GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. Uit veel besproken landen. vm. PERSKRONIEK. De bomaanslag te Rotterdam. BURGERLIJKE STAND. EeI1 prachtige instelling. De iVIasarykheime te Praag. ^fat men doet voor den ouder dom en de misdeelde jeugd. Verzorging van lichaam en geest. pju ik mij voor mijn trouwe schrijfma chine zet om u iets te vertellen over een der allerschoonste inrichtingen op het ge bied van armen- en ziekenzorg, die ik ooit heb gezien de zoogenaamde „Masaryk- heime" in het kleine dorpje KRC een naar kilometer buiten Praag, nu rijst voor mijn geestesoog op 't portret van den man die was voor de Tsjechisch-Slowaak- sche republiek wat Willem van Oranje is geweest voor ons land en naar wien deze Heime dan ook zijn genoemd. Ik zie dat portret weer voor mij en hoe machtig en tevens hoe weldadig is de invloed die ervan uitgaat op den schouwenden mensch. Hier ziet men het beeld van een man, die over veel heeft getriomfeerd wat menig ander vroegtijdig zou hebben overwonnen. Hier ziet men het beeld van een waiar- achtigen Vader met een groot begrip vóór hen, die zijn kinderen zijn en over dat door veel leed beproefde gelaat ligt een waas van een ongekende en een weldadig aan doende berusting. Deze Masarykheime zijn geen product van zijn denkenden geest ge weest maar hij die tot de ^oprichting besloot en er zich moeite noch kosten voor ontzag wilde uit bescheidenheid er zijn naam niet aan geven. Zoo werden dan de ze groote en massieve complexen, die ge tuigenis afleggen van de liefde voor den lijdenden mensch, genoemd naar den eer sten President der Republiek. Deze Heime ik zal hier niet alles in den breede behandelen beslaan een op pervlak van ongeveer 18 ha terrassen- achtig verheffen zich de heuvels op den achtergrond, een ruischende beek 'door snijdt het terrein. Rustig, kalm en ik zou willen zeggen voornaam verrijzen hier een een en twintigtal groote gebouwen en wat men in deze gebouwen allereerst aantreft is licht en lucht, rust en reinheid. Wij zijn hier in wat ik zonder overdrijving meen te mogen noemen „een stad van sociale zorg" en wij zien dat men hier drie ge- bouwengroepen heeft ingericht, n.l.: een gebouw voor oude.n van dagen met daar bij behoorende sanatoria een gebouw voor kinderen die geestelijk niet normaal zijn en een „Kindergenesungsheim" en een sa natorium voor kinderen, die zwak en on dervoed zijn en weer op krachten moeten komen. Tot die eerste groep behooren vijf hui zen voor ouden van dagen, elk met 200 bedden. In het geheel kunnen hier dus 1000 menschen een onbezorgden levens avond genieten. En wij vinden op het ter rein ook een gebouw voor getrouwden, voor hen, die door de jaren meer of min der gebrekkig zijn geworden, die geen zor gende verwanten bezitten en die hier af en toe een beetje in de tuinen werkend een leven lijden dat vrij van zorgen is. Ik zag hun kleine kamertjes alles doodeenvoudig, maar kraakzindelijk ■§- ik zag de oude, kromgetrokken vrouwtjes haar kleine alledaagsche plichten verrich ten en ik hoorde uit mijn gesprekken, hoe 'dankbaar zij waren, dat het hun was ge geven datgene, wat onverbiddelijk komen moet, rustig hier af te mogen wachten. Zij zijn ziek, zij kunnen hier worden ge holpen en er zijn zelfs twee paviljoens in gericht voor hen die voor immer aan het bed gebonden zijn. In het midden is een soort van tuin in gericht, door een zuilengang omgeven, een vriendelijk plekje, waar kan worden ge wandeld en waar deze ouden en ook an deren de gebeurtenissen van den dag be spreken zonder de opwinding die de con versatie der jongeren kenmerkt. Alle kamers en alle vertrekken zien er even zindelijk en goed ingericht uit. En ook op hygiënisch gebied ontbreekt aan dit alles niet het minste of geringste. Ra dio in de eetzalen, allerlei gemoedelijke hoekjes, tal van kleine en niet kostbare dingen, die het leven veraangenamen kun nen, alles wijst er op, dat men het er den menschen zoo prettig en huiselijk moge lijk heeft willen maken. Deze Heime zijn voor iedereen, die geen verwanten heeft en dus alleen op de wereld staan. Deze menschen zijn in den regel reeds in den herfst van hun leven en moeten dat is een gebod waaraan niet te wrikken valt zooals men dat in het Duitsch noemt: „in Prag zustandig" zijn. Zijn er onder hen, die een kleinigheid kunnen betalen, dan doen zij dat, maar wel zal men begrij pen dat dit een uitzondering is en de ge meente Praag besteedt aan deze Heime dan ook jaarlijks zéér hooge bedragen. Men mag niet vergeten dat, wat wij hier zien niet een beeld geeft van de armen- en ziekenzorg zooals die in de gansche re publiek is geregeld, men zou deze Heime als een voorbeeld kunnen beschouwen van datgene, wat men zoo gaarne overal zou doen. Ik zag hier niet alleen de ouden van dagen, ik zag óók de kinderen, de geeste lijk niet normale kinderen, stumperds, die hier levenslang vertoeven engeluk kig zijn. Gelukkigslechts wie zelf gezond en recht van lijf en leden is kan heseffen wat het beteekent dien zegen te moeten ontberen. Het is van een felle en aangrijpende tragiek, wanneer men deze zielige menschen-in-wording ziet, door vriendelijke en kundige zusters verpleegd en verzorgd, en ook vlijmt het ons door °ns hart, wanneer wij in de overdekte ga^.f.en mannen zien strompelen, met ver schillende lichaamsgebreken behept. Ik zal immer vergeten de blinde, die met tenflSi°k^e in de rechterhand zich tas sen gs c'en muur voortschoof en over lag gelaat desalniettemin een glimlach hinneaSPaeid' die mÜ het dichterwoord te rampzali t: ,.De blinden zijn niet zoo nen hetg a's dacht. Hun trekken too- En t0en"; die zijn sereen en zacht daar de d0 door de ziekenzalen ging en terden ligBe« ziekte aan het bed gekluis- wel zeer dien v.ag' ziet' toen v°eWe ik met zooveel vT* Prachtige van het hier werk. Daar w en toewijding gedane lijden gelouterd11 Zij' kalm- rustig, door heid, dankbaar Van aIle °Pstandig- •teed, en !hno -i or wat men voor hen n h0B 3U1S* feijn de dichtregelen aan heii, die moeten lijden, gewijd:1' j „Ook aiid'ren zijn er, dig in spijt van [bitt're pijn,. Een zonnestraal van vreugd voor hun [omgeving zijn. .Wie met een blijden lach op 't ziekbed [nederligt, Ik ken geen schooner, geen verheffender [gezicht....;./1 Wat men hier voor de kinderen heeft gedaan, gaat waarlijk allen lof te boven. Hier leven de kleinen in een paradijs en alles staat hun ter beschikking wat de techniek heeft mogelijk gemaakt. Men heeft kinderen van eiken leeftijd, zuige lingen evengoed als kinderen van veer tien. Men,'heeft schoolgebouwen en turn zalen, zwembaden en douches, groote ka mers waar zij kunnen spelen onder hoogte- zon, men vindt in den tuin een ondiep zwembad een Plantschbecken kort om men heeft er eenvoudig alles. Het is duidelijk, dat voor zoo een in richting zeer veel medisch toezicht noo- dig is, en dat is dan ook het geval. Men vindt er professoren en assistenten der Karls-universiteit. Laboratoria en zieken zalen zijn er in grooten getale en natuur lijk bieden de inwonenden den artsen een groote hoeveelheid studiemateriaal. Ik wil dit artikel als volgt besluiten: Hier wordt niet alleen het lichaam, maar ook de geest verzorgd. Vele zwakke kin deren giftgen hier als krachtige menschen weer vandaan èn velen wier geest voor immer omfloerst is, vinden hier een ge meenschap, waarin zij met begrijpende liefde worden verpleegd. En wie, zooals ik, een godsdienstoefe ning meemaakte in de kapel, die voor elke gezindte kan worden gebruiktf, die gaat van hier met het weten, dat men in Praag het goddelijke woord heeft ver staan enóók in praktijk gebracht, dat ons noodt: „Komt tot Mij, allen die ver moeid en belast zijt, en Ik zal u rust ge ven." VAN SW. KWAAD GERUCHT OVER DE J AMBOREE. Is het Niet Waar? Aan een artikel in „Het Vaderland" (lib.) is het volgende ontleend: „Het Nationale Dagblad" heeft onder den titel „Het Jamboreeschaïi|daal" zeer alarmeerende mededeelingen de wereld ingezonden. Tientallen jonge meisjes uit Haarlem en omgeving zouden voorna melijk door Amerikaansche en Japansche padvinders voor hun leven ongelukkig zijn gemaakt door een natuurlijk moeder schap. De Redactie zou over bewijzen be schikken. Zij ging tot publicatie over ter waarschuwing tegen het gevaarlijke van de internationale, democratische, Engelsch georiënteerde Padvindersbeweging. Eerlijk gezegd, heeft de politieke bij smaak van het artikel ons dadelijk met zeker wantrouwen tegen de waarheid er van vervuld en tot dusver hebben wij, ge lukkig, geen enkele reden van spijt over dit wantrouwen. Integendeel. „De Tijd" nam met eenige aarzeling nota van het bewuste artikel en het blad herhaalt een en ander uit een brief van een harer correspondenten, geschreven tijdens de Jamboree, waarin de correspon dent vaststelt, dat de belangstelling der Nederlandsche meisjes voor de vreemde padvinders dreigt over te gaan, ja in en kele gevallen reeds is overgegaan, in re gelrechte, weerzinwekkende flïrterij. Volgens den ouden regel van „Fama ruens crescit" (het gerucht krijgt op zijn tocht onder de menschen steeds grooter omvang) neemt ook het Jamboree-gerucht steeds grooter vormen aan. Het aantal jonge moeders steeg al van 30 tot 300— 1000; de ziekenhuizen te Haarlem en Lei den zouden honderden bedden hebben gereserveerd; het aantal accoucheurs met hulp van buiten zijn uitgebreid; over „tal- looze" families zou schande zijn gebracht, ja één gezin zou zelfs bezocht zijn met drie dochters, Jamboree-slechtoffers. Hoe ver het gerucht zich nog zal uit dijen, kan niemand zeggen. Daarom achten wij den tijd gekomen, althans verdere uitbreiding te voorkomen. Wat is er waar van het gerucht? Tot dusver is onze oogst volstrekt negatief. Hier volge allereerst de verklaring ge dateerd 2 Maart, van dr. L. C. Kers bergen, geneesheer-directeur van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis te Haarlem, wien door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Padvinders om inlichting was gevraagd. Deze behelst: „U kunt dus volkomen gerust zijn, omdat er van het geheele verhaal niets waar is." De directeur van het Academisch Zie kenhuis te Leiden, dr. M a a s, heeft aan dr. Hannema een verklaring voor wat betreft zijn ziekenhuis bevestigd. In zijn ziekenhuis is het aantal ongehuwde moe ders beslist normaal en er is geen enkele maatregel genomen voor het opvangen van de zg. Jamboree-moedertjes. Ook dr. Maas acht van het heele geval geen woord waar. Trouwens het hoofdbestuur der Ned. Padvinders heeft al dadelijk na den brief in De Tijd, in de eerste dagen der Jam boree verschenen, maatregelen genomen. Het versterkte de kamppolitie en gelast te, dat de Poolsche padvinders (m erk- waardig verzwijgt het Nat. Dagblad juist deze hoewel de Poolsche pad vinders op den eersten Jamboree-Zondag te Haar lem ook onze aandacht trokken door belangstel ling voor het sch'oone geslacht. Ligt aan deze omissie óók al politieke overweging ten grondslag?) bij hun terugkomst in het kamp gevisiteerd zouden worden. Bovendien kreeg de kamppolitie opdracht de tenten der Polen met zaklantaarns op elk uur van den avond en nacht te in specteeren. De kamppolitie kreeg ook nog een soort recherche, welke opdracht had op markten en in herbergen van den om trek de gedragingen der padvinders in het oog te houden en haar bevinding ge regeld te rapporteeren. Toen de geruchten begonnen te loopen, ■M) JEUGDIGE INBREKERS AANGEHOUDEN. In de vroege ochtendurep van Zondag morgen heeft,de Amsterdamsche politie; een viertal personen aangehouden bij eenpo ging tot diefstal in het filiaal van de firma Vroom en Dreesman aan de Haarlemmer straat. Drie van de ,vier gearresteerden zijn jongens van veertien, zestien en achttien aar, terwijl de vierde aangehoudene de va der van deze jongens is. Reeds driemaal iri korten tijd zijn in ge noemd filiaal inbraken of pogingen tot dief stal geschied, die tot nog toe onopgehel derd bleven. Het is dus te begrijpen dat de politie op haar hoede was. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkten sur- veilleerende agenten, dat er iets niet in or de was in het magazijn van genoemde fir ma. Zij vroegen om assistentie teneinde de verschillende uitgangen in het oog te kun nen houden. Een man, die in de omgeving slenterde en die ervan verdacht werd als waarschuwingspost voor de inbrekers te fungeeren, kon worden ingerekend voordat hij gelegenheid had een waarschuwingssig naal te geven. Tegen zes uur Zondagoch tend wilden twee jongens met koffers, waarin zij verscheidene voorwerpen uit het warenhuis bijeen hadden gepakt, het ge bouw verlaten. Zij werden terstond ingere kend en toen bleek, dat zich nog een of twee personen in het gebouw moesten be- vindeif. Deze waren echter gewaarschuwd en hadden de vlucht genomen, want bij het doorzoeken der magazijnen bleken zij on vindbaar. Teneinde te voorkomen dat zij door andere huizen zouden ontsnappen werden nog meer politiemanschappen ont boden teneinde het geheele blok Haarlem merstraatPrinsengrachtBrouwersgracht Binnenbrouwerstraat af te zetten. Het was ruim half negen toen bewoners van een der belendende pereeelen gestommel hoorden op een der zolders van het maga zijn, klaarblijkelijk doordat de indringers tegen een stelling met breekbare waar had den gestoten. De politie werd ingelicht en had thans spoedig de daders gevonden. Het is waarschijnlijk dat twee van de drie jon gens zich reeds Zaterdagavond bij het slui ten van het magazijn in het gebouw hebben laten insluiten. Vechtpartij aan boord van Japansch stoomschip. De kapitein van den uitgaande Japan- schen walvischvaarder „Nisshin Maru 2" verzocht Zaterdagavond dringend politie- en doktersassistentie uit Maassluis in ver band met een uitgebroken vechtpartij on der enkele leden van de bemanning. Een re chercheur en een agent van politie, alsmede de arts De Wilde uit Maassluis, voeren per sleepboot „Argonaut" den Nieuwen Water weg af naar het op weg van Maassluis naar Dover, in de richting Hoek van Hol land varende Japansche schip, dat wegens zijn grootte niet voor anker kon gaan en daarom halve kracht voer. Nabij Poorters haven werden de politiemannen en de dok ter door middel van een net aan boord ge- heschen. Het bleek toen, dat een 32-jarige stoker zich kwaad had gemaakt naar aan leiding van een opmerking over zijn werk zaamheden door den chef-stoker. Hij ging dezen met twee saamgebonden scheermes sen te lijf en bracht hem een levensgevaar lijke wonde aan den hals toe. Een andere stoker, die tusschenbeide wilde komen werd eveneens door de messen aan het hoofd getroffen, doch de wonde was niet gevaarlijk. Een olieman overmeesterde den woesteling en sloot hem in een kooi op. De chef stoker, die 34 jaar oud is, werd naar de aan boord aanwezige operatieka mer gebracht, waar de scheepsdokter, in samenwerking met dokter De Wilde, een operatie van voorloopige aard verrichtten. Inmiddels was het schip Hoek van Holland genaderd en hier kwam den inspecteur van politie en twee agenten ter assistentie aan boord. De gewonde stoker, die eveneens verbonden werd, kon aan boord blijven. De politie nam hem een verhoor af en ar resteerde den dader. Inmiddels was de wal vischvaarder enkele mijlen buitensgaats voor anker gegaan en konden het slachtof fer en de dader aan boord van een sleep boot van L. Smit en Co worden opgenomen en naar Hoek van Holland worden ge bracht. Eerstgenoemde werd per zieken auto naar een ziekenhuis te Rotterdam ver voerd, terwijl de arrestant naar het poli tiebureau te Maassluis werd overgebracht. Dagbladgebouw met teer besmeurd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben aanvankelijk onbekende personen den voorgevel van het hoofdbureau van den „Limburger Koerier" aan de Wolfstraat te Maastricht overvloedig met teer bespoten. De politie is erin geslaagd de daders in den loop van Zondag te arresteeren. Het zijn vier jongelieden uit Maastricht, van 22 tot 26 jaar oud, die lid zijn van „Zwart Front". Zij wilden met hun' daad uiting geven aan hun misnoegen over publicaties in het ge noemde blad. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Tegelen: 1 doode. Zondagmorgen reed een Belgische auto, toebehoorende aan den heer R. uit Fleron, nabij Luik, met een flinken vaart op den rijksweg Belfeld-Tegelen. Vermoedelijk doordat een fietser plotseling van het rij wielpad den rijweg overstak, week de auto uit en reed met grooten vaart tegen een boom. De wagen werd grootendeels ver nield. Van de vier inzittenden werd mevr. R. zoo ernstig gewond, dat zij vrijwel ter stond overleed. De drie andere inzittenden werden licht gewond en zijn naar het r.k ziekenhuis te Tegelen vervoerd. heeft het hoofdbestuur alles gedaan, om concrete feiten te verkrijgen. De oogst van zulke feiten was zeer s c h a a r s c h en bij zorgvuldig onder zoek is tot dusver eeen n k e 1 concreet feit vastgesteld. Intusschen wordt het onderzoek nog met alle kracht voortgezet. Alle district- commissarissen kregen opdracht concrete feiten op te sporen en zelfs alle geruch ten van a tot z te onderzoeken. Ziedaar wat tot dusver wij willen zoo voorzichtig mogelijk zijn van de mede deelingen van het Nat. Dagbl. is overge bleven," aldus „Het Vad.". T-ff iK" 'iv-.']-. hrójsJ VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z. V. B. Zaterdagcompetitie Zuïd-Beveland. Kjrui- njngen 2Krabbendijke. Krabbendijke- n. o. g.; Waarde—Hansweertsche Boys 2 83; KloetingeIerseke 2 70. Zondag. Bekerwedstrijden: Breskeijs Schoondijke 2—1; Goes 2—EMM 41; ;Ria Breskens 2 4—2. Ie kl. B: BKW—Corn. Boys 2 8—1. Ie kl. CBreskens 3Hoofdplaat 2 2 4; Biervliet 2IJzendijke 2 63; Oost burg 2SCD 62; Breskens 2—Oostburg 2 8—2. 2e kl. A: De Zeeuwen 4Kattendijke 23; De Zeeuwen 5Goes 4 34. 2e kl. B: BKVV 2—Corn. Boys 3 6— 3; Hulst 3Axel 3 31; Philippine 2 Ria 2 80; Terneuzen 4SVO 2 3—3. ZWITSERLAND—ENGELAND 2—1 Het Zwitsersche elftal heeft Zaterdag middag te Zuerich voor een groote verras sing gezorgd: na een prachtigen wedstrijd heeft het op volkomen vèrdiende wijze met 21 van Engeland gewonnen. Rust 11. De Zwitsers hebben, sedert het gedenk waardige Olympische voetbaltornooi te Parijs in 1924, toen zij in den eindstrijd met 03 door Uruguay werden verslagen, Za terdagmiddag zeker hun besten wedstrijd gespeeld. In het bijzonder viel de schitte rende samenwerking tusschen de achter hoede en de middenlinie op. Dit spel was waarlijk voor weinig verbetering vatbaar en de befaamde Engelsche voorhoede, die de vorige week in precies dezelfde samen stelling te Berlijn tegen Duitschland nog zes doelpunten had gefabriceerd, kreeg nu nauwelijks een kans om een behoorlijk schot te lossen. De Engelschen kunnen zelfs nog dankbaar zijn, dat de Zwitsersche over- winning niet grooter is uitgevallen. ATHLETEEK. Leenen Marathonkampioen. Aan den door het weekblad Het Leven uitgeschreven marathonloop te Rotterdam (42,200 km) om het kampioenschap van Nederland namen vijftien loopers deel. Uit slag: 1. Meskens (RCS. Anderlecht) 2 u 46 min. 14,8 sec. 2. Nevens R.C.S. Anderlecht) 2 uur 56 min. 18,8 sec. 3. P. Leenen (D.O.S. Rotterdam) 3 uur 14 min. 43.4 sec. (eerste Nederlander en derhalve kampioen van Ne derland). 4. Th. Leynse, (Blauw-Wit, Am sterdam), 3 uur 21 min. 5. W. Cosman, (Volewijckers, Amsterdam). 6. E. de Ruiter (K.N.A.U., Amsterdam). 7. E. Blom (Hel las, Utrecht). 8. J. Lems (S.V.V., Schie dam). 9. J. Wey (O.B.V., Apeldoorn) HOCKEY. Prom.-degr. competitie le-2e kl. Afd. Zuid. BelissingswedstrijdConcordiaM.O.P. 00. Concordia blijft le klasser, POSTDUIVEN. Wedvlucht van Krabbendijke door de ver De Gevleugelde Ordonnans te Middelburg: le C. Hendriks, 2 en 2 Gebr. Jansen; 4e A Pijpe en 5e Gebr. Beekman, Nieuw- en Sint Joosland. De namen waar geen plaats achter staan zijn alle te Middelburg. Omtrent den bomaanslag te Rotterdam kan nader gemeld worden, dat de 'man Tiben, die voorloopig op het hoofdbureau van politie was ondergebracht, een man is, over wien kort geleden nog al het een en ander te doen is geweest, toen hij in Duitschland gevangen heeft gezeten verdacht van spionnage. Omdat hij be weerde Nederlander te zijn is hij toen over de Nederlandsche grens gezet. Op hem zou dus de aanslag bedoeld zijn, maar hij is er goed vein af gekomen'. De idenditeit van den man, die gedood werd, is nog niet bekend. Hij is vreese- lijk verminkt, maar het hoofd is in tact gebleven, wat het onderzoek misschien iets vergemakkelijken zal. Behalve de twee licht gewonden is er ook nog een zwaar gewonde, wiens toestand vrij ern stig geacht wordt. Het onderzoek der politie is nog in vollen gang. De kracht der ontploffing valt na te gaan uit het feit, dat niet al- t een de groote etalageruiten van de fir ma's Cohn en Verdonck en Van Klütgen die vlak bij de plaats van den aanslag zijn gelegen aan stukken zijn geslagen, maar ook op de eerste verdieping zijn nog talrijke ruiten verbrijzeld. In het Lumière-theater werd de direc teur, de heer W. J. van Kessels, in zijn kantoor vein zijn stoel op den grond ge worpen, evenals de cassière. In den foyer van het theater, op de eerste verdieping gelegen, vlak boven de plaats van den aanslag, zijn alle meubelen door elkaar gegooid en beschadigd. Ook op de twee de verdieping, waar de woning van den heer Van Kessels gelegen is, braken de ruiten en in de achterkamer werden zelfs de bloempotten door de ruiten op straat gedrukt. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden) ƒ5000: 6063. 1000: 1233 5197 7286 9293 15387 15825. 100: 10931 11193 12119 18458. 200: 4807 9978 12703 13202 15364. 100: 3314 4926 7035 9227 4620 13954 1567 18843 21525 21140 21871. HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z Het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen H. Meijer, Middelburg, Lange Delft 36, handel in dames- en kinderconfectie en modes. Uitgetr. E.: J. G. M. Meijer. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam luidt thans: Firma H, Meijer. (B.P.) Venn.: J. G. M. Meijer. Mej. W. M. H, Me-er. H. G. Cujé en Zoon, Middelburg, Lange Delft 6. Handel in uurwerken, gouden en zilveren werken en sieraden en het ver vaardigen en repareeren daarvan. Uitgetr. Venn.: H. F. G. Cujé. Vennootschap onder firma ontbonden. Zaak wordt onder denzelfden handels naam voortgezet. E.: H. G. Cujé. V Fa. D. de Jager Jr., Middelburg, Lange Delft 17, sanitaire en gas, handel in ijzer waren, huishoudelijke artikelen, gereed schappen voor ambacht en landbouw enz, Uitgetr. E.: H. J. Kruijder. Proc. ingetrokken van: E. Kruijder, C. A C. Kruijder, E. E. Klüppelberg, L. Suur- mond. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma onder dezelfden handelsnaam. Venn.: H. J. Kruijder, E. Kruijder, C. A, C. Kruijder. Proc. verleend aan: E. E. Klüppelberg (B.P.), L. Suurmond (B.P.). H. Marchand en Co, Vlissingen, Anje lierenlaan 52. Stucadoorsbedrijf. Uitgetr. Venn.: H. H. Marchand Sr., J van Beers. Vennootschap onder firma ontbonden. R.K. Coöp. Productie- en Verbruiksver, „Ons Voordeel", U. A„ Vlissingen, Nieuw- straat 43. Coöperatieve productie en ver bruik van waren. Proc. verleend aan: J. Westdorp te 's-Heerenhoek. C. Chamuleau, Hoedekenskerke, Kwa- dendamme B 27b, Timmermansbedrijf. Uitgetr. E.: C. Chamuleau. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in: Gebr. Chamuleau. Venn.: S. M. Chamuleau, J. G. Chamu leau. Erven A. W. Smits, Vlisingen, Pr. Hen drikweg 16. Exploitatie hotels. Ingetr. Proc. van J. Götzen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Aan het bureau van politie: Huissleutel, eenige rentekaarten, en platen, kinder- taschje, alpine muts. En vervolgens bij Particulieren: kinder schortje, M. den Engelsman, Karelsgang 34, port. met inh., P. Pervoost, Pottenmarkt 4, boerinnedoekje, P. Looise, Midd.wegje 6, belastingmerk in étui, W. Mersie, Volderij- straat 26, vulpotlood, Bijloo, Seisweg 151, stuk van uitlaat van motor, C. Cijvat, Lat. Schoolstr. 9, moer, P. C. Geldof, Vischmarkt 1, drie klompjes, Schellings, Wilhelminastr. 4, sigarettenkoker, A. van Dalen, Gravenstr. 70, port. met inh., Davidse, Groote Abeele 11|13, veilingkist, P. Janse, Schoorst. singel 56, mantelband, W. Wolf, Koudekerksche- weg D 98, bundeltje tuitwasschers, J. Cap- pon, Noordweg 27, postduif No. 4078040, J. Spruit, Bellinkstr. 20, postduif No. 5417277, A. Houtermans, Oude Vliss. weg E 402, Nummerbord K: 6754, C. Nagelkerke, Teerp.str. 30, kinderport. met inh., A. Pou- welse, Lange Vielesingel D 148, vulpotlood, Kesteloo, Lange Vielesingel 143, kinderpis tool, M. Florisse, Bagijnhof 16, zakkammetje P. Barto, Haringplaats 6, stofbril motor rijder, N. Snauwse, Noordweg 87, ceintuur, Kleuterschool, Schuitvlotstr. 3, bloedkoralen armband, M. Geldof, Lat. Schoolstr. 8, para- pluie (opvouwbaar), P. Vinke, Verwerijstr. 32, ceintuur, B. de Jonge, Balans 27, Zilv. potlood, M. Jobse, Wal 57, gekleurd kleed je, F. Bolier, Spuistr. 14, broche met foto, B. de Smit, Parklaan 6, hondenpenning No. 28, Nortier, Kl. Vlaanderen 73, belasting- merk, Jobse, Jodengang 50, paar sierklomp- jes, Ginneberge, Bogardstr. 7, hondje speel goed, G. C. van Vlaanderen, Verwerijstr. 30, kinderschoentje, P. de Rijke, Brakstraat bol katoen met priemen, A. Alewijn, Kl. Werfstraat 11, ring, Antheunisse, Oud Arn. pad 24, dameshandschoen, J. Westveer, Jas- mijnstr. 5, band regenmantel, B. Smaardijk, Seisweg 74. AFLOOP VERKOOPING. Notaris E. C. van Dissel heeft Vrijdag te Biezelinge in het café van P. Clement, zulks ten verzoeke van de erven W. de Roo, publiek verkocht diverse pereeelen bouw- en weilanden, alles gelegen onder S c h o r e en K a p e 11 e. Perc. 15 bouwland groot 3.17.37 ha. Kooper L. de Jager Gzn. te Biezelinge voor 905 per 39.24 a of den hoop 7319.55. Perc. 68 bouwland groot 2.81.05 ha. Kooper L. de Jager Gzn. voorn, voor f 835 per alsvoren of den hoop 5980.52. Perc. 9-12 bouw- en weiland groot 3.31.53 ha. Kooper St. Rottier te Biezelinge voor f 905 per alsvoren of den hoop f 7646.03 Perc. 13 bouwland groot 76.10 a. Kooper J. A. de Roo, aldaar voor 1030 per alsvo ren of den hoop voor 1997.17. Perc. 14 weiland groot 0.76.70 ha. Kooper J. A. de Roo voorn, voor 510 per alsvoren of den hoop 996.86. Perc. 15 wegeling groot 0.06.25 ha. Koo per F. C. A. E. van Dissel te Eindhoven voor 10. Middelburg. Bevallen: F. Kerkhove, geb. de Bree z. M. Visser, geb. de Witte d. Overleden: H. A. Loontjens geh. met A. A. van Opdorp 49 j. Koudekerke. Bevallen: A. de Witte, geb. Besuijen d. J. W. Marinisse, geb. Caljouw d. E. van der Welle, geb. Pieterse van Wijck z. Ondertrouwd: J. J. Gideonse 27 j. en A. Nieuwenhuijze 22 j. J. van Keulen 23 j. en P. Maas 21 j. Overleden: P. Jasperse 83 j. man van T. Stroo. J. Gabriëlse 61 j. man van J. Minder- houd. A.- Wielemaker 84 j. wedn. van L. Dingemanse. P. Moens 72 j. man van A. Olijslager. C. van de Putte 81 j. wed. van G. Versluijs. A. Leer 73 j. man van N. Cla- risse. (V.C.) Oostkapelle. Van 14—21 Mei. Getrouwd: J. Cornelisse jm. 26 j. en J. C. Melse jd. 24 j. J. A. Vader jm. 29 j. en J. W. Provoost jd. 25 j. Bevallen: J. Geldof, geb. de Lignie, z. A. de Voogd, geb. Wondergem z.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3