De Zegam-Zaak. Koop eerst een andere tandpasta en liefst de duurste die er is BUITENLAND. 1 'lÊpn m KREYMBORG GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. DE VREESELIJKE LUCHTAANVAL OP GRANOLLERS. Het Witboek van Ged. Staten. DUITSCHLAND. TSJECHOSLOVAKIJE. VER. STATEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG KERK EN SCHOOL. medaille uit te reiken, het woord ver leende aan den voorzitter der vereerfiging van oud-leerlingen, den heer Risseeuw, die er op wees, dat deze medaille door den I Bond met tweeërlei bedoelingen is ge- schonken: in de eerste plaats om belang stelling voor de school op te wekken en in de tweede plaats om de aandacht te vestigen op den Bond van oud-leerlingen. De gelukkige aan wien de medaille was ten deel gevallen is de leerling Iz. Haart- sen. Na een dankwoord door een der gedi plomeerden aan het adres van den heer Van Dijk en een wederwoord van dezen, in het bijzonder gericht tot den voorzitter en tot de leerlingen voor het hem ge schonken stoffelijk blijk van dank, nam deze plechtigheid een einde. Kind in teil met kokend water gevallen. Te Philippine is gisteren het 1% jarig I kind van de familie R. in een teil met ko-1 kend water gevallen. De kleine is enkele oogenblikken nadat I het uit den teil was gehaald, aan de be-1 komen brandworden overleden. De Spaansche burgeroorlog. Meer dan 500 dooden. De luchtaanval door de vliegtuigen van Franco gisteren ondernomen op het kleine Stadje Granollers, ruim 30 km benoorden Barcelona heeft meer slachtoffers geeischt dan aanvankelijk werd gemeld. De vijf vliegtuigen verschenen gistermor gen, op gemiddelde hoogte vliegend, boven het stadje en wierpen twintig bommen neer. De aanval ging zoo snel in zijn werk, dat niemand tijd had dekking te zoeken in de speciale schuilplaatsen, die in het stadje aangelegd zijn. Bijna alle projectielen kwa men neer in het centrum van den bebouw den kom. Op het oogenblik van den aanval verdrong zich een groote menigte menschen op het Maisir-plein, waar de vischhal staat, om inkoopen op de markt te doen. Hier werd een ware slachting aangericht. Een der bommen trof den vischhal. Bijna alle in den hal aanwezigen werden weggemaaid. Een deel van den hal stortte in en bedolf de aanwezigen onder de puinen. De hoofd' straat van Granollers was bijna geheel vernield. Vijftien gebouwen stortten hier in. Na het eerste oogenblik van ontzetting, werd onmiddellijk de hulpverleening geor ganiseerd. Onophoudelijk werden gewonden in het ziekenhuis aangevoerd. De dooden- zaal was echter veel te klein voor het groo te aantal slachtoffers, zoodat men de meeste lijken, langs den muur van het kerkhof neerlegde. De meeste slachtoffers waren vrouwen en kinderen. Gistermiddag waren evenwel nog niet alle slachtoffers van het bombardement geborgen. Men raamt het totaal aantal dooden op meer dan 500. Granollers is een stadje van 10.000 in woners, den laatsten tijd hadden vele vluchtelingen hier onderdak gezocht. De strijd bij Teruel. De gevechten ten Oosten van Turuel du ren onverminderd voort. De rechtsche troe pen melden dat zij vorderingen maken en de regeeringstroepen zware verliezen toe brengen. Daarentegen wordt van regee ringszijde medegedeeld, dat bij tegenaan vallen eenige stellingen en een dorp werden heroverd. Aan het front van Castellon is gisteren een hevig luchtgevecht geleverd. Van beide i.) DE VRAGEN DER STATENLEDEN Op de vragen van de Statenleden J. Dek ker en J. J. van Gorsel nopens de N.V. Zeeuwsche Gas Maatschappij, ingekomen 6 Jan. '38, hebben Ged. Staten van Zeeland thans geantwoord. De vragen en antwoor den luiden, in hoofdzaak, hier en daar iets "erkort, als volgt: Vr. 1. Hebben Ged. Staten kennis geno men van den voor de Zeeuwsche Gas Maat schappij (Zegam) zoo ongunstigen uitslag van een 100-tal door deze Maatschappij ge voerde processen, welke processen zoowel in eerste- als in tweede instantie door de Zegam zijn verloren? Welke consekwenties brengt deze uitspraak mede voor de Ze gam? Antwoord: De N.V. Zeeuwsche Gas Maat schappij (Zegam) heeft geen processen ge voerd; de werklieden, vroeger in dienst van de Imperial Continental Gas Association te Londen hebben deze maatschappij aange sproken ter zake van pensioenaanspra ken.*) Deze vorderingen zijn hen ont zegd in twee instanties. De pensioenaanspraken als door de werk lieden gesteld, vertegenwoordigen, volgens een berekening van een wiskundige van een der groote levensverzekering-maatschap pijen, gezamenlijk een bedrag van ruim 500.000.—. De door Ged. Staten, het gemeentebe stuur van Vlissingen en de N.V. Ned.-Ind Gasmaatschappij op 12 Oct. 1934 met ver tegenwoordigers der bonden, waarin de werklieden waren georganiseerd, gesloten overeenkomst, betreffende de z.g. pensioen garantie, vertegenwoordigt voor de geza menlijke werklieden een waarde, welke ge schat kan worden op rond 250.000. Hiervan komt 2/3 gedeelte ten laste van de N.V. Zeeuwsche Gasmaatschappij en één derde gedeelte ten laste der gemeente Vlis singen. Vr. 2. Zijn Ged. Staten bereid mede te deelen welk totaal bedrag aan kosten de Zegam ingevolge deze procedures zal heb zijden wordt beweerd dat 14 toestellen van den vijand omlaag zijn gehaald. Voorts heb ben gisteren regeeringsvliegtuigen Palma de Majorca gebombardeerd, doch veel scha de schijnt daarbij niet te zijn veroorzaakt. De strijd in het Verre Oosten. DE LUCHTOORLOG. Een groot aantal Japansche vliegtuigen heeft gisteren getracht een luchtaanval te ondernemen op Hankau. Deze aanval is mislukt. Jachtvliegtuigen der Chineezen waren tijdig opgestegen om de vliegtuigen der Japanners slag te leveren. Het kwam tot een hevig luchtgevecht, waarbij ver schillende toestellen omlaag werden ge schoten. Volgens Chineesche berichten wer den van de 56 Japansche vliegtuigen welke trachtten Hankau te naderen, elf jacht vliegtuigen neergeschoten. Ook zouden bij de achtervolging drie bommenwerpers neergehaald zijn. Van verliezen der Chinee sche luchtmacht wordt geen melding ge maakt. Van Japansche zijde wordt beweerd dat 20 Chineesche toestellen zijn neerge schoten en dat slechts één Japansch vlieg tuig niet is teruggekeerd. Doihara-divisie ontzet. Naar van officieele Japansche zijde wordt medegedeeld, is het den Japanneezen ge lukt, de nabij Lanfeng bijna omsingelde di visie onder generaal Doihara te ontzetten. De van Kweiteh aan den Loenghaispoorweg oprukkende Japansche troepen hebben de tegen hen in het veld gebrachte Chinee sche troepen teruggeworpen en zijn langs den Loenghaispoorweg verder in Weste lijke richting opgerukt. Onder bedreiging van een aanval in den rug hebben de Chi neezen de aanvallen op de stellingen der Doihara-divisie gestaakt. Zij zijn in de richting van Kaifeng teruggetrokken. SCHUSCHNIGG NOG TE WEENEN. Reuter meldt te Berlijn van goed inge lichte zijde te hebben vernomen, dat de voormalige bondskanselier Schuschnigg het slot Belvedere verlaten heeft en te Wee nen een andere woning heeft betrokken. Hij geniet daar op eerewoord beperkte be wegingsvrijheid. Groot aantal arrestaties te Weenen. Er wordt de laatste paar dagen te Wee nen een groot aantal arrestaties gemeld. Officieele getallen zijn niet te krijgen, maar in semi-officieele kringen verluidt, dat het aantal ongeveer 2000 is. De gearresteerden zijn hoofdzakelijk in arrest gesteld, naar verder verluidt, wegens het maken van in breuk op de deviezenbepalingen. Zoowel joden als niet-joden bevinden zich onder de arrestanten. INCIDENT TE EGER. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Praag: In den afgeloopen nacht heeft een Tsjechisch onderofficier in een café revol verschoten gelost 'op Sudeten-Duitschers, waardoor twee personen werden gewond. De Sudeten-Duitschers bevonden zich in het café, toen eenige socialisten in gezel schap van een Tsjechisch onderofficier het lokaal betraden. Toen de muziek de Eger- lander marsch speelde, sloeg de Tsjech den violist zijn instrument uit de handen. Toen de kastelein hem aanmaande kalm te blijven, bracht dezen den groet met ge balde vuist. Korten tijd later vertrokken de Sudeten-Duitschers en groetten met „heil". De Tsjech trok hierop zijn revolver en loste een aantal schoten, waardoor twee personen werden gewond. De politie wist te verhinderen, dat beide groepen slaags raakten en arresteerde den Tsjech. VIJFJARIG KNAAPJE ONTVOERD. Een vijfjarig knaapje Kames Cash, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag ont voerd te Miami (Florida) het ventje lag te slapen in de villa van zijn ouders te Prince ton, een dorp bij Miami. De kidnappers hebben een briefje achtergelaten, waarin zij een losgeld van 10.000 dollars eischen. De politie stelt een onderzoek in. Denemarken Oblig. 1926-5 100 Amsterdam 1936-3% 101 Zeeuws. Hyp. B-4 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 4140% A Amsterd. Bank 139%138% A Pref. Jurgens A 140% A Ned. Gist- en Spiritusf. 515516% A De Schelde N.B. 49%~-49% C Am. Smelt en Ref. 24%24% A Born. Sum. H.M. 178—177 A Houth. Alberts 103%—103% C Ünion Pac. Rr. 46% C Int. Nickel Cy 31% Ned. 38 1000-3 102%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%—84% A Koloniale Bnk 135120 ex div. A N.I. Hbk. 1000 124—120 C Ned. H. M. 1000 144%—143% A v. Berkels Pat. 56%55% C Calvé-Delft 94%—90%-ex div. A Philips Gem. B. afg. 250-244-49 C Unilever 148%146%-45% C Am. Car Foundry 11%11% C Anaconda Cop. 16%16%-% C Bethlehem St. 30%—30-% C Kennec Copper 21%20%-% C U. States St. C. 29%—29%-% C North Am. Cy. 13%13% A Kon. Petr. Mpij. 310%303%-06% C Contin. Oil Cy. 16%17-% C Philips Petr. Comp. 22%21% C Shell Union O.C. 8%— 8%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%—9-9% A Ned. Scheepv. U. 113112%-% A H.V. Amsterdam 422415-19 A Java Cult. Mij. 140%135 ex div. A N.I. Suiker U. 146—146% A Deli Batavia 211%—212-08 C Deli Mij. 1000 272-269-71 - ObLMarkt Koninkl. Rubber H.V.A. - (Wettig Amerika Tabak Schepen gedeponeer&l A Senembah 254249 C Baltimore en Ohio 4%4 C Southern Pac. Cy. 8%8 A Southern Rlw. 5—5% A Amst. Rubb. C. 184%—179-81 A Deli-Bat. Rubb. 109%—108 A Hessa Rubber 9594 A Serbadjadi S.R 82-77-79 WISSELKOERSEN. 'i Heden. Gister. Londen 8.96% 8.96% Berlijn 72.78 72.72% Parijs 5.03% 5.03%" Brussel 30.66 30.61 New-York 1.81% 1.81% 'n Chic model, prettige pasvorm en mooie atoL Dat vindt U allemaal en in groote keuse bij 'n Waarborg-Costuum van Kreymborg. En nog 'n keurige bediening bovendienl (Ingez. Med.) Anderhalfjarig jongentje in regenput verdronken. Gisteravond is het anderhalf jarig zoontje van de familie H. Esser te Bingelrade nabij de ouderlijke woning in een regenput geval len en verdronken. Men heeft nog gedurende geruimen tijd gepoogd de levensgeesten op te wekken, evenwel zonder resultaat. Lijk gevonden. Gisterochtend ging de zoon van den heer Kramer, wonende aan den Jaagweg, dicht b\j Purmerend, zoeken, waar de kat zijn jongen had verstopt. Hij kwam in een kap- berg, waar men zelden komt en bij het om woelen van het hooi vond de jongen een paar schoenen en een jas. Toen hij verder zocht vond hij een lijk, waarschijnlijk van een zwerver, dat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Rotterdam: 1 üoode. In de Zaagmolenstraat te Rotterdam is gistermiddag de 12-jarige Th. J. Kersting, die achter op de fiets bij een vriendje zat, toen plotseling bij het voorbijrijden van een vrachtauto de fiets aan het slingeren raak te en vervolgens slipte, gevallen en zoo on gelukkig terecht gekomen, dat de zware vrachtauto met een dubbel achterwiel hem over het hoofd ging. De jongen was op slag dood. Geref. Kerken. Beroepen te Helpman ds. J. W. Tunder- man te Vrouwenpolder. Premiekeuringen voor merries te Middelburg. De vanwege de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij en de Provinciale Regelings commissie voor de Paardenfokkerij in Zee land te houden zomerpremiekeuringen voor merries zijn dit jaar op 30 Mei 's-mor- gens 8 uur te Middelburg begonnen. Voor Middelburg waren ingeschreven 19 2-jarige merries, waarvan op de bekro- ningslijst werden geplaatst 8 stuks, t.w. 1.' Meta 84960 van A. A. van Nieuwenhuijzen te N. en St. Joosland; 2. Caline 82944 van J. Schout Gz te Biggekerke; 3. Mina 84669 van J. Maljaars Jr. te Oostkapelle; 4. Stella van Bokkersdam 82865 van C. Mesu te N. en St. Joosland; 5. Germaine 83265 van A. Wisse-Vogelaar te N. en St. Joosland; 6. Hertha 84012 van J. de Visser, Domburg; 7. Hennie van Zeeduin 84668 van J. Mal jaars, v.n.; 8. Trui 85213 van W. Reijnierse, St. Laurens; verder 19 drie-jarige merries waarvan op de bekroningslijst kwamen zes in de rubriek kleine maat n.l.: 1. Lydie 80814 van C. Mesu, v.n.; 2. Martha 78792 van J. H. Janse te Kleverskerke; 3. Elza 81559 van W. Rooze te St. Laurens; 4. Win nie 78783 van A. Wisse-Vogelaar v.n.; 5. Minette van't Veer 81082 van P. de Nooier te Arnemuiden; 6. Isabella 79392 van M. van Strien te N. en St. Joosland. Er werden in de groote maat op de keu ringslijst geplaatst: 1. Rix II 78525 van A. Wisse-Vogelaar v.n.; 2. Corrie 78268 van A. P. van Neuwenhuijzen, Oostkapëlle; 3. Bertha 78794 van A. A. van Nieuwenhuijzen v.n.; 4. Elza 78191 van idem; 5. Azuro de Meerbeke 138 van J. Vos te Koudekerke. Vierjarige merries, kleine maat. 5 in schrijvingen. Drie bekroond t.w. 1. Willy K 22094 van Andr. de Buck te Grijpskerke; 2 .Martina van Perpenaker K 22110 van A. Janse Sr., Koudekerke; 3. Sonja van de Henriëtte hoeve K 22103 van A. Wisse-Vo gelaar v.n. Vier-jarige merries, groote maat. 5 in schrijvingen. Drie bekronngen Truus K 22102 van A. Wisse-Vogelaar v.n. 2. Sophie K 22100 van Gebr. W. en A. Reijnierse, Mid delburg; 3 Juliana K 22113 van Gebr. Crucq te Arnemuiden. Merries, 510 jaar, Kleine maat. 12 in schrijvingen. 8 bekroond n.l.: 1. Cora van de Barrièrre K 20957 van J. de Visser, Domburg; 2. Dorine K 19084 van A. A. van Nieuwenhuijzen v.n.; 3. Flora K 16911 van M. van Strien v.n.; 4. Bertina d'Oranje K 17686, van Andr. de Buck v.n.; 5. Moore K 16931 van A. A. van Nieuwenhuyzen v.n.; 6. Marie K 19760 van Gebr. Crucq v.n.; 7. Emma K 18651 van A. Wisse-Vogelaar, v.n. 8 gt.w. Greet K 20881 van C. Mesu v.n. 18651 van A. Wisse-Vogelaar, v.n. 8 gt.w Greet K 20881 van C. Mesu v.n. 510 jarige merries groote maat 7 in schrijvingen. 6 bekroond. I Elza K 16788 van C. Mesu v.n.; II Certine K 19756 van A. A. van Nieuwenhuijzen v.n.; III Tulpine K 20950 van Andr. de Buck v.n.; IV Nelly K 20946 van P. Lampert Pz., Biggekerke; V Nora K 15984 van A. Wisse—Vogelaar v.n.; VI Vita K 20916 van And. de Buck v.n. en probeer daarna een tube Ivorol (volgens nieuw recept, oranje verpakking met blauwe band). U kunt dan zelf waarnemen, hoe Ivorol in kwaliteit, in «maak, in frischheid, in blank- en witmakend en schuimend vermogen, alle andere verre overtreft. Bovendien is Ivorol veel zuiniger in gebruik. Tube 25 ct. Groote tub© 40 ct. Extra groote tube 60 ct. (Ingez. Med.) Vetdruk hier en in den vervolge van ons! Redactie P.Z.&M.C. ben te betalen, met inbegrip van de kosten voor borgstelling of hoe ook genaamd? Antwoord: Deze vraag vindt haar beant woording in de nóta van de Directie der Ze gam. [Wij geven hiervan in een onzer vol gende nommers een uittreksel. Red. P. Z.&M.C.l Vr. 3. Zijn Ged. Staten bereid hun invloed aan te wenden, dat de Zegam geen verdere kapitalen uitgeeft in deze zaak, wat b.v. het geval zou kunnen zijn, indien cassatie werd aangeteekend Antwoord: Tegen de uitspraak van de Middelburgsche Rechtbank in de door het personeel gevoerde procedures werd geen cassatie aangeteekend. Wel werd besloten tot het verleenen van medewerking aan eene nieuwe actie van het personeel tegen de Imperial. Ged. Staten hebben zich met het voeren dezer nieuwe actie kunnen ver eenigen. Vr. 4. Zijn Ged. Staten bereid te onder zoeken en mede te deelen welk bedrag in totaal aan salaris, bemiddelingskosten, ad viezen of op welke andere wijze is betaald of nog te betalen is aan het Bestuurslid den heer Walter Baars te Rotterdam? Vr. 5. Zfln Ged. Staten bereid een nauw keurig onderzoek te doen instellen (even tueel door bemiddeling van de bestuursle den, welke de Provincie aanwees) hoe de post van meer dan 130.000,oprichtings-, verwervings- en reorganisatiekosten is ont staan en of een der bestuursleden hiervan persoonlijk revenuen heeft gehad? Vr. 6. Is het juist dat ten laste van het eerste jaar der Zegam een bedrag van cir ca 3000.is gebracht voor een wachtgel der der Nederlandsch-Indische Gas Maat schappij, welke eenige maanden te Vlissin gen heeft „vertoefd"? Voor de beantwoording van de vragen 4 t/m 6 verwijzen Ged. Staten naar de onder vr. 2 bedoelde nota. Vr. 7. Zijn Ged. Staten niet van meening dat het in deze maatschappij gestoken [be drag van 800.000 gulden aan belastinggeld wel buitengewoon onrendabel is belegt? Antwoord: De Provincie heeft in het aan deelenkapitaal van de Zegam deelgenomen voor een bedrag van 460.000.Aan de gemeente Vlissingen werd een bedrag van 300.000,uitgekeerd ter vergoeding van de winstderving, welke ontstond door haar terugtreden uit een naamlooze vennoot schap, welke zij beoogde met de Ned.-Ind, Gas Maatschappij op te richten. De vraagstellers wenschen klaarblijkelijk te vernemen van Ged. Staten of de rente verplichtingen op de door de Provincie ter fourneering van deze bedragen opgenomen gelden zullen opwegen tegen de dividen den, welke de maatschappij zal uitkeeren. Ged. Staten koesteren de verwachting, dat indien aan de maatschappij de gelegen heid geboden wordt zich te ontwikkelen overeenkomstig het bij haar oprichting ge stelde doel, op den duur een behoorlijk ren dement van het geïnvesteerde kapitaal te verwachten is. Vr. 3 Zijn Ged. Staten bereid te bevor deren, dat een onpartijdig accountantson derzoek wordt ingesteld betreffende: a. de moreele handelwijze van htt be stuur der Zegam (al of niet bevoordeelig van één of meerdere harer leden). b. de intrinsieke waarde per 1 Januari 1938 van het slechts enkele jaren geleden verstrekte bedrag van 800.000 gulden. c. (indien het accountantsonderzoek on gunstig luidt): de mogelijkheid dit bedrijf grondig te re organiseeren of van de hand te doen en na te gaan hoe het kapitaalsverlies kan wor den beperkt. Antwoord: a. Ged. Staten stellen volledig vertrou wen, in de commissarissen en de Directie der Zegam. De gedachte, dat een onpartij dig accountantsonderzoek wenschelijk of noodzakelijk zoude zijn, wordt dan ook door hen met den meesten nadruk verwor pen. b. Het instellen van een onderzoek naar de intrinsieke waarde van het door de Pro vincie in deze maatschappij gestoken ka pitaal heeft naar het oordeel van Ged. Sta ten weinig zin. c. Waar naar het oordeel van Ged. Staten het gevraagde accountantsonderzoek niet behoort te worden ingesteld, kan de beant woording van deze vraag achterwege blij ven. Op de vervolgvragen van dezelfde Sta tenleden, ingekomen 6 April '38, luiden de antwoorden als volgt: Vr. 1. Wat is de reden dat op de door on- dergeteekenden gestelde dringende vragen inzake de Zeeuwsche Gas Maatschappij (Zegam) reeds dertien weken gele den aan U toegezonden, tot heden nog geen antwoord is ontvangen? Vr. 2. Is U niet van meening dat beant woording nu te meer klemt, nu aan ons is gebleken dat de Zegam thans weder een nieuwe actie is begonnen, o.m. door beslaglegging op een bankgarantie welke gesteld was voor de inmiddels door de Ze gam verloren procedures? Antwoord: De beantwoording van de vra gen, gesteld op 5 Januari j.l. heeft onder meer geruimen tijd gevorderd, omdat de di rectie en de raad van commissarissen van de Zegam het op prijs hebben gesteld een nota uit te brengen, waarin niet alleen de gestelde vragen, maar ook andere vraag stukken, deze maatschappij betreffende, be handeld worden. Ged. Staten hebben de be antwoording dezer vragen niet zoo urgent geacht dat daarmede niet tot na ontvangst dezer nota kon worden gewacht. Nu zij in staat zijn zoowel door een mededeeling aan de Provinciale Staten, als door de nota van de Zegam een ruimer inzicht te ver schaffen omtrent de vraagstukken, welke met de gestelde vragen verband houden, zijn zij van oordeel, dat de daardoor ont stane vertraging heeft medegewerkt tot een meer juiste en volledige beantwoording dan bij zeer spoedige, en uiteraard meer oppervlakkige, beantwoording het geval zou zijn geweest. Vr. 3. Is het juist, dat de tegenpartij der Zegam deze reeds per dagvaarding heeft aansprakelijk gesteld voor alle schaden, welke zij door de nieuwe actie der Zegam ondervindt? Antwoord: De Imperial Continental Gas Association heeft aan haar vroegere werk lieden hoofdelijk een exploit doen beteeke- nen, waarin betaling gevorderd wordt van de kosten der borgstelling en bovendien van 75.000.ter zake van z.g. renteverlies en van andere belangrijke schade. Vr. 4. Zijn Ged. Staten niet van meening dat het geheel tegen den geest der Provin ciale Staten is, dat thans weder een actie welke misschien veel kosten kan mee brengen wordt aangevangen? Te meer waar een lid van Gedeputeerde Staten zelf aan ondergeteekenden verklaarde dat men een hersenkronkel moet hebben om te den ken met succes in deze zaak te kunnen procedeeren? Antwoord: Ged. Staten zijn van meening dat het in den geest der Provinciale Staten is de belangen te dezer zake der arbeiders, van de Zegam en van de gemeente Vlissin gen met de meeste kracht te bevorderen, Naar hun is medegedeeld zullen de kosten van deze nieuwe procedure in verhou ding tot de daarmede gemoeide belangen onbeteekenend zijn. De persoonlijke meening van een lid van Ged. Staten [mr. P. Dieleman. Red.] volgens zijn eigen erkenning bovendien ten onrechte uitgesproken, doet hier niet ter zake. Vr. 5. Kunnen Ged. Staten mededeelen wat de totale kosten der verloren procedu res van de Zegam contra Imperial bedragen (met inbegrip van vergoeding borgstelling, gerechtskosten, honoraria en alle andere uit deze processen voortvloeiende kosten)?" Vr. 6. Indien deze kosten nog niet precies bekend zijn, kunnen Ged. Staten dan mede deelen of deze volgens hun meening meer of minder dan honderd duizend gulden zullen bedragen? Vr. 7. Was de voornoemde nieuwe actie der Zegam officieel bij Ged. Staten bekend, en geschiedde deze met haar instemming? Voor het antwoord op de vragen 5 t/m 7 verwijzen Ged. St. naar de Zegam-nota en naar een „mededeeling" van Ged. St. aan Prov. Staten. [Beide publiceeren wij in vol gende nrs. van ons blad. Red.] Vr. 8. Is het Bestuurslid der Zegam mr. W. F. C. Baars te Rotterdam zelf thans weder bezoldigd uitvoerder van deze nieuwe actie der Zegam? Antwoord: Uiteraard is ten deze van een bezoldigd uitvoerder der nieuwe actie geen sprake. Als advocaten treden in de proce dures op mr. Walter F. C. Baars en mr. J. J. van der Velde. Op nadrukkelijk verzoek van eerstgenoemde voert mr. A. E. J. Nij- singh de nieuwe procedure mede. Vr. 9. Is het juist dat door Ged. Staten of haar Voorzitter na de laatste Statenzitting bemiddeling is verleend in de zaak Abra- hamse? Vr. 10. Is U bereid indien voorstaande vraag met ja wordt beantwoord het re sultaat dezer bemiddeling mede te dee len? Antwoord: De Commissaris der Koningin heeft op diens verzoek den heer A b r a- h a m s e één en andermaal in audiëntie ontvangen. Als gevolg daarvan heeft deze zich eigener beweging tot Ged. Staten ge wend met een schrijven, waarin hij zijn leedwezen betuigt over sommige zijner ge dragingen. Dit schrijven werd in handen gesteld van de bestuurderen der Zegam. Hoewel deze van oordeel zijn, dat de heer Abrsha m- s e in bedoeld schrijven nog al te zeer blijft vasthouden aan het door hem ingenomen standpunt, hebben zij op aandrang van de zijde van Ged. Staten besloten hem gedu rende vijf jaren een uitkeering toe te ben nen, in het eerste jaar bedragende 15W en vervolgens telkens ieder jaar 300 min der. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2