COOPVAERT Instantine ©outoe Ês&erts? LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Het moderne middel Tegen pijnen (Ingez. Med.) N00RDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KERK EN SCHOOL, BURGERLIJKEN STAND. GERUCHTEN OVER DUITSCHE TROEPENVERPLAATSING. DUITSCHLAND. ENGELAND. BALKAN CANADA VER. STATEN BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG tT53 10 Ct. PER 14 ONS pênöegheW^X^ JAPAN. Twee Sudeten-Duitschers door Tsjechische grenswacht doodgeschoten. INGEZONDEN STUKKEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. t|?" is Instantine. In Instantine zijn Instantine voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op llÉÉl ideale wijze vereenigd. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen Doosjes a 12. tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. daar geldt ook: wie het goedkoopst is, krijgt het. De v o o r z. zette nog eens uit een, dat er geen maximumprijs bestaat, dat is alleen maar raming, daarom kan de gas- commissie niet adviseeren in den zin als de heeren Kooman en Verboom wenschen. Daarom zou de heer Kooman een minimumprijs van 0.70 per ton wenschen voor losloon en na ingekomen briefjes ge controleerd te hebben, verloten wie het krijgt, of anders om beurten. Verder schreef de gascommissie bereid te zijn om een lantaarn te plaatsen aan den Breeweg, ook aan den Molenpolderdijk zal een gasleiding worden aangelegd. Door het overlijden van den stoker Slabbekoorn is vertraging ontstaan, anders had die leiding er al gelegen. Het jaarverslag 1937 Middenstandsborgs- stelingsfonds werd door den v o o r z ter lezing aanbevolen. Dit fonds doet veel goeds en kan nog veel meer doen. Boven dien is het een prachtig stuk werk dat de lezing ten volle waard is. B. en W. stelden voor om in het water leidingnet een kleine wijziging aan te bren gen. De heer Kooman zou verdwijning van een deel der leiding betreuren, daar dan alleen maar aan de machinefabriek Bakker leidingwater zal zijn te verkrijgen, als de boeren voor hun vee water noodig hebben, is dan niet gewenscht dat die kun nen koopen? Daarom achtte de heer Koo man het gewenscht dat van gemeentewe ge de havenmeester wordt aangesteld om water te verkoopen. De heer Boom on derschreef dit ten volle. De v o o r z. zette de bezwaren uiteen, de zaak zal onderzocht worden. De heer W. H o n d e r s vroeg ontslag als controleur der steun- en werkverschaf fing, tegen 1 Juni a.s. B. en W. stelden voor om dit te verleenen. De eenige sollici tant naar deze vacature is de heer A. J. Mol, volontair te secretarie. De heer Cornelisse handhaafde zijn standpunt dat de Raad dezen contro leur moet benoemen en niet B. en W.. Spre ker was niet tegen den heer Mol, maar wil een oproep. Dit kost tijd en geld, zeide de v o o r z. en beide hebben we noodig. Naar aanleiding van deze kwestie ontstond een discussie tusschen den heer Cornelis se en den v o o r z. De heer Corne lisse zeide dat B. en W. het recht niet hebben om een controleur te benoemen. Volgens het Koninkl. besluit van 27 Sept. 1937 moet de Raad zulks doen. De vorige keer is het zoo geloopen met de benoeming van controleur Honders. Toen zijn de solli citaties van anderen achtergehouden aldus de hr. C o r n e 1 i s s e. Daartegen pro testeerde de v o o r z. Toen de heer Cor nelisse zijn bewering niet terugnam, zeide de v o o r z. de zaak als een on vriendelijke daad te willen beschouwen en hij schorste de vergadering. Na heropening zeide de heer Corne lisse dat hij geen beleediging van den voorz. of B. en W. bedoelde, noch bezwa ren had tegen den eenigen sollicitant, maar hij had de vorige maal die stukken (solli citaties) niet gezien en wenschtte, dat in het vervolg sollicitanten zouden worden op geroepen. Spr. nam de gewraakte woorden terug. Nu werd gestemd. De heer Mol werd met 10 van de 11 stemmen benoemd. 1 blanco. Tot lid van het B. A. werd gekozen de heer C. Hirdes met 6 van de 11 st. 4 op den heer A. de Putter, 1 op Schouwenburg. De voorz. vroeg of de heer Hirdes zijn benoeming aannam. „Met beide han den" zeide deze: „zoo'n mooi baantje krijgt men niet allen dag". De heer J. D a a n e uitte zijn verwondering er over, dat nu weer iemand buiten de voordracht is be noemd. Het B. A. had rekening gehouden met de wenschen van den Raad, om geen raadsleden op de voordracht te zetten en nu neemt men toch een raadslid. De heer Hirdes was dankbaar voor de verbetering aan de Damstraat en vraagt of er nu met de Kaaistraat niet gevorderd wordt. Kan men daar niet tot onteigening overgaan? De brug bij Zoetewey is een di rect gevaar, daar zullen ongelukken ko men. Denkt riep spr. uit, aan den muur in Rotterdam. De voorz. antwoordde: „De onteigening is zoo gemakkelijk niet. De Raad kan daartoe wel besluiten maar het duurt lang. Bij de brug van Zoetewey zal zoo spoedig mogelijk een verandering ko men". De heer Bom klaagde over een straat bij Polen, die levensgevaarlijk is, De heer G. Schouwenburg vroeg naar werkobjecten die met steun der re geering kunnen worden uitgevoerd. De voorz. meende dat er die nog wel zijn. Eerst de verbetering en verbreeding op den Dam van Postweg tot Jan van der Plasse, daar kan de dijk verlegd worden of anders afgestoken en een betonnen muur gezet. Dit plan eischt natuurlijk veel studie en zal veel geld kosten. Ook is in studie een vergrooting van de haven. De haven als die nu is blijft speciaal loshaven, terwijl dan een nieuwe haven voor de visscherij zal worden aangelegd. De bestaande dijk van de werf van Van Cs tot aan het havenlicht blijft, en wordt ver breed, opdat daar een goed terrein voor klaar maken van pannen kan komen. Daar om heen wordt dan een nieuwe haven ge legd met havenmond aan den Z. O. kant. De leden Raadsleden juichten dit plan ten zeerste toe daar uitbreiding der haven zeer noodig is. Nu reeds komen er ligplaatsen te kort en de vloot breidt zich steeds uit. De heer Kooman wilde, dat de Raad zich tot de betrokken autoriteiten zal wen den, met verzoek om de schippers die mos selzaad mogen visschen en anders in de steunverleening zouden vallen een extra vergunning te geven om op de Wadden mosselzaad te halen. De voorz. wist niet, of dit mogelijk is. Maar zou het dan niet wenschelijk zijn om dit verzoek te doen samen met andere visschersplaatsen uit Zeeland? WEMELDINGE. De marechaussee heeft alhier in den loop van deze week beslag ge legd op een party hout, vermoedelpk afkom stig van het onlangs bp Walsoorden gezon ken zeeschip „S.J.R.". Naar wij vernemen is ook te Hansweert bij enkele personen be slag gelegd op hout eveneens afkomstig van bovenbedoeld zeeschip. Proces-verhaal is op gemaakt. KORTGENE. Alhier trad op uitnoodi- ging van het bestuur der Onderlinge vee- verzekering maatschappij: „Noord-Beve land" als spreker op, de heer Steehouwer, inspecteur van de veeartsenijkundigen dienst, met het onderwerp: „Tuberculose- bestrijding onder het rundvee". Jammer dat er zoo weinig veehouders tegenwoor dig waren, want de rede was zeer interes sant en buitengewoon leerzaam. In de pro vincie Zeeland is deze wintermaanden voor het eerst op uitgebreide schaal met de tuberculosebestrijding begonnen. In to taal werden onderzocht circa 14000 runde ren van 1165 veehouders. Het percentage reactiedieren onder de runderen boven de twee jaren bedroeg pl.m. 25 pet. en dat on der het jonge vee pl.m. 6 pet. Uit boven staande volgt, dat ook in onze provincie ge noemde ziekte veelvuldig voorkomt. Het is daarom te hopen, dat de bestrijding, ook in de toekomst, zoo mogelijk nog op grootere schaal ter hand zal worden genomen. KORTGENE. Op de beurs alhier is een bankbiljet gevonden. Inlichtingen ten ge meentehuize alhier. BRESKENS. Donderdagavond had alhier in het hotel De Vuijst de algemeene verga dering plaats van de afd. Breskens van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, on der leiding van den voorzitter, den heer J. de Groote. Uit het verslag bleek, dat de afd. was vooruitgegaan van 170 tot 290 leden. Aan 5 leden, w.o. 4 met operatie, had een uitkee- ring plaats. De aftredende bestuursleden de heeren J. de Groote, M. Meeusen en P. Roth werden herkozen, terwyi ter aanvulling van het bestuur werden gekozen de heeren M. Ver schelling en J. A. Smoor. Het hoofdbestuurslid de heer Maas van Biervliet gaf verschillende inlichtingen in het belang der vereeniging. (Br. Crt.) Geslaagd voor het machinisten diploma B, theoretisch gedeelte J. Monnier, leerling van de „De Ruijterschool" te V1 i s s i n- gen. Mej. L. de Die te Kort gene is te 's Gravenhage geslaagd voor leerares cou peuse. Wissekerke. Ondertrouwd: J. G. Leendertse 26 j. jm. en J. Bakker 19 j. jd„ J. Kloosterman 27 j. jm. te Wolfaartsdijk en W. Verburg 22 j. jd. Overleden: W. Boogaard 87 j. wed. K. E. Braai. (N.B.) Kortgene. Bevallen: P. Boot, geb. De Lange z. Ondertrouwd: W. L. Karelse 23 j. jm en C. Broekhoven 20 j. jd., J. J. de Kam 28 j. jm. te Wissekerke en J. H. Maars' man 24 j. jd. Getrouwd: J. de Looff 23 j. jm. te Middelburg en J. Verburg 21 j. jd. W. P, Anthonisse 23 j. jm. en G. Geelhoed 20 jd. te Kolijnsplaat. (N.B.) Kats. Bevallen: C. P. Wiskerke, geb. de Regt z„ M. W. Hansen, geb. Smith d. (N B.) Ierseke. Van 1421 Mei. Getrouwd: P. van Steveninck 74 j. wedn, en J. Goeman 63 j. jd. Bevallen: M. Duinkerke, geb. Meijaard d. G. Oele, geb. Moelker d. (I.C. Kruiningen. Van 12—19 Mei. Bevallen: D. Hoogstraate, geb. Van Houte d. Overleden: P. Mahu 71 j. wed. J. Krom been. Ondertrouwd: J. M. Komejan 20 j. jm, en W. M. Mulders 16 j. jd. te Halsteren (I.C.) Goes. Overleden: N. Botbijl 58 j. echtgen. F. Simonse. (D.Z.) Wemeldinge. Van 12—19 Mei. Bevallen: J. A. Felius, geb. Francke A. M. de Groene, geb. Kole z., A. Vleugel geb. Onderdijk z. Getrouwd: P. v. d. Visser 24 j. jm. en C, E. Timmerman 25 j. jd. J. M. v. Weele 26 j. jm. en H. de Schipper 25 j. jd., J. D Koeman 23 j. jm. en A. C. Jobse 22 j jd. (I.C.) Soeburg. Van 11—17 Mei. Getrouwd: K. Minderhoud 32 j. en J Bosch 24 j. Bevallen: I. van Stee, geb. Verfaiilie z. Overleden: C. J. Root 62 j. vrouw van J. van Hekken. A. Hubregtse 63 j. man van T. de Man. (Nbl.) Vrouwenpolder. Van 15—21 Mei. Bevallen: A. Brasser, geb. Kasse d. Engeland vraagt inlichtingen. De Britsche ambassadeur te Berlijn heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan den staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Weissacker aangezien Von Ribbentrop op het oogenblik afwezig is. De ambassadeur vestigde de aandacht van den staatssecre taris op de geruchten, die de ronde doen over troepenverplaatsingen naar de rijks grenzen en verzocht hem dienaangaande geruststellingen. Havas meent te weteh, dat dr. Weissac ker zich beriep op generaal Keitel, die hem zou hebben verzekerd, dat er geen abnor male troepenbewegingen voorgevallen zyn. De troepenbewegingen, welke den laatsten tijd hebben plaatsgevonden, zijn zeer nor maal op dit tpdstip van het jaar, waarop de eenheden de kwartieren opzoeken voor ma noeuvres in het open veld. Deze verzeke ring is aan den Britschen ambassadeur me degedeeld. De Spaansche burgeroorlog. WAPENZENDINGEN AAN HET REPUBLIKEINSCHE SPANJE. De speciale correspondent van de Ti mes te Hendaye bericht dat er groote activiteit is geweest inzake wapenzendin gen aan het republikeinsche Spanje, sinds de troepen van Franco hun offensief in Ar agon zijn begonnen. Voortdurend is een stroom van oorlogsmateriaal, bestemd voor het republikeinsche leger, de Franseh- Catalaansche grens gepasseerd. Dit oor logsmateriaal omvat, behalve kanonnen en luchtafweergeschut, vliegtuigen, waarvan volgens bepaalde schattingen 200 jsïndsf Maart in het republikeinsche gebied zijn aangekomen. Hoewel sommige van deze versterkingen door de zendingen Duitsche wapenen via de havens van Noord-Span- ;ie, welke in handen der nationalisten zijn, in evenwicht worden gehouden, schijnt het toch dat de ongelijkheid in uitrusting tusschen de twee partijen is afgenomen. Volgens betrouwbare inlichtingen is het grootste deel der wapenen en munitie, die het republikeinsche Spanje binnenkomen niet van Fransch maaksel. Ze worden door de Fransche grensautoriteiten bij de binnenkomst in Frankrijk verzegeld en verlaten het land in denzelfden toestand. Men zegt dat vele kanonnen uit Centraol- Europa komen, terwijl het schijnt dat een aantal vliegtuigen over den Atlantischen Oceaan is gekomen, ondanks de blokka de der nationalisten. Zeker is, dat ook de Fransche grensau toriteiten hun toezicht hebben verslapt. Hun houding wordt mogelijk ingegeven door het feit dat de grens tusschen Frank rijk en het nationale Spanje, tengevolge van het offensief in Aragon, aanmerke lijk langer is geworden. De berichten over de activiteit der Duitsche experts bij de nationalistische legers in het Noorden heb ben ongetwijfeld de Fransche openbare meening gealarmeerd en de Fransche au toriteiten zien hen blijkbaar niet ongaarne zoo bezig mogelijk in Spanje, totdat hun eigen voorbereidingen voor de verdediging der Pyreneeëngrens verder voltooid zijn. De terugtrekking der vrijwilligers Het ontwerp betreffende de terugtrek king der vrijwilligers uit Spanje, waar over Engeland en Frankrijk het eens zijn geworden en dat voorgelegd is aan de andere mogendheden, behelst het volgen de: Aan de terugtrekkingscommissies zal een termijn van veertien dagen gegeven worden, na haar aankomst in Spanje, om zich op te stellen. Na dezen termijn zal Frankrijk het toezicht aan de grens der Pyreneeën herstellen, op voorwaarde, dat tegelijkertijd de controle ter zee en aan de Portugeesche grens hersteld wordt. De waarnemers ter zee zullen het recht hebben hun taak uit te voeren in alle Spaansche havens, zoowel als op schepen, die toebehooren aan de niet-inmengings- mogendheden. Wanneer met de terug trekking geen vorderingen gemaakt wor den in den tijd van 30 dagen na het her stel der controle, zal Frankrijk zijngren zen weer open stellen. De vrijwilligers worden verdeeld in vier categoriën, zulks ten behoeve van de terugtrekking, nl. luchtvaart-manschappen, zeelieden, strij ders en technici. Een Havasbericht uit Rome meldt, dat het plan in Italië voldoening heeft ge wekt. KASTEEL VAN PRINS STARHEMBERG ARBEIDSKAMP. Officieel wordt uit Weenen gemeld, dat het kasteel van prins Starhemberg te Efer- ding in Opper Oostenrijk, is omgevormd in een arbeidskamp. ZESLING GEBOREN. De vrouw van een boer in Burma heeft het leven geschonken aan een zesling, drie jongens en drie meisjes. Alle zes de kin deren werden levend geboren, doch een er van overleed later. Vliegtuig botst tegen boerenwagen. Bij Tecusi (Roemenië) is een vliegtuig dat ging landen in botsing gekomen met een wagen. Twee vrouwen kwamen daar bij om het leven, twee mannen werden ernstig gewond. Het vliegtuig werd be schadigd, de piloot bleef ongedeerd. DE VIJFLING VAN DIONNE. Havas meldt uit Ottawa: Zooals bekend is, werd de vijfling-Dionne tot dusverre verzorgd in speciale appartementen. Nu de ouders zich daartegen verzet hebben zullen de kinderen met hun broers en zusters komen wonen in een huis, dat speciaal op last van de regeering ge bouwd is en waarin de vijfling in geval van een epidemie geïsoleerd kan worden Corruptie bij stadsbestuur van Waterbury In verband met de ontcfëkking van uit gebreide corruptie bij het stadsbestuur van Waterbury (Connecticut) is de arrestatie gelast van 27 personen, waaronder ook de vice-gouverneur van Connecticut, die te gelijkertijd burgemeester van Waterbury is, alsmede verscheidene andere politieke figuren van den staat. Het gerechtelijk Denemarken Oblig. 1926-5 100 Amster dam 1936-3 101 101 Zeeuws. Hyp. B-4 100% Cities Service Cy. P. 1958 5 42%-^12% A Amsterd. Bank 151%149 A Pref. Jurgensc A 143% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 515516% A De Schelde N.B. 52—51 C Am. Smelt Ref. 2726% Born. Sum. H.M. 180—179% A Houth. Alberts 101%—100% C Union Pac. Rr. 47%—46% C Int. Nickel Cy. 33%—33% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%—.— A Koloniale Bnk 130—127% N.I. Hbk. 1000 131—130 C Ned. H. M. 1000 162—162% v. Berkels Pat. 57—57 C Calvé- Delft 95%—94 Philips Gem. B. afg. 274271-61 Unilever 152%—152%-50% Am. Car en Foundry 13%-13 Anaconda Cop. 18%19-18% Bethlehem St. 33%—34 Vs -33% Kennec Copper 23%23%-% U. States St. C. 32%—32%-% North Am. Cy. 14%—14% A Kon. Petr. Mpp. 318%—320%-16% Contin. Oil Cy. 17%—17% Phillips Petr. Comp. 23%—23 Shell Union O.C. 9%—9%-8% Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 117%—117%-16% H.V. Amsterdam 421%—422%-15% A Java Cult. Mij. 146%—145% A N.I. Suiker U. 152%—152% Deli Batavia 226%228-26 Deli Mij. 1000 284%—284%-82 Unilever Amerika Markt H.V.A. - Obl.Markt - Philips (Wetti* Rubber Koninkl. Tabak Schepen gedeponeerd.^ A Senembah 265%—264%-60 C Baltimore en Ohio 4% C Southern Pac. Cy. 98%-% A Southern Rlw. 5%5% A Amst. Rubb. C. 184%—183%-80 A Deli-Bat. Rubb. 111—109 A Hessa Rubber 10095% A Serbadjadi S.R. 79%—82%-79 WISSELKOERSEN. Heden. 8.97% 72.61 5.05% 30.45 Londen Berlijn Paros Brussel New-York 1.80% Gister. 8.97% 72.60 5.05% 30.42 1.80% SÜPtAvr |ïnno OUD - HOLL. PIJPTABAK (Ingez. MedJ; onderzoek heeft uitgewezen, dat Water bury werd bestuurd door een kleine doch machtige groep corrupte lieden, die zich met staatsinkomsten persoonlijk verrijk ten. De actie zal worden uitgestrekt tot de hoofdstad van Connecticut, Hartford, waar zich in het staatsbestuur herhaal delijk onwettige politieke invloeden heb ben doen gelden. KRANKZINNIGE DOODT 28 PERSONEN. Een boer in de provincie Okayama heeft in een vlaag van krankzinnigheid 28 dorpsbewoners met een jacht geweer dood geschoten. De man vluchtte hierna in de bergen. Politie en brandweer omsingelde den moordenaar, die zelfmoord pleegde. De werkloosheid te Middelburg. Bij de Arbeidsbeurste Middelburg ston den heden ingeschreven: Geheel werkloos: 738 mannen en 17 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: 8 mannen en vrouwen, niet werkloos: 6 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 766; bijgekomen 45; af gegaan 41; over 770. Deze aantallen waren in 1937 (759), 1936 (886), 1935 (1028), 1934 (880), 1933 (795), 1932 (740), 1931 (471). Het Duitsche Nieuws Bureau meldt uit Praag: Zaterdagochtend om half vier reden twee boeren, de 25 jarige Niklas Boehm uit Oberlohma en Georg Hofman uit Fonsau op een motorrijwiel van Eger naar Fran- zenstad. In de buurt van de kazerne der grensjagers, waar sinds langentyd man schappen der staatspolitie, gewapend met geweren, op post staan, viel plotseling een schot. De beide boeren vielen van het rij wiel. Hofmann was op slag dood, Boehm werd in de buik getroffen en zwaar gewond eenige meters over den grond naar de ka zerne gesleept. Op zijn hulpgeroep snelden de bewoners der naburige huizen de straat op om hulp te bieden. Zij werden evenwel teruggedreven, terwijl hun te verstaan werd gegeven, dat zp de huizen niet moch ten verlaten. Pas na twee uur werd Boehm naar het ziekenhuis van Eger overgebracht, waar hij ondanks een direct chirurgisch in grijpen, vanochtend vroeg is overleden. Volgens het Dnb zijn beiden volkomen ar geloos neergeschoten. De stad Eger is in groote opwinding. De Tsjechische nationale garde zou reeds op de been zpn. Een Havasbericht uit Praag geeft de volgende lezing van het geval: Vanoch tend om half vier wilde een grensbewa^ ker te Cceb (Eger) een motorrijwiel aan houden, waarop twee personen zaten, die zich in de richting van Duitschland bega ven. Aangezien de bestuurder niet naar de sommaties luisterde, gaf de grenswacht vuur en werden beide personen gedood. Het zijn twee Sudeten-Duitschers. GRAZIGE WEIDEN. Mijnheer de Redacteur! Met eerbied zingen kinderen van een Ne- derlandsche Zondagsschool: „Komt laat ons samen nederknielen Voor Hem die ons geschapen heeft." In uw artikel van 18 Mei schrijft U, dat de film „Grazige Weiden" weergeeft, hoe eenvoudige negerzieltjes zich voorstellen vermoedelijk op eenigszins analoge wijze als onze kinderen van de Zondagsschool pa radijs, Mozes etcen U noemt ook....„« God. Mag ik na 20 jaar Zondagsschoolonder vinding, op dit: „vermoedelpk den Grooten Schepper aller dingen" zich zóó voorstellen" zeggen: „neen!" De leider (ster) leert in diepen eerbied en de kinderen zeggen mee: „Ik geloof in God den-Vader, den Almachtigen". Wij vertellen: „In den beginne schiep God den hemel en de aarde". Eerbied. 1 Boven hun begrip? Ja! Boven het onze ook. (Wat Mozes' einde betreft in de film?!! Neen, het was niet een zielig-verlaten-neer- zitten, maar, in volle kracht door God op genomen worden. De uitwerking van de film? M.ï. schade aan den eerbied. En die willen wij toch al len, groeiend tot liefde, aanbidding en ge hoorzaamheid. Het is met zuiver aanvoe lend begrip dat de kinderen den eindzang zingen: „God enkel licht!" Eerbiedig. Zondagsscho olleidster. [Heeft ook déze inzendster de film niet gezien? Hetgeen zij schrijft over Mozes' ein de doet dit sterk vermoeden, want dat is in de film niet „een zielig-verlaten neerzit ten" Overigens, ondanks haar duidelijk-uitge- sproken „neen", wagen wij het te blijven twijfelen; den Nederlandschen Zondags- schoolkindertjes zal natuurlijk geen an- thropomorphe godsvoorstelling door de leid sters gegeven worden, maar wat de kin dertjes zelf zullen denken en zich zul len voorstellen bij dit abstracte, ons denken en ons voorstellen te boven gaande^ begripdat zal, naar wp blijven meenen, toch wel niet zoo ver af staan van wat die geloovige eenvoudige nikkertjes zich voor stellen! En dat is, dunkt ons, ook héélemaal niet erg! Naar ons gevoelen doet deze film voor ernstige menschen geen schade aan den eer bied. En niet-ernstige giechelaarstertjes vindt men overal, zelfs ook wel eens in een kerk! Red.] Vrpdagmiddag heeft notaris |Van Dpke verkocht een woonhuis met schuur en erf aan de Noordzandstraat no. 17 te Ierseke, groot 1 a 49 ca ten verzoeke van de weduwe en de erven L. van der Vliet. Kooper J. Waverijn aldaar voor 1605 plus 25 plus 15 plus 8 pet. De levering van betonnen verkeers planken is door den Provincialen Water staat van Zuid-Holland opgedragen aan N.V. Zeeuwschè Beton Mpij. te Vlake.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2