MIDDELBURGSCHE COURANT ZOMER STOFFEN S. WIEIEIS Co. (&GOESCHE COURANT) IETS NIEUWS BINNENLAND. ZEELAND. S %cctxxi?!&c\sc i Tijdbom. De bomaanslag te Rotterdam. BEWAKING VAN VREEMDELINGEN. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ENORME KEUZE HONDERDEN NIEUWE DESSINS PRIMA KWALITEITEN MIDDELBURG WEERBERICHT. si® Wij ONTVINGEN LEUKE VLOTTE HOEDEN IN LINNEN EN ZIJDE PRIMA PASVORM EN ZEER VOORDEELIG OOK VOORRADIG MOOIE REISHOEDEN FIRMA PAT ERIK MIDDELBURG (Ing. Med.) ZUIDBEVELAND Dagblad. Uitg.N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 126. TWEE BLADEN. DINSDAG i 1 31 MFiï 1938* EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Aan de vruchten kent men deii boom. Anderhalf jaar lang praat een man U naar den mond. Anderhalf jaar lang doet hij het voorko men een vriend van U te zijn, een bewon deraar van U. Een man, die mèt U mee staat in den strijd voor de bevrijding van het vaderland van 't juk der vreemde over- heersching. Geld, veel geld brengt die geestverwant, die „vriend" U. Op een discrete wijze: zoo gaan zulke dingen nu eenmaal Dan geeft hij U eens weer zulk een pakje. Van boven: cigaretten. Of bonbons. Zooals altijd. Van binnen zitten de bankbiljetten verborgen. Ge steekt dat in uw zak en spoedt u he- jien, dankbaar, weer over fondsen te be schikken ter bevordering van uw ideaal. Inmiddels loopt het wekkerwieltje verder... tikketikketik5 minuten omeen oorverdoovende knal, en metershooge vlam, ruiten rinkelenen de spetters van uw verbrijzelde lichaam liggen in het rond. Tijdbom. Geen verhaaltje uit een feuilleton, om kinderlijke lezers-zielen enkele uren van aangename kriebelingen te bezorgen. O neen: te Rotterdam, op den Coolsingel, op «en mooien middag in Mei anno 1938. Rauwe, harde, verscheurende realiteit. Aan de vruchten kent men den boom. Deze tijdbom was de rijpe vrucht, ge groeid aan den boom der G.P.Oe., de ge heime Russisch-bolsjewieksche staatspoli tie. Deze boom der G.P.Oe. wortelt in het Russische communisme, hetwelk zonder de zen boom niet bestaan kan. Gestapo en Gepeoedezelfde boom typen in denzelfden bodem van de dictatuur en van de staatsalmacht. Over Gestapo en het nationaal-socialisme hebben we het ditmaal niet. We hebben het nu over Gepeoe en het communisme. En vragen den verdoolden, die meenen te kunnen en te mogen onderscheiden tus- schen het o, zoo mooie theoretische com munisme en het verwerpelijke bolsjewisme Stalinisme, of zij in het aangezicht van deze verschrikkelijke gebeurtenis op den Rotter- damschen Coolsingel dit onderscheid nog durven vol te houden? Of dat zij nu inzien, dat men den boom aan zijn vruchten kent? En dat dus, wie vóór recht en mensche- lijkheid, tegen dictautur en onmenschelijk- heid is, strijden moet gelijkelijk tegen de ze twee uitersten, deze twee looten aan eenzelfden stam, tegen fascisme en commu nisme beide? De Nederlandsche regeering stelt groot bedrag beschikbaar voor de opsporing van den dader. De officier van justitie te Rotterdam heeft van den secretaris-generaal van het departement van justitie bericht ontvan gen, dat de Nederlandsche regeering een groot bedrag heeft beschikbaar gesteld voor de opsporing en aanhouding van den verdachte inzake den bomaanslag op den Coolsingel te Rotterdam. Ter voorkoming van misverstand zij mee gedeeld, dat dit bedrag niet als bèlooning voor aanwijzingen is bedoeld, doch om de kotsen van een uitgebreid onderzoek te be strijden. De jacht op den moordenaar. In verband hiermede schrijft het A.N.P.: Thans nu er volledig licht is gekomen in zake den bomaanslag staat de politie voor de ongeloofelijk moeilijke taak, den moor denaar van Konovalec, den z.g. Waluck, te arresteeren. De theorie, dat Waluck gekomen en ge gaan zou zijn, met het Russische stoom schip „Menshinsky", acht men niet waar schijnlijk, omdat dit schip pas ongeveer dertig uur, nadat de geheele stad in rep en roer was gebracht tengevolge van den bomaanslag uit Rotterdam is vertrokken. De Sovjet-Unie is niet officieel door Neder land erkend. Daarom houdt men Russische schepen altijd speciaal in het oog en komen zij nooit aan den wal, maar blijven altijd op stroom liggen. Bij zulk een geraffineerd complot als het nier betreft, is het niet waarschijnlijk dat men den moordenaar aan boord zou hebben genomen, omdat men maar al te goed weet, aat de Russische schepen aan een speciale controle onderhevig zijn en men dus door- oopend de kans liep, dat men aan boord een onderzoek zou instellen. Inzake de samenstelling van de helsche machine zijn de pyrotechnic! nog niet veel verder gekomen. De meening dat men hier niet met een ontvlamfeüngsapparaat, maar met een tijdbom te doen heeft, is inmiddels bevestigd. Nu vraagt men zich echter af, waar deze tijdbom is getempeerd. Het uur werk op een dergelijken bom aangebracht eeft meestal een tijdsmarge van een kwar to tt0t bwee uur noodig. In ieder geval stem tr Otterdam het uurwerk zijn afge- cornm- verband hiermede verzoekt de het lssaris van den justitieelen dienst van den fn bUreau aldaar> een ieder die in Mei in Van den morgen van Maandag 23 man he 6ftn cafa' hotel °f dergelijke een ter ereef 21en scharrelen met een pakket willen van een schoenendoos, zich te ffevon verv°egen aan dat bureau tot het geven van inlichtingen. eehen Jtaat wel vast- dat dit te Rotterdam ook n moet zijn. Inmiddels verwerpt men stoffen5/rie-t d® gedachte aan eenige vloei- die indien het pakket in een bepaal den stand aan het slachtoffer is overhan digd in dien stand met elkaar in verbinding zijn gekomen, waarna langzamerhand de chemische reactie is ontstaan, die de explo sie heeft bewerkstelligd. Men tast volkomen in het duister hoe de bom te Rotterdam is terecht gekomen. Na tuurlijk is de helsche machine in brokstuk ken hierheen gebracht en pas later gemon teerd en bedrijfsklaar gemaakt. Uit de inlichtingen, die nog steeds uit al le hoofdplaatsen van Europa binnenkomen, is vastgesteld dat Konovalec den laatsten tijd en vooral de laatste dagen van zijn le ven op intensieve wijze is geschaduwd. Niet alleen door den man die tenslotte uitvoer der van het plan is geweest, maar door een reeks van spionnen. Het is echter geen ge makkelijk werk de gangen van deze ver schillende menschen na te gaan, want zij beschikken over een reeks van valsche pas sen. Met kracht is echter de jacht door geheel Europa op den moordenaar inge zet. Hofbericht. H. M. de Koningin is gistermiddag on geveer 4 uur per auto van Het Loo ten paleize Noordeinde te Den Haag aangeko men voor een kort verblijf in de residen tie. HULS AANGEBODEN AAN HET PRINSELIJK PAAR. Gisterochtend hebben luitenant-kolonel P. J. A. Bartels» kapitein-adjudant W. Wilschut en kapitein G. J. M. C. v*an Nij- natten uit Utrecht, laatstgenoemde inder tijd commandant van de saluutbatterij te Baarn, aan het Prinselijke echtpaar den huls aangeboden van de patroon welke als eerste schot op 31 Januari om 9.55 uur de geboorte van Prinses Beatrix ver kondde. De huls, voorzien van een zilveren band waarop een inscriptie is gegraveerd, werd door Prinses Juliana en Prins Bernhard in ontvangst genomen. DE PRINS BIJ DEN OLYMPISCHEN DAG. Naar wij vernemen zal Prins Bernhard zeer waarschijnlijk den Olympischen dag op 26 Juni in het stadion te Amsterdam bij wonen. Zooals men weet zal de voetbalwed strijd tusschen het Nederlandsch en het Ne- derlandsch-Indisch elftal een onderdeel daarvan vormen. Hr. Ms. „Java." ilr. Ms. kiuisir „Java" onder be^e van den kapitein ter zee L. F. Klaassen, is gisteren van Alexandrië naar Aden ver trokken. Vice-admiraal J. F. Osten tijdelijk hoofdkwartiers-commissaris voor zeeverkenners. Het nationaal hoofdkwartier van „De Nederlandsche Padvinders" deelt mede, dat vice-admiraal b/a J. F. Osten bereid is gevonden zich in zijn functie van lid van den raad der vereeniging van de pad vinders, tijdelijk te belasten met de func tie van hoofdkwartierscommissaris voor de zeeverkenners. Bij beschikking van den minister van justitie zijn eenige wijzigingen gebracht in de beschikking van 21 Februari 1920 (bewakingsvoorschrift), welke laatstelijk 9 October 1935 is gewijzigd. Thans is art. 3 van bovenbedoeld bewa kingsvoorschrift als volgt vastgesteld: I. Toegang tot de bewakingsgebieden wordt aan vreemdelingen, van buitens lands komende, slechts vergund: a. langs een doorlaatpost, op de tijdstip pen, dat deze tot het regelend optreden voor het verkeer wordt bediend, ten blij- ke waarvan in het identiteitspapier van de vreemdelingen door de ambtenaren, met de grensbewaking belast, een geda teerde aanteekening moet worden gesteld; b. op vertoon aan de ambtenaren, met de grensbewaking belast, van te hunnen name afgegeven regelmatige buitenland- sche paspoorten of andere identiteitspapie ren, welke voldoen aan de door den mi nister van justitie gestelde voorschriften; c. op bewijs, dat zij voldoende middelen van bestaan hebben of door werkzaam heid kunnen verkrijgen, voor zoover deze werkzaamheid kan geacht worden in over eenstemming te zijn met de wetten en voorschriften, en d. Wanneer zij niet behooren tot diege nen, te wier aanzien door de daartoe be voegde macht is vastgesteld, dat toegang tot ons land hun niet mag wordën ver leend. 2. De onder a en c van het eerste lid gestelde voorwaarden gelden niet voor: a. vreemdelingen, die een desbetreffen de, en hetzij door de regeering, door een der ministers van buitenlandsche zaken of justitie, hetzij door of namens den inspec teur der Koninklijke Marechaussee afge geven, schriftelijke vrijstelling vertoonen; b. houders van de oranje identiteits kaart, die verstrekt wordt aan diplomatie ke en consulaire ambtenaren, zoomede aan de leden en den griffier van het per manente hof van internationale justitie en voor de leden der gezinnen van déze personen; c. houders van de roode identiteitskaart, die verstrekt wordt aan de hoogere vamb- tenaren van het permanente hof van in ternationale justitie en voor de leden der gezinnen van deze personen; d. vreemdelingen, die een pas voor de verboden strook, dan wel een pas voor- grensverkeer, als bedoeld in artt. 5 en 6, vertoonen; e. vreemdelingen van Duitsche nationa liteit, die een Grenzausweis als bedoeld in art. 6, vertoonen; f. vreemdelingen (kinderen) van Duit sche nationaliteit van 13- of 14-jarigen leeftijd, die een Kinderausweis vertoonen. 3. De onder c van het eerste Tid ge stelde voorwaarden gelden niet voor: a. vreemdelingen van Duitsche natio naliteit, die een Samelliste vertoonen; b. vreemdelingen, ten aanzien van wier doorlating door den minister van justitie of den inspecteur der Koninklijke Mare chaussee bijzondere regelen, zijn gesteld. 4. De onder a, b en c van het eerste lid gestelde voorwaarden gelden niet voor vreemdelingen (kinderen) beneden den leeftijd van 13 jaren. Ten slotte is bepaald, dat het den vreem deling verboden is, de bewakingsgebieden te betreden zonder in het bezit te zijn van de in artikel 3, eerste lid, onder a, bedoelde aanteekening. Deze beschikking treedt met ingang van 1 Juni 1938 in werking. VEREENIGING VOOR NATIONALE VEILIGHEID. De vereeniging voor nationale veiligheid heeft sinds de vorige opgave 591 ontvan gen, waarmee het totaal der bijdragen sinds het begin der inzameling tot 111.183 ge stegen is. Voorzitterschap van den Raad der vereeniging „De Nederlandsche Padvinders." Tn de vergadering van den Raad der vereeniging, welke Zaterdag jli. onder presidium van Prins Bernhard is gehou den, werd tot voorzitter van dezen Raad benoemd gen. maj. b/d C. J. M. Collette te Voorburg. Wijziging omzetbelasting verzocht. In een adres aan de Tweede Kamer heeft de Ned. Bond van Marktkooplieden- vereenigingen er op gewezen, dat voor den verkoop van consumptie-ijs een dub bele heffing wordt toegepast. Zij verzoekt de heffing uitsluitend te bepalen bij den aankoop van ingrediënten, noodig voor de bereiding, en de heffing voor den ver koop af te schaffen. Tevens werd verzocht er niet toe over te gaan belasting te heffen voor den ver koop van oude motorrijwielonderdeelen. DE WERKLOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week van 9 t/m 14 Mei 1938 bij gesubsidieerde vereeni- gingen met werkloozenkas waren aangeslo ten 560.900 personen, onder wie 76.200 land arbeiders. Voor de 484.700 verzekerden bui ten de landarbeiders was het werkloos heidspercentage 24.2 (in de vorige verslag- week, 25 t/m. 30 April, was dit percentage 24,7). In de eerste verslagweek van Mei was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt: 1935: 30,0; 1936: 31,6; 1937: 25,5. WONINGPRODUCTIE LOOPT VOORTDUREND TERUG. Woningnood op het platteland. Aan het jaarverslag over 1937 van den nationalen woningraad, algemeene bond van woningbouwvereenigingen, ontleenen wij dat de woningproductie in het afgeloo- pen jaar opnieuw terug liep. De netto-ver meerdering van het aantal woningen be droeg 24.980 tegen 27.328 in 1936 en meer dan 40.000 in de daaraan voorafgaande ja ren. Weliswaar kan aan de hand van de gegevens omtrent de in uitvoering genomen woningen voor 1938 een hoogere productie worden verwacht, maar het aantal zal toch beduidend blijven beneden het voor 1936 geldende peil. Bovendien doet de stijging van de be drijvigheid zich slechts voor bij den parti culieren woningbouw zij schijnt zeer sterk verband te houden met de aan den dag tredende neiging van kapitaalbezitters om belegging te zoeken in onroerende goe deren en de behoefte aan goede en be taalbare arbeiderswoningen wordt er dan ook niet rechtstreeks door bevredigd. In de groote steden had de daling der wo ningproductie een afneming van het aantal leegstaande woningen tengevolge. Op het platteland is de toestand over het algemeen heel anders dan in de groote ste den. Terwijl in deze laatsten, ondanks de daling van den laatsten tijd, het aantal leegstaande woningen nog altijd beduidend is, heerscht er op tal van plaatsen op het platteland absolute woningnood. Hoewel begrijpelijk is het toch te betreu ren dat bij het beoordeelen van de in ons land gevoerde woningpolitiek vrijwel uit sluitend naar den toestand in de groote ste den gekeken wordt. Ook met den vereeni- gingsbouw ging het in het afgeloopen jaar allesbehalve naar wensch. Het aantal vol tooide vereenigingswoningen bedroeg slechts 1831. Laat men het bijzondere cri sisjaar 1933 buiten beschouwing dan is de ze productie de laagste in de afgeloopen 25 jaar. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Kornwerderzand: 1 doode. Omstreeks middernacht stond op den af sluitdijk nabij Kornwerderzand een vracht auto van de „Stanfries" stil. De achterlich ten van dezen wagen brandden. Uit de richting Noord-Holland reed een met aard appelen geladen vrachtauto van den aard- appelhandel van N. A. J. Persoon, te 's-Gra- venhage den wagen van de „Stanfries" achterop en botste er met een hevigen slag tegen aan. De schok was zoo hevig, dat de heele la ding aardappelen naar voren schoof en den chauffeur van den Haagschen wagen den aardappelhandelaar H. Persoon uit Den Haag tegen den motor dood drukte. Tilburg: 1 doode. Gisteravond is het zes-jarig dochtertje van de familie Somers te .Tilburg in de na bijheid van de ouderlijke woning aan de Groeseindstraat bij het spelen onder een met paard bespannen kar geraakt en over reden. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek het meisje reeds te zijn overleden. Arbitrage in het landbouwbedrijf. De heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer, te Rotterdam, arbiter in het ar beidsgeschil in het landbouwbedrijf in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft, uitspraak doende, bepaald, dat de minimumloonen voor volwaardige arbeiders zullen bedragen 2 per dag, in de tijdvakken 1 April tot en met 31 Mei en 1 December tot en met 31 Maart en 2.25 per dag voor het tijdvak 1 Juni tot en met 30 November en verder, dat het minimumloon voor oogstwerk, zwaar werk en overwerk 25 cent pér uur zal bedragen en de vrouwenloonen 2/3 deel van de mannenloonen. De Minister van Economische Zaken heeft aan de niet-georganiseerde landbou wers op het eiland Tolen verplichte arbi trage opgelegd, met aanwijzing van prof. dr. G. Minderhoud, te Wageningen, als ar biter. „Brussel" naar Zeeland. „Het bestuur van de afdeeling Brussel van het Alg. Ned. Verbond heeft een rond zendbrief aan alle leden gericht, waaraan het volgende is ontleend: „De bijval, het vorig jaar, door onze heerlijke tweedaagsche reis, in tourauto, naar Fransch-Vlaanderen behaald, heeft het bestuur er toe gebracht, ook in 1938 een tweedaagsche Kuituur- en Verbroe- deringsreis, ditmaal naar Zeeland op touw te zetten. Deze tocht zal plaats hebben Zaterdag 25 en Zondag 26 Juni. De wegwij zer is bepaald als volgt: Brussel (vertrek 8 u. stipt van de E. Jacqmainlaan, Meche- len, Antwerpen, Bergen op Zoom (kort bezoek aan de stad), verdre dwars door het mooie Zuid-Beveland naar Goes, waar wij ontvangen worden door den burgemees ter en de plaatselijke afdeeling A.N.V. welke ververschingen zal aanbieden. Ver vólgens gaat de tocht naar het schilder achtige eiland Walcheren: Arnemuiden, het doode stadje Vere, de badplaats Domburg, Westkapelle, Middelburg en Vlissingen. De overzetboot brengt auto en passagiers naar Breskens. De reis wordt voortgezet over Sluis,Knokke, Zeebrugge (bezoek aan den reusachtigen havenmuur) en Blanken- berge waar zal worden overnacht." LIEFDADIGHEIDSCONCERT. De enkele concerten, het laatste jaar in de Nieuwe Kerk gegeven, worden door de muziekminnenden zeker geapprecieerd. Is hun aantal dan niet groot te noemen, toch kon ook gisteravond bij het liefdadigheids- concert het bezoek, alle omstandigheden in aanmerking genomen, wel bevredigend worden geacht. Het concert werd gegeven ten bate van de Zeeuwsch Hervormde Dia conessen Inrichting te Middelburg, door den heer Th. C. Ferwerda, orgel, mevr. M. Loeff-Kunst, zang en mevr. Betsy Bonthuis- Dhont, viool. Het begin van dit concert was hoofdzakelijk gewijd aan werken van Bach, doch het verdere gedeelte toonde een groote verscheidenheid van composities van bekende componisten. Het schenkt altijd een bijzonder muzikaal genot te luisteren naar de bespeling van het mooie orgel door den heer Ferwerda. De klankenschoonheid welke de organist schiep met de inleiding (Preludium en Pastorale van Bach) doch vooral met het wonderschoone korte „Offertoire" van Cé- sar Franck was indrukwekkend. Mevr. Bonthuis-Dhont kent men als een violiste, die technisch veel beheerscht en die warmte in haar spel weet te leggen. Zoo gaven verschillende gedeelten uit de sonate van Handel veel te genieten even als het Andantino van Kreisler. De begelëi- ding van het orgel en overigens ook het samenspel schonk daarbij veel bevrediging. Mevr. Loeff-Kunst heeft met haar zang aan de beteekenis van dit concert zonder twijfel veel bijgedragen. „Liebster Herr Jesu" van Bach en het laatste gedeelte uit „Letzter Frühling" van Grieg vooral vielen te loven door zuiverheid van toon en voor dracht. De drie concerteerenden hebben gezamenlijk ook nog „Verdi Tronehi" van Pasquini en „Caro mio ben" van Papini uit gevoerd. Het laatste vooral klonk mooi. Het was een genotvollen avond. Bevorderingen Bij de politie. Met ingang van 1 Juni zijn de agenten van politie A. Heijstek en C. J. Reijnhoudt bevorderd tot hoofdagent van politie. De storm. De hevige storm deed Maandagmiddag heel wat mensehen naar den Boulevard komen, waar het opgezweepte water een imposant schouwspel opleverde. Ter hoogte van het standbeeld van Michiel de Ruijter sloegen groote golven over den boulevard muur. Gelukkig hoorden wij niet van aan gerichte schade van beteekenis. Alleen en kele boomtakken en een reclamebord moes ten het ontgelden, terwijl ook enkele dra den van het lichtnet braken, o.a. op den Koningsweg, waardoor het tramverkeer korten tijd gestremd was. DE STAKING DER BOUWARBEIDERS. Al spoedig beëindigd? Inzake de staking, onder de bouwvakar beiders op Walcheren uitgebroken omdat een aantal plattelandspatroons niet bereid was, de collectieve arbeidsovereenkomsten te teekenen, vernemen wij, dat van de 50 stakende werklieden reeds 27 het werk weer hebben hervat. Morgen zullen de bestuurders van de bouwvakarbeidersbonden opnieuw met de thans nog weigerachtige patroons in on derhandeling treden. Van deze patroons zijn er 5 in Koudekerke,* 1 in Serooskerke en 4 in Vere gevestigd. (Ingez. MedJ Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Aanvankelijk matige, later krachtige tot stormachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later opkla rend, regenachtige, zelfde temperatuur. UKKEL: Vrij sterke tot sterke wind uit Z.W. tot W. richtingen, plaatselijk regen buien, later toenemende bewolking en re gen, plaatselijk kans op onweer, matige temperatuur. Wo. 1 Juni. Zon op: 4 h 47; onder: 21 h 10. Licht op: 21 h 40. Maan op: 8 h 02; onder: 23 h 42. E.K. 5 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 31 3.05 15.34 9.39 22.05 Juni. Woensdag IS 3.57 16.17 10.26 22.57 Donderdag 2 4.48 17.06 11.12 23.48 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 31 5.08 17.40 10.34 23.04 Juni. Woensdag IS 5.59 18.24 11.28 23.56 Donderdag 2 6.48 19.10 12.19 24.48 «S3* Algemeen wordt verwacht, dat dit ar beidsconflict in enkele Walchersche plat telandsgemeenten spoedig zal zijn geëin digd. STORM EN HOOG WATER. KOUDEKERKE. Maandagmiddag geraak te aan het strand te Koudekerke bij hoog water het grootste gedeelte der daar ge plaatste tenten, huisjes enz aan het drij ven. Enkele timmerlieden gingen tot hun middel het water in om de wegdrijvende tenten aan wal te brengen, wat, al was het bij stukken mocht gelukken. Te drie uur vannacht was het water nog hooger, maar toen was het stil en was de kracht van het water minder. Er is gisteren voor enkele particulieren veel schade aangericht. Dat wind en water groote kracht ont wikkelden bleek o.a. door dat tentjes van Biggekerke bij Koudekerke terecht kwa men en gegolfde platen ver werden ge worpen. HEINKENSZAND. Maandagmiddag ver gaderden de ingelanden van het water schap 's-Heer-Arendskerke onder leiding van den dijkgraaf Lindenbergh. Uitge bracht werden 53 stemmen voor stem gerechtigde ingelanden. Uit de rekening 19371938 bleek ontvangen 22934 en uit gegeven 20503, goed slot 2431. De be- grooting 19381939 sloot in ontvang en uitgaaf op 25561, met een post onvoor zien van 1842. Het dijkgeschot bleef on veranderd. De bezoldiging van den ontvan ger-griffier werd van 500 op 600 ge bracht. Op een verzoek van het gemeente bestuur van 's-Heer-Arendskerke om een bijdrage in het omliggen van den dijk aan de sluis werd afwijzend beschikt. Besloten werd gezamenlijk met het waterschap van de buitenpolders van Nisse een gedeel te van den Platendijk te verharden van de woning van den heer Zonnevijlle tot den Oudekamersche weg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1