lp tovittdak $eetitxr0cfye f»? HIDDELBURGSCHE COURANT Paviljoen Wandelpier GOESCHE COURANT Carolina Da ssi heenaf BINNENLAND. ZEELAND. Voorloopige Conclusie MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. opent heden avond 8 uur met en haar lialiaansch showorkest. Populaire prijzen. STOFZUIGER' M. J. v. A. BERGE, L J. v. 't VESTENDE, Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 127. TWEE BLADEN. WOENSDAG 1 JUNI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAAKG. M Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Met de openbaarmaking van het wit boek van Ged. Staten van Zeeland wij maken er elders in dit nummer, een be gin mede is een belangrijk hoofdstuk in de onverkwikkelijke Zegam-affaire af gesloten. Onverkwikkelijk, niet omdat thans zou de gebleken zijn, dat de zaak zélf onver kwikkelijk zoude zijn (zooals de twee N.S.Bl-Statenleden en degenfen, die ach ter deze heeren staan, getracht hebben de goê-gemeente diets te maken) maar omdat er zooveel stof door opgejaagd is. Stof dat, ten deele wij erkennen het misschien niet opgejaagd had behoeven te worden; daarnaast evenwel ander, kwalijker stof, waar de ragebol of de stofzuiger wèl door moest. Reeds eenige dagen geleden waren wij in staat onzen lezers in te lichten omtrent de voornaamste puntenj, waarover Ged. Staten het in hun op handen zijnde wit boek zouden hebben. Nu wij den feitelijken tekst van vragen en antwoorden, mede- deeling van G. S. en nota van 't Zegam- bestuur dan voor ons hebben, blijkt, dat onze inlichtingen, schoon niet volledig, niettemin juist geweest zijn. Wij zouden derhalve kunnen volstaan met daarnaar te verwijzen. Vanwege de bijzondere belangstelling, welke deze zaak alom in onze provincie geniet, meenpn wij evenwel verplicht te zijn den woorde lijken tekst van Ged,. Staten behoudens enkele onbeduidende bekortingen in ons blad op te nemen. Niet alleen tegenover onze lezers, óók tegenover Ged. Staten, tegenover direc tie en commissarissen van de Zegam, mee- nen wij dit te moeten doen. Na de vragen en antwoorden, die wij heden publiceerden, volgt morgen, de tekst der „mededeeling" van G. S. aan Prov. Staten; overmorgen maken wij een aan vang met de publicatie van het voor naamste uit de lijvige nota van het Ze- gam-bestuur aan Ged. Staten. Zonder den minsten twijfel zal dit muis je nog een langen staart hebben, zoowel in de gerechtszalen als in de Zeeuwsche Statenzaal. Het is dus thans zeker nog te vroeg voor het trekken der eindconclusie. Maar, na het vele wat rondom deze zaak alreeds geschreven werd, is een voor loopige conclusie hier toch wel geboden. Dan komen, diinkt ons, vier hoofdpun ten naar voren: 1. het principieel juiste ol onjuiste van het procedeeren; 2. het optreden van mr. P. Diele- man; 3. het optreden van mr. W. F. C. Baars; 4. het algemeene beleid van direc tie en commissarissen der Zegam. Over elk dezer punten een enkel woord. In het witboek vein G. S. wordt thans, dunkt ons, voor een ieder duidelijk ge maakt hoe, en op welke goede gronden, geprocedeerd wordt. Hoewel de Zegam, om zoo te zeggen openlijk „achter" de werklieden staat, procedeert toch niet de Zegam zélf wijl die niets te vorderen hééft maar procedeeren de w e r k- 1 i e d e.n om erkenning van hun (al dan niet vermeende) pensioen-aanspraken op de Imperial. Had de thans definitief verloren eerste procedure succes g e- h a d of zal de thans aangevangen tweede procedure uiteindelijk succes héb ben, dan beteekent dit, dat de werk lieden beter af zullen zijn dan thans het geval is, terwijl de lasten, thans uit hoofde van pensioenverplichtingen op de Zegam drukkende, voor haar minder zwaar zullen worden. Principieel is het voeren dezer proces sen dus in het belang der werklieden én in het belang der gemeenschap. Wat de technisch-juridische zijde van het voeren der procedures betreft, verklaren Ged. Staten thans volkomen achter de Zegam de werklieden) te staan. De niet ter zake kundige burger, die' bovendien niet over de stukken beschikt welke Ged. Sta ten thans verklaren wèl te kennen, moet zich hier, twijfelende aan de integriteit noch aan de bekwaamheid tot oordeelen van Ged. Staten in volkomen vertrou wen bij neerleggen. sfc Ten aanzien van de rol, welke mr. "p. Dieleman*) in dezen gespeeld heeft ,kan, meenen wij volstaan worden met, op grond van de publicaties van Ged. Sta ten te constateeren: dat mr. P. Dieleman erkent ten aan zien van de Zegam in het algemeen, en t.a.v. haar rechtskundigen raadsman in het bijzonder, onjuist te zijn opgetreden, on zulks te betreuren; dat mr. P. Dieleman erkent, dat hij door zijn optreden de belangen der Ze gam en dus de belangen der Provincie geschaad heeft; dot mr. P. Dieleman erkent te kunnen "'ijken, dat de directie van de Zegam de hieuwe actie begonnen is zónder de voor kennis van Ged. Staten om de houding elke hij, mr. Dieleman, Gedeputeerde, v aarMijkelijk in zijn andere hoedanigheid in advocaat van de tegenpartij, althans "auwe, tè nauwe relatie tot die te- ParMj staande, heeft ingenomen, van r ^an' dunkt ons, de mededeeling verstaan ter zake, niet anders lezen en blad1"* Dieleman heeft destijds in ons een verweer geschreven naar aan richt mede tegen zijn optreden ge- e' beschouwingen over de Zegam zei? <?et w^boek noemt den naam van de- m. Gedeputeerde niet; een ieder die ook naam S van cie zaak afweet, kent den snoio„en derhalve is voor ons schuilevinkje spelen overbodig. Red. van het Statenlid mr. Joh. Adriaaftse. Mr. P. Dieleman gebruikte toen als zijn slagzin: ,;eer is teer." Van den man, die blijk geeft deze juiste kijk op zulke zaken te hebben, mag verwacht worden, dat hij, beter dan wij, kan en zal weten te beoordeelen of de vorenvermelde con stateeringen niet van ons, maar van het College van Gedeputeerde Staten, waarvan hij zelf deel uit maakt onver mijdelijke gevolgen van politieken aard moeten medebrengen. Inzake het optreden van mr. W. F. C. Baars hebben de N.S.B.-Statenleden, dunkt ons, vrij duidelijk den indruk trachten te wekken, dat men hier zoo min of meer met een aarts-deugniet te maken zou hebben. Uit de thans te ieders beschikking staan de officieele stukken blijkt: a. dat mr. Baars' advocatenkantoor voor de processen der werklieden versus de Imperial tot dusverre nog geen cent genoten noch gedecla reerd heeft; b. dat voor aan derden te ver richten betalingen en verschotten aan dit advocatenkantoor door de Zegam een voorschot op afrekening van 10.000 is verstrekt; c. dat het kantoor van mr. Baars als belooning wegens de omvangrijke bemoeiingen, uit den tijd voor deze procedures, namelijk bij den overgang van de Imperial-eoncessie, via. VlissingenN.I.G.M., op de Ze gam, een in onderling overleg vast gesteld bedrag van ruim f 20.000 heeft genoten; d. dat Ged. Staten van Zeeland, gezien alle stukken en gehoord mr. Baars' uiteenzettingen, hun volle ver trouwen in het optreden van dezen rechtgeleerde en zijn hem in dezen thans bijstaande confrères, hebben uitgesproken. Blijkt tenslotte het algemeene beleid van de directie van de Zegam de di rectie van de N.I.G.M. te Rotterdam) en den Raad van Commissarissen der Zegam (pres.-commissaris de heer J. M. van Bommel van Vloten). De thans ter beschikking staande), in den loop dezer en der volgende week door ons te publiceeren, stukken, geven de gelegenheid hieromtrent een vrij dui delijk beeld te vormen. Afgewacht dient natuurlijk te worden of de tegenpartij, de Imperial, in staat zal zijn een geheel ander licht te werprfi op dat gedeelte' dezer nota en het is een groot gedeelte waarin de Impe rial, zijdelings of rechtstreeks, betrokken is. Het wil ons, in dit stadium, toeschijnen, dat dit de Imperial wel heel erg moeilijk zal vallen, en dat de Zegam-leiding thans met prijzenswaardige openhartigheid de kaarten op tafel gelegd heeft. Zij heeft daarbij enkele zware troeven tegen de Imperial uitgespeeld, waarvan wij ons vooralsnog moeilijk kunnen inden ken, dat de Imperial deze overtroeven kan. Onze voorloopige eindindruk t.a.v. dit punt is dus, dat directie en commissaris sen van de Zegam al hebben zij, naar onzen smaak, te lang, veel te lang ge wacht met den tegenaanval thans toch met flying colours uit den kruitdamp en het krijgsrumoer tevoorschijn zijn geko men. Wij kunnen ons daarbij niet geheel ont trekken aan den indruk, dat het feit, dat ook ons blad zich, uitsluitend met het ge- meene welzijn steeds voor oogen, zijde lings in den strijd heeft'"gemengd, er een weinig toe heeft bijgedragen, dat de Ze gam het harnas heeft aangetrokken, het strijd-ros heeft bestegen en het de sporen in de zij heeft gedrukt. En overigens bedenke men ten aanzien van dit punt: waar gehakt wordt, vlie gen spaanders, en slechts hij, die zich altijd verre houdt van het krijgsgewoel, loopt niet de kans eens een keer mis te slaan DRIE BOERDERIJEN TE GEMERT VERBRAND. Tijdens een korten, doch feilen brand zijn gisteravond in de buurtschap de Motrel on der Gemert drie boerderijen in de asch ge legd. Het vuur ontstond in een schuur achter de boerderij van den landbouwer M. van Dinther, aan den Gemertscheweg. De vlam men grepen naar alle kanten om zich heen en tastten de boerderij aan, welke weldra in brand stond. Vervolgens sloeg het vuur over naar de twee aaneengebouwde boerde rijen van de landbouwers J. Jonkers en A. Scheepers. De drie boerderijen brandden evenals de schuur tot den grond toe af. De inboedels gingen in vlammen op. Naar schatting bedraagt de totale schade 20.000 Zij wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Dertig menschen zijn dakloos ge worden. KANTOORHOUDER VAN DE P.T.T. AANGEHOUDEN. De kantoorhouder van de P.T.T. te Berg ambacht, de 56-jarige gehuwde C. van der V., is gisteren aangehouden onder verden king van slecht beheer. Bij een bezoek van een inspecteur van de P.T.T. uit Den Haag en den directeur van het P.T.T.-kantoor Gouda aan het onder Gouda ressorteerende hulpkantoor te Bergamacht kwam aan het licht, dat de gelden door den kantoorhou der niet regelmatig zijn verantwoord. Uit het voorloopige onderzoek is gebleken, dat er een tekort is van vijfhonderd gulden. De heer Van der V. is hierop in hechtenis ge nomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Er zijn oogenblikken, waarin de paarden hun koetsiers geleiden, even als de volken hun bestuurders. DANKLIED AAN H.M. DE KONINGIN. Voor het 40-jarig regeerings-jubileum van H.M. de Koningin heeft J. P. J. Wierts een „danklied" gecomponeerd voor gemengd- koor a capella of unisono-koor met bege leiding, op een gedicht van C. van Till-den Beer Poorfcugael. Het heeft H.M. de Koningin behaagd de opdracht van dit danklied te aanvaarden. DE ONTPLOFFING TE ROTTERDAM Signalement van den dader. De Rotterdamsche politie is er in ge slaagd, uitvoeriger gegevens omtrent den dader van den bomaanslag te Rotterdam te Rotterdam te verzamelen. -Onder meer heeft men een foto, welke echter van twee tot drie jaar geleden dateert. Het nadere signalement luidt: Leeftijd ongeveer 32 jaar, lengte 1,76 tot I.78 meter, gladgeschoren gelaat, donker- bfuin, achterover gekamd haar, donker bruine oogen, gave tanden, zeer zelfbewust maar elegant optreden, wenkbrauwen, welke naar den neus doorgroeien, spreekt Russisch, Oekrainsch, een weinig Duitsch en vermoedelijk ook wat Fransch. Bij Konovaleck en diens vrienden stond hij bekend als Waluch. Hij is echter ook bekend onder de namen Dissinov en Petro bitch. In werkelijkheid zal hij wel geheel anders heeten. De Rotterdamsche politie heeft zich thans tot den heer Broekhof, commissaris van de centrale tot opsporing van internationale misdadigers te Amsterdam, gewend, met 't verzoek, medewerking te verleenen aan de opsporing van den zoogenaamden Waluch aangezien men langen tijd geheel in het duister heeft getast omtrent de identiteit van den dader, had voordien inschakeling van deze centrale nog geen zin. DE PACHTWET. Vragen van het Tweede Kamerlid v. d. Sluis. De heer van der Sluis, lid van de Twee de Kamer, heeft aan den minister van ju stitie gevraagd: 1. kan de minister mededeelen, welke de oorzaken zijn dat de pachtwet nog niet in werking is getreden? 2. kan de minister mededeelen, wanneer de in-werkingtreding van de pachtwet te gemoet kan worden gezien? (Ingez. Med. Radiohinder en anonieme klachten. Onder de bepalingen der nieuwe politie verordening, die morgen in werking treedt komt o.a. voor die ter zake van het hinder veroorzaken door radio muziek e.d. Nu ontving de commissaris van politie een anoniem schrijven met aanwijzing van een drietal deelen van de stad, waar men hinder heeft. Natuurlijk is het niet moge lijk op vage nog wel anonieme aanwijzingen een onderzoek in te stellen. Als men dui delijke aanwijzingen geeft zal dit wel worden gedaan. Men moet zich echter als klager bekend maken, waarbij de politie natuurlijk niet de naam van den aanbren ger bekend maakt. EEN AFSCHEID. Gisteren vereenigden zich het bestuur van de afdeeling Middelburg van het Ne- derlandsche Roode Kruis, de leden van de transport-colonne en die der damesafdee- ling in de zaal den Boer ten einde afscheid te nemen van den heer E. Scheps, die ge durende 19 jaar commandant is geweest van de transport-colonne en thans Middel burg metterwoon gaat verlaten. Toen de heer en mevrouw Scheps aanwe zig waren, zijn zij toegesproken door den voorzitter der afdeeling, jhr. F. Beelaerts van Blokland; namens de transport-colonne door den heer J. C. Ludekuse en namens de dames-afdeeling door mevrouw Grool. Allen schetsten het vele, dat de scheiden de commandant voor het Roode Kruis heeft gedaan. Dit onder aanbieding van een tuin- ameublement als bewijs van waardeering en van bloemen namens de dames afdeeling aan mevrouw Scheps. Hierna heeft de kringcommissaris, mr. R. M. van Dusseldorp uit Goes, den heer Scheps namens het Nederlandsche Roode Kruis dank gebracht voor het groote aan deel dat hij heeft gehad in het werk van de afdeeling en voor het bereiken van het doel der organisatie. De heer Scheps, heeft mede namens zijn echtgenoote dank gebracht voor de gespro ken woorden en voor het aangeboden ge schenk en de bloemen. Vervolgens heeft de overdracht plaats gehad van het commando aan den nieuw benoemden commandant, arts H. A. de Boer en de installatie van den nieuw benoemden sectie-commandant, arts N. C. J. Steffelaar. De heer Ludekuse heeft namens de tran sport-colonne de verzekering gegeven, dat men in den heer de Boer volkomen ver trouwen stelt en zich gaarne onder zijn commando plaatst. De heer de Boer heeft een slotwoord ge sproken, waarna men nog eenigen tijd on der het gebruik van een kop thee bijeen bleef. Een naaktlooper. Gisterenmiddag ongeveer 2 uur, hebben een paar mannen een naaktlooper waarge nomen op een der weilanden tusschen Na dorst en Veerschen weg. Toen zij zich in de richting van den man begaven, trok deze vlug zijn kleeren aan en was hij verdwenen voor men hem had herkend. Zij, die na dere inlichtingen kunnen geven of dezen zonderling weer mochten zien, zullen goed doen daarvan aan de politie kennis te ge ven. Verplaatst met ingang van 1 Juli 1938 de heer C. P. van Gemerden adj. commies ter inspectie d. b. te Goes naar Rotterdam inspectie reg. en dom. 2e afdeeling. Benoemd met ingang van 1 Juli 1938 tot chef de bureau ter inspectie d. b. Goes de heer J. J. van Antwerpen thans adj. commies aldaar. De staking in het bouwvak. Naar onze correspondent te Oostkapelle ons meldt, heeft niet een patroon aldaar nog het contract geteekend. IERSEKE. Omtrent het opengaan der Waddenzee voor de Zeeuwsche mosselvis- schers kan nader worden gemeld dat er van 920 Juni mag gevischt worden op mosselen van hoogstens 4 cm lengte in de geheele Waddenzee van den afsluitdijk tot aan de Eems, uitgezonderd op de zaadbanken welke gelegen zijn benoorden de roode tonnen 10, 11, 12 van de Ooste lijke geul van de Oostmeep en het roode baken no. 1 van de vlakte van Oostbie rum. Voorts mag de zaadvisscherij na 20 Juni nog worden voortgezet tot en met 30 Juni uitsluitend op de Wadden, be oosten de Abt. Het gevangen mosselzaad moet met hetzelfde vaartuig met behulp waarvan het gevischt is, ook naar Zeeland worden vervoerd. Nog kan worden gemeid, dat een groo te zaadbank in diep water ligt in de Zwa- nenbalg benoorden Korwërderzand. De kolenvereeniging „D.E.S." kwam in de concertzaal Nolet in algemeene le denvergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer J. Kosten. Het jaar verslag van den secretaris getuigt van een gezond vereenigingsleven. Het leden tal is met een vermeerderd en bedraagt thans 593. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer M. Mieras bleek, dat was ontvangen 22.980, uitgegeven 22.437; batig saldo 543. In het afgeloo- pen boekjaar was omgezet 18528 hl eier kolen, 767 hl anthraciet en 9425 kg slof fen. Besloten werd wederom 2 van de ingekomen gelden alfc salaris voor het bestuur te voteeren. Tot bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling her kozen de heeren M. Mieras, Abr. Boone en M. Mol. KLOETINGE. Bij gunstig weer zullen Zaterdagavond half acht n. t. de muziekge zelschappen van Kloetinge, Wilhelminadorp en Hoedekenskerke een uitvoering geven op de muziektent onder leiding van den hr. Jac. de Toonder. KRUININGEN. Dinsdagmiddag reed een Geldersche auto, komende uit de richting Bergen op Zoom door het verkeerd nemen van een bocht, stijl den Zanddijk af. In de daaronder gelegen droge put kwam de wa gen tot stilstand. De bestuurder was na tuurlijk erg geschrokken en bekwam enke le schrammen aan hoofd en borst, terwijl ook zijn kunstgebit was gebroken. Een garagehouder uit Bergen op Zoom heeft den wagen op den dijk getrokken. KRUININGEN. Gevonden: twee scha pen; inlichtingen bij veldwachter v. Kleu nen. KORTGENE. Het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" gaf Dinsdag avond onder leiding van den heer A. B. Holster, haar eerste concert in dit seizoen in de tent op de Voorstraat. Er was matige belangstelling, daar het weer vrij guur was. Landbouwschool te Schoondijke. Maandagmiddag had het eindexamen plaats aan de Landbouwschool te Schoon- dijke onder groote belangstelling van ouders van leerlingen, terwijl voorts aan wezig waren, behalve het bestuur, de in specteur van het .landbouwonderwijs, de heer D. S. Huizinga en ir. C. J. Droogendijk, landbouwconsulent. Met een toespeling op den winterschen Meidag opende de voorzitter der commis sie van toezicht, de heer A. H. de Millia- no, de bijeenkomst met een woord van welkom tot alle aanwezigen, maar in 't bijzonder tot den inspecteur en den heer Droogendijk en het bestuurslid den heer I. de Hullu, die tot heden, niettegenstaan de zijn hoogen ouderdom, geen enkele vergadering oversloeg en nu, na een ern stige ongesteldheid weer aanwezig was. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: M. Aernaudts, W. L. Basting, G. J. de Bruijckere, J. Butijn, G. Cuele- naere, D. Dekker, W. Dekkers, Jac. Dhont, (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige, tijdelijk weer krachtige Z. tot W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, waar schijnlijk eenige regen, koeler overdag. UKKEL: Schoon, warm weer, bij mati gen wind uit Z. tot Z.W. richtingen, van nacht toenemende bewolking, hier en daar regen en misschien zelfs onweer. Do. 2 Juni. Zon op: 4 h 46; onder: 21 h 11. Licht op: 21 h 41. Maan op: 9 h 24; onder: 24 h 14. E.K. 5 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 1S 3.57 16.17 10.26 22.57. Donderdag 2 4.48 17.06 11.12 23.48 Vrijdag 3 5.43 18.02 12.01 24.42 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 1S 5.59 18.24 11.28 23.56 Donderdag 2 6.48 19.10 12.19 24.48 Vrijdag 3 7.38 20.02 13.10 't Onverwoestbare hart van een waar niets aan verslij ten kan, de S. K. A. Rotor.Vraag eens aan Uw; electricien wat dat islj Verkrijgbaar bij: Electro Techn. Bureau L. Vorststraat 48, Goes, Telefoon 375. Gortstraat 21, Middelburg. Telefoon 387. (Ingez. Med.) Jan Dhont, Ach. Dierikt, R. Dierikt, H. Haemers, V. van den Hemel, Jan Leen- houts, Iz. Luteijn, M. Quaak, B'. Remdjn, M. Riemens, L. de Rijcke en A. Salomé. Van de 2e naar de 3e klasse: P. Aar- noutse, C. J. Almekinders, L. Basting, C. Haak, J. G. Hamers, Ed. van den Hemel, Anth. de Hulster, Abr. L. Luteijn, P. de Milliano, C. M. Quaak, J. Riemens, A. Salomé, A. J. Scheele, A. L. Termote en P. Vermue. Van de 3e naar de 4e klasse: A. Aer naudts, A. O. de Bruijckere, M. J. de Bruijckere, J. de Bruijne, K. de Bruijne, W. Bruijnzeel, E. M. P. Buijck, P. L. van Damme, P. Dees, J. Ph. Dhont, U. Doens, J. I. Haartsen, A. J. den Hamer, A. Ha- verbëke, J. G. M. Haverbeke, J. C. Heule, P. I. de Hullu, H. Maljaars, E. P. J. Mul- laert, D. C. Schieman, B. J. van de Slik- ke, L. H. Vermue en J. van Hal. Na ondervraging der leerlingen der 4e klasse door den directeur, den heer Van Dijk, nam de voorzitter het woord om de leerlingen aan wie het einddiploma zal worden uitgereikt geluk te wenschen. Hij wees er hun op, dat dit diploma nu geen aanleiding mag wezen om te den ken: nu zijn wij er, neen, want nu zal hun straks wel duidelijk worden, dat ze nog o zooveel zullen moeten leeren. Spr. ried hen, nooit te schromen wanneer zulks noodig was verder bij den heer Van Dijk aan te kloppen, met wie zij nu als het ware een vriendschapsband voor het le ven hebben gesloten. Spr. wees verder op het succes der school, tusschen welke en den landbouw in deze streek de band hoe langer hoe inniger werd. De school zit geregeld vol leerlingen. Vervolgens her innerde spr. aan den gehouden ouderavond, die een succes was en deed een beroep op de ouders om mede te werken tot versterking van den band. Met enkele woorden richtte de heer De Milliano zich verder tot den inspecteur, wien hij ver zocht de diploma's uit te reiken. Deze zeide dit gaarne te willen doen. Met genoegen had hij naar den voorzitter geluisterd. Onder het ophalen van enkele oude herinneringen uit den tijd, dat nog geen kunstmest gebruikt werd en met eenige woorden van gelukwensch reikte de hr. ir. Huizinga vervolgens het diploma uit aan de leerlingen: A. O. J. Haverbe ke, A. van de Ree, I. J. Haartsen, A. F. Rosendaal, P. I. Dirks, Z. D'Hondt, A. Haak, G. F. Bonte, Jac. Ramondt, H. H. F. Vereraelje, a. J. de Milliano, J. A. Moggre, S. de Feijter, J. Flikweert, O. F. Plasschaert, M. P. Raes en J. A. Scheele. De heer Van Dijk richtte zich nu tot de gediplomeerden om hen geluk te wen schen, burgemeester Rosevelt vertolkte de gevoelens van het gemeentebestuur terwijl ook ir. Droogendijk enkele woorden sprak, waarna de voorzitter, herinnerende aan de gewoonte bij het verlaten der school aan den besten leerling een herinnerings«

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1