Elke poetsing met {vorol (volgens nieuw recept) is een ware mondwassching SPORT. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND INBRAAK IN EEN KERK, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. NederlandSchotland13. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA, Zeeland. Ir. dr. Carrière, die inmiddels ter vergadering was verschenen, besprak op zeer duidelijke en onderhoudende wijze de kwestie van toetreding dezer gemeente, daarbij in den breede de zaak toelichtende. Enkele gestelde vragen werden door den spreker nader beantwoord. Over het alge meen bleek men in beginsel niet tegen toe treding te zijn. Echter hangt alles af van de vraag, hoeveel inwoners bereid zijn om toe te treden. Het gestelde garantiebedrag vormt het grootste bezwaar. Tenslotte werd besloten, wanneer de ge wijzigde tariefberekening voor aansluiting bekend zal zijn, met de vanwege de N.V. Waterleiding Maatschappij beschikbaar ge stelde deskundige de perceelen in deze ge meente op te nemen, en te onderzoeken in hoeverre men bereid is om aan te sluiten. Eerst wanneer dit bekend zal zijn, kan op deze zaak worden teruggekomen. Tenslotte kwam in behandeling, de ver betering van den Loodholschen, Pekeling- schen en Groeneweg, benevens Beerta's we- geling. Het daarvoor opgemaakt plan droeg de algemeene goedkeuring weg. De heer VanSluijs betreurde, dat in het bestek en voorwaarden geen vast be drag is genoemd van hetgeen de werkloo- zen bij het tewerkstellen in genoemde we gen zullen verdienen. De v o o r z. zeide, dat aan deze zaak voldoende aandacht is geschonken. Besloten werd, behoudens na dere goedkeuring van Ged. Staten, de uit voering van het werk op te dragen aan Gebr. Geldof te Serooskerke, voor de som van 19.747. Ongeveer 1 October a.s. moet het voltooid zijn. B. en W. ontvingen een woord van dank voor al hetgeen reeds is gedaan om deze zaak in goede banen te leiden. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen damesarmbandhorloge te bevragen bij W. Vader, Brouwerij weg; huissleutel bij ge meenteveldwachter. DRIEWEGEN. De heer J. C. Steketee, vroeger woonachtig alhier is benoemd als opzichter bij den Rijkswaterstaat aan de Zuiderzeewerken, met standplaats Gene- muiden. Tevens werd hij benoemd als op zichter bij den Provincialen Waterstaat Zuid-Holland met als standplaats Katwijk aan Zee. DRIEWEGEN. Vrijdag vergaderde de Raad voltallig onder leiding van burgemees ter Ort. De voorz. deelde o.a. mede, dat de steunregeling en werkverschaffing van 19 Juni tot 13 November 1938, behoudens on voorziene omstandigheden, zal worden stop gezet. De rekening 1937 van het burgerlijk armbestuur werd aangeboden met een batig slot van 804 en zal door een raadscommis sie worden nagezien. In het ambtenarenre glement werd een wijziging aangebracht, waardoor ambtenaren verplicht worden met het bereiken van den 65-jarigen leef tijd ontslag te nemen. Bij een voorstel tot wijziging der begrooting 1938 werd o.a. een bedrag van 175 toegestaan voor de lucht bescherming. Verder werd 18 beschikbaar gesteld voor extrahulp aan werkloozen. KAPELLE. Het bestuur van de veilings- vereeniging K. B. O. te Kapelle heeft den bouw van een landbouwschuur naast het veilingsgebouw gegund aan den hoogsten inschrijver den hr. Jacs. de Jonge aannemer te Biezelinge voor 403. KAPELLE. De fruitkweeker P. van Liere Az. te Kapelle heeft een luchtballon afkom stig uit Roubaix (Noord Frankrijk) gevon den. KAPELLE. De hr. L. Hengsdijk assistent stationsdienst wordt overgeplaatst naar Goes met ingang van 29 Mei a.s. In zijn plaats is benoemd de hr. P. Bek van Val- kenswaard. BORSELE. Zaterdag kwamen eenige vee houders alhier bijeen met het doel een stie- renvereeniging op te richten. De 17 aanwe zigen, te zamen 62 koeien bezittend ver klaarden zich bereid tot toetreding, indien de vereeniging wordt gesticht. Men be noemde een commissie, bestaande uit de heeren A. W. Duvekot, P. Dekker en M. de Regt Jz. Deze zal de noodige inlichtin gen inwinnen en na voldoende gegevens verzameld te hebben, in een volgende ver gadering rapport uitbrengen. Inmiddels zul len de heeren J. Bruinooge Az. en C. van de Velde, die als propagandisten werden aangewezen, trachten door huisbezoek meer veehouders tot toetreding te bewegen. Plm. 100 gestolen. WISSEKERKE. Zaterdagmorgen ontdek te de koster van de N.H. kerk alhier, dat onbevoegden zich toegang hadden weten te verschaffen tot de kerk. Bij nader onder zoek bleek dat hier sprake was van inbraak Twee in de kerk hangende bussen, welker inhoud bestemd was voor de zending, ble ken te zijn geopend, terwijl in de consisto riekamer een kast was opengebroken, waarin een ijzeren geldkist stond, die ech ter geen geldswaarden bevatte en ook niet door den inbreker is opengebroken. De koster stelde onmiddellijk na de ont deking den burgemeester met zijn ontdek king op de hoogte, die de hulp inriep van een rijkspolitiehond. Uit het ingesteld on derzoek bleek, dat de dader door inklimming in de consistoriekamer zich toegang tot de kerk had weten te verschaffen. Het bedrag dat ontvreemd is kon nog precies niet wor den vastgesteld, doch wordt geschat op plm. 100. Gemeente- en rijkspolitie zetten het on derzoek voort. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Zuidzande, J. K. Hariot, thans agent van politie te Zaltbommel. KADZAND. Onder voorzitterschap van den heer Iz. Erasmus, dijkgraaf, werd Vrij dagmiddag jl. in het directiegebouw de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte. De rekening over het dienstjaar 1937'38 werd vastgesteld in ontvang op 6273 in uitgaaf op 6230 nadeelig slot 42. De wetenschap staat niet stil. De nieuwste vinding is in deze tandpasta toegepast, waardoor de tanden prachtig wit worden en de mond bijzonder frisch en rein. Tube 60 en 40 ct (Ingez. Med.) VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: P.S.V. Be Quick 25. De stand is nu: Feyenoord 7 5 2 0 187 12 Heracles 7 6 0 1 21—9 12 Be Quick 7 2 1 4 12—15 5 D. W. S6 0 3 3 3—7 3 P. S. V7 0 2 5 7—23 2 Prom. comp. 2e klasse. Beslissingswedstrijd Afd. I; D.O.S.D.W. V. 2—1. Het Utrechtsche D.O.S. promo veert hierdoor naar de eerste klasse. Beslissingswedstrijd .Afd. II: Hermes D.V. S.Emma 32 (na verlenging). Hermes D.V.S. te Schiedam heeft hierme de haar eersteklasseschap mehouden. Afd. IV: HeroBleijerheide 04; Miran da—De Valk 3—2. De stand is: Bleijerheide 4 4 0 0 175 8 Miranda 4 2 1 1 12—10 5 De Valk 5 2 0 3 10—11 4 Hero 5 0 1 4 3—16 1 Prom. comp. 3e klasse Afd. IV: Eiland BoysDe Zeeuwen 04. De stand is nu: De Zeeuwen 6 4 2 0 146 10 Terneuzen 5 2 12 109 5 Gudok 5 2 1 2 9—9 5 Eiland Boys 4 0 0 4 312 0 Bekerwedstrijden: V.U.C.—V.S.V. 23; U.V.V.—A.G.O.V.V. 2—3; Haarlem—C.V.V. 4—1. Vriendschappelijk: A.D.O.G.V.A.V. 43 Z.F.C.R.C.H. 11ZeeburgiaStormvo gels 0—5; Z.F.C.—Stormvogels 0—1; A.F.C. N.A.C. 4—6. Internationale wedstrijden: Parijs: Stedelijk elf tal-Wolverhampton Wanderers 21. Genua: Italië BZuid West Duitschland 5—2. Warschau: PolenIerland 60. Genua: ItaliëZuidslavië 40. Stuttgart: Duitsche ploegAston Villa 1—2. Smit speelde niet mee Oranje- voorhoede stelde teleur Sterke verdediging en dubieuze Schot- sche doelpunten. (Van een specialen A. N. P. - v e r s 1 a g g e v ei r). Tegen het Schotsche elftal heeft onze voetbalploeg het Zaterdagavond niet tot een overwinning kunnen brengen en ook een gelijk spel kon niet worden bereikt. De taak van het Oranje-team was ver zwaard doordat onze linksbinnen, Kick Smit, wegens een blessure niet van de partij kon zijn. Het werd nu een 31 overwinning voor de Schotten en, hoe wel op eenige van hun doelpunten mis schien wel iets viel aan te merken, mag zeker niet gezegd worden, dat deze uit slag geflatteerd of onredelijk is. Daar voor lieten de gasten een te goed voetbal zien. Het begin was gelijk opgaand. Reeds na twee minuten komt het tot het eerste ongeval. Onze linksbinnen, Van der Veen, zwikt door zijn enkel en blijft liggen. Nederland moet gedurende verscheidene minuten met tien man spelen. Na buiten de lijnen verzorgd te zijn, kan de Al- meloer weer aan het spel deelnemen. De Schotten komen langzamerhand wat in de meerderheid en het is nu al duide lijk dat zij in technisch opzicht den onzen de baas zijn. Het is vooral de verdediging der gasten, die den grondslag voor een overwicht legt, door iedere Nederlandsche aanvalspoging te verijdelen 'en den bal op vaak afgemeten wijze aan de voorhoe de door te geven. Die voorhoede zelf is echter nog niet zoo heel gevaarlijk, door dat onze verdediging op het short passing wel kijk heeft. Niettemin bleek meermalen dat ook dit short passing tot het eind doel kan leiden. De Nederlandsche voorhoede heeft tot dusverre niet veel fraais laten zien. Ter wijl de beide achterspelers, Paauwe en Anderiessen voortdurend hun best doen om den aanval te stuwen, lukt het in de voorhoede veel minder. Er wordt slecht geplaatst en Vente, die overigens zwaar geschaduwd wordt door den Schotschen spil, Dykes, speelt op Sommige oogenblik- ken bepaald zwak. Daardoor lijdt ook het verband in den aanval. Onze doelverdediger krijgt het druk, maar hij wordt zeer goed ter zijde ge staan door Caldenhove en Weber, die overal en steeds onvervaard, onbevreesd ingrijpen. In de laatste minuten van de eerste helft is het overwicht der* Schotten verdwenen en zoo breekt de rust met blanken stand aan. De tweede helft. Na de rust heeft het er alles van, dat de Schotten thans ernstige pogingen in het werk zullen stellen om zich van de over winning te verzekeren. Reeds direct na de hervatting wordt het tempo sneller, het spel feller en geestdriftiger. Schotland neemt de leiding. Na zeven minuten krijgt O'Donnell den bal in duidelijke buitenspelpositie. De Ne derlandsche verdediging blijft apelleerenö staan, doch het fluitje van den Scheids rechter blijft uit. De linksbinnen Black maakt daarva gebruik om zich van den bal meester te maken en met een laag De begrooting voor den dienst 1938'39 werd opgemaakt in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 6165, onder bepaling, dat het dijkgeschot 22 per ha zal bedragen. Tot gezworen werd herbenoemd de hr. Z. C. Risseeuw en tot afgevaardigde naar de vergaderingen van het waterschap der Sluis aan de Wielingen de heer Iz. Erasmus. schot te scoren. (01). D.e scheidsrechter werd op een hevig fluitconcert vergast. Begrijpelijkerwijze zijn ook de spelers door dit zeer twijfelachtige doelpunt te leurgesteld, maar zij geven den moed niet op. Het tweede Schotsche doelpunt. Helaas hebben de aanvallen der onzen nog steeds geen succes, terwijl aan den anderen kant een tweede doelpunt ont staat, eveneens van twijfelachtigen aard. Het is nl. de vraag, of ook dit tweede doelpunt niet in buitenspelpositie ge scoord werd. Zeker is de situatie niet zoo duidelijk als bij den eersten goal. Mur phy is wat naar binnen gezwenkt en lost van vrij grooten afstand een scherp schot, dat doei treft (02). Hier gaat Van Ma le niet geheel vrij uit: hij beoordeelt het schot verkeerd en loopt onjuist uit. Nederland komt evenwel toch gedurende ee'nigen tijd wat in de meerderheid, ook al doordat Vente wat beter speelt dan voor de rust. Wij zien dan een paar aar dige Nederlandsche aanvallen. Neder land is echter niet alleen aan het woord. Schotten vergrooten hun voor sprong. In de 26e minuut wordt dan het von nis over het Nederlandsche elftal defini tief voltrokken. Munro plaats uit een hoekschop den bal hoog voor het Neder landsche doel. Even eenige kopbewegingen der Schotten en van het hoofd van Wal ker springt het leer in het net (03). Vente scoort voor Nederland. Toch brengen de laatste mnuten nog de bevrediging van 'n Nederlandsch doel punt, al is dat dan ook niet van groot ge halte. Vijf minuten voor het einde lost De Harder van de zijlijn een schot. Daw son stopt den bal doch laat hem uit de handen vallen voor de voeten van Vente, die zonder veel moeite kan doelpunten (13). De Schotsche verdediging is ver der op haar hoede en aan weerszijden is het kruit verschoten. In een moeilijken wedstrijd heeft het Oraje-team de meer derheid der Schotten moeten erkennen. NABESCHOUWING. Schotland heeft verdiend gewonnen, de cijfers 31 zijn geenszins geflatteerd. Vrij wel voortdurend zijn de gasten iets meer in den aanval geweest. Welk een voor treffelijk positiespel hebben de Schotten ons getoond. Zij lieten den bal het werk doen, waardoor het den schijn had, dat onze tegenstanders zonder eenige inspan ning speelden. Door de lucht spelen was een zeldzaamheid. Gewoonlijk was het een tik-tak-spel, van man tot man, van voet tot voet. Prachtig beheerschen deze spe lers het korte samenspel. Maar tegelijkertijd' was dit een kolfje naar de hand van onze achterhoede. Toch scheen het ons 'toe, dat indien noodig, deze spelers in sommige perioden gemak kelijk het tempo hadden kunnen verhoo- gen. In technisch opzicht viel er voorts bij onze tegenstanders veel te bewonderen. Een schitterende balcontrole constateer den wij bij alle spelers. Trappen in alle standen, links en rechts, het is niets bij zonders voor hen. En dan dat kopwerk van de verdediging met spel Dykes aan het hoofd. Het was soms hopeloos voor onze voorhoedespelers. Het stopperspilsysteem werd door de Schotten streng toegepast. De beide backs en de spil op een lijn, de halfs bewaak ten de binnenspelers van de Oranjevoor hoede, de achterspelers zorgden voor de vleugels, de spil schaduwde den midvoor. De beide binnenspelers namen een terug getrokken positie in, de W-formatie, wel ke echter niet in alle situtaties werd vol gehouden. Toch zijn wij van meening, dat hier geen wonderploeg tegenover het Neder landsch elftal stond. Vooral in verdedigend opzicht ontbrak er soms nog wel iets aan, maar onze voorhoede was te zwak om hiervan op de juiste wijze te profiteeren.. Dat de rust met blanken stand was in gegaan, was uitsluitend te danken aan het prachtige spel onzer verdediging en het uitstekende destructieve werk van de middenlinie. Vooral in de eerste helft was Vente nergens. Hij bleef maar op zijn plaats staan, liet zich door Dykes schaduwen, in plaats van bewegelijk te zijn. Van der Veen, hoe ijverig hij ook speelde wij vonden hem den besten speler van den aanval is nog geen Kick Smit. Dat Van der Veen er niet in geslaagd is den Haar lemmer te doen vergeten, mag hem waar achtig niet kwalijk genomen worden. De Harder kreeg aanvankelijk weinig te doen. Maar toen men ook aandacht aan links ging schenken, probeerden de beide de butanten door open spel de Schotsche ver dediging uit elkaar te halen, wat soms inderdaad succes opleverde. Er was echter geen verband in de voor hoede. Zeer zeker, in de tweede helft vlot te het beter, toen werd de rechtervleugel sneller. Maar Wels bleef zwak en enkele fraaie kansen voor open doel werden door het binnentrio hopeloos gemist door slecht schieten. Over onze verdediging en onze midden linie kunnen wij slechts lof hebben. DE SPELERS. Van Male heeft zijn doel goed verdedigd. Weber was moeilijk te passeeren. Zijn weg werken was keurig verzorgd, alleen heeft hij niet altijd de juiste opstelling in het veld kunnen vinden. Was dat ook niet bij Caldenhove het geval? In de middenlinie was Paauwe de beste speler. Hij speelde fijntjes en destructief tegelijk. Anderiessen verzette in de eerste helft in verdedigend opzicht ontzaglijk veel werk. Van Heel speelde technisch een hoogstaande partij voetbal. Over de voorhoedespelers spraken wij reeds uitvoerig. De Harder was zeer actief. Zijn voorzetten stichtten herhaalde lijk verwarring in de Schotsche achterhoe de. Hij kon het weer goed met zijn partner Van der Veen uit het jeugdelftal vinden. Di^pbel jammer was het, dat de Heracles- man direct na het begin door zijn enkel ging. Natuurlijk was hij daardoor in het verdere verloop gehandicapt. Over Vente hadden wij het reeds. Aan Piet de Boer mag zeker weer eens een kans worden ge geven, opdat de Feijenoordspeler zelf als rechtsbinnen kan worden opgesteld. En voor Wels kan Draeger zeker in de plaats komen. Weer zat er te weinig durf in het spel van den kleinen rechtsbuiten. Van Spaan- donck zwoegde den geheelen wedstrijd voor twee, maar ook nu maakte zijn spel geen grootschen indruk. In het Schotsche elftal waren eigenlijk geen uitblinkers. Stuk voor stuk waren de spelers hun plaats waard. Sterk op den voorgrond traden keeper Dawson (ondanks zijn blunder), spil Dykes, aanvoerder Brown, O'Donnell, en Walker in de voor hoede. De heer Argent leidde dezen sportleven wedstrijd rustig, al was het niet zonder foutjes. Verschillende meeningen. Verschillende Schotsche officials gaven na afloop hun meening over het Nederland sche elftal. De voorhoede van het Oranje team, kon hen minder bekoren, doch alge meen prees men de Nederlandsche achter hoede, die men zeer sterk noemde. Argent zegt: geen buitenspel. Het spreekt van zelf, dat wij na afloop ook scheidsrechter Argent hebben opge zocht, die positief verklaarde, dat het eer ste doelpunt geenszins buitenspel was ge weest. Niet alleen ik, maar ook de beide Nederlandsche grensrechters zijn deze mee ning toegedaan, aldus de Engelsche referee. Schotland gaf een spelletje ten beste, aldus mr. Argent, dat op gelijke hoogte stond als in den wedstrijd tegen Engeland. Het was een goede sportieve ontmoeting. De beste Nederlandsche spelers waren van Male, de beide backs en Anderiessen. De voorzitter van de keuze commissie, de heer Herberts meende, dat het Neder landsch elftal beter heeft gespeeld dan en kele jaren geleden tegen Engeland. Ande riessen was de uitblinker. De heer O. de Vries, voorzitter van de technische com missie, was van meening, dat beide debu tanten, de Harder en van der Veen goed gespeeld hebben. Allen waren het er over eens: de half linie uitstekend, de verdediging schitterend. En menigeen was de opinie toegedaan, dat deze nederlaag een uitstekende leerschool voor de spelers is geweest, vooral niet het oog op den komenden wedstrijd tegen Tsjecho- slovakye, op 5 Juni te Le Havre voor het wereldkampioenschap. KORFBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. De uitslagen van Zaterdag luiden: le klasse: SeoltoSwift I 13; Rapide Madjoe I 16. 2e klasse A: Madjoe IISwift II 22. 2e klasse B: Volharding IVolharding II 9—1. 3e klasse: Swift IVV.K.V. 02; Mad joe III—H.B.S. II 2—0. SEOLTO—SWIFT 1—3. Swift I trok Zaterdag naar Terneuzen om aldaar Seolto te bekampen. In een vooral door Swift matig gespeelden wed strijd moest Seolto met 31 de hoofdste delingen haar meerdere erkennen. Seolto speelde een fiksche partij, waar bij nogal eens van lichaamskracht ge bruik werd gemaakt. Het spel van Seol to is ons meegevallen. Deze club telt ver schillende goede spelers en speelsters. Er wordt echter zeer veel met den bal ge- loopen wat de scheidsrechter R. Begheijn, die overigens goed heeft geleid, toestond. Nadat de spelers een uur in den kouden win hadden staan wachten, nam de strijd een aanvang. De Swift-aanvallen zijn da delijk gevaarlijk. De wind belemmert bei de partijen het zuiver doelen, waardoor vele ballen op den rand afstuiten of over de mand vallen. Het spel blijft vooral van Swift-zijde stroef en zonder verrassing. Toch weet G. de Ru na 17 minuten Swift de leiding te geven. Seolto reageert hier op met eenige snelle en gevaarlijke aan vallen, doch als deze niet het gewensch- te succes opleveren verslapt het spel. Tegen de rust die met 01 ingaat komt Swift nog even flink opzetten, doch zon der resultaat. Na de rust zet Swift het offensief voort en na 22 minuten scoort G. de Ru het tweede punt voor Swift. Na de vakverwisseling wordt Swift ster ker en zij weet dit door een goed punt van mej. A. Tazelaar uit te drukken (03). Hierna volgt een gelijkopgaanden strijd met gevaarlijker aanvallen van Seolto. H. de Vriend maakt dan voor Seolto ook een verdiend tegenpunt (13). Daarmede komt het einde. Seolto had 1, Swift 2 invallers. RapideMadjoe 16. De eerste aanvallen waren voor Madjoe. Reeds na ongeveer 5 min. spelen benutte J. Everaars een kans van onder den korf (01). Na een kwartier spelen bracht Leeflang den stand op 02. Madjoe bleef ook na de vakwisseling in de meerderheid, doch mede door den sterken wind werden geen doelpunten meer voor de rust ge maakt. In de tweede helft vergrootte Madjoe door een mooi schot van v. d. Vliet den voorsprong (03), waarna Visser er 04 van maakte. Direct na de vakwisseling scoort Rapide een tegenpunt, door een fout in de Madjoeverdediging (14). Het spel leefde nu weer wat op en het was Lenselink die den stand op 15 bracht. Tenslotte be sloot Everaars een mooien aanval met een keurig schot (16). Swift IV—V.K.V. 0—2. Het spel in dezen wedstrijd stond niet op hoog peil. Dit was niet alleen oorzaak van den sterken wind, doch ook de twaalftallen zijn niet van groote kracht. Maar daar voor spelen zij ook in de derde klasse en zijn het feitelijk nog pas beginnelingen. Swift IV was geheel volledig, doch de thuis club moest toch in de Veersche dames en heeren haar meerderen erkennen. V.K. V. speelde sneller. Toch valt er nog veel te leeren. Het vangen van den bal en het sneller doorspelen kan nog aanmerkelijk verbeterd worden, terwijl men er ook aan dacht aan dient te schenken, zich meer vrij te spelen. Het aanvalsvak hoede zich voorts voor kort spel onder den korf. Vóór de rust slaagde Pille er in V.K.V. de leiding te geven. Na de rust was V.K.V. sterk in de meerderheid, doch slechts een doelpunt, wederom van Pille, was er het resultaat van. Intusschen verdiende V.K.V. de overwinning volkomen. Madjoe IISwift II 22. Een met 5 invallers verzwakt Swift II heeft een verdienstelijk resultaat behaald tegen Madjoe II te Vlissingen, hoewel ook Madjoe II door invallers!sters) gehandicapt was. Niettegenstaande de vele invallers lie ten beide partijen een' aardig, vlug spel zien, dat niet zonder spanning was. Vóór de rust wogen beide partijen reeds tegen elkaar op, doch gedoelpunt werd er niet. Na de her vatting was het B. de Jonge, die Swift II met een fraai schot de leiding bezorgde. Een door Van Kasteel begane overtreding bestrafte de scheidsrechter met een straf- worp voor Madjoe II. Smit benutte dezen strafworp (11). Daarna was het J. Min naar die Madjoe met een ver schot de lei ding gaf, doch mej. T. Reekers slaagde er 1 minuut vóór het einde in den stand we derom gelijk te maken. De wedstrijd, die in prettige verstandhouding gespeeld werd, werd door scheidsrechter Boogerd correct geleid. TENNIS. Nederland-Japan 2f. Zaterdag, op den tweeden dag van de ontmoeting NederlandJapan te Scheve- ningen, deelden de Japanners en de Hol landers de punten gelijk op. Timmer won van Abe met 46, 61, 60, doch Hughan en Van Swol moesten in het dubbelspel de meerderheid van de Japanners Koeramit- soe en Nakano met 36, 108, 63, 62 erkennen. De stand na den tweeden dag was dus 22. De derde dag bracht gisteren twee pun ten voor de gasten, doordat Koeramitsoe van Teschmacher won met 61, 75, 16, 64 en Van Swol het onderspit moest del ven voor Nakano, die met de cijfers 63, 61, 36, 61 won. Japan won daardoor den wedstrijd met 42. DINSDAG 24 MEI. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. S.,00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., hierna Gram. (9.309.45. Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Ver volg Concert. In de pauze: Gram. 1.30 Gram. 2.00 Zang en Piano. 3.00 Chr. Lec tuur. 3.20 Gram, 3.45 Orgelspel, 4.45 Gram,. 5.00 ,,A11 Round''-Sextet. In dq pauze: Gram. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouw- halfuur. 7.45 Rep., event, gram. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Orgelspel. 9.10 Causerie. 9.40 Gram. (10.00—10.15 Ber. ANP). 10.15 Cau serie. 10.30 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM n 301.5 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.) 9.40 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest (Opn.) 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Berichten. Hierna Kovacs Lajos' orkest. 1.00 Gram. 1.15 Omroeporkest. 2.00 Gram. 2.15 Om roeporkest en solisten. 2.45 Kniples. 3.45 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Trio- conc. 7.30 Gram. 7.40 Voor toeristen. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.15 Gram. 9.45 Vervolg Bonte Dinsdag avondtrein. 10.30 Disco-nieuws. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Bannet's orkest. DROITWICH 1500 M. 11.25—11.45 Gram. 12.05 Orgelspel. 12.35 Radiotooneel. 1.10 Gram. 1.502.20 Engleman's kwintet, m. m.v. solist. 4.20 Declamatie. 4.35 Hunga- ria-Zigeunerorkest. 5.20 Reynders' orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Sportpraatje. 7.00 Piano. 7.20 Stephen's Silver-orkesQ 7.55 Literaire causerie. 8.20 Variété. 8.45 So listen, koren en groot-orkest. (9.409.55 Berichten). 10.55 Gram. 11.20 Grosvenor House Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10—9.05 en 10.10 Gram. 12.40 Bailly-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Piano. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Viool. 5.20 Derveaux-orkest. 8,35 Ondri- cek-kwartet. 9.5011.50 Radio-tooneel met muziek. KEULEN 456 M. 6.50 Gram. 7.30 en 8.50 Amusementsorkest. 9.50 Zang. 12.20 NS- Rijkssymphonie-orkest. 1.35 Orkest. 2.30 Pop. conc. 3.35 Gram. 4.20 Amusements orkest. 7.30 Orkest m.m.v. solist. 8.20 Sted. Orkest van Düsseldorij, m).m.v. solist. 9.05 Eysoldt's dansorkest en solisten. 12.20 3.20 Weensch Kamerorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30—2.00 Kleinorkest. 5.20 Kleinorkest. 6.50 Salon orkest. 7.20 Vervolg concert. 8.20 The< Kilima Hawaians en soliste. 9.20 Sympho- nie-orkest m.m.v. solist. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20 Gram. 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest en gram. 10.3011.20 Vocaal conc. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gevar. prog. 8.10 Berichten. 8.20 Blazers van het Omroeporkest (In de pauzei's: Muz. causerieën). 9.20 Politiek Dagblad- overz. 9.35 Orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Piano. 11.05 Berichten. 11.20 Kleinorkest. 12.20—2.20 Nachtconc. (1.15—1.26 Tijd sein). MIDDELBURG. MA 23 Mei. Ledenverg. afd. Walcheren N.R.V. Dl 24 Mei-••• GOES. MA 23 Mei Dl 24 Mei

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6