven De man verkeerde onder invloed van ster ken drank. Hij bekende vrij veel gedronken te hebben. Olst: 1 doode. Vanmorgen naderde te Olst uit de rich ting Zwolle een auto, bestuurd door den heer A. B. T., inspecteur der werkverschaf fing. Even voor Olst, bij den afrit naar het dorp, stak de 59-jarige ongehuwde D. van de Noort, die per rijwiel op weg was naar de fabriek waar hij werkzaam was, zonder Onbekenden hebben zich Dinsdagnacht manier gevonden om de ontsnappende olie I toegang verschaft tot het kantoor van de aan te steken, gewoon met een lucifer is I n.V. Netam, Nederlandsche Tank-appara- dit niet mogelijk, aangezien de ruwe pe-1 ten en machinefabriek, gevestigd aan de troleum niet gemakkelijk vlam vat. Eerst I Galvanistraat te Rotterdam. Uit een in het maakten zij gebruik van kleine kacheltjes, I kantoor staande brandkast is een ijzeren die zoo geplaatst worden, dat de uit de pijp I geldkistje, inhoudend 4000 aan bankbiljet- spuitende olie in de vlam moest komen, I ten en zilvergeld gestolen. Er zijn geen spcT- doch dit werd te duur, aangezien de ka-1 ren van geweld te vinden. De brandkast chels, welke ongeveer acht shilling per I moet of niet afgesloten zijn geweest of de stuk kostten, verloren gingen. Thans doen I ongewenschte gasten hebben beschikt over zij het anders. Zij leggen op de pijp een de sleutels. Op den onbewaakten overweg nabij de uitspanning „Vijf-Eiken" te Gilze (N.B.) heeft zich gisteravond te ruim half acht een I daartoe teekenen te gevene den weg over snellen dan weg om niet getroffen te wor-1 onge]uk voorgedaan, waarbij twee personen! met het noodlottige gevolg, dat Van de N. den door de zwarte olie. Op eenigen af stand verbranden zij dan hun mantel en hoofddoek om de politiehonden op een dwaalspoor te brengen en worden weer vreedzame dorpsbewoners. Vier tweemotorige De Havilland toestel len zijn thans uit Londen naar Irak ver trokken ter bewaking van de pijpleiding tusschen Kirkoek en Tripoli en Haifa. om het leven zijn gekomen. Een personenauto werd bij het passeeren van den overweg door den trein, die om 19.28 uur uit Breda was vertrokken, gegre pen en enkele honderden meters meege sleurd. De beide inzittenden werden uit den wagen geworpen en waren op slag dood. door de auto werd gegrepen. Het slachtof fer was op slag dood Waardenburg: 1 doode, Woensdagavond om zes uur is op den rijksstraatweg 's HertogenboschCulem borg, nabij het viaduct te Waardenburg, het 8-jarig zoontje van de familie Klip uit Door notaris Blaupot ten Cate is I Woensdagmiddag te Vere, in den Kamp- veerschen toren, publiek verkochtde hof stede aan den Veerschenstraatweg 1$ 66 De slachtoffers bleken te zijn de 22-jarige I Den Haag, die met zjjn moeder aldaar lo A. Rombouts en diens 24-jarige zuster, mej. I geerde, door een vrachtauto uit Lieshout N. Rombouts, beiden wonende te Middel-1 aangereden en omgekomen beers (N.B.). Het stoffelijk overschot van de beide verongelukten is naar het Sint Ignatiusziekerfhuis te Breda overge bracht. De auto, die uit Utrecht afkomstig was, I werd van voren geheel ingedrukt. De trein, 1000: met bouw- en weiland te Vere, groot 7.8480 die het ongeluk veroorzaakte, heeft ruim ha. Kooper P. H. de Wolf q.q te Middelburg I een half uur vertraging gehad, evenals de 11.7304 ha bouw- en weiland, aldaar, trein uit Tilburg, die van de tegengestelde Kooper mr. P. Loeff te Koudekerke voor richting kwam. 14500. I Het ongeluk is waarschijnlijk aan onop- 5.4098 ha weiland aldaar. Kooper C. Job-1 lettendheid te wijten. Het uitzicht ter se te Vere voor 8700. plaatse is niet slecht. Ten overstaan van den notaris D. C. Nog een slachtoffer, van Werkum te Heinkenszand, werd gister I Vanmorgen is de 47-jarige ongehuwde ten verzoeke van de Erven Janna Otte te veehouder C. Kemp, toen hij van het mel- Nieuwdorp, publiek verkocht: een I ken zich terug naar huis begaf, op den bij woonhuis met schuurtje, kippenhok, erf en I blokpost 5 onder de gemeente Breukelen tuin aan den Havenweg H 239, groot 2 a I gelegen onbewaakten overweg door een uit 75 ca. Kooper werd de hr. Jacs. Dommisse I de richting Utrecht komenden Dieseltrein Az. alhier, voor 2305. gegrepen en omgekomen. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). 7653 9210 19213 400: 5805 8169 14491 14773 200: 3387 5815 6749 13664 18682 19509 20314 21519 100: 1238 6290 6324 7343 7708 8129 8652 10373 10785 11411 12270 13819 14353 14266 15433 16032 16816 18858 19384 20173 21078 21116 NAGEKOMEN BIOSCOOP. GRAND THEATER, Goes VR 3—Dl 7 Jun „De weg terug" 20.00 h. Zo en Di 14 h. matinee. Ma 14, 16, 18 en 20 h Geitenkeuring. ARNEMUIDEN. Onder leiding van den' heer Versluis uit Serooskerke werd hier 'n geitenkeuring gehouden. In groep I waren 4 lammeren aange voerd waarin A. Tramper de 1ste prijs en Baaijens de 2de prijs behaalden. Groep II 6 1-jarige, 1ste prijs J. C. de' Voogd, 2de pr. A. Buijs en 3de pr. W. Du- vekot. Groep III 1 2-jarige 1ste pr. J. C. de Voogd. Groep IV 3 jaar en oudere geiten, 1ste pr. Meeuwse, 2de pr. J. J. Allaart, 3de pr. W. Duvekot en 4de pr. J. Meeuwse. Een 8-tal dieren verwierven een aanbe veling voor de fokkerij. JAARVERGADERING CIIR. DOEREN EN TUINDERSBBOND AFD. ZEELAND. KORTGENE. De afd. Zeelnad van den Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft Woensdagmorgen en -middag een groote vergadering in „De Stadswijnkelder" alhier' gehouden. De vergadering stond onder leiding van den heer C. de Putter uit Axel. De voorzitter hield een openingsrede waaraan wij het volgende ontleenen: „Zoo zjjn wij dan op Noord-Beveland bij een, hoewel de reisgelegenheid niet zo best is. We hebben waardeering voor den moed' der jonge afdeeling welke opgericht is in het landbouwgebied bij uitnemendheid: Noord-Beveland.". Het is nu twintig jaar geleden, dat de C. B. T. B. opgericht is. In gepasten eenvoud willen wij dit hier herdenken. Spr. bracht dank en hulde aan de voortrekkers, de pioniers, welken smaad en hoon niet bespaard bleven. Ze waren be zield door hoogers idealen. In '38 is de af deeling gegroeid tot 1166 leden. Dit beeld is in strijd met hetgeen het zou kunnen zijn. We werken principieel en economisch en danken God, die alles tot dusver heeft ge leid. De organisatie blijft werken overeen komstig Gods onfeilbaar Woord.. Spr. stond uitvoerg stil bij de crisismaat regelen en de nieuwe voorstellen den land bouw betreffende. De heer J. A. D o m i n i c u s, secretaris bracht het jaarverslag uit. Noord-Beveland is thans geen bijwagen van Zuid-Beveland meer; aldus spr., ze is de kinderschoenen ontwassen. Onder leiding van den heer Balkenende te .Kamperland formeerde Noord-Beveland een eigen zelfstandigheid. De groote afd. „Walcheren" is een zeer flinke. Dit getuigt de opkomst op de vergadering te Apeldoorn, waar zelfs de vrouwen uit Walcheren niet ontbraken. Er zijn uit deze afdeeling veel cursussen voortgekomen en er bestaan veel afd. In Middelburg klopt het hart van de C.B.T.B. en als dat orgaan gezond is kan het geheele lichaam wel wat doorstaan. Met het boek- houdbureau gaat het goed. Het aantal cliënten is de 70 gepasseerd en het gaat steeds vooruit. Maar de financiën ontbre ken nog. Getracht zal worden, de inkom sten van bedoeld bureau te verhoogen. In '37 is er aan de leden van den bond verkocht: 16243 kg. pootaardappelen, 321176 kg. zaaigraan en zaden, 73250 kg. kunstmesten, 21057 kg. krachtvoer. In '36 werd er 1100 ton tarwe verwerkt; in '37 maar 800 ton. In W. Zeeuwsch- Vlaanderen was er een andere secretaris noodig daar de heer De Hollu naar de an dere zijde van Zeeuwsch-Vlaanderen ver huisde. De vrouwen uit Cadzand kregen een pluim: ze organisseren zich flink en er is huishoud-onderwijs. De Zeeuwsche afdeeling is in het afgeloo pen jaar met 60 leden vooruitgegaan. De heer J. O e 1 e,penningmeester, deed daarna verslag der rekening over '37. Ont vangsten 2170; uitgaven 2133. Saldo 37. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Dis uit Kolijnsplaat het woord. Deze sprak over de moeilijke verbinding om naar Noord- Beveland te komen en stelde voor, om een telegram aan den Minister van Water staat te sturen, waarin aangedrongen wordt dat de Noord-Bevelanders een ver binding wenschen tuschen Noord- en Zuid- Beveland, waarbij ze hopen, dat hun wensch gauw in vervulling mag gaan. Op een vraag aan het lid van Ged .Staten, de heer Vogelaar, antwoordde deze, dat hij het ook niet goed weet hoe het nu eigenlijk staat met de plannen. Wel ried spr. aan het telegram te versturen. Het volgende tele gram wordt hierna verzonden: Afd. zee land C. B. T. B. in jaarvergadering te Kortgene bijeen, verzoekt Uw Ex. de brug- plannen tuss te willen be? Pe heer woord. Spr. burgemeestei korte toe spr; Nadat het bruikt was, yriesland een verheffing e platteland" Ds. Kore de aandacht, waar te leze: vaardigen za: Na het zin{ gadering doe na een rijtoe In 30 auto's 200 bezoeker W Eenigen tjjl meld, dat ml dige Haagscli zijn van de burg", waart jongelui niet j len, doch oc te laten door ring is zeker dag zullen den leeftijd lij Haagschen trein in Mid wacht een g^ gezeld van zullen worde donateurs val De juni ore: vijf elftallen strijden te sr er voor zorg jeugdelftaller nen optreden: terdagavond fabriek een terwijl de o\ dagmorgen, - len worden. Het Neder| Vanochtend voetbalelftal Den Haag vil ken, waar Zq het wereldkE speeld tegen De stemmii gezelschap w; sultaat van al ter uiteraard de leider de Hongaren zu Jhr. J, van Dezer dage jhr. J. van V: de K.N.A.C. geschiedde ir sche periode een der oudst Van Vredenb van het aut( als gedelegee weinig bijgec K.N.A.C. en derne vervoe misch en toeii rijke rol in VR Zondag 5 stra sedert burg den dag is. Van 1903 A k s e 1 Beroepen te Hoedeker (jf VR 3 Jun. door remmii op hetl Zie Mi< 3 Jun. vl Goes: den val ging d( kolkmi Sas vai; Zie Mij VR io Jun. polder bestuuj rust, stel, dé der polders Zie Mi. ZA U Jun. lj door I bouw een tei Zaagm Zie Mi 14 Jun. 3] ..De B| seke" ken v(j diensty gemeei Zie Mij D1 14 Jun. Kats, Calm, uitvoei ting boveng f 43.47, Zie Mi

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2