COURANT B00DE*STE1 BINNENLAND. Gevaarlijke toestand in midden-Europa ZEELAND. Geheimzinnige ontploffing te Rotterdam. INTERNATIONALE VREDES ORGANISATIE IN DEN HAAG GESTICHT. vnr, nT*3/? mannen, o.a. Grayson, pres. (Ingez, Med.) ONZE GARNALENVISSCHERIJ, Het Tsjechoslowaaksche probleem heeft ernstige politieke spanningen in het leven geroepen. Hitier confereert met de generaals. MIDDELBURG. Zeldzaam zacht en licht in de pijp. (Ingez. Med.) WEERBERICHT. GOES. VLISSINGEN. mis- Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 120. TWEE BLADEN. MAANDAG 23 MEI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Bomaanslag op den Coolsingel. Een doode, twee gewonden. Vanmiddag omstreeks kwart over twaalf heeft op den drukken Coolsingel te Rot terdam vlak voor het bioscooptheater „Lu- mière" een geheimzinnige ontploffing plaats gehad. Voor zoover tot dusver kon worden vast gesteld, zijn ten gevolge hiervan een per soon gedood en twee gewond. Hoewel hieromtrent nog geen enkele ze kerheid bestaat, schijnt men met een bom aanslag te maken te hebben. Volgens de tot dusver ontvangen inlichtingen liep op de plaats van de ontploffing een man rnet een koffer. In dezen koffer moet zich een bom hebben bevonden, welke bestemd zou zijn geweest om een aanslag te plegen op den te Rotterdam vertoevenden Duitscher Tiben. De bom ontplofte met een geweldigen slag, die tot ver in de omgeving werd ge hoord. Een dikke stofwolk steeg op en de vensters van eenige groote magazijnen in de directe omgeving sloegen klaterend in stukken. De stormbrigade van de Rotterdamsche politie, die juist aan het hoofdbureau was teruggekeerd van een oefening, begaf zich onmiddellijk naar de plaats van de ontplof fing. De Coolsingel werd tot op een groo- ten afstand afgezet. Op de plaats zelf vond men het vree- selijk verminkte lijk van den man, die waarschijnlijk den koffer heeft gedragen en daarin het helsche voorwerp heeft ver voerd. Op straat werden nog twee perso nen opgenomen. De beide gewonden en ook het stoffelijk overschot van den gedooden man, wiens identiteit nog niet bekend is, zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsin gel vervoerd. Zaterdag is te 's-Gravenhage opgericht de „Union universelle pour le droit inter national et le Paix". Deze organisatie is voortgekomen uit de Amerikaansche „Byrd Associates", een groep van captains of in dustry, onder wie de bekendste namen, die zich om den bekenden poolreiziger Byrd hebben vereenigd onder het devies „voor de bevordering van de internationale samen werking". De thans gestichte Union Uni verselle stelt zich voor door de activiteit van nationale comité's gevormd uit de meest vooraanstaande personen, de regee ringen en de publieke opinie in de verschil lende landen ten gunste van den vrede te beinvloeden. De Union is in overleg met de „Byrd Associates" gesticht door den heer Paul Bénazet, oud-minister der Fran- sche republiek, ondervoorzitter van de se naatscommissie voor de financiën en voor zitter van de senaatscommissie voor de luchtvaart, die voorzitter van de Europee- sche afdeeling der Union is geworden. Het eerevoorzitterschap zal aan den heer Guer rero, president van het permanente hof voor internationale justitie, worden aange boden. De zetel der organisatie wordt Den Haag. Reeds is tegenover het vredespaleis een huis gehuurd: Laan Copes van Catten- burch 3. De medewerking van vele voor aanstaande figuren, te Londen en Parijs en ook in ons land, heet te zijn verkregen. Een verslaggever van het Algemeen be- derlandsch Persbureau heeft den stichter, den heer Paul Bénazet, bezocht ten huize van zijn gastheer, den heer G. S. Sicco Smit, generaal vertegenwoordiger voor Neder land van de Fransche spoorwegen. Van dit onderhoud vertelt de verslaggever het vol gende: De heer Bénazet liet reeds bij zijn eerste woorden geen twijfel aan het gewicht, dat hij aan dezen stichtingsdag hechtte. „Wij zullen ons wijden", zeide hij „aan de zaak der internationale toenadering, nu Genève een mislukking is geworden". Volgens den heer Bénazet is het de fout van Genève ge weest, dat men er staten tegenover staten geplaatst heeft en nog wel onbevredigde staten tegenover bevredigde. Dit moest tot een uiteenspatting leiden. Dat dit geschied is, heeft onzen zegsman niet verbaasd. Als onmiddellijke medewerker van Clemen- ceau als voorzitter van de bewapenings commissie ging hij in den oorlog over de oorlogscredieten en later als medewer ker van Briand en Painlevé is hij reeds bij het einde van den oorlog met de Amerika nen in aanraking gekomen. „De Amerika nen hebben eigenlijk van den Volkenbond nooit iets moeten hebben", zei hij. „En zon der medewerking van de Vereenigde Staten is er geen wereldorganisatie". Het gesprek kwam toen als vanzelf op het streven van de „Byrd Associates" en de heer Bénazet verhaalde, hoe de bekende Zuidpoolonderzoeker Byrd tot vredesapostel is geworden. In de eenzaamheid der eeuwi ge ijsvelden is bij den admiraal de idee ge- nijpt, dat het, als het de moeite waard was de wereld voor de menschheid te ontdek ken, ook de moeite waard moest zijn den Zf v}e voor haar te ontdekken. Bij zijn te- eer le New York heeft hij besloten zijn even verder aan den vrede te wijden en hij verzamelde om zich een groep Van voor- ,e Y^erikaansche R°°de Kruis, oud presiaent Hoover, Watson, president uit M. sche geld wereld® fl6Ur Van de Amerikaan" ■R^ïrdfnU c°ntact verkregen met hororfa en contact is het plan ge- den o ,organsatie tot Europa uit te brei- Den w aar een hoofdzetel te geven in eens 6 Plaats is gekozen we- aanwezigheid van het permanente hof van internationale justitie, wegens de centrale ligging, wegens de Nederlandsche tradities van vrede en vrijheid enom dat Genève bij de Amerikanen in discrediet is. De heer Bénazet zette uiteen, dat in de Europeesche hoofdsteden om te beginnen Londen, Parijs, Den Haag, en ook Berlijn en Rome nationale comité's gevestigd zullen worden, onder de leiding van het Haagsche internationale bureau. Die comi té's zullen uit vooraanstaande figuren, on der wie veel financiers en industrieelen, worden samengesteld. Hun activiteit bestaat in propaganda en in het bevorderen van 't internationale contact en van het onderlin ge begrijpen. Het streven is a-politiek en be oogt de publieke opinie en de stemming der regeeringen in de verschillende landen ten gunste van den vrede fe beinvloeden. In de omstandigheid, dat de Union Unj- verselle tegenover de officieele gouverne mentsvertegenwoordigers als een particu liere, zij het zeer gezaghebbende, organisa tie, staat, ziet zij een voordeel. Immers, zij zal als niet belanghebbende des te beter een bemiddelende en verzoenende actie kunnen voeren. JAMBOREE en „H.P." Ons hoofdartikel van Zaterdag was een reactie op een dito in het Dgbl. v. Noord brabant en Zld. In dat blad werd als bron zijner inlichtingen (voluit) genoemd „De Haagsche Post". Wij hebben op de juistheid althans daar van vertrouwd. Ten onrechte: naar de hoofdredactie van de „H.P." ons heden ochtend mededeelt, heeft de Haagsche Post nimmer één woord over deze zaak geschreven! Vermoedelijk is „Het Nationale Dagblad" bedoeld wat niet bepaald hetzelfde is. En het artikel in het „Dbl. v. Nbr. Zld." sprak nog wel van „het liberale blad" Met belangstelling mag de opheldering van deze bijkomstigheid afgewacht worden. De zelfverloochening is de ware vooruitgang des menschen, en de mensch, die zich Zeiven verloochent, is vrij en veilig. Waar de schoen wringt En wat belanghebbenden meenen, dat er gedaan zou kunnen en zou moeten worden. Het garnalenvisschersbedrijf we weten het allen in Zeeland, verkeert in groote moeilijkheden. Men mag wel zeggen: het valt tegenwoordig van de eene moeilijkheid in de andere. De regeering heeft door be drijfssteun (2 ton op een jaarlijkschen om zet ter waarde van ongeveer millioen) en het instellen van een verkoopkantoor, de ergste schokken helpen opvangen, doch dit heeft niet kunnen voorkomen, dat de Zeeuwsche garnalenvisscher zijn ondergang tegemoet schijnt te gaan. De Engelsche markt, tot nu toe de eenige niet-gecontingeerde, dreigt verloren te gaan door de opgekomen concurrentie van Noorsche en Belgische garnalenvisschers; België zal vermoedelijk weldra worden voorzien door de eigen garnalenvloot, die met regeeringshulp onlangs met 200 sche pen werd uitgebreid, zoodat alleen Frank rijk voor den export overblijft. En daarop heeft België een driemaal zoo groot contin gent gekregen als Nederland, als gevolge van de onzen lezers bekende foutieve opga ven gedurende de basis-jaren. Een ernstig bezwaar ligt echter elders: de meesten garnalenvisschers zitten diep in de schuld! En nu kunnen zij door den ach teruitgang van hun inkomsten niet meer aan hun verplichtingen voldoen. De oor zaak van deze schuld is te zoeken in de groote eerste aanschaffingskosten voor het garnalenvisschersbedrijf. In de goede jaren was dit geen bezwaar, daar de hypotheek toen wel spoedig kon worden afgelost. Het streven naar motoriseering der gar- nalenvisscherij bracht in den gunstigen toestand een verandering ten kwade. An dermaal werd schuld gemaakt, andermaal moest rente en aflossing door het bedrijf opgebracht worden. De schippers, die ge- ruimen tijd voor het uitbreken van de crisis tot motoriseering van hun vaartuigen over' gingen, hebben in de gunstige jaren voor de laatste inzinking hun nieuwe schuld nog voor een flink bedrag zien verminderen, Onder de laatste berichten in ons num mer van Zaterdag konden wij nog mel den, dat Zaterdagochtend te Eger in Tsje choslovakije, vlak bij de Duitsche grens, twee Sudeten-Duitschers waren doodge schoten, die op een motorrijwiel blijkbaar naar Duitschland wilden en niet stopten op de sommatie van een paar soldaten der grenswacht. Het liet zich aanzien, dat dit incident nieuwe politieke spanningen zoo wel in Tsjechoslovakije zelf als ook daar buiten, internationale dus, teweeg zou brengen. Reeds enkele uren, nadat het bericht over het incident verschenen was, kwamen er telegrammen, die zelfs een oogenblik het ergste deden vreezen: er zou niets meer of minder dan een mobi lisatie in Tsjechoslovakije aan den gang zijn en ook in Duitschland zouden troepen verplaatsingen plaats vinden. Gelukkig zat er in deze onheilspellende berichten een groot stuk overdrijving. De waarheid was, dat de regeering te Praag, twee reserve lichtingen onder de wapenen had geroe pen, uiteraard bij wijze zoowel van bin- nenlandsche als van buitenlandsche waar schuwing, en dat de troepenverplaatsingen in Duitschland heel weinig ,om het lijf hadden. Op zichzelf was intusschen de maatre gel der Tsjechoslovaaksche regeering al erg genoeg. Het onder de wapenen bren gen van reserve lichtingen riekt in elk geval naar mobilisatie en er hoeft na zooiets niet al te veel meer te gebeuren, of er grijpen ongelukken plaats. In alle West-Europeesche hoofdsteden werkte het bericht dan ook als een alarm signaal. De Engelsche gezant te Ber lijn kreeg onmiddellijk opdracht zich naar den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop te begeven, de Fransche te Praag, om zich met den Tsje- chisch-Slovaaksche ministerpresident Hod- zja te verstaan. Zoo is er op de voornaam ste kanselarijen lang en breed gedelibe reerd, om onheil te voorkomen. Op 't oogenblik heeft men den indruk dat het directe onheil reeds van de baan is, wat intusschen niet wegneemt, dat het Tsjecho-Slovaaksche probleem nog ver van een oplossing afstaat en nog ge- ruimen tijd politieke spanningen zal blij ven veroorzaken. Dat men vooral te Londen de situatie gevaarlijk achtte, bleek niet alleen uit het feit, dat de Engelsche gezant te Ber lijn naar Von Ribbentrop werd gezonden, doch tevens uit een kabinetsraad, welke gister Zondagmiddag in Downingstreet is gehouden. Daaraan werd o.a. deelge nomen door admiraal sir William Jam&s van den Engelschen generalen staf. Gemeenteraadsverkiezingen. De maatregelen der Tsjecho-Slavaaksche regeering zijn vermoedelijk ook genomen in verband met de gemeenteraadsverkiezin gen, die gisteren in een derde deel, der gemeenten van het land werden gehouden. De vrees bestond, dat hierbij nieuwe in cidenten zouden ontstaan. Mede dank zij de oproeping van twee reserve lichtingen hebben vermoedelijk gelukkig nergens or deverstoringen plaats gevoqdenj Daartoe kan dan ook nog bijgedragen hebben, dat het gisteren bijna den geheelen dag in Tsjecho-Slovakije hard regende. Een stroo- mendë regen is nu eenmaal niet bevor derlijk voor het uitlokken van relletjes. Omtrent de uitslagen der verkiezingen wgrd vanmorgen gemeld, dat de Sudeten- Duitsche Partij in alle gemeenten in het Duitsche gebied groote winsten heeft ge maakt. In de meeste plaatsen behaalde ze een meerderheid op alle andere partijen; in sommige bereikte ze zelfs een percen tage van 80 a 90 pet. van het totaal aan tal uitgebrachte stemmen. Voor het overige en dat geldt dan uiteraard meer voor de Tsjechische en Slovaaksche gebieden, vertoonen de uit slagen een verschuiving naar links. Voor al de zg. nationale socialisten (van wel ke groep Benesj, de president der repu bliek de stichter is en die niet verward moeten worden met de nazi's, daar ze op democratisch standpunt staan) zijn sterk vooruit gegaan. Persstemmen. Het spreekt vanzelf, dat de pers in de diverse landen zich intens met het geval bezig houdt. De Duitsche roert zich daar bij het luidruchtigst, doet de regeering van Praag harde verwijten en wil den indruk suggereeren, dat die regeering nu eindelijk heel veel water bij haar wijn zal moeten doen, omdat anders ongeluk ken moeilijk kunnen uitblijven. Rustiger en met meer begrip voor de realiteit schrijven de Engelsche bladen. Zoo gelooft de conservatieve „Times", dat' er geen enkele reden is te gelooven, dat wij vlak voor een oorlog zouden staan, tenzij zich een ernstig incident voordoet, dan den menschen de redelijkheid zou ontnemen en hun zou brengen tot harts tocht, wedijver en haat. Er ligt voor geen enkel land, aldus het blad verder, voor deel in een oorlog, tenzij voor vijanden der samenleving, die visioenen hebben van een wereldrijk te midden van de ruïnes der beschaving. Geen enkel land kan binnen korten tijd een oorlog winnen en een langdurige oorlog zou door de moderne vernietigen de wapens voor de komende generaties onherstelbaar zijn. Een Fransch blad, de „Figaro" publi ceerde vanmorgen een telegram uit Ber lijn behelzende, dat rijkskanselier Hitier, die momenteel te München vertoeft, gis teravond aldaar een conferentie had be legd, Waaraan o.m. Von Ribbentrop en de beide hoogste militaire autoriteiten des Rijks, de generaals Von Keitel en Von Brauchitsch, deelnamen. maar die hiertoe later overgingen, bleven tot nu toe voor die lasten zitten. Daar de rentevoet, waarop voor dit be drijf crediet wordt verschaft, abnormaal hoog is, doen de bezwaren zich in nog erger mate gevoelen. Voor het crediet waren de schippers na genoeg allen aangewezen op hun leveran ciers en op andere, zeer nauw bij het be drijf betrokken personen. Dit had weer tot gevolge, dat vele schippers, uit angst voor executie, zich lieten overhalen tot vaste afname van door den crediteur verhandel de producten, wat meestal weer beteeken- de inferieure kwaliteit tegen te hoogen prijs. Ook kwam, en komt het nog voor, dat werven abnormaal hooge reparatie-kosten in rekening brengen om hierin een compen satie te vinden voor de minder gunstige op brengsten uit dit bedrijf langs boven ge noemden weg. Onlangs is in verschillende plaatsen in Zeeland een onderzoek ingesteld naar de financieele moeilijkheden, waarmee de gar nalenvisschers tengevolge van het aangaan van allerlei verplichtingen té kampen heb ben. De resultaten van dit onderzoek wer pen een pijnlijk en fel licht op den toestand. In Arnemuiden bv. bleek op 39 vaartui gen een gezamenlijke hypotheekschuld van 130,875 te rusten, d.i. een gemiddelde van 3,356 per vaartuig. De gezamenlijke hy potheekschuld op de woningen der schip pers bedroeg 26,250 en bovendien waren er dan nog loopende schulden tot een totaal van 12,769. En elders is de toestand on geveer net zoo. In den normalen tijd, toen de garnalen- visscherijrendabel was, zouden deze bedra gen voor de visschers en hun gezinnen dra gelijk zijn geweest, maar nu het gezins-in- komen over het geheele jaar verdeeld, per week nauwelijks 8 gulden bedraagt, is het niet op te brengen. Zooals we weten heeft de regeering onze garnalenvisschers niet geheel aan hun lot overgelaten. Maar als het bedrijf waard van den ondergang gered wil worden dan zullen toch krachtiger hulpmiddelen dan die, welke in den vorm van den be drijfssteun en het verkoopkantoor worden geboden, aangewend moeten worden. De Zeeuwsche bond van garnalenvis- schers-vereenigingen is van meening, dat de druk, veroorzaakt door de vaste lasten aanmerkelijk verlicht zou kunnen worden als de staat de schuld van de schippers tot de waarde van vaartuigen, en de rentebetaling garandeerde. Hier tegen over zouden de geldschieters dan eenige concessies moeten doen. B. v. de rente ver lagen tot 3% a 3 pet., en de schippers ont heffen van iedere verplichting tot het af nemen van bepaalde producten of het laten uitvoeren van bepaalde werkzaamheden. De garanties zouden den staat geen risi co opleveren, want zoo hij als aansprakelijk gesteld zou worden, dan zou hij zich scha deloos kunnen stellen uit den aan de vis- scherij verleenden steun. Voor het Zeeuw sche garnalenvisschersbedrijf zou alleen de renteverlaging der hypotheken met 2% pet. een verbetering van 9,336 betee kenen. Ook de dagelijksche onkosten der vis schers zouden belangrijk omlaag gebracht kunnen worden. Deze verlaging ware te be reiken door oprichting van eeninkoop-een trale, naar het voorbeeld van de instelling, die elders in ons land voor het visschersbe drijf reeds met succes wordt toegepast. De moeilijkheid is echter, dat onze visschersbe volking te arm is om 't werkkapitaal voor zoo'n centrale bijeen te brengen. De staat zou dus eventueel het kapitaal, dat op ten minste 10.000 moet worden gesteld, moe ten leveren. Veel risico zou ook hieraan trouwens niet vast zitten; de betalingen zouden op korten termijn moeten geschie den, en bovendien zou de staat nog altijd verhaal hebben op den aan deze visscherij verstrekten steun. Dat de exploitatie-kos ten door een inkoop-centrale zeer belang rijk zouden dalen, laat zich begrijpen. Tenslotte zou de opheffing van de een zijdigheid van het garnalenvisschersbedrijf (thans een van de zeer zwakke plekken) b.v. door meer uitvaartcertificaten voor de zeevisch te verleenen, een stap in de goede richting beteekenen. Ook degenen, die vroeger een gedeelte van het jaar op de zeevisch gingen, kunnen dit niet meer, omdat zij gehandicapt zijn door de voor schriften betreffende de maaswijdte. Veel netwerk ligt hierdoor renteloos. Met behulp van deze middelen zou onze zwaar bedreigde garnalenvisscherij boven water gehouden kunnen worden, en zouden ongeveer 400 personen, die thans met werk loosheid worden bedreigd, werkzaam kun nen blijven in het beroep, dat hun ligt. MENGELBERG IN DE ZEEUWSCHE HOOFDSTAD. De voor Middelburg zoo bijzondere mu- ziekale gebeurtenis, de uitvoering van het Concertgebouworkest, heeft Zaterdag in de omgeving van de Concert- en Gehoor zaal een ongekende drukte met zich ge bracht. Talrijke personen-auto's en taxi's brachten de bezoekers aan, en tijdens het concert stonden er heel veel geparkeerd op den Dam en op het Molewater. Ach ter het Concertgebouw ontwaarden wij twee parkeerende auto's, namelijk een groote vrachtauto, van Van Gend Loos, waarmede de instrumenten waren aange voerd en een ruime luxe auto, waarmede de heer en mevrouw Mengelberg met cle secretaresse reeds Vrijdag de reis naai- hier hadden gemaakt. Zij overnachtten in hotel „De Abdij", waar Zaterdagmiddag ook 100 personen de lunch gebruikten, leden van 't orkest en zij, die op een of andere wijze bij de uitvoering waren be trokken. Op de gemeente-secretarie alhier is te werk gesteld de heer W. M. van der Harst, tot nu toe volontair ter secretarie te Zoute- lande. De zeerob stuurt met vaste hand Zijn notedopje naar den kant. Waarom verlaat hij 't ruime sop? Zijn pakje Roode Ster is op! Eerst nieuwen voorraad opgedaan! Dan kan hij weer uit varen gaan... NIEMEIJER'S 6, 10, 13 ct. per hall ons. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest matige naar West of Noordwest ruimende wind, aanvankelijk toenemende bewolking, later weer opkla rend, weinig of geen regen, overdag iets koeler. UKKEL: zwakke tot matige wind uit verscheidene richtingen, vrij schoon weer, tijdelijk bewolkt, misschien plaatselijk on weer, matige temperatuur, nachtelijk mi nimum ongeveer 5 gr. Di 24 Mei. Zon op: 4 h 55; onder 20 h 59. Licht op: 21 h 29. Maan op: 14 h 11; onder: 13 h 47. N.M.: 29 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 23 8.30 20.51 2.14 14.39 Dinsdag 24 9.43 22.03 3.25 15.55 Woensdag 25 10.50 23.10 4.40 17.06 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 28 10.01 22.26 3.12 15.45 Dinsdag 24 11.10 23.35 4.20 17.00 Woensdag 25 12.17 24.45 5.33 18.11 In de te Amersfoort gehouden jaarver gadering van den bond van directrices van ziekenhuizen werd wegens aftreden van mej. A. E. Schipper in het hoofdbestuur ge kozen mej. J. P. Terwal adj. directrice van het gasthuis te Middelburg. Hangt niet in vensters. Het schijnt nog steeds niet voldoende be kend te zijn, dat het in onze gemeente ver boden is in vensters te hangen, op raamko zijnen plaats te nemen, enz. Zaterdag wer den bekeurd, wegens het plaats nemen in een raamkozijn op de Groote Markt M. van H. en C. S. te Kapelle. EEN SLECHTE WAARZEGSTER. Auto met zeven inzittenden over den kop geslagen. Gisteravond maakte een groepje van een zevental Goesche jongelui een autotochtje in de omgeving van Goes met een auto, die gehuurd was van den garagehouder F. C. v. d. Vliet. In de buurt van 's-Gravenpolder liet men zich de waarheid voorspellen door een zigeunerin, en deed de voorspellingen onverdeeld gunstig luiden, aanvaardde men opgewekt den tocht naar huis. De zigeu- nering bleek de naaste toekomst slecht voorzien te hebben, want voorbij de vier linden, op den 's-Gravenpolderschen straat weg, kwam de auto op den wegberm, vloog eenige malen over den kop, en bleef met de wielen boven in de sloot liggen. De kap van den gesloten wagen was geheel ver splinterd, de deuren hingen scheef en de voorzijde van den radiateur was ingedrukt. De inzittenden waren meerendeels uit den wagen geslingerd en het ongeloofelijke was daarbij, dat niemand, daargelaten wat ge havende kléeding en wat kneuzingen, iets mankeerde. Zoo was tenslotte de ver huurder het voornaamste slachtoffer, daar de auto niet verzekerd was. Naar één der inzittenden ons mededeelde, zou de bestuurder een oogenblik verblind zijn geweest door een tegenligger. Twee mannen aangehouden. De politie heeft twee mannen aangehou den, die in het politieblad gesignaleerd ston den, en die nog hechtenisstraf te goed had den. De mannen zijn naar Middelburg over gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Dronken op de fiets. Een inspecteur van politie alhier ont moette Zondagavond in de Aagje Deken straat een wielrijder, die verre van stuur- vast bleek te zijn. Hij maakte dan ook spoe dig kennis met de straatsteenen. Het bleek dat de man dronken was. Hij is naar het politiebureau overgebracht.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1